Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Pa i ja sam uvek govorio da u Adventizmu ima spašenih vernika, ali jedan jako mali procenat. Ti ko da ne čitaš moje postove. Velika većina Adventista će završiti u paklu.
Što je i dokaz da treba u najširem luku zaobilaziti Adventističku Crkvu. Jer kakva je to Crkva koja većinu svojih vernika vodi u pakao !?
Elen Vajt se izlupetala kao malo ko u istoriji religije. Meni je smešno uošte i spominjati nju. Najobičniji bolesnik i prevarant. Imala je na stotine lažnih vizija........


Izokrenuo si smisao onoga sto sam napisao.

Rekao sam da Adventisticka crkva ima istinu, ali da ce jedan broj vernika napustiti ovu istinu i pridruziti se odpalom Vavilonu, ali na njihovo mesto ce doci drugi koji ce cuti istinu i prihvatiti je celim srcem.

Tvojom izjavom da ce vecina Adventista zavrsiti u paklu sama govori za sebe o tvojoj licnosti, kao i vrlo ruzne reci koje upucujes protiv Elen White, i lazne izjave da je imala na stotine laznih vizija.
Sudija je Bog, a ti stavljas sam sebe u poziciju sudije.

Sardy Sardy, govoriti o ljubavi a ponasati se na takav nacin je krajnje Bogohulno, ali to je tvoja licna stvar..
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
dakako da treba gledati realnostne znači da jedan čovek koji bude unutar adventista pa ode u efe mora biti sinonim za loš adventizam,verujem da se tu svi slažu oko toga,mada šardi oće reći da je ipak opasno imati take ideje datume dolaska i slično. slušao sam evangelistu(zaboravih ime) adventistu uz pomenutog hjuza koji lepo govori da zadnja moguća godina diolaska Isusa neće preći 2031,a da će doći pre,jer je rekao da će skratiti dane. to je ta opasnost i neozbiljnost. bolje dfa se bave ne pričom o uvođenju nedeljnog zakona jer to neće dočekati kao predznak dolaska Hrista ,već da se bave mukom oko mnogih ljudiu unutar koji dr+e dva braka idruge anomalije ovog sveta koji neće ući u nebo ,kako Gospod opominje pa ma dršali subotu do pune svetosti. grešiti jednoj zapovesti je grešiti svim pa i suboti!
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Izokrenuo si smisao onoga sto sam napisao.

Rekao sam da Adventisticka crkva ima istinu, ali da ce jedan broj vernika napustiti ovu istinu i pridruziti se odpalom Vavilonu, ali na njihovo mesto ce doci drugi koji ce cuti istinu i prihvatiti je celim srcem.

I meni je ovo zapelo za oko...tj. da je ovakva nauka jako daleko od Božjeg obećanja i želje da se svi ljudi spase.
Jer po ovoj računici, to je ostatak ostataka...mali, neznatan broj spašenih duša! Naprosto smiješno.U potpunoj suprotnosti s Bogom ljubavi! Leo, mijenjajte tu smiješnu teoriju ili se obratite i vjerujte Evanđelju. Samo EVANĐELJU!
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Као што се и претпостављало, гомила постова где адвентисти оспоравају да је Хелен плагијатор. Једно је користити референце, а друго копирати читаве садржаје, како у тексту, тако и у смисленом значењу. И што је још горе, тврдити да су то визије од Бога. Нема ту никаквих визија, само машта и крађа туђих идеја (маштања и закључака).

Сасвим довољно је што је потпис фалсификован на слици, чак и не морамо остало да гледамо. Али шта би они друго и могли него да спамују, и то не уобичајено, видим да сада имамо СПАМЧИНЕ. Пола материјала се своди на пљување православне цркве јер колико видимо, то је већ припремљен материјал који они држе за овакве ситуације. Сигурно је да нису писали "из главе".

Њене крађе су толико биле безобразне, да је чак и дневник копирала:

Robert W. Olson, predsednik White Estate, u svom clanku od 12. septembra 1978, pod naslovom "Wylieve reci upotrebljene da opise sta je sama videla 15. maja 1887." uporeduje odlomak iz dnevnika Ellen White iz 1887 sa citatom iz knjige "Istorija protestantizma" izdate 1876: Ellen G. White
"Zurich is pleasantly situated on the shores of Lake Zurich. This is a noble expanse of water, enclosed with banks which swell upwards, clothed with vineyards and pine forests, from amid which hamlets and white villas gleam out amid trees and cultivated hills which give variety and beauty to the picture, while in the far off horizon the glaciers are seen blending with the golden clouds. On the right the region is walled in with the craggy rampart of the Albis Alp, but the mountains stand back from the shore and by permitting the light to fall freely upon the bosom of the Lake and on the ample sweep of its lovely and fertile banks, give a beauty to the picture which pen or brush of the artist could not equal. The neighboring lake of Zug is in marked contrast to Zurich. The placid waters and slumbering shore seem perpetually wrapped in the shadows."

[ms. 29-1887]

James A. Wylie
"Zurich is pleasantly situated on the shores of the lake of that name. This IS a noble expanse of water, enclosed within banks which swell gently upwards, clothed here with vineyards there with pine*forests, from amid which hamlets and white villas gleam out and enliven the scene, while m the far*off horizon the glaciers are seen blending with the golden clouds. On the right the region is walled in by the craggy rampart of Albis Alp, but the mountains stand back from the shore, and by permitting the light to fall freely upon the bosom of the lake, and on the ample sweep of its lovely and fertile banks, give a freshness and airiness to the prospect as seen from the city, which strikingly contrasts with the neighboring Lake of Zug, where the placid waters and the slumbering shore seem perpetually wrapped in the shadows of the great mountains."

http://
true.faithweb.com/7-white-diary.htm

Полако расте број откривених ствари и људи који лично сведоче о адвентистима, доста дуго су и успевали да прикривају, преправљају, бришу. Имамо и сведочење Роберта Сандерса који се посветио објављивању превара и онога што је сам видео и закључио. Текст је на енглеском језику, можда и може да се преведе колико-толико у преводиоцу, чисто да се види поента о чему се ради. Ко може да разуме енглески веома лако може да схвати и то веома брзо.

http://www.
truthorfables.com/My_Testimony.htm

 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I meni je ovo zapelo za oko...tj. da je ovakva nauka jako daleko od Božjeg obećanja i želje da se svi ljudi spase.
Jer po ovoj računici, to je ostatak ostataka...mali, neznatan broj spašenih duša! Naprosto smiješno.U potpunoj suprotnosti s Bogom ljubavi! Leo, mijenjajte tu smiješnu teoriju ili se obratite i vjerujte Evanđelju. Samo EVANĐELJU!


Govori se o ostatku unutar Bozje crkve, ne u svetu.
Taj ostatak je deo Bozjeg naroda i on ima zadatak da objavi jevandjelje ovom svetu, sto znaci da ce mnostvo onih koji cuju jevandjelje koje bude objavljivao ostatak biti spaseno, i to je veliko mnostvo iz svakog naroda, plemena i jezika opisano u otkrivenju Jovanovom.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Aedriane, Roberst Sender nije ni blizu Zarka Gavrilovica, koji javno decenijama objavljuje da SPC vlada mafija i masoni.
Verujes li obojici podjednako?


Drugo, stavio si gore primedbu da ono sot sam objavio nije istina.

Dokazi da ovaj izvestaj nije istinit:

PRAVOSLAVNI INTELEKTUALCI VISOKO CENE DELA ELENE VAJT

Neko je rekao, da su najveci kriticari necijih dela oni koji ne nzaju o cemu se radi.
Dr Paja Radosavljević (1879-1958 dobio je magistraturu i doktorat na Njujork univerzitete gde je i nastavio kao professor eksperimentalnhe psihologije i pedagogoije. On je cesto dolazio u Srbiju i drzao seminare i predavanja na univerzitetima. Jedno vreme je bio i zaposlen u Somboru i Novom Sadu.

Nedaleko do Njujorskog univerziteta nalazio se i Adventisticki cedntar u kom su se odrzavala predavanja, seminari, savetovanja, itd. a u kom je i kniujizara. Dr Radosavljevic je posetio centar i knjizaru i njegovu paznju privukla je knjiga od Elene Vsaj pod naslovom Vaspitanje. Kupio je knjigu, preveo na srpski jezik i izdao pod svojim imenom, samo je promenio naslov na “Biblijska pedagogija”. Zanimljivo je da je ovu knjigu odobrio Sinoda Srpske Pravoslavne Crkve kao udzbemnik za studente Bogoslovije.

Knjiga Biblijska perdagodija izdata je u Sremskim Karlovcima 1912. godine.
Kada je predsednik Advnetisticke crkve u Srbiji posetio dr Radosavljuevica i rekao mu da i on pripada istoj Crkvi on se iznenadio i upiutao: “Zar tih ima i u Srbiji?”

Ova knjiga jos uvek se nalazi u Narodnoj biblioteci Srbije u Beogradu. To pokazuje koliko pravoslavni intelektualci daju vrednos delima Elene Vajt.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa i ja sam uvek govorio da u Adventizmu ima spašenih vernika, ali jedan jako mali procenat. Ti ko da ne čitaš moje postove. Velika većina Adventista će završiti u paklu.

Velecasni SUDIJA, mnogo smo pocasceni tvojom presudom, koja za nas "mnogo" znaci?

Kako se Boga ne bojis da ti nad nekim izrices presudu?
Zar ne bi trebao da se zapitas gde si ti i gde ces zavrsiti?

---------------------
Što je i dokaz da treba u najširem luku zaobilaziti Adventističku Crkvu. Jer kakva je to Crkva koja većinu svojih vernika vodi u pakao !?

Hvala ti na ovoj izjavi. Sad si rekao istinu. Ne zelis ti da raspravljas o onome sto Adventisyti uce i veruju, nego neprestano podvaljujes lazi, a jasno nam je da zelis da zaobidjes istinu, je rnisi spreman da se s njom sretnes.


Ako ces zaobici ono sto adventisati veruju i uced, o cemu bi onda zeleo da diskutujes na ovoj temi? O tvojim izmisljotinama.

-----------------

Elen Vajt se izlupetala kao malo ko u istoriji religije. Meni je smešno uošte i spominjati nju.

Sarrdy, pa ko te tera da je uposte i jedanput spomenes Adventiste i Elenu Vajt?
Ako ti tako verujes, samo veruj, ali ja imam potpuno drugacoiji utisak, jer znam u sta verujem i u Koga verujem.


Po tvojoj izjavi znaci da odbijas da diskutujes o ucenju i verovanju Adventistickih hrtisvcansa.

Znaci da Sarrdy nema nikakve primedbe na stvarno ucenje Adventisticke crkve, samo ima na ono lazno koje on formulise. Pa onda i ja se s njim slazem.


Hvala na jasnoj izjavi.

Iako je Sarrdy javno izjavio da ne veruje u Stari zavet pa cak ni u Bozji zakon koji je u Starom zavetu, ipak sada kad sam izneo ono kako adventisti veruju u Sveto pismo, on se nije usudio da bilo sta kaze suprotno, iako je njegovo verovanje potpuno drugacije. A zato nema sta da kaze, jer nije spremsan da diskutuje u ucenju Adventisticke crkve, bez njegovog izvrtanja istine.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Aedriane, Roberst Sender nije ni blizu Zarka Gavrilovica, koji javno decenijama objavljuje da SPC vlada mafija i masoni.
Verujes li obojici podjednako?


Drugo, stavio si gore primedbu da ono sot sam objavio nije istina.

Dokazi da ovaj izvestaj nije istinit:

PRAVOSLAVNI INTELEKTUALCI VISOKO CENE DELA ELENE VAJT

Neko je rekao, da su najveci kriticari necijih dela oni koji ne nzaju o cemu se radi.
Dr Paja Radosavljević (1879-1958 dobio je magistraturu i doktorat na Njujork univerzitete gde je i nastavio kao professor eksperimentalnhe psihologije i pedagogoije. On je cesto dolazio u Srbiju i drzao seminare i predavanja na univerzitetima. Jedno vreme je bio i zaposlen u Somboru i Novom Sadu.

Nedaleko do Njujorskog univerziteta nalazio se i Adventisticki cedntar u kom su se odrzavala predavanja, seminari, savetovanja, itd. a u kom je i kniujizara. Dr Radosavljevic je posetio centar i knjizaru i njegovu paznju privukla je knjiga od Elene Vsaj pod naslovom Vaspitanje. Kupio je knjigu, preveo na srpski jezik i izdao pod svojim imenom, samo je promenio naslov na “Biblijska pedagogija”. Zanimljivo je da je ovu knjigu odobrio Sinoda Srpske Pravoslavne Crkve kao udzbemnik za studente Bogoslovije.

Knjiga Biblijska perdagodija izdata je u Sremskim Karlovcima 1912. godine.
Kada je predsednik Advnetisticke crkve u Srbiji posetio dr Radosavljuevica i rekao mu da i on pripada istoj Crkvi on se iznenadio i upiutao: “Zar tih ima i u Srbiji?”

Ova knjiga jos uvek se nalazi u Narodnoj biblioteci Srbije u Beogradu. To pokazuje koliko pravoslavni intelektualci daju vrednos delima Elene Vajt.


Sve najbolje

Samo da razjasnimo.
Sinod SPC je odobrio knjigu Elen Vajt kao sredstvo edukacije na bogosloviji?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
KOJU PRIMEDBU IMATE NA SLEDECE UCENJE ADVENTISTICKE CRKVE?


2. Trojstvo
Postoji jedan Bog: Otac, Sin i Sveti Duh, jedinstvo tri lica iste vječnosti. Bog je besmrtan, svemoćan, sveznajući, iznad svega i svuda prisutan. On je beskonačan i prevazilazi moć ljudskog shvatanja, ali ipak poznat preko svojih otkrivenja o Sebi. On je vječno dostojan da Ga sva stvorenja poštuju, obožavaju i da Mu služe. (5. Mojsijeva 6,4; Matej 28,19; 2. Korinćanima 13,14; Efescima 4,4-6; 1. Petrova 1,2; 1. Timotiju 1,17; Otkrivenje 14,7)
 
Natrag
Top