Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
spedy je pricao da je razgovarao sa jehovom

gdje je to spedy izjavio, dokaži ??
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
i kak osad laodikeja ubediti tebe i recimo spedy-a da vi umisljate mnogo?
spedy je pricao da je razgovarao sa jehovom ti pricas da razgovaras sa bogom koji god da je, ili dati on navodno salje neku istinu, da li vidi barem trunkicu da si ti isti kao spedy? (u ovom slucaju)
ti sam kazes da je vama bog to nesto kao objavio, znaci da smo svi mi drugi budale i nama verovatno sotona objavljeje sve
ja bih vas sto pricate kao papagaji da vam je bog nesto objavio, zamolio da to sto vam je objavio zadrzite za svoje istomisljenike, on je to vama objavio i to je uredu to je super, nama nije tako da nas to i ne interesuje
a bog da bi objavio nesto, laodikeja veruj mi da njemu ne treba jos jedna crkva ili religija, on moze da objavi kome hoce i crkvama koje su postojale ranije, katolickoj i pravoslavnoj, sto bi on pravio novu crkvu stvarao jos vecu mrznju i neslaganja ili svadje na taj nacin, samo da bi nesto objavio? nema potrebe za tim, kad sve to moze na jednostavniji nacin da se uradi
ali dzaba pricati kad su ljudi u dubokoj dubijozi misli da su oni odabrani i da njima bog navodno svedoci


Infamous.

Zašto misliš da bih tvoje miišljenje o mom navodnom umišljenju trebao da uvažim a ne ono što mi svedoči sam Gospod?

U bibliji ja nisam pronašao da trebam da pitam i jednog čoveka šta je istina i šta trebam da činim, i da na tome gradim svoju veru, već samog Gospoda.

"POSVETI IH ISTINOM SVOJOM, REČ JE TVOJA ISTINA" kaže Gospod Isus.
Ko primi istinu zapisanu u reči Božjoj onako kako je Bog objavio u svojoj reči, on iskustveno doživljava tu istinu u svom ličnom životu i biva u trenutku prosvetljen Duhom Božjim kroz pokajanje i obraćenje na koje ga reč Božja i Duh Sveti koji deluje kroz reč navodi, i takav čovek stupa u živu zajednicu sa Bogom.

Žao mi je što ovo moram reći, ali ti si mi dao jednu sugestiju pa moram odgovoriti na to.
Pravoslavna i Rimokatolička crkva nisu Hristove crkve, već samo formalno nose to ime koje su same sebi dale.
Kroz njih se ne može objaviti Bog, to nisu Hristove crkve koje je on osnovao kroz svoje učenike.
One su nastale tek u kasnijim vekovima inicijativom i autoritetom čoveka, i prema tome nije im data sila i autoritet Božjeg Duha koji uverava svet o grehu, koji upućuje na reč Božju kao jedino merilo istine, i koji svojom oživljujućom silom menja čoveka i posvećuje ga, drugim rečima, sve u njima je ljudsko - formalno.

Na ovom forumu sam u više navrata postavio jedan tekst pod naslovom "POREKLO RIMOKATOLIČKE I PRAVOSLAVNE CRKVE" u kome je objašnjeno koja je bila prva crkva i koja su njena obeležja i istorijski tokovi.
Nasuprot tome, objašnjeno je da je Rimokatolička crkva nastala kao proizvod spajanja Vavilonske mnogobožačke filozofije i Hrišćanstva, filozofije koju su Vavilonski svešenici posle pada Vavilona preneli u Pergam zajedno sa svojim Bogovima, ritualima, i učenjima.
Rim je usvojio ova učenja, i kasnije su ona posredstvom lažnih učitelja na koje su Hristos i apostoli upozoravali, infiltrirana u jedan deo Hrišćanstva, odnosno, pravilnija postavka bi bila, da je Vavilonsko mnogoboštvo samo promenilo ime i postalo Rimska crkva koja se tokom vekova podelila i izrodila Vizantiju iz koga je nastalo pravoslavlje.

Hristova crkva ima svoja obeležja i ona su jasno navedena u reči Božjoj i istorijskom kontekstu, po njima svako može da prepozna pravu Božju crkvu u ovom svetu ako je iskren i bez predrasuda i predubeđenja.

Reč Božja upućuje, i to je osnovni biblijski princip po kome se meri istina od laži:

"Закон и свједочанство тражите. Ако ли ко не говори тако, њему нема зоре" ( Isaija 8. 20 )


 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

Ja sam govorio o stvarnom licnom objavljivanju Boga coveku, gde vernik vidi i cuje i dozivljava.
To nije samo umisljenje, jer umisljenje koristi samo um gde se ispoljava licna subjektivnost, sto u ovome o cemu sam ja govorio nije slucaj, ve su tu ukljucena svva cula, culo vida, sluha, i duhovna prepoznatljivost.
Adventisti ne veruju, njima je Boog to objavio, a ono sto se vidi nije vera vec realnost.

Znaci da sam bio u pravu! dvolican si ti brate Laodikeja kao i uvek!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
i kak osad laodikeja ubediti tebe i recimo spedy-a da vi umisljate mnogo?
spedy je pricao da je razgovarao sa jehovom ti pricas da razgovaras sa bogom koji god da je, ili dati on navodno salje neku istinu, da li vidi barem trunkicu da si ti isti kao spedy? (u ovom slucaju)
ti sam kazes da je vama bog to nesto kao objavio, znaci da smo svi mi drugi budale i nama verovatno sotona objavljeje sve
ja bih vas sto pricate kao papagaji da vam je bog nesto objavio, zamolio da to sto vam je objavio zadrzite za svoje istomisljenike, on je to vama objavio i to je uredu to je super, nama nije tako da nas to i ne interesuje
a bog da bi objavio nesto, laodikeja veruj mi da njemu ne treba jos jedna crkva ili religija, on moze da objavi kome hoce i crkvama koje su postojale ranije, katolickoj i pravoslavnoj, sto bi on pravio novu crkvu stvarao jos vecu mrznju i neslaganja ili svadje na taj nacin, samo da bi nesto objavio? nema potrebe za tim, kad sve to moze na jednostavniji nacin da se uradi
ali dzaba pricati kad su ljudi u dubokoj dubijozi misli da su oni odabrani i da njima bog navodno svedoci

Pa sto te cudi?od Arija,Muhameda,Lutera,Milera,E.G.W,C.T.Rasel itd svi su oni vidoviti,proroci a da ne govorim o Nostradamusu ako cemo pravo on je vise pogodio nego ovi pa nema crkva Nostradamusa?sve je to zagovor da se jedina i prava crkva u stvari razjedini,Ortodoxna crkva.Pitaj Laodikeju ko ji su prvi Ortodoxi?nema ni pojma!a to su Armeni-jermeni oni su posle grka prvi primili Hriscanstvo,a jos i oni su narod drugog sina Noja prvo jevrejin a posle jermenin,ne kazu dzabe kad se rodi jermenin jevrein place!?Brdo ararat se nalazi na medji turske i jermenije!!!

Evo lepih stihova iz biblije koji ce da razdrmaju Laodikeju,Spidy.


1 A potom na četrnaest godina opet iziđoh u Jerusalim s Varnavom, uzevši sa sobom i Tita.


2 Ali iziđoh po otkrivenju, i razgovorih se s njima za jevanđelje koje propovedam u neznabošcima, ali nasamo s onima koji se brojahu kao najstariji,
da uzalud ne trčim ili ne bih trčao.
3 Ali ni Tit, koji beše sa mnom, i beše Grk, ne bi nateran da se obreže.
4 I za lažnu braću koja dođoše i privukoše se da uhode slobodu našu koju imamo u Hristu Isusu, da nas zarobe;
5 Kojima se ni sahat ne podasmo u pokornost, da istina jevanđelja ostane među nama.


6 A za one koji se brojahu da su nešto, kakvi bili da bili, ja ne marim ništa; jer Bog ne gleda ko je ko; jer oni koji se brojahu kao najstariji,
meni ništa ne dodaše;
7 Nego nasuprot doznavši da je meni povereno jevanđelje u neobrezanima, kao Petru u obrezanima

8 (Jer Onaj koji pomaže Petru u apostolstvu među obrezanima Onaj pomaže i meni među neznabošcima,)


9 I poznavši blagodat koja je meni dana, Jakov i Kifa i Jovan, koji se brojahu da su stubovi, dadoše desnice meni i Varnavi, i pristadoše
da mi propovedamo u neznabošcima, a oni u obrezanima;


10 Samo da se opominjemo siromašnih, za koje sam se i starao tako činiti.

11 A kad dođe Petar u Antiohiju,
u oči njemu protiv stadoh; jer beše zazoran.


12 Jer pre dok ne dođoše neki od Jakova,
jeđaše s neznabošcima, a kad dođoše, ustručavaše se i odvajaše bojeći se onih koji su iz obrezanja.
13 I dvoličahu s njim i ostali Judejci, tako da i Varnava prista u njihovo dvoličenje.
(sto se moze reci za Laodikeju,spidy takodje)

14 A kad ja videh da ne idu pravo k istini jevanđelja, rekoh Petru pred svima: Kad ti koji si Jevrejin neznabožački a ne jevrejski živiš, zašto neznabošce nagoniš da žive jevrejski?


15 Mi koji smo rođeni Jevreji, a ne grešnici iz neznabožaca,

16 Pa doznavši da se čovek neće opravdati delima zakona, nego samo verom Isusa Hrista, i mi verovasmo Hrista Isusa da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima zakona: jer se delima zakona nikakvo telo neće opravdati.


17 Ako li se mi koji tražimo da se opravdamo Hristom, nađosmo i sami grešnici,
dakle je Hristos grehu sluga? Bože sačuvaj!
18 Jer ako opet zidam ono što razvalih, pokazujem se da sam prestupnik.

19 Jer ja zakonom zakonu umreh da Bogu živim; s Hristom se razapeh.


20 A ja više ne živim, nego živi u meni Hristos. A što sad živim u telu, živim verom Sina Božjeg, kome omileh, i predade sebe za mene.

21 Ne odbacujem blagodati Božje; jer ako pravda kroz zakon dolazi, to Hristos uzalud umre.


Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Znaci da sam bio u pravu! dvolican si ti brate Laodikeja kao i uvek!

Pozdrav od Gere.


Zasto dvolican, ja se nikad nisam lazno predstavljao, uvek sam govorio samu istinu podkrepljenu biblijskim argumentima.
Nemam nista protiv da i drugi iznose ono sto smatraju da je ispravno u duhu ljubavi, forum je zato stvoren.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Zasto dvolican, ja se nikad nisam lazno predstavljao, uvek sam govorio samu istinu podkrepljenu biblijskim argumentima.
Nemam nista protiv da i drugi iznose ono sto smatraju da je ispravno u duhu ljubavi, forum je zato stvoren.
Kojim to argumentima?

Post si taj video a ovaj:

[h=2]#3634[/h]
Gde su ti argumenti na njega?ili ces ga proignorisati kao i uvek u rangu tvoje dvolicnosti.Seti se sta si pisao o Mihailu i Isusu?dvolican si nego sta,ja to najbolje znam i jos neki momci ovde.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Bratski pozdrav svim diskutantima...

: )

Gal 1:3 Blagodat vam i mir od Boga Oca i Gospoda našeg Isusa Hrista,
Gal 1:4 Koji dade sebe za grehe naše da izbavi nas od sadašnjeg sveta zlog, po volji Boga i Oca našeg,
Gal 1:5 Kome slava va vek veka. Amin.
Gal 1:6 Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
Gal 1:7 Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
Gal 1:8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Gal 1:9 Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!

...
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Da li su vernici u oblasti Galatia imali neki problem?

Da li su možda ti hrišćani prihvatili sugestije nekih Jevreja da mogu da se opravdaju (pred Bogom) držanjem zakona?

Da li to apostol Pavle hoće da kaže vernicima?

Ili hoće da im kaže da ne treba da poštuju IV Božju zapovest? Pa čak i da to apostol napiše, sam je u istoj poslanici rekao da bude proklet onaj koji javi jevanđelje drugačije...

Gal 1:8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Gal 1:9 Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!

Zar je moguće da ovakve reči apostol izgovara? Vrlo je moguće, jer ako ljudi prihvate sugestije koje se SUPROSTAVLJAJU BOŽJOJ REČI, onda oni rade proklet posao odvajanja ljudi od spasenja...

Hajde budite iskreni, pročitajte celu poslanicu i recite nam šta je apostol Pavle hteo da kaže hrišćanima u Galati.

...
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Bratski pozdrav svim diskutantima...

: )

Gal 1:3 Blagodat vam i mir od Boga Oca i Gospoda našeg Isusa Hrista,
Gal 1:4 Koji dade sebe za grehe naše da izbavi nas od sadašnjeg sveta zlog, po volji Boga i Oca našeg,
Gal 1:5 Kome slava va vek veka. Amin.
Gal 1:6 Čudim se da se tako odmah odvraćate na drugo jevanđelje od Onog koji vas pozva blagodaću Hristovom,
Gal 1:7 Koje nije drugo, samo što neki smetaju vas, i hoće da izvrnu jevanđelje Hristovo.
Gal 1:8 Ali ako i mi, ili anđeo s neba javi vam jevanđelje drugačije nego što vam javismo, proklet da bude!
Gal 1:9 Kao što pre rekosmo i sad opet velim: ako vam ko javi jevanđelje drugačije nego što primiste, proklet da bude!

...

Odlicno! za gospodina Harry-ja!!!

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top