Adventisti

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ko, kada i gde je neko POGREŠNO tumačio Isusove poslednje reči ?
Pa onda možemo nastaviti konverzaciju.

Koliko puta ste ih koristili kao argument za prestanak starozavetnog zakona. Sada kada sam ukazao na besmislenost tog argumenta, poceo si da se distanciras od njega.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Stari zavet je bio ugovor koji je Bog nacinio sa Avramom i kasnije sa Izrailjskim narodom da ce ih dovesti u obecanu zemlju i da ce oni biti blagosloveni narod od svih naroda na zemlji pod uslovom da oni drze sve Bozje zapovesti i da slave njega kao jedinog Boga, i takodje da budu svetlost svim okolnim narodima kako bi svi narodi njihovim posredstvom upoznali istinu o pravom Bogu i uslove spasenja.

Izrailj nije bio poslusan Bozjim zapovestima, nije izvrsio misiju koju mu je Bog namenio, i time je prekrsio ovaj zavet.
Iz tog razloga Bog je objavio da ce u danima koji slede on stvoriti nov zavet sa celim svetom, da ce upisati svoj zakon u ljudsko srce i da ce Duhom Svetim omoguciti njegovo potpuno ostvarenje u coveku.

Uslovi i starog i novog zaveta su identicni, a to je drzanje Bozjih zapovesti..

"Evo, idu dani, govori Gospod, kad cu uciniti s domom Izrailjevim i s domom Judinim nov zavet.
Ne kao onaj zavet, koji ucinih s ocima njihovim, kad ih uzeh za ruku da ih izvedem iz zemlje misirske, jer onaj zavet moj oni pokvarise, a ja im bijah muz, govori Gospod.
Nego ovo je zavet sto cu uciniti s domom Izrailjevim posle ovih dana, govori Gospod: metnucu zavet svoj u njih, i na srcu njihovom napisacu ga, i bicu im Bog i oni ce mi biti narod.
I nece vise uciti prijatelj prijatelja ni brat brata govoreci: Poznajte Gospoda; jer ce me znati svi od malog do velikog, govori Gospod; jer cu im oprostiti bezakonja njihova, i greha njihovih necu vise pominjati" ( Jeremija 31 poglavlje ).


"A svedoci nam i Duh Sveti; jer kao sto je napred kazano:
Ovo je zavet koji cu naciniti s njima posle onih dana, govori Gospod: Dacu zakone svoje u srca njihova, i u mislima njihovim napisacu ih;
I greha njihovih i bezakonja njihovih necu vise spominjati. ( Jevrejima 10 poglavlje ).
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Koliko puta ste ih koristili kao argument za prestanak starozavetnog zakona. Sada kada sam ukazao na besmislenost tog argumenta, poceo si da se distanciras od njega.
Ja NIJEDANPUT !
A za ostale, se asolutno ne sećam !

Evo OVOM PRILIKOM POZIVAM SVE DISKUTANTE SA OVE TEME DA ODGOVORE DA LI SU NEKADA, kako navodi starstuff koristili poslednje Isusove reči sa krsta (,,svrši se'') kao argumentaciju da Stari Zavet više NE VAŽI !
Hvala.
A ti brate, ako nemaš strpljenja da sačekaš odgovor nekog forumaša, pokušaj naći BAREM JEDAN takav post.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
I

Naravno da je logicno da je dosao da ispuni Zakon daq bi dao novi,sam je to rekao svrsilo se!!! sta se svrsilo?dali znas?


@Sarrdy
Evo ti post na koji si se zahvalio. A ovo definitino nije jedini put da se koristite sa "Svrsi se"

TEBI COVEK NEMOZE ZAMERITI BRATKO JER SI ATEIST,I NE POZNAS BIBLIJU NAJBOLJE ALI SPEDY12 JE POZNA BAREM DELIMICNO PA ONDA BI TREBAO DA ZNA STA JE iSUS REKAO NA KRSTU A REKAO JE (SVRSILO SE)ZAKON JE ISPUNJEN-IZVRSEN
@Sarrdy
Evo ti jos jedan post na kome si se zahvalio.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
@Sarrdy
Evo ti post na koji si se zahvalio. A ovo definitino nije jedini put da se koristite sa "Svrsi se"
OK, hvala i tebi što si našao.
I sada nam samo ostaje 2 pitanja - Da li je Hrist izgovorio te reči na krstu ili ne ?
I šta je Gerakules 2 tim hteo reći !
Jer i sam vidiš da je post završio pitanjem.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
OK, hvala i tebi što si našao.
I sada nam samo ostaje 2 pitanja - Da li je Hrist izgovorio te reči na krstu ili ne ?
I šta je Gerakules 2 tim hteo reći !
Jer i sam vidiš da je post završio pitanjem.

Sta je Gera hteo da kaze, pitaj njega. Ne znam da li je izgovorio to, imamo jos dve verzije, koje je tvoje misljenje?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sta je Gera hteo da kaze, pitaj njega. Ne znam da li je izgovorio to, imamo jos dve verzije, koje je tvoje misljenje?
Ne bih ga pitao, jer ja poštujem svačiju slobodnu volju.
Moje mišljenje, pardon tvrdnja je:
Hrist je došao na Zemlju, ostavivši svoje sveto prestolje, da da svoj život za nas grešnike. I JOŠ KAKO DA GA DA !

Jer da On to nije uradio, malo ko bi bio u raju. Enoh, Mojsije, Ilija, možda još par njih, ili desetina njih ili eventualno stotinak, i kraj priče.
I mi umesto da mu se za taj čin zahvajujemo svaki dan, jer je to bez svake sumnje i konkurencije NAJVEĆI DOGAĐAJ u istoriji čovečanstva, mi raspravljamo o tako BEZNAČAJNOJ SITNICI, koja ništa ne menja u bilo čemu ! Da li je Hrist rekao :,,Svrši se'' ili ne.
I mene je stid od Boga što o ovakvoj stvari diskutujemo, a ne o Njegovom uzvišenom, milosrdnom i požrtvovanom činu SPASENJA svih grešnika koji se iskreno pokaju i uzveruju u Boga Isusa Hrista.
AMIN
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ne bih ga pitao, jer ja poštujem svačiju slobodnu volju.
Moje mišljenje, pardon tvrdnja je:
Hrist je došao na Zemlju, ostavivši svoje sveto prestolje, da da svoj život za nas grešnike. I JOŠ KAKO DA GA DA !

Jer da On to nije uradio, malo ko bi bio u raju. Enoh, Mojsije, Ilija, možda još par njih, ili desetina njih ili eventualno stotinak, i kraj priče.
I mi umesto da mu se za taj čin zahvajujemo svaki dan, jer je to bez svake sumnje i konkurencije NAJVEĆI DOGAĐAJ u istoriji čovečanstva, mi raspravljamo o tako BEZNAČAJNOJ SITNICI, koja ništa ne menja u bilo čemu ! Da li je Hrist rekao :,,Svrši se'' ili ne.
I mene je stid od Boga što o ovakvoj stvari diskutujemo, a ne o Njegovom uzvišenom, milosrdnom i požrtvovanom činu SPASENJA svih grešnika koji se iskreno pokaju i uzveruju u Boga Isusa Hrista.
AMIN

Izvini, nemoj sad beznacajna sitnica. Ovo se koristi kao argument za prestanak starozavetnog zakona. Meni je svejedno, ja u to ne verejum ali sa tolikom dozom samopouzdanja pricati da osnovna knjiga monoteizma ne vazi i za to koristiti argument koji nema potporu u preostala tri jevandjelja, nije sitnica.
 
Natrag
Top