Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
KOJU PRIMEDBU IMATE NA SLEDECE UCENJE ADVENTISTICKE CRKVE?


2. Trojstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste vječnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajući, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prevazilazi moć ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vječno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe. (5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korinćanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)
Imamo !
Pitanje je u DIREKTNOJ VEZI sa sledećim stihovima:

[FONT=&quot] [/FONT]
[FONT=&quot]Јован 10:33[/FONT][FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]Одговорише Му Јевреји говорећи: За добро дело не бацамо камење на те, него за хулу на Бога, што ти, човек будући, градиш се Бог.[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
Kakve pouke nam daje ovaj stih ?
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
"Drugo, ako je i istina ono sto on tvrdi, zar zbilja mislis da je pristojno od jednog svetenika da to trubi u javnosti?"

Трубиш ти по интернету годинама и надгледаш да ли се добро врши презентација адвентизма. А поред тога слабо познајеш шта су дужности и обавезе, а пре свега добра дела сваког хришћанина:

Adrisane, sramoto jhedna, nemoj ser javno brukati.

Ko kaze da o Zarku Gavrilovicu ja trubim? Zar ne trube njegove javne izjave preko midija i na svakom privatnom sastanku sa pravoslavnima?
Da li si ga slusao sta je izjavio u Torontu? A to nije pocetak, ja ga slusam decenijnama.
Pa onda kaiko te nije sramoita da kazes da ja to objavljujem?

Zar ti mislis da je to ispravno da onaj koji je svoju karijeru proveo u toj Crkvi sda po mstare dane tako se izrazava o njoj? Ako to tebi odgovarao neka vam je srecno, ali ja kao neparvoslavac mislim da to nije ljudki a nije ni posteno.

Imamo !
Pitanje je u DIREKTNOJ VEZI sa sledećim stihovima:


[FONT=&amp]Јован 10:33[/FONT][FONT=&amp]Одговорише Му Јевреји говорећи: За добро дело не бацамо камење на те, него за хулу на Бога, што ти, човек будући, градиш се Бог.[/FONT]

Kakve pouke nam daje ovaj stih ?
Hvala

Ja mislim d asu pouke sledece.
Isto je sto su Fariseji izjavili da Hristos huli na Boga, jer su pohilili na Svetoga Duha, slicno kao i ti koji hulis na Sveto pismo tvrdeci da Stari zavet ne vazi i hulis na Bozji zakon Dekalog, a znas da bezako0nici carstva Bozjega nece naslediti.

ADVENTISTICKI HRISCANI VERUJU

Bog Otac
Bog vječni Otac je Tvorac, Vrelo, Održavalac i Vladar cjelokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrđa, spor na gnjev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vjernošću. Osobine i sila koje su se pokazale u Sinu i Svetom Duhu takođe su otkrivenje Oca. (1. Mojsijeva 1,1; Otkrivenje 4,11; 1. Korinćanima 15,28; Jovan 3,16; 1. Jovanova 4,8; 1. Timotiju 1,17; 2. Mojsijeva 34,6.7; Jovan 14,9)
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
"Drugo, ako je i istina ono sto on tvrdi, zar zbilja mislis da je pristojno od jednog svetenika da to trubi u javnosti?"

Трубиш ти по интернету годинама и надгледаш да ли се добро врши презентација адвентизма. А поред тога слабо познајеш шта су дужности и обавезе, а пре свега добра дела сваког хришћанина:

Adrisane, sramoto jhedna, nemoj ser javno brukati.

Ko kaze da o Zarku Gavrilovicu ja trubim? Zar ne trube njegove javne izjave preko midija i na svakom privatnom sastanku sa pravoslavnima?
Da li si ga slusao sta je izjavio u Torontu? A to nije pocetak, ja ga slusam decenijnama.
Pa onda kaiko te nije sramoita da kazes da ja to objavljujem?

Zar ti mislis da je to ispravno da onaj koji je svoju karijeru proveo u toj Crkvi sda po mstare dane tako se izrazava o njoj? Ako to tebi odgovarao neka vam je srecno, ali ja kao neparvoslavac mislim da to nije ljudki a nije ni posteno.



Ja mislim d asu pouke sledece.
Isto je sto su Fariseji izjavili da Hristos huli na Boga, jer su pohilili na Svetoga Duha, slicno kao i ti koji hulis na Sveto pismo tvrdeci da Stari zavet ne vazi i hulis na Bozji zakon Dekalog, a znas da bezako0nici carstva Bozjega nece naslediti.

ADVENTISTICKI HRISCANI VERUJU

Bog Otac
Bog vječni Otac je Tvorac, Vrelo, Održavalac i Vladar cjelokupnog stvaranja. On je pravedan i svet, milostiv i pun milosrđa, spor na gnjev i obilan nepokolebljivom ljubavlju i vjernošću. Osobine i sila koje su se pokazale u Sinu i Svetom Duhu takođe su otkrivenje Oca. (1. Mojsijeva 1,1; Otkrivenje 4,11; 1. Korinćanima 15,28; Jovan 3,16; 1. Jovanova 4,8; 1. Timotiju 1,17; 2. Mojsijeva 34,6.7; Jovan 14,9)

DOBRO BRE MIKANE PA DOKLE CES DA LAZES OVAJ NAROD???PA TO NEMA SMISLA VISE!NAPADAS SARDIJA BEZ RAZLOGA,EVO TI PRAVA ISTINA A NEKA SE I FORUMASI SAMI INFORMISU KOJI SI TI PREVARANT.

[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="width: 74%"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFEFBD"]Reč "Tora" (Zakon) na jevrejskom ima više značenja u zavisnosti od konteksta u kojem se upotrebljava. U najužem smislu označava pet knjiga Mojsijevih, ali se reč "Tora" može koristiti i za celu jevrejsku bibliju (Stari Zavet - Tanakh, Pisani Zakon) ili u najširem smislu za ceo skup jevrejskih zakona i učenja. Za Jeveje ne postoji "Stari Zavet". Knjige koje u Hrišćanstvu cine Novi zavet nisu deo jevrejskog pisma. Stari Zavet nazivaju Pisana Tora ili Tanakh.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]Pored pisanih dokumenata, Jevreji imaju i "Usmeni Zakon", predanje koje objašnjavaznačenje knjiga, kako ih interpretirati i kako primeniti Zakone. Ortodoksni Jevreji veruju da je Bog predao Usmeni Zakon Mojsiju i daga je on preneo drugima, sve do danas. Predanje je čuvano u usmenom obliku samo do II veka, kada je usmeni zakon prikupljen i zapisan u dokumentu koji se nazivaMišna. Tokom nekoliko narednih vekova, dodatni komentari su dodati u Mišnu i zapisani u Jerusalimu i Vavilonu. Ti dodatni komentari su poznati kao Gemara. Gemara iMišna se zajedno nazivaju Talmud. Ovo je završeno u V veku n.e. Prakticno postoje dva Talmuda: Jerusalimski i Vavilonski Talmud. Vavilonski je obimniji i ljudinajcešće misle na njega kada pomenu Talmud.

613 Mitzvot (zapovesti)
Za Jevreje Zakon (Tora) predstavlja jedinstvenu celinu koja sadrži ukupno 613 zapovesti. Svaka zapovest je data upisanoj formi u Pisanom Zakonu i može biti potvrdna ili zabrana. Neke od zapovesti ne mogu biti ispunjene danas, pre svega one koje se odnose na žrtve i službu u jerusalimskom Hramu (koji danas ne postoji) ikrivični zakon (pošto ne postoji teokratska država Izrael).

torahscrll.ht2.jpg
Judaizam uci da je Bog Jevrejima dao 613 mitzvot (zapovesti). Svih 613 zapovesti su podjednako svete, podjednako obavezujuce i podjednako rec Božija. Sve zapovesti suza Jevreje podjednako važne jersmatraju da ljudska bića, sa ograničenim razumevanjem sveta, nisu umogućnosti da razumeju koja je zapovest u Božijim očima važnija. Pirkei Avot, knjiga iz Mišne,uči: "budite pedantni u ispunjavanju 'manjih' zapovesti kao što ste u 'većim, jer ne znate koju vrstu nagrade cete dobiti zarazličite zapovesti." Još kaže: "trudite se oko 'manjih' zapovesti kao što biste oko 'najvažnijih' ičuvajte se prekršaja, jer ispunjavanje jedne zapovesti vodi vas u ispunjavanje druge, a jedanprekršaj vodi vas u drugi, i zato što nagrada za zapovest je zapovest i kazna za prekršaj je prekršaj." Drugimrečima, svaka zapovest je važna, jer čak i ona koja se cini najmanjom, vodi vaš život u skladu sa Božijim željama, umesto u sklad sanašim sopstvenim.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD] Aseret ha-Dibrot: "Deset Zapovesti"
A šta je sa "Deset Zapovesti"? U Tori, ove reci se nikada ne nazivaju tako. U Tori, oni se nazivaju Aseret ha-D'vareem. U rabinskim tekstovima, nazivaju se još i Aseret ha-Dibrot. Reci d'vareem i dibrot dolaze od jevreske osnove"Dalet-Bet-Resh", što znaci reč, izreka ili stvar. Znaci, pravilan prevod ove fraze je Deset Izreka, Deset Izjava, Deset Objava, DesetReči ili čak Deset Stvari, ali ne Deset Zapovesti, što bi bilo Aseret ha-Mitzvot.

U Judaizmu " Aseret ha-Dibrot" nisu posebne zapovesti, nego kategorije, odnosno klasifikacija zapovesti. Svaka od 613 zapovesti može se svrstati u jednu od tih deset kategorija, manje ili višeočigledno. Na primer, zapovest da se na šabat ne radi ocigledno spada u kategorijusećanja dana šabata i očuvanja njegove svetosti. Zapovest o postu na praznik Yom Kipurtakođe spada u tu kategoriju, što nije tako ocigledno: svi praznici su u nekom smislušabat i tu spadaju sve zapovesti koje se odnose na osvecenje vremena. Dakle, uJudaizmu ne postoji bilo kakva podela zakona, pačak ni "Deset Zapovesti".
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]Kome je namenjenZakon?
kdhtorah.jpg
Judaizamuči da Tora važi samo za potomke Izraela, odnosno za ljude koji su preko Mojsija primili zakon na gori Sinaju. Za druge narode važi Nojev Zakon koji je Noje primio od Boga nakon potopa, a zbog toga što su svi narodi potomci Nojevi. Nojev Zakon sadrži sedam zapovesti, medu kojima nema subote. Interesantno, ove zapovesti se primenjuju "blaže", jer ne-jevreji nemaju "Usmeno Predanje" kojeće im pomoći da bolje razumeju zakon. I najvažnije, po Judaizmu, ne-jevrejiće se spasiti držanjem samo Nojevog zakona, nema potrebe da drže bilo šta od Mojsijevog.Čak šta više, neznabošca koji se odluči da postane Jevrejin (to je moguće tako što ce proci katehizam,obrezanje i sve obrede), rabini su, po Talmudu, dužni da tri puta obeshrabre u tom pokušaju, jer se smatra da time sebi zapravo uzimaveći teret.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]Izvor:
JUDAISAM 101
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

P.S

Mozda ni saqm nisi znao ali sad verujem da znas! pa nemoj lagati dalje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
DOBRO BRE MIKANE PA DOKLE CES DA LAZES OVAJ NAROD???PA TO NEMA SMISLA VISE!NAPADAS SARDIJA BEZ RAZLOGA,EVO TI PRAVA ISTINA A NEKA SE I FORUMASI SAMI INFORMISU KOJI SI TI PREVARANT.

[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="width: 74%"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="bgcolor: #FFEFBD"]Reč "Tora" (Zakon) na jevrejskom ima više značenja u zavisnosti od konteksta u kojem se upotrebljava. U najužem smislu označava pet knjiga Mojsijevih, ali se reč "Tora" može koristiti i za celu jevrejsku bibliju (Stari Zavet - Tanakh, Pisani Zakon) ili u najširem smislu za ceo skup jevrejskih zakona i učenja. Za Jeveje ne postoji "Stari Zavet". Knjige koje u Hrišćanstvu cine Novi zavet nisu deo jevrejskog pisma. Stari Zavet nazivaju Pisana Tora ili Tanakh.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]Pored pisanih dokumenata, Jevreji imaju i "Usmeni Zakon", predanje koje objašnjavaznačenje knjiga, kako ih interpretirati i kako primeniti Zakone. Ortodoksni Jevreji veruju da je Bog predao Usmeni Zakon Mojsiju i daga je on preneo drugima, sve do danas. Predanje je čuvano u usmenom obliku samo do II veka, kada je usmeni zakon prikupljen i zapisan u dokumentu koji se nazivaMišna. Tokom nekoliko narednih vekova, dodatni komentari su dodati u Mišnu i zapisani u Jerusalimu i Vavilonu. Ti dodatni komentari su poznati kao Gemara. Gemara iMišna se zajedno nazivaju Talmud. Ovo je završeno u V veku n.e. Prakticno postoje dva Talmuda: Jerusalimski i Vavilonski Talmud. Vavilonski je obimniji i ljudinajcešće misle na njega kada pomenu Talmud.

613 Mitzvot (zapovesti)
Za Jevreje Zakon (Tora) predstavlja jedinstvenu celinu koja sadrži ukupno 613 zapovesti. Svaka zapovest je data upisanoj formi u Pisanom Zakonu i može biti potvrdna ili zabrana. Neke od zapovesti ne mogu biti ispunjene danas, pre svega one koje se odnose na žrtve i službu u jerusalimskom Hramu (koji danas ne postoji) ikrivični zakon (pošto ne postoji teokratska država Izrael).

torahscrll.ht2.jpg
Judaizam uci da je Bog Jevrejima dao 613 mitzvot (zapovesti). Svih 613 zapovesti su podjednako svete, podjednako obavezujuce i podjednako rec Božija. Sve zapovesti suza Jevreje podjednako važne jersmatraju da ljudska bića, sa ograničenim razumevanjem sveta, nisu umogućnosti da razumeju koja je zapovest u Božijim očima važnija. Pirkei Avot, knjiga iz Mišne,uči: "budite pedantni u ispunjavanju 'manjih' zapovesti kao što ste u 'većim, jer ne znate koju vrstu nagrade cete dobiti zarazličite zapovesti." Još kaže: "trudite se oko 'manjih' zapovesti kao što biste oko 'najvažnijih' ičuvajte se prekršaja, jer ispunjavanje jedne zapovesti vodi vas u ispunjavanje druge, a jedanprekršaj vodi vas u drugi, i zato što nagrada za zapovest je zapovest i kazna za prekršaj je prekršaj." Drugimrečima, svaka zapovest je važna, jer čak i ona koja se cini najmanjom, vodi vaš život u skladu sa Božijim željama, umesto u sklad sanašim sopstvenim.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD] Aseret ha-Dibrot: "Deset Zapovesti"
A šta je sa "Deset Zapovesti"? U Tori, ove reci se nikada ne nazivaju tako. U Tori, oni se nazivaju Aseret ha-D'vareem. U rabinskim tekstovima, nazivaju se još i Aseret ha-Dibrot. Reci d'vareem i dibrot dolaze od jevreske osnove"Dalet-Bet-Resh", što znaci reč, izreka ili stvar. Znaci, pravilan prevod ove fraze je Deset Izreka, Deset Izjava, Deset Objava, DesetReči ili čak Deset Stvari, ali ne Deset Zapovesti, što bi bilo Aseret ha-Mitzvot.

U Judaizmu " Aseret ha-Dibrot" nisu posebne zapovesti, nego kategorije, odnosno klasifikacija zapovesti. Svaka od 613 zapovesti može se svrstati u jednu od tih deset kategorija, manje ili višeočigledno. Na primer, zapovest da se na šabat ne radi ocigledno spada u kategorijusećanja dana šabata i očuvanja njegove svetosti. Zapovest o postu na praznik Yom Kipurtakođe spada u tu kategoriju, što nije tako ocigledno: svi praznici su u nekom smislušabat i tu spadaju sve zapovesti koje se odnose na osvecenje vremena. Dakle, uJudaizmu ne postoji bilo kakva podela zakona, pačak ni "Deset Zapovesti".
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]Kome je namenjenZakon?
kdhtorah.jpg
Judaizamuči da Tora važi samo za potomke Izraela, odnosno za ljude koji su preko Mojsija primili zakon na gori Sinaju. Za druge narode važi Nojev Zakon koji je Noje primio od Boga nakon potopa, a zbog toga što su svi narodi potomci Nojevi. Nojev Zakon sadrži sedam zapovesti, medu kojima nema subote. Interesantno, ove zapovesti se primenjuju "blaže", jer ne-jevreji nemaju "Usmeno Predanje" kojeće im pomoći da bolje razumeju zakon. I najvažnije, po Judaizmu, ne-jevrejiće se spasiti držanjem samo Nojevog zakona, nema potrebe da drže bilo šta od Mojsijevog.Čak šta više, neznabošca koji se odluči da postane Jevrejin (to je moguće tako što ce proci katehizam,obrezanje i sve obrede), rabini su, po Talmudu, dužni da tri puta obeshrabre u tom pokušaju, jer se smatra da time sebi zapravo uzimaveći teret.
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD]Izvor:
JUDAISAM 101
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


P.S

Mozda ni sam nisi znao ali sad verujem da znas! pa nemoj lagati dalje.

E brate moj, da ne beše Jurivake, da obriše gomilu postova Mike 32, koji su se bavili sa mnom umesto teme, tek bi onda video šta je tu sve bilo.
Hvala Jurivaki što je sačuvao temu Adventisti.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
E brate moj, da ne beše Jurivake, da obriše gomilu postova Mike 32, koji su se bavili sa mnom umesto teme, tek bi onda video šta je tu sve bilo.
Hvala Jurivaki što je sačuvao temu Adventisti.
znam brate Sardi zato mi je i mrsko da se bakcem s Mikanom,Ladokejcom jer lazu i varaju na 100kilometra u cas,ali kad sam procito post #3202 nisam mogo da se uzdrzim!"!!!
Morao sam da iznesem istinu pa nek svako proveri.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ajde da mi neko objasni na sta je Isus mislio kada je rekao ovo:

" Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim."

"Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši."
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
proroci su najavili rođenje Mesije i mjesto
muku i smrt, za koliku svotu če biti izdan, najavili su uskrsnuće
e pa sve se to ispunilo po riječi proročkoj
ni jedna *jota* (original iz prijevoda) neče proći, neče se ukinuti
znaći da je zakon Nepromijenjiv
židovi su tada već bili skloni uzdizanju obrednog zakona kao da je veći od Božjeg Zakona
a dalje se misli da če taj isti zakon biti poštivan dok god bude i zemlje i neba-svemira
znaći nitko nikada neće srušiti Zakon Svemogučega
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Drugo, ako je i istina ono sto on tvrdi, zar zbilja mislis da je pristojno od jednog svetenika da to trubi u javnosti?"

Трубиш ти по интернету годинама и надгледаш да ли се добро врши презентација адвентизма. А поред тога слабо познајеш шта су дужности и обавезе, а пре свега добра дела сваког хришћанина:

Adrisane, sramoto jhedna, nemoj ser javno brukati.

Ko kaze da o Zarku Gavrilovicu ja trubim? Zar ne trube njegove javne izjave preko midija i na svakom privatnom sastanku sa pravoslavnima?
Da li si ga slusao sta je izjavio u Torontu? A to nije pocetak, ja ga slusam decenijnama.
Pa onda kaiko te nije sramoita da kazes da ja to objavljujem?

Zar ti mislis da je to ispravno da onaj koji je svoju karijeru proveo u toj Crkvi sda po mstare dane tako se izrazava o njoj? Ako to tebi odgovarao neka vam je srecno, ali ja kao neparvoslavac mislim da to nije ljudki a nije ni posteno.



Ja mislim d asu pouke sledece.
Isto je sto su Fariseji izjavili da Hristos huli na Boga, jer su pohilili na Svetoga Duha, slicno kao i ti koji hulis na Sveto pismo tvrdeci da Stari zavet ne vazi i hulis na Bozji zakon Dekalog, a znas da bezako0nici carstva Bozjega nece naslediti.

То што је изјавио у Торонту је веома савесно и добронамерно, а није за ову тему. Можемо о томе на теми: Православље. И не изврћи речи јер знам шта сам написао и није двосмислено. Ако само он труби у јавности, шта онда ми радимо?

Ако тако судиш, онда можемо и за апостоле исто рећи када су критиковали неке епископе и хришћане за нечасно и недостојно понашање. Најлакше је глумити душебрижника, а да се иза тога крије лицемерно нападање. Тако сам и схватио твоје циљеве и намере први пут, и од онда схватио целу слику адвентистичког деловања и маркетинга који се заснива на пљувању и сатанизовању свих осталих хришћана. А наводно сте разумни, благи и мудри.


17. Молим вас, пак, браћо, чувајте се од оних који чине распре и раздоре на штету науке коју ви научисте, и уклоните се од њих;
18. Јер такви не служе Господу нашем Исусу Христу него свом трбуху, и благим речима и благословима прелашћују срца безазлених. (Римљанима 16)

А кад покажеш да се иза тога крије лукава намера и прорачунато деловање, онда адвентизам постаје пун увреда и супротан од онога за шта се представља.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ajde da mi neko objasni na sta je Isus mislio kada je rekao ovo:

" Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim."

"Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši."

TEBI COVEK NEMOZE ZAMERITI BRATKO JER SI ATEIST,I NE POZNAS BIBLIJU NAJBOLJE ALI SPEDY12 JE POZNA BAREM DELIMICNO PA ONDA BI TREBAO DA ZNA STA JE iSUS REKAO NA KRSTU A REKAO JE (SVRSILO SE)ZAKON JE ISPUNJEN-IZVRSEN,JER NEPOSTOJI COVEK NA ZEMLJI KOJI BI IZDRZAO ZAKON BOZJI.I LUCIFER GA NIJE IZDRZAO,NJEGOVI ANDJELI-DEMONI A KAMOLI COVEK IAKO SU BIBLI DALEKO SAVRSENIJI OD NAS,ADAMA.ZATO JE MORAO SAM BOG DA SE OVAPLOTI I POKAZE LJUDIMA DA COVEK MOZE DA IZDRZI ZAKONE I ONI SU SVRSENI,POSTO LJUDI NISU RAZUMELI ZAKONE U KOM SMISLU IH JE BOG DAO ZATO GA I UBISE! TJ TELO KOJE JE UZEO KROZ MARIJU.
aLI CIM SE VRATI BOG NA NEBO POSLA DUHA SVETOG NA APOSTOLE I ONI POKAZASE SVETU KAKVI U STVARI ZAKONI,KAKO SE TREBAJU SPROVODITI.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ajde da mi neko objasni na sta je Isus mislio kada je rekao ovo:

" Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim."

"Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši."


Tekst je sasvim razumljiv.
Isus nije došao da ukine zakon već da ga ispuni, odnoosno da svaku zapovest praktično sprovede u lični život živeći po njemu, zato je na drugom mestu napomenuo "JA ODRŽAH ZAPOVESTI OCA SVOJEGA"

Iz zakona neće nestati ni najmanjega slovca do kraja istorije sveta.

Evo šta kaže ceo tekst:

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom"

Zapazi da Isus ovde govori o vremenu nakon svog vaznesenja, gde je za one koji održe zapovesti i upute ljude da ih drže dat blagoslov, a za one koji pokvre i jednu zapovest i upućuju ljude oko sebe da je on ukinut i da ga ne treba držati prokletstvo.

Sam zaključi u koju grupu spadaju oni koji govore protiv zapovesti i pokušavaju na sve načine da ga diskredituju.


 
Natrag
Top