Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Onda se to brani STIHOVIMA IZ BIBLIJE a ne napadima na Šardija.
Jer ako sam ja u zabludi kada je u pitanju Adventizam, nikada me nećeš ubediti u suprotno vređanjem i diskreditovanjem, već STIHOVIMA !

Pa sto ti ne cinis tako?
Ti uzmes i prepises celo poglavlje i vise i kazes da si nesto dokazao. Prijatelju, tako se ne dokazuje istina, jer u toliko biblijskih stihogva mogu da se preplicu mnoge teme, zato je potrebno svaku misao pravilno razumei i stavitim an svoje mesto.
Nekad je dovoljno samo jedna nrec, koja odgovara na pitanje i osvetljava predmet,a ne hiljade reci o razlicitikm temama.

Drugo, ko vise napada i huli na neistomisljenike od tebe? Garantovano si postigao najbolji uspeh u huljenju.
---------------------

Ako je Žika Gavrilović bio mason i razbojnik u mantiji to ne umanjuje krivicu Adventističkog nauka, niti ima bilo kakve veze sa Adventizmom. On ostaje takav kakav je bez obzira da li je Žika Gavrilović najgori čovek na svetu, ili najbolji !


Sardi, sad vidimo da si se potpuno izgubio.
Da si makar pazljivo procitao moj kojmentar ne bi pao u jamu koju si sam sebi iskopao.

Nisi valjda tolika neznalica da ne znas koje Ziuka Gavrilovic? Kako si se usudio da njega nazoves masonom, a on se toliko javno i decenijama botri protiv njih?

Naveo sam Ziku Gavrilovica, kao primer, jer on stalno izjavljuje da Pravoslavnom cekvam upravlja mafija i masoni.
Pa ako vam je ssalo do neke istine, zasto nika nista ne kazete o tome? To pokazuje da vas ne zanima istina nego da se borite protiv nje.

Drugo, Adrian dobro zna koga ste nazvali "Razbojnik u mantiji". Nisam ga ja tako nazvao, nego vi.
To je ime dato vaseljenskom patrijarahu Meletiju (ako sma praviulno zapamtio njegovo ime).
Da li ti je poznato da je Nikaolaj Velimiroivic dosao do dokumenata koji su dokazlai da je Meletije bio mason i da se uclanio jois sa nekim pravoslavnikm svesteniucima?

Da li ti je poznaoto da je on uveo novi kalendar kojim je podelio pravoslavlje zato su ga tako grdno nazvali?
Da li ti je poznato da su vernivci napali patrijarsijhu, slupali je i Melketija istukli i isterali napolje?

Pazi Sarrdy, ovo je smo pocetaik. Pa ond akoliko ste vi posteni da vise od godinu dana jutrite nekakvu sliku kojom ste zeleli da dokazete da su adventisti masoni, iako su adventisti javno izjavili da su protiv svih tajnih organizacija?

Sta ti znas o tome i kakav je tvoj stav prema ovakjvim ljudimna u crkvi?



Sve najbolje

Otprilike ovako je nastalo većina adventističkih JERESI !
Pogrešnim tumačenjem Biblije.
Jedan od vrlo bitnih stihova za razumevanje kompletne Adventističke krive nauke je i stih:

Бејах у духу у дан недељни, и чух за собом глас велики као трубе који говораше: Ја сам Алфа и Омега, Први и Последњи;

Iz Otkrivenja 1, 10 gde Adventisti prevode sa :

....... Zanesoh se u dan subotnji.........!
Jer se onda tim prevodom opravdava bar još 5-6 JERESI Adventne Crkve (Žig zveri, Pečat Božiji, 144.000, Subota, Nedeljni Zakon,......).

Pre svega, zasto Sarrdy nije naveo izvor gde to pise?
Zato sto celo vreme muti i iznosi neistine.

Pre svega, to u koji dan je Jovajn dobio viziju nema nikakve veze ni sa zakonom, subotom ni nedeljom, to je krivo Sarrdyjevo tumacnje. Jovan je moga da ima viziju u bilo koji dan u sedmici. Da je imao viziju u petak da li bi Sarrdy zbog toga praznovao petak?

Sarrdy je vrlo jasno pokazao kako on krivoim tumacenje i Biblije, stvara svoje jeresi.


Da bi dokazao svoj stav, Sarrdy je velikm slovima i crvenom bojom napisao DAN NEDELJNI.
Karadzic je to tako i preveo.

Da bismo malo poucili neupiucenog brata Sarrdya da pogledamo i druge prevode:

"U dan Gospodnji zanesoh se..." Carnic

"Bijah u duhu u dan Gospodnji". dr. Zagoda

"Le jour du SEGNEOUR", Gospodni dan. Francuski.

"U dan Gospodnji padoh u zanos." Stvarnost

"Bijah u duhu u dan Gospodnji" Bakotivc

"I was in the Spirit on the Lord's Day" Engleski


Sve prevode koje sam pogledao nijedan, osim Karadzica, ne kaze u DANH NEDELJNI.

Moze li Sarrdy da nam pronadje bilo gde u Svetom pismo da se nedelja naziva DAN GOSPODSNJI?
Cekamo na Sarrdyjev odgovor.

Toliko samo da uputimo Sarrdya da pokusa da upozna istinu, a ne da ide za svcojom jeresi.

Bog je preko proroka Isaije rekao: "Ako odvratis nogu svoju od SUBOTE, da ne cinis sto je tebi drago, NA MOJ SVETI DAN..." Isaija 58,13.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Da bi dokazao svoj stav, Sarrdy je velikm slovima i crvenom bojom napisao DAN NEDELJNI.
Karadzic je to tako i preveo.

Da bismo malo poucili neupiucenog brata Sarrdya da pogledamo i druge prevode:

"U dan Gospodnji zanesoh se..." Carnic

"Bijah u duhu u dan Gospodnji". dr. Zagoda

"Le jour du SEGNEOUR", Gospodni dan. Francuski.

"U dan Gospodnji padoh u zanos." Stvarnost

"Bijah u duhu u dan Gospodnji" Bakotivc

"I was in the Spirit on the Lord's Day" Engleski


Sve prevode koje sam pogledao nijedan, osim Karadzica, ne kaze u DANH NEDELJNI.

Moze li Sarrdy da nam pronadje bilo gde u Svetom pismo da se nedelja naziva DAN GOSPODSNJI?
Cekamo na Sarrdyjev odgovor.

Toliko samo da uputimo Sarrdya da pokusa da upozna istinu, a ne da ide za svcojom jeresi.

Bog je preko proroka Isaije rekao: "Ako odvratis nogu svoju od SUBOTE, da ne cinis sto je tebi drago, NA MOJ SVETI DAN..." Isaija 58,13.

Sve najbolje

Miko, jel Vuk Karadzic radio prevod biblije kralja Dzejmsa ili neke druge?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Miko, jel Vuk Karadzic radio prevod biblije kralja Dzejmsa ili neke druge?

Koliko je meni poznato, Karadzic je preveo Novi zavet sa nemavckog jezika.

i sto se tice tih prevoda, neko kaze da je prevod kralja dzejmsa naj tacniji prevod, neko kaze da nije pa me interesuje sta ovde misle koji prevod je najtacniji

Dzjemsov prevod je dobar, samo problem je u tome sto je pisan na starom engleskom jeziku koga posebno mladi ne vile da citaju a cesto ga i ne razumneju, kao ni mi staroslovenski.

Mislim da ne postoji savrseni prevod Biblije, jer je veoma tesko prevesti duh starih zapisa.
Zato je najsigurniuje koristiti vise prevoda i pomocu kontreksta pronaci pravi smisao Reci.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562


Sardi, sad vidimo da si se potpuno izgubio.
Da si makar pazljivo procitao moj kojmentar ne bi pao u jamu koju si sam sebi iskopao.

Nisi valjda tolika
neznalica da ne znas koje Ziuka Gavrilovic ? Kako si se usudio da njega nazoves masonom, a on se toliko javno i decenijama botri protiv njih?

Naveo sam Ziku Gavrilovica, kao primer, jer on stalno izjavljuje da Pravoslavnom cekvam upravlja mafija i masoni.
Pa ako vam je ssalo do neke istine, zasto nika nista ne kazete o tome? To pokazuje da vas ne zanima istina nego da se borite protiv nje.

Drugo, Adrian dobro zna koga ste nazvali "Razbojnik u mantiji". Nisam ga ja tako nazvao, nego vi.
To je ime dato vaseljenskom patrijarahu Meletiju (ako sma praviulno zapamtio njegovo ime).
Da li ti je poznato da je Nikaolaj Velimiroivic dosao do dokumenata koji su dokazlai da je Meletije bio mason i da se uclanio jois sa nekim pravoslavnikm svesteniucima?

Da li ti je poznaoto da je on uveo novi kalendar kojim je podelio pravoslavlje zato su ga tako grdno nazvali?
Da li ti je poznato da su vernivci napali patrijarsijhu, slupali je i Melketija istukli i isterali napolje?

Pazi Sarrdy, ovo je smo pocetaik. Pa ond akoliko ste vi posteni da vise od godinu dana jutrite nekakvu sliku kojom ste zeleli da dokazete da su adventisti masoni, iako su adventisti javno izjavili da su protiv svih tajnih organizacija?

Sta ti znas o tome i kakav je tvoj stav prema ovakjvim ljudimna u crkvi?



Sve najbolje
Znam da ti đavo ne da mira, ali ipak moram da ti odgovorim:
1. Tema nije Šardizam, već Adventizam !
2. Ja sam lepo napisao AKO je Žika Gavrilović........ što očigledno navodi da ne poznajem o kome je teč !
Zašto sam ja neznalica i zašto sam sam sebi raku iskopao, i zašto sam se izgubio ako ne znam ko je on ?
3. Kakve veze on ima sa temom Adventizam ?
4. Kakve veze ima Melketija i Patrijaršija se ovom temom ?

5. Odlično znam šta mi i želiš i misliš. Uverio sam se najmanje 100 puta do sada, pa ne moraš Copy/Pastirati ,,Sve najbolje''. Jasno mi je to odavno.
Hvala ti na tome, ali nemoj ništa da mi želiš. Bolje ću proći u životu.



Pre svega, zasto Sarrdy nije naveo izvor gde to pise?
Zato sto celo vreme muti i iznosi neistine.

Pre svega, to u koji dan je Jovajn dobio viziju nema nikakve veze ni sa zakonom, subotom ni nedeljom, to je krivo Sarrdyjevo tumacnje. Jovan je moga da ima viziju u bilo koji dan u sedmici. Da je imao viziju u petak da li bi Sarrdy zbog toga praznovao petak?

Sarrdy je vrlo jasno pokazao kako on krivoim tumacenje i Biblije, stvara svoje jeres
i.


1. Tema nije Šardizam, već Adventizam !

2. Pre svega, zasto Sarrdy nije naveo izvor gde to pise? Da proverimo:
Otprilike ovako je nastalo većina adventističkih JERESI !
Pogrešnim tumačenjem Biblije.
Jedan od vrlo bitnih stihova za razumevanje kompletne Adventističke krive nauke je i stih:

Бејах у духу у дан недељни, и чух за собом глас велики као трубе који говораше: Ја сам Алфа и Омега, Први и Последњи;

Iz Otkrivenja 1, 10 gde Adventisti prevode sa :

....... Zanesoh se u dan subotnji.........!
Jer se onda tim prevodom opravdava bar još 5-6 JERESI Adventne Crkve (Žig zveri, Pečat Božiji, 144.000, Subota, Nedeljni Zakon,......).
3. I na ovom forumu i u svakoj Crkvi Adventista Sedmoga Dana će vam potvrditi da taj stih prevode sa ... Zanesoh se u dan SUBOTNI.... osim kod poštenog, nanovorođenog i pravog Hrišćanina Mike 32 !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
gospodo, danas je već svima i više nego jasno da je adventistička crkva pala
i pretvorila se u spilju zmajevu
jasno se vidi kako danas adventisti vjeruju u trojstvo, pa čak i brane taj lažni nauk
krivo tumače nauk Biblije, izvrču čak i nauk o sedam Božjih zla koje če biti duhovne a ne bukvalne kako oni objašnjavaju
i koje če pogoditi adventisičku zajednicu i sve sestre njene

za sve vas koji se prepirete oko adventista, imam savjet
okanite se tog posla
radije primite Bibliju u ruke i molite se Bogu da vam otvori duhovne oći
upoznajte pravi put istine i krenite njime, da se spasite
nemojte da vam vrijeme Božje mislosti istekne u svađi sa adventistima ili u svađi oko njih

*lucifer je vrlo lukav i u ovoj borbi u koju ulazimo upotrijebiče sve iz svog arsenala laži da prevari sve ljude, zavede i uništi*

jačajte se u istini jer samo istinom čete pobijediti
apostol Pavao je naglasio:
manite se uzaludnih rasprava, jer več vam je mana ako i ulazite u rasprave
ne gubite vrijeme na to, jer vrijeme je predragocijeno
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
gospodo, danas je već svima i više nego jasno da je adventistička crkva pala
i pretvorila se u spilju zmajevu
jasno se vidi kako danas adventisti vjeruju u trojstvo, pa čak i brane taj lažni nauk
krivo tumače nauk Biblije, izvrču čak i nauk o sedam Božjih zla koje če biti duhovne a ne bukvalne kako oni objašnjavaju
i koje če pogoditi adventisičku zajednicu i sve sestre njene

za sve vas koji se prepirete oko adventista, imam savjet
okanite se tog posla
radije primite Bibliju u ruke i molite se Bogu da vam otvori duhovne oći
upoznajte pravi put istine i krenite njime, da se spasite
nemojte da vam vrijeme Božje mislosti istekne u svađi sa adventistima ili u svađi oko njih.....
Nije !
Miki 32, pastorima u penziji i aktivnim, i svima ostalima koji debelo žive od prodavanja magle.

Ja sam pitao dva moja dobra prijatelja koji znam da su pošteni i časni ljudi i vernici:
Da imate ogromne plate ili penzije u Adventističkoj Crkvi i da radite koliko, navedeni, rade u Crkvi ASD - Da li bi napustili Adventizam kada bi saznali da je pala Crkva ?

Oni su jadni vrteli glavama, uzidisali i ništa mi nisu odgovorili !
Jesu tim gestom. Jer to je sečenje grane na kojoj sediš a ona je 33 metra od tla !
Zato su mi i tako odgovorili.

Ja ti mogu reći samo u svoje ime. Bog mi je svedok, ja bih napustio, palu Adventnu Crkvu, pa makar nemao leba da jedem. Rađe bih prosio ili umro od gladi nego ostao u Adventnoj Crkvi sa ne znam kolikim primanjima !
Ali nažalost malo ih je kao ja. Mada lično znam osobu koja kada je saznala da je Adventna Crkva pala napustila sjajan posao koji je imala u Adventnoj Crkvi i ostala na ulici !
Ja se takvoj osobi divim. Svaka joj čast. Mislim da je takvih 1 u milion.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Koliko je meni poznato, Karadzic je preveo Novi zavet sa nemavckog jezika.



Dzjemsov prevod je dobar, samo problem je u tome sto je pisan na starom engleskom jeziku koga posebno mladi ne vile da citaju a cesto ga i ne razumneju, kao ni mi staroslovenski.

Mislim da ne postoji savrseni prevod Biblije, jer je veoma tesko prevesti duh starih zapisa.
Zato je najsigurniuje koristiti vise prevoda i pomocu kontreksta pronaci pravi smisao Reci.

zar ne mislis da to moze da bude malo opasno? to uzimati vise prevoda? moze covek vrlo lako da se izgubi u svim tim prevodima i znacenjima
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Znam da ti đavo ne da mira, ali ipak moram da ti odgovorim:
1. Tema nije Šardizam, već Adventizam !
2. Ja sam lepo napisao AKO je Žika Gavrilović........ što očigledno navodi da ne poznajem o kome je teč !
Zašto sam ja neznalica i zašto sam sam sebi raku iskopao, i zašto sam se izgubio ako ne znam ko je on ?
3. Kakve veze on ima sa temom Adventizam ?
4. Kakve veze ima Melketija i Patrijaršija se ovom temom ?

5. Odlično znam šta mi i želiš i misliš. Uverio sam se najmanje 100 puta do sada, pa ne moraš Copy/Pastirati ,,Sve najbolje''. Jasno mi je to odavno.
Hvala ti na tome, ali nemoj ništa da mi želiš. Bolje ću proći u životu.





1. Tema nije Šardizam, već Adventizam !

2. Pre svega, zasto Sarrdy nije naveo izvor gde to pise? Da proverimo:

3. I na ovom forumu i u svakoj Crkvi Adventista Sedmoga Dana će vam potvrditi da taj stih prevode sa ... Zanesoh se u dan SUBOTNI.... osim kod poštenog, nanovorođenog i pravog Hrišćanina Mike 32 !

Sarrdy,
kad god ti se obratrimo i trazimo dokaze za tvoje ktrive izjave, ti nas saljes u Adventisticku crkvu.
To je zatro samo da se otarasis pitanja na koje nemas odgovora.
Ni u jednoj crkvi se ne prevodi Biblija, nego se cita ono sto je vec prevedeno.
Pa mpitam te ko je preveo Bibliju kao sto ti kazes?

Drugo, adventisti ne prevode Otkrivenje 1,10 sa "dan subotni", nego onako kako mpoise: "Dan Gospodnji".
A sto Biblija objasnjava da je Suboita dan Gospodnji, nisu za to Adventisti ktrivi.
Zato nemoj lazno ptredstavljati pojmove kao sto stalno radis.


Jos jednom, sve najbolje

Nije !
Miki 32, pastorima u penziji i aktivnim, i svima ostalima koji debelo žive od prodavanja magle.

Ja sam pitao dva moja dobra prijatelja koji znam da su pošteni i časni ljudi i vernici:
Da imate ogromne plate ili penzije u Adventističkoj Crkvi i da radite koliko, navedeni, rade u Crkvi ASD - Da li bi napustili Adventizam kada bi saznali da je pala Crkva ?

Oni su jadni vrteli glavama, uzidisali i ništa mi nisu odgovorili !
Jesu tim gestom. Jer to je sečenje grane na kojoj sediš a ona je 33 metra od tla !
Zato su mi i tako odgovorili.

Ja ti mogu reći samo u svoje ime. Bog mi je svedok, ja bih napustio, palu Adventnu Crkvu, pa makar nemao leba da jedem. Rađe bih prosio ili umro od gladi nego ostao u Adventnoj Crkvi sa ne znam kolikim primanjima !
Ali nažalost malo ih je kao ja. Mada lično znam osobu koja kada je saznala da je Adventna Crkva pala napustila sjajan posao koji je imala u Adventnoj Crkvi i ostala na ulici !
Ja se takvoj osobi divim. Svaka joj čast. Mislim da je takvih 1 u milion.

E moj Sarrdy, imas bujnu mastu, koja ce te sahramniti.
Sta tebe briga da je Adventisticka crkva i pala? Sta tebi smeta ako adventisticki pastori i sluzbenici imaju dobre plate i penzije?
Razumeli smo zasto. Zato sto si se bio privukao Adventisatickoj crkvi iz sebiucnih razloga, miusleci da ce ti poveriti blagajnu, da ces uzivati, a da nista ne radis, a kad su te na vreme procitali i nisi uspeo da se docepas onoga sto si zeleo, zbog toga neprerstano hulis na Crkvu. Zao nam je sto nisi uspeo, ali uzrok potrazi u sebi, ti si probvlem a ne drugi.

Tvoje hule za Adventiste nemaju bas nikakve vrednosti. Ko si ti da kazes da je Crkva pala? Sta ti znas o adventistickom ucenju i verovanju? Sta ti znas kakvo je stanje unutar Crkve?
Zar mislis da su adventisti toliko bedasti da bi poverovali jednom takvom sarlatanu kao sto si ti?
Ni lud ne bi ti pobverovao da ti znas bolje stanje Crkve kojoj ne pripadas od onih koji su ceo zivot proveli u njoj.

Shavtili smo koje je tvoja zelja, da srusius Adventisticku crkvu. To je sotonina zelja i pre tebe, a i sada sa tobom.

Ti lazno tvrdis da je Crkva pala. Pa ja sam u touj crkvi proveo ceo vek i mugu da svima kazem da su te tvojaklevete lazna.

Kada sam ja postao adventista imali smo milion vernika u svetu, a danas vis od 25 miliona.
Sarrdy da li je to znak pada Crkve?

Mutis stalno kako su advnetisticke crkve prazne. I to si izlagao. U mojoj cekviu svake subote odrzavaju se dva ista bogosluzenja, jer naroda ima toliko da tesko svi imaju mesta i u dva bogosluzenuja.
U mestu gde zivim, ono broji oko 35,000 stanovnika a ima 11 adventistickih crkava.

Prema tome, Sarrdy je jedna obican vrdalama, koji do podne mrzi sav svet, a posle podne i sebe i svet.

Sarrdy, uznemiri li ti se duh mnogo kad cujes radosnu vest da se Adventistickoj crkvi svakoga dana pridruzi oko 3,000 novih vernika?
Kako se osecas kad pogledas skole, univerzitete, bolnice, klinike, zdravstvene institute, radio i TV stanice koje po 24 casa svakoga dana objavljuju vest Hristovog Jevandjelja? Kako se osecas kad cujes da adventisti zive udobnije i duze od 9-12 godina od svpojih suseda

Zar ti to nije dokaza da je pravac Crkve iuspravan i da Bog obilno blagosilja svoj narod?

Eto Sarrdy to su svedocanstva napredka ili pada crkve, a ti slobodno nastavi delo svoga gospodara "opadaca brace svoje"

Jos jedno, zelim ti sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
zar ne mislis da to moze da bude malo opasno? to uzimati vise prevoda? moze covek vrlo lako da se izgubi u svim tim prevodima i znacenjima

A zar nije opasnije ako se uhvatimo samo za jedan prevod, a mozda je on bas u necemu nejasanh ili pogresno neki izraz preveden i to moze da nas uputi u pogresnom pravcu?
 
Natrag
Top