Adventisti

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Infamous.
Manipulacija je ono sto ti cinis iznoseci svoja misljenja zasnovana na tvojoj licnoj subjektivnosti i njima obmanjujuci i sebe samoga i druge, a nisi pitao Gospoda da li je ono sto iznosis istina.
Prava biblijska istina je univerzalna, i ona je otkrivena narodu koji treba da je iznese ovom svetu, sto znaci da se ona tice svakog ljudskog bica, i tebe i mene i svih ljudi na planeti.
Niko sebe ne moze iskljuciti iz njenih okvira, s time da ce je jedni prihvatiti i primeniti je u svom licnom zivotu i biti spaseni, a drugi odbaciti i ostati u neverstvu i biti izgubljeni.

Ti si trenutno u svezi neverstva i nepravde, ali neka ti Gospod pomogne da ti se otvore oci, i neka dragi spasitelj Gospod Isus omeksa tvoje srce da poslusas njegov glas bez obzira na cenu.

cekaj kako ja manipulisem kad ono sto sam rekao vi tvrdite? tvrdite sa samo vasim dokazivim dokazima
pa ti sam pricas da je navodno adventisticka crkva prosvetljena i kako se bog vama obratio, pa sta to znaci? to znaci da u startu punite glave novih vernnika i on ce podsvesno da bude opterecen tim verovanjem kako se i nnjemu javlja troosobni bog
laodikeja druze moje srce je omaksano, ja to i pricam ja kazem sve je to uredu sto vi verujete, ali to pricajte tamo kad se skupite u crkvi izmedju sebe, nemoj da nam namecete vase budne snove zato sto one za nas ne vrede nista
laodikeja druze nemogu ja da budem u nepravdi kad ti kazes da ste vi prosvetljen i da ste vi svi sveci tamo a da su drugi budale, nisi rekao budale ali po tvom govoru mi ispadamo budale, ko naziva samog sebe prosvetljenim i izabranim? laodikeja ne zaboravi da je to jedan reh koji se zove gordost a on je veoma zanimljiv greh, ja zato i kazem budite vi odabrani ali samo u krugu istomisljenika za nas druge ne mozete da budete nikad, a dokaz da vam se bog javio nikad necete imati zato sto su to vasi budni snovi opterecenosti da ste vi odabrana crkva
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Infoumus.
To je vrlo bitno za sve nas i za tebe licno, jer ako je Bog podigao Adventnu crkvu a jeste jer je to cinjenica, onda se to tice svakog pojedinca, i u tom slucaju od toga zavisi spasenje svih nas, jer Bog je upravo ovoj crkvi koju je podigao kao svog predstavnika u ovom svetu otkrio puninu jevandjelja i svetlost koju ovaj svet ne poznaje, i ona ovu svetlost treba da objavi celom svetu, jer je to misija koju joj je Gospod poverio.

Vec sam napomenuo, po bibliji postoji samo jedna prava crkva u ovom svetu kojoj je dat autoritet i Sila Svetoga Duha, a to je ona koja drzi zapovesti Bozje, svoju veru zasniva jedino na otkrivenjima Bozje reci, i ima dar Duha Prorostva - prorocki dar.

Dakle, ako je ovo tako a tako je, onda je prisutnost Adventne crkve u ovom svetu presudna za spasenje svakog pojedinca, i prema tome niko nemoze reci "Mene se ne tice to sto je Bog vas podigao, i sto vi sebe smatrate izabranim i svetim" jer u tom slucaju takav covek sebe stavlja van domasaja Bozje milosti koja se upravo ispoljila prema svetu u podizanju naroda koji treba da svetu odnese spasonosnu istinu.

Ali kao sto vidimo, svet je toliko daleko otisao od Boga, da ova cinjenica koja u coveku treba da izazove istinsku radost, ona nazalost izaziva negodovanje, bunt, protivnicki duh, mrznju, i slicno.

Bog ce vrlo uskoro otvoreno i javno potvrditi kredibilitet svoje zajednice i istine koju ona treba da objavi, a tada ce svako dobiti dovoljno dokaza da prihvati istinu, ili ce mu i tada pored svih dokaza srce toliko otvrdnuti da ce je odbaciti, i preci liniju koja znaci hulu na Svetoga duha.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
laodikeja znas li ti sta pricas? koja cinenica da je bog podigao adventisticku crkvu? sta pricas to? mene se ne ticu vasi budni snovi laodikeja a koliko vidim ne ticu se ni drugih koji nedele isto misljenje sa tobom, evo ja sam ubedjen da smo mi svi ovde odricemo tog vaseg spasenja i tog vaseg troosobnog boga, znaci odricemo se toga evo ja prvi a verujem da i drugi sto ne dele isto misljenje sa tobom se odricu.
znas kolika je vasa greska? vi ste neka bleda kopija sz, vi pokusavate da iskopirate sz u vasu korist, kao sto je po sz boziji narod izraelci tako vi hocete to da uzmete sad na sebe i da vi budete odabrani, ali to su vasi budni snovi a kao drugo kog proroka vi imate? ako mislite na onu elem ona je prorok ali u pokusaju, ona je prorok kao sto je nastradamus prorok
ja mogu da kazem da me se ne tice zato sto me bog stvorio slobodnog i dao mi slobodnu volju
kao sto rekoh vas ce ta gordost skupo da kosta na kraju, u koju ste vi dubiozu upali pa to je strasno
evo mene prvog ne iteresuje to vase prosvetljenje i to vase javljanje boga i to sto ste vi odabrani, i trazim od svih drugih ovde da se izjasne da li i njih interesuje to ili ih ne iteresuje kao mene (koji nisu adventisti i njihovi istomisljenici)? ako ih ne interesuje onda zahtevamo od adventista da tu njihovu prosvetljenost i javljanje boga spominju samo u njihovoj crkvi ili u okruzenju istomisljenika, posto nas ti vasi budni snovi ne zanimaju
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Infoumus.
To je vrlo bitno za sve nas i za tebe licno, jer ako je Bog podigao Adventnu crkvu a jeste jer je to cinjenica, onda se to tice svakog pojedinca, i u tom slucaju od toga zavisi spasenje svih nas, jer Bog je upravo ovoj crkvi koju je podigao kao svog predstavnika u ovom svetu otkrio puninu jevandjelja i svetlost koju ovaj svet ne poznaje, i ona ovu svetlost treba da objavi celom svetu, jer je to misija koju joj je Gospod poverio.

Vec sam napomenuo, po bibliji postoji samo jedna prava crkva u ovom svetu kojoj je dat autoritet i Sila Svetoga Duha, a to je ona koja drzi zapovesti Bozje, svoju veru zasniva jedino na otkrivenjima Bozje reci, i ima dar Duha Prorostva - prorocki dar.

Dakle, ako je ovo tako a tako je, onda je prisutnost Adventne crkve u ovom svetu presudna za spasenje svakog pojedinca, i prema tome niko nemoze reci "Mene se ne tice to sto je Bog vas podigao, i sto vi sebe smatrate izabranim i svetim" jer u tom slucaju takav covek sebe stavlja van domasaja Bozje milosti koja se upravo ispoljila prema svetu u podizanju naroda koji treba da svetu odnese spasonosnu istinu.

Ali kao sto vidimo, svet je toliko daleko otisao od Boga, da ova cinjenica koja u coveku treba da izazove istinsku radost, ona nazalost izaziva negodovanje, bunt, protivnicki duh, mrznju, i slicno.

Bog ce vrlo uskoro otvoreno i javno potvrditi kredibilitet svoje zajednice i istine koju ona treba da objavi, a tada ce svako dobiti dovoljno dokaza da prihvati istinu, ili ce mu i tada pored svih dokaza srce toliko otvrdnuti da ce je odbaciti, i preci liniju koja znaci hulu na Svetoga duha.

Kakva bre cinjenica?jedina i prava apostolska crkva zivi 2013 godina to je prava cinjenica!!!!koju vi adventi,samovoljne denominacije-jeres, saplicete vec negde oko 200,300 godina,islam oko 1300god, ali i posle svega apostolska crkva-ortodoxna i dan danas zivi jer je neunistiva,jer joj je Hristos Glava.

Jedina crkva NZ-ta koja ima punu istoriju svog postojanja,koja je imala svoju drzavu u trajanju od 1250godina pokazi mi drzavu koja je opstala vise od 500godina?ali djavo je razbio vizantiju drzavu gde je carovao Hrist,gde je ON bio glava crkve i posadio boga meseca Allaha.

A potom vase lazne proroke!pa ja nikad ne bih bio clan crkve u kojoj je osnivac lazni prorok-prorocica tvrdila datum o dolasku Hrista a potom se i sama razocarala kad nije dosao!?sta to znaci?to znaci da Bog nikada nije imao kontakta sa njom.Jer Bog sam kaze prorok koji prorokuje i prorocanstvo se ne ispuni ne boj ga se lazan je da se pogubi!!!!

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Naravno, svako ima slobodnu volju da nesto prihvati ili odbaci, to mu pravo niko ne moze oduzeti, s time sto ce mo sa odlukama koje smo doneli u ovom svetu morati jednog dana da stanemo pred Boga.

Neka Gospod pomogne da nase odluke budu prave, a princip u ovom zivotu da za sve pitamo Boga, jer ako to ne cinimo nismo sigurni da li su odluke koje smo doneli ispravne ili ne.

Pozdrav i svako dobro svim ucesnicima.
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Naravno, svako ima slobodnu volju da nesto prihvati ili odbaci, to mu pravo niko ne moze oduzeti, s time sto ce mo sa odlukama koje smo doneli u ovom svetu morati jednog dana da stanemo pred Boga.

Neka Gospod pomogne da nase odluke budu prave, a princip u ovom zivotu da za sve pitamo Boga, jer ako to ne cinimo nismo sigurni da li su odluke koje smo doneli ispravne ili ne.

Pozdrav i svako dobro svim ucesnicima.
Laodikeja tvoja dvolicnost prosto fascinira!!

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
18.03.2013
Poruka
2
Više godina sam bio adventista. Stekao neke dobre prijatelje. Međutim, kajem se što sam olako naseo na slatkorečive priče adventističke nauke. U početku, kada prihvatite takav način razmišljanja sve može da deluje logično, pa vam se prosto čini kako to da tako jasne "činjenice" drugi ljudi ne vide. Ali zagrebete li malo dublje, adventizam je samo jedna u nizu upakovanih protestantskih priča zasnovanih na plitkoj teologiji, nebuloznim prorokovanjima tzv. proročice Elene Vajt, konstruisanim temama koje tobož uzdižu adventizam u "pravu crkvu poslednjeg vremena" itd itd.
Naravno, ima u adventizmu jako finih ljudi, iskrenih, pobožnih, spremnih da učine dobro, ali nažalost vode "veliku borbu" na pogrešnom frontu, pogrešnim oružjem.
Svako dobro.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Više godina sam bio adventista. Stekao neke dobre prijatelje. Međutim, kajem se što sam olako naseo na slatkorečive priče adventističke nauke. U početku, kada prihvatite takav način razmišljanja sve može da deluje logično, pa vam se prosto čini kako to da tako jasne "činjenice" drugi ljudi ne vide. Ali zagrebete li malo dublje, adventizam je samo jedna u nizu upakovanih protestantskih priča zasnovanih na plitkoj teologiji, nebuloznim prorokovanjima tzv. proročice Elene Vajt, konstruisanim temama koje tobož uzdižu adventizam u "pravu crkvu poslednjeg vremena" itd itd.
Naravno, ima u adventizmu jako finih ljudi, iskrenih, pobožnih, spremnih da učine dobro, ali nažalost vode "veliku borbu" na pogrešnom frontu, pogrešnim oružjem.
Svako dobro.

Da, nazalost, mnogi dodju u Adventisticku crkvu samo sa ciljem da postanu Adventisti, bez da postanu Hriscani u srcu koji se ostvaruje licnom potpunom zajednicom sa Hristom.
Sva ovakva i slicna iskustva i licna shvatanja Adventizma proisticu iz nedostatka ove licne zajednice sa Isusom, jer biti dobar Adventista ne znaci biti i dobar Hriscanin, potpuno predan Bogu koji ide putem posvecenja iz trenutka u trenutak.

S tim u vezi, svaki bivsi ili sadasnji Adventisti treba da se zapitaju kojoj grupi pripadaju ili su pripadali, jer je to resenje problema o kome je rec.
 
Natrag
Top