Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Naravno da si u pravu brate sardi ovde si ti glavna meta!na krstarici Lavic,Petrov,Neo i drugi.

Evo Mikanovog posta s krstarice strana (167)!!!

Ni sotona ne bi voleo pa će biti – tako će isto morati i Adventisti.

A ja sam stalno mislio da vi Adventisti genijalno zaključujete – a sada se i uverih!
Ja sam TALIBAN,u pravu je MIKA 1932, ali pošto svi TALIBANI MNOGO VOLE SRPSKI JEZIK – evo ja ga savršeno naučih i pisati i govoriti i sada se pridružih ovom sajtu da dam svoj sktomni doprinos razotkrivanju još jedne sotonske sekte – ASD!


PO TOME DOKAZUJES DA JESI TALABAN, KOJI MRZI SVE KOJI NISU MUSLIMANI.
PETROV, NISI TI PRAVOSLAVAC. JA DOBRO POZNAJEM PRAVOSLAVNE HRISCANE, TO SU DOBRI LJUDI KOJI VOLE SVE LJUDE, A TI NE PRIPADAS NJIMA,.

A AKO BAS ZELIS DA OTKRIJES SATANSU SEKTU. POSTUPI PO SAVETU SV. SIMEUNA, SAMO SE POMOLI I DOZNACES KOJA JE TO SATANSKA SEKTA.

AKO TI TO NE BUDE DOVOLJNO POSETI PRAVOSLAVNE BOGOMOLJCE, ONI CE TE NAUCITI KAKO SE MOLE SATANISTI.

IZ OVOGA ZAKLJUCI KO JE SATANISTA A KO NIJE, I KOME TI PRIPADAS?
------------------------------


Ako si bio Pravoslavac, a prešao u Adventizam – to upravo govori o tvojoj ličnosti. Iz izvornog Hrišćanstva koje postoji 2.000 godina koje nema ni JEDNU LAŽNU DOKTRINU, ti si prešao u Adventizam koji ima koliko hoćeš LAŽNIH DOKTRINA;


HAHAHA, PRE SVEGA O KAKVOM TI IZVORNOM HRISCASNSTVU GOVORIS?
STA JE SA ISKLJUCENJEM TVOJE BRATIJE 1054. GODINE?
MOZE LI ISKLJUCENI NOSISTI IZVORNO HRISCANSTVO?

MNOGO SI SAMOUVEREN KAO I TALABANI.
STA KAZES NEMA NIJEDNE LAZNE DOKTRINE?
A PRAZNOVANJE NEDELJE, KLANJANJE IKONAMA, MOLITVE SVECIMA UMESTO HRISTU JEDINOM POSREDNIKU IZMEDJU BOGA I LJUDI,
MOLITVA ZA POKOJNIKE ZA KOJE HRISTOS RECE DA SPAVAJU, KRSNA SLAVA I OHOHO.
TI JOS NI NEZNAS KOLIKO LAZNIH DOKTRINA STE NAKUPILI.
------------------------------

1. Hristovi učenici se neće POZNAVATI PO ZNANJU BIBLISKOM, VEĆ PO LJUBAVI.

PA PO TOME SAM JA TEBE SVRSTAO U TALABANE.
KAVU SU LJUBAV POKAZAO PREMA SVIMA OSTALIMA KOJI NISU PRAVOSLAVNI.
KAKO SI PREDSTASVIO HRISTA U IME PRAVOSLAVLJA?
KOJU LEPU REC SI REKAO ZA ADVENTISTE? NIKOJU! SAMO LAZI, POGRDE I MRZNJU, TAKO RADE TALABANI.
TO TI JE NAJVECI ARGUBENAT, SAMO AKO GA RAZUMES.
DAJEMO TI PRILIKU DA UPRAVO OVDE I SADA POKAZES TU LJUBAV O KOJOJ GOVORIS. CEKAMO REZULTAT.

Pise Gost:Ajde bre miko kako te nije sramota da i dalje ovako lazes ?Imas li ti obraza covece Bozji?
Pokazali smo da lazete da je papa uveo nedelju...
Pokazali smo da se elena molila sotoni 29 dana po sopstvenoj vizji...
Pokazali smo da je lazni prorok i da je omanula Hristov dolazak....
STa jos treba da pokazemo pa da covek vidi koji ste vi slepi sledbenici laznog proroka?

OSVESTI SI SE COVECE BOZJI I VRATI SE U TELO HRISTOVO

Pise Smesko JS-ok:
Kolega Mico skrati malo i budi koncilan i povrh svega jasan, može?

Prvo mi kaži da li su subotari pod zakonom ili nisu? jer ako zakon važi onda se i robuje zakonu, tako Biblija naučava (osim ako ti čitaš tu subotarsku bibliju Clear Word Bible) A pošto zakon osuđuje GREH ! Prestupi su GREH a "Prestupnici" su GREŠNICI, jednostavno zar ne?

Sada mi kaži da li si ti BEZ GREŠAN pa te taj zakon ne kači nit tebe osuđuje?
Mico GREH je G R E H bez obzira da li je počinjen kao namerno ili kao slučajno! šta ti misliš imam li ja pravo, a pastor MIco?

Pastor Mico ne raspravlja se ovde o Smešku i čiji je on svedok nego o subotarima dal su pod zakonom kada robuju zakonima. svataš Mico pastore majstor za izvrtanje i spamovanje?

Pise Petrovi:

*** NASTAVAK POSTA PREKO 10.000 KARAKTERA***
Kao npr. ova:
quote_icon.png
Original postavio petrovi
....
Pa kada ne dovodite u pitanje SPASENJE SA UPOTREBOM ALKOHOLNOG PIĆA ONDA MI ODGOVORI NA 2 PITANJA:

1. Zašto Adventisti ne dozvoljavaju KRŠTENJE u njihovoj Crkvi konzumentima ALKOHOLA;
2. Zašto deložiraju iz Crkve Adventiste koji počnu KONZUMIRATI ALKOHOL!?

Jer ako konzumiranje alkohola nema veze sa spasenjem KAO ŠTO NAVODIŠ – ČEMU ONDA OVO. Zašto Adventisti ne dopuste krštenje i konzumentima alkohola i ostajanje u Crkvi onih koji počnu konzumirati alkohol!?
......



quote_icon.png
Original postavio Mika1932
Prema tome ti Adventisti koji su pre 80 godina došli u tvoje selo da prodaju biblije i (po)krštavaju Pravoslavce su bili (a i ostali) VUCI U JAGNJEĆOJ KOŽI. A ne istiniti apostoli.

NE, OI SU BILI PRAVI APOSTOLI KOJI SU URADILI UPRAVO ONO STO SPC NIJE URADIA, ISLI SU DVOJE PO DVOJE OD KUCE DO KUCE UPRAVO ONAKO KAKO SI ISLI
HRISTOVI UCENICI PO HRISTOVOM NAREDJENJU, PO TOM SMO IH PREPOZNALI DA SU PRAVI HRISCANI. PROPOVBEDALI SU HRISTOVO JEVANJDJELE,
NUDILI SU LJUDIMA BOZJU RECE I MI SMO IH PRIHVATILI KAO SLUGE BOZJE I SVEDOKE ISUSA HRISTA JER TO I JESU BILI.



Vide se po učenju Crkve Adventista Sedmoga Dana i ponašanju njihovih vernika na forumu ko su bili ta 2+2 koji su obilazili sela i privodili ljude? Da li lažni apostoli ili istiniti.

quote_icon.png
Original postavio Mika1932
A GDE STE VI BILI DA TO UCINITE?
---------------



Pravi vernici se ne poznaju po lažnom misioniranju, već po ljubavi. A to svi Adventisti znaju: DA CRKVA ASD NEMA LJUBAVI. JER SU VUCI U JAGNJEĆOJ KOŽI. I OVO SE LAKO DA PROVERITI!

quote_icon.png
Original postavio Mika1932
Ali napomenuo sam ja već par puta – ADVENTISTA KADA NEMA ARGUMENTE IZ BIBLIJE – ON SE HVATA I ZA SLAMKU. Uhvatiće se i za babu, i za dedu, i za ..... sve samo da bi iščupao istinu iz korena, i proturio laž.

PA TO TI NEPRESTANO RADIS.
-------------------



LAŽ! I to ona prava đavoljska.
Pogledajte ljudi sve moje postove i Adventističke odgovore pa se uverite ko skreće sa teme i ko hoće da diskredituje iznosioca istine o ADVENTISTIMA. Da li ja ili Adventisti!
quote_icon.png
Original postavio Mika1932
Tako da brate moj napaćeni i sluđeni, nemoj ti meni pričati ko su Adventisti u 21 veku kada na internetu imamo sva dela EGW, zvanične stavove ASD, internet prezentacije ..........

PA U TOM TI I JESTE GLAVNI PROBLEM. STO TI PO NITERNETU TRAZIS LAZI I INTRIGE O ADVENTISTIMA,
A NISI OTISAO U ADVFENTISTICKU CRKVU DA UPOZNAS LJUDE.
DRAGO MI JE DA SI TO JAVNO PRIZNAO.
TO POTVRDJUJE DA SAM U PRAVU KAD KAZEM DA TI NE POZNAJES ADVENTISTE.
TI SAMO POZNAJES LAZI IZNETE PROTIV ASVENTISTA I NISTA DRUGO.
NEMAS TI POJMA STA JE PISALA ELEN VAJT NI STA ZNACI ONO STO JE NAPISALA.

AKO ZELIS DA GOVORIS O ADVENTISTIMA, POTREBNO JE D AUPOZNAS LJUDE, KAO STO JA POZNAJEM, NE SMAO UCENJE I PROMASAJE SPS, NEGO POZNAJEM I DO9BRE LJUDE, A TO JE SASVIM DRUGACIJE NEGO AKO SE OSVRCEM SAMO NA POGRESKE.



-------------------------
Ovo je klasičan DOKAZ da su Adventisti kriva religija:
Umesto da brani STIHOVIMA IZ PISMA NAPADNUTE DOKTRINE – evo šta on ovde izlupeta za kratko vreme!

quote_icon.png
Original postavio Mika1932
Onda je NEO još veći Musliman od mene. Sigurno je MUDŽAHEDIN. Pitaj ga slobodno!

AKO TI TAKO KAZES MOZDA SI U PRAVU, SAMO JA TO NISMA REKAO.
-------------------



Đavoljsko lukavstvo - Nisam ja rekao da si ti rekao! Već da onda ispada da je on Mudžahedin jer vas je 10 X više napadao od mene!
Ali vašim lukavstvima nikada kraja. Jer se zna čija ste deca!
quote_icon.png
Original postavio Mika1932
Ne, sem prema onima koji dolaze u Srbiju i donese AMERIČKU SOTONSKU NAUKU.

O JADO MOJ, PA ZAR MISLIS DA SRBIJI NEDOSTAJE SOTONSKA NAUKA? IMAJU JE VEC U IZOBILJU. AKO SI TI U SRBIJEI TI ZADOVOLJAVAS SAVRSENO TU VASU POTREBU NIKO VAM DRUGI NIJE POTREBAN.
-----------------------



A po najmanje subotarska sekta. Puna licemerja i svakavog lukavstva.

quote_icon.png
Original postavio Mika1932
Nisam rekao satanisti – već VUKOVI U JAGNJEĆOJ KOŽI.

AKO SI TO ZA SEBE REKAO, UPRAVU SI.
-----------------



Pametno rečeno – PAPGAJSKI I BEZ ARGUMENATA. Jer nikada nećeš biblijom moći opravdati moje napade na vaše lažne doktrine – samo ćeš moći ovim jeftinim i prljavim subotarskim seminarskim trikovima!
quote_icon.png
Original postavio Mika1932
Hula je kada se ljudima iznosi laž!

SLAZEM SE, ZADOVOLJIO SI TU KVOTU.
-------------------



Šta je pisac hteo da kaže?
quote_icon.png
Original postavio Mika1932
Malo si i bezobrazan brate kada ovo kažeš. Iznesi činjenice za mene!

PA ETO GORE SAM VEC UDOVOLJIO TVOME ZAHTEVU.

Tako da ja ti sve istinu rekoh, a ti vidi šta ćeš i gde ćeš!
A ne iznosi vise tvoje SA INTERNETA otrcane fraze.

Zelim ti sve najbolje



Ništa ti nisi udovolji, sem kriterij Adventiste koji se brani kada nema ARGUMENATA IZ BIBLIJE!
A to je jedan prljavi đavoljsko-sektaški trik!


Želim ti sve najbolje. Jer to nije teško otkucati – ali je bitno šta ti je u srcu dok to kucaš!

Odgovara Mikanu Gost:
quote_icon.png
Original postavio Mika1932
TAJ ISTI POZIV I JA TEBE UPUCUJEM. BEZI IZ VAVILONA VELIKOGA!
A JA SAM NASIGURNO DEO HRISTOVOG TELA A NISAM NITI CU IKADA BITI DEO OTPADA.






nisi deo tela Hristovog jer tvoju crkvu nije osnovao Hrist vec lazna prorocica
deo si otpada od crkve jer sledis zenu koja se molila sotoni 29 dana po sopstvenoj viziji i smestila ga na bozji presto i jo se usudila da kaze da je vreme milosti proslo ALO BRE DA LI SI TI NORMALAN COVEK ILI TE SAMO PLACAJU DA TAKO LAZES I SLEDIS LANOG PROROKA

ukoliko nastavis objavicu ti ponovo ,,viziju i sve plagijate kojima se ona sluzila........

Dalje koga interesuje Mikanovo pravo lice,glasnika moze videti na krstarici strana (167) a i ostale!!!potom (Banjaluka forum) Pa ce te videti zastio su teme o adventistima uglavnom zakljucane!!

Argumente ne daju a hvataju se za slamku tj za biografiju ucesnika foruma i nazivaju ih pogrdnim imenima.

Proverite pa sami konstatujte ko je ovde lazov diskreditator mi ili Mikan !!!
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
postoji doista toliko pogresaka ovde ,ai svuda po crkvama da bez straha Božjeg da se dođe u poznanje istinite sile Božje reči nema nade za mnoge. jasno se kaže da je sila u Reči. dakle u reči. kada istina dolazi ona doista ima silu,ko će stati protiv Duha Božjega i reći ne,nije tako. ali tu dakako fali sila reči.
kako inače razumeti da se iznese jednostavno istina koja piše u Bibliji i da se onda ne može uvideti istina ,bar za neke pojedince? ako na primer imamo ozbiljni prekršaj ili pogrešku po crkvama oko zapovedanja da je drugi brak smrtni greh,onda zašto se oko toga crkvari glože? ako piše ženi zapovedam da ne uči po crkvama,jer je ovo Gospodnja zapopvest,zašto se to ne uzme u ozbiljnost? kakav prork,kakava proročica ako je zapovest Gospodnja? sada kada bi smo poželeli istinu i da budemo to seme Božje reči,šta ,zar Bog ne bi doneo tu istinu u naša srca?
https://www.youtube.com/watch?v=h1J_aLLNbnA
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Mi smo od pocetka do danas iznosili cistu rec Bozju,
Dakle, nismo iznosili ni ucenje Elen Wajt, ni Adventiisticke crkve, vec cistu neprekrajanu, neizvrnutu rec Bozju.

E sad, ova moja tvrdnja moze naizgled biti kontradiktorna jer sve ono sto smo iznsili uci Adventisticka crkva, i o tome je pisala Elen Wajt.
Naravno, nista nije kontradiktorno u ovoj tvrdnji, jer izmedju onoga sto je istinsko ucenje reci Bozje i onoga sto uci Adventizam i o cemu je pisala Elen Wajt nema nikakve razlike, Adventisticko ucenje je u potpunom skladu sa ucenjem reci Bozje.

Nije tu samo rec, tu je i privlacujuca Sila Duha Svetoga koja vernika koji upoznaje istinu prosvetljava, oblikuje i vodi ka potpunom poznanju istine i zajednice sa Bogom, gde covek dozivljava ziva iskustva otkrivenja njegove slave i ljubavi koja prozima svaki delic njegovog bica.

Bog postuje covekovu slobodnu volju, a duznost svakog coveka je da u skladu sa ovom svojom slobodnom voljom ove istine spozna ako zeli da nasledi carstvo nebesko.
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Mi smo od pocetka do danas iznosili cistu rec Bozju,

Adventisticko ucenje je u potpunom skladu sa ucenjem reci Bozje.

Vi ste od početka iznosili učenje Elen Vajt i ona je za vas Bog i zakon zato je vaše učenje Božije učenje. I nemoj se zamlaćivati sve se više kompromituješ... pozdrav.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Mi smo od pocetka do danas iznosili cistu rec Bozju,
Dakle, nismo iznosili ni ucenje Elen Wajt, ni Adventiisticke crkve, vec cistu neprekrajanu, neizvrnutu rec Bozju.

E sad, ova moja tvrdnja moze naizgled biti kontradiktorna jer sve ono sto smo iznsili uci Adventisticka crkva, i o tome je pisala Elen Wajt.
Naravno, nista nije kontradiktorno u ovoj tvrdnji, jer izmedju onoga sto je istinsko ucenje reci Bozje i onoga sto uci Adventizam i o cemu je pisala Elen Wajt nema nikakve razlike, Adventisticko ucenje je u potpunom skladu sa ucenjem reci Bozje.

Nije tu samo rec, tu je i privlacujuca Sila Duha Svetoga koja vernika koji upoznaje istinu prosvetljava, oblikuje i vodi ka potpunom poznanju istine i zajednice sa Bogom, gde covek dozivljava ziva iskustva otkrivenja njegove slave i ljubavi koja prozima svaki delic njegovog bica.

Bog postuje covekovu slobodnu volju, a duznost svakog coveka je da u skladu sa ovom svojom slobodnom voljom ove istine spozna ako zeli da nasledi carstvo nebesko.

Pa čija je reč da je SUBOTA obavezna za svetkovanje Hrišćanima. Da li ste to dobili od EGW ili od Biblije ?

Ili pak prelazak iz Svetinje u Svetinju nad svetinjama 22.10.1844. Da li ste to dobili od Biblije ili od EGW
?

Ili pak prestanak izlivanja Božije milosti nakon izglasavanja nedeljnog zakona – Od EGW ili Biblije
?

Ili Žig zveri – NEDELJA. Odakle Adventistima taj nauk
? Od EGW ili Biblije ?
Ista stvar sa Pečatom Božijim – SUBOTA.........

Mnogo toga ima što ste preuzeli od EGW, a ne Biblije.


A to što tvrdiš da Adventisti iznose ,, Dakle, nismo iznosili ni ucenje Elen Wajt, ni Adventiisticke crkve, vec cistu neprekrajanu, neizvrnutu rec Bozju. ‘’ to može reći svaki pripadnik bilo koje Crkve na svetu. Čak i one najgore.
U vojsci sam dobro zapamtio jednu poslovicu koja ima veze sa ovim:
,,Ko o čemu – Kurva o poštenju, Zastavnik o unapređenju, a vojska o skraćenju’’-.

Znači bez Biblijskih stihova ili fakat činjenica – Svi vernici svih Crkava su sveti, istiniti, bez mane, sa čistom prečišćenom Biblijskom istinom !
Dok sa stihovima iz Biblije ili fakat činjenicama – NIJEDNA !

Međutim tu je mnogo veći jedan drugi problem :
Što ti vernike bilo koje Crkve, ne možeš ubediti da su u krivu !!!

Kako bih voleo da znam, koliko je jedan odličan poznavalac Pisma, dobar čovek, vernik, plemenit, koji odvaja svoje dragoceno slobodno vreme da pomogne i otrgne iz ruke sotone – Poelbuster - uspeo da ubedi Jehovine svedoke da je to kriva religija !?

O tome se radi. Svi vernici svih Crkava su toliko ubeđeni u istinitost i ispravnost svojih Crkava da je to gotovo nemoguće razbiti.
Upravo zato sve vreme ZAGOVARAM AJMO STIHOVIMA IZ BIBLIJE, videti ko je u krivu a ko u pravu, a ne praznim rečima. Jer ništa lakše no POSTIRATI:
,,Ja sam najveći, najlepši, najpametniji, moja Crkva je jedina, prava, istinita, sveta, bez mane,.......’’.
Dajte to STIHOVIMA IZ BIBLIJE DOKAŽITE a ne ljudskim rečima. Jer po tom aršinu i najnakaradnija Crkva na Svetu je Hristova, sveta i bez mane. A Biblijom..... Boga mi, retko ko ili niko !

Hvala, pozdrav
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
U redu, onda sledi pitanje.

Neka mi neko od vas prilozi neki komentar u kome sam ja citirao Elen Wajt da bih dokazao ove istine.


Sacekacu odgovor
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно, они су убеђени да су православци (и сви остали) сатанисти јер држе вавилонску религију. Тако су их убедили, а они уче даље друге људе. Праве се наивни и добронамерни, а у ствари мисле о свима како су под сотониним утицајем. Само себе не виде да су под утицајем лажних пророка и како видимо поистовећују те преваранте са Божијим пророцима.

Ко год проговори о њима одмах направе сцену да их неко прогони, а ако је човек упоран онда га сатанизују. Почну отворено да говоре шта мисле о другима и о свим другим црквама.

Ако Мика посећује литургије у православним црквама, то значи да иде да учествује у сатанистичким ритуалима, јер за њега је православље то што пише. Али то није прави разлог. Он заправо иде да скупља материјал и да саблажњава људе са адвентистичким причама (тако они раде међу верницима). Почну да заговарају суботарење и остале јерси, то је њихова стара тактика. Тако су радили и први јеретици које је апостол Павле описао, тако су радили и у наредним вековима. Правили су расколе и пометње, заводили вернике у своје секте. Потпуно је исти систем деловања.


Зато мени неће опростити што сам укапирао шта значи његово наводно интересовање за православље и неке епископе, што је срушило његов план да докаже како је православље лоше, а само адвентизам исправан. Сви планови су му се срушили пред очима и онда је кренуло вређање. То сада покушава са Шардијем, наводно доказује да је Шарди јеретик (на овој теми), само да скрене пажњу са адвентизма. Наш допринос је мали овде на форуму, али није занемарљив. Он је тога свестан и зато покушава на разне начине да поквари разоткривање адвентизма. У суштини, не може много да промени, само може да спамује.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
U redu, onda sledi pitanje.

Neka mi neko od vas prilozi neki komentar u kome sam ja citirao Elen Wajt da bih dokazao ove istine.


Sacekacu odgovor
Ja nikada NISAM OSUĐIVAO Adventiste dok oni mene nisu na jedan krajnje podao način napadati, i posle ko zna koliko postova sam im tek ukazao na to.
Zako i ovde ja NIKADA NE NAPADAM TEBE, kao Laodikeju, ili tvoje reči, već Adventni nauk.
A puno današnjih JERESI ADVENTNE CRKVE je upravo od lažne proročice EGW.

Znači nikad bilo koji moj odgovor ne shvati uperen protiv tebe, već isključivo PROTIV NAUKA ADVENTNE CRKVE I SOTONE !!

Zato ako je ikako moguće PREĐIMO NA BIBLIJU, STIHOVE I DELOVE IZ OPUSA ADVENTISTIČKE NAUKE ILI OPUSA EGW !!!
Hvala
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja nikada NISAM OSUĐIVAO Adventiste dok oni mene nisu na jedan krajnje podao način napadati, i posle ko zna koliko postova sam im tek ukazao na to.
Zako i ovde ja NIKADA NE NAPADAM TEBE, kao Laodikeju, ili tvoje reči, već Adventni nauk.
A puno današnjih JERESI ADVENTNE CRKVE je upravo od lažne proročice EGW.

Znači nikad bilo koji moj odgovor ne shvati uperen protiv tebe, već isključivo PROTIV NAUKA ADVENTNE CRKVE I SOTONE !!

Zato ako je ikako moguće PREĐIMO NA BIBLIJU, STIHOVE I DELOVE IZ OPUSA ADVENTISTIČKE NAUKE ILI OPUSA EGW !!!
Hvala


Znaci nema odgovora gde sam ja koristio citate Elen Wajt da bih dokazivao istinu.

Svako moze proveriti da sam se ja uvek koristio biblijom i njenim kontekstom da bih dokazao istinu.
Prema tome, cisto biblijsko ucenje koje ja iznosim nije Adventisticko niti Elen Wajt, vec Bozje.
Ovo ucenje su imali i pioniri Adventizma, i Elen Wajt, ono je Bozje, vera jedanput predanna svetima preko Apostola i Proroka, a nije kreirano u Adventizmu ili u umu Elen Wajt, vec su crkva i Elen Wajt jos u pocetku prihvatili ove istine,govorili u skladu sa njima, i ziveli onako kako ta istina nalaze.

Sto se tice napadanja, ti si taj koji je poceo sa napadima, jer ti se ono sto sam ti ja iznosio u jednom duhu tolerancije i ljubavi nije svidelo, i poceo si da napadas na sva zvona na jedan vrlo ruzan nacin, a potom kazes da smo mi ti koji napadamo.

Pocni da diskutujes na jedan nacin vec izrecene tolerancije i ljubavi, i ja ti necu nista prigovoriti ako tako cinis.
Ovako, sam padas sve nize i nize i sramotis sebe samoga.

Pozdrav i sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ova stavka (2.) je bila odgovor na Laodikejin post:

quote_icon.png
Prvobitno napisao Laodikeja
Ovo je neistina, napadas posthumno i Milera, i Elen Wajt, i rukovodstvo Adventizma, i svakog vernika unutar njega, pa time i samoga Boga.

Pa ni laodikeja nije izjadnacio ljude sa Bogom, nego je rekao akokje Bog im pomagao a ti to pripisujes drugojh sili,
onda to moze biti hula na Boga pa to ipak ne znaci da je izjedancenje ljudi sa Bogom.

Vi ste od početka iznosili učenje Elen Vajt i ona je za vas Bog i zakon zato je vaše učenje Božije učenje. I nemoj se zamlaćivati sve se više kompromituješ... pozdrav.

Brate Peko, kako se usudjujes da uzmes ime Bozje uzalud?
Dobro znas da je to prestup trece Bozje zapovesti.

Ima li tvoja izjava o Bogu i Eleni Vajt icega zajednickoga sa istinom?

Zar ne bi bilo postenije da si pitao Adventiste, ako ne znas, kakav je vas odnos prema EGW i Bogu?
Koji je razlog da iznosis neistinu?

Sve najbolje


Pa čija je reč da je SUBOTA obavezna za svetkovanje Hrišćanima. Da li ste to dobili od EGW ili od Biblije ?


Odlicno pitsaje. Isus je rekao da je "Suboita za covekqa nacinjena".
Sarrdy, da li su hriscani i ljudi ili su majmuni?

Stotinu puta ti je objasnjeno da Bog nije krojac pa da svoj zakon kroji prem zapremini i obliuku musterije, nego On je Stvoriutelj i upravitelj svemira kome je postaviuo zkaone koji su univerzalni i vecni kao i sam Zakonoidavac.

Onda je to tvoja besmislica da Bog nesto nije dao hroiscanima, a nevernicima jeste.
------------------------------


Ili pak prestanak izlivanja Božije milosti nakon izglasavanja nedeljnog zakona – Od EGW ili Biblije
?

Sarrdy, na to pitanje sam ti odgovorio, a ti do danas nisi iznero nijedan dokaz koji bi to oborio. Onda, cuti.
----------------------
Pa ko to nije istina, pozivao sam te vise puta da dokazes, ali jo0s nisi iznero nijedan kontra


Eto svi viudimo sad si izneo jos jednu neistinu. Izneo sam ti bibolijske dokze o prerstanku Bozje milosti, nakoje ti nisi se ni usudio da odgovoris, jer pricavc price bez osnova.


Ili Žig zveri – NEDELJA. Odakle Adventistima taj nauk
? Od EGW ili Biblije ?
Ista stvar sa Pečatom Božijim – SUBOTA.........

Sarrdy, pa zar nisi pred svima izjavio DA NE ZNAS STA JE ZIG ZVERIN?
Ako ne znas sta je, kako znas da nije ono sto je EGW rekla da je. Nepo budi iskren Sarrdy pa priznaj, ne znas ti nijedno ni drugo.
---------------



Kako bih voleo da znam, koliko je jedan odličan poznavalac Pisma, dobar čovek, vernik, plemenit, koji odvaja svoje dragoceno slobodno vreme da pomogne i otrgne iz ruke sotone – Poelbuster - uspeo da ubedi Jehovine svedoke da je to kriva religija !?

Sarrdy, ti nemas pojma sta je sluzba pravog hriscanina. Hrtistos noije poslao sbvoje ucernike u svet da se predstave kao su veliki "neprijatelji" bilo koga i da izvrgnu ruglu judaizam ili mnogobostvo; kao sto ti cinis; nego ih je poslao da propovedaju istinu, a svaki pametan covek ce razmisljati pa ako si izneo istinu, Bozji Duh ce uticati na iskrene da je i prime. Ako ti samo iznosis klevete da bi ljudima ogadio necije verovanje, to je dokaz da nemas veze sa Hristovim na;logom i sluzbom koju je pobverio svojim sledbenicima.
Klevete nikaoga ne obracaju Bog, ali istina Bozje reci obravca. Zato Sarrdy i to je jedan od dokaza da ti ne rafdis Bozji posao, nego te neprijatelj koristi u svojoj kleventnickoj sluzbi koja sramoti Boga i njegovo Jevandjelje.


Razkjmisli malo o tome. Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Natrag
Top