Adventisti

Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Ja te nisam pitao dali ima u Bibliji, već gde to stoji u evanđelje Isusovo.

Ajd objasni kako to da iz crkve Božje izlazi bezakonik? Jer viidim da te nervira moje pitanje, što je dokaz da ne možeš objasniti.

Kao katolici i pravoslavci.

Čim se malo dublje uđe u rasp. sa vama odmah neka blokada kod vas naravno.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
03.06.2010
Poruka
14.297
Dohvatila se braća. Moglo bi biti igranke.

Vaš nivo je da se smejete svojim rečima, a naš nivo vašim.

Slape jesi padao u duhu kod fra Ive, možda je Dart?

Ali ovo je hit KC je vlasnik Biblije.

Biblija (Stari + Novi zavjet) je vlasništvo Katoličke crkve. :smisi:

Dakle vi morate sami sebi da date reči i da se onda smejete, a mi ne moramo.

Stvarno mi je mnogo žao, ali, PISMO NIJE DALA "Remnant Chruch" sabatarista. Nego ga je kanonizovala i ljudima rekla da je Sveto, UNA SANCTA CATHOLICA ET APOSTOLICA, i istočna i zapadna. Otpali su svi oni koji joj nisu priznavali niti joj priznaju Apostolsko nasleđe :smisi:
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Izvrnuo si smisao mojih reci.

Evo sta sam napisao:

Jedan deo vernika prve crkve je otpalo od Hristove istine nakon polovine 2 veka.
Oni koji nisu krenuli primerom otpada iz tih crkava su izasli, i bili progonjeni od otpadnika.


Dakle, napisao sam da je JEDAN DEO VERNIKA otpao od istine, dok drugi nisu, sto znaci da su ti drugi bili nastavljaci prve crkve, ali u okolnostima progonstva.



Ucenje Adventisticke crkve je u potpunosti zasnovano na bibliji, i to je neoboriva cinjenica koja se lako dokazuje pismom, za onoga ko zeli da proveri.



Gde su ti rodovi kod tebe.
Ti psujes, opadas, vredjas, iznosis neistine i izvrces..

Osim toga, nisi se ni predstavio, ko si i kojoj zajednici pripadas.
Nisam izvrnuo ništa, jer činjenice i dokaze ne možeš izvrnuti, a što ti govoriš ni smisao nema. A činjenice su da prva crkva uspostavljena od dvanaest Apostola Isusovih po nalogu Isusa, odmah nakon smrti Isusa. Stoji u Bibliji. A ne kako ti tvrdiš kako si napisao. I takođe dokaz je u Bibliji kako upravo Pavle uređuje crkvu suprotno evanđelju Isusovom i suprotno uređenju prve crkve time stvarajući otpad. Lepo se vidi u Bibliji da Pavle uspostavlja običaje i rituale kao u crkvama fariseja, što i danas vidljivo. Jesu današnje crkve od Pavla? Pa vidi i uporedi sa crkvama fariseja koji su ubili Isusa. Pljunuta ista crkva. Od prve crkve od Apostola nisu otpali. Gde to stoji u Bibliji da od prve crkve uspostaljene od Apostola je jedan deo otpalo. Otpadajući od evanđelja Isusovog, Pavle je uspostavio otpalu crkvu kao otpala crkva fariseja. I ne u drugi vek, već odmah nakoh smrti Isusa. Ti opet teraš kontru činjenicama i dokazima i još svesno teraš sebe u laž, a da to ne vidiš. Pa to je neverovatno.

U tvojoj Adventističkoj crkvi gde su plodovi po učenju evanđelja Isusovog? Mani ti priče šta ti smatraš da je učenje tvoje crkve, nego gde su plodovi učenja tvoje crkve, i dali su po evanđelju Isusovom? Ako jesu, te plodove treba da pokažeš. Isus reče da po plodovima prepoznajemo, a ne po učenju šta uče, i to je neoboriva činjenica od Boga. Vi za prepoznavanje tražite reči, što prvo nije po učenju evanđelja Isusovom kod vas i to je neoboriva činjenica. Opet služite samo rečima da prevarite. Plodove pokaži ne prazne reči. Plodovima se dokaži ko želi da proveri kakvog ste roda.

Na svaki rod po evanđelju Isusovom kod tebe, reći ći rodove po evanđelju Isusovom kod mene.
Ako za tebe evanđelje psovanj, opadanje, vređanje i neistina i nešto izvrnuto, što se interesuješ za evanđelje i Bibliju. Treba da kažeš da slediš sotonu i učenje sotone pa da znamo na čemu smo.

Predstavljanje? Za Boga svi smo deca Božja, neki protivnici Boga a neki za Boga. Mani se ti ljudskih običaja, to nema veze sa evanđeljem. Svi pravi hrišćani pripadaju Hristu, i zajednici Hristovoj. Lažni hrišćani su protiv Hrista, Isusovog učenja i zajednici Hristovoj, jer pripadaju zajednici Antihrista.
 
Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
974
Nego pirox, kako ti gledas sto se Pavlu ukazao Isus da taj isti Isus na cija se evandjelja ti hvatas. I Isus je Pavlu rekao sto mu je ciniti, i onda se Pavao u Damasku krstio. Cekaj malo, Pavlove crkve nisu bile crkve farizeja, nego su to bili pogani koji su se obratili na evandjelje. Pa farizeji su bili protiv njega, htjeli su ga ubiti. Sto si ti iskasapio Bibliju i samo imas 4 evandjelja...ostalo nije bitno, nije to za tebe rijeci Bozja?!
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
To si pitao jer osporava tvoju nauku.
To jedino osoporava samo vas. Ja nemam nauku, samo evanđelje Isusovo koje ne prepoznajete, ne priznajete, i borite se protiv evanđela Isusovo. Ja pitao jer toga nema u evanđelje. Znači lažeš. Jer slediš učenje sotone. Vaša Adventistička crkva veze nema sa hrišćanstvom, samo sa lažima i prevarama.

Vidim da si dokazao Biblijom.
Naravno da sam dokazao Biblijom. U Bibliji jedno stoji, a vi pevate nešto sasvim drugo. Tipično Adventistički.

Tvoja je svakako ona iz Solunjana.
Moja je Hristova crkva koja nije od cigala i kamenja kao tvoja crkva fariseja i crkva sotone.

Ne shvataš dva pojma crkve u Bibliji.
Ti ne shvataš ni jedan pojam crkve bez obzira što to stoji u Bibliji. Zato nisi mogao ni da objasniš, dok sam ja objasnio oba pojma.

Što si stavio navodne znake? Nema toga u Bibliji, dakle stoji kako jeste iz crkve Božje, samo ti to ne shvataš.
Stavio sam navodne znake jer vi vašu crkvu smatrate navodno "Božjom crkvom", kao navodno "Božja crkva" bila crkva od fariseja za vreme Isusa, tako ni vaša crkva veze nema sa Bogom, sem na vašim ustima kao "Gospode...Gospode......", za šta i služi vaša crkva da time prevarite ljude i zatvarate im carstvo nebesko. Nije ni čudo da vaši vernici govore da oni nisu Isus da ispunjavaju evanđelje Isusovo u delima. Ali zato jesu sotone, da ispunjavaju učenje od sotone.

A ti dokaži da nisam u pravu.
Pa tvoje reči bez argumenata jesu dokaz da nisi u pravu. Dok sam ja postavljao tekst iz Biblije, vi odjedanred ili ne znate čitati ili ste dobili slepoću. Nešto vas reči Isusove mnogo zaslepljuju kao sotonu.

To je zato što je to tvoja crkva.
Ja nemam crkvu, samo Hrist može da ima crkvu gde pripadam. A to je jedan od dva pojma crkve. Ja ti objašnjavam kao da si mentalno zaostao. Jeli ti možeš razumeti činjenicu iz jedne ili dve reči? Ili moram ponavljati iznova i iznova? Dete bi razumeo koliko ponavlja,


Ajde reci šta je Isus tri i po godine propovedao?
Ti prvo moraš prihvatiti Isusa i evanđelje Isusovo, a ne onu tvoju Adventističku doktrinu i učenje sotone. Lepo stoji u evanđelje de se bisere ne bacaju svinjama.

Ko sada menja temu?
Tema je Adventistička crkva, pa tako vaš propovednik iz Adventističke crkve jeste deo teme. Opet probaš da muljaš i izvrćeš, ali ti nešto ne ide, pa time sam sebe otkrivaš.


Vidim da si pun činjenica.
A vama su laži od oca laži sotone su činjenice kako bi preko vas sotona varao ljude u vašoj crkvi. Bolje ćutite jer je to vaša sramota. Nema veće sramote kada u vašoj crkvi širite notornu glupost preko ispranih mozgova od propovednika. Koji normalan bi tvrdio da se ugalj pravi od vode? To ima samo u vašoj Adventističkoj crkvi puni laži i prevare.



*******************************************************************************************

Ajd objasni kako to da iz crkve Božje izlazi bezakonik? Jer viidim da te nervira moje pitanje, što je dokaz da ne možeš objasniti.

Kao katolici i pravoslavci.

Čim se malo dublje uđe u rasp. sa vama odmah neka blokada kod vas naravno.
Vrlo jednostavno. Po evanđelju Isusovom stoji: Tako svako dobro drvo rađa dobre plodove, a rđavo drvo donosi rđave plodove. Mt 7, 4 Znači iz prave crkve Božje ne može izaći bezakonik, jer prava crkva Božja dobro drvo. Dok lažna crkva koja sebe smatra "Božjom crkvom", jeste rđavo drvo iz čega može da izlazi samo rđavi plod, odnosno bezakonik. Pa vidi vašu crkvu i druge crkve, koliko bezakonika izlazi. Ja se ne nerviram, već mi je zadovoljstvo o evanđelju pričati. Jedino tebe nervira istina evanđelja, pa zato muljaš i izvrćeš, i nemaš jasne tekstove.

Mani ti Katolike i Pravoslavce, jer grešnik najmanje treba da se bavi drugima. Grešnik treba da se bavi evanđeljem Isusovom na koji te upravo upućujem.

Gde to vidiš blokadu, kada jedinu blokadu ima u tvom nejasnom muljanju i izvrćanju nečega što je vrlo jednostavno i očigledno. Vi Adventisti patite od hroničnog nedostatka samospoznaje. Eto šta uradiše ispiranje mozgova sa Adventističkom doktrinom. Još ako uzmemo u obzir da evanđelje smatrate nemogućim za ispunjavanje u delima, sve jasno. Vi od vašeg nastanka imate blokadu na evanđelje Isusovo.

****************************************************************************

Nego pirox, kako ti gledas sto se Pavlu ukazao Isus da taj isti Isus na cija se evandjelja ti hvatas. I Isus je Pavlu rekao sto mu je ciniti, i onda se Pavao u Damasku krstio. Cekaj malo, Pavlove crkve nisu bile crkve farizeja, nego su to bili pogani koji su se obratili na evandjelje. Pa farizeji su bili protiv njega, htjeli su ga ubiti. Sto si ti iskasapio Bibliju i samo imas 4 evandjelja...ostalo nije bitno, nije to za tebe rijeci Bozja?!
Kako ti gledaš na to kada se sotona može prikazati kao lažni Anđeo Božji da vara? Tako da evanđelje Isusovo nikako nije od ove sotone koji se pojavio kao Isus. Jer taj Isus ne bi dao Pavlu da stvori crkvu pljunutu istu kao crkva fariseja od sotone, već bi ponovo uspostavio prvu crkvu po uređenju kao prva crkva, suprotno crkvama fariseja. Jednostavno i jasno. Mani ti šta je Pavle rekao i činio, već plodove gledaj. Stoti put ti kažem da Isus traži plodove da gledamo, a plodove crkve od Pavla su milioni ubijeni i proganjani od krstaša Pavlove crkve. Ti očigledno imaš problem sa glavom kada ne možeš shvatiti običnu reč "PLODOVI SE GLEDAJU". I crkve od Pavla kako nisu bile kao crkve od fariseja? Pa pročitaj u Bibliji kako uređivao svoje crkve Pavle. Postavljao sveštenike, običaje i rituale isto kao u crkvi fariseja koje veze nemaju sa evanđeljem Isusovom, niti sa uređenjem prve crkve od dvanaest Apostola. Pa ono što uspostavio Pavle je pljunuta ista crkva kao kod fariseja. Kako to da si slep na činjenice, a vidiš laži? A lepo stoji napisano u Bibliji.

Fariseji su bili protiv Pavla jer nije hteo njihovu crkvu da širi, već da osniva svoju. Bila je borba za vlast, kao danas što se crkve bore za vlast napadajuće druge, kao i vaša što se bori za vlast. Sve je to sotonsko i po tome se vidi da ste i vi i svi drugi, zajedno sa crkvom fariseja, lažna "Božja" crkva. Pavle se Rimu ulagivao sa svojom lažnom crkvom kako bi kasnije isti taj Rim proglasio tu lažnu crkvu od Pavla, državnom religijom. Druže ti si iskasapio istinu, gde dobrotu izjednačavaš sa zlom, dobro sa lošim, sotonu sa Isusom, dobra dela sa lošim delima, gde zlo isto tako nagrađuju kao i dobro, gde sotonino učenje proglašavate za evanđelje Isusovo.... itd da ne nabrajam. Sve to može u lažnoj crkvi kao što je vaša. Isus rekao da samo Njega sledimo, i samo Njegovo učenje je ključ za spasenje, a ti još imaš obraza da izjednačavaš evanđelje Isusovo sa nečim drugim u Bibliji. Još jedan dokaz kako želite da varate i pored toga što u vašoj crkvi ljudima zatvarate carstvo nebesko sa ritualima i običajima "Gospode...Gospode........ " Prevara vaša je jasan kao dan. Vi sledite učenje sotone, pa ja bi rekao da za vas nije reč Božja.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.333
Ajd objasni kako to da iz crkve Božje izlazi bezakonik? Jer viidim da te nervira moje pitanje, što je dokaz da ne možeš objasniti.

Sto si ti iskasapio Bibliju i samo imas 4 evandjelja...ostalo nije bitno, nije to za tebe rijeci Bozja?!

Prevara vaša je jasan kao dan. Vi sledite učenje sotone, pa ja bi rekao da za vas nije reč Božja.

Igranka sektaša.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pirox.

Sa tvrdovratim ljudima koji ponavljaju isto i ako im se odgovori, nemoguce je diskutovati.

Apostol Pavle savetuje da se takvih treba kloniti.
 
Natrag
Top