Adventisti

Član
Učlanjen(a)
26.02.2011
Poruka
978
pirox, ti nas mozes isto pitati sto mislimo po pitanju Isusa i sv. Duha, ali mi zelimo znati sto ti po Isusovom evandjelju vjerujes o njima?
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Eto dokaza da upravo ti širiš laži da prevariš ljude kao lažni prorok.
Zar ovo nije greh , gdjesam ja tvrdila ,i pisala dasam ja prorok , jasam odična mala Katolkinja , koja vjeruje u Krista ,i štuje njegovu majku Mariju ,i molićute da me neuspoređuješ sa prorocima ,i vračarama .

Ili ne znaš da čitaš ili nisi u mogućnosti da shvatiš šta evanđelje piše
Bitno je da samo ti znaš ,i svaćaš evanjđelje .
Umišljenik

kao da nemaš ni pet godina
photomania-7a62c3d4d5f8d0a226ca230e1e27be78.jpg
Menije drago dame uspoređuješ sa malom djecom , jer Isus voli malu djecu.

VIDEO
ISUS UPOZORAVA : AKO NE BUDETE KAO DJECA

Hmm, čini mi se da sam video hulu, jesam, jesam video sam hulu.
Jeste neuništiva hula , jabiga usporedila sa zločastom micom macom
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Zar ovo nije greh , gdjesam ja tvrdila ,i pisala dasam ja prorok , jasam odična mala Katolkinja , koja vjeruje u Krista ,i štuje njegovu majku Mariju ,i molićute da me neuspoređuješ sa prorocima ,i vračarama .

Greh jeste, ali ne po njegovoj definiciji greha. Kršenje zapovesti: Ne svjedoči lažno na bližnjega svoga. Kao i zapovesti : Ne sudi.

Bitno je da samo ti znaš ,i svaćaš evanjđelje .
Umišljenik

Aha, pitam se samo da li je to iz razloga što je on "Prosvećeni"


Menije drago dame uspoređuješ sa malom djecom , jer Isus voli malu djecu.

Vidi, vidi, uspoređuje te sa detetom. Čekaj, čekaj to radi i još "jedan"

Jeste neuništiva hula , jabiga usporedila sa zločastom micom macom

Hahahaha, ne sestro, ja sam prvi to tako napisao, Čini se kao da zaista, malo malo pa se kod pojedinca ovde pojave hule.
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Znači, ti nisi Isus, ti si Duh Sveti.
Zar bi postavljao ovakva pitanja da si normalan? Šta misliš?


pirox, ti nas mozes isto pitati sto mislimo po pitanju Isusa i sv. Duha, ali mi zelimo znati sto ti po Isusovom evandjelju vjerujes o njima?

kainos, gde to Isus traži da mi pitamo šta mislite o Isusu i sv. Duha? Zar Isus nije rekao da gledamo plodove po evanđelju Isusovom jer po tome prepoznajemo ljude? Zato po evanđelju ja tebe pitam, gde su vama Adventistima plodovi po evanđelju Isusovom? Ja te mogu pitati šta ti misliš ko zaslužuje spasenje i ko će ući u carstvo nebesko? Jeli tebi dovoljno ponavljati svake subote samo "Gospode...Gospode......... ,, po vašim crkvama i da se držite običaja vaše crkve, ili treba još nešto za spasenje vaše i ulazak u carstvo nebesko? Ja verujem ono što piše u evanđelje Isusovo kompletno. Ti evanđelje prihvataš ili ne, i nema tu pitanje šta prihvataš, kao da jedan deo prihvatam, a drugi deo ne. Loše postavljaš pitanje. A pitanje ne samo dali ti veruješ u evanđelje Isusovo, već dali si ga uopšte pročitao, jer daješ znakove da ili nisi pročitao ili si protiv evanđelja Isusovog.

Zar ovo nije greh , gdjesam ja tvrdila ,i pisala dasam ja prorok , jasam odična mala Katolkinja , koja vjeruje u Krista ,i štuje njegovu majku Mariju ,i molićute da me neuspoređuješ sa prorocima ,i vračarama .
Jeste greh izvrćati učenje evanđelja i tvrditi nešto što nije istina po evanđelju Isusovom. Ja nisam rekao da si ti prorok, niti vračara (opet lažeš), već lažno učenje širiš "kao lažni prorok". Jeli ti znaš šta znači reč "kao"? Ili imaš velikih problema sa razumevanje ili čitanjem, ili namerno izvrćeš što je napisano kako bi skrenula pažnju sa istine. Katolikinja jesi ali ne hrišćanka Isusova, jer ovo što radiš i govoriš nema veze sa evanđeljem Isusovom.

Bitno je da samo ti znaš ,i svaćaš evanjđelje .
Umišljenik

Ovde nije reč ko shvaća evanđelje, već dali neko hoće ili neće da prihvati evanđelje Isusovo. Evanđelje nije atomska fizika da treba "shvaćati", već prosto učenje za najprostije ljude. Umišljena si ti ako misliš da bolje znaš sve od Isusa ili da treba evanđelje menjati jer ti ne odgovara u ovom obliku.

Menije drago dame uspoređuješ sa malom djecom , jer Isus voli malu djecu.
Opet imaš problem sa razumevanjem ili sa čitanjem teksta. Ja te ne upoređujem sa malom decom, već tvoje razumevanje upoređujem sa razumevanje malog deteta (pošto si to ti prva uradila). Te dve stvari su nebo i zemlja.

Jeste neuništiva hula , jabiga usporedila sa zločastom micom macom
Ti definitivno imaš nekih problema.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Lagao si. Jer Apostoli od Isusa su tvorile prve hrišćanske zajednice-crkve po nalogu Isusa, ne Pavle, i te prve zajednice-crkve su bile suprotnost sotonskoj crkvi fariseja koja je ubila Isusa, pa i suprotnost današnjim crkvama. Tako da lažeš kako Pavle osnovao prvu crkvu. Pavle je osnovao prve lažne crkve suprotno evanđelju, a nabrojao sam gde. Pavle nije bio Apostol zbog zla, zločina, masovnih ubijanja i mučenja hrišćana. Pavle je onsovao prve crkve koje su bile suprotno prvim hrišćanskim zajednicama, a iste kao crkva fariseja na običajima i ritualima, koja ubila Isusa. A tu crkvu od Pavla na običajima i ritualima vidimo i danas. I vi Adventisti ste blaži oblik Pavlove crkve, da prevarite ljude kako niste kao Katolici i Pravoslavci, ali po nalogu sotone dalje ne ispunjavate evanđelje Isusovo. Kada se ljudi počeli okretati od Katolika, sotona stvori sve ostale crkve kao paukovu mrežu da prevari i zadrži ljude. Kod svih tih crkava jedno je isto. NE ispunjavanje evanđelja u delima, jer sotona od početka upravo se protiv toga bori. Sotona se bori, da u svim vašim crkvama govorite samo "Gospode Gospode...."- običaje i rituali.....samo da ljudi ne uđu u carstvo nebesko. To je cilj sotone. Sotona tokom istorije preko crkve od Pavla celo vreme ubijala i proganjala prave hrišćane koje su htele ispunjavati evanđelje u delima, a vas Adventiste i vama slične sotona ostavio da cvetate u svetu jer vi isto tako ne ispunjavate evanđelje u delima po volji sotone.

Lazno me optuzujes za moju navodnu laz jer sam napisao da je apostol Pavle osnivao crkve u nekim mestima tada poznatog sveta.
A to cinis jer ne poznajes istoriju ni desavanja nakon polovine 2 veka.

Pavle jeste osnivao crkve, ali su to cinili i drugi apostoli.

Istina, crkvu u Jerusalimu jesu osnovali Petar i ostali apostoli koji su bili sa Hristom ( odnosno Isus preko njih na pedesetnici ), ali su kasnije osnivane i druge crkve u drugim mestima od strane Hristovih apostola i Pavla,, u kojima je bilo i Jevreja ali i neznabozaca.

Ono sto se desilo polovinom 2 veka je to, da je tada izbio drugi ustanak Jevreja protiv Rimljana koji je ubrzo ugusen, i tada je nastalo opste progonstvo Jevreja, zabranjeno im je okupljanje, ispovedanje vere, svetkovanje subote..itd.
Da bi se distancirala od Jevreja, lokalna Hriscanska crkva u Rimu se odrekla odredjenih tacaka vere kao i subote, koje bi je povezale sa Jevrejima, i napravila kompromis sa mnogobozackim Rimom, usvojivsi pojedine mnogobozacke filozofije, kao i nedelju praznik paganskom bogu sunca Mitri.

Dakle, Hristos je preko Petra i ostalih apostola osnovao crkvu u Jerusalimu, ali su oni a kasnije i Pavle osnivali crkve i u drugim mestima tada poznatog sveta.

Nazalost, u okrilju crkve se dogodio otpad, i vecina crkava je krenula tim primerom.

Za ovaj otpad nisu krivi apostoli ni Pavle, vec ljudski faktor pokrenut od sotone.

Sto se tice Adventista, mi imamo potpunu biblijsku veru i ucenje prve Hristove apostolske crkve, i njeni smo nastavljaci kao crkva koja je opisana u otkrivenju pod nazivom "LAODIKEJA" poslednji segment Hristove sedmostruke crkve iz otkrivenja 2 i 3 poglavlja.
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Lazno me optuzujes za moju navodnu laz jer sam napisao da je apostol Pavle osnivao crkve u nekim mestima tada poznatog sveta.
A to cinis jer ne poznajes istoriju ni desavanja nakon polovine 2 veka.

Pavle jeste osnivao crkve, ali su to cinili i drugi apostoli.

Istina, crkvu u Jerusalimu jesu osnovali Petar i ostali apostoli koji su bili sa Hristom ( odnosno Isus preko njih na pedesetnici ), ali su kasnije osnivane i druge crkve u drugim mestima od strane Hristovih apostola i Pavla,, u kojima je bilo i Jevreja ali i neznabozaca.

Ono sto se desilo polovinom 2 veka je to, da je tada izbio drugi ustanak Jevreja protiv Rimljana koji je ubrzo ugusen, i tada je nastalo opste progonstvo Jevreja, zabranjeno im je okupljanje, ispovedanje vere, svetkovanje subote..itd.
Da bi se distancirala od Jevreja, lokalna Hriscanska crkva u Rimu se odrekla odredjenih tacaka vere kao i subote, koje bi je povezale sa Jevrejima, i napravila kompromis sa mnogobozackim Rimom, usvojivsi pojedine mnogobozacke filozofije, kao i nedelju praznik paganskom bogu sunca Mitri.

Dakle, Hristos je preko Petra i ostalih apostola osnovao crkvu u Jerusalimu, ali su oni a kasnije i Pavle osnivali crkve i u drugim mestima tada poznatog sveta.

Nazalost, u okrilju crkve se dogodio otpad, i vecina crkava je krenula tim primerom.

Za ovaj otpad nisu krivi apostoli ni Pavle, vec ljudski faktor pokrenut od sotone.

Sto se tice Adventista, mi imamo potpunu biblijsku veru i ucenje prve Hristove apostolske crkve, i njeni smo nastavljaci kao crkva koja je opisana u otkrivenju pod nazivom "LAODIKEJA" poslednji segment Hristove sedmostruke crkve iz otkrivenja 2 i 3 poglavlja.

Pa jesu ovo tvoje reči? Citiram: "Pavle nije stvorio nikakvu laznu crkvu, vec je bio apostol prve Hristove apostolske crkve. ". Jesi lepo rekao da je Pavle stvorio prve crkve? A po istoriji dvanaest Apostola je stvorila prve hrišćanske zajednice-crkve po nalogu Isusa. I gde tu tebe lažno optužujem kada jasno da lažeš, jer nije Pavle stvorio prve crkve? Zašto muljaš i izvrćeš čim si uhvaćen u laž?

DELA APOSTOLSKA
1. I kad se navrši pedeset dana bijahu svi apostoli jednodušno na okupu.
Posle govora Apostola Petra...........
41. Tada oni koji rado primiše riječ njegovu krstiše se; i dodade se u taj dan oko tri hiljade duša.
42. I bijahu postojani u nauci apostolskoj, i u zajednici, u lomljenju hljeba i u molitvama.
47. Hvaleći Boga, i bijahu omiljeni kod cijelog naroda. A Gospod svaki dan dodavaše Crkvi one koji se spasavahu.

Znači lepo napisano u Bibliji da su Apostoli stvorili prvu crkvu, a ti dolažiš sa lažnim optužbama da ja ne poznajem istoriju. Pa ti ne poznaješ ni reči pisma ni istoriju, ako već ne znaš ovo što je napisano u pismu, pa čak je napisano kako su formirane te crkve, po uređenju suprotnost današnjim crkvama i tadašnjim crkvama fariseja. Pa treba da ti je sramota čime se služiš, a najviše tvoje crkve Adventističke treba da sramota kakve laži podučava nepoznavajući reči pisma.
Mani ti filozofiju. Govorili smo ko je osnovao prvu crkvu, a to su bili dvanaest Apostola, dok Pavle posle istrebljenja hrišćana i uništenja ove prve crkve, stvorio sasvim suprotno uređenu crkvu-lažnu crkvu, kao što su bili crkve fariseja, jer Pavle upravo kod fariseja učio, i to uneo u lažnu crkvu. Zato crkva od Pavla liči sa crkvom od fariseja za vreme Isusa. Petar u tome sigurno nije učestovao, jer bi Petar ponovo stvorio crkvu uređenu kao prva Apostolska crkva. Umesto toga Apostoli su bili proganjani ubijani, dok jedino Pavle uspeo da širi lažnu crkvu suprotno evanđelju, jer to bio cilj sotone.

Dok posle više vekova Isusovi hrišćani proganjani ubijani non-stop, Imperator Konstantin Veliki je 313. godine ozakonio lažno hrišćanstvo od Pavla, a Teodosije I ga 380. godine proglasio za religiju Rimskog carstva (slučajno?). I tako sotoni ispunjen krajnji cilj. Od uspostavljanja lažne crkve od Pavla, nastavljeni su proganjanja i ubijanja pravih hrišćana. Dok ovi lažni hrišćani sa lažnom crkvom od Pavla, pod vođstvom sotone, učestvuju po prvi put u ratu (masovnom ubijanju) pomagajući Vizantijskom carstvu od 1096-1099 godine (dali je to po Isusovom evanđelju?). Sa pobedom crkve od Pavla, stvorene prve krstaške države (ostvaren drugi cilj sotone). Krenuli su krstaški pohodi po svetu i pobijeno više miliona nevinih žrtava koje su odbijale prisilno pokrštavanje. Jeli to put kojim Isus hodao? Jeli to po učenju evanđelja Isusovom koje Pavle uneo u svoju crkvu? NE. To je put kojim sotona hodao i hoda po učenju sotone. To je Pavlova lažna crkva na koje je osnovana sva ostala hrišćanska crkva danas.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Ti definitivno imaš nekih problema.
rainbow1.jpg
Opet imaš problem sa razumevanjem ili sa čitanjem teksta. Ja te ne upoređujem sa malom decom, već tvoje razumevanje upoređujem sa razumevanje malog deteta (pošto si to ti prva uradila). Te dve stvari su nebo i zemlja.

Štosom to ja uradila ?
Misliš dasi naj pametniji ,i sve znaš . Ajde nam reci , koliko jako može da prdne slon?!
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Štosom to ja uradila ?
Misliš dasi naj pametniji ,i sve znaš . Ajde nam reci , koliko jako može da prdne slon?!

Ne zna on ništa. Jer da zna, ne bi se sestro predao aroganciji i umišljenosti, misleći da neće biti pročitan. No, navike su čudo. Kao što je možda nekome čudno da se dvojica "adventista" u toj meri osećaju ugroženim od strane Slapa, ili tebe lično, da na oboje reaguju identično.


Što se tiče tvoga pitanja upućenog njemu. Na odgovor ćeš morati, malko da sačekaš, jer mora da konsultuje "Great Controversy" ili neko drugo delo one za čije kontradiktornosti još uvek nije našao "naučne dokaze".
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Štosom to ja uradila ?
Misliš dasi naj pametniji ,i sve znaš . Ajde nam reci , koliko jako može da prdne slon?!
Pa pročitaj šta sam ja napisao, i šta si ti odgovorila. Valjda toliko umeš, pa ćeš videti šta si uradila.
Nisam najpametnij niti znam sve, ali toliko znam da pročitam tekst koji mi je napisan i da razumem šta piše. A pogledaj tvoje pitanje? Sve govori o tebi. I ti to nazivaš normalnim pitanjem? Em što ne razumeš šta ti je napisano, još i lupaš. A u lupetanju nisu daleko ni tvoja Pravoslavna braća. Eto šta ti kao Katolikinja i oni kao Pravoslavci u crkvi učite. Pa nije ni čudno kada su te crkve od Pavla.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Nisam najpametnij niti znam sve, ali toliko znam da pročitam tekst koji mi je napisan i da razumem šta piše. A pogledaj tvoje pitanje? Sve govori o tebi. I ti to nazivaš normalnim pitanjem? Em što ne razumeš šta ti je napisano, još i lupaš. A u lupetanju nisu daleko ni tvoja Pravoslavna braća. Eto šta ti kao Katolikinja i oni kao Pravoslavci u crkvi učite. Pa nije ni čudno kada su te crkve od Pavla.

Normalno ili ne, nije tvoje da odlučuješ kakvo je pitanje. Ne zaboravi kako seješ, onako ćeš i žnjeti.


Lazno me optuzujes za moju navodnu laz jer sam napisao da je apostol Pavle osnivao crkve u nekim mestima tada poznatog sveta.

Ovde te optužuje za to, na drugom mestu za drugo. Od svih adventista ovde na forumu, Kainos i ti ste mu omiljene mete. Zašto ne zapitaš svog brata zašto to čini? Koji ga to duh tera da progoni svoju braću? Da nije to možda duh "prosvetitetljstva"? :cool:.
 
Natrag
Top