Adventisti

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Eto, čitam slapa i Taramanu, pa onda Laodikeju...
Kod tebe Laodikeja, sve mutno. Izvlačiš se, ne znaš objasniti, naravno ...ne možeš.
Kako vam je to palo na pamet da bi Bog čekao na vas, da vam nešto otkrije što tijekom 1800 g. u povjesti Crkve nije otkrio? I nije, jer nam je Bog sve rekao u svom Sinu. I proroštva su završila s apostolima.
Kakav istražni sud, kakvo Isusove čišćenje Svetinje na svetinjama..?
Nakon one okrutne smrti na križu, Isusu je još nešto nedostajalo?
Sve je to izmišljeno...to nagađanje i pogađanje, to je baš adventistička osobina.
Kad se od početka počne muljati, onda se mora i nastaviti, ne preostaje drugo...
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Prijatelju, ja znam o cemu je Ellen White pisala, ali ti ne sagledavas celinu.

Osim toga, u bibliji postoji pojam uslovnog prorocanstva na koje uticu tacni vremenski okviri koje je Bog dao kao vreme milosti za svet ili odredjenu grupu ljudi.

Taj plagijat ovde ne prolazi.
Zbog tog plagijata je pogaženo celo proročanstvo po Jezekilju.
Biblija ne poznaje nikakvo uslovno proroštvo jer Bog nije ničim uslovljen.
Postoji samo pozitivno i negativno proroštvo za čoveka gledano.
Ne može se Božja reč POD USLOVOM gledati jer ono što Bog kaže to se mora zbiti tako pošalje reč i ne vraća mu se a da ne izvrši našta je poslana.

Primer Jonin gde je poslat da objavi grehe i sud Nineviji nije uslovljeno proroštvo već je PONUDA ili kajanje ili kazna a po izboru čoveka primiće jedno od PONUĐENOG i tu nema uslova da li će se ispuniti proroštvo ili neće. Ono se MORA ISPUNITI ili kazna ili pokajanje nema izostavljanja.
Sad idemo na Jezekiljev opis hrama i milwenijuma na zemlji gde se u najsitniji detalj opisuje hram i Jelena to jednim potezom briše te uzalud prorok zapisa toliko toga za nju to ne važi jer je masonima reč Božja bezvredna.

Eto, čitam slapa i Taramanu, pa onda Laodikeju...
Kod tebe Laodikeja, sve mutno. Izvlačiš se, ne znaš objasniti, naravno ...ne možeš.
Kako vam je to palo na pamet da bi Bog čekao na vas, da vam nešto otkrije što tijekom 1800 g. u povjesti Crkve nije otkrio? I nije, jer nam je Bog sve rekao u svom Sinu. I proroštva su završila s apostolima.
Kakav istražni sud, kakvo Isusove čišćenje Svetinje na svetinjama..?
Nakon one okrutne smrti na križu, Isusu je još nešto nedostajalo?
Sve je to izmišljeno...to nagađanje i pogađanje, to je baš adventistička osobina.
Kad se od početka počne muljati, onda se mora i nastaviti, ne preostaje drugo...

Tzv istražni sud ima svoju osnovu u saznanju da prilikom Isusovog dolaska daje platu po VEĆ upisanim delima.Ali, problem je u drugom, a to je ne slušanje da knjiga života i knjiga osude kao i knjiga za spomen postoje od postanja sveta i da se tamo SVAKI DAN od tad beleže dela svih i samim tim beleženjem vidi se ko ima šta upisano i kad se POKAJE onda se loša dela BRIŠU.

Jeca metlica to nije znala i preuzela ideju koja je već postojala da se na nebu umesto posredništva odvija suđenje te do 1843-4 bilo posredništva pa ga nije bilo a onda ide milost odnosno istražni sud se odvija...jadna bakica kako su je samo te ideje omamile pa je morala postati milionerka nudeći u zamenu za desetke i kartu za ulazak u 144000 Jevreja tako što je predhodno odbacila Izrael.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja vas razumem, jer vi nemate ovu svetlost o istraznom sudu..ali hvala Bogu sto ce uskoro sve dovesti u red, da ce svako postati svestan istine.
 
Učlanjen(a)
07.07.2014
Poruka
18.394
dragi naš kolega stvarnoslap
ništa ti nisi naveo pokazao niti dokazao
da je sestra white govorila kontra Boga, Krista i Biblije
ona je vjerno radila svoj posao i za to je čeka nagrada

Vjerno raditi nekakav posao nije nikakvo jamstvo za nagradu. Pogledajmo i analizirajmo tu, kako ti reče, Elleninu vjernost svom poslu. Kako Ellen White prikazuje i karakterizira svoje spise, evo iz njenih usta:

"Bog je govorio kroz ljudsko tijelo. Možda ćete reći da je ova komunikacija bila samo pismo. Da, to je bilo pismo, ali potaknuto Duhom Božjim, da bi što prije vašem umu predočilo stvari koje su mi bile pokazane. U tim pismima koja sam napisala,... ja sam vam pokazala
ono što je Gospodin pokazao meni. Nisam napisala ni jednu rečenicu u kojoj su samo moje vlastite misli. Njih mi je Bog prije otvorio u viđenju - dragocjene zrake svjetlosti koje blistaju s prijestolja." (Svjedočanstva, Vol. V.)

Pazi, sve ono što piše – svaka njena rečenica, tvrdi sama Ellen White, isključivo je ono što joj je „Bog pokazao i otvorio u viđenju“. Ako je tako, a Ellen White tvrdi da je baš tako, onda joj je sam Bog pokazao i otvorio u viđenju i ovu rečenicu:

"Njima je tako bilo nemoguće vratiti se ponovo na put i poći u grad, kao i čitavom pokvarenom svijetu kojeg je Bog odbacio. Padali su uzduž čitavog puta jedan za drugim".

Već smo vidjeli, ovo je rečenica koju nalazimo u „viđenju“ Ellen White (naslovljeno „To the remnant scattered abroad“) koje je objavljeno 1847. god. u brošuri „A word to the little flock“. U kolovozu 1851. god. Ellen i James White objavljuju „Experience and Views (Iskustvo i pogledi), spis od šezdeset četiri stranice. U ovom spisu uopće se ne spominju niti "A Word to the Little Flock," koji je James White objavljivao 1847., niti "Present Truth" koji je objavljivao 1849. i 1850., iako je sedam uvodnih stranica Experience and Views, gotovo riječ po riječ prepisano iz ove dvije publikacije. Zaista je prepisivana riječ po riječ, jedino su Ellen i James White pažljivo „klistirali“ njene spise i odstranili sve što je moglo kompromitirati „Božju vjesnicu“. Trebalo je sakriti sve nebuloze „proročice“ od tadašnjih i svih budućih naraštaja adventista. Zbog toga one gornje rečenice i mnošta drugih dijelova objavljenih između 1847. i 1850. nećete naći u djelu naslovljenom „Experience and Views“.

Godine 1882. objavljuje se djelo Ellen White pod naslovom „Early Writings" (Rani spisi). Kako su već počela „govorkanja“, i u samim adventističkim krugovima, o „pročišćavanju i revidiranju“ spisa Ellen White, sam izdavač je imao potrebu nešto reći pa je napisao u predgovoru Ranih spisa slijedeće:

"
Široki interes koji se pokazao za sve njene radove, osobito one o njenim ranim pogledima, te poziv za objavljivanje drugog izdanja postao je imperativ. Nijedan dio rada nije izostavljen. Ideja ili mišljenje originalnog rada ni najmanje nije zasjenjeno. A i verbalne promjene napravljene su pod nadzorom autorice i uz njeno potpuno odobrenje."

Primjetite, izdavač tvrdi kako „ništa nije izostavljeno“, a verbalne promjene napravljene su „pod nadzorom autorice i uz njeno potpuno odobrenje“.

Očito se u redove vodstva crkve ASD uvukla prilična nervoza zbog problematiziranja spisa Ellen White i njihova revidiranja (pročišćavanja). Tako će G.I. Butler (jedno vrijeme predsjednik GK ASD) povodom objavljivanja Ranih spisa u prosincu 1882. objaviti članak pod naslovom A Book Long Desired, u kojem piše:

„Postoji još jedna
posebnost vezana s ovim pitanjem. Neprijatelji u ovom slučaja, koji nisu štedjeli truda da unište vjeru naših ljudi u svjedočanstva Božjega Duha i zanimanje za spise sestre White, čineći sve moguće i koristeći činjenicu da njeni rani spisi nisu bili dostupni. Izrekli su mnoge stvari o našem "izostavljanju" tih spisa, kao da smo ih se sramili. Neki su to nastojali prikazati kao da u njima postoji nešto čemu se može prigovoriti, pa se bojimo s njima izići na svjetlo dana i pažljivo ih skrivamo od javnosti. Ove lažne insinuacije odgovarale su njihovoj namjeri u zavođenju neopreznih duša. Spisi se sada pojavljuju u svom pravom karakteru, objavljivanjem nekoliko tisuća primjeraka ove potisnute knjige, zbog kojih su naši neprijatelji lažno tvrdili da smo ih zbog zabrinutosti prikrili. Tvrdili su da jedva čekaju da dobiju ove spise kako bi pokazali njihove pogreške. Sada imaju priliku za to."

Primjetite, sve one koji su ukazivali da su neki dijelovi spisa Ellen White (objavljenih 1847.-1850.) revidirani ili uklonjeni iz izdanja 1851. i 1882. god. G.I. Butler naziva neprijateljima. Oni, prema Butler-u, uništavaju vjeru adventista u svjedočanstva Božjega Duha, i zanimanje za spise sestre White. Oni, kaže Butler, lažno insinuiraju i lažno tvrde.

A tko zapravo insinuira i obmanjuje? Upravo oni koji druge optužuju za insinuiranje i obmanjivanje. Insinuira i obmanjuje sam izdavač Ranih spisa kada tvrdi: „Nijedan dio rada nije izostavljen“. Također, insinuira, obmanjuje i lažno optužuje G.I. Butler kada neprijateljima i lažovima naziva sve one koji su ukazivali na „pročišćavanje“ spisa Ellen White. Vidjeli smo, spisi su doista „klistirani“, a priznala je to, vjerovali ili ne, i sama Ellen White. Evo što će ona reći povodom svega toga:

"Ovdje ću dati viđenje koje je prvi put objavljeno 1846. godine. U ovom viđenju sam vidjela samo mali dio budućih događaja. Sadašnja viđenja su potpunija. Ja ću, zbog toga, izostaviti jedan dio i spriječiti ponavljanje."
(Ellen White, Experience and Views 1851. god.)

Rezimirajmo:

1. Tko je „klistirao“ (prepravljao, revidirao, izbacivao dijelove) spise Ellen White?

Odgovor: Sama Ellen White. Ona kaže: Ja ću, zbog toga, izostaviti jedan dio i spriječiti ponavljanje." A i izdavač svjedoči: „A i verbalne promjene napravljene su pod nadzorom autorice i uz njeno potpuno odobrenje."

2. Vjernost svome poslu.

Ako je svaka rečenica koju je napisala isključivo ono što joj je „Bog pokazao i otvorio u viđenju“, to tvrdi sama Ellen White, kako se usudila te „Božje rečenice“ izbacivati i sklanjati od javnosti? Ako nije do nje, ako ona samo prenosi Božje rečenice, znači li to da ona nije revidirala svoje, nego je Bog revidirao svoje? Je li ovo vjernost poslu za koju slijedi nagrada?

3. Neiskusna i lažljiva proročica.

U jednoj sličnoj diskusiji jedan je „obožavatelj Božje vjesnice“ njene gafove iz početnog perioda branio tezom kako je Ellen White tada bila „mlada i na početku svoje proročke službe“. OK. 1847. godine, mlada i na pčetku svoje proročke službe, piše: „ ......kao i čitavom pokvarenom svijetu kojeg je Bog odbacio“. Četiri godine kasnije (1851.) sama priznaje: "Ovdje ću dati viđenje koje je prvi put objavljeno 1846. godine. U ovom viđenju sam vidjela samo mali dio budućih događaja. Sadašnja viđenja su potpunija. Ja ću, zbog toga, izostaviti jedan dio i spriječiti ponavljanje." A onda, 1874. god., vjerojatno nadajući se da ljudi ne pamte, napisat će: "Nikada nisam izjavila ili napisala da je svijet bio osuđen ili odbačen. Nikada nisam ni u kojem slučaju koristila taj jezik prema bilo kome, koliko god bio grešan. Uvijek sam opominjala one koji su koristili ove oštre izraze." ( Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.) Zamislite, 1874. godina je, nije više ni mlada ni na početku proročke karijere, „gleda ljude ravno u oči“ i laže im: „Nikada nisam izjavila ili napisala ....“. Je li ovo odlika Božjeg proroka? Jesu li ovo odlike za koje slijedi Božja nagrada?

ne čudi me uopče da se toliko trudiš prikazati kršćanku u najgorem svjetlu
jer
nažalost nema u tebi ni ljubavi ni Duha Svetog
praznina velika je u srcu tvom gdje bi trebala biti ljubav
vjerovao ti ili ne vjerovao da se sestra white borila za istinu i promicala Biblijsku vjeru,
ona je izvršila svoju zadaću.

Ja nisam ovlašten suditi nikomu niti mi to pada na pamet, pa tako ni Ellen White. Ono što mogu i smijem i činim. Mogu i smijem, po vlastitoj savjesti i razumu, vrednovati ljudska djela i to i činim. Uostalom, ne činiš li to i ti svakom svojom rečenicom komentirajući ono što ja radim? A što se tiče djela Ellen White samo čitaj ono gore.

čitaj sam za sebe Bibliju pa češ biti osvjedočen šta je i gdje je istina

Jedino je sigurno da istine nema u laži, a, vidjeli smo, Ellen White laže. To što laže još nekako, ali ona kaže da je to sve dobila od Boga. Strašno!

mene nazivati i optuživati da sam jezuita je zaista jadno, bolno i uzaludno
zašto?
pa koji to agent i špijun rimokatoličke crkve, oči i uši te zloglasne mašinerije koja je počinila nemoguče odvratne masakre nad kršćanima, živi radi i svjedoči za istinu

Ako su „jezuiti“ prepravljali spise Ellen White, to je tvoja teza, a onda netko takve „jezu-spise“ glorificira i širi, najnormalnije je upitati ono što sam ja upitao.
Ipak, vidjeli smo, spise Ellen White prepravljali su ona sama i njezin muž.

jezuiti su danas nažalost u kući sestre white jer su adventisti zaspali i jednostavno dozvolili da im se taj najopkaiji red uvuče u generalnu konferenciju
da su bili budni to se nebi dogodilo
upravo o to,me je sestra white i pisala jako puno
čitaš njena djela pa znaš gdje piše
___ vidjela sam kako ispred moje kuće stoji povorka sa križevima i glasno viče:
ovo je naša kuća, ova je kuća prokazana!!!!

A što ako su baš „jezuiti“, intervenirajući u njene spise, dodali ovo što si ti podvukao? Kako ti uopće u njenim spisima razlikuješ što je njeno a što „jezuitsko“? Kako te nije strah onoga što su „jezuiti propustili kroz svoje ruke“

potpis nas kršćana koji živimo i radimo kao sestra white i dalje glasi:
- "Jehova" je Bog Jedan Jedini
- Isus Krist je Spasitelj, nitko drugi
- Subota je dan blagoslovljen za odmor
znaš kako kažemo u americi:
remember to the sabbath and keep it holy

Kako radi sestra White vidjeli smo. Slobodno vam je raditi kao sestra White, a možete se slobodno i ponositi time.

blago tebi kolega kada izbaciš iz svog srca mržnju
nebude li tako
nečeš moći u kraljevstvo Nebesko
jer
imaš u Evanđelju jedan stih, pa ga dobro i detaljno prouči:
__ ide knez tame, ali protiv mene on nemože ništa
jer nema u meni ništa njegovo

Da ti nisi možda ovlašteni distributer ulaznica za Nebo?
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Hmm, ove riječi su izišle iz tvog srca i opisao si svoje stanje.


Pratim ovu diskusiju i ne mogu razumjeti zašto si se toliko uznemirio, zajedno s Laodikejom.
Postovi slapa su jasni i argumentirani, citira Ellen White. To vas zbunjuje jer se ne uklapa u vaše dosadašnje vizije.
Postavite si pitanje, tko uopće priznaje Ellen White, osim adventista? Nitko!

Poznato je da je Svjetska evanđeoska alijansa (WEA) koja obuhvaća protestanske crkve i zajednice širom svijeta (600 milijuna vjernika) 2007 g. je postavila uvjet adventistima, da se odreknu sumnjivih djela Ellen White, ukoliko žele pripadati Svjetskoj evanđeoskoj alijansi. Pametnome dosta!
Osim toga, tom prilikom protestanski teolozi, su im dokazali da 20% njihove doktrine nije utemeljeno na Bibliji. (Katolicii i pravoslavni su to već znali odavno).
Znači, adventisti su osamljeni u svom naučavanju, vjerovanju, proroštvima i nagađanjima...

I nemoj govoriti da adventisti ne određuju datum sudnjeg dana. Možda su samo umjereniji, jer i za to su dobili opomenu od WEA-e, ali Laodikeja dobro zna, a i mi znamo, da je smak svijeta trebao biti 21. ožujka prošle godine, po njegovom računanju, procjeni, snovima...kako god. To je napisao na ovom forumu barem tri puta. I nemaš se pravo duriti ni na koga. Čini se da ti nisi dovoljno upoznat kako stoje stvari s adventizmom.
Najgore/najštetnije je što obećanja Ellen White izaziva euforiju među adventistima, kao oni su izabrani...i tako sve ostaje na emocijama, a gdje je pamet? Gdje je vjera? Zato će im buđenje donijeti puno gorčine.

..

Nisam se uopste uznemirio, nego mi je krivo kad neko iznosi neistine, bilo da je to usmereno protiv Adventista , Jehovinih Svedoka ili drugih. Isto tako sam branio Katolke, i branicu bilo koga protiv koga se iznose neosnovane optuzbe.
Ja kada sam govorio protiv J.S nikada nisam iznosio neosnovane optuzbe, vec sam sve potkrepio cinjenicama, ovde to nije slucaj.. Ali videcemo, mozda vi stvarno imate neke dokaze..

S druge strane ovaj nacin razgovora i oslovljavanje sagovornika koji Stvarnoslap koristi , nikako ne prilici Hriscanima.
Zato je i moja reakcija takva...

Ja isto tako mogu izneti greske koje danas postoje u Adventizmu, ali ne koristim se nikada manipulacijama i ruznim recima, koje su ovde iz postova ocigledne..

Sto se tice WEA , Adventisti se nikada nece odreci Elen White. Uslovi koje oni postavljaju su upravo iz razloga sto Elen White pise protiv Pape, sto ona tamo govori protiv ujedinjenja Hriscanskih crkava, zato im ti tekstovi i ne odgovaraju, pa zele da ona nestne. Zato postoje manipulacije i na svaki moguci nacin se njena dela pokusavaju diskreditovati. Iako iz ugla nezavisnog istrazivaca, dokaza protiv nje ima jako malo i sumnjivi su..
Inace pristup koji WEA koristi je pogresan. Uopste nema razloga da se od Adventista zahteva odricanje od Elen White, vec samo da ta njena prorocanstva i tekstove ne spominju..
Nemoze se jedinstvo graditi na ultimatumima...

Ne slazem se da njeni spisi izazivaju bilo kakvu euforiju(80% obicnih vernika ne pridaje im bilo kakav veci znacaj), da su Adventisti takvi nikada se ne bi interesovali niti priblizavali svetskom savezu crkava i ekumenskom pokretu. Iako kod njih postoji vrsta zabrinutosti koja je povezana sa razumevanjem biblijskih prorocanstava, ovim postupcima i takvim uslovljavanjima se tim tumacenjima daje jos veci podstrek...

Dalje u vezi datuma sudnjeg dana, odnosno Hristovog drugog dolaska, pocevsi od njihovog osnivanja 1860-ih pa nadalje oni nikada nisu prognozirali datume..
Ako ja gresim u vezi ovog , postavite mi dokaze?

Drugo je Laodikeja, koji pise o svojim datumuma i to se ne moze uzeti kao zvanicno ucenje Adventista, vec su to licna tumacenja ...


@stvarnoslap

Ajde da pretpostavimo da govoris istinu, negde si nasao ove tekstove?
Ali da li su oni autenticni?
Da li bilo ko moze biti siguran da su reci koje ti iznosis originalne reci Elen White, i kako mozemo biti sigurni da je interpretacija njenih reci tacna i nije izvucena iz konteksta..

E.G.White je upravo o ovim tekstovima rekla sledece:

"Nikada nisam izjavila ili napisala da je svijet bio osuđen ili odbačen. Nikada nisam ni u kojem slučaju koristila taj jezik prema bilo kome, koliko god bio grešan. Uvijek sam opominjala one koji su koristili ove oštre izraze." ( Letter 24, 1874, cited in MR, vol. 8, p. 229.)

Sad mozemo pretpostaviti da su pioniri Adventizma njene reci pogresno razumeli ili izvukli iz konteksta kao i ti, ili ona to nikada i nije napisala, vec su izdavaci ubacivali reci umesto nje. Poznato je da su njeni spisi prolazili reviziju od strane izdavaca svaki put kada je trebalo nesto objaviti, a ona sama je davala saglasnost za to.
Od trenutka zavrsetka pisanja, tekst je odlazio izdavacu koji je vrsio izmene u tekstu, verovatno cesto ubacujuci i sopstvene reci..
Dakle za sve ovo moras imati pouzdane dokaze tj.- njene rucno pisane tekstove...
 
Poslednja izmena:
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
Slape, nikad od tebe neće biti dobar Adventista.
Ti bi sad da teraš ljude da veruju Bogu...pored mrtve Jelene...radiš Sizifov posao.
Ko hoće Jelenu možeš mu nuditi celo nebo on Jelenu i nikog više.
Da bi se bajka uspostavila kao istina prvo se mora stvoriti klima STRAHA jer se strahom vlada i pokreće masa.

Jelena je padajući govorila razne stvari kroz njene vizije i ljudi su bili zbunjeni a kad je pogodila par stvari u vezi nekih nesreća (to može svaki pogađač i danas) onda je počeo strah da se rađa u ljudima i gledali su na nju kao na Božje sluškinju plašeći se da je ignorišu te se tako stvorila pogodna klima da može preko časopisa uticati na šire mase.

Taj strah uveliko vlada u maloj zajednici URPASD i tamo se nesme ni pomisliti da je lukava< bakica pogrešila negde a kamo li da je bezočni plagijator i prevarant.Na moju žalost godinama sam traumirao starine iz te zajednice nudeći im Božje naspram Jeleninog.
Još se sećam jednog brke koji je sa široko otvorenim očima upitao pročitavši samo deo teksta: ,,Ti hoćeš da kažeš da je sestra Vajt pogrešila?,,

Zgužvao je traktat i odneo do toaleta.Bilo mi je zanimljivo pratiti izraze i ljudi iz unije kad sam im govrio a i nekig generala kad nemaju odgovor na pitanje, priznajem bio sam ,zloća,znao sam dobro nauku a onda postavio pitanja u kojima su se ulovili u neistini i onda ide čudno ponašanje..neko mora sesti neko odustaje od propovedi neko pocrveni neko se naljuti na mene...itd.

Taj strah i opijum se mogu razbiti samo kad se oslobode od straha Jeleninog i počnu se Boga bojati umesto Jelene, dok god Božji strah ne bude veći dotle se robuje duhu Jeleninom i zabludama.

MIRE 000
Ti reče da si samo od rođaka čuo o Adv. a daješ tvrdnje koje bi retko ko od Adv. dao o čemu se radi...šta je u stvari istina od sveg što si napisao o sebi?

Za tvoj info u poverenju ADVENTNA CRKVA JESTE U EKUMENI to nećeš čuti u crkvi čiji si član zato ti kažem da je to već godinama unazad potpisano.Koliko ti zapravo poznaješ svoju crkvu i vođe iste?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
MIRE 000
Ti reče da si samo od rođaka čuo o Adv. a daješ tvrdnje koje bi retko ko od Adv. dao o čemu se radi...šta je u stvari istina od sveg što si napisao o sebi?

Za tvoj info u poverenju ADVENTNA CRKVA JESTE U EKUMENI to nećeš čuti u crkvi čiji si član zato ti kažem da je to već godinama unazad potpisano.Koliko ti zapravo poznaješ svoju crkvu i vođe iste?

Normalno je da jako dobro poznajem Adventiste buduci da tamo imam rodjake.
I normalno je da sam osecao potrebu da sve to istrazim,cak sam prisustvovao i Bogosluzenjima, nista cudno. Zato mogu objektivno govoriti o njima kao o vernicima.
Sto se tice Elen White nikada na mene nije imala neki uticaj, a niti za moje koji su tamo ona predstavlja neki atoritet...
Mislim da 80% Adventista njene spise ne smatra za autoritet, i nikada ih i ne uzdizu iznad biblije(ti spisi se proveravaju na temelju biblije), to je moj utisak na osnovu svega sto sam video.
Dakle nema nikakvog autorieta u njenim tekstovima, vec se ti tekstovi proveravaju biblijom...

Kao sto i kod Pravoslavne imas mnogo proroka i Svetitelja, opet crkva ne zahteva da ti njima verujes.
Tako je i kod njih, E.G.White se testira biblijom..

Zato i ovu temu i vas pokusaj diskreditovanja E.G.White kao proroka smatram za cistu glupost, jer da se i dokaze njena ''nenadahnutost'' Adventisti ce zadrzati svoju veru koja se temelji na bibliji(Njihov temelj nije uopste E.G. White, vec Biblija)...

Za tvoju informaciju, ja nisam Adventista vec Pravoslavac. A da li cu mozda jednog dana pristupiti nekoj drugoj Crkvi to je pitanje...

Nisam upoznat da je Adventisticka crkva u Ekumeni, ako je to istina, to samo potvrdjuje ono o cemu ja govorim, naime da E.G.White. nije bitna Adventistima u toj meri, i nije autoritet kao sto vi ovde isticete..
Zato mi i nije jasna vasa opsednutost tom zenom?
Umesto da se koncentrisete na biblijska tumacenja njihove dogme vi pricate samo o njoj. To je pogresan pristup...

I da, bilo bi zanimljivo ako imas dokaz da je Adventisticka Crkva u Ekumeni, pa da postavis?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Spisi Ellen White su nadahnuti.
To su posvedocili mnogi neadventisti, i sam sam slusao iskustva gde su ljudi citali i plakali dodirnuti silom Svetoga Duha, i da im se tako nesto nije dogadjalo prilikom citanja druge religijske literature.
 
Učlanjen(a)
05.05.2014
Poruka
3.698
http://advent.sappybooks.com/50izjav.shtml

Mire
Znači ti si Pravoslavac koji je Adventista i brani Jelenu Belu.
Ako si zainteresovan da ispitaš Jelenine gluposti zašto to dosad nisi učinio?
Evo ti i gore prilika na drugim jezicima gde ISPITUJU učenja.

Postavio sam više adresa gde si mogao uporediti njeno pisanje ali to nisi učinio jer imaš predrasudu i uveren si da je ona ne pogrešiva zato ne ispituješ strah te a to govori da si pod njenom vlašću jer ko koga nadvlada taj mu i robuje.

A otkad to Jelena nije uzor i vodilja zar se od prošle subote sve promenilo..Mire, Mire ne možeš to meni govoriti to ti ni Slap neće poverovati a kamoli ja koji posećujem mnoge crkve i znam stanje.Možda si ti u nekoj crkvi koja je pola Pravoslavna a pola Adventna a nema ekumene....potraži i naći ćeš i to ako te interesuje.Neznam da li si ti sa Hočevarom razgovarao kao ja i sa još nekima koji znaju neke potpisnice.

Imaš spisak potpisnica bar to nađi i uživaj na pravom si mestu.
Hajde onda kao Pravoslavac piši na temi Mojsijevo telo šta uči Pravoslavna crkva po tom pitanju ako ne budeš znao ni učenje te crkve kao što Adv. neznaš onda kuknjava ništa ne vredi ni reči ,,glupost,, i sl.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top