Adventisti

Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Poštovani diskutanti,

Samo da sve obavestim da sam zauzet i da neću moći da nastavim diskusiju.

: )

Želim svima Božji mir i da svako od vas dobije potreban odmor u predstojećem sedmom danu.

Neka vas sve Bog blagoslovi i čuva
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Poštovani diskutanti,

Samo da sve obavestim da sam zauzet i da neću moći da nastavim diskusiju.

: )

Želim svima Božji mir i da svako od vas dobije potreban odmor u predstojećem sedmom danu.

Neka vas sve Bog blagoslovi i čuva

Zauzet?
Ne sekiraj se.
Evo, ako niko drugi, ja imam strpljenja i željno ću čekati tvoj slavni povratak, pa ti se javi kad budeš oduzet.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Infoumus.

Ti nisi ozbiljno shvatio moje reči koje sam napisao, a one glase:


Reč Božja upućuje, i to je osnovni biblijski princip po kome se meri istina od laži:

"Закон и свједочанство тражите. Ако ли ко не говори тако, њему нема зоре" ( Isaija 8. 20 )

Ja bih samo na ovo dodao još neke pojedinosti u vidu biblijskih tekstova koji objašnjavaju ove pojmove.

"И разгневи се змија на жену, и отиде да се побије са осталим семеном њеним, које држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа" ( Otkrivenje 12. 17 )

[SUP]12[/SUP] Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( Otkrivenje 14. 12 )

"И паднувши пред ногама његовима поклоних му се; и рече ми: гле, немој, ја сам слуга као и ти и браћа твоја која имају свједочанство Исусово. Богу се поклони; јер је свједочанство Исусово Дух Пророштва" ( Otkrivenje 19. 10 )

Dakle, da bi se Bog javio određenoj crkvi u svojstvu proroštva gde će joj on govoriti i pokazivati svoju slavu, ona mora imati minimalno ova tri uslova vere, a to je rednim brojevima navedeno 1) POSLUŠNOST BOŽJIM ZAPOVESTIMA. 2) VERU ISUSOVU ZASNOVANU NA REČI BOŽJOJ. 3) DAR PROROŠTVA.
Takođe, da bi neko mogao da doživi živo iskustvo sa Bogom, iskustvo pokajanja koje vodi ka potpunom predanju i posvećenju, on mora takođe ispuniti ove uslove.
Jedan drugi biblijski tekst kaže odprilike "Gospod uslišava one koji mu se mole u istini"

Dakle, sagledavanjem celokupnog biblijskog i istorijskog konteksta može se doći do zaključka koja crkva jedino ispunjava ove biblijske uslove da se nazove crkvom Božjom.
Ti ovo možeš verovati ili odbaciti, ovo su činjenice.

Tvoje komentare o umišljenju ne bih više komentarisao, jer ako nisi ovo gore lično iskustveno doživeo u svom ličnom životu, onda te ni sam Bog ne može uveriti da je to tako.

Što se tiče onoga što sam napisao o poreklu tradicionalnih crkava, to su činjenice podkrepljene istorijskim dokazima i biblijskim kontekstom.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572

Infoumus.

Ti nisi ozbiljno shvatio moje reči koje sam napisao, a one glase:


Reč Božja upućuje, i to je osnovni biblijski princip po kome se meri istina od laži:

"Закон и свједочанство тражите. Ако ли ко не говори тако, њему нема зоре" ( Isaija 8. 20 )

Ja bih samo na ovo dodao još neke pojedinosti u vidu biblijskih tekstova koji objašnjavaju ove pojmove.

"И разгневи се змија на жену, и отиде да се побије са осталим семеном њеним, које држи заповести Божије и има сведочанство Исуса Христа" ( Otkrivenje 12. 17 )

[SUP]12[/SUP] Ovde je trpljenje svetih, koji drže zapovesti Božije i veru Isusovu" ( Otkrivenje 14. 12 )

"И паднувши пред ногама његовима поклоних му се; и рече ми: гле, немој, ја сам слуга као и ти и браћа твоја која имају свједочанство Исусово. Богу се поклони; јер је свједочанство Исусово Дух Пророштва" ( Otkrivenje 19. 10 )

Dakle, da bi se Bog javio određenoj crkvi u svojstvu proroštva gde će joj on govoriti i pokazivati svoju slavu, ona mora imati minimalno ova tri uslova vere, a to je rednim brojevima navedeno 1) POSLUŠNOST BOŽJIM ZAPOVESTIMA. 2) VERU ISUSOVU ZASNOVANU NA REČI BOŽJOJ. 3) DAR PROROŠTVA.
Takođe, da bi neko mogao da doživi živo iskustvo sa Bogom, iskustvo pokajanja koje vodi ka potpunom predanju i posvećenju, on mora takođe ispuniti ove uslove.
Jedan drugi biblijski tekst kaže odprilike "Gospod uslišava one koji mu se mole u istini"

Dakle, sagledavanjem celokupnog biblijskog i istorijskog konteksta može se doći do zaključka koja crkva jedino ispunjava ove biblijske uslove da se nazove crkvom Božjom.
Ti ovo možeš verovati ili odbaciti, ovo su činjenice.

Tvoje komentare o umišljenju ne bih više komentarisao, jer ako nisi ovo gore lično iskustveno doživeo u svom ličnom životu, onda te ni sam Bog ne može uveriti da je to tako.

Što se tiče onoga što sam napisao o poreklu tradicionalnih crkava, to su činjenice podkrepljene istorijskim dokazima i biblijskim kontekstom.

Pozdrav

Sve dok budes u starom zavetu nikada neces razumeti novi i zasto je Hristos polozio svoj zivot!

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve dok budes u starom zavetu nikada neces razumeti novi i zasto je Hristos polozio svoj zivot!

Pozdrav.

Ja sagledavam ceo kontekst, i u tome je moja prednost jer uporedjujem i molim se Bogu da mi da razumevanje, jer sam Isus na to i upucuje kada kaze "PREGLEDAJTE PISMA" a apostoli savetuju "I IMAMO NAJPOUZDANIJU PROROCKU REC, I DOBRO CINITE STO PAZITE NA NJU KAO NA VIDELO U TAMNOME MESTU"

Da li ti razumes zasto je Hristos polozio svoj zivot?
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Malo drugacije:

Sve dok ne razumes starozavetan prorocanstva o Hristu neces moci frazumeti ni njegovu ulogu u spasenju gresnika.

Sve najbolje
Dobro kako hocete!fariseji,sadukeji koji razumese SZ-na pisma pa ne poznase Isusa odnosno tako su dobro poznavali pisma i subotu da su morali da razapnu Hrista kao sto i vi cinite ali greh nek je na vasu glavu,ja stim nemam nista!Kad sam Gospod nije mogao da im objasni subotu kako cu onda ja?

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538

Infoumus.
Ti nisi ozbiljno shvatio moje reči koje sam napisao, a one glase:


laodikeja ti mene nisi shvatio, sve je to uredu ali to je validno samo za tvoje istomisljenike, za nas koji nemamo isto misljenje to nije validno zato sto nista ne mozes da nam potvrdis razumes? ti ne vidis da je to obicna manipulacija mozgom, to sto se neko u adventistickoj crkvi setio da zloupotrebi neke citate iz biblije navodno da bi dokazao kako se bog javio njima, to je obicna manipulacija mozgom i umom i vi na osnovu tog verovanja i ucenja u adventistickoj crkvi dolazite do tog opterecenja podsvesti da vam se bog javlja, to sa istinom nema veze zato sto laodikeja bog nije macka, svi vi vrtite istu pricu citirajuci neke strofe biblije pokusavajuci da dokazete da ste stvarno videli boga ili da vam se on javio ili sta vec, znaci nsi ti jedini sa citatima i sa nekim takvim stavovima, ja opet kazem sve je to uredu laodikeja ali to nema veze sa nama niti sa bogom, neka se on javio vama i to neka ostane medju vama a ne da trckarate okolo kao papagaji da pricate kako se vama javio troosobni bog i kako ste vi odabrani prosvetljeni nekakvom istinom, vi ste odabrani za vas i vi ste prosvetljeni za vas, za nas niste i tesko da cete ikad biti i o tome se radi

cek samo jos jedno pitanje
jel taj bog sto vam se javio jel on imao 3 glave ili jednu glavu a tri tela ili mozda tri glave i tri tela?
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Infamous.
Manipulacija je ono sto ti cinis iznoseci svoja misljenja zasnovana na tvojoj licnoj subjektivnosti i njima obmanjujuci i sebe samoga i druge, a nisi pitao Gospoda da li je ono sto iznosis istina.
Prava biblijska istina je univerzalna, i ona je otkrivena narodu koji treba da je iznese ovom svetu, sto znaci da se ona tice svakog ljudskog bica, i tebe i mene i svih ljudi na planeti.
Niko sebe ne moze iskljuciti iz njenih okvira, s time da ce je jedni prihvatiti i primeniti je u svom licnom zivotu i biti spaseni, a drugi odbaciti i ostati u neverstvu i biti izgubljeni.

Ti si trenutno u svezi neverstva i nepravde, ali neka ti Gospod pomogne da ti se otvore oci, i neka dragi spasitelj Gospod Isus omeksa tvoje srce da poslusas njegov glas bez obzira na cenu.
 
Član
Učlanjen(a)
13.10.2009
Poruka
1.294
Najviše volim ono kada "sestra" Elena Wajt u jednoj svojoj knjizi kazuje:"Čvrsto sam verovala da će Hristos doći 1844 a kada nije došao mnogi adventisti odpadoše od vere". Jadnica nije "čula ni videla ni pročitala" ono što je Hristos rekao da ni On niti iko sem Oca ne zna tačan datum dolaska tj kraja svejeta.
Volim i ono drugo svako ko kaže da u Boga vjeruje a dela Božija ne izvršuje niti volju njegovu Laža je i otac laži u kome nema istine (To sam ja rekao).
A volim i ono za judaizatore evanđelja (popularno nazvani) za koje u Galatima ako se ne varam između ostalog kazuje: Neka bude proklet svako ko vam preda neko drugačije evanđelje nego što vam mi predadosmo pa makar to bio i anđeo sa neba.
E te ja čekam u poslednji dan jer ja sam oganj koji gori i vatra se ne gasi i crv moj nikada ne umire. Za njih spremam crveni tepih i to širok da bi mnogi koji idu mogli da uđu u moju kuću. Dome moj. A tamo vlada pravda ni po babu ni po stričevima niti se gleda ko je ko...
Mlogo bi ja o tome mogao da pričam ali....treba se to i lično iskusiti. Pozdravljam vas.
 
Natrag
Top