Adventisti

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Da, nazalost, mnogi dodju u Adventisticku crkvu samo sa ciljem da postanu Adventisti, bez da postanu Hriscani u srcu koji se ostvaruje licnom potpunom zajednicom sa Hristom.
Sva ovakva i slicna iskustva i licna shvatanja Adventizma proisticu iz nedostatka ove licne zajednice sa Isusom, jer biti dobar Adventista ne znaci biti i dobar Hriscanin, potpuno predan Bogu koji ide putem posvecenja iz trenutka u trenutak.

S tim u vezi, svaki bivsi ili sadasnji Adventisti treba da se zapitaju kojoj grupi pripadaju ili su pripadali, jer je to resenje problema o kome je rec.
Preavilno je samo jedno!da se vrate u maticnu Ortodoxnu crkvu.

Pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
A iz kojeg Vavilona velikog treba Božji narod da izađe?

Rev 18:4 I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.


Kxrva iz Knjige Otkrivenja
http://youtu.be/HbhMsO5FWJ0
[video=youtube_share;HbhMsO5FWJ0]http://youtu.be/HbhMsO5FWJ0[/video]


KONTEKST:


Rev 17:1 I dođe jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša, i govori sa mnom govoreći mi: Hodi da ti pokažem sud kurve velike, koja sedi na vodama mnogima.
Rev 17:2 S kojom se kurvaše carevi zemaljski, i koji žive na zemlji opiše se vinom kurvarstva njena.
Rev 17:3 I uvede me duh u pusto mesto; i videh ženu gde sedi na zveri crvenoj koja beše puna imena hulnih i imaše sedam glava i deset rogova.
Rev 17:4 I žena beše obučena u porfiru i skerlet i nakićena zlatom i kamenjem dragim i biserom, i imaše čašu u ruci svojoj punu mrzosti i poganštine kurvarstva svog;
Rev 17:5 I na čelu njenom napisano ime: Tajna, Vavilon veliki, mati kurvama i mrzostima zemaljskim.
Rev 17:6 I videh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svedoka Isusovih; i začudih se čudom velikim kad je videh.
Rev 17:7 I reče mi anđeo: Što se čudiš? Ja ću ti kazati tajnu ove žene, i zveri što je nosi i ima sedam glava i deset rogova.
Rev 17:8 Zver koju si video beše i nije, i izići će iz bezdana i otići će u propast; i udiviće se koji žive na zemlji, kojima imena napisana nisu u knjigu života od postanja sveta, kad vide zver koja beše, i nije, i doći će opet.
Rev 17:9 Ovde je um, koji ima mudrost. Sedam glava, to su sedam gora na kojima žena sedi.
Rev 17:10 I jesu sedam careva. Pet je njih palo, i jedan jeste, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati.
Rev 17:11 I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.
Rev 17:12 I deset rogova, koje si video, to su deset careva, koji carstva još ne primiše, nego će oblast kao carevi na jedno vreme primiti sa zveri.
Rev 17:13 Ovi jednu volju imaju, i silu i oblast svoju daće zveri.
Rev 17:14 Ovi će se pobiti s Jagnjetom i Jagnje će ih pobediti, jer je Gospodar nad gospodarima i Car nad carevima; i koji su s Njim, jesu pozvani i izabrani i verni.
Rev 17:15 I reče mi: Vode, što si video, gde sedi kurva, ono su ljudi i narodi, i plemena i jezici.
Rev 17:16 I deset rogova, što si video na zveri, oni će omrznuti na kurvu, i opustošiće je i ogoluzniti, i meso njeno poješće i sažeći će je ognjem.
Rev 17:17 Jer je Bog dao u srca njihova da učine volju Njegovu, i da učine volju jednu, i da dadu carstvo svoje zveri, dok se svrše reči Božije.
Rev 17:18 I žena, koju si video, jeste grad veliki, koji ima carstvo nad carstvima zemaljskim.


Rev 18:1 I posle ovog videh drugog anđela gde silazi sa neba, koji imaše oblast veliku; i zemlja se zasvetli od slave njegove.
Rev 18:2 I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan đavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode;
Rev 18:3 I carevi zemaljski s njom se kurvaše, i trgovci zemaljski obogatiše se od bogatstva slasti njene.
Rev 18:4 I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.
Rev 18:5 Jer gresi njeni dopreše tja do neba, i Bog se opomenu nepravde njene.
...
Rev 18:24 I u njemu se nađe krv proročka i svetih, i svih koji su pobijeni na zemlji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
A iz kojeg Vavilona velikog treba Božji narod da izađe?


Rev 18:4 I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.


Rev 17:1 I dođe jedan od sedam anđela koji imahu sedam čaša, i govori sa mnom govoreći mi: Hodi da ti pokažem sud kurve velike, koja sedi na vodama mnogima.
Rev 17:2 S kojom se kurvaše carevi zemaljski, i koji žive na zemlji opiše se vinom kurvarstva njena.
Rev 17:3 I uvede me duh u pusto mesto; i videh ženu gde sedi na zveri crvenoj koja beše puna imena hulnih i imaše sedam glava i deset rogova.
Rev 17:4 I žena beše obučena u porfiru i skerlet i nakićena zlatom i kamenjem dragim i biserom, i imaše čašu u ruci svojoj punu mrzosti i poganštine kurvarstva svog;
Rev 17:5 I na čelu njenom napisano ime: Tajna, Vavilon veliki, mati kurvama i mrzostima zemaljskim.
Rev 17:6 I videh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svedoka Isusovih; i začudih se čudom velikim kad je videh.
Rev 17:7 I reče mi anđeo: Što se čudiš? Ja ću ti kazati tajnu ove žene, i zveri što je nosi i ima sedam glava i deset rogova.
Rev 17:8 Zver koju si video beše i nije, i izići će iz bezdana i otići će u propast; i udiviće se koji žive na zemlji, kojima imena napisana nisu u knjigu života od postanja sveta, kad vide zver koja beše, i nije, i doći će opet.
Rev 17:9 Ovde je um, koji ima mudrost. Sedam glava, to su sedam gora na kojima žena sedi.
Rev 17:10 I jesu sedam careva. Pet je njih palo, i jedan jeste, a drugi još nije došao; a kad dođe za malo će ostati.
Rev 17:11 I zver koja beše i nije, i ona je osmi, i jeste od sedmorice i u propast ide.
Rev 17:12 I deset rogova, koje si video, to su deset careva, koji carstva još ne primiše, nego će oblast kao carevi na jedno vreme primiti sa zveri.
Rev 17:13 Ovi jednu volju imaju, i silu i oblast svoju daće zveri.
Rev 17:14 Ovi će se pobiti s Jagnjetom i Jagnje će ih pobediti, jer je Gospodar nad gospodarima i Car nad carevima; i koji su s Njim, jesu pozvani i izabrani i verni.
Rev 17:15 I reče mi: Vode, što si video, gde sedi kurva, ono su ljudi i narodi, i plemena i jezici.
Rev 17:16 I deset rogova, što si video na zveri, oni će omrznuti na kurvu, i opustošiće je i ogoluzniti, i meso njeno poješće i sažeći će je ognjem.
Rev 17:17 Jer je Bog dao u srca njihova da učine volju Njegovu, i da učine volju jednu, i da dadu carstvo svoje zveri, dok se svrše reči Božije.
Rev 17:18 I žena, koju si video, jeste grad veliki, koji ima carstvo nad carstvima zemaljskim.


Rev 18:1 I posle ovog videh drugog anđela gde silazi sa neba, koji imaše oblast veliku; i zemlja se zasvetli od slave njegove.
Rev 18:2 I povika jakim glasom govoreći: Pade, pade Vavilon veliki, i posta stan đavolima, i tamnica svakom duhu nečistom, i tamnica svih ptica nečistih i mrskih; jer otrovnim vinom kurvarstva svog napoji sve narode;
Rev 18:3 I carevi zemaljski s njom se kurvaše, i trgovci zemaljski obogatiše se od bogatstva slasti njene.
Rev 18:4 I čuh glas drugi s neba koji govori: Iziđite iz nje, narode moj, da se ne pomešate u grehe njene, i da vam ne naude zla njena.
Rev 18:5 Jer gresi njeni dopreše tja do neba, i Bog se opomenu nepravde njene.

Ne znam o kom ti ovde vavilonu govoris,ali Ortodoxna crkva je nastala posle vaskrsenja Hristova!!!oko 2013g.a

A treba izici iz Amerike!to je vavilon veliki koji razara svet,bomba koga hoce i gde hoce!zar ne?U americi su se ispilile sekte,koje danas pobijaju Hriscanstvo starog sveta?americko hriscanstvo i evropsko nikad nece biti isto.Evropsko se jos uvek drzi na koren petra,dok amersko na judino-cista masonerija,aristokratija.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Preavilno je samo jedno!da se vrate u maticnu Ortodoxnu crkvu.

Pozdrav.


Ostati u toj crkvi ili se u nju vratiti je identicno duhovnom samoubistvu, preci iz zivota koji izvire iz Jevandjelja Hristovog u tamu ljudskih ogranicenih shvatanja Boga i filozofija koje nemaju dodirne tacke sa istinitom recju Bozjom, to nikome ne bih licno pozeleo.
Hvala Bogu sto ima odista razumnih ljudi koji prepoznaju i razlikuju prave puteve Bozje od laznih, i sto zive svoj zivot sa Bogom danas slusajuci samo njegov glas bez obzira na cenu.
 
Član
Učlanjen(a)
16.12.2012
Poruka
954
Šta predstavlja simbol žene u Bibliji?

?

Koga predstavlja kurva (žena) iz Otkrivenja 17. glave?

?

Koja je to žena pijana od krvi svetih i krvi svedoka Isusovih?

Rev 17:6 I videh ženu pijanu od krvi svetih i od krvi svedoka Isusovih; i začudih se čudom velikim kad je videh.

?

Laku noć Srbijo...

ma gde da se nalaziš!
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
SUD NARODIMA, pošto si novi ovdje, nisam ti brisao postove, ali te upozoravam da nije dozvoljeno postavljeti uzastopne postove!
 
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ostati u toj crkvi ili se u nju vratiti je identicno duhovnom samoubistvu, preci iz zivota koji izvire iz Jevandjelja Hristovog u tamu ljudskih ogranicenih shvatanja Boga i filozofija koje nemaju dodirne tacke sa istinitom recju Bozjom, to nikome ne bih licno pozeleo.
Hvala Bogu sto ima odista razumnih ljudi koji prepoznaju i razlikuju prave puteve Bozje od laznih, i sto zive svoj zivot sa Bogom danas slusajuci samo njegov glas bez obzira na cenu.

Pa ti si vec duhovno mrtav!slusati E.G:W a ne apostola Pavla to je isto kao da slusas muhameda,nostradamusa.

Mi se fakticki u svemu slazemo ali oko tri Boga,subote,vanzemaljce,od kojih ameri prosto boluju a ne mogu nikako da dokazu da postoje.Pa rokaju Naucnu fantastiku izmisljaju svakakve nakaze koje ni samom Bogu nikad nisu pale na UM:to ne mogu da shvatim,i u tome se s tobom necu sloziti.

Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Da, nazalost, mnogi dodju u Adventisticku crkvu samo sa ciljem da postanu Adventisti, bez da postanu Hriscani u srcu koji se ostvaruje licnom potpunom zajednicom sa Hristom.
Sva ovakva i slicna iskustva i licna shvatanja Adventizma proisticu iz nedostatka ove licne zajednice sa Isusom, jer biti dobar Adventista ne znaci biti i dobar Hriscanin, potpuno predan Bogu koji ide putem posvecenja iz trenutka u trenutak.

S tim u vezi, svaki bivsi ili sadasnji Adventisti treba da se zapitaju kojoj grupi pripadaju ili su pripadali, jer je to resenje problema o kome je rec.

vidis laodikeja decko se nije pronasao tu isto kao sto se ti nisi pronasao u pravoslavnoj crkvi ili veri, i sta ti radis sad? ti napadas njega i njega okrivljejes da je on taj koji gresi, a vidis li ti da si isti kao i on samo sto su vam uloge obrnute? to sto si ti rekao za njega ja mogu da kazem za tebe zato sto si otisao iz pravoslavne crkve ili vere, ali isto to sto si ti rekao za njega moze da se primeni i na tebi, ali naravno ti toga nisi svestan i ti to sebi neces da priznas nego pricas pricice iz dedine lule kako on kao treba da ima neku zajednicu sa isusom bla bla bla, bla bla bla
laodikeja druze ne treba bezati od toga, treba da se suprostavis tome i toj istini, ne mozes da krivis druge koji se nisu pronasli u adventizmu braneci svoju crkvu, a kriviti pravoslavnu crkvu zato sto se ti nisi nasao u njoj
sad ces ti naravno da pocnes da pricas neke nebuloze kako si ti ne znam sta a kako je on ne znam gde pogresio itd itd, i jedna ista prica ce da se vrti u krug, laodikeja tvoj problem je taj sto ti nisi realan i iskren prema sebi na prvom mestu, pa tek onda mozes iskren da budes prema bogu, to je sustina svega kako ces da trazis nesto od boga a da ne znas ko si i ako nisi iskren prema sebi? drugim recima kako mozes da budes iskren prema bogu a da pre toga nisi iskren prema sebi?
laodikeja iskrenost prema sebi se teskom mukom postize, to je veoma dug i bolan proces i on nije nimalo lak, zato ja razumem ljude koji nisu iskreni prema sebi ali ne razumem zasto nece da se trude i da savladaju taj ego u sebi i tu gordost
naravno ti mislis da si iskren prema sebi da si ne znam sta prosvetljen ili sta ti ja znam, ali laodikeja nisi ja ti kazem i ja ti to ne kazem zato sto imam nesto protiv tebe ili tvoje crkve, ja ti to kazem za tvoje dobro
 
Član
Učlanjen(a)
18.03.2013
Poruka
2
Da, nazalost, mnogi dodju u Adventisticku crkvu samo sa ciljem da postanu Adventisti, bez da postanu Hriscani u srcu koji se ostvaruje licnom potpunom zajednicom sa Hristom.
Sva ovakva i slicna iskustva i licna shvatanja Adventizma proisticu iz nedostatka ove licne zajednice sa Isusom, jer biti dobar Adventista ne znaci biti i dobar Hriscanin, potpuno predan Bogu koji ide putem posvecenja iz trenutka u trenutak.

S tim u vezi, svaki bivsi ili sadasnji Adventisti treba da se zapitaju kojoj grupi pripadaju ili su pripadali, jer je to resenje problema o kome je rec.

Hehe, klasičan adventistički odgovor. Ko god napusti adventiste "taj zapravo nije želeo da bude hrišćanin u srcu, predan Bogu...bla bla bla"
Prijatelju, grešiš. Prvo ti nisi Bog da znaš šta neko želi ili ne želi u srcu, pa je krajnje neprimereno da za bilo koga (koga čak i ne poznaješ) daješ takve kvalifikacije.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
gospodo, drugovi, braćo
žalosno mi je čitati kako se još uvijek sukobljavate (sa), o adventistima
adventisti su pali odavno, to svatko danas mislim već zna, i sam vidi
adventističku crkvenu organizaciju, generalnu konferenciju drže jezuiti, mislim da je i to više nego očito
nije to od jučer, nego odavno
adventizam je danas ništa drugo nego RIMOkatolicizam, samo je drugačije zapakiran, plasiran među ljude, vjernike
rimokatolicizam u onom grubom obliku iz nekog razloga ljudima nije prihvatljiv u RIMOkatoličkoj crkvi, ali im je zato prihvatljiv u adventističkoj
tko su adventisti danas ?? tko je naš kolega laodikeja ??
tko govori kroz njih ?
razmislite samo kada pored prve zapovijedi koja glasi:
Ja sam Jehova Bog tvoj Jedini, nemoj imati drugih bogova kraj mene
laodikeja ima 5 000 000 nekakvih svoji dokaza o bogu u množini
adventisti poput našeg kolege laodikeje i drugih i jesu tu, i na još mnogim mjestima
da se sa njima sporite, svađate, raspravljate, sudite, sve dok vam ne istekne vrijeme milosti
a kada vrijeme milosti prođe, jao jao jao nepokajanima
ljudi moji, 100x če biti bolje za vas, da uzmete Bibliju u ruke i proučavate uz molitvu
adventista se okanite
 
Natrag
Top