Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ja NIJEDANPUT !
A za ostale, se asolutno ne sećam !

Evo OVOM PRILIKOM POZIVAM SVE DISKUTANTE SA OVE TEME DA ODGOVORE DA LI SU NEKADA, kako navodi starstuff koristili poslednje Isusove reči sa krsta (,,svrši se'') kao argumentaciju da Stari Zavet više NE VAŽI !

Sarrdy obicno pokusava da opravda svoje zablude vecinom glasova sto je poznato u demokratiji.
Kad su u piutanju Biblijske istijnhe, ond avecina ne igra ulogu, jer vecina je uvek na sirokom putu a manjijna na uzkom koji vodi u Raj.

Drugo, Sarrdy, pa zar nisi ti izjavio pred celim ovim forumom da Stari zavet vise ne vazi za hriscane niti Bozji zakona Dekalog? Sta je sada, posumnjao si sam u svoje nekadasnje tvrdnje ili je za tebe i ovako i omnako samo ako mozes nekoga da poveses stramputicom?


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
NIJE! :dtyste: Čitala sam na ovoj temi Šardyja i dva-tri put mu sugerirala da prestane, da nema smisla, da ih neće razuvjeriti itd, ali mislim da je dobro odradio posao. Nije ih uspio razuvjeriti, ali im je dokazao s biblijskim argumentima.

Izabeleta, ja sam pratio Sarrdyeve izjave i jos nisam video dokaze o kojima ti govoris. Voleo bih da jesom ali kako da ih vidima kad ih nema? U toj papazjaniji samo povrsni poznavaoci Biblije mozda mogu da vede doikaze, ali ne i istrajni istrazivaci.
Koliko za tebe vredi Sarrdyev dokaz iz Bibjije iako je izjavio da Stari zavet ne vazi za hriscanbe? Pa posle toga mene zeli bilo sta da dokaze is tog istog Starog zaveta u koji ni on ne veruje?
Drugo, Sarrdy nije u stanju da se upusti u raspravu sa nama, on samo ignorise nasa pitanja i koemntare.

Trece, Sarrdy je ujavnpo izjavio da za Hriscane Oozjiu zakon Dekalog ne vazi. Pa ako je tako sta onda za hriscasne vazi. M98i pak verujemo u celo Sveto pismo daje nadahnuta Rerc Bozja opravo kaiko je ucio Hristos i svi aposytoli. Pa ond agde su ti dokazi?

Tvoj post mi je sada upao u oči jer si se dao uhvatiti s prstima u pekmezu. Haha, tako se kaže kad netko napravi početničku grešku. Ti si čitao ( malo? mnogo?) Evanđelje, ali je očito da nisi prožet njegovim duhom. Tebi je svejedno jel to subota ili nedjelja, a našao si da piše subota...i onda kažeš adventisti su u pravu, a mi da smo praznih ruku. Haha, tebi je važno slovo na papiru, a to što je Isus uskrsnuo od mrtvih u nedjelju, po ćemu je nedjelja posvećena, to te ne zanima jer ionako ne vjeruješ.

Izabeleta, znaci i ti ne drzos mnogo do onoga sto je odavno zapisano u Svetom pismiu.
Isus jeste vaskrsao prvog radnog dana u sedmici, u tome se slazem sa tobom, ali gde pise u Bibliji da je tim aktom Isus POSVETIO NEDELJU? To nigde ne pise.

U Bibiliji postoji Bozja, a ne ljdska zapovest za praznovanje subote, koja datira od stvaranja, a za praznovanje nedelje ne postoji nikakva zapovest u celom Svetom pismu.

Ako ipak mislis da u Bibliji postojiu ZAPOVEST da se odbaci subota, a da se praznuje nedelja, voleo bih da nam je pokazes.

Sve najbolje


Sad si se uhvatio za Izabeletu?Miko bre ajde da diskutujemo o adventistima!!!

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ja NIJEDANPUT !
A za ostale, se asolutno ne sećam !

Evo OVOM PRILIKOM POZIVAM SVE DISKUTANTE SA OVE TEME DA ODGOVORE DA LI SU NEKADA, kako navodi starstuff koristili poslednje Isusove reči sa krsta (,,svrši se'') kao argumentaciju da Stari Zavet više NE VAŽI !

Sarrdy obicno pokusava da opravda svoje zablude vecinom glasova sto je poznato u demokratiji.
Kad su u piutanju Biblijske istijnhe, ond avecina ne igra ulogu, jer vecina je uvek na sirokom putu a manjijna na uzkom koji vodi u Raj.

Drugo, Sarrdy, pa zar nisi ti izjavio pred celim ovim forumom da Stari zavet vise ne vazi za hriscane niti Bozji zakona Dekalog? Sta je sada, posumnjao si sam u svoje nekadasnje tvrdnje ili je za tebe i ovako i omnako samo ako mozes nekoga da poveses stramputicom?


Sve najbolje

A Mika 32, usled nedostataka biblijskih argumenata da napada Šardija na temi Adventizam, i pored svih upozorenja da pojedinac ne može biti tema na bilo kojoj temi !
Razumem ja da mu đavo ne da mira, ali moje je samo da otkrijem čiji je Mika 32.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sad si se uhvatio za Izabeletu?Miko bre ajde da diskutujemo o adventistima!!!

Pozdrav od Gere.
Ne može on da diskutuje o Adventistima jer je to jedna od najgorih Crkava na Planeti. Potpuno ga ja razumem.

Jedina šansa mu je ovo.
Vidiš da i pored oštrog upozorenja Jurivake, i gomilu obrisanih mu postova, on ne može toga da se otrgne.
A i nikada neće ! Đavo mu neće dati mira. Videćeš.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
tripo brate prvo ih izuci,ja sam tako isto mislio dok ih nisam upoznao!Adrian je takodje bio njihov simpatizer,Sarrdy,znam te ko pravednog i molim te ko brata sve proveri pre nego das takvu izjavu,inace cu misliti da si adventist.
[/COLOR][/B]
Ako podrzavas njihovu dogmu a nisi procitao nase argumente bices nam protivnik,ali da se to nebi desilo procitaj ranije postove,tvoja je volja brate znas da Gera retko gresi!Ako sam bio prav sto se tice JS-ka zasto mislis da nisam i sada u pravu brate?JS-ci su hibrid adventista a ako si bio protiv JS-ka nerazumem kako to podrzavas koren ploda JS-ka?

Pozdrav od Gere.


Postovanje brate Gero,
ti znas da te ja oduvek cenim kao brata i volim te sto si iskren.

Ali, eto ja sam pratio sve vase "artgumernte" i ustanovio da to nisu nikakvi argumenti koji se suprote istini, nego su biblijski tekstovi u mnogim slucajevima zloupotrebljeni. Kad bi postoujali dokazi, zanas da bih ja za njih svakako znjao, a kad bih zano za neke dokaze koji obaraju istinitost Svetog pisma i odbacuju Bozji zakon Dekalog, znas dobro da bih takve dokaze odmah sada prihvatio, ali dokaze nema. Istina sama sebe brani.

Koliko puta sam tebi i svima na Forumu postavio pitanje, ako postoji Zapovest u Novom zavetu koja naredjuje da odbacimo subotu i u mesto nje prihvatimo nedelju, trazio sam, X puta da nam je pokazete, ali do danas jos niko se nije javio.

Ako pak takva zapovest ne postoju u celom Svetom pismu, onda je jasno kao dan sta je istina. Bog nije nama dao pravo da odredjuemo sta je istina a sta nije, nego nam je dao pravo da usvojimo istinu ili da je odbacimo ako zelimo, ali time biramo zivot ili smrt.
Zato i posle svih vasih zauzimanja na forumu, koje ja ceni, jos vise sam uveren sta je istina i spreman sam i umreti za nju.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@gera

Sve je to lepo, ali sta cemo sa poslednjim recima u preostala tri jevandjelja? Tamo nema "svrsilo se". Posto ti verujes u to, ti se kockas ne samo sa svojom dusom, nego i sa dusama onih koji te slusaju. Nemas potporu za takvo tumacenje u ostalim jevaandjeljima, sta ako ti je nauka kriva, ako te u dan suda pita gospod sto si odbacio celu starozavetnu knjigu i krivo ucio ostale da je odbace? Na osnovu cega? A spas ti je nudjen od strane ostalih koji su ti rekli da se osnovna knjiga ne moze odbaciti, jer je temelj! Pitace te sto si izvrnuo rec?
Dobro procitaj ovo, jer moze da te kosta i moze da kosta one kojima si krivo govorio:

Po Mateju
A oko devetog sata povika Isus glasno govoreći: Ili! Ili! Lama savahtani? To jest: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?

Po Marku
I u devetom satu povika Isus glasno govoreći: Eloi! Eloi! Lama savahtani? Koje znači: Bože moj! Bože moj! Zašto si me ostavio?



Po Luki
povikavši Isus glasno reče: Oče! U ruke Tvoje predajem duh svoj. I rekavši ovo izdahnu


Gero, nisi jos uvek prokomentarisao moj prethodni post. Za tebe i vernike ovo je jako bitna stvar.

Ma daj boli tebe uvo za sajt,tebe interesujeu samo spamovi,ja nista pametno ne videh od tebe,ne ljuti se nije ti na uvredu.

Pozdrtav od Gere.

U principu si u pravu, boli me uvo za ovaj sajt sa infantilnim odgovorima za decu na temu kontradikcija u bibliji ali moze biti koristan na nekim drugim temema/
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
tripo brate prvo ih izuci,ja sam tako isto mislio dok ih nisam upoznao!Adrian je takodje bio njihov simpatizer,Sarrdy,znam te ko pravednog i molim te ko brata sve proveri pre nego das takvu izjavu,inace cu misliti da si adventist.
[/COLOR][/B]
Ako podrzavas njihovu dogmu a nisi procitao nase argumente bices nam protivnik,ali da se to nebi desilo procitaj ranije postove,tvoja je volja brate znas da Gera retko gresi!Ako sam bio prav sto se tice JS-ka zasto mislis da nisam i sada u pravu brate?JS-ci su hibrid adventista a ako si bio protiv JS-ka nerazumem kako to podrzavas koren ploda JS-ka?

Pozdrav od Gere.


Postovanje brate Gero,
ti znas da te ja oduvek cenim kao brata i volim te sto si iskren.

Ali, eto ja sam pratio sve vase "artgumernte" i ustanovio da to nisu nikakvi argumenti koji se suprote istini, nego su biblijski tekstovi u mnogim slucajevima zloupotrebljeni. Kad bi postoujali dokazi, zanas da bih ja za njih svakako znjao, a kad bih zano za neke dokaze koji obaraju istinitost Svetog pisma i odbacuju Bozji zakon Dekalog, znas dobro da bih takve dokaze odmah sada prihvatio, ali dokaze nema. Istina sama sebe brani.

Koliko puta sam tebi i svima na Forumu postavio pitanje, ako postoji Zapovest u Novom zavetu koja naredjuje da odbacimo subotu i u mesto nje prihvatimo nedelju, trazio sam, X puta da nam je pokazete, ali do danas jos niko se nije javio.

Ako pak takva zapovest ne postoju u celom Svetom pismu, onda je jasno kao dan sta je istina. Bog nije nama dao pravo da odredjuemo sta je istina a sta nije, nego nam je dao pravo da usvojimo istinu ili da je odbacimo ako zelimo, ali time biramo zivot ili smrt.
Zato i posle svih vasih zauzimanja na forumu, koje ja ceni, jos vise sam uveren sta je istina i spreman sam i umreti za nju.

Sve najbolje

To je samo tvoje misljenje daj da vidimo i tripovo kad proveri i procita nase postove!!Ja tebe isto cenim ali to neznaci da cu se sloziti sa subotom da je dana celom covecanstvu,dekalog SZ-et treba citati slazem se ali on je dat samo Jevrejima i tu smo kvit.
A sto se tice JS-ka tu cu te uvek podrzati,jer ni sami neznate kako da se izbavite od sopstvene jeresi,izvini brate Miko ali to je realnost.

Znam da me postujes jer Gera nema dlake na jeziku sto na um to na drum,istina i samo istina za to cu poginuti.

Kazes volim te sto sam iskren! pa zasto me brate onda ne slusas?ne zelim ja vama zlo!a zelim da vam ukazem kako gresite!nijedan od nas nije protiv toga da svetkujete subotu,radi Boga svetkujte je, ali svetkujteje po zakonu!za vase dobro,obrezite se i prihvatite ceo Mojsijev zakon.
zasto montirate subotu Hriscanima?kad oni nemaju veze sa Mojs zakonom 5 mojs 5 !!!mi smo u NZ-tu i nemamo veze sa starim.

Morate to jednom da shvatite,ili imacemo konflikt jos hiljadu godina.

Ako verujes da sam iskren,kako onda crnis Sarrdy,Adriana?oni su iskreni kao i ja!samo neznam zasto ti smetaju?zbog istine?Ako se ja snjima slazem i imam isto misljenje onda si licimer.Govoris kako sam ja iskren a oni nisu a pisemo jednote isto!molim te objasni mi sta si milio pod tim da sam ja iskren a oni nisu?


Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Kako Adventisti tumače Bibliju

Često Adventisti meni govore kako je moj glavni problem što ja ne tumačim Bibliju uz pomoć Svetog Duha, poput njih, već to činim u svojoj ličnoj sili, a onda tako dolazim i do pogrešnog tumačenja Pisma !

Dve stvari mi u vezi toga nisu jasne:

1. Kako oni znaju da ja tumačim Pismo bez vođstva Svetog Duha ?
2. Koji sveti duh vodi Adventiste kada oni ovako tumače Pismo :
?
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Hocu da kazem! Ja Gera,poelbuster,tripo 41,Sarrdy,Adrian,Wanhelsing,Faky,Izabeleta,slobodan sam reci takodje za Peka 71,Risko , da smo mi najposteniji i naj iskreniji na ovom forumu !ostali su samo spamasi.
Pozdrav od Gere.
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Hocu da kazem! Ja Gera,poelbuster,tripo 41,Sarrdy,Adrian,Wanhelsing,Faky,Izabeleta,slobodan sam reci takodje za Peka 71,Risko , da smo mi najposteniji i naj iskreniji na ovom forumu !ostali su samo spamasi.
Pozdrav od Gere.
A, šta misliš, Gera, da li je ovaj tvoj post spam? Ako zaključiš da jeste, odmah sebe izbriši iz ovog gornjeg spiska!:???:
 
Natrag
Top