Adventisti

Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
gospodo, drugovi, braćo
žalosno mi je čitati kako se još uvijek sukobljavate (sa), o adventistima
adventisti su pali odavno, to svatko danas mislim već zna, i sam vidi
adventističku crkvenu organizaciju, generalnu konferenciju drže jezuiti, mislim da je i to više nego očito
nije to od jučer, nego odavno
adventizam je danas ništa drugo nego RIMOkatolicizam, samo je drugačije zapakiran, plasiran među ljude, vjernike
rimokatolicizam u onom grubom obliku iz nekog razloga ljudima nije prihvatljiv u RIMOkatoličkoj crkvi, ali im je zato prihvatljiv u adventističkoj
tko su adventisti danas ?? tko je naš kolega laodikeja ??
tko govori kroz njih ?
razmislite samo kada pored prve zapovijedi koja glasi:
Ja sam Jehova Bog tvoj Jedini, nemoj imati drugih bogova kraj mene
laodikeja ima 5 000 000 nekakvih svoji dokaza o bogu u množini
adventisti poput našeg kolege laodikeje i drugih i jesu tu, i na još mnogim mjestima
da se sa njima sporite, svađate, raspravljate, sudite, sve dok vam ne istekne vrijeme milosti
a kada vrijeme milosti prođe, jao jao jao nepokajanima
ljudi moji, 100x če biti bolje za vas, da uzmete Bibliju u ruke i proučavate uz molitvu
adventista se okanite
Jeli bre zar ti mislis da mi citamo stripove zagora,bleka?ti sam brate uzmi bibliju u ruke pa citaj sta tamo pise!samo nemoj da vadis kontexte jer ses biti jos gori od Adventa,JS-ka.

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Hehe, klasičan adventistički odgovor. Ko god napusti adventiste "taj zapravo nije želeo da bude hrišćanin u srcu, predan Bogu...bla bla bla"
Prijatelju, grešiš. Prvo ti nisi Bog da znaš šta neko želi ili ne želi u srcu, pa je krajnje neprimereno da za bilo koga (koga čak i ne poznaješ) daješ takve kvalifikacije.


Sustina Adventizma je da covek kroz poznanje Bozje volje zapisane u njegovoj reci, njegove ljubavi i milosti, uspostavi licnu zajednicu sa Bogom i Gospodom Isusom Hristom, da dozivi nanovorodjenje Duhom Svetim i posvecenje koje ce mu omoguciti savrsenstvo karaktera i spremnost za Hristov drugi dolazak u slavi.
Covek koji pristupi Adventizmu sa ciljem da formalno postane Adventista time sto ce njegovo ime biti zapisano u crkvenim knjigama, ili iz bilo kog drugog razloga, je u stvari promasio sustinu Adventizma.

Ti sam znas da li si ovo iskustvo doziveo ili ne, ali ne moguce je da neko dodje u crkvu sa tom nameom i iskrenom zeljom da takvo iskustvo dozivi, a da mu Bog u tome ne pomogne, i ne da mu po veri.

Zato se da zakljuciti, da ljudi koji su jedno vreme bili u crkvi pa svojevoljno otisli, ustvari nisu nikada spoznali sta znaci u pravom smislu biti Adventisticki Hriscanin, i samu sustinu Adventizma, odnosno nikada nisu trazili dublje i potpunije iskustvo sa Bogom u veri, vec je njihova vera bila povrsna ako su je u opste imali.

Svo postovanje prema tebi kao coveku, sa nadom da ces jednoga dana biti i pravi iskreni Hristov sledbenik.

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kako laodikeja da čovjek upozna Boga Jehovu kroz adventizam ??
kada ti naučavaš jedinotrojnotrojedinog, idolopokloničko čudovište sa tri glave ??
 
Član
Učlanjen(a)
20.03.2013
Poruka
65
Pozdrav prijateljima i braci u Hristu.
Kakvo je ovde raspolozenje i koja vam je, ako je ima, glavna tema.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
kolega, upozorio sam te nekoliko puta da ne pišeš tako ružno
i ne postavljaš se tako drsko prema Bogu
idi kupi Bibliju pa pročitaj prvi zapovijed, onda se javi da pričamo dalje
 
Član
Učlanjen(a)
15.01.2013
Poruka
555
Pozdrav prijateljima i braci u Hristu.
Kakvo je ovde raspolozenje i koja vam je, ako je ima, glavna tema.

Pozdrav i tebi!

Raspoloženje je ovde super. Pa zar se to ne primeti odmah na prvu? Moto foruma je "samo opušteno", a kako ovde raspoloženje varira od histerije do paranoje, odmah je očito da smo se ovde svi i previše opustili.
Za temu ne brini. Izaberi neku, sigurno ćeš pogrešiti jer se ovde uvek nađe neko ko će da se prvi baci kamenom.

Dobro došao/la, i ako ste do sada znali nešto o religiji, uskoro će se to promeniti!
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
kolega, upozorio sam te nekoliko puta da ne pišeš tako ružno
i ne postavljaš se tako drsko prema Bogu
idi kupi Bibliju pa pročitaj prvi zapovijed, onda se javi da pričamo dalje

sta sam ja to ruzno rekao? protiv boga nikad nista, a protiv izmisljotina jesam, nekad ostro nekad ne
 
Natrag
Top