Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
PIROX

Ocigledno je da ti imas veliki problem razumevanja istorije.

Ponavljam: "nije apostol Pavle osnovao nikakve lazne crkve, vec Hriscanske crkve po raznim mestima tada poznatog sveta, kako on tako i ostali apostoli"

Sustina je u sledecem, da je nakon smrti apostola prvo crkva u Rimu dozivela otpad, pa potom i vecina ostalih crkava, prihvativsi mnogobostvo.

Dakle, nije Pavle osnovao nikakve lazne crkve, vec su te crkve dozivele otpad nakon Pavla i ostalih apostola, sto su Pavle i apostoli predvideli:

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;
Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom"
( dela apostolska 20. 28 - 30 )
"Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,
Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.
Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno"
( Kološanima poslanica. 2 6 - 9 )

"Zaklinjem te dakle pred Bogom i Gospodom našijem Isusom Hristom, koji će suditi živima i mrtvima, dolaskom njegovijem i carstvom njegovijem:
Propovijedaj riječ, nastoj u dobro vrijeme i u nevrijeme, pokaraj, zaprijeti, umoli sa svakijem snošenjem i učenjem;
Jer će doći vrijeme kad zdrave nauke neće slušati, nego će po svojijem željama nakupiti sebi učitelje, kao što ih uši svrbe,
I odvratiće uši od istine, i okrenuće se ka gatalicama.
A ti budi trijezan u svačemu, trpi zlo, učini djelo jevanđelista, službu svoju svrši"
( 2 poslanica Timotiju 4. 1 - 5 )

Crkvu ne cine cigle i zidovi, vec verni ljudi koji ostaju u istini bez obzira na cenu, a cena je tada bila da izadju iz tih otpalih crkava, i da zive i deluju nezavisno od njih.

To je slucaj kroz celu istoriju.

Otpad je ostao iza crkvenih zidova crkava i manastira Rimokatolicizma i Pravoslavlja, a verni Bozji ljudi su delovali u progonstvu, po planinama, brdima, po gradovima i selima, propovedajuci rec Bozju, i bezeci pred osvetnickim macem papa, Patrijaraha, i njihovih agenata.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Hahaha, ja pametnije pitanje jos nisam cuo :p

Ipak Antonija zapamti da on ne razume prenosno znacenje...

Stvarno? :p

Eh, šta je sve njima nerazumljivo, biblioteka bi od toga mogla da se napravi.

Ima, ima velikih problema u razumijevanju povijesti. :)

Ili to, ili je istu učio iz pogrešnih knjiga. Da ne bude zabune, ja podržavam kritički stav prema istoriji, ali to ne uključuje verovanje izvorima isključivo zato što mi se sviđaju ili što je komšinica Mica tako čula pa prenela mojoj ženi na jutarnjoj kafi prošle subote. :)

Ti imaš puno većih problema od piroxa u razumijevanju povijesti. :)

Kako i ne imao, kada su im isti izvori. Ovo što oni rade je manje više samo vrh ledenog brega. Da vidiš tek kakve stvari govore ostali skriptulatori o događajima pre Krista, to je tek za plakati, po izboru, volja ti je od smeha ili od žalosti.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
PIROX
Ocigledno je da ti imas veliki problem razumevanja istorije.

Ponavljam: "nije apostol Pavle osnovao nikakve lazne crkve, vec Hriscanske crkve po raznim mestima tada poznatog sveta, kako on tako i ostali apostoli"

Sustina je u sledecem, da je nakon smrti apostola prvo crkva u Rimu dozivela otpad, pa potom i vecina ostalih crkava, prihvativsi mnogobostvo.

Dakle, nije Pavle osnovao nikakve lazne crkve, vec su te crkve dozivele otpad nakon Pavla i ostalih apostola, sto su Pavle i apostoli predvideli:

"Pazite dakle na sebe i na sve stado u kome vas Duh Sveti postavi vladikama da pasete crkvu Gospoda i Boga koju steče krvlju svojom;

Jer ja ovo znam da će po odlasku mom ući među vas teški vuci koji neće štedeti stada;
I između vas samih postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom"
( dela apostolska 20. 28 - 30 )
"Kako dakle primiste Hrista Isusa Gospoda onako živite u Njemu,
Ukorenjeni i nazidani u Njemu i utvrđeni verom kao što naučiste, izobilujući u njoj zahvalnošću.
Braćo! Čuvajte se da vas ko ne zarobi filozofijom i praznom prevarom, po kazivanju čovečijem, po nauci sveta, a ne po Hristu.
Jer u Njemu živi svaka punina Božanstva telesno"
( Kološanima poslanica. 2 6 - 9 )
"Zaklinjem te dakle pred Bogom i Gospodom našijem Isusom Hristom, koji će suditi živima i mrtvima, dolaskom njegovijem i carstvom njegovijem:

Propovijedaj riječ, nastoj u dobro vrijeme i u nevrijeme, pokaraj, zaprijeti, umoli sa svakijem snošenjem i učenjem;
Jer će doći vrijeme kad zdrave nauke neće slušati, nego će po svojijem željama nakupiti sebi učitelje, kao što ih uši svrbe,
I odvratiće uši od istine, i okrenuće se ka gatalicama.
A ti budi trijezan u svačemu, trpi zlo, učini djelo jevanđelista, službu svoju svrši"
( 2 poslanica Timotiju 4. 1 - 5 )
Crkvu ne cine cigle i zidovi, vec verni ljudi koji ostaju u istini bez obzira na cenu, a cena je tada bila da izadju iz tih otpalih crkava, i da zive i deluju nezavisno od njih.

To je slucaj kroz celu istoriju.

Otpad je ostao iza crkvenih zidova crkava i manastira Rimokatolicizma i Pravoslavlja, a verni Bozji ljudi su delovali u progonstvu, po planinama, brdima, po gradovima i selima, propovedajuci rec Bozju, i bezeci pred osvetnickim macem papa, Patrijaraha, i njihovih agenata.
Ako ja imam problem sa razumevanjem istorije, zašto ti ignorišeš istorijske činjenice? Jesam postavio tekst iz Biblije, da je prva crkva osnovana od strane dvaneist Apostola od Isusa? U dela Apostolska je detaljno napisano uređenje te prve crkve koja je po uređenju totalna suprotnost od onog što je uspostavio Pavle pa i današnjim crkvama. Znači crkve od Pavla su suprotnost evanđelju Isusovom, što je čine lažnom Hristovom crkvom. I šta tu tebi nije jasno kada bi dete ovo shvatio? Ono što nije po evanđelju Isusovom, šta može da bude drugo, nego lažno? I nemoj da citiraš reči ako ih ne možeš podupreti plodovima. Gde su plodovi tih citatata što si postavio? Dotle je samo “Gospode....Gospode...” što nudiš tu da varaš ljude. Lepo rečeno u evanđelju, plodovi se gledaju. I u ovome šta tebi nije jasno?
Ako crkvu ne čine cigle i zidovi, što se vi okupljate među zidova i cigala koje zovete “Adventistička crkva”? Eto još jedan dokaz zašto Isus traži da gledamo plodove, jer plodove ne možete lažirati. Gde je to slučaj kroz istoriju da crkva sledi evanđelje u delima, i koje su im plodovi? Ja sam plodove Pavlove crkve po istoriji postavio, počev od nastavka progona pravih hrišćana, do učestvovanja iste te Pavlove crkve u prvom “hrišćanskom” ratu, i početak masovnog ubijanja od strane krstaša koju uspostavila crkva od Pavla . To su plodovi tvoje “ne lažne” crkve.

Otpad je nastao posle uništenja prvih zajednica-crkava Isusovih. Jer jedino otpad ne ostvaruje evanđelje u delima, i jedino otpad nema ništa od plodova po evanđelju Isusovom, ali zato ima zle plodove da i sotonu učini ljubomornim, a te plodove sam nabrojao. I ovo su činjenice ma koliko god ti filozofirao kao fariseji koji su ubili Isusa.

********************************************************

Interesantno da i ostali nalupaše tolike gluposti od filozofije svoje, bez jasnih konkretnih argumenata, da je ovde počelo više ličiti na igralište za decu sa dečjim lupanjima u nedostatku pametnih odgovora. Dok plodove njihovog verovanja tek ne mogu da nabroje, jer bi to bile plodove od učenja sotone, a ne od učenja Isusovog. Ali bitno da se nadmeću u kulturi koje su sigurno u crkvi od Pavla učili, jer čim neko iz Pavlove crkve nalupaše gluposti svoje ili govoraše o prdenju i jebanju........, ostali se diviše tim rečima i aplaudiraše tome. Sačuvaj me Bože tog nivao svesti.
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
pojam crkve ima dvostruko značenje, kako onda stoji da će bezakonik izaći iz crkve Božje kao i bog?

I da će taj doći pre Isusa.
Gde to stoji u evanđelje Isusovo? Crkva po evanđelju Isusovom znači zajednica. "Jer, gde su dvoje ili troje okupljeni u moje ime, onde sam ja među njima.“ (Matej 18,20). Ljudi su dodali drugo značenje crkve od cigla i kamenja. To nije po evanđelju Isusovom, već po farisejima koji su ubili Isusa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pirox.

Otpad nije dosao sa Pavlom, vec nakon Pavove smrti i smrti apostola.
SVE crkve su pre njihove smrti bile Bozje, ali nakon otpada mnoge su napravile kompromis i otpale.

Za to nije kriv Pavle ni bilo koji apostol.

Otpala je i prva crkva u Jerusalimu, za koju ti kazes da je prva.
I jeste bila, ali je otpala.





 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Pirox.

Otpad nije dosao sa Pavlom, vec nakon Pavove smrti i smrti apostola.
SVE crkve su pre njihove smrti bile Bozje, ali nakon otpada mnoge su napravile kompromis i otpale.

Za to nije kriv Pavle ni bilo koji apostol.

Otpala je i prva crkva u Jerusalimu, za koju ti kazes da je prva.
I jeste bila, ali je otpala.

Sad si me dobro nasmejao. A nisam ni siguran uopšte dalli znaš šta si sad rekao. Za prvu crkvu Hristovu kažeš da je otpala crkva. Prva crkva je uništena kada su masovno proganjani i ubijani prvi hrišćani i uništavano sve u vezi njih. Prva crkva nije mogla od nigde da otpadne jer je to bila stvorena od strane dvanaest Apostola sa nalogom od Isusa. Jeli ti znaš uopšte šta pričaš druže? Otpad je ono što više nije bilo uređeno po evanđelju Isusovom, a crkve stvorene od Pavla, nikako nisu bile uređene kao prva crkva. Zato je crkva od Pavla otpalo, jer je od evanđelja Isusovog i od samog Isusa otpalo, a plodove te crkve od Pavla se odmah dalo videti kada su nastavile sa progonom pravih hrišćana, zbog čega crkva od Pavla proglašena za religiju Rimskog carstva, jer Rim isto tako proganjao prave hrišćane kao i crkva od Pavla. I ubrzo zatim ta crkva od Pavla krenula sa masovnim ubijanjima i u ratove. Šta je to ako nije suprotno evanđelju Isusovom? Šta je to ako nisu plodove sotonske? Šta je to ako nije otpad od evanđelja Isusovog i samog Isusa? Šta je to ako nije otpad? To nikako nije Hristova crkva. A ti prvu Hristovu crkvu nazivaš otpalom. Sram te bilo. Kao da sotona govori kroz tebe.
 
Natrag
Top