Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Tekst je sasvim razumljiv.
Isus nije došao da ukine zakon već da ga ispuni, odnoosno da svaku zapovest praktično sprovede u lični život živeći po njemu, zato je na drugom mestu napomenuo "JA ODRŽAH ZAPOVESTI OCA SVOJEGA"

Iz zakona neće nestati ni najmanjega slovca do kraja istorije sveta.

Evo šta kaže ceo tekst:

"Ne mislite da sam ja došao da pokvarim zakon ili proroke: nisam došao da pokvarim, nego da ispunim.
Jer vam zaista kažem: dokle nebo i zemlja stoji, neće nestati ni najmanje slovce ili jedna titla iz zakona dok se sve ne izvrši.
Ako ko pokvari jednu od ovih najmanjih zapovesti i nauči tako ljude, najmanji nazvaće se u carstvu nebeskom; a ko izvrši i nauči, taj će se veliki nazvati u carstvu nebeskom"

Zapazi da Isus ovde govori o vremenu nakon svog vaznesenja, gde je za one koji održe zapovesti i upute ljude da ih drže dat blagoslov, a za one koji pokvre i jednu zapovest i upućuju ljude oko sebe da je on ukinut i da ga ne treba držati prokletstvo.

Sam zaključi u koju grupu spadaju oni koji govore protiv zapovesti i pokušavaju na sve načine da ga diskredituju.



I ISPUNIO JE !
Zato više i ne važi Stari Zavet za držanje. Ni jedno slovo.
Novo telo, odnosno nanovorođenje je Novi Zvet !
To svaki malo bolji poznavalac Biblije zna. Jer da si ti u pravu, onda bi mi imali 613 Zapovesti a ne 10 ili 15.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I ISPUNIO JE !
Zato više i ne važi Stari Zavet za držanje. Ni jedno slovo.
Novo telo, odnosno nanovorođenje je Novi Zvet !
To svaki malo bolji poznavalac Biblije zna. Jer da si ti u pravu, onda bi mi imali 613 Zapovesti a ne 10 ili 15.

Kada ti očigledan biblijski dokaz nije dovoljan, onda si u velikom problemu, ili ipak svesno to činiš, jer ti ponos ne dopušta da prihvatoiš čistu istinu koju biblija otkriva tako jasno.
 
Član
Učlanjen(a)
25.12.2012
Poruka
1.901
bilo bi ispravnije kad bi Biblijske knjige stari, novi zavjet drugačije zvali
tj. knjige do Krista i knjiga nakon Krista
definicija zavjeta

zavjet je savez Božji sa grešnicima putem krvi žrtve koja postaje jamac saveza Božjeg obećanja
o otkupu čovjeka i milosti prema čovjeku

savez postaje pravovaljan tek kada se krv prolije
a znamo svi kada se prolila krv za nas grešnike i koji to novi zavjet imamo
pa i tko nam je omogučio spasenje svojom krvi

jasno vidljivo da nas nikakva marija neče spasiti
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Kada ti očigledan biblijski dokaz nije dovoljan, onda si u velikom problemu, ili ipak svesno to činiš, jer ti ponos ne dopušta da prihvatoiš čistu istinu koju biblija otkriva tako jasno.
Kada ti najmanje 100 STIHOVA iz Biblije nije DOKAZ, da je Stari Zavet ispunjen i nevažeći više, KO i ŠTA bi te moglo ubediti !?
Ipak je veštica sa 3 razreda osnovne škole odradila svoj posao.
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
TEBI COVEK NEMOZE ZAMERITI BRATKO JER SI ATEIST,I NE POZNAS BIBLIJU NAJBOLJE ALI SPEDY12 JE POZNA BAREM DELIMICNO PA ONDA BI TREBAO DA ZNA STA JE iSUS REKAO NA KRSTU A REKAO JE (SVRSILO SE)ZAKON JE ISPUNJEN-IZVRSEN,JER NEPOSTOJI COVEK NA ZEMLJI KOJI BI IZDRZAO ZAKON BOZJI.I LUCIFER GA NIJE IZDRZAO,NJEGOVI ANDJELI-DEMONI A KAMOLI COVEK IAKO SU BIBLI DALEKO SAVRSENIJI OD NAS,ADAMA.ZATO JE MORAO SAM BOG DA SE OVAPLOTI I POKAZE LJUDIMA DA COVEK MOZE DA IZDRZI ZAKONE I ONI SU SVRSENI,POSTO LJUDI NISU RAZUMELI ZAKONE U KOM SMISLU IH JE BOG DAO ZATO GA I UBISE! TJ TELO KOJE JE UZEO KROZ MARIJU.
aLI CIM SE VRATI BOG NA NEBO POSLA DUHA SVETOG NA APOSTOLE I ONI POKAZASE SVETU KAKVI U STVARI ZAKONI,KAKO SE TREBAJU SPROVODITI.

Priznajem, ne poznajem bibliju kao vi (volim da mislim da je poznajem vise od vecine vernika u Srbiji), ali je dovoljno poznajem da zakljucim da ti je argument "svrsilo se" slab. U drugim jevandjeljima njegove poslenje reci su drugacije. To je prva stvar, druga i da odbacimo ostala jevandjelja, sto u ovoj slucaju cinis, opet moras da nadjes pouzdanu korelaciju izmedju reci "svrsilo se" i "starozavetni zakoni ne vaze".
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Још ће мене бановати што убацујем целу главу Матај 5. Али не вреди другачије, овде видимо да Господ објашњава и пооштрава закон, тј. даје заповести које се своде на срце, а не како адвентисти држе по Мојсију:

Матеј, глава 5
1. А кад Он виде народ, попе се на гору, и седе, и приступише Му ученици Његови.
2. И отворивши уста своја учаше их говорећи:
3. Благо сиромашнима духом, јер је њихово царство небеско;
4. Благо онима који плачу, јер ће се утешити;
5. Благо кроткима, јер ће наследити земљу;
6. Благо гладнима и жеднима правде, јер ће се наситити;
7. Благо милостивима, јер ће бити помиловани;
8. Благо онима који су чистог срца, јер ће Бога видети;
9. Благо онима који мир граде, јер ће се синови Божји назвати;
10. Благо прогнанима правде ради, јер је њихово царство небеско.
11. Благо вама ако вас узасрамоте и успрогоне и кажу на вас свакојаке рђаве речи лажући, мене ради.

12. Радујте се и веселите се, јер је велика плата ваша на небесима, јер су тако прогонили пророке пре вас.
13. Ви сте со земљи; ако со обљутави, чим ће се осолити? Она већ неће бити низашта, осим да се проспе напоље и да је људи погазе.
14. Ви сте видело свету; не може се град сакрити кад на гори стоји.
15. Нити се ужиже свећа и меће под суд него на свећњак, те светли свима који су у кући.
16. Тако да се светли ваше видело пред људима, да виде ваша добра дела, и славе Оца вашег који је на небесима.
17. Не мислите да сам ја дошао да покварим закон или пророке: нисам дошао да покварим, него да испуним.
18. Јер вам заиста кажем: докле небо и земља стоји, неће нестати ни најмање словце или једна титла из закона док се све не изврши.
19. Ако ко поквари једну од ових најмањих заповести и научи тако људе, најмањи назваће се у царству небеском; а ко изврши и научи, тај ће се велики назвати у царству небеском.

Од којих заповести? Па од ових које Господ до сада изнесе, а то се сматра хришћанским врлинама и хришћанским делима. Дакле, да будемо кротки, мирољубиви, милостиви, чистог срца...


20. Јер вам кажем да ако не буде већа правда ваша него књижевника и фарисеја, нећете ући у царство небеско.
21. Чули сте како је казано старима: Не убиј; јер ко убије, биће крив суду.
22. А ја вам кажем да ће сваки који се гневи на брата свог низашта, бити крив суду; а ако ли ко рече брату свом: Рака! Биће крив скупштини; а ко рече: Будало! Биће крив паклу огњеном.
23. Зато дакле ако принесеш дар свој к олтару, и онде се опоменеш да брат твој има нешто на те,
24. Остави онде дар свој пред олтаром, и иди пре те се помири с братом својим, па онда дођи и принеси дар свој.
25. Мири се са супарником својим брзо, док си на путу с њим, да те супарник не преда судији, а судија да те не преда слузи и у тамницу да те не ставе.
26. Заиста ти кажем: нећеш изаћи оданде док не даш до последњег динара.
27. Чули сте како је казано старима: Не чини прељубе.
28. А ја вам кажем да сваки који погледа на жену са жељом, већ је учинио прељубу у срцу свом.
29. А ако те око твоје десно саблажњава, ископај га и баци од себе: јер ти је боље да погине један од удова твојих неголи све тело твоје да буде бачено у пакао.
30. И ако те десна рука твоја саблажњава, одсеци је и баци од себе: јер ти је боље да погине један од удова твојих неголи све тело твоје да буде бачено у пакао.
31. Тако је казано: Ако ко пусти жену своју, да јој да књигу распусну.
32. А ја вам кажем да сваки који пусти жену своју, осим за прељубу, наводи је те чини прељубу; и који пуштеницу узме прељубу чини.
33. Још сте чули како је казано старима: Не куни се криво, а испуни шта си се Господу заклео.
34. А ја вам кажем: не куните се никако: ни небом, јер је престо Божји;
35. Ни земљом, јер је подножје ногама Његовим; ни Јерусалимом, јер је град великог Цара.
36. Ни главом својом не куни се, јер не можеш длаке једне беле или црне учинити.
37. Дакле нека буде ваша реч: да - да; не - не; а шта је више од овог, ода зла је.
38. Чули сте да је казано: Око за око, и зуб за зуб.
39. А ја вам кажем да се не браните ода зла, него ако те ко удари по десном твом образу, обрни му и други;
40. И који хоће да се суди с тобом и кошуљу твоју да узме, подај му и хаљину.
41. И ако те потера ко један сат, иди с њиме два.
42. Који иште у тебе, подај му; и који хоће да му узајмиш, не одреци му.
43. Чули сте да је казано: Љуби ближњег свог, и мрзи на непријатеља свог.
44. А ја вам кажем: љубите непријатеље своје, благосиљајте оне који вас куну, чините добро онима који на вас мрзе и молите се Богу за оне који вас гоне;
45. Да будете синови Оца свог који је на небесима; јер Он заповеда свом сунцу, те обасјава и зле и добре, и даје дажд праведнима и неправеднима.
46. Јер ако љубите оне који вас љубе, какву плату имате? Не чине ли то и цариници?
47. И ако Бога називате само својој браћи, шта одвише чините? Не чине ли тако и незнабошци?
48. Будите ви дакле савршени, као што је савршен Отац ваш небески.

Матеј, глава 6
...

Матеј, глава 7
...

Да не цитирам и ове две главе, а ни ЦЕО Нови завет, јер нигде, али нигде не би заповеђено да се светкује субота, што не значи да не може. Јевреји који прихватају Христа, ви, било ко, сви можемо светковати суботу, али и не морамо. Али вас су толико оптеретили суботом и напричали вам свакве приче да не видите испред носа од суботарења. Али шта да вам се помогне када не желите да се ослањате на Нови завет, већ само Стари држите?
 
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
јер нигде, али нигде не би заповеђено да се светкује субота, што не значи да не може. Јевреји који прихватају Христа, ви, било ко, сви можемо светковати суботу, али и не морамо.

Oppa gangnam style.
Imamo i prvo priznanje na forumu. Adventisti su upravo odbranili svoj stav u vezi subote.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Oppa gangnam style.
Imamo i prvo priznanje na forumu. Adventisti su upravo odbranili svoj stav u vezi subote.
Ti ne samo što ne poznaješ dobro Bibliju, nego čak ni ne pratiš temu.
Kao da ti je jedini cilj da bilo šta napišeš, na nekoj temi, i da uknjižiš što veći broj postova za tebe ! A istina, pravda, spasenje, ..... to te uopšte ne interesuje.
Ko, kada i gde je rekao da se SUBOTA ne sme slaviti ?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
U bibliji niko i nigde, to je poenta. Jel ovo tvoje priznanje da su adventisti u pravu za subotu ili?
Opet si promašio temu. Ne vredi s tobom. Takav si.
Lepo sam ti rekao da mi ne raspravljamo o tome da li se subota sme držati kao dan od odmora ili ne sme, ali džaba tebi.
 
Natrag
Top