Adventisti

Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Ima ona bisera po pitanju trača to je neverovatno ........

Evo jednog od takvih bisera, interesantan je jer, između ostalog, razotkriva tko je zapravo nadahnjivao Ellen White:

Jedna od tvrdnji Ellen White bila je da ju je Bog osposobio da zna misli i tajne ljudi bez njihovog znanja, kako bi ih ukorila ili razotkrila te tako spasila Crkvu od skrivene pokvarenosti. Evo što kaže Ellen White: "Bogu se dopalo otkriti mi tajne unutarnjih života i skrivene grijehe svoga naroda. Neugodna dužnost ukoravanja zla i otkrivanja skrivenih grijeha, stavljena je na mene." (Svjedočanstva, Vol. III. ., str 314).

A sada pogledajmo jedan slučaj od mnoštva njih. Dva adventistička službenika, E.P. Daniels i E.R. Jones, 1882 godine zajedno su radili u Michiganu. U jednom njihovom razgovoru o zdravstvenim pitanjima, jedan od njih iznio je neke primjedbe na prilično uvrijedljiv način. Nedugo nakon toga, starješina E.P. Daniels dobio je "svjedočanstvo" od Ellen White, u kojem ga je ona ukorila za uvrede koje je izrekao, kako je ona rekla, u Parmi u Michiganu. Međutim, kad se slučaj potpuno razjasnio, ispostavilo se da je ona ukorila pogrešnog čovjeka. Uvrede je izrekao starješina E.R. Jones, a čitav slučaj nije se dogodio u Parmi nego na potpuno drugom mjestu. Da shizofrenost bude potpuna, zamislite, starješina Daniels umjesto da se brani jer je nepravedno optužen, on brani Ellen White koja ga je optužila! Očito primoran, starješina E.P. Daniels dao je izjavu, evo je:

"Zbog nesporazuma, dogodilo se da sam bio ukoren umjesto nekog drugog, kome je ukor bio namijenjen, i koji je potpuno opravdan. S obzirom da su sve činjenice poznate, ne bi trebalo ostavljati prostora ni najmanjem nepoštivanju motiva koji su vodili gospođu White, jer ona je pretpostavljala da ima najbolje razloge za vjerovati da joj je informator rekao istinu. I doista, rekao je istinu, samo je napravio grešku u imenu osobe. Sve što je rekao bila je istina za drugog, jedino što se izgred nije dogodio u Parmi." (Review and Herald Supplement, kolovoz 14., 1883., str 10).

Ovaj slučaj, osim što još jednom pokazuje karakter osobe Ellen White, puno je značajniji što potpuno razgoljuje pozadinu nadahnuća i nadahnitelje Ellen White. Najprije, zar zaista naš Bog nekim ljudima otkriva "tajne grijehe" drugih ljudi i onda ih ujarmi da te druge ljude javno sramote? Kada bi Bog to i činio, kakav je to Bog koji se zabunio i grijeh pripisao krivom čovjeku, pa i krivo mjesto? Naravno, niti se Bog bavi ovakvim prljavim rabotama, niti se Bog zabunjuje. Ovo samo pokazuje tko je bio pravi nadahnitelj Ellen White. Nije to bio Bog, bili su to doušnici kojima je Ellen White bila okružena. A oni, kao i svi drugi ljudi - griješe, pa eto i proročica morala pogriješiti. Nije najstrašnije što je proročila griješila, najstrašnije je što je sve to Bogu pripisala. Boga je uvukla u svoje najprljavije rabote. I još gore, Bogom je prijetila onima koji bi odbili te njene prljave rabote. Evo što piše Ellen White:

"Ako umanjite povjerenje naroda Božjeg u Svjedočanstva koja im je On poslao, vi ste pobunjenici protiv Boga, kao što su zacijelo bili Korah, Dathan i Abirum". ("Svjedočanstva", Vol. V., str. 66).

Pazite, sumnja ili neprihvaćanje "njenih Svjedočanstava" nije pobuna protiv nje, nego je to pobuna protiv Boga. Ovo razjašnjava i onu shizofrenu situaciju u kojoj se nepravedno optuženi starješina E.P. Daniels ne brani, nego brani Ellen White koja ga je potpuno krivo i nepravedno optužila.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U čitanju ovih navoda protivnika Elen Wajt došao sam na misao - da se Elen Vajt ovde na ovom forumu našla na sudu najsvetijih, najčistijih i najnepogrešivijih pravednika koji joj sude smatrajući sebe zamenicima samoga Boga.

Pitam se - šta bi pisali da je kojim slučajem Bog odabrao nekog najgoreg grešnika ili beskućnika koji jede hranu vadeći je iz đubrišta, eventualno Roma itd, da kroz njega govori da bi iskušao da li će njegova reč biti primljena u poniznosti bez obzira preko koga je poslata.

Ovo što se čini je hvatanje za slamku da bi se diskreditovala ličnost koja je živela životom potpune poniznosti, ljubavi i moralne čistote, za razliku od onih koji je napadaju..
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
U čitanju ovih navoda protivnika Elen Wajt došao sam na misao - da se Elen Vajt ovde na ovom forumu našla na sudu najsvetijih, najčistijih i najnepogrešivijih pravednika koji joj sude smatrajući sebe zamenicima samoga Boga.

Ovdje je riječ isključivo o onome što je Ellen White napisala, javno objavila i na tome dobro zaradila. Baš nitko ne govori o njenim tajnim grijesima.

Pitam se - šta bi pisali da je kojim slučajem Bog odabrao nekog najgoreg grešnika ili beskućnika koji jede hranu vadeći je iz đubrišta, eventualno Roma itd, da kroz njega govori da bi iskušao da li će njegova reč biti primljena u poniznosti bez obzira preko koga je poslata.

Iz ovoga je potpuno jasan razlog tvoga zastranjenja oko lika i djela Ellen White. Kada se provjerava dolazi li nešto zaista od Boga, onda se ne provjerava vadi li donositelj riječi hranu iz smeća ili je li on ciganin, nego se provjerava donešeno - riječ. Ja upravo to i činim, podastirem riječi koje Ellen donosi. Svakome je slobodno provjeriti i svoj sud donijeti.

Ovo što se čini je hvatanje za slamku da bi se diskreditovala ličnost koja je živela životom potpune poniznosti, ljubavi i moralne čistote, za razliku od onih koji je napadaju..

Ja drugačije mislim. Za ono što je ona napisala a ja citirao, ja mislim da ne postoji ni slamka spasa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Tačno, ne postoji ni slamka spasa, jer sve što je do sada napisano su čiste laži - njeni citati izvađeni iz konteksta i lažno predstavljeni, dodavanje nečega što nije izjavila, lične pretpostavke da je nešto tako i ako nije, itd..

Kada bi se reč objektivno sagledala - jasno bi se videlo da Elen Vajt nema ni jednu mrlju, ni sto se tiče njenih spisa, ni morala i života koji je vodila u veri i zajednici sa Bogom.

Vi bi ste voleli da je to tako, ali to su samo vaše želje koje razotkrivaju vaše pobude iz kojih ste i zaokupljeni napadima na Elen Vajt - Božjeg čoveka, odnosno ženu.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Tačno, ne postoji ni slamka spasa, jer sve što je do sada napisano su čiste laži - njeni citati izvađeni iz konteksta i lažno predstavljeni, dodavanje nečega što nije izjavila, lične pretpostavke da je nešto tako i ako nije, itd..

Kada bi se reč objektivno sagledala - jasno bi se videlo da Elen Vajt nema ni jednu mrlju, ni sto se tiče njenih spisa, ni morala i života koji je vodila u veri i zajednici sa Bogom.

Vi bi ste voleli da je to tako, ali to su samo vaše želje koje razotkrivaju vaše pobude iz kojih ste i zaokupljeni napadima na Elen Vajt - Božjeg čoveka, odnosno ženu.

Da, laže selo lažu ljudi. Nije ona nikada ništa ni napisala, kako bi onda i moglo biti nešto krivo napisano.

Sada si po biserima pretekao i one koji su Lavića uvjeravali da uopće ne postoji knjiga koju je on držao u ruci i iz koje je citirao.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postoje falsifikovane prepravljene knjige Elen Vajt - ja sam jednu takvu imao prilike da drzim u rukama.

U svakom slucaju zadrzavam ono sto sam napisao "sve što je do sada napisano su čiste laži - njeni citati izvađeni iz konteksta i lažno predstavljeni, dodavanje nečega što nije izjavila, lične pretpostavke da je nešto tako i ako nije, itd.."

Prema tome, ako neko ne[to pise - treba da bude objektivan i da poznaje gradju.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.357
Postoje falsifikovane prepravljene knjige Elen Vajt - ja sam jednu takvu imao prilike da drzim u rukama.

Pa o tome ti i ja govorim. Upravo takve falsificirane i prepravljene knjige Ellen White ASD tiskaju i prodaju. Stvar je samo u tome što ti nikako shvatiti i razumjeti da je to falsificiranje i prepravljanje napravila sama Ellen White, još polovicom 19. stoljeća. Evo provjeri. Nađi u Ranim spisima poglavlje "Moje prvo viđenje", i vidjet ćeš da tamo nema one rečenice u kojoj Ellen White piše kako je Bog odbacio sav pokvareni svijet, a ta rečenica je stajala u tekstu tog istog viđenja Ellen White kojeg je James White objavio još 1847. u publikaciji "A word to the little flock". Jasno da jasnije ne može biti.

U svakom slucaju zadrzavam ono sto sam napisao "sve što je do sada napisano su čiste laži - njeni citati izvađeni iz konteksta i lažno predstavljeni, dodavanje nečega što nije izjavila, lične pretpostavke da je nešto tako i ako nije, itd.."

Ima nade za tebe, bar držiš do svoje riječi i ne stidiš je se. Ali vidiš, Ellen White se odrekla mnoštva svojih riječi, izbacivala ih iz svojih spisa i pokušavala ih sakriti k'o zmija noge. Rekao bih da je imala popriličnog uspjeha u tome, evo, na primjer, 160 godina kasnije i tebi su ih uspjeli sakriti.

Prema tome, ako neko ne[to pise - treba da bude objektivan i da poznaje gradju.

Upravo tako. Ako je tebi zaista do objektivnosti, vrlo jednostavno ćeš doći do objektivnih činjenica. Dakle, provjeri poglavlje "Moje prvo viđenje" u knjizi Rani spisi, i usporedi ga sa tekstom tog istog viđenja koje je napisala Ellen White a objavio ga James White 1847. godine. Evo ti još jednom originala tog teksta iz 1847. god.
ingw12.jpg
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Sve ovo me podseća na ono kako ljudi pričaju da su crnci crni i to stalno rade a oni i dalje crni...šta učiniti da ne budu takvi?
Ista stvar je i sa Jelenom Belom uvek se isto govori decenijama kako su joj podbacili te prepravili a svi i dalje čitaju to prepravljeno i DELE DALJE.
Meni je to stanje bolesti vrlo čudno...ne samo da su svesni greške već i podmetanja i svesni su da to NE VALJA te ponovo isto štampaju i da još stvar bude teža to i drugima nude kao ISPRAVNO pa ako jadnik vidi grešku onda kaže PODBACILI JOJ.

Ja to što nevalja koristim za potpalu vatre u nedostatku kocki za potpalu i nikom neću da nudim otrov jer mi još uvek savest čista.Bolesna savest SVESNO nudi i drugima tu laž i šta je u tome još čudnije da oni napadaju one što ih upozoravaju da taj materijal NEVALJA nije zdrav. To je totalno iščešenje uma od velikog straha koji izaziva duh kojem robuju jer su nadvladani.

Ipak po rečima jedne bele gospe ljudi su postali dugovečni i oni sa konferencije su još živi...čoveče!
Ali što su živi već će živeti dok Isus ne dođe...to je starost baš fine.Pitao sam da se da spisak tih kornjača od dva veka jer generalštab ima spisak svih krštenih Adv. i da se objavi kao dokazni materijal u korist bele gospe da nebi kojekakvi sumnjali u proroštvo i ....neznam zašto im nije stalo da dokažu istinitost proročice metlice?

Da iznenađenje bude veće jednom prilikom pre dosta god. čitao sam te spise od gospe i razmišljao o mnogim stvarima ...bilo mi je vrlo čudno zašto se veruje rečima koje nisu u skladu sa Biblijom i toliko štrče da se nisam mogao načuditi...pomišljao sam godinama pre toga da je možda u meni problem i tako šetam po sobi razmišljajući o svemu tome a jasan glas sa desne strane mi reče:
,,VEŠTICA SA KRISTALNIM ZUBIMA KOJA GOVORI O KRAJU SVETA,,

Godinu dana smo supruga i ja čitali u Bibliji o vešticama i nismo mogli shvatiti šta to zapravo znači sve do jednom kad istovremeno u čudu shvatismo da je reč o ŽENI (ženski rod) te da ima providnu silu kao kristalni zubi i da priča o kraju sveta time je okupirana. Laodikeja imaš godinu dana da pokušaš pogoditi koja žena bi to mogla biti i da li to ima bilo kakve veze sa knjigama koje sam tad čitao?

Nemoj misliti da sam idiot ili neko ko želi opadati proroka ali ispitao sam po Bibliji i 90 posto onog što je označeno njenim autorstvom je neispravno čak i obrnuto u procentima da je nebi valjalo.Nisam ja neko ko je uzeo par knjižica i skočio da viče kako nevalja...ne. Isčitavao sam redom i pratio po opisu sva< mesta koja istu stvar opisuju u njenim knjigama a onda otvorio Bibliju i čitao daleko pre i daleko iza citata koji je izvadila i osakatila postavši ga u njenu priču.

Po nekoliko njenih knjiga je bilo istovremeno otvoreno i zabeleženo te upoređivano. Moj problem je bio što vizuelno pamtim i kad čitam to kao film ide tako da ponovni opis neče sekvence u drugoj knjizi iste stvari mi se ne složi sa onom slikom i opisom i odmah otvaram obe i upoređujem i zapanjen....zovem braću i saopštavam im svaki dan po neki promašaj u pisanjima i oni to non-šalantono potvrde kao ma OK je ima toga ali ne obraćaj pažnju neko joj prepravljo tekst.
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Ja mislim da vas sve opseda sotona kakve vestice, sta vam je?

Pa i ja kažem šta im je koja bre Jelena?
Može ona da opseda ali nedamo joj kroz ključaonicu da uđe.
Mire bracika, ti budi malo strpljiv sve će se to pokazati samo dok Laki počne odgovarati na ona tri pitanja u temi za to otvorenoj o promašaju.
Pozdrav.
 
Natrag
Top