Adventisti

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Bog nije stvorio pakao vec plan spasenja.
Ljudi su izmislili ideju pakla.

Za Mrsavkica

Prijatelju, tvoja patetika moze nauditi samo tebi licno, jer ti je sve o Danilovom prorocanstvu vec objasnjeno.
tebi je objašnjenje,igrati se pričom da je 34 .godine stefan kamenovan? i da posle 70. sedmica ne stoji da će doći večnost,a nje nigde nije bilo 34.godine očito? i da nemaš ni jednu reč na zavet sa izraelom, da ako neko može izbrojiti broj nebeskih zveza to se može dokazati netačnim jedino! ti se očito strašiš elene i mrtve i ne smeš taći njeno proroštvo ma kako bilo nedokazivo samo ovim zaklinjanjem oko izraela.pa što se čudiš što ovde ismevaju taku retoriku? samo tako nastavi,imaćeš jedinog sagovornika jokera i priču o paklu sa njime.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ниједан други бог се није објавио сем јединог Живог Бога, Творца и нашег правог Родитеља. Сви остали богови су измишљени и не постоје. Тако је и свети Илија у борби са врачевима и свештеницима лажних богова показао да је једино његов Бог (наш Бог) једини Живи Бог. То је Бог Авраама, Исака и Јакова, ЈХВХ који се објави у телу и то што се роди назва се Син Божији. Све остало је измишљотина или девијантна интерпретација. Тако многе секте имају другачије јеванђеље које је на основу библијског прерађено.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ниједан други бог се није објавио сем јединог Живог Бога, Творца и нашег правог Родитеља. Сви остали богови су измишљени и не постоје. Тако је и свети Илија у борби са врачевима и свештеницима лажних богова показао да је једино његов Бог (наш Бог) једини Живи Бог. То је Бог Авраама, Исака и Јакова, ЈХВХ који се објави у телу и то што се роди назва се Син Божији. Све остало је измишљотина или девијантна интерпретација. Тако многе секте имају другачије јеванђеље које је на основу библијског прерађено.

Hvala sto si potvrdio ono sta sam rekao. :)
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Hvala sto si potvrdio ono sta sam rekao. :)

Ништа ја нисам потврдио. Ти када читаш јеванђеље не мораш да слушаш ни мене ни било кога. Ако не прихваташ оно што Господ Исус говори, било чије тумачење је непотребно - ти не прихваташ јеванђеље. Ако поверујеш у оно што Господ говори и поверујеш у оно што се догодило, ми ти нисмо потребни, потребан ти је Он. Сви остали "не постоје".

А када почнеш да живиш по Христосу, када се понашаш према људима како је Он говорио и чинио, било који философ не може да те одврати од благодати, од мира који ће те загрлити. Јер не чинимо ми милост људима да бисмо зарадили плату, већ што је тако исправно и у нашој првобитној природи. Природи коју смо затровали грешним мислима и делима. Самољубљем, поносом, бунтовништвом, охолошћу, материјализмом итд.

А ако се позиваш на цркву ову или ону да имају корумпиране свештенике, да због њих ти не верујеш Богу и да нећеш да чиниш милост и доброту људима, онда самог себе лажеш. Не лажеш ти нас, нити можеш ишта учинити и рећи да докажеш да је неко од нас (или од цркава) крив што ти ниси исправан човек пред Богом.

И као пред световним судом, када навршиш своја недела и направи ти се досије, па се нађеш пред судијом, шта ће те оправдати? Рећи ћеш: правници су корумпирани, судије су корумпиране? Какве то везе има са ТВОЈИМ ЛИЧНИМ НЕДЕЛИМА? Закон знаш и знаш добро да је лоше по тебе што ниси добар према другима, и какво ћеш оправдање наћи? Не постоји. Све и да сам ја најгори човек на планети као и сви овде (мислим на све деноминације), ништа од тога није оправдање за твоје чињење зла или одбијање да чиниш добро.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ништа ја нисам потврдио. Ти када читаш јеванђеље не мораш да слушаш ни мене ни било кога. Ако не прихваташ оно што Господ Исус говори, било чије тумачење је непотребно - ти не прихваташ јеванђеље. Ако поверујеш у оно што Господ говори и поверујеш у оно што се догодило, ми ти нисмо потребни, потребан ти је Он. Сви остали "не постоје".

А када почнеш да живиш по Христосу, када се понашаш према људима како је Он говорио и чинио, било који философ не може да те одврати од благодати, од мира који ће те загрлити. Јер не чинимо ми милост људима да бисмо зарадили плату, већ што је тако исправно и у нашој првобитној природи. Природи коју смо затровали грешним мислима и делима. Самољубљем, поносом, бунтовништвом, охолошћу, материјализмом итд.

А ако се позиваш на цркву ову или ону да имају корумпиране свештенике, да због њих ти не верујеш Богу и да нећеш да чиниш милост и доброту људима, онда самог себе лажеш. Не лажеш ти нас, нити можеш ишта учинити и рећи да докажеш да је неко од нас (или од цркава) крив што ти ниси исправан човек пред Богом.

И као пред световним судом, када навршиш своја недела и направи ти се досије, па се нађеш пред судијом, шта ће те оправдати? Рећи ћеш: правници су корумпирани, судије су корумпиране? Какве то везе има са ТВОЈИМ ЛИЧНИМ НЕДЕЛИМА? Закон знаш и знаш добро да је лоше по тебе што ниси добар према другима, и какво ћеш оправдање наћи? Не постоји. Све и да сам ја најгори човек на планети као и сви овде (мислим на све деноминације), ништа од тога није оправдање за твоје чињење зла или одбијање да чиниш добро.
Sve receno nemam sta da dodam

Pozdrav od Gere.
 
Učlanjen(a)
18.02.2014
Poruka
1.805
Izlazak 20,8Sjeti se da svetkuješ dan subotni.
Izlazak 20,9Šest dana radi i obavljaj sav svoj posao.
Izlazak 20,10A sedmoga je dana subota, počinak posvećen Jahvi, Bogu tvojemu. Tada nikakva posla nemoj raditi: ni ti, ni sin tvoj, ni kći tvoja, ni sluga tvoj, ni sluškinja tvoja, ni živina tvoja, niti došljak koji se nađe unutar tvojih vrata.
Izlazak 20,11Ta i Jahve je šest dana stvarao nebo, zemlju i more i sve što je u njima, a sedmoga je dana počinuo. Stoga je Jahve blagoslovio i posvetio dan subotni.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Јеврејима, глава 4

1. Да се бојимо, дакле, да како док је још остављено обећање да се улази у покој Његов, не закасни који од вас.
2. Јер је нама објављено као и онима; али онима не помаже чувена реч, јер не вероваше они који чуше.

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.
 
Član
Učlanjen(a)
28.03.2013
Poruka
13.317
Јеврејима, глава 4

1. Да се бојимо, дакле, да како док је још остављено обећање да се улази у покој Његов, не закасни који од вас.
2. Јер је нама објављено као и онима; али онима не помаже чувена реч, јер не вероваше они који чуше.

3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.
6. Будући, пак, да неки имају да уђу у њега, и они којима је најпре јављено не уђоше за непослушање;
7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.

Koji je taj drugi dan? Jel to nedelja?
Ne ovde se govori o ''danu'' prihvatanja Isusa Hrista, i ulaska u ''pocinak'' koji je metaforicki predstavljao ''izraelsku zemlju''. ''Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој'' , ''Jer da ih je Isus Navin doveo u pokoj'' , kako moze da ih dovede u pokoj?
Ovde se metaforicki govori o ''zemlji'' u koju su oni trebali da udju, i to se simbolicki povezuje sa subotnim pocinkom(pokojem), jer oni su trebali da se u toj zemlji odmaraju. Ali se ovo ne moze koristiti kao argumenat za ukidanje subote, jel je rec o metafori, i prilicno je nejasno i neprecizno sta je pisac mislio, da bi se doneo konkretni zakljucak i na temelju toga formirala dogma.

Sem toga kaze se da je: ''још остављено обећање да се улази у покој Његов, i da ''не закасни који од вас'' , sto na kraju ispada da ako je rec o doslovnoj sedmicnoj suboti(a nije) , hriscani treba da je drze, i da je i za njih ostavljno obecanje ''da se ulazi u pokoj'' odnosno da treba da slave subotu i dalje. Ispada da se on brinuo da ko od njih ''ne zakasni''.

Ocigledno je da se ovo ne odnosi na ''dan subotnji'' doslovno, vec na ''zemlju'' odnosno duhovno carstvo u koje Hriscani ulaze, a koristiti ovo kao argumenat moze biti dvojako, i u korist adventista i u korist drugih..
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top