Adventisti

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Zasto im je uzitak napadati najvise adventiste od svih drugih krscanskih crkava objasnio je Roger Monroe u knjizi - Moj bijeg iz svijeta nadnaravnih sila... kad sam vec njega spomenuo evo njegovog videa, gdje on prica jos neke zanimljive dogadjaje koje se ne nalaze u knjizi

Njih to ne zanima, ono obožavaju svoje denominacije.

Zato imaju haos u Evkadoru, Kolumbiji, Venecueli, pa onda na Bliskom istoku u Ukrajini itd.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.255
Naravno da nas ne zanima covek koji prica o satanizmu a vidi se da najosnovnije ne zna. Samo su ga iskoristili za promociju lazne crkve, a on toga nije ni svestan..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Htio sam biti maksimalno velikodušan prema njima. Dao sam im minimalnu razliku (1.500 godina) između biblijskog Nimroda i povjesne Semiramide (Semiramis).

Sve si pomesao.

Evo sta kazu izvori o Nimrodu, ili Ninusu, i Semiramidi:


"Kako Ktesijas i Diodor pišu, ona je bila mitska junakinja božanskog porekla. Bila je kći boginje-ribe Atagartis iz Askalona u Siriji.
Rano napuštenu, odgajili su je golubovi, sve dok je nije našao Simas, kraljevski pastir.
Veruje se da je nakon pobede kod Baktre srela
Ninusa, mitskog osnivača Ninive. U to vreme bila je udata za jednog od Ninusovih oficira, Onesa, za koga se smatra da ga je Ninus lično uklonio ili da je izvršio samoubistvo. Impresioniran njenom hrabrošću u bici kod Baktre, Ninus je uzima za ženu.
Sa Ninusom je Semiramida imala dete,
Niniasa. Nakon Ninusove smrti, nasleđuje ga na prestolu. Podiže mu je mauzolej u blizini Vavilona, devet stadija visok i deset širok. Podiže velike gradove, posebno Vavilon, i čudesne spomenike, i puteve kroz nepristupačne planine. Semiramida je naredila izgradnju Visećih vrtova Vavilona. Bila je neuspešna samo u napadu na Indiju. Na kraju vladavine, nakon 42 godine, prepušta presto sinu Niniasu i nestaje. Prema onome što se smatra originalom ove priče, pretvara se u golubicu i od tada biva obožavana kao boginja.
Ninus je vladao od 2189. godine p.n.e, vladao je 52 godine, do 2137 godine p.n.e, što treba da bude potvrda da je Semiramida živela u to vreme.

Popularna etimologija, koja joj je prva povezala ime s golubovima (asirski: "sumat" - golub), pokrenula je identifikaciju istorijske Semiramide sa boginjom Ištar i njenim golubovima.

Jevrejski istoričar Josif povezuje Ninusa sa biblijskim kraljem Nimrodom"

----------------------------------------------------------------------------------------------

Dakle, nije semramida mogla biti starija od Nimroda za 1500 godina, vec je ona bila njegova zena koja ga je nasledila, i postavila sina tamuza za Bozanstvo tvrdeci da je to reinkarnirani nimrod.

Zvanicna istorija moze pogresiti.

Tvoje pominjanje hislopa je besmisleno, jer o tome pisu svi drugi autori, istoricari, itd..
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Naravno da nas ne zanima covek koji prica o satanizmu a vidi se da najosnovnije ne zna. Samo su ga iskoristili za promociju lazne crkve, a on toga nije ni svestan..

Upravo tako. Satanizam ima mnogo lica, ali je samo jedno od njih ono najgore, ono koje se krije iza maske "hrišćanstva", "monoteizma", samog Svetog Pisma. Mnogi koji se njime bave, ili ga vide na svakom mestu, doslovno su slepi za tu činjenicu. Upravo ta činjenica treba da nas vodi ka opreznosti i propitivanju.

Naime, Satana (velikim slovom jer to mu je ime nakon pada) nikada ne koristi samo jedno oružje da zavede ljude. U zavisnosti od toga šta želi da postigne, koristiće se svim raspoloživim sredstvima, a ima ih na pretek (mi mu ih dajemo). Jedno od najomiljenijih mu je skrivanje iza Svetog Pisma, koje izvrće, dajući ljudima lažna tumačenja, sve u skladu sa već u glavama žrtava nastalim predubeđenjem. No, pažljivim upoređivanjem, čvrsto se držeći onoga što je Sveti Duh preko Crkve objavio, možemo razaznati, jer mudrost i razum su Božiji dar sve zamke lukavoga.

A isti, lukavi se koristi i naukom, psihologijom, materijalizmom, mortalizmom. Njih koristi lažući, izmišljajući činjenice koje ne postoje, nudeći razotkrivanje nekakvih tajni. Tek kada uvidi da ne uspeva u zavođenju, on prelazi na direktan napad, napastovanjem, pljuvanjem, podsmevanjem i ruganjem.

Uzgred, lukavi ne mrzi shabat, veganstvo ili bilo šta drugo osim Crkve Božije. Nju napada i sve će učiniti da je prikaže palom, sve sa ciljem da svoje tvorevine, a ima ih mnogo prikaže kao "crkve".


Dakle. Nije satanizam samo odbacivanje Boga, i klanjanje lukavome. Niti je isključivo vezan za raznorazne ideologije, moderne neo paganizme i tome slično. Iako se sve te pojave mogu smestiti pod satanizam, ono što je osnovno, a to mnogi čini se ne žele da vide, jer bi se njihova kula od stakla srušila, jeste da je pali seraf prevarant i da shodno tome voli da glumi onoga koga najviše mrzi.

I to upravo i radi. Predstavlja se "bogom", nudi doktrine, ideologije, tumačenja, nameće svoje "evanđelje". Naime, on je tamo gde se najviše busaju u grudi da slede "Božije naredbe i zakone".

Upravo oni, "vernici" takvih zajednica, naivno optužuju druge da su od sotone, dok u stvari i ne vide da se njemu klanjaju, ne vide da je njihova zajednica u stvari njegova "crkva".

PS. ako se ko prepoznao, ili se oseća uvređenim, ne zanima me. Još manje me zanima da li će me neko optužiti da hulim. Činjenice govore za sebe.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
15.02.2015
Poruka
3.527
Upravo tako. Satanizam ima mnogo lica, ali je samo jedno od njih ono najgore, ono koje se krije iza maske "hrišćanstva", "monoteizma", samog Svetog Pisma. Mnogi koji se njime bave, ili ga vide na svakom mestu, doslovno su slepi za tu činjenicu. Upravo ta činjenica treba da nas vodi ka opreznosti i propitivanju.

Naime, Satana (velikim slovom jer to mu je ime nakon pada

Pogresno Darth, sotonino ime je Lucifer i njega pisemo velikim slovom, a sotonu pisemo malim slovom. Velikim slovom Sotona pisu oni koji uzdizu palog heruvima Lucifera.


 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Sva četiri evanđelista zajedno sotonu spominju četrnaest (14) puta, a Ellen White u svojim Svjedočanstvima sotonu spominje ravno tisuću osamsto i dvanaest (1812) puta. I svih 1812 puta Ellen White ga piše velikim slovom, ovako - Satan. :)

Da, Slape, ali ona je "svesveta", i može tako pisati, Svako drugi, posebno ako je izvan kulta "duha proroštva", to tako ne sme da radi, barem po shvatanju njenih sledbenika. :)

No, ne interesuje me šta će oni misliti i šta izjavljivati.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Jevrejski istoričar Josif povezuje Ninusa sa biblijskim kraljem Nimrodom"

A povezuje li židovski povjesničar Josip Flavije Nimroda sa Semiramidom? ;)

Dakle, nije semramida mogla biti starija od Nimroda za 1500 godina,

Ti ništa nisi razumio. Nije Semiramida starija od Nimroda 1500 godina, nego je obrnuto. Nimrod je od Semiramide stariji 1500 godina. :)

Tvoje pominjanje hislopa je besmisleno, jer o tome pisu svi drugi autori, istoricari, itd..

Veliš, besmisleno je moje spominjanje Hislopa!? Svi drugi povjesničari pišu o tome kako je Semiramida bila Nimrodova žena, tvrdiš!? Navedi onda imena samo dvojice, od svih njih, pa da provjerimo. :)
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Ti ništa nisi razumio. Nije Semiramida starija od Nimroda 1500 godina, nego je obrnuto. Nimrod je od Semiramide stariji 1500 godina. :)

Najmanje 1500 godina, pod uslovom da je zaista i postojao. Ujedno, čak i za to oni imaju spreman odgovor, navodno je Nimrod živeo preko 1500 godina, i tako mogao da se "oženi" Semiramidom.

A sve je produkt bukvalističkog čitanja Biblije, posebno Starog Zaveta.
 
Natrag
Top