Adventisti

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
jooj e vise mi je muka od ovis sto tvrde nesto a za dokaz o toj njihovoj tvrdnji imaju vazduh AMIN :D
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
sav vazduh i sav kosmos je ispunjen Gospodom.
mnogo muke oko subote! na jednom mestu je čak zapisano,da bi veliki dan ona(!!!) subota. ona subota nije baš prikladan izveštaj jednog jevanđeliste. trebao je valjda reći ova subota ili subota samo,a ne ona.
kad je pavle propovedao u sinagogi pa iopet poyvan i iduće subote to ga ne čini subotarem. kad bi vi danas da oćete reći jevanđelje otišli kod jevreja,u nedelju,u petak? pa mogli bi,al samo zatvorenim vratima sinagoge da propovedate. ako već mislite to činiti onda ljudi radi morate otići u subotu,pa ako oćejoš opet zna se u subotu,pa tako redom dve godine. i onda bi ste dve godine bili subotar,a posle kad ne bi ste išli tamo već u nedeljare onda bi ste bilio nedeljar,pa ako neko ima službu sredom,onda bi ste bilioo sledeće dve godine sredar!
pavle je u pravu,da imaju besposlice koje niti znaju šta uče ni šta govore.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Sta se svrsilo pitas?E moj prijatelju!

Prorocanstvo!

Da se se pojaviti Mesija,da ce biti pobedjena smrt covek se covek oslobadja od jarma zakona, a spasava se verom u Hrista!!!

Skupo si placen krvlju Gospoda pazi sta pises na forumu da u dan suda ne postradas!

[SUP]36[/SUP] Jer se ovo dogodi da se zbude pismo: Kost Njegova da se ne prelomi.
[SUP]37[/SUP] I opet drugo pismo govori: Pogledaće Onog koga probodoše.

Prorocanstvo o Raspecu se svrsilo da se zbude sve po pismu!da Gospod uze sve grehe sveta na sebe,Da je pobedio Smrt!!da nam je podario nadu na vecni zivot itd.
Ali koliko vidim tebe to neinteresuje vec te interesuje kako da nas provociras i odvlacis od teme adventisti.


Kazes da nemas vremena da procitas nase postove od ranije a imas vremena da lupas spamove!!


Vidis prijatelju probaj ko brata te molim da pravilno rezonujes ove stihove,kome,kada,i zasto,zbog cega je dat dekalog:

[SUP]1[/SUP] I Mojsije sazva sav narod Izrailjev, i reče im:
Čuj Izrailju uredbe i zakone, koje ću danas kazati da čujete, da ih naučite i držite ih i tvorite. [SUP]2[/SUP] Gospod Bog naš učini s nama zavet na Horivu.( znaci Bog nije rekao cujte svi narodi sveta a cuj izrailju)




[SUP]3[/SUP] Nije s ocima našim učinio taj zavet,
nego s nama, koji smo danas tu svi živi.(Znaci nije nacinio s ocima njihovim,a stim koji su stajali na Horivu znaci opet se radi o izrailju!!)


[SUP]
STARI-NOVI ZAVET(STARI JE PROSO A DODJE NOVI DALEKO SAVRSENIJI A TAJ NOVI ZAVET JE ZAPECACEN NA KRSTU,STO I ZNACI SVRSILO SE PISMO-PROROCANSTVO BOGA ZIVOGA!!)


6[/SUP] A sad dobi bolju službu, kao što je i posrednik boljeg zaveta, koji se na boljim obećanjima utvrdi.


[SUP]7[/SUP] Jer da je onaj prvi bez mane bio, ne bi se drugom tražilo mesta.

[SUP]8[/SUP] Jer kudeći ih govori: Evo dani idu, govori Gospod, i načiniću s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet;



[SUP]9[/SUP] Ne po zavetu koji načinih s očevima njihovim u onaj dan kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske; jer oni ne ostaše u zavetu mom, i ja ne marih za njih, govori Gospod.(OVO SE ODNOSI NA 5 MOJSIJEVU 5 [SUP]1[/SUP] I Mojsije sazva sav narod Izrailjev, i reče im: Čuj Izrailju uredbe i zakone, koje ću danas kazati da čujete, da ih naučite i držite ih i tvorite. [SUP]2[/SUP] Gospod Bog naš učini s nama zavet na )

[SUP]

10[/SUP] Jer je ovo zavet koji ću načiniti s domom Izrailjevim posle onih dana, govori Gospod: daću zakone svoje u misli njihove, i na srcima njihovim napisaću ih, i biću im Bog, i oni će biti meni narod.(ZNACI NE NA KAMENIM PLOCAMA,RAZNIM KNJIZURINAMA A U SRCU,MISLIMA!!!)



[SUP]11[/SUP] I nijedan neće učiti svog bližnjeg, i nijedan brata svog, govoreći: Poznaj Gospoda; jer će me svi poznati od malog do velikog među njima.



[SUP]12[/SUP] Jer ću biti milostiv nepravdama njihovim, i grehe njihove i bezakonja njihova neću više spominjati.

[SUP]13[/SUP] A kad veli: nov zavet, prvi načini vethim; a šta je vetho i ostarelo, blizu je kraja.

A Kraj SZ-ta se svrsio na krstu na golgofi gde raspese nasega Gospoda i Boga isusa Hrista!!i poce NZ-et,koji vec traje 2012godina od (HRISTA)!!!!! STA MISLIS ZASTO???

[SUP]14[/SUP] Tada reče Gospod Bog zmiji: Kad si to učinila, da si prokleta mimo svako živinče i mimo sve zveri poljske; na trbuhu da se vučeš i prah da jedeš do svog veka.



[SUP]15[/SUP] I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između semena tvog i semena njenog; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati. (kad budes razumeo ovaj stih shvatices sta se to svrsilo na krstu golgofe brate)

[SUP]25[/SUP] A onome koji vas može utvrditi po jevanđelju mom i propovedanju Isusa Hrista,
po otkrivenju tajne koja je bila sakrivena od postanja sveta,




[SUP]26[/SUP] A sad se javila i obznanila kroz pisma proročka, po zapovesti večnog Boga, za poslušanje vere među svima neznabošcima,

[SUP]27[/SUP] Jedinom premudrom Bogu, kroz Isusa Hrista, slava vavek. Amin.

Sumnjam da ces ti ovo razumeti???




Takvo je moje misljenje o SZ-tu i NZ-tu,koje se svrsi na golgofi,a novo poce vaskrsenjem Gospoda i Boga Isusa Hrista.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@gera

Sve je to lepo, ali sta cemo sa poslednjim recima u preostala tri jevandjelja? Tamo nema "svrsilo se". Posto ti verujes u to, ti se kockas ne samo sa svojom dusom, nego i sa dusama onih koji te slusaju. Nemas potporu za takvo tumacenje u ostalim jevaandjeljima, sta ako ti je nauka kriva, ako te u dan suda pita gospod sto si odbacio celu starozavetnu knjigu i krivo ucio ostale da je odbace? Na osnovu cega? A spas ti je nudjen od strane ostalih koji su ti rekli da se osnovna knjiga ne moze odbaciti, jer je temelj! Pitace te sto si izvrnuo rec?
Dobro procitaj ovo, jer moze da te kosta i moze da kosta one kojima si krivo govorio:

Po Mateju
A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?

Po Marku
I u devetom satu povika Isus glasno govoreći: Eloi! Eloi! Lama savahtani? Koje znači: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?



Po Luki
povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu

 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
NIJE! :dtyste: Čitala sam na ovoj temi Šardyja i dva-tri put mu sugerirala da prestane, da nema smisla, da ih neće razuvjeriti itd, ali mislim da je dobro odradio posao. Nije ih uspio razuvjeriti, ali im je dokazao s biblijskim argumentima.

Izabeleta, ja sam pratio Sarrdyeve izjave i jos nisam video dokaze o kojima ti govoris. Voleo bih da jesom ali kako da ih vidima kad ih nema? U toj papazjaniji samo povrsni poznavaoci Biblije mozda mogu da vede doikaze, ali ne i istrajni istrazivaci.
Koliko za tebe vredi Sarrdyev dokaz iz Bibjije iako je izjavio da Stari zavet ne vazi za hriscanbe? Pa posle toga mene zeli bilo sta da dokaze is tog istog Starog zaveta u koji ni on ne veruje?
Drugo, Sarrdy nije u stanju da se upusti u raspravu sa nama, on samo ignorise nasa pitanja i koemntare.

Trece, Sarrdy je ujavnpo izjavio da za Hriscane Oozjiu zakon Dekalog ne vazi. Pa ako je tako sta onda za hriscasne vazi. M98i pak verujemo u celo Sveto pismo daje nadahnuta Rerc Bozja opravo kaiko je ucio Hristos i svi aposytoli. Pa ond agde su ti dokazi?

Tvoj post mi je sada upao u oči jer si se dao uhvatiti s prstima u pekmezu. Haha, tako se kaže kad netko napravi početničku grešku. Ti si čitao ( malo? mnogo?) Evanđelje, ali je očito da nisi prožet njegovim duhom. Tebi je svejedno jel to subota ili nedjelja, a našao si da piše subota...i onda kažeš adventisti su u pravu, a mi da smo praznih ruku. Haha, tebi je važno slovo na papiru, a to što je Isus uskrsnuo od mrtvih u nedjelju, po ćemu je nedjelja posvećena, to te ne zanima jer ionako ne vjeruješ.

Izabeleta, znaci i ti ne drzos mnogo do onoga sto je odavno zapisano u Svetom pismiu.
Isus jeste vaskrsao prvog radnog dana u sedmici, u tome se slazem sa tobom, ali gde pise u Bibliji da je tim aktom Isus POSVETIO NEDELJU? To nigde ne pise.

U Bibiliji postoji Bozja, a ne ljdska zapovest za praznovanje subote, koja datira od stvaranja, a za praznovanje nedelje ne postoji nikakva zapovest u celom Svetom pismu.

Ako ipak mislis da u Bibliji postojiu ZAPOVEST da se odbaci subota, a da se praznuje nedelja, voleo bih da nam je pokazes.

Sve najbolje

 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Koje su bile zadnje riječi Isusa jasno je.

Koje su bile zadnje Isusove rei sa krsta? - Odgovori na potekoe (51) / Jan Vareca

Što se tiče adventista njih poštujem. I drago mi je posebno kada diskutujemo sa JS.
tripo brate prvo ih izuci,ja sam tako isto mislio dok ih nisam upoznao!Adrian je takodje bio njihov simpatizer,Sarrdy,znam te ko pravednog i molim te ko brata sve proveri pre nego das takvu izjavu,inace cu misliti da si adventist.

Ako podrzavas njihovu dogmu a nisi procitao nase argumente bices nam protivnik,ali da se to nebi desilo procitaj ranije postove,tvoja je volja brate znas da Gera retko gresi!Ako sam bio prav sto se tice JS-ka zasto mislis da nisam i sada u pravu brate?JS-ci su hibrid adventista a ako si bio protiv JS-ka nerazumem kako to podrzavas koren ploda JS-ka?

Pozdrav od Gere.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
NIJE! :dtyste: Čitala sam na ovoj temi Šardyja i dva-tri put mu sugerirala da prestane, da nema smisla, da ih neće razuvjeriti itd, ali mislim da je dobro odradio posao. Nije ih uspio razuvjeriti, ali im je dokazao s biblijskim argumentima.

Izabeleta, ja sam pratio Sarrdyeve izjave i jos nisam video dokaze o kojima ti govoris. Voleo bih da jesom ali kako da ih vidima kad ih nema? U toj papazjaniji samo povrsni poznavaoci Biblije mozda mogu da vede doikaze, ali ne i istrajni istrazivaci.
Koliko za tebe vredi Sarrdyev dokaz iz Bibjije iako je izjavio da Stari zavet ne vazi za hriscanbe? Pa posle toga mene zeli bilo sta da dokaze is tog istog Starog zaveta u koji ni on ne veruje?
Drugo, Sarrdy nije u stanju da se upusti u raspravu sa nama, on samo ignorise nasa pitanja i koemntare.

Trece, Sarrdy je ujavnpo izjavio da za Hriscane Oozjiu zakon Dekalog ne vazi. Pa ako je tako sta onda za hriscasne vazi. M98i pak verujemo u celo Sveto pismo daje nadahnuta Rerc Bozja opravo kaiko je ucio Hristos i svi aposytoli. Pa ond agde su ti dokazi?

Tvoj post mi je sada upao u oči jer si se dao uhvatiti s prstima u pekmezu. Haha, tako se kaže kad netko napravi početničku grešku. Ti si čitao ( malo? mnogo?) Evanđelje, ali je očito da nisi prožet njegovim duhom. Tebi je svejedno jel to subota ili nedjelja, a našao si da piše subota...i onda kažeš adventisti su u pravu, a mi da smo praznih ruku. Haha, tebi je važno slovo na papiru, a to što je Isus uskrsnuo od mrtvih u nedjelju, po ćemu je nedjelja posvećena, to te ne zanima jer ionako ne vjeruješ.

Izabeleta, znaci i ti ne drzos mnogo do onoga sto je odavno zapisano u Svetom pismiu.
Isus jeste vaskrsao prvog radnog dana u sedmici, u tome se slazem sa tobom, ali gde pise u Bibliji da je tim aktom Isus POSVETIO NEDELJU? To nigde ne pise.

U Bibiliji postoji Bozja, a ne ljdska zapovest za praznovanje subote, koja datira od stvaranja, a za praznovanje nedelje ne postoji nikakva zapovest u celom Svetom pismu.

Ako ipak mislis da u Bibliji postojiu ZAPOVEST da se odbaci subota, a da se praznuje nedelja, voleo bih da nam je pokazes.

Sve najbolje

Pa ti da imaš biblijske argumente da su subotari u pravu iznisio bi stihove u odbranu subotarske nauke, a ne napadao Šardija. I to je veliki dokaz da je tvoja Crkva kriva religija. Još da ti Jurivaka nije obrisao gomilu stihova, šta bi tek onda bilo od ove teme. Završila bi se kao na Krstarici !
 
Natrag
Top