Adventisti

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
(1. Poruka)


GALATIMA POSLANICA


Gal 1:1 Pavle apostol, ni od ljudi, ni kroz čoveka, nego kroz Isusa Hrista i Boga Oca, koji Ga vaskrse iz mrtvih,

Gal 1:2 I sva braća koja su sa mnom, crkvama galatskim:
Gal 1:3 Blagodat vam i mir od Boga Oca i Gospoda našeg Isusa Hrista,
Gal 1:4 Koji dade sebe za grehe naše da izbavi nas od sadašnjeg sveta zlog, po volji Boga i Oca našeg,
Gal 1:5 Kome slava va vek veka. Amin.
Gal 1:6 Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
Gal 1:7 Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
Gal 1:8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Gal 1:9 Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!
Gal 1:10 Zar ja sad ljude nagovaram ili Boga? Ili tražim ljudima da ugađam? Jer kad bih ja još ljudima ugađao, onda ne bih bio sluga Hristov.
Gal 1:11 Ali vam dajem na znanje, braćo, da ono jevanđelje koje sam ja javio, nije po čoveku.
Gal 1:12 Jer ga ja ne primih od čoveka, niti naučih, nego otkrivenjem Isusa Hrista.
Gal 1:13 Jer ste čuli moje življenje nekad u Jevrejstvu, da sam odviše gonio crkvu Božiju i raskopavao je.
Gal 1:14 I napredovah u Jevrejstvu većma od mnogih vrsnika svojih u rodu svom, i odviše revnovah za otačke svoje običaje.
Gal 1:15 A kad bi ugodno Bogu, koji me izabra od utrobe matere moje i prizva blagodaću svojom.
Gal 1:16 Da javi Sina svog u meni, da Ga jevanđeljem objavim među ljudima neznabošcima; odmah ne pitah telo i krv,
Gal 1:17 Niti iziđoh u Jerusalim k starijim apostolima od sebe nego otidoh u arapsku, i opet se vratih u Damask.
Gal 1:18 A posle toga na tri godine iziđoh u Jerusalim da vidim Petra, i ostadoh u njega petnaest dana.
Gal 1:19 Ali drugog od apostola ne videh, osim Jakova brata Gospodnjeg.
Gal 1:20 A šta vam pišem evo Bog vidi da ne lažem.
Gal 1:21 A potom dođoh u zemlje sirske i kilikijske.
Gal 1:22 A bejah licem nepoznat Hristovim crkvama judejskim;
Gal 1:23 Nego samo behu čuli da onaj koji nas nekad goni sad propoveda veru koju nekad raskopavaše.
Gal 1:24 I slavljahu Boga za mene.


Gal 2:1 A potom na četrnaest godina opet iziđoh u Jerusalim s Varnavom, uzevši sa sobom i Tita.
Gal 2:2 Ali iziđoh po otkrivenju, i razgovorih se s njima za jevanđelje koje propovedam u neznabošcima, ali nasamo s onima koji se brojahu kao najstariji, da uzalud ne trčim ili ne bih trčao.
Gal 2:3 Ali ni Tit, koji beše sa mnom, i beše Grk, ne bi nateran da se obreže.
Gal 2:4 I za lažnu braću koja dođoše i privukoše se da uhode slobodu našu koju imamo u Hristu Isusu, da nas zarobe;
Gal 2:5 Kojima se ni sahat ne podasmo u pokornost, da istina jevanđelja ostane među nama.
Gal 2:6 A za one koji se brojahu da su nešto, kakvi bili da bili, ja ne marim ništa; jer Bog ne gleda ko je ko; jer oni koji se brojahu kao najstariji, meni ništa ne dodaše;
Gal 2:7 Nego nasuprot doznavši da je meni povereno jevanđelje u neobrezanima, kao Petru u obrezanima
Gal 2:8 (Jer Onaj koji pomaže Petru u apostolstvu među obrezanima Onaj pomaže i meni među neznabošcima,)
Gal 2:9 I poznavši blagodat koja je meni dana, Jakov i Kifa i Jovan, koji se brojahu da su stubovi, dadoše desnice meni i Varnavi, i pristadoše da mi propovedamo u neznabošcima, a oni u obrezanima;
Gal 2:10 Samo da se opominjemo siromašnih, za koje sam se i starao tako činiti.
Gal 2:11 A kad dođe Petar u Antiohiju, u oči njemu protiv stadoh; jer beše zazoran.
Gal 2:12 Jer pre dok ne dođoše neki od Jakova, jeđaše s neznabošcima, a kad dođoše, ustručavaše se i odvajaše bojeći se onih koji su iz obrezanja.
Gal 2:13 I dvoličahu s njim i ostali Judejci, tako da i Varnava prista u njihovo dvoličenje.
Gal 2:14 A kad ja videh da ne idu pravo k istini jevanđelja, rekoh Petru pred svima: Kad ti koji si Jevrejin neznabožački a ne jevrejski živiš, zašto neznabošce nagoniš da žive jevrejski?
Gal 2:15 Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca,
Gal 2:16 Pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.
Gal 2:17 Ako li se mi koji tražimo da se opravdamo Hristom, nađosmo i sami grešnici, dakle je Hristos grehu sluga? Bože sačuvaj!
Gal 2:18 Jer ako opet zidam ono što razvalih, pokazujem se da sam prestupnik.
Gal 2:19 Jer ja zakonom zakonu umreh da Bogu živim; s Hristom se razapeh.
Gal 2:20 A ja više ne živim, nego živi u meni Hristos. A što sad živim u telu, živim verom Sina Božjeg, kome omileh, i predade sebe za mene.
Gal 2:21 Ne odbacujem blagodati Božje; jer ako pravda kroz zakon dolazi, to Hristos uzalud umre.


Gal 3:1 O nerazumni Galati! Ko vas je opčinio da se ne pokoravate istini? Vi, kojima pred očima beše napisan Isus Hristos, a sad se među vama razape.
Gal 3:2 Ovo jedno hoću od vas da doznam, ili Duha primiste kroz dela zakona ili kroz čuvenje vere?
Gal 3:3 Tako li ste nerazumni? Počevši Duhom, sad telom svršujete?
Gal 3:4 Tako li uzalud postradaste? Kad bi bilo samo uzalud!
Gal 3:5 Koji vam dakle daje Duha i čini čudesa među vama, čini li delima zakona ili čuvenjem vere?
Gal 3:6 Kao što Avraam verova Bogu, i primi mu se u pravdu.
Gal 3:7 Poznajte dakle da su oni sinovi Avraamovi koji su od vere.
Gal 3:8 A pismo videvši unapred da Bog verom neznabošce pravda, napred objavi Avraamu: U tebi će se blagosloviti svi neznabošci.
Gal 3:9 Tako koji su od vere, blagosloviće se s vernim Avraamom.
Gal 3:10 Jer koji su god od dela zakona pod kletvom su, jer je pisano: Proklet svaki koji ne ostane u svemu što je napisano u knjizi zakonskoj da čini.
Gal 3:11 A da se zakonom niko ne opravdava pred Bogom, poznato je: jer pravednik od vere živeće.
Gal 3:12 A zakon nije od vere; nego čovek koji to tvori živeće u tome.
Gal 3:13 Hristos je nas iskupio od kletve zakonske postavši za nas kletva, jer je pisano: Proklet svaki koji visi na drvetu:
Gal 3:14 Da među neznabošcima bude blagoslov Avramov u Hristu Isusu, da obećanje Duha primimo kroz veru.
Gal 3:15 Braćo, po čoveku govorim, niko čovečiji potvrđen zavet ne odbacuje niti mu šta domeće.
Gal 3:16 A Avraamu i semenu njegovom rečena biše obećanja. A ne veli: i semenima, kao za mnoga, nego kao za jedno: i semenu tvom, koje je Hristos.
Gal 3:17 Ovo pak velim: zavet, koji je od Boga potvrđen za Hrista, ne odbacuje zakon, koji je postao posle četiri stotine i trideset godina, da ukine obećanje.
Gal 3:18 Jer ako je nasledstvo od zakona, onda već nije od obećanja, a Avraamu obećanjem darova Bog.
Gal 3:19 Šta će dakle zakon? Radi greha dodade se dokle dođe seme koje mu se obeća, i postavili su ga anđeli rukom posrednika.
Gal 3:20 Ali posrednik nije jednog; a Bog je jedan.
Gal 3:21 Eda li je dakle zakon protivan obećanjima Božjim? Bože sačuvaj! Jer da je dan zakon koji može oživeti, zaista bi od zakona bila pravda.
Gal 3:22 Ali pismo zatvori sve pod greh, da se obećanje dade kroz veru Isusa Hrista onima koji veruju.
Gal 3:23 A pre dolaska vere bismo pod zakonom čuvani i zatvoreni za veru koja se htela pokazati.
Gal 3:24 Tako nam zakon bi čuvar do Hrista, da se verom opravdamo.
Gal 3:25 A kad dođe vera, već nismo pod čuvarom.
Gal 3:26 Jer ste vi svi sinovi Božji verom Hrista Isusa;
Gal 3:27 Jer koji se god u Hrista krstiste, u Hrista se obukoste.
Gal 3:28 Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu.
Gal 3:29 A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo, i po obećanju naslednici.


Gal 4:1 Ali velim: dok je naslednik mlad ništa nije bolji od roba, ako i jeste gospodar od svega;
Gal 4:2 Nego je pod zapovednicima i čuvarima sve do roka očevog.
Gal 4:3 Tako i mi kad bejasmo mladi, bejasmo pod stihijama sveta zarobljeni;
Gal 4:4 A kad se navrši vreme, posla Bog Sina svog Jedinorodnog, koji je rođen od žene i pokoren zakonu,
Gal 4:5 Da iskupi one koji su pod zakonom, da primimo posinaštvo.
Gal 4:6 I budući da ste sinovi, posla Bog Duha Sina svog u srca vaša, koji viče: Ava Oče!
Gal 4:7 Tako već nisi rob, nego sin; a ako si sin, i naslednik si Božji kroz Isusa Hrista.
Gal 4:8 Ali tada ne znajući Boga, služiste onima koji po sebi nisu bogovi.
Gal 4:9 A sad poznavši Boga, i još poznati bivši od Boga, kako se vraćate opet na slabe i rđave stihije, kojima opet iznova hoćete da služite?
Gal 4:10 Gledate na dane i mesece, i vremena i godine.
Gal 4:11 Bojim se za vas da se ne budem uzalud trudio oko vas.
Gal 4:12 Budite kao ja što sam; jer sam ja ko vi što ste. Braćo! Molim vas, ništa mi ne učiniste nažao.
Gal 4:13 A znate da vam u slabosti tela najpre propovedih jevanđelje;
Gal 4:14 I napasti moje, koja beše telu mom, ne prezreste, ni popljuvaste, nego me primiste kao anđela Božjeg, kao Hrista Isusa.
Gal 4:15 Kakvo beše onda vaše blaženstvo? Jer vam svedočim da biste, kad bi moguće bilo, izvadili oči svoje i dali meni.
Gal 4:16 Tim li vam postadoh neprijatelj, istinu vam govoreći?
Gal 4:17 Oni ne revnuju dobro za vas nego hoće da vas odvoje, da im revnujete.
Gal 4:18 A dobro je revnovati svagda u dobru, i ne samo kad sam ja kod vas.
Gal 4:19 Dečice moja, koju opet s mukom rađam, dokle Hristovo obličje ne postane u vama;
Gal 4:20 Ali bih hteo sad da sam kod vas, i da izmenim glas svoj, jer ne mogu da se načudim za vas.
Gal 4:21 Kažite mi, vi koji hoćete pod zakonom da budete, ne slušate li zakon?
Gal 4:22 Jer je pisano da Avraam dva sina imade, jednog od robinje, a drugog od slobodne.
Gal 4:23 Ali koji beše od robinje, po telu se rodi; a koji od slobodne, po obećanju.
Gal 4:24 Koje znači drugo: jer su ovo dva zaveta: jedan dakle od gore sinajske, koja rađa za robovanje, a to je Agar.
Gal 4:25 Jer Agar znači Sinaj gora u arapskoj, i poredi se sa sadašnjim Jerusalimom, i služi sa decom svojom.
Gal 4:26 A gornji Jerusalim slobodna je, koji je mati svima nama.
Gal 4:27 Jer je pisano: Razveseli se, nerotkinjo koja ne rađaš; poklikni i poviči, ti koja ne trpiš muke porođaja; jer pusta ima mnogo više dece negoli ona koja ima muža.
Gal 4:28 A mi smo, braćo, po Isaku deca obećanja.
Gal 4:29 No kako onda onaj što se rodi po telu gonjaše duhovnog, tako i sad.
Gal 4:30 Ali šta govori pismo? Isteraj robinju i sina njenog; jer sin robinjin neće naslediti sa sinom slobodne.
Gal 4:31 Tako, braćo, nismo deca robinjina nego slobodne.


Gal 5:1 Stojte dakle u slobodi kojom nas Hristos oslobodi, i ne dajte se opet u jaram ropstva uhvatiti.
Gal 5:2 Evo ja Pavle kažem vam da ako se obrežete Hristos vam ništa neće pomoći.
Gal 5:3 A opet svedočim svakom čoveku koji se obrezuje da je dužan sav zakon tvoriti.
Gal 5:4 Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati.
Gal 5:5 Jer mi duhom čekamo od vere nadu pravde.
Gal 5:6 Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego vera, koja kroz ljubav radi.
Gal 5:7 Dobro trčaste; ko vam zabrani da se ne pokoravate istini?
Gal 5:8 To odvraćanje nije od Onog koji vas pozva.
Gal 5:9 Malo kvasca ukiseli sve testo.
Gal 5:10 Ja se za vas nadam u Gospodu da ništa drugo nećete misliti. A koji vas smeta poneće greh, makar ko bio.
Gal 5:11 A ja, braćo, ako još obrezanje propovedam, zašto me gone? Tako se ukide sablazan krstova.
Gal 5:12 O da bi odsečeni bili oni koji vas kvare!
Gal 5:13 Jer ste vi, braćo, na slobodu pozvani: samo da vaša sloboda ne bude na želju telesnu, nego iz ljubavi služite jedan drugom.
Gal 5:14 Jer se sav zakon izvršuje u jednoj reči, to jest: Ljubi bližnjeg svog kao sebe.
Gal 5:15 Ali ako se među sobom koljete i jedete, gledajte da jedan drugog ne istrebite.
Gal 5:16 Velim pak: po duhu hodite, i želja telesnih ne izvršujte.
Gal 5:17 Jer telo želi protiv duha, a duh protiv tela; a ovo se protivi jedno drugom, da ne činite ono šta hoćete.
Gal 5:18 Ako li vas duh vodi, niste pod zakonom.
Gal 5:19 A poznata su dela telesna, koja su preljubočinstvo, kurvarstvo, nečistota, besramnost,
Gal 5:20 Idolopoklonstvo, čaranja, neprijateljstva, svađe, pakosti, srdnje, prkosi, raspre, sablazni, jeresi,
Gal 5:21 Zavisti, ubistva, pijanstva, žderanja, i ostala ovakva za koja vam napred kazujem kao što i kazah napred, da oni koji tako čine neće naslediti carstvo Božije.
Gal 5:22 A rod je duhovni ljubav, radost, mir, trpljenje, dobrota, milost, vera,
Gal 5:23 Krotost, uzdržanje; na to nema zakona.
Gal 5:24 A koji su Hristovi, raspeše telo sa slastima i željama.
Gal 5:25 Ako u duhu živimo po duhu i da hodimo,
Gal 5:26 Da ne tražimo lažne slave razdražujući jedan drugog, i zavideći jedan drugom.


Gal 6:1 Braćo! Ako i upadne čovek u kakav greh, vi duhovni ispravljajte takvoga duhom krotosti, čuvajući sebe da i ti ne budeš iskušan.
Gal 6:2 Nosite bremena jedan drugog, i tako ćete ispuniti zakon Hristov.
Gal 6:3 Jer ako ko misli da je šta, a nije ništa, umom vara sebe.
Gal 6:4 A svaki da ispita svoje delo, i tada će sam u sebi imati slavu, a ne u drugom.
Gal 6:5 Jer će svaki svoje breme nositi.
Gal 6:6 A koji se uči reči neka daje deo od svakog dobra onome koji ga uči.
Gal 6:7 Ne varajte se: Bog se ne da ružiti; jer šta čovek poseje ono će i požnjeti.
Gal 6:8 Jer koji seje u telo svoje, od tela će požnjeti pogibao; a koji seje u duh, od duha će požnjeti život večni.
Gal 6:9 A dobro činiti da nam se ne dosadi; jer ćemo u svoje vreme požnjeti ako se ne umorimo.
Gal 6:10 Zato dakle dok imamo vremena da činimo dobro svakome, a osobiti onima koji su s nama u veri.
Gal 6:11 Vidite koliko vam napisah rukom svojom!
Gal 6:12 Koji hoće da se hvale po telu oni vas nagone da se obrezujete, samo da ne budu gonjeni za krst Hristov.
Gal 6:13 Jer ni oni sami koji se obrezuju ne drže zakon, nego hoće da se vi obrezujete da se vašim telom hvale.
Gal 6:14 A ja Bože sačuvaj da se čim drugim hvalim osmi krstom Gospoda našeg Isusa Hrista, kog radi razape se meni svet, i ja svetu.
Gal 6:15 Jer u Hristu Isusu niti šta pomaže obrezanje ni neobrezanje, nego nova tvar.
Gal 6:16 I koliko ih god po ovom pravilu žive, na njima biće mir i milost, i na Izrailju Božijem.
Gal 6:17 Više da mi niko ne dosađuje, jer ja rane Gospoda Isusa na telu svom nosim.
Gal 6:18 Blagodat Gospoda našeg Isusa Hrista sa duhom vašim, braćo. Amin.



(2. poruka)


Nisu li ovi stihovi na kraju poslanice Galatima ono što nam pomaže da shvatimo razloge zašto su neki Jevreji navodili hrišćane (nejevreje) da odbace Hrista ...

Gal 6:12 Koji hoće da se hvale po telu oni vas nagone da se obrezujete, samo da ne budu gonjeni za krst Hristov.
Gal 6:13 Jer ni oni sami koji se obrezuju ne drže zakon, nego hoće da se vi obrezujete da se vašim telom hvale.

samo da ne budu gonjeni za krst Hristov.

To je u svim vremenima bio problem!

SRAMOTA HRISTOVA U SVETU



(3. poruka)


Svi vi dobro znate da prihvatanje poštovanja Boga onako kako nam je u Bibliji napisano, mora da izazove prezir sveta i njihovu mržnju ...



(4. poruka)


(nadam se da verujete Isusu Hristu...

Mat 24:9 Tada će vas predati na muke, i pobiće vas, i svi će narodi omrznuti na vas imena mog radi.
Mat 24:10 I tada će se mnogi sablazniti, i drug druga izdaće, i omrznuće drug na druga.

Mar 13:12 I predaće brat brata na smrt i otac sina, i ustaće deca na roditelje i pobiće ih.
Mar 13:13 I svi će omrznuti na vas imena mog radi. Ali koji pretrpi do kraja blago njemu.

Luk 21:16 A predavaće vas i roditelji i braća i rođaci i prijatelji; i pobiće neke od vas.
Luk 21:17 I svi će omrznuti na vas imena mog radi.

... da će doći do opšteg progonstva Njegovih vernih sledbenika)




(5. poruka)


Luk 21:17 I svi će omrznuti na vas imena mog radi.

Isus Hrist



(6. poruka)


I kada bude donesen NEDELJNI ZAKON, ko će koga da proganja?

Da li će neki malobrojni "subotari" da proganjaju pravoslavne vernike?

???

Ili ćete Vi i Vama slični da proganjate (i to bez milosti, da ih sve pobijete)...

"SUBOTARE"!

(hrišćane koji poštuju Boga svim srcem svojim, držeći i dalje sve Božje zapovesti, pa i omrznutu IV Božju zapovest)



(7. poruka)


Heb 11:24 Verom Mojsije, kad bi veliki, ne htede da se naziva sin kćeri Faraonove;
Heb 11:25 I volje stradati s narodom Božijim, negoli imati zemaljsku sladost greha:
Heb 11:26 Državši sramotu Hristovu za veće bogatstvo od svega blaga misirskog; jer gledaše na platu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gal 2:15 Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca,
Gal 2:16 Pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.

Gal 3:11 A da se zakonom niko ne opravdava pred Bogom, poznato je: jer pravednik od vere živeće.

Dzaba se trudis brate!dve tastature sam polomio da bi im dokazao to! a momci kao sto su Sarrdy,Adrian,peko 71,sestra Izabeleta,Infamous,faky,Wanhelsing idrugi mislim takodje da su polomili nekoliko tastatura.
Laodikeji,Spidy,Miki tesko da ces nesto dokazati oni vise veruju E.G.W nego li apostolima,Isusu.

Pozdrav od Gere.



Gal 5:4 Izgubiste Hrista, vi koji hoćete zakonom da se opravdate, i otpadoste od blagodati.

Gal 5:15 Ali ako se među sobom koljete i jedete, gledajte da jedan drugog ne istrebite.
Gal 5:16 Velim pak: po duhu hodite, i želja telesnih ne izvršujte.
Gal 5:17 Jer telo želi protiv duha, a duh protiv tela; a ovo se protivi jedno drugom, da ne činite ono šta hoćete.

Gal 5:18 Ako li vas duh vodi, niste pod zakonom. (Pa kako onda Laodikeja kaze da ga Duh Bozji vodi!?)
Gal 5:19 A poznata su dela telesna, koja su preljubočinstvo, kurvarstvo, nečistota, besramnost,
Gal 5:20 Idolopoklonstvo, čaranja, neprijateljstva, svađe, pakosti, srdnje, prkosi, raspre, sablazni, jeresi,
Gal 5:21 Zavisti, ubistva, pijanstva, žderanja, i ostala ovakva za koja vam napred kazujem kao što i kazah napred, da oni koji tako čine neće naslediti carstvo Božije.
Gal 5:22 A rod je duhovni ljubav, radost, mir, trpljenje, dobrota, milost, vera,
Gal 5:23 Krotost, uzdržanje; na to nema zakona.
Gal 5:24 A koji su Hristovi, raspeše telo sa slastima i željama.
Gal 5:25 Ako u duhu živimo po duhu i da hodimo,

Dobri stihovi svaka cast brate.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Ne postavljajte uzastopne postove. To nije dozvoljeno Pravilnikom foruma![/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Ako nismo pod zakonom sta onda imamo mi sa subotom??? nedelja nije svetkovni dan,a jednostavno se lome hlebovi i vrsi se liturgija koju su i sami apostoli postovali odmah posle subote to je fakt.

Ni jedan apostol nije lomio hlebove u subotu!jer bi ga jevreji ubili,kao i ovi nasi subotari probaj danas u sinagogi da se pricestis?pogotovo u subotu???
izbacice te naglavacke napolje!sta mislis zasto???


Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
MOLBA!


Poštovani Serbianforum.org,


Molim Vas da razmislite o sledećem problemu.

Pretpostavite da mnogi nisu svesni se odvija ovakva diskusija na Vašem forumu.

I kada mnogi shvate da već odavno postoji ova diskusija, i kada požele da se uključe i da daju svoj doprinos...

(da odgovore na mnoga ranije postavljena pitanja)

... sasvim je logično da se jednoj poruci (u kojoj se iznose optužbe protiv Adventista sedmog dana), posveti isto tako jedna poruka!

I kada se neko pitanje ponovi (što je neminovno u ovoj obimnoj diskusiji), UVEK se može citirati poruka (broj poruke) u kojoj se nalazi odgovor na ranije postavljeno pitanje.

Na ovaj način, svi učesnici diskusija lakše će doći do zaključaka.

(to će doprineti razrešenju dilema diskutanata, kvalitet diskusija će biti podignut a sa kvalitetom diskusija siguran sam da će i posećenosti ovog foruma biti mnogo veća)

Nadam se da ćete razmotriti ovu molbu i da ćete diskutantima na podforumu religija izaći u susret.


Neka Vas Bog blagoslovi u Vašem daljem radu
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sud narodima, ja mogu samo da kazem Amin na tekstove koje si poslao jer oni predstavljaj temelj celokupnog Hriscanskog ucenja koje govori o opravdanju verom u Hrista i njegovu zrtvu na krstu prinesenu za ljudske grhe i njegovu posrednicku sluzbu u svetinji nad svetinjama koju danas obavlja na nebu za palog coveka, s time da nauka o opravdanju verom sama po sebi ne iskljucuje poslusnost, na sta si ti predpostavljam zeleo da ukazes, da vera iskljucuje poslusnost koja je rod vere, a to se vidi iz tvog jednostranog prikaza celog problema, jer si naveo tekstove koji upucuju na princip opravdanja ali nisi u to ukljucio rodove tog opravdanja.

Kazem ponovo Amin na tekstove koje si poslao iz Galatima, ali oni iskljucivo govore o principu opravdanja, a to je Hristova zrtva na krstu, ali ne govori o rodovima tog opravdanja a to je poslusnost zapovestima, o kojoj govore mnogi drugi tekstovi biblije.

Dakle, apostol Pavle u Galatima poslanici govoori iskljucivo onim ljudima koji su zelali da se opravdaju formalnim ispunjavanjem zakonskih propisa, cak zadrzavajuci i neke starozavetne obicaje koji spadaju u obredni zakon, i to smatrali sredstvom opravdanja.

Dakle, sredstvo opravdanja je Hristova zrtva na krstu, a prirodan rod vere je poslusnost zapovestima, na sta on jasno upucuje u drugim tekstovima u novom zavetu.

Izvinjavam se ako nisam na pravi nacin shvatio smisao tvog obracanja i postavljanja teksta iz Galatima sa tvoje strane, pa ni to da li se u ovom slucaju stavljas na stranu Adventista ili protiv istina koje oni iznose.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954


Reč Božja upućuje, i to je osnovni biblijski princip po kome se meri istina od laži:

"Закон и свједочанство тражите. Ако ли ко не говори тако, њему нема зоре" ( Isaija 8. 20 )


Hteo bih da dodam i par prevoda sa engleskog jezika, koji malo bolje objašnjavaju kraj stiha...


Isaiah 8:20

(KJV) To the law and to the testimony: if they speak not according to this word, it is because there is no light in them.

(MKJV) To the Law and to the testimony! If they do not speak according to this Word, it is because no light is in them.


(Serbian KJV) Za zakon i za svedočanstvo: ako oni ne govore na osnovu ove reči, to je zato što nema svetla u njima.

(Serbian MKJV) Za Zakon i za svedočanstvo! Ako oni ne govore na osnovu ove Reči, to je zato što nema svetla u njima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Infamous.

Zašto misliš da bih tvoje miišljenje o mom navodnom umišljenju trebao da uvažim a ne ono što mi svedoči sam Gospod?

U bibliji ja nisam pronašao da trebam da pitam i jednog čoveka šta je istina i šta trebam da činim, i da na tome gradim svoju veru, već samog Gospoda.
Reč Božja upućuje, i to je osnovni biblijski princip po kome se meri istina od laži:
"Закон и свједочанство тражите. Ако ли ко не говори тако, њему нема зоре" ( Isaija 8. 20 )
da ne bih kopirao ceo post ovo sam izdvojio nasumicno

laodikeja druze ti znas da ja tebe postujem ovde i sve
ja nigde nisam rekao da ti lazes, jasam rekao da ti ne znas kako funcionise um
ti kazesd ase vama adventistima javio bog, ok to u startu odmah je besmisleno, da si rekao da se javio tebi i to bi bilo besmisleno ali u mnogo manjoj meri, a objasnicu i zasto
kao sto sam vec rekao niste vi jednini koji tvrdite to, sta vise bog tako ne funcionise, on ako ce da se javi nekome u tako velikom broju, veruj mi on ce da je javi svima i to jasno a ne odredjenoj grupaciji ljudi, znaci i ako se javi, javi ce se jednom coveku u ne znam koliko ljudi, i taj covek sigurno nece da visi po forumima to budi siguran
pored vas imamo stotine hiljada ljudi koji tvrde da im se javio bog, sta vise nije bitna religija, imamo i muslimane koji tvrde da im se javio alah ovi da im se javio jehova vama se javio neki troosobni bog, nekima se javio isus i svi vi imate istu pricu i istu tvrdnju, znaci u samom startu ta prica da ste vi stvarno videli boga ili koga vec je besmislena, ono sto ste vi u stvari videli je samo podsvet svog opterecenog mozga, koji je opterecen sa nekim stvarima, znaci ja ne kazem da ti i drugi ljudi da vi svi lazete nego kazem da to sto ste videli je samo vas optereceni um, da to nije tako jednima se ne bi samo javljao alah drugima troosobni bog trevima jehova cetvrtima isus itd itd, svima se javlja ono u sta oni veruju i cime su opsednuti u podsvesti
ja opet kazem sve je to uredu sto se vama javio troosobni bog i to je ok, ali nemoj te da napadate druge smatrajuci sebe za izabrane ili prosvetljenje ili sta ti ja znam sta vec, a vase ne znanje i ne sposobnost pravdati tako sto pricate ili u ovom slucaju pricas nesto za pravoslavlje kad pravoslavlje nema veze sa tim nego samo tovje ne znanje kako sve funcionise
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Poštovani infamous111,
Moram da Vas pitam šta za Vas predstavlja konačni autoritet po pitanju vere i istine?
Svako dobro
nemoj mi persiras molim te yes3 xD
mene mrzi da objasnjavam ljudima pa cesto kazem, da je religija djavolja stvar a da je vera nesto drugo, ali to samo kazem kako bi me malo razumeli, ali zapravo religija je mnogo bitnija nego vera, ali religija nije ono sto ljudi misle da jeste
nejasni pojmovi iznude nejasan um a nejasan um krivotvori stvarnost sto se po pravilu zavrava time da ljudi manje ili vise ne znaju o cemu govore misleci i verujuci da znaju
pojam religije je na samom vrhu nejasnoca i pogresnog tumacenja, o religiji se najcesce govori o veri ili nacinu verovanja sto nije verodostojno
religija je sistem znanja a ne vere, religija ima svoje vidljivo i nevidljivo bice a ko nije upoznao njeno ne vidljivo bice upasce u mrezu pogresnosti i nejasnoca
vera ili sistem verovanja ne mora imati nikakve veze sa religijom jer je to vise pretpostavljanje zamisljanje pa cak i nadanje sto je cesto bez utvrdjenog znanja i iskustva
povest covecanstva je prepun zaludnih verovanja a time i iskrivljenih zamisljanja religije boga pravde ljubavi zla dobra zbog cega ljudi iznova pokrecu ratne sukobe, kako verovati ljudima koji se medjusobno planski i osmisljeno pljackaju siluju i ubijaju da su religiozni? kako razumeti coveka koji kroz citavu povest slavi bozansko jedinstvo dok neprekidno bezi u mnostvo? jednostavno religija i vera su dve odvojene stvari koje se cesto medjusobno suprostavljaju i ako vera moze biti u saglasnosti sa religijom ali takodje prekomerno iskrivljena
ja ne verujem u cakre i duha vec imam iskustva sa cakrama i duhom to je jako vazno za razumevanje religioznosti, cakre imaju svoju poziciju i boju u telu, vera nije neophodna kada imamo religiozna znanja i mnogo je vaznije biti religiozna nego vernik, biti vernik ne mora biti ni od kakvog znacaja cak moze biti veliko zlo
neki kazu da je religija nastala iz potrebe coveka objasni zivot i svoje postojanje, ja smatram da religija nije nikada nastala vec da postoji od uvek jer covek ovakav kakav je na ovom svetu nije izmisljen vec da njene pomake stvara svestan o svemu, takodje se neslazem da je nekada nastao zivot jer zivot je vecan van vremena i u vremenu sazdan od razlicitih stepena svesti, zar je moguce da od ne zivota nastane zivot i kao je iko to mogao videti buduci da je bio ne ziv?
iz nekog veoma cudnog razloga zapadni intelektualci imaju potrebu za mrtvim pocetkom, ukratko religiozne pokrete stvara svemir preko svojih poslanika koristice ih kao sveni medi
jedino znacajna buducnost religije za covecanstva je oslobadjanje od nejasnih verovanja povrsnosti a to je moguce samo ako se covecanstvo vrati jedinstvenoj planetarnoj religiji koja ce objadiniti sve ljude na ovome svetu, covecanstvo je ujediniti i zbliziti saosecaj za zajednicu samo praiskonska religija koja je bila pre nastanka drustveno istoriske pokreta duhovnosti odnosno plemena i nacija
da li uvopste postoji ta religija u kojoj bi svi nasli sebe koji to zaista zele? nema sumnje da je to svet astrologije koji je prisutan u svium razlicitim kulturama bilo kakvih religija, svim narodima sveta sija sunjce sva bica prirodno se nalaze u svemiru odnosno u zvezdanom planetarnom sistemu, drevni sumerani su bili sledbenici pra religije bivajuci svesni duhova planeta zvezda i svemira, sumerani su uvek negovali istinitu pra religiju oblicenom univerzalnim astro oblicima svemirskog postojanja
veliki broj hriscanskih vernika smatra da je bog sunca demonsko paganstvo ne sluteci u kakvu protivrecnost upada, takvo tvrdjenje pokazuje zbunjenost i maglovitost vernickog uma koji je nesvestan o ciklicnom delovanju sunca na mozak u rasponu od 12 meseci posebno na solarnu pozadinu hriscanskih praznika, isus nije propovedao o hriscanstu vec o vecnoj istini o sveopstoj ljubavi, sveopsta ljubav ne odvaja sunce mesec i sva ostala nebeska tela jedno od drugih i u krajnjem sagledavanju od boga, hriscanski vernici govore o zivom bogu dog njegove zvezdano planetarne organizme vide kao mrtve i ako su one mogle jedino nastati od bozanskog uma, u protivnom bi znacilo da postoji mrtav ili ne ziv um
treba spostaviti univerzalni jezik duhovnog sporazumevanja treba ispraviti pogresno svacena verovanja nasrtala kao drustveno politicka nametnute od strane interesnih mreza zla (vlasti) , ovakva verovanja cesto pretstavljaju suprotnost duhovnog ucenja pokretaca religioznosti, da li je ovo zagovaranje novog svetskog poretka? pravo pitanje je o kakvom poretku i o kakvom njegovom zamisljanju govorite
da li mi znami pravi plan novog svetskog poretka ili nam se on u nekom oblicenju pretdstavlja od strane media ili slicnih stvari?
da li smatramo da je postojeci stari poredak dobar i zaista jasan te ga ne treba zameniti novim? da li zelimo da prestanemo jedni drugima biti stranci? da li treba stvarati plemenske bogove koje bi kasnije koristili kao pokretace za pohlepu i vlast? pa mi smo vec dugo u tom zlobnom svetskom poretku time sto smo vremenom raspacali zamisljenog plemnskog boga na razlicite teritorije ne prepoznajuci u takvom bogu svoj rasparcali mozak, sva drama ovoga sveta pokazuje koliko smo zavisni jedni od drugih i koliko moramo ici ka opstem dobru
ako bi ukupno covecanstvo nesto trebalo izvuci kao povesnu poruku to je znacaj univerzalne jedinstvene opste razumljive i svima duboko urodjene asto religioznost, mnogi smatraju da je za stvaranje pristojnog drustva religija ne bitna pa cak i nepozeljna sto je samo znak povrsnosti sto je jos jedan znak maglovitog razumevanja pojma religije, u mogucnost covecnog drustva bez religije ja duboko ne verujem
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top