Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Tekst je sasvim razumljiv.
Isus nije došao da ukine zakon već da ga ispuni, odnoosno da svaku zapovest praktično sprovede u lični život živeći po njemu, zato je na drugom mestu napomenuo "JA ODRŽAH ZAPOVESTI OCA SVOJEGA"

Iz zakona neće nestati ni najmanjega slovca do kraja istorije sveta.

Evo šta kaže ceo tekst:

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom"

Zapazi da Isus ovde govori o vremenu nakon svog vaznesenja, gde je za one koji održe zapovesti i upute ljude da ih drže dat blagoslov, a za one koji pokvre i jednu zapovest i upućuju ljude oko sebe da je on ukinut i da ga ne treba držati prokletstvo.

Sam zaključi u koju grupu spadaju oni koji govore protiv zapovesti i pokušavaju na sve načine da ga diskredituju.


Laodikeja brate sta to pricas?zakon je svrsen i prikovan na krstu!jevreji ga nerazumese i zato ubise Hrista bas kao i ti sada sto ubijas.
Da su razumeli toru kao i ti sto je nerazumes Hrist se uopste nebi ovaplotio,razlog ovapocenja je ne sto su drzali zakon,subotu vec sto ga nisu razumeli.Isus je kvario subotu,zakon ali ne u ocima Boga jer Isus je jasno ispunjavao zakon ne kako su to radili jevreji a kako to Otac zeli.
,Mislim da ni jevreji tog doba a i ti sada nisu razumeli toru-zakon Isus im to pokaza a oni ga ubise.


Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom"

Ovde se misli o 613 zapovesti naravno i dekaloga isto ali koji ce biti u srcu zapisani a ne na plocama,Isus je sam rekao jevrejima da je njihovo ropstvo zavrseno(ropstvo zakona i da je on taj oslobodioc od zakona)a oni ga izbacise iz sinagoge i htese da ga kamenuju.

Celom covecanstvu su dati 7 zakona noja,lepo ti je Helsing to objasnio u svom postu! ati si taj post proignorisao procitaj malo talmud nece ti skoditi.


Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Opet si promašio temu. Ne vredi s tobom. Takav si.
Lepo sam ti rekao da mi ne raspravljamo o tome da li se subota sme držati kao dan od odmora ili ne sme, ali džaba tebi.

Nisam ja nista promasio, ti si promasio, dan odmora je odredjen za svetkovanje Jahuea, imas to u dekalogu ali izgleda da za tebe to ne vazi.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
U bibliji niko i nigde, to je poenta. Jel ovo tvoje priznanje da su adventisti u pravu za subotu ili?


Nema sta Sarrdy da prizna jer nikad nije ni tvrdio da Jevreji netrba da svetkuju subotu kao i mi,jevreji je moraju postovati jer je njima i data prilikom oslobodjenja iz egipackog ropstva(procitaj 5 mojs 5 glavu)A jevreji-hriscani takodje trebaju i moraju cak i da se obrezu,sto nije slucaj naseg ladokeje koji to odlicno zna.

Subotu moze da svetkuje ko hoce pod uslovom da primi kompletan zakon tore 613 zakona.

Ako mislis da mi lazemo procitaj jos i (jezikelja 20 glavu)a mozes i celu knjigu (5 nijs 5,jezikelj)pa se uveri sam.

Ako mi nadjes u novom zavetu koji je dan onima koji postaju ili su postali hriscani da treba da svetkuju subotu,a u starom da treba drugi narodi takodje da je svetkuju osim onih koji prihvate Mojsijev zakon,obrezanje i postanu jevreji ja cu pred celim forumom da se izvinem i priznam da je to istina.

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Nema sta Sarrdy da prizna jer nikad nije ni tvrdio da Jevreji netrba da svetkuju subotu kao i mi,jevreji je moraju postovati jer je njima i data prilikom oslobodjenja iz egipackog ropstva(procitaj 5 mojs 5 glavu)A jevreji-hriscani takodje trebaju i moraju cak i da se obrezu,sto nije slucaj naseg ladokeje koji to odlicno zna.

Subotu moze da svetkuje ko hoce pod uslovom da primi kompletan zakon tore 613 zakona.

Ako mislis da mi lazemo procitaj jos i (jezikelja 20 glavu)a mozes i celu knjigu (5 nijs 5,jezikelj)pa se uveri sam.

Ako mi nadjes u novom zavetu koji je dan onima koji postaju ili su postali hriscani da treba da svetkuju subotu,a u starom da treba drugi narodi takodje da je svetkuju osim onih koji prihvate Mojsijev zakon,obrezanje i postanu jevreji ja cu pred celim forumom da se izvinem i priznam da je to istina.

Pozdrav od Gere.[/COLOR][/B]

Nikad lakse

" Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim."

"Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši."

Ocukujem tvoje izvinjenje pred celim forumom i priznanje da je to istina. Osim ako ne priznajes Isusa.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Laodikeja brate sta to pricas?zakon je svrsen i prikovan na krstu!jevreji ga nerazumese i zato ubise Hrista bas kao i ti sada sto ubijas.
Da su razumeli toru kao i ti sto je nerazumes Hrist se uopste nebi ovaplotio,razlog ovapocenja je ne sto su drzali zakon,subotu vec sto ga nisu razumeli.Isus je kvario subotu,zakon ali ne u ocima Boga jer Isus je jasno ispunjavao zakon ne kako su to radili jevreji a kako to Otac zeli.
,Mislim da ni jevreji tog doba a i ti sada nisu razumeli toru-zakon Isus im to pokaza a oni ga ubise.


Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom"

Ovde se misli o 613 zapovesti naravno i dekaloga isto ali koji ce biti u srcu zapisani a ne na plocama,Isus je sam rekao jevrejima da je njihovo ropstvo zavrseno(ropstvo zakona i da je on taj oslobodioc od zakona)a oni ga izbacise iz sinagoge i htese da ga kamenuju.

Celom covecanstvu su dati 7 zakona noja,lepo ti je Helsing to objasnio u svom postu! ati si taj post proignorisao procitaj malo talmud nece ti skoditi.


Pozdrav od Gere.



Ovo je takodje neozbiljno, jer u drugom tekstu koji sam citirao apostol Pavle upravo citira neke od zapovesti dekaloga dest zapovesti, i ovaj tekst jasno kaze:
"Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom" misleci na deset zapovesti koje je Bog napisao svojim prstom.

U srcu zapisan ne znaci njegovo krsenje vec ispunjavanje svake zapovesti do jedne -
"Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom"

Talmud je ljudska filozofija, prepravljen smisao biblijskog teksta, neznam zasto upucujes na njega.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Kada pronađeš ko, gde i kada je rekao neko od nas da se ne sme svetkovati subota, onda se javi. Do tada si najobičniji šarlatan.

Prvo, ja nisam rekao da je neko, negde i bilo kada rekao se ne sme svetkovati subota.
Drugo, cemu takvu pridevi. Voli bliznjeg svoga, ne vazi za hriscane?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prvo, ja nisam rekao da je neko, negde i bilo kada rekao se ne sme svetkovati subota.
Odgovor:
Mislim da ova tema moze da se polako privede kraju. Upravo je jedan clan foruma koji je neka vrsta pravoslavne veroispovesti konacno shvatio i prizano da subota moze da se svetkuje.

Promašio si temu !
A to se u modernom rečniku zove SPAM !
TEMA je:
SUBOTA ! Dan za svetkovanje [FONT=&amp]obavezan [/FONT]za Hrišćane ?

Tako da prijavi se negde za moderatora ili administratora pa tamo ZATVARAJ teme, ili privodi KRAJU do mile volje.



Drugo, cemu takvu pridevi. Voli bliznjeg svoga, ne vazi za hriscane?
Ko, kada i gde je neko rekao da te ne voli !?
Pridevi su u cilju samo radi boljeg upoznavanja tvoje namere na temama o suboti.
Da li je to dolaženje do istine ili što većeg broja tvojih postova i spamovanja teme.
Imaš postove iznad pa uporedi.
 
Natrag
Top