Adventisti

Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Cekaj. To je pisao apostol kojeg ti priznajes Petar! On je hvalio Pavla! Znaci ti tvrdis da nista od poslanica ne trebamo prihvatiti vec samo 4 evandjelja ili sta? Ti nikako da se izjasnis koji pisani tekst evandjelja priznajes. Jednom citiras Pavla i navodis njegove reci kao nauku od Boga, a drugom prilikom istog blatis i nazivas ubicom i hulnikom. Jako si kontradiktoran.



Čekaj, otkud znaš da je to Petar napisao? Zar bi Petar hvalio zločinca i ubicu? Ne bi rekao. Znači to nije Petar napisao, već je dodato u lažnoj crkvi osnovano od Pavla, koja je bila suprotno od evanđelja Isusovog. Pa ako Pavle osnovao lažno crkvu suprotno evanđelju, zašto bi mu bilo teško i da ubaci laž da prevari ljude? Ti meni reci gde to Isus rekao u evanđelju da nekog drugog sledimo osim Njega, i gde Isus rekao u evanđelju da neko drugo učenje držite? Koliko znam to Isus nije rekao, već sotona vas tera na to kako biste se držali podalje od evanđelja. Znači Isus rekao da Njega sledite i Njegovo učenje da ostvarujete u delima. I nisam ja to rekao već Isus. Hoćeš reći da Isus laže ili da ne priznaš reči Isusove? Ti nikako da razjasniš koga slediš. Postoji Isusovo evanđelje već šesti put ponavljam. Pisani text evanđelja od Isusa. Ja sam citirao Pavla jer to učenje Pavle prekopirao iz Isusovog učenja, ali od toga Pavle ne postaje ni Isus ni Apostol, već se gledaju dela, a ne reči. A dela od Pavla su zli, džabe piše Božanskim tekstom. Reči bez dela služe da se ljude prevare. To čini i sotona da prevari ljude, lepo piše i priča, čak se i pojavljuje kao anđeo, ali u delima nikada to ne ostvaruje kao ni Pavle što nije ostvari. Pa malo dete bi razumeo ovo što pišem. Pavla blati njegova zla dela ne ja. Reči ga ne izvlače, već samo otkrivaju da je vuk u jagnječoj koži. Dela i reči nisu iste. Jesi pismen? Jeli čitaš šta pišem? REČI I DELA NISU ISTA. REČI BEZ DELA NE VREDE NIŠTA. PO DELIMA ISUS SUDI, NE PO REČIMA. Nece svaki koji mi govori Gospode , Gospode , uĆi u Carstvo nebesko .... Tako ni Pavle neće postati scetac ni Apostol samo pominjajući Gospode Gospode. Pa neće ni u carstvo nebesko ući. Pa ti teraš kontradiktornost, time što reči izjednačavaš sa delima gde su dela Pavla suprotno rečima koje pisao. A šta tebi nije jasno da reči nisu iste kao dela čoveka? Za Isusa dela su važna, ne reči za koje se ti hvataš kao pijan plota.

***************************************************************************


Dali znaš štoje to sarkazam?
Sarkazam je oštar, često satiričan i ironičan komentar. Dali si to znala? Ja pitao za dobro delo i vezi evanđelja Isusovo. A ti rekla poljubila tatu ,i kupila mu haratluk , jer on to obožava. Gde to piše u evanđelje Isusovo? Jeli tebi to dobro delo za spasenje tvoje duše koje pominje evanđelje Isusovo, ili pojma nemaš šta je u evanđelje? Ovo što si napisala jeste sarkazam i ismevanje Isusa i Isusovog učenja. Lako se prepoznaješ kao protivnik Isusa.

Opet kažem jebemise , ali da to nebi svatili kao oglas . Ovde se pozivaš na Isusovo evanjđelje , a tiga sam ne poštuješ .
Vidi štosi ovde napisao citiramte :"ubijati i mučiti hrišćane i uništiti Božje delo kao što to Pavle činio.
Zar pavao zatebe nije evanđeolista , izgleda da ne poznaješ Pavlove muke , Pavao je umro za vjeru i KRISTA , i otkud tebi pravo daga osuđuješ , a njemu se Krist obratijo ,i za Krista je umro .
Ti reci gde to ne poštivam evanđelje pozivajući sa na evanđelje Isusovo? I gde ti poštivaš evanđelje Isusovo sa "jebe ti se"? Zar Pavle nije ubijao hrišćane, mučio i uništio Božje delo na zemlji, prve zajednice osnivane od dvanaest apostola po nalogu Isusa? Pavle je lažni prorok gde služio se rečima evanđelja, a po delima stvorio sotonsku crkvu koja ubijala milione u ima Hrista. Jeli tebi to od evanđeolista, dela po evanđelju od Isusa? Pavle se služio sa rečim evanđelja i pisao po evanđelju da prevari ljude, a dela su mu bile po sotoni, zato u crkvi od Pavla samo "Gospode, Gospode" postoji, da sotona drži podalje ljude od carstva nebeskog. Tebi nisu jasne Isusove reči. PO DELIMA ĆETE IH PREPOZNATI. Sotona će se pojaviti kao lažni anđeo, citirajući reči evanđelja, pa čak će sebe pretvoriti i u mučenika da prevari ljude, ali dela će biti uvek sotonske. Pavle stvorio crklvu koja ubila na milijune kao što on masovno ubijao. Jer trnje rađa samo trnje reče Isus. Sotona sa rečima i pozorištem oko Pavla prevario ljude, i vidi šta je ostavio Pavle iza sebe. Smrt i Pakao do dana današnjeg. Danas ljudi umiru jer Pavle stvorio lažnu hrišćansku crkvu, tu muku nevinih ljudi ne vidiš. Sotona napravio mučenika od Pavla da prevari ljude. Isus nije rekao da ćete ih prepoznati po mukama njihovim, već po delima njihovim. Muku može sotona iscenirati, ali dela po evanđelju Isusovom ne može. Jedino što sotona ne može da čini. Otkud tebi pravo da zla dela smatraš Božanskim? To čini sotona. Hrist nikada ne bi oprostio uništenje Njegovog dela na zemlji a još manje bi dozvolio da Pavle stvori crvkvu koja će pobiti milione u ime Hrista. Jesi ti svesna šta pričaš? Sotona koji se pojavio u liku Hrista se obratio Pavlu, ne Isus. Po nalogu sotone je Pavle umro, da bi očvrstio zločinačku crkvu osnovanu od Pavla koja pobila na milione nevinih u ime Hrista.

Neverovatno kako ste slepi, da ne vidite, da ne može biti crkva od Isusa koja ubila na milione. Po kom učenju to činila crkva od Pavla? Jeli se ti to pitaš? Činila po učenju sotone. Tamo se uči ubijanje nevinih zloupotreblčjujući ime Hrista. Šta tu nije jasno? U kom mraku čovek treba da živi da ovo ne vidi?

Pavlova sudbina
Zvao se Savao, što odgovara hebrejskom imenu Šaul. Latinsko ime Pavao uzeo je vjerojatno za boravka na Cipru .
Kao vjerni Židov, progonio je kršćane, te je bio prisutan pri ubojstvu sv. Stjepana.
Na putu u Damask, kamo je krenuo uhititi grupu kršćana, doživio je viđenje, oslijepio je od jakog nebeskog svijetla i čuo Isusove riječi : ”Savle, zašto me progoniš? ” To iskustvo je na njega tako utjecalo da je prihvatio kršćanstvo, dao se krstiti u Damasku i počeo naviještati Evanđelje. U Rimu je bio u zatočeništvu, a predaja govori i o mučeničkoj smrti. U Rimu mu je 65. godine mačem odrubljena glava.



Ti sa svojim nastupom izgleda da imaš i manje od pet godina


Zar je sramota širiti Isusovo evanjđelje škrticama , kao recimo meni ?

Nebojse ti za mene i moju sramotu , već se ti sramoti što oćeš samo za sebe zadržati Isusovo evanjđelje ,i neširitiga dalje
Isus nikada se ne bi obratio masovnoj ubojici. Najmanje bi bio teško kritikovan kao fariseji. Fariseje teško šamarao zbog života suprotno Božjim zapovestima, a ovamo će masovnog ubicu milovati po glavi. Ne bih rekao,jer onda ne poznaješ Isusa. To je sotona bio, kako za Pavla dao nalog za osnivanje lažne crkve kao što su bile crkve fariseja, suporotne privim hrišćanskim zajednicama osnovane od Isusa, i ta Pavlova crkva pobila na milione zloupotrebljujući ime Hrista. Zato ko se obratio Pavlu, sigurno nije bio Isus, već sotona. Da se pravi Isus pojavio Pavlu, tražio bi da ponovo osnuje prve hrišćanske zajednice koje uništio Pavle, time bi ispravio loše što činio, i to hrišćanstvo bi donelo svetlost na zemlju bez ubijanja i ratova, ali pošto se Pavlu obratio sotona, Pavle osnovao crkvu sotone, zemlju zavio u mrak i ratove sa masovnim ubijanjem i miliunskim žrtvama od strane crkve od Pavla. Jasno ko dan. Šta tu ne može da se razume?
Da ponovim, po Isusovom učenju, po delima-rodovima prepoznajemo ko je lažni prorok-hrišćanin, ne po tome šta govori, piše ili koliko je bio mučenik. Sotona sve ovo može da odglumi da prevari ljude, a jedino plodove-rodove po evanđelju Isusovom neće moći da donese.

Ja bi rekao tvojim nastupom i razumevanjem imš manje od pet godina. Jer samo nerazumno malo dete ne ume da razlikuje dobro od zla, gde izjednačavaš dobro delo sa zlim delima.

Non-stop se pozivam na evanđelje, a govoriš kako sam škrtica u širenju evanđelja. Pa zar to nije dokaz kao da imaš manje od pet godina? To je sramota.

Evanđelje

Lk 4, 38-44
U ono vrijeme: Usta Isus iz sinagoge i uđe u kuću Šimunovu. A Šimunovu je punicu mučila velika ognjica. I zamole ga za nju. On se nadvi nad nju, zaprijeti ognjici i ona je pusti. I odmah ustade i posluživaše im. O zalazu sunca svi koji su imali bolesnike od raznih bolesti dovedoše ih k njemu. A on bi na svakoga od njih stavljao ruke i ozdravljao ih. A iz mnogih su izlazili i zlodusi vičući: »Ti si Sin Božji!« On im se prijetio i nije im dao govoriti jer su znali da je on Krist. Kad osvanu dan, iziđe i pođe na samotno mjesto. I mnoštvo ga tražilo. Dođoše k njemu i zadržavahu ga da ne ode od njih. A on im reče: »I drugim gradovima treba da navješćujem evanđelje o kraljevstvu Božjem. Jer za to sam poslan.« I naučavaše po sinagogama judejskim.
Evo goresamu stavila ukratko o Pavlu ,i stavilamu evanjđelje po Lk 4, 38-44 , ali to njega ne zanima , njega sigurno više zanima kako Evropu pretvorit
Pogledajte prilog 116448
Džabe citiraš evanđelje, jer reči bez dela ne vrede ništa. Vera bez dela ništa ne vrede. Gde su ti bili citati evanđelja kada vaša crkva od Pavla ubijala na milione po nalogu sotone zloupotrebljujući ime Hrista? Lako glumiti ovde lažnu hrišćanku citirajući reči Isusove, kao što sotona glumio anđela Božjeg da prevari ljude.
 
Poslednja izmena:
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Džabe citiraš evanđelje, jer reči bez dela ne vrede ništa. Vera bez dela ništa ne vrede. Gde su ti bili citati evanđelja kada vaša crkva od Pavla ubijala na milione po nalogu sotone zloupotrebljujući ime Hrista? Lako glumiti ovde lažnu hrišćanku citirajući reči Isusove, kao što sotona glumio anđela Božjeg da prevari ljude.

Radujte se sa mnom! Nađoh ovcu svoju izgubljenu.’ »U ono vrijeme: Okupljahu se oko Isusa svi carinici i grešnici da ga slušaju. Stoga farizeji i pismoznanci mrmljahu: »Ovaj prima grešnike, i blaguje s njima.« Nato im Isus kaza ovu prispodobu: »Tko to od vas, ako ima sto ovaca pa izgubi jednu od njih, ne ostavi onih devedeset i devet u pustinji te pođe za izgubljenom dok je ne nađe? A kad je nađe, stavi je na ramena sav radostan pa došavši kući, sazove prijatelje i susjede i rekne im: ‘Radujte se sa mnom! Nađoh ovcu svoju izgubljenu.’ Kažem vam, tako će na nebu biti veća radost zbog jednog obraćena grešnika negoli zbog devedeset i devet pravednika kojima ne treba obraćenja.« Evanđelje po Luki

Isus nikada se ne bi obratio masovnoj ubojici.

1568573029676.png

Ja bi rekao tvojim nastupom i razumevanjem imš manje od pet godina. Jer samo nerazumno malo dete ne ume da razlikuje dobro od zla, gde izjednačavaš dobro delo sa zlim delima.

Non-stop se pozivam na evanđelje, a govoriš kako sam škrtica u širenju evanđelja. Pa zar to nije dokaz kao da imaš manje od pet godina? To je sramota.

1568573588692.png
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Radujte se sa mnom! Nađoh ovcu svoju izgubljenu.’ »U ono vrijeme: Okupljahu se oko Isusa svi carinici i grešnici da ga slušaju. Stoga farizeji i pismoznanci mrmljahu: »Ovaj prima grešnike, i blaguje s njima.« Nato im Isus kaza ovu prispodobu: »Tko to od vas, ako ima sto ovaca pa izgubi jednu od njih, ne ostavi onih devedeset i devet u pustinji te pođe za izgubljenom dok je ne nađe? A kad je nađe, stavi je na ramena sav radostan pa došavši kući, sazove prijatelje i susjede i rekne im: ‘Radujte se sa mnom! Nađoh ovcu svoju izgubljenu.’ Kažem vam, tako će na nebu biti veća radost zbog jednog obraćena grešnika negoli zbog devedeset i devet pravednika kojima ne treba obraćenja.« Evanđelje po Luki Izvor: https://book.hr/kratki-animirani-film-uz-sutrasnje-evandelje-samo-za-stotu-ovcu/
"U ono vrijeme: Okupljahu se oko Isusa svi carinici i grešnici da ga slušaju. Stoga farizeji i pismoznanci mrmljahu: »Ovaj prima grešnike, i blaguje s njima.«

Nato im Isus kaza ovu prispodobu: »Tko to od vas, ako ima sto ovaca pa izgubi jednu od njih, ne ostavi onih devedeset i devet u pustinji te pođe za izgubljenom dok je ne nađe? A kad je nađe, stavi je na ramena sav radostan pa došavši kući, sazove prijatelje i susjede i rekne im: 'Radujte se sa mnom! Nađoh ovcu svoju izgubljenu.' Kažem vam, tako će na nebu biti veća radost zbog jednog obraćena grešnika negoli zbog devedeset i devet pravednika kojima ne treba obraćenja.

Ili koja to žena, ima li deset drahma pa izgubi jednu drahmu, ne zapali svjetiljku, pomete kuću i brižljivo pretraži dok je ne nađe? A kad je nađe, pozove prijateljice i susjede pa će im: 'Radujte se sa mnom! Nađoh drahmu što je bijah izgubila.' Tako, kažem vam, biva radost pred anđelima Božjim zbog jednog obraćena grešnika.«

I nastavi: »Čovjek neki imao dva sina. Mlađi reče ocu: 'Oče, daj mi dio dobara koji mi pripada.' I razdijeli im imanje. Nakon nekoliko dana mlađi sin pokupi sve, otputova u daleku zemlju i ondje potrati svoja dobra živeći razvratno.

Kad sve potroši, nasta ljuta glad u onoj zemlji te on poče oskudijevati. Ode i pribi se kod jednoga žitelja u onoj zemlji. On ga posla na svoja polja pasti svinje. Želio se nasititi rogačima što su ih jele svinje, ali mu ih nitko nije davao.

Došavši k sebi, reče: 'Koliki najamnici oca moga imaju kruha napretek, a ja ovdje umirem od gladi! Ustat ću, poći svomu ocu i reći mu: 'Oče, sagriješih protiv Neba i pred tobom! Nisam više dostojan zvati se sinom tvojim. Primi me kao jednog od svojih najamnika.'

Usta i pođe svom ocu. Dok je još bio daleko, njegov ga otac ugleda, ganu se, potrča, pade mu oko vrata i izljubi ga. A sin će mu: 'Oče! Sagriješih protiv Neba i pred tobom! Nisam više dostojan zvati se sinom tvojim.' A otac reče slugama: 'Brzo iznesite haljinu najljepšu i obucite ga! Stavite mu prsten na ruku i obuću na noge! Tele ugojeno dovedite i zakoljite, pa da se pogostimo i proveselimo jer sin mi ovaj bijaše mrtav i oživje, izgubljen bijaše i nađe se!' I stadoše se veseliti.

»A stariji mu sin bijaše u polju. Kad se na povratku približio kući, začu svirku i igru pa dozva jednoga slugu da se raspita što je to. A ovaj će mu: 'Došao tvoj brat pa otac tvoj zakla tele ugojeno što sina zdrava dočeka.' A on se rasrdi i ne htjede ući. Otac tada iziđe i stane ga nagovarati. A on će ocu: 'Evo, toliko ti godina služim i nikada ne prestupih tvoju zapovijed, a nikad mi ni jareta nisi dao da se s prijateljima proveselim. A kada dođe ovaj sin tvoj koji s bludnicama proždrije tvoje imanje, ti mu zakla ugojeno tele.' Nato će mu otac: 'Sinko, ti si uvijek sa mnom i sve moje - tvoje je. No trebalo se veseliti i radovati jer ovaj brat tvoj bijaše mrtav i oživje, izgubljen i nađe se!'" Lk 15, 1-32

Uzgred ovo je pisao Sveti Apostol Luka, učenik Svetoga Apostola Pavla, koga pojedini ovde nazivaju "masovnim ubicom, zločincem, krvolokom, i lažnim apostolom".....
 
UPLOADER
Učlanjen(a)
19.10.2010
Poruka
3.325
Uzgred ovo je pisao Sveti Apostol Luka, učenik Svetoga Apostola Pavla, koga pojedini ovde nazivaju "masovnim ubicom, zločincem, krvolokom, i lažnim apostolom".....

On ovde širi laži , da Isus nevoli praštat ,i da ne oprašta , kakvalito on evanjđelja ima i čita
Evo Isusovi rječi , gde vidimo da prašta
“Ne sudite i nećete biti suđeni. Ne osuđujte i nećete biti osuđeni. Praštajte i oprostit će vam se.” (Lk 6,37)
“Tko hoće život svoj da sačuva, izgubit će ga; a tko izgubi život svoj zbog mene, naći će ga. Jer što koristi čovjeku, ako dobije sav svijet, a pritom izgubi dušu svoju?” (Mt 16,25-26)
“Ljubite svoje neprijatelje, dobro činite svojim mrziteljima, blagoslivljajte one koji vas proklinju, molite za one koji vas zlostavljaju.” (Lk 27,28)
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Kako lažete i širite dezinformaciju pa to je neverovatno. A poznato da varate ljude sa lažima protivno i nauci i istoriji u vašoj crkvi. Pa ko je osnovao crkvu u Korintu i ostale crkve za vreme Pavla? Pavle osnivao crkve počev od okoline Jerusalima pa sve do Ilirika. Pavle je osnivao hrišćanske crkve po čitavom istočnom Sredozemlju, uglavnom u urbanim centrima.

Sta sam slagao?

Ja nisam ni napisao da apostol Pavle nije osnivao crkve, ali te crkve su bile deo prvobitne Hristove apostolske crkve sa sedistem u Jerusalimu.

Ono na sta sam ja ukazao je to, da su apostoli govorili o velikom otpadu koji se dogodio nakon polovine drugog veka, kada je lokalna crkva u Rimu napravila kompromis odrekavsi se hristovog jevandjelja i prihvativsi mnogobozacke filozofije, i tim primerom su krenule i druge crkve pod pritiskom Rima.

Oni koji nisu prihvatili kompromis bili su progonjeni i iskljuceni iz zajednice.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Sta sam slagao?

Ja nisam ni napisao da apostol Pavle nije osnivao crkve, ali te crkve su bile deo prvobitne Hristove apostolske crkve sa sedistem u Jerusalimu.

Ono na sta sam ja ukazao je to, da su apostoli govorili o velikom otpadu koji se dogodio nakon polovine drugog veka, kada je lokalna crkva u Rimu napravila kompromis odrekavsi se hristovog jevandjelja i prihvativsi mnogobozacke filozofije, i tim primerom su krenule i druge crkve pod pritiskom Rima.

Oni koji nisu prihvatili kompromis bili su progonjeni i iskljuceni iz zajednice.

Nema razlike između ove dvojice, piroxa i Laodikeje.
 
Učlanjen(a)
10.03.2012
Poruka
73
Da li ga to zanima ili ne, pitanje je, ali znam šta njega, njemu slične, i same zamotane boli.

Zbog ovoga Svetoga Apostola Pavla i zovu "lažnim prorokom, varalicom, i masovnim ubicoim":


"Čudim se da od Onoga koji vas pozva na milost Kristovu tako brzo prelazite na neko drugo evanđelje, 7koje uostalom i ne postoji. Postoje samo neki koji vas zbunjuju i hoće prevratiti evanđelje Kristovo. 8Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet! 9Što smo već rekli, to sad i ponavljam: navješćuje li vam tko neko evanđelje mimo onoga koje primiste, neka je proklet.
10Doista, nastojim li ovo pridobiti ljude ili Boga? Ili idem li za tim da ljudima ugodim? Kad bih sveudilj nastojao ljudima ugađati, ne bih bio Kristov sluga. " Gal. 1


Pavle ovde i prerkoreva i prorokuje. Ta znamo svi kako se "nova evanđelja pojavljuju", da ne govorim o tome da pored zamotanih, Pavle ovde proklinje i adventiste....

Druže šta tebi nije jasno kada Isus govori da se isključivo treba gledati DELA, a ne reči? Dali to tebe zanima ili ne? Šta vas zamotane boli, kada iznosimo istinu o delima Pavla? Reči bez dela ništa ne vrede, samo da se ljudi varaju sa "Gospode, Gospode....prorokovanje...." kako to radio Pavle i danas Pavlovi sveštenici. Mani ti šta Pavle prekoreva, prorokuje, već kaži kakva su plodovi od Pavla? Jesu njegove reči jednake sa milionima ubijenih od njegove crkve što uspostavio? Kakva su to dela sa milionima ubijenih? Po kom učenju ti izjednačavaš zla dela sa dobrim delima? Ko te ovlašćuje da zla dela izjednačavaš sa dobrim delima? I sam Antihrist će proklinjati zlo, med i mleko će sa njegovih usta silaziti da prevari ljude i svet, ali DELA će mu biti sotonska isto kao kod Pavla. I Antihrist će pobiti milione nevinih kao što Pavle pobio milione nevinih preko njegove crkve. Hoćeš i za Antihrista reći, gle kako pobožno priča? Hoće i tebe Antihrist prevariti kao što vas Pavle prevario? To je ono "Gospode...Gospode", sa čime u carstvo nebesko neće ući.
Nego pirox, je li po tebi Isus vjecni Bog bez pocetka, je li Sin Bozji rodjen, proizisao u vjecnosti, ili je rodjen samo kao covjek? Je li Sv. Duh Bog ili sila? Sto kaze tvoje evandjelje o tome?
Druže jeli ti to mene pitaš kao neko ko nikada nije pročitao evanđelje Isusovo, pa imaš bezbroj pitanja? Pošto verovatno imaš velikih problema sa razumevanjem i pored toga što sam citiro reči iz evanđelja, ponavljam. Postoji samo Isusovo evanđelje, a ne neko moje ili nečije evanđelje kako ti tvrdiš. Pretpostavljam da si se zapeo za "moje" evanđelje jer slediš neko sotonsko evanđelje, pa nikako da ukapiraš da postoji samo Isusovo evanđelje. Ja mogu da diskutujem samo sa onima koji su upoznati sa evanđeljem od Isusa. Ateistima i Antihristima koji su protiv evanđelja Isusovog ili slede neko drugo učenje, već na početku nema smisla dikutovati, jer iz osnova odbijaju sve što je iz evanđelje pa i Isusa, i ja moram poštovati Mt 7,6. Pa su tu samo da ismevaju Isusa i Njegovo učenje. Ti po pitanjima ili si Ateista ili Antihrist. Ponovo te molim, da pročitaš evanđelje od Isusa, i tamo će ti Isus dati vrlo jasan odgovor kroz evanđelje ko je Isus Hristos na nebu, ko je bio Isus na zemlji, odakle došao Isus, šta je Sveti Duh i ostalo. Pa ćemo moći da diskutujemo o onome što si pročitao. I nećeš postavljati ni takva glupa pitanja kao što "dali je Isus rođen samo kao čovek". Takva pitanja su sramota za jednog Adventistu.
Ti si najbolji primjer za ovo.
Samo što vuk u ovčijem ruhu nikada neće da vas poziva na evanđelje ni na Isusa, već na sve ostalo osim evanđelja i Isusa. I ti i tvoji pajtaši pod vođstvom Pavla, ste najbolji primer da ste vuci u ovčijem ruhu. Vaše žrtve su prevareni ljudi od vas.




Radujte se sa mnom! Nađoh ovcu svoju izgubljenu.’ »U ono vrijeme: Okupljahu se oko Isusa svi carinici i grešnici da ga slušaju. Stoga farizeji i pismoznanci mrmljahu: »Ovaj prima grešnike, i blaguje s njima.« Nato im Isus kaza ovu prispodobu: »Tko to od vas, ako ima sto ovaca pa izgubi jednu od njih, ne ostavi onih devedeset i devet u pustinji te pođe za izgubljenom dok je ne nađe? A kad je nađe, stavi je na ramena sav radostan pa došavši kući, sazove prijatelje i susjede i rekne im: ‘Radujte se sa mnom! Nađoh ovcu svoju izgubljenu.’ Kažem vam, tako će na nebu biti veća radost zbog jednog obraćena grešnika negoli zbog devedeset i devet pravednika kojima ne treba obraćenja.« Evanđelje po Luki
Po njihovim ćete ih plodovima prepoznati........ Mt 7,15
"Neće svaki koji mi govori: Gospode, Gospode, ući u Carstvo nebesko; no koji tvori volju Oca mojega koji je na nebesima."; Mt. 8,11
Tesko vama knjizevnici i fariseji, licemeri, sto zatvarate carstvo nebesko od ljudi; jer vi ne ulazite niti date da ulaze koji bi hteli. Matej 23:13
Licemeri! Dobro je za vas prorokovao Isaija govoreći: Mt. 15,7
Ovi ljudi približavaju se k meni ustima svojim, i usnama poštuju me; a srce njihovo daleko stoji od mene. Mt. 15,8
No zaludu me poštuju učeći naukama i zapovestima ljudskim. Mt. 15,9
Nece svaki koji mi govori Gospode , Gospode , uci u Carstvo nebesko , nego onaj koji izvrsava volju moga Oca koji je na nebesima. Mt 7,21T
Ukidajući reč Božju svojim običajem koji ste postavili; i ovako mnogo koješta činite. Mt 7,13
Svaki, dakle, koji sluša ove riječi moje i izvršuje ih, uporediću ga sa čovjekom mudrim........ Mt 10,24

*********************************



Sta sam slagao?

Ja nisam ni napisao da apostol Pavle nije osnivao crkve, ali te crkve su bile deo prvobitne Hristove apostolske crkve sa sedistem u Jerusalimu.

Ono na sta sam ja ukazao je to, da su apostoli govorili o velikom otpadu koji se dogodio nakon polovine drugog veka, kada je lokalna crkva u Rimu napravila kompromis odrekavsi se hristovog jevandjelja i prihvativsi mnogobozacke filozofije, i tim primerom su krenule i druge crkve pod pritiskom Rima.

Oni koji nisu prihvatili kompromis bili su progonjeni i iskljuceni iz zajednice.

Lagao si. Jer Apostoli od Isusa su tvorile prve hrišćanske zajednice-crkve po nalogu Isusa, ne Pavle, i te prve zajednice-crkve su bile suprotnost sotonskoj crkvi fariseja koja je ubila Isusa, pa i suprotnost današnjim crkvama. Tako da lažeš kako Pavle osnovao prvu crkvu. Pavle je osnovao prve lažne crkve suprotno evanđelju, a nabrojao sam gde. Pavle nije bio Apostol zbog zla, zločina, masovnih ubijanja i mučenja hrišćana. Pavle je onsovao prve crkve koje su bile suprotno prvim hrišćanskim zajednicama, a iste kao crkva fariseja na običajima i ritualima, koja ubila Isusa. A tu crkvu od Pavla na običajima i ritualima vidimo i danas. I vi Adventisti ste blaži oblik Pavlove crkve, da prevarite ljude kako niste kao Katolici i Pravoslavci, ali po nalogu sotone dalje ne ispunjavate evanđelje Isusovo. Kada se ljudi počeli okretati od Katolika, sotona stvori sve ostale crkve kao paukovu mrežu da prevari i zadrži ljude. Kod svih tih crkava jedno je isto. NE ispunjavanje evanđelja u delima, jer sotona od početka upravo se protiv toga bori. Sotona se bori, da u svim vašim crkvama govorite samo "Gospode Gospode...."- običaje i rituali.....samo da ljudi ne uđu u carstvo nebesko. To je cilj sotone. Sotona tokom istorije preko crkve od Pavla celo vreme ubijala i proganjala prave hrišćane koje su htele ispunjavati evanđelje u delima, a vas Adventiste i vama slične sotona ostavio da cvetate u svetu jer vi isto tako ne ispunjavate evanđelje u delima po volji sotone.

**********************************************

On ovde širi laži , da Isus nevoli praštat ,i da ne oprašta , kakvalito on evanjđelja ima i čita

Zato vam kažem: svaki greh i hula oprostiće se ljudima; a na Duha Svetog hula neće se oprostiti ljudima.
I ako ko reče reč na Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a koji reče reč na Duha Svetog, neće mu se oprostiti ni na ovom svetu ni na onom.

Matej 12, 31-32


Eto dokaza da upravo ti širiš laži da prevariš ljude kao lažni prorok. Ili ne znaš da čitaš ili nisi u mogućnosti da shvatiš šta evanđelje piše, kao da nemaš ni pet godina.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.346
Zato vam kažem: svaki greh i hula oprostiće se ljudima; a na Duha Svetog hula neće se oprostiti ljudima.
I ako ko reče reč na Sina čovečijeg, oprostiće mu se; a koji reče reč na Duha Svetog, neće mu se oprostiti ni na ovom svetu ni na onom.

Matej 12, 31-32


Eto dokaza da upravo ti širiš laži da prevariš ljude kao lažni prorok.

Znači, ti nisi Isus, ti si Duh Sveti.
 
Učlanjen(a)
11.02.2009
Poruka
8.070
Znači, ti nisi Isus, ti si Duh Sveti.

Hmm, čini mi se da sam video hulu, jesam, jesam video sam hulu. Ali, to nije tako strašno, jer adventisti već poodavno veruju da je auntie Ellen, otelotvorenje Svetog Duha, naravno pod uslovom da poverujemo da je adventistički "duh proroštva" istovetan sa Svetim Duhom....
 
Natrag
Top