Adventisti

Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Isus je je jasno rekao zasto je bio potreban njegov dolazak!da spase jevreje,svo covecanstvo kroz veru a ne kroz zakon taj zakon je mogao da izdrzi samo savrseno bice (BOG-Isus) i niko vise!

Dali ti je jasno da su ga jevreji raspeli upravo zbog zakona misleci da ga Isus krsi,a u stvari on je propovedao da je gotovo sa zakonom da je (ON SPASENJE!!)ON JE POCETAK JEVANDJELJA novog Zakona-Novog Zaveta.

Dali ti je jasno da su pobili skoro sve apostole takodje misleci da oni krse zakon?

Naravno da je logicno da je dosao da ispuni Zakon daq bi dao novi,sam je to rekao svrsilo se!!! sta se svrsilo?dali znas?

Evo ti malo stihova o zakonu:

19 Šta će dakle zakon? Radi greha dodade se dokle dođe seme koje mu se obeća, i postavili su ga anđeli rukom posrednika.

20 Ali posrednik nije jednog; a Bog je jedan.


21 Eda li je dakle zakon protivan obećanjima Božjim? Bože sačuvaj! Jer da je dan zakon koji može oživeti, zaista bi od zakona bila pravda.


22 Ali pismo zatvori sve pod greh, da se obećanje dade kroz veru Isusa Hrista onima koji veruju.

23 A pre dolaska vere bismo pod zakonom čuvani i zatvoreni za veru koja se htela pokazati.


24 Tako nam zakon bi čuvar do Hrista,da se verom opravdamo.


25 A kad dođe vera, već nismo pod čuvarom.

26 Jer ste vi svi sinovi Božji verom Hrista Isusa;(ne starozavetnim zakonom a verom u Hrista)


27 Jer koji se god u Hrista krstiste, u Hrista se obukoste.(Avraam nije bio krsten,obrezan kad mu se bog javi jer ga bog primi kroz veru,nije imao zakon Mojsija!!!)


28 Nema tu Jevrejina ni Grka, nema roba ni gospodara, nema muškog roda ni ženskog; jer ste vi svi jedno u Hristu Isusu.


29 A kad ste vi Hristovi, onda ste seme Avraamovo,
i po obećanju naslednici.

Pozdrav od Gere.


Koliko puta da ponovim da u drugim jevandjeljima ne kaze "svrsilo se"?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Nadji ti u novom zavetu da ne treba da se svetkuje subota i da treba da se svetkuje nedelja i onda ne moras da mi se izvinjavas.

Hišćanska Crkva nastala je u pedeseti dan nakon Vaskrsenja kao sto čitamo u drugoj glavi Dela Apostolskih. Tada se krstilo oko "tri hiljade duša" [Dela 2:41] i organizuje se prva hrišćanska zajednica u Jerusalimu [Dela 2:42-47 i dalje]. Zatim apostoli kreću na propoved širom tada poznatog sveta i organizuju se hrišćanske zajednice u Antiohiji, Damasku, Korintu i tako dalje.
Adventistički propovednici uveravaju nas da "Biblija jasno uči" kako su ove prve Hrišćanske zajednice svetkovale subotu, što bi značilo da u Novom Zavetu ima puno takvih primera. Ovde ispitujemo sve subote koje se pojavljuju u Novom Zavetu od postanka Crkve Hristove. Neka Biblija kaže istinu.
[TABLE]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [TABLE]
[TR]
[TD][Dela 1:12]
[TABLE="align: right"]
[TR]
[TD]
Synagogue.jpg

Savremena jevrejska sinagoga
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
"Tada se vratiše u Jerusalim sa gore zvane Maslinska, koja je blizu Jerusalima jedan subotni dan hoda."

Subota kao mera za dužinu - "subotni dan hoda", pošto su Jevreji imali propis koliko se koraka sme napraviti subotom.
Nema Hrišćana koji svetkuju subotu.
[Dela 13:14,27,42,44]
"A oni otišavši iz Perge, dođoše u Antiohiju Pisidijsku, i ušavši u sinagogu u dan subotni sjedoše... Jer oni što žive u Jerusalimu, i starješine njihove, ne poznaše Ovoga, nego osudivši ga, ispuniše proročke riječi koje se čitaju svake subote... A kad oni izlažahu iz sinagoge judejske, moljahu neznabošci da im se ove riječi i u drugu subotu govore... I u iduću subotu sabra se gotovo sav grad da čuje riječ Božiju"

Pavle i Varnava propovedaju okupljenim Jevrejima i jevrejskim prozelitima u sinagogi u Antiohiji. "Neznabošci" koji se ovde pominju su nejevreji koji su želeli da prime Judaizam, što jedino objašnjava njihovo prisustvo u jevrejskoj sinagogi. Inače ne bi imali razloga da budu tamo.
Nema Hrišćana koji svetkuju subotu.
[Dela 15:21]
"Jer Mojsej ima od davnih vremena u svim gradovima one koji ga propovijedaju, pošto se u sinagogama čita svake subote."

I dalje je jasno da apostoli svetkovanje subote strogo vezuju za "sinagogu" - jevrejsku zbornicu.
Nema Hrišćana koji svetkuju subotu.
[TABLE]
[TR]
[TD]
nelson5s.jpg

Unutrašnjost sinagoge
Počasni deo sasvim napred zauzima "arka" u kojoj se čuvaju svici Tore.
U prvom planu je "Bimah" - mesto sa kojeg se čita Tora, jevrejski Zakon.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[Dela 16:13]
"I u dan subotni iziđosmo van grada na rijeku, gdje se smatralo da je bogomolja; i sjednuvši govorismo ženama koje se bijahu sabrale"

Jevreji su sinagoge gradili (ako je moguće) blizu reka - zbog starozavetnih obrednih pranja. U Filipima očigledno nije bilo sinagoge, pa su se žene sabrale tamo gde je verovatno bilo predvidjeno mesto za izgradnju sinagoge - pored reke. Pavle i Timotije propovedaju tim zenama, koje tada prvi put cuju za Hrista.
Nema Hrišćana koji svetkuju subotu.

[Dela 17:2]
"I Pavle po svome običaju uđe k njima, i tri subote raspravljaše s njima o Pismu"

Pavle se "tri subote" raspravlja sa Jevrejima u sinagogi u Solunu. Šta je bio njegov "običaj"? Očigledno, da prvo propoveda Jevrejima koji su se okupljali subotom u sinagogi. Razlog njegovog odlaska je bio misionarski, a ne "svetkovanje". Na kraju bi obično od Jevreja dobio batine i bio oteran iz sinagoge štio Dela 17 lepo ilustruju.
Nema Hrišćana koji svetkuju subotu.
[Dela 18:4]
"A raspravljaše u sinagogi svake subote, i uvjeravaše Judejce i Jeline"

Pavle se subotom raspravlja sa Jevrejima i prozelitima u sinagogi u Korintu, a ubrzo zatim odustaje od njih i odlazi da propoveda
neznaboscima [Dela 18:6]. Neznabošci se svakako nisu okupljali "u sinagogi svake subote"...
Nema Hrišćana koji svetkuju subotu.

Kao sto vidimo, svi ovi stihovi odnose se na Jevreje i jevrejske prozelite koji su se okupili u sinagogi, a nijedan na zajednicu verujućih Hriscana. Čitamo da je Pavle imao običaj da prvo ide da propoveda i raspravlja se sa Jevrejima koji su se okupljali subotom u svojoj zbornici, a kada bi se oni razgnevili, napustao ih je i odlazio da propoveda neznaboscima. Osim toga, sami Jevreji uče da svetkovanje subote nije namenjeno neznabošcima - potpuno biblijski.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD] [/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][TABLE]
[TR]
[TD]Jedini stih Biblije koji govori o odnosu Hrišćana prema suboti glasi:

"Da vas, dakle, niko ne osuđuje za jelo ili piće, ili za kakav praznik, ili za mladine, ili za subote, Što je sjenka onoga što će doći, a tijelo je Hristovo."
arrow.gif
[Kol 2:16,17]
Postoje samo dva opisa hrišćanskog bogosluzenja u Bibliji:

"A u prvi dan nedjelje, kad se sabraše učenici da lome hljeb, besjeđaše im Pavle, jer namjeravaše sutradan da otide, i produži besjedu do ponoći"
[Dela 20:7]
"Svakog prvog dana nedjelje, neka svaki od vas ostavlja kod sebe sakupljajući koliko može, da ne bivaju prikupljanja onda kada dođem"
[1.Kor 16:2

Ovo dokazuje da u Bibliji nema ni jednog jedinog primera da su prvi Hrišćani svetkovali subotu. Naprotiv, iz Biblije je očigledno da su se prvi Hrišćani okupljali nedeljom.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

[h=2]True Faith web[/h]

Mozes slobodno proveriti novi zavet da bi se i sam 100% uverio!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@Gera

Mrzi me da proveravam, prepusticu Laodikeji da te ispravi.
Nego pozabavicu se ovim problemom pre ili kasnije jer definitivno ima razlike izmedju Isusovog hriscanstva i Pavlovog hriscanstva.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Koliko puta da ponovim da u drugim jevandjeljima ne kaze "svrsilo se"?

Kojim to drugim jevandjeljima?ja priznajem samo kanoniziranu bibliju 4 jevandjelja!!

Ili sada ja nisam dobro razumeo tvoj post?

Pozdrav od Gere.


@Gera

Mrzi me da proveravam, prepusticu Laodikeji da te ispravi.
Nego pozabavicu se ovim problemom pre ili kasnije jer definitivno ima razlike izmedju Isusovog hriscanstva i Pavlovog hriscanstva.

U redu znam ja da je to mukotrpan posao ja to godinama radim,pa zato i znam ali ako hoces da te niko nepravi ludim moraces da se potrudis malo.

Ajd laku noc!!

Pozdrav od gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Kojim to drugim jevandjeljima?ja priznajem samo kanoniziranu bibliju 4 jevandjelja!!

Ili sada ja nisam dobro razumeo tvoj post?

Pozdrav od Gere.


Po Jovanu
A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh.

Pretpostavljam da si na ovo mislio kad si napisao "svrsi se"


Po Mateju
A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?

Po Marku
I u devetom satu povika Isus glasno govoreći: Eloi! Eloi! Lama savahtani? Koje znači: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?



Po Luki
povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu

Cetiri jevandjelja, tri razlicite poslednje reci. Na ovo sam mislio. Na osnovu cega mozes da das jednom prednost u odnosu na ostala jevandjelja?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Po Jovanu
A kad primi Isus ocat reče: Svrši se. I priklonivši glavu predade duh.

Pretpostavljam da si na ovo mislio kad si napisao "svrsi se"


Po Mateju
A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?

Po Marku
I u devetom satu povika Isus glasno govoreći: Eloi! Eloi! Lama savahtani? Koje znači: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?



Po Luki
povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu

Cetiri jevandjelja, tri razlicite poslednje reci. Na ovo sam mislio. Na osnovu cega mozes da das jednom prednost u odnosu na ostala jevandjelja?

I ?
Šta to suštinski menja ?
U bilo kojoj doktrinalnoj tematici kada je Biblija u pitanju ?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
I ?
Šta to suštinski menja ?
U bilo kojoj doktrinalnoj tematici kada je Biblija u pitanju ?

Menja, jer onda nikako ne mozes da kazes da je "svrsi se" referenca za prestanak starozavetnih zakona. Imas tri razlicita opisa dogadjaja i ni iz jednog ne mozes da izvuces zakljucak da je mislio na prestanak zakona.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Menja, jer onda nikako ne mozes da kazes da je "svrsi se" referenca za prestanak starozavetnih zakona. Imas tri razlicita opisa dogadjaja i ni iz jednog ne mozes da izvuces zakljucak da je mislio na prestanak zakona.
A šta ćemo da radimo sa brdo stihova koje ti je dao Gera i ja o PRESTANKU VAŽENJA STAROG ZAVETA !?
 
Natrag
Top