Adventisti

Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Adrian prijatelju, ukoci malo kola i kojima se nalazis a koja idu u provaliju, ja nisam nikoga nazvao sektasem, vec je to bio moj odgovor na isabeletin komentar gde je sve sto nije tradicionalno nazvala sektom.

Sekta je riječ koju nisam ja izmislila. I kakva ti to mjerila imaš? Tebe vrijeđa riječ sektaš, a nas ne bi trebalo vrijeđati kad govoriš o ranoj Crkvi kao "otpadu"? Mene u stvari ne vrijeđa. To je kao da mi kažeš da sam prostitutka i lopovica. Bah! Zašto bih ja gubila svoj mir i radost zbog tamo nekih adventista i fanatika koji su nastali pod jako sumnjivim okolnostima i djeluju još čudnije: sva djelatnost im se na kraju svodi na ogovaranje i klevetanje drugih.


Prema tome, uzalud je sve sto pises jer Bogu ne treba savetnik, i sud je vec odredjen, a ti nisi sudija, i prema tome tvoje reci nemaju znacaja u odluci koju donosi onaj koji sve vidi i sve zna...

Slava Bogu koji sve vidi i zna i koji proniče srca i misli čovjeka. Adrianove riječi, kao i moje, na kraju krajeva i tvoje, imaju značenje kad govorimo istinu, kad razmišljamo čestito i istinito, kad se ne moramo sakrivati pred Bogom nego izložiti pred njim sve, pa i najtajnije misli. Jer sve je pred Njim otkriveno, Bogu se ništa ne može sakriti.

Ako je tvoj bog odbacio grešnike, kako kaže Ellen White,i izabrao vas, onda smo mi "otpad", pa i ne moramo više razgovarati. Moj Bog nikoga nije odbacio, pa ni adventiste koji su u temelje svojih Pravila stavili laži jedne bolesne žene i sad ne znaju kako da se izvuku iz tih laži. Jadno i prejadno, Laodikeja.



Laodikeja: imam svo pravo da to cinim svaki put kada se govori o ovim crkvama, jer istorijski gledano i u skladu sa ovim izrazom sekta sto znaci odvojenost, one jesu crkve koje su se sredinom drugog veka odvojile od Hristovog izvornog Hriscanstva i krenule nezavisnim putem otpada


Adriane, treba pronaći sve što se odnosi na život Crkve u 2 stoljeću i izložiti ovdje.
Baš da vidimo. Ovoga časa se sjećam samo sv. Justina mučenika, on je živio u II stoljeću. Zašto on nije ostavio ništa zapisano o "otpadu" ili je možda i on otpao, pa ga je bilo sram reći?:D
O Bože, ne smijemo se tako ni šaliti. Protestanti/adventisti ne znaju cijeniti krv mučenika, jer ih NEMAJU.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Bog nikoga nije odbacio, to je izvrtanje smisla.
Bog jeste podigao crkvu, ali to je upravo ucinio da bi kroz nju objavio istinu i spasio sve ljude.

Amin, neka poslednja rec i sud pripadne Bogu..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Tacno, to sam napisao, da ni na jednom mestu nisam napisao za vernike tradicionalnih crkava da su sektasi, pa cak ni za crkve da su sekte, ali sam onda napomenuo da imam svo pravo da to cinim jer je to cinjenica u skladu sa izrazom Sekta - odvojenost.
Ti i ostali skoro u svakom komentaru to cinite.

Ko je sada odgovoran zbog toga.

Evo mojih punih reci:

Ja ni na jednom mestu nisam za vernike tradicionalnih crkava napisao da su sektasi,
a imam svo pravo da to cinim svaki put kada se govori o ovim crkvama.

I jos sam dodao kao pecat:

Ipak, ja to necu ciniti ( nazivati bilo koga sektasem niti sektom ) jer to je naziv kojim ne treba da se naziva ni jedna organizacija bilo verska ili sekularna, i prema tome ne treba ni da se izgovara.



То што чиниш је чисто лицемерје. Као да ја кажем: нисам рекао никада да си манипулатор, мада имам свако право и доказе. Ја ти бар кажем "у очи", не индиректно како ти радиш. Не можеш се играти са нашим умом јер ниси дорастао задатку. Не зато што смо ми нешто мудри, већ што смо искрени и не бавимо се сатанизацијом тела Христосовог - Цркве. Као да ми не разумемо шта ти покушаваш, још се ругаш нашој интелигенцији (духовној).
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Problem je sto uvek njegovu rec cujemo od strane drugih ljudi, a znamo kakvi su ljudi ;)

Joker, htjela sam ti odgovoriti na jedan post u kojem se čudiš što se ovdje na forumu toliko spominje đavla...i što se prepiremo. Napisao si nešto u tom smislu.
Vama (ti, Jurivaka i starstuff) koji se deklarirate kao ateisti, a braća ste nam po Kristu
;) jer ste svi kršteni, rekla bih ovo. Ne dajemo lijep primjer, evo, ja prva žalim što me ponekad ponesu emocije, ali budi siguran da bismo se svi odmah udružili ukoliko bi vi vrijeđali Boga. Ali, vi ste (uglavnom) razboriti momci.

Druga stvar, razjedinjenost kršćana (i prepirke) jest sramota i sablazan svijetu. Katolička crkva je jasno dala do znanja da su i mnogi vjernici svojim nedoličnim ponašanjem pridonijeli da se neki ljudi deklariraju ateistima.
Treće, ovo o đavlu. Budi uvjeren, tj. vjeruj meni
:dtyste: da se ni jedan pravi vjernik ne boji đavla, niti ga spominje. Đavao je kao svezan pas, ne može ti ništa ako mu se ne približiš. Vjernik koji je upoznao/iskusio ljubav Božju, Njegovu veličinu i svetost, ostaje u toj ljubavi, u miru i radosti. Govori o Bogu i s Bogom, misli na Boga, a ne na đavla.
Ovo što ti sada čitaš na forumu je utjecaj novih duhovnih pokreta koji su prisutni u čitavom svijetu, a odraz su tjeskobe i nesigurnosti modernog čovjeka. Nove vjere, novi učitelji i proroci koji su sami sebe uvjerili i sada brzo pokušavaju "spasiti" druge. Zato se boje i strahuju jer je njihovo vrijeme sada, samo sada. Crkva, za razliku od svih sekta, nikuda ne žuri. Postojana je u svom nauku i u svojoj vjeri, jer Krist koji u njoj živi je isti.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Laodikeja ne znam gde se nalaze te duhovne usi i srce, znam na ove sto vidim uzivo i na ultra zvuku.

Isabela sta bude ako nismo krsteni :)
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Isabela sta bude ako nismo krsteni :)

Aaa? Nisam znala. Mislim da postoji krštenje željom. Sve zavisi koji je razlog ili razlozi tvog nevjerovanja. Kažu da ima ljudi koji ne mogu vjerovati, da im se razum protivi, to nazivaju nesavladivo saznanje.
Ja ne mogu razumjeti ateiste, koliko god se trudim...ipak, da sam kojom nesrećom rođena u ateističkoj obitelji i da sam po uvjerenju ateist, (pod pretpostavkom da sam otvorena za svaku promjenu) otišla bih u jednu crkvu ili nekuda na skrovito mjesto i rekla svim srcem: Bože, ako postojiš, daj mi da te upoznam...otkrij mi svije lice ili nešto tako. Kratko i jasno, ali mora biti pošteno, tj. iskreno.
 
Član
Učlanjen(a)
30.09.2012
Poruka
1.589
Ja jesam krsten, samo sam pitao cisto informativno. :)

Ni ja ne mogu da razumem vernike, koji misle da je ceo svemir stvoren samo za jednu vrstu sisara, i ne samo to, nego i da znamo kako se tvorac svega zove i koje knjige insiprise i sta zeli od nas, koliko god se trudio, ne mogu da razumem tu poziciju.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ja jesam krsten, samo sam pitao cisto informativno. :)

Ni ja ne mogu da razumem vernike, koji misle da je ceo svemir stvoren samo za jednu vrstu sisara, i ne samo to, nego i da znamo kako se tvorac svega zove i koje knjige insiprise i sta zeli od nas, koliko god se trudio, ne mogu da razumem tu poziciju.

Ja mislim da je najteže povjerovati da je Bog, kojeg svemir ne može obuhvatiti, postao čovjek i umro za ljude. Jedna zvijezda više - manje, ali da Stvoritelj ljubi svoje stvorenje, u tome je bit.

Što Bog želi od nas? Da budemo sretni. 100% I da k Njemu dođemo. Kako? Ma, znaš kako.
:)
 
Natrag
Top