Adventisti

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ono sto je problem kod vas svih je tao da vi ne vidite pitanje koje se odnosi i na vas sve, a ono glasi "da li ste i vi razumeli rec boziju"? naravno svi ce za sebe da kazu da jesu negirajuci druge ne istomisljenika to samo potvrdjuje ovo moje ispod sto cu da napisem

a sta je to licno iskustvo? jel to nesto sto se neko umisli u glavi da je primio nekakvu istinu samo zato sto mu odgovara prica koju je cuo? to iskustvo o kome ti pricas se naziva umislenim iskustvom, to ti je kad se desi da si opsednut necim pa podsvesno razmisljas o tome, desi se i da to isto sanjas, to nije nikakva poruka od boga niti nikakvo prosvetljenje niti primanje neke istine, to je samo opsesija mozga i ona se kroz istoriju vidi na raznim primerima raznih ljudi kojima je navodno bog slao nekakve mislio i nekakvu istinu i svi su oni mislili da im bog salje nekakve znake i nekakvu istinu, isto laodikeja kao sto ti mislis za sebe i za adventiste a bez silazenja u podzemlje nema uspeca na nebo, drugim recima da bi upoznao boga moras prvo da upoznas sebe
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
ono sto je problem kod vas svih je tao da vi ne vidite pitanje koje se odnosi i na vas sve, a ono glasi "da li ste i vi razumeli rec boziju"? naravno svi ce za sebe da kazu da jesu negirajuci druge ne istomisljenika to samo potvrdjuje ovo moje ispod sto cu da napisem

Nismo je razumeli sami od sebe, Bog nam je razjasnio i zapečatio Duhom Svetim koji je putem primljene istine i njenog sprovođenja u lični zivot neprestano prisutan u ljudskom umu i srcu i menja čoveka.

a sta je to licno iskustvo? jel to nesto sto se neko umisli u glavi da je primio nekakvu istinu samo zato sto mu odgovara prica koju je cuo? to iskustvo o kome ti pricas se naziva umislenim iskustvom, to ti je kad se desi da si opsednut necim pa podsvesno razmisljas o tome, desi se i da to isto sanjas, to nije nikakva poruka od boga niti nikakvo prosvetljenje niti primanje neke istine, to je samo opsesija mozga i ona se kroz istoriju vidi na raznim primerima raznih ljudi kojima je navodno bog slao nekakve mislio i nekakvu istinu i svi su oni mislili da im bog salje nekakve znake i nekakvu istinu, isto laodikeja kao sto ti mislis za sebe i za adventiste a bez silazenja u podzemlje nema uspeca na nebo, drugim recima da bi upoznao boga moras prvo da upoznas sebe

Iskustvo sa Bogom nije nikakvo umišljenje ili trenutno osećanje, to je stalno hodanje sa Hristom i svakotrenutacno primanje Sile Svetoga Duha, to je stanje ljudskog bića koje je promenjeno Bozjom miloscu i raste u poboznosti ka savršenstvu karaktera.
Neka ti Bog pomogne da ovo iskustvo lično doziviš, jer će ti se tada otvoriiti oči, i realnost će ti postati jasna i čista.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Nismo je razumeli sami od sebe, Bog nam je razjasnio i zapečatio Duhom Svetim koji je putem primljene istine i njenog sprovođenja u lični zivot neprestano prisutan u ljudskom umu i srcu i menja čoveka.



Iskustvo sa Bogom nije nikakvo umišljenje ili trenutno osećanje, to je stalno hodanje sa Hristom i svakotrenutacno primanje Sile Svetoga Duha, to je stanje ljudskog bića koje je promenjeno Bozjom miloscu i raste u poboznosti ka savršenstvu karaktera.
Neka ti Bog pomogne da ovo iskustvo lično doziviš, jer će ti se tada otvoriiti oči, i realnost će ti postati jasna i čista.

iskustvo sa bogom ne moze da bude iskustvo bez licnog odnosa a licni odnos podrazumeva uzivo upoznavanje, sve drugo je umisljanje iskustva sa nekim, neko umislja da ima iskustva sa bogom neko sa djavolom neko itd itd, to sto ti mislis (umisljas) da je tebi bog navodno poslao neku istinu ili sagradio tu adventisticku crkvu, to je samo tvoje misljenje (umisao) a cinjenica potvrdjuje sasvim nesto drugo, sve je to uredu umisljajte vi sta hocete, ali ne moj da optuzujete pravoslavnu veru zbog vase slabosti neznanja i nemoci
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
iskustvo sa bogom ne moze da bude iskustvo bez licnog odnosa a licni odnos podrazumeva uzivo upoznavanje

kolega infamuos11
Biblija govori, uči da se čovjek može i mora upoznavati sa Bogom kroz Sveto Pismo
raditi na svom spasenju, a također se zauzimati za spasenje drugih, širiti Evanđelje
a grešnici koji budu spašeni sa zemlje, oni će sa Kristom kada dođe drugi put, biti uzeti u Kraljevstvo Nebesko
i tamo če tek moći upoznati Boga osobno
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
iskustvo sa bogom ne moze da bude iskustvo bez licnog odnosa a licni odnos podrazumeva uzivo upoznavanje, sve drugo je umisljanje iskustva sa nekim, neko umislja da ima iskustva sa bogom neko sa djavolom neko itd itd, to sto ti mislis (umisljas) da je tebi bog navodno poslao neku istinu ili sagradio tu adventisticku crkvu, to je samo tvoje misljenje (umisao) a cinjenica potvrdjuje sasvim nesto drugo, sve je to uredu umisljajte vi sta hocete, ali ne moj da optuzujete pravoslavnu veru zbog vase slabosti neznanja i nemoci


Prijatelju, upravo ti govoriš ljudskom umišljenom mudrošću, dajući sebi slobodu da sudiš postavljajući svoje mišljenje kao istinito, odnosno ono u šta se nisi lično uverio iznosiš kao navodne činjenice, naprimer da ja samo umišljam, i to govoriš tako kao da sam vidiš šta je u meni, što je obeležje samoga Boga, da vidi šta je u samom čoveku, i realnost onakvu kakva ona jeste.

Uz to si zokrenuo moje reči iz predhodnog komentara, a ja sam u njemu upravo i govorio o iskustvu ličnog odnosa, živog ličnog upoznavanja sa Bogom i Gospodom Isusom Hristom, i stalnom prisutnošću Svetoga Duha u čovekovom srcu.

"Исус одговори и рече му: Ко има љубав к мени, држаће реч моју; и Отац мој имаће љубав к њему; и к њему ћемо доћи, и у њега ћемо се станити" ( Jovan 14. 23 )

"A ovo je život vječni da poznaju tebe jedinoga istinitoga Boga i koga si poslao Isusa Hrista" ( Jovan 17. 3 )


Ne znam da li sam tebi napomenuo, ali sve što ovde iznosim i u šta verujem me je osvedočio sam Bog, čak mi i govorio glasom svog Svetog Duha, i pokazivao mi svoju slavu.

Prema tome, sve optužbe koje iznosiš na ovom mestu nemaju neki veliki značaj, jer činjenično stanje je sasvim drugačije, a tvoje je da se moliš Bogu da te on sam osvedoči, a svoja mišljenja ostavi po strani.



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
15.10.2010
Poruka
572
Ladokeja dali ti vidis sta citiras?"A ovo je život vječni da poznaju tebe jedinoga istinitoga Boga i koga si poslao Isusa Hrista" ( Jovan 17. 3 ) ovim citatom priznajes jednog jedinog Boga!a posle montiras tri Boga odnosno tri licnosti dali si svestan onoga sto pises?

Pozdrav.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ladokeja dali ti vidis sta citiras?"A ovo je život vječni da poznaju tebe jedinoga istinitoga Boga i koga si poslao Isusa Hrista" ( Jovan 17. 3 ) ovim citatom priznajes jednog jedinog Boga!a posle montiras tri Boga odnosno tri licnosti dali si svestan onoga sto pises?

Pozdrav.

Naravno, jedini istiniti Bog u kome su tri licnosti - Otac, Sin i Sveti Duh.
Isus je deo Bozanskog, i on upravo uucuje na to, da je uslov spasenja poznanstvo sa Bogom Ocem i Isusom koji je takodje Bog.

Bog Otac je poslao Isusa, odnosno Isus se dobrovoljno odrekao bozanskih atributa i preuzeo na sebe ljudsko telo.
Kada Isus kaze za Boga Oca da je jedini istiniti Bog, to je cinjenica, ali Isus time sto je izjavio ne iskljucuje sebe kao deo bozanskog, vec je to izjavio u kontekstu poniznosti i svoje uloge u planu spasenja.
On je oduvek bio Bog zajedno sa Ocem kroz citavu vecnost.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
ono sto je problem kod vas svih je tao da vi ne vidite pitanje koje se odnosi i na vas sve, a ono glasi "da li ste i vi razumeli rec boziju"? naravno svi ce za sebe da kazu da jesu negirajuci druge ne istomisljenika to samo potvrdjuje ovo moje ispod sto cu da napisem

a sta je to licno iskustvo? jel to nesto sto se neko umisli u glavi da je primio nekakvu istinu samo zato sto mu odgovara prica koju je cuo? to iskustvo o kome ti pricas se naziva umislenim iskustvom, to ti je kad se desi da si opsednut necim pa podsvesno razmisljas o tome, desi se i da to isto sanjas, to nije nikakva poruka od boga niti nikakvo prosvetljenje niti primanje neke istine, to je samo opsesija mozga i ona se kroz istoriju vidi na raznim primerima raznih ljudi kojima je navodno bog slao nekakve mislio i nekakvu istinu i svi su oni mislili da im bog salje nekakve znake i nekakvu istinu, isto laodikeja kao sto ti mislis za sebe i za adventiste a bez silazenja u podzemlje nema uspeca na nebo, drugim recima da bi upoznao boga moras prvo da upoznas sebe

Napisao si jako važne stvari. Čovjek se lako prevari, njegova psiha je takve strukture da može biti uvjeren da mu Bog govori, a stvari progovara mu njegova podsvijest, neka podsvjesna želja, imaginacija. Zato duhovni oci potiču na oprez. Predpostvavimo da je netko stavrno imao viđenje, da je čuo glas Božji, ne ušima, nego u nutrini samog sebe. Takav čovjek će biti potaknut Duhom Božjim da više ljubi, da njegov život obiluje krepostima i dobrim djelima, da trpi radi Gospodina, da podnosi sve nevolje strpljivo i mirno, da moli, posti, da se sav preda Gospodinu.
Bilo je takvih ljudi, to su sveci/svetitelji, a moguće da ih ima i danas.
Ali, ti ljudi nisu pokazivali prstom na druge, niti govorili da drugi ne valjaju, da su u krivu, nisu nikog prozivali na raport.
Bili su ponizni, puni Boga, a ne sebe.
Poznavanje sebe je jako važno i kad čovjek spozna svu istinu o sebi, upravo će u toj Istini naći Boga.
Adventisti vjeruju da su oni izabrani i da oni druge crkve moraju poučavati jer su skrenuli s pravog puta. U redu, to je njihovo uvjerenje, ali vidjet ćemo do kuda će ih dovesti.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ja sam govorio o stvarnom licnom objavljivanju Boga coveku, gde vernik vidi i cuje i dozivljava.
To nije samo umisljenje, jer umisljenje koristi samo um gde se ispoljava licna subjektivnost, sto u ovome o cemu sam ja govorio nije slucaj, ve su tu ukljucena svva cula, culo vida, sluha, i duhovna prepoznatljivost.
Adventisti ne veruju, njima je Boog to objavio, a ono sto se vidi nije vera vec realnost.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
i kak osad laodikeja ubediti tebe i recimo spedy-a da vi umisljate mnogo?
spedy je pricao da je razgovarao sa jehovom ti pricas da razgovaras sa bogom koji god da je, ili dati on navodno salje neku istinu, da li vidi barem trunkicu da si ti isti kao spedy? (u ovom slucaju)
ti sam kazes da je vama bog to nesto kao objavio, znaci da smo svi mi drugi budale i nama verovatno sotona objavljeje sve
ja bih vas sto pricate kao papagaji da vam je bog nesto objavio, zamolio da to sto vam je objavio zadrzite za svoje istomisljenike, on je to vama objavio i to je uredu to je super, nama nije tako da nas to i ne interesuje
a bog da bi objavio nesto, laodikeja veruj mi da njemu ne treba jos jedna crkva ili religija, on moze da objavi kome hoce i crkvama koje su postojale ranije, katolickoj i pravoslavnoj, sto bi on pravio novu crkvu stvarao jos vecu mrznju i neslaganja ili svadje na taj nacin, samo da bi nesto objavio? nema potrebe za tim, kad sve to moze na jednostavniji nacin da se uradi
ali dzaba pricati kad su ljudi u dubokoj dubijozi misli da su oni odabrani i da njima bog navodno svedoci
 
Natrag
Top