Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
A, šta misliš, Gera, da li je ovaj tvoj post spam? Ako zaključiš da jeste, odmah sebe izbriši iz ovog gornjeg spiska!:???:
To zavisi kako si ti to shvatio,ako ja posle toliko postova dobijam od urednika prigovor da spamam znaci da je to tako,neka bude! onda neka bude prema svima tako ja se prvi slazem i prinosim svoje izvinjenje.

Pozdrav od Gere.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
[WARNING]Zamolio bih sve koji pišu na ovom PF da malo povedu računa kada citiraju nečije postove da bi ih komentarisali, da ne citiraju cijeli post - nekada i od jedne stranice, da bi ispod toga napisali komentar od jedne rečenice. To nema nikakvog smisla, pogotovu ako se komentar postavlja odmah iza posta koji se citira. S druge strane, na taj način se nepotrebno troše resursi Foruma.[/WARNING]
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
A Mika 32, usled nedostataka biblijskih argumenata da napada Šardija na temi Adventizam, i pored svih upozorenja da pojedinac ne može biti tema na bilo kojoj temi !
Razumem ja da mu đavo ne da mira, ali moje je samo da otkrijem čiji je Mika 32.

A gde su terbi bilijski dokazi na tekst koji sam ti uputuo. Pokusao si menhe da oitkrijes, ikao ja i nisam sakriven, pa si sebe otkrioi.

Ne može on da diskutuje o Adventistima jer je to jedna od najgorih Crkava na Planeti. Potpuno ga ja razumem.

Jedina šansa mu je ovo.
Vidiš da i pored oštrog upozorenja Jurivake, i gomilu obrisanih mu postova, on ne može toga da se otrgne.
A i nikada neće ! Đavo mu neće dati mira. Videćeš.

A zar djavo tebe ne nagponi da se neprestano bavis drugtim ljudima umnesto da nastojis da se oslobodis vlastitih jerersi?
Sta bi jesi li promenio misljenje da Stari zavet jos uvek vazi i da je Dekalog zauvek na snazi?

gerakules2; [B je napisao(la):
Sad si se uhvatio za Izabeletu?Miko bre ajde da diskutujemo o adventistima!!!

Pozdrav od Gere.
[/B]

Nisam se uhvatio za Izabeletu nego ona je dala komentar na koji sma joj uctivo odgovori.

Pitas me da diskutujemo 00 advnetistima.
Pa postirao sam desetaik verovanja Hriscanske advnetistivcke crkve pa gde su komentari?
Zasto nhe diskutujuetew?
Vi volite da diskutujemo o ktrivo namontiranim komentatrima a ne o onome sta adventisti vreruju i uce. Daj svoj kojmentar da verovanuja koja sam proilozio.


Sve najbolje

gerakules2; [B je napisao(la):
To je samo tvoje misljenje daj da vidimo i tripovo kad proveri i procita nase postove!!Ja tebe isto cenim ali to neznaci da cu se sloziti sa subotom da je dana celom covecanstvu,dekalog SZ-et treba citati slazem se ali on je dat samo Jevrejima i tu smo kvit.
Gero, ako ti tvrdis da je BOZJI zakojn i ceo Stari zavet dat smao za Jevreje, i da ga je dobro citati ali nismoi obavewzni fdrzati Bozji zakom, nego treba da drzimo ljudske naredbe, onda smo zavtrsili svalku diskusiju.
Ako sutris temelj, na cemu ces graditi kucu?

Kazes volim te sto sam iskren! pa zasto me brate onda ne slusas?

Gero, pa da li ti sledis i slusas sve dobre ljude koji idu i pogresnim putem?
Mene istoina zanima, ane ljiudi bili dobri ili ne.

zasto montirate subotu Hriscanima?kad oni nemaju veze sa Mojs zakonom 5 mojs 5 !!!mi smo u NZ-tu i nemamo veze sa starim.

Gero, nista mi ne montiramo hriscanima, nego prvo uzimamo sami za sebe i svoje dobr, a to zelimo i tebi i svim ljudima. Kada bi ti razumeo Novi zavet, ne bi mogao odbacivati Bozji zakon niti Stari zavet.
Tvoje znanje Novog zavceta je povrsno, samo delimicno i tu je problem.



Ako verujes da sam iskren,kako onda crnis Sarrdy,Adriana?oni su iskreni kao i ja!samo neznam zasto ti smetaju?zbog istine?

Ne bih se slozio sa tobom da su Adrian i Sarrdy uvek iskreni, cesto pokusavaju neposteno ,i svesno da podvale ljudima, a to nije postemno. Drugo, kamo srece da oni iznose istinu, prvi bih bio tamo da je prihvatim, oni mogu da misle da iznose istinu, ali to nije istina, nego samo njihova zabluda o istini.

Ako se ja snjima slazem i imam isto misljenje onda si licimer.

Hahaha. pa zar posten i iskren coivek ne moze da opstane i u drustvu neiskrenih?
Kakve to ima veze ko sam ja, dali sam licemer ili nisam? Smejutriuja.

Sve najbolje
[/B]
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наставак приче о плагијаторству Хелен Вајт. Текстови ће бити на оригиналном енглеском језику, а сигурно да не бих ни губио много времена да преводим јер има превише материјала. Адвентисти могу да пробају да се ваде на "референце", али више него јасно је да је "пророк" Вајт буквално преписивала речи многих аутора, и све то називала својим "визијама". Разумљиво је за то време, јер други извор информација за копирање није ни постојао, отуда и толике књиге које је исписала.


Ellen White's Plagiarism of Apocrypha and Fiction

Compiled by Dirk Anderson



APOCRYPHA

The term "apocrypha" is derived from the Greek word meaning "hidden" or "secret". These books are considered by scholars to be of doubtful authorship or authenticity. They were not accepted into the Jewish canon formed late in the 2nd century AD. The Reformers did not consider these books on a par with the rest of the Scriptures; thus the custom arose of making the Apocrypha a separate section in the Protestant Bible, or sometimes even of omitting them entirely. In 1827, Protestant Bible societies took a definite stand against it. The Catholic view, expressed as a doctrine of faith at the Council of Trent, is that the Apocrypha is canonical Scripture.
In their early career, Ellen and James White held the Apocrypha in high regard. In 1847, James quoted from it in his publication "A Word to the Little Flock". Several years afterward, Ellen made the following comments from a vision she had:
" I saw that the Apocrypha was the hidden book, and that the wise of these last days should understand it."
(Manuscript 4, 1850)

"Видела сам да је Apocrypha била скривена књига, и да мудри ових последњих дана треба да је разумеју."

Одатле је добијала "визије", а не од Духа Светога како заступају адвентисти ту лаж.





Following are instances where Mrs. White plagiarized material from the Apocrypha:

Ellen White - Early Writings ..........................................Apocrypha - 2nd Esdras

[TABLE]
[TR]
[/TR]
[TR]
[TD] Before entering the city, the saints were arranged in a perfect square, with Jesus in the midst. He stood head and shoulders above the saints and above the angels. ... As Jesus called for the crowns, angels presented them to Him, and with His own right hand, the lovely Jesus placed the crowns on the heads of the saints. (p. 287-288)[/TD]
[TD] I, Ezra, saw on Mount Zion a great multitude, which I could not number, and they all were praising the Lord with songs. In their midst was a young man of great stature, taller than any of the others, and on the head of each of them he placed a crown, but he was more exalted than they. And I was held spellbound. 2:42,43 (RAPC)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] I saw that if the saints had food laid up by them or in the field in the time of trouble, when sword, famine, and pestilence are in the land, it would be taken from them by violent hands and strangers would reap their fields. ... Houses and lands will be of no use to the saints in the time of trouble, for they will then have to flee before infuriated mobs, and at that time their possessions cannot be disposed of to advance the cause of present truth. (p. 56)[/TD]
[TD] They will be like madmen, sparing no one, in plundering and pillaging those who still fear the Lord. For they will pillage and plunder their property, and drive them out of their houses. 16:71,72[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] Mount Zion was just before us, and on the mount was a glorious temple, and about it were seven other mountains, on which grew roses and lilies. And I saw the little ones climb, or, if they chose, use their little wings and fly, to the top of the mountains and pluck the never-fading flowers. (p. 18)[/TD]
[TD="width: 50%"] I will send you help, my servants Isaiah and Jeremiah. According to their counsel I have consecrated and prepared for you twelve trees loaded with various fruits, and the same number of springs flowing with milk and honey, and seven mighty mountains on which roses and lilies grow; by these I will fill your children with joy. 2:18,19[/TD]
[/TR]
[/TABLE]





Јасно је да је лажна визија у питању, јер она каже: "And I saw" ("И видех/и видела сам"), што несумљиво упућује да су њене "визије" инспираисане оним што чита (или види на слици, о томе касније), а затим проформулише или буквално препише текст.

In the next passage Ellen White incorporates into her writings the Apocryphal idea that the Ark has been hidden away in some secret location and that at the end of time, when the Lord appears, the Ark and the Law will be shown to all:

У следећем пасусу Елен Вајт инкорпорира у својим списима Апокрифну идеју да Барка (Нојева) је скривена на некој тајној локацији и да на крају времена, када је Господ појављује, Барка и Закон ће бити показани свима:

Ellen White - PP, GC....................................................... Apocrypha - 2nd Maccabees

[TABLE]
[TR]
[/TR]
[TR]
[TD] Among the righteous still in Jerusalem, to whom had been made plain the divine purpose, were some who determined to place beyond the reach of ruthless hands the sacred ark containing the tables of stone on which had been traced the precepts of the Decalogue. This they did. With mourning and sadness they secreted the ark in a cave, where it was to be hidden from the people of Israel and Judah because of their sins, and was to be no more restored to them. That sacred ark is yet hidden. It has never been disturbed since it was secreted. (Prophets and Kings, p. 453) Then there appears against the sky a hand holding two tables of stone folded together. Says the prophet, "The heavens shall declare His righteousness; for God is judge himself." [PS. 50:6.] That holy law, God's righteousness, that amid thunder and flame was proclaimed from Sinai as the guide of life, is now revealed to men as the rule of judgment. The hand opens the tables, and there are seen the precepts of the decalogue, traced as with a pen of fire. The words are so plain that all can read them.
(Great Controversy, 1888 edition, p. 639)[/TD]
[TD="width: 50%"] It was also contained in the same writing, that the prophet, being warned of God, commanded the tabernacle and the ark to go with him, as he went forth into the mountain [Nebo] Moses climbed up, and saw the heritage of God. And when Jeremy came thither, he found an hollow cave, wherein he laid the tabernacle, and the ark, and the altar of incense, and so stopped the door. And some of those that followed him came to mark the way, but they could not find it. Which when Jeremy perceived, he blamed them, saying, As for that place, it shall be unknown until the time that God gather his people again together, and receive them unto mercy. Then shall the Lord shew them these things, and the glory of the Lord shall appear, and the cloud also, as it was shewed unto Moses . . . 2 Macc. 4:8[/TD]
[/TR]
[/TABLE]





И то је њена визија? Није је УКРАЛА (преписала) из књиге коју је користила? Потпуно је јасно одакле долазе "визије" тог типа.

EGW има визију.jpg

слика са http://
true.faithweb.com

наставак следи...
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Adriane,
a sta kazes za onog pravoslavnog doktora vaspitanja Paju R. Radosavljevica, koji se tolikio zaljubio u knjigu Vaspitanje od Elene Vajt pa ju je preveo na spski i izdao pod svojim imenom? Sta ti licno mislis, da li je i to plagijat ili za tebe mozda i nije?

Da li je to u Pravoslavlju odobreno?

Otkuda da doktor pedagogije odabere bas njenu kjnigu?

Otkuda da je to izdala izdavacka kuca: "Bogoaslovski Glasnik"?

Kako je to bilo moguce da se ta knjiga uvrsta u udzbenike na Teoloskom pravoslavnom fakultetu ?

To je zaista visoko uzdiglo ne samo knjige Elene Vajt nego je i nju podiglo na visi stepen kao strucnajka na polju vaspitanja.

Zar za tebe to uopste nije znacajno i zanimljivo? Delo neskolovane zene prisvojio doktor pedagogije i priznao za tako uzviseno delo. Razmisli malo o tome dok ne stigne i druga informacija.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ако је копирао њену књигу, онда није ништа бољи од ње - исти калибар и тип људи је у питању. Само што он није тврдио да је имао "визије" и да му Дух Свети сведочи, а да заправо краде туђе. Мада и не знам о коме пишеш. а није ни битно. Битна је адвентистичка "пророчица" Хелен Вајт.

Опет покушаваш да спомињањем не знам кога или чега скренеш тему, али узалудно је. Тако си и Геру прво заговарао, а онда га као критикујеш нешто. Само тонеш све дубље, уместо у тим годинама да си пун мудрости и христоликости, ти се бавиш смицалицама. Не желим ни да залазим даље, пиши о православљу шта ти је воља, ја ћу о ономе шта треба да се зна о вашој интересној групацији.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Tumačenje Biblije


Otprilike ovako je nastalo većina adventističkih JERESI !
Pogrešnim tumačenjem Biblije.
Jedan od vrlo bitnih stihova za razumevanje kompletne Adventističke krive nauke je i stih:

Бејах у духу у дан недељни, и чух за собом глас велики као трубе који говораше: Ја сам Алфа и Омега, Први и Последњи;

Iz Otkrivenja 1, 10 gde Adventisti prevode sa :

....... Zanesoh se u dan subotnji.........!
Jer se onda tim prevodom opravdava bar još 5-6 JERESI Adventne Crkve (Žig zveri, Pečat Božiji, 144.000, Subota, Nedeljni Zakon,......).
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Za prepisivanje velike borb sam vec odgovorio, na kraju te knjige postoji lista knjiga iz kojih je Elen White koristila istorijske podatke, pa svako to moze da proveri.

Ipak, i pored toga pojedinima je preslo u bolesnu opsesiju da napadaju Adventiste..
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Za prepisivanje velike borb sam vec odgovorio, na kraju te knjige postoji lista knjiga iz kojih je Elen White koristila istorijske podatke, pa svako to moze da proveri.

Ipak, i pored toga pojedinima je preslo u bolesnu opsesiju da napadaju Adventiste..
A da nisi ti lekar specijalista psihijatar po struci pa iznosioce ISTINE O ADVENTIZMU koji u svojim postovima iznesu pregršt, slika, linkova i teksta o EGW, nazoveš :,, pojedinima je preslo u bolesnu opsesiju da napadaju Adventiste.. '' ?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ако је копирао њену књигу, онда није ништа бољи од ње - исти калибар и тип људи је у питању. Само што он није тврдио да је имао "визије" и да му Дух Свети сведочи, а да заправо краде туђе. Мада и не знам о коме пишеш. а није ни битно. Битна је адвентистичка "пророчица" Хелен Вајт.

Adriane, znas ti dobro o kome je rec, nego ne znas sta da kazes da je tako visoki pravoslavni intelektualac toliko u javjnosti uzdigao delo Elene Vajt. Bio je to pametwan cobvek i znao je sta je prisvojio.
Shvati, nije on uzeo samo nekoliko redaka, odsek, stranicu, nego je prisvojio celu knjigu sa koricama.
Mislim da ti je ovo sasvim dovoljno da posvedoci koliko su dobra dela Elene Vajt.


Опет покушаваш да спомињањем не знам кога или чега скренеш тему, али узалудно је. Тако си и Геру прво заговарао, а онда га као критикујеш нешто. Само тонеш све дубље, уместо у тим годинама да си пун мудрости и христоликости, ти се бавиш смицалицама. Не желим ни да залазим даље, пиши о православљу шта ти је воља, ја ћу о ономе шта треба да се зна о вашој интересној групацији.

Adriane, ja te podpuno razumem.
Nemas ti cime ni da odbranis plagijate dela Elene Vajt koje su prisvojili ptravoslavni pisci. Razumeo sam te podpuno.

A sta kases za Marka Bogdanovica? Covek javno zeli da uzdigne moral u Pravoslavnoj crkvi, pa cime ce, nego celim poglavljem Elene Vajt iz Velike Borbe. I na kraju tvoj brat pise: Autor, Marko Bogdanovic.

Mozes li da nam objasnis sta nagone tu tvoju bracu da usvajaju dela Elene Vajt? Znaju ljudi gde je mudros, je li tako?


Sve najbolje
 
Natrag
Top