Adventisti

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Gde to stoji u evanđelje Isusovo?

Misliš gdje to stoji u Bibliji? Ima o tome u Bibliji.

Crkva po evanđelju Isusovom znači zajednica. "Jer, gde su dvoje ili troje okupljeni u moje ime, onde sam ja među njima.“ (Matej 18,20).

To ne osporava moje navode.

Ljudi su dodali drugo značenje crkve od cigla i kamenja.

To nema veze sa temom.

To nije po evanđelju Isusovom, već po farisejima koji su ubili Isusa.

Razg. sa tobom je kao gluvi telefon, ja jedno, a ti deseto.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sad si me dobro nasmejao. A nisam ni siguran uopšte dalli znaš šta si sad rekao. Za prvu crkvu Hristovu kažeš da je otpala crkva.

Problem kod tebe je sto ne razumes istoriju velikog otpada.

Jedan deo vernika prve crkve je otpalo od Hristove istine nakon polovine 2 veka.
Oni koji nisu krenuli primerom otpada iz tih crkava su izasli, i bili progonjeni od otpadnika.

O tome ja govorim.

Ti na crkvu gledas kao na zidove.

Ja gledam na istinu jedanput predanu svetima, koju su sacuvali oni koji nisu ucestvovali u otpadu.

Osim toga, ja sam istoriju otpada vec dao.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ovo je virtuozno.

A tek ovo. Mora da je Slap išao na tretman kod fra Ive.



fra-ivo-pavic-blagoslov.jpg

medjugorje-info.com 27 Ožujak 2019
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Upravo ovako su i nastale svih onih 50.000 "denominacija".... Jedan priča jedno, drugi drugo, treći upada sa svojim tumačenjem.

U ovih 50 000 se ubrajaju i Pravoslavna i Rimimokatolicka crkva, jer one imaju svoja licna potpuno nebiblijska ucenja i tumacenja.

Živi dokaz da Sola Scriptura nije od Boga.

Ovo je zalosna izjava coveka koji i Boga svesno naziva ludakom i lazovom kada uci ono sto je dole prilozeno:


REČ BOŽJA - BIBLIJA NAPISANA I NADAHNUTA SVETIM DUHOM BOŽJIM DUHOM:

"I imamo najpouzdaniju
proročku riječ, i dobro činite što pazite na nju, kao na vidjelo koje svijetli u tamnome mjestu, dokle dan ne osvane i danica se ne rodi u srcima vašima.
I ovo znajte najprije da nijedno proroštvo književno ne biva po svome kazivanju;

Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi" ( 2 poslanica Petrova 1. 19 - 21 )

DATA ZA ČOVEKOVO DUHOVNO USAVRŠAVANJE:

"Ali ti stoj u tome što si naučio i što ti je povjereno, znajući od koga si se naučio,

I budući da iz malena umiješ sveta pisma, koja te mogu umudriti na spasenije u Hrista Isusa.
Sve je pismo od Boga dano, i korisno za učenje, za karanje, za popravljanje, za poučavanje u pravdi, Da bude savršen čovjek Božij, za svako dobro djelo pripravljen"
( 2 poslanica Timotijeva 3. 16 - 17 )

"Jer šta se napred napisa, za našu se nauku napisa, da trpljenjem i utehom
pisma nadu imamo" ( Rimljanima poslanica 15. 4 )

REČ BOŽJA JE IZVOR ISTINE KOJOM NAS ON POSVEĆUJE:

"Osveti ih istinom svojom:
riječ je tvoja istina" ( jevanđelje po Jovanu 17. 17 )

BOG NAS DUHOVNO PREPORAĐA VEČNOM REJU BOŽJOM:

"Kao prerođeni ne od sjemena koje truhne, nego od onog koje ne truhne,
riječju živoga Boga, koja ostaje dovijeka.
Jer je svako tijelo kao trava, i svaka slava čovječija kao cvijet travni: osuši se trava, i cvijet njezin otpade;
Ali riječ Gospodnja ostaje dovijeka.
A ovo je riječ što je objavljena među vama"
( 1 poslanica Petrova 1. 23 - 25 )

REČ BOŽJA - SVEDOĆANSTVO ZA POSLEDNJE VREME:

"A on reče: idi Danilo, jer su zatvorene i zapečaćene
ove riječi do pošljednjega vremena, mnogi će pretraživati, i znanje će se umnožiti....
Mnogi će se očistiti, ubijeliti i okušati; a bezbožnici će raditi bezbožno, niti će koji bezbožnik razumjeti,
ali će razumni razumjeti" ( knjiga proroka Danila 12. 4 - 10 )

REČ BOŽJA OSTAJE DOVEKA:

"I doći će izbavitelj u Sion i k onima od Jakova koji se obraćaju od grijeha, veli Gospod.
A ovo će biti zavjet moj s njima, veli Gospod: duh moj, koji je u tebi,
i riječi moje, koje metnuh u usta tvoja, neće otići od usta tvojih ni od usta sjemena tvojega, ni od usta sjemena sjemena tvojega, veli Gospod, otsele i dovijeka" ( knjiga proroka Isaije 59. 20 - 21 )

REČ BOŽJA - SVEDOĆANSTVO O ISUSU:

"I On im reče: O bezumni i sporog srca za verovanje
svega što govoriše proroci!
Nije li to trebalo da Hristos pretrpi i da uđe u slavu svoju?
I počevši od Mojsija i od svih proroka kazivaše im šta je za Njega u svemu pismu" ( jevanšelje po Luki 24. 25 - 27 )

"I reče im: Ovo su reči koje sam vam govorio još dok sam bio s vama, da sve treba da se svrši šta je za mene napisano
u zakonu Mojsijevom i u prorocima i u psalmima.
Tada im otvori um da razumeju pismo.
I reče im: Tako je pisano, i tako je trebalo da Hristos postrada i da ustane iz mrtvih treći dan;
I da se propoveda pokajanje u ime Njegovo i oproštenje greha po svim narodima počevši od Jerusalima.
A vi ste svedoci ovome"
( jevanđelje po Luki 24. 44 - 48 )

NE MENJATI REČ BOŽJU:

"Jer svjedočim svakome
koji čuje riječi proroštva knjige ove; ako ko dometne ovome, Bog će nametnuti na njega zla napisana u knjizi ovoj;
I ako ko oduzme od riječi knjige proroštva ovoga, Bog će oduzeti njegov dijel od knjige života, i od grada svetoga, i od onoga što je napisano u knjizi ovoj" ( otkrivenje 22. 18 - 20 )

AMIN!
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Misliš gdje to stoji u Bibliji? Ima o tome u Bibliji.
Ja te nisam pitao dali ima u Bibliji, već gde to stoji u evanđelje Isusovo. Opet muljaš, izvrćeš i uvijaš se kao zmija. A neko mulja i izvrće samo kad hoće da vara i da prevari nekog. To je Adventistička doktrina na šta je vaša crkva građena.

To ne osporava moje navode.
Pa to onda ne osporava da to drugo značenje crkve, je crkva gde i vaša crkva pripada. Jer bezakonik iz Hristove crkve gde se ispunjava evanđelje Isusovo, ne može izaći. Bezakonik može izaći samo iz navodno "Božje crkve" gde se ne ispunjava evanđelje Isusovo.

To nema veze sa temom.
Čim nemaš argunemata, govoriš da nema veze sa temom. A što si upravo ti pominjao drugo značenje crkve, e to ima veze sa temom. Upravo tvoje muljanje i uvijanje nema veze sa temom. Barem toliko dostojanstva da imaš pa da prihvatiš svoje reči, a ne isto to kod drugog nazivaš da "nema veze sa temom".

Razg. sa tobom je kao gluvi telefon, ja jedno, a ti deseto.
Problem što si ti gluv na evanđelje Isusovo. Ja evanđelje, a ti doktrinu Adventističke crkve muljanja i uvijanja koja veze nema sa evanđeljem. To je kao onaj vaš propovednik Adventističke crkve koji fakultet završio kako bi podučavao svoje vernike da se ugalj stvara od vode. I da je sav ugalj nastao posle velikog potopa za vreme Noja. Činjenice i nauka jedno, a vi deseto. Pa to je za plakanje koliko je žalosno. U osnovnoj školi deca znaju kako nastaje ugalj. A vi fakultet završavate kako da varate ljude sa lažima. Pa vašu crkvu Adventističju treba zabraniti kako trujete decu i ljude neistinama i lažima.


***********************************************

Problem kod tebe je sto ne razumes istoriju velikog otpada.

Jedan deo vernika prve crkve je otpalo od Hristove istine nakon polovine 2 veka.
Oni koji nisu krenuli primerom otpada iz tih crkava su izasli, i bili progonjeni od otpadnika.

O tome ja govorim.

Ti na crkvu gledas kao na zidove.

Ja gledam na istinu jedanput predanu svetima, koju su sacuvali oni koji nisu ucestvovali u otpadu.

Osim toga, ja sam istoriju otpada vec dao.
Problem što si ti toliko protiv evanđelja Isusovog, da ne prihvaćaš jasnu činjenicu da prva hrišćanska zajednica-crkva od Isusa nikako nije mogao da otpadne, jer je osnovana na evanđelje Isusovo. To je istorija koju ti po Adventističkoj doktrini izvrćeš i lažiraš , kako pi opravdao otpad tvoje Adventističke crkve.

Prvo govoriš da je prva crkva otpala, a onda da su prvi hrišćani otpali od prve crkve. Pa ne znaš više kako da muljaš i da lažeš. Kako mogao nešto da otpadne od prve crkve kada je prva crkva uništena, a vernici gonjeni i ubijani? Da malo razmiliš šta pričaš. Pravi hrišćani su progonjeni i ubijani počev od smrti Isusa (to su istorijske činjenice), a ne od polovine drugog veka kako ti tvrdiš. Do polovine drugog veka hrišćanima Isusovim ne da nije dato da osnuju ponovo svoju crkvu, već su masovno proganjani i ubijani. Krišom morali da se okupljaju, uglavnom nekolicina. Otpalo hrišćanstvo sa učenjem suprotnim evanđelju i lažnu crkvu, stvarao Pavle dok je ista ta crkva proganjao prave hrišćane. I pravi hrišćani su proganjani sve dok lažno učenje od Pavla na koju je sagrađena njegova crkva, prihvaćena kao religija Rimskog carsta. Pavle je izvršio otpad od Hristove crkve, unoseći rituale i običaje koje Pavle učio upravo od fariseja kada se školovao kod fariseja. Gde to Pavle osnovao crkve po uređenju kao prva Hristova crkva, kada je Pavle osnovao crkve od cigle i kamenja po uređenju kao crkve fariseja? Kako to da nijednom Apostolu nije dat da uspostavi opet crkve po uređenju kao prva Hristova crkva, dok Pavle bez problema stvarao crkve suprotno uređenju prve crkve? Pa plodovi od Pavla sve govore, pričao ti nešto drugo. O tome ja govorim.

Pa Hristova crkva nije od zidova, već lažna crkva od Pavla je od zidova, kao vaša što je od zidova jer je i vaša crkva od Pavla.

Pa ti gledaš na vašu takozvanu "istinu" iz vaše Adventističke doktrine, a ne na istinu iz evanđelja Isusovog. Da ste vi oni koji nemate veze sa otpadom, vaša crkva bi bila uređena kao prva Hristova crkva koja ispunjavala evanđelje u delima. Po plodovima vašim vas može svako da prepozna, da ste upravo vi otpali od Hristove crkve gde ne ispunjavate evanđelje u delima, zato niste uređeni kao prva Hristova crkva. Zato Isus rekao po plodovima ćete ih prepoznati. Tvoja lažna istorija otpada po doktrini Adventističke crkve veze nema ni sa evanđeljem, ni sa istorijom. Vi Adventisti ste stvorili lažnu istoriju kao što ugalj stvarate od vode i poplava.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Problem što si ti toliko protiv evanđelja Isusovog, da ne prihvaćaš jasnu činjenicu da prva hrišćanska zajednica-crkva od Isusa nikako nije mogao da otpadne, jer je osnovana na evanđelje Isusovo. To je istorija koju ti po Adventističkoj doktrini izvrćeš i lažiraš.

Izvrnuo si smisao mojih reci.

Evo sta sam napisao:

Jedan deo vernika prve crkve je otpalo od Hristove istine nakon polovine 2 veka.
Oni koji nisu krenuli primerom otpada iz tih crkava su izasli, i bili progonjeni od otpadnika.


Dakle, napisao sam da je JEDAN DEO VERNIKA otpao od istine, dok drugi nisu, sto znaci da su ti drugi bili nastavljaci prve crkve, ali u okolnostima progonstva.

Pa ti gledaš na vašu takozvanu "istinu" iz vaše Adventističke doktrine, a ne na istinu iz evanđelja Isusovog.

Ucenje Adventisticke crkve je u potpunosti zasnovano na bibliji, i to je neoboriva cinjenica koja se lako dokazuje pismom, za onoga ko zeli da proveri.

Zato Isus rekao po plodovima ćete ih prepoznati.

Gde su ti rodovi kod tebe.
Ti psujes, opadas, vredjas, iznosis neistine i izvrces..

Osim toga, nisi se ni predstavio, ko si i kojoj zajednici pripadas.
 
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.301
Ja te nisam pitao dali ima u Bibliji, već gde to stoji u evanđelje Isusovo.

To si pitao jer osporava tvoju nauku.

Opet muljaš, izvrćeš i uvijaš se kao zmija. A neko mulja i izvrće samo kad hoće da vara i da prevari nekog. To je Adventistička doktrina na šta je vaša crkva građena.

Vidim da si dokazao Biblijom.

Pa to onda ne osporava da to drugo značenje crkve, je crkva gde i vaša crkva pripada.

Tvoja je svakako ona iz Solunjana.

Jer bezakonik iz Hristove crkve gde se ispunjava evanđelje Isusovo, ne može izaći.

Ne shvataš dva pojma crkve u Bibliji.

Bezakonik može izaći samo iz navodno "Božje crkve" gde se ne ispunjava evanđelje Isusovo.

Što si stavio navodne znake? Nema toga u Bibliji, dakle stoji kako jeste iz crkve Božje, samo ti to ne shvataš.

Čim nemaš argunemata, govoriš da nema veze sa temom.

A ti dokaži da nisam u pravu.

A što si upravo ti pominjao drugo značenje crkve, e to ima veze sa temom.

To je zato što je to tvoja crkva.

. Upravo tvoje muljanje i uvijanje nema veze sa temom.

:beee: :D

Problem što si ti gluv na evanđelje Isusovo.

Ajde reci šta je Isus tri i po godine propovedao?

Ja evanđelje, a ti doktrinu Adventističke crkve muljanja i uvijanja koja veze nema sa evanđeljem.

:roll::beee::D

To je kao onaj vaš propovednik Adventističke crkve koji fakultet završio kako bi podučavao svoje vernike da se ugalj stvara od vode.

Ko sada menja temu?

Činjenice i nauka jedno, a vi deseto.

Vidim da si pun činjenica. :beee::D

U osnovnoj školi deca znaju kako nastaje ugalj. A vi fakultet završavate kako da varate ljude sa lažima. Pa vašu crkvu Adventističju treba zabraniti kako trujete decu i ljude neistinama i lažima.

Pravi duh JS je duh inkvizicije.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Problem što si ti gluv na evanđelje Isusovo.


Ja evanđelje, a ti doktrinu Adventističke crkve muljanja i uvijanja koja veze nema sa evanđeljem.

Pravi duh JS je duh inkvizicije.

To je istorija koju ti po Adventističkoj doktrini izvrćeš i lažiraš , kako pi opravdao otpad tvoje Adventističke crkve.

Gde su ti rodovi kod tebe.

Dohvatila se braća. Moglo bi biti igranke.
 
Natrag
Top