Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šarrdy:Tu ima 3 velika ALI:

1. Ali ja nikog ne mogu odvestu u PAKAO:

1.1. JER Nemam AGRESIVNU propagamdu na Internetu, štampi, radiu ili TV-u !
Ja imam (ustvari nema ja već je zajednička) KUĆNU GRUPU, gde je asolutno slobodna volja svakog pojedinca da zaključuje šta hoće iz Biblije, tako da i tu nemamo svi identične stavove, ali to nikakva prepreka nije da se redovno sastajemo, pomažemo i volimo.


Sarrdy, hvala ti sto si makar delimisno odgovorio na moj poslednji post.

Prvo, da li si siguran da iznosenjem neistina "ne mozes nikoga odvesti u pakao"?
To sto ti mislis da drugi vode ljude u pakao, ne cini tebe imunog da to i ti ne cinis.
1. Navedimi mi JEDNU MOJU NEISTINU !?

2. Hajmo predpostavimo da tvoj lažljivi i licemerni jezik govori PONEKAD ISTINU.

Evo sada ja imam, po tebi, NEKU JERES. Objasni ti sada ovde nama PRODAVČE MAGLE, kako ja sa tom mojom (po tebi jeresi) mogu nrkog odvesti u PAKAO !?

IZVOLI !!!

Jer BEZ ARGUMENATA – To svako za svakog može reći. Zato Mikane, prodavče magle IZVOLI ODGOVORI !
Drago mi je da si ipak priznao da pripadas nekakvoj sekti, samo to je slaba reklama, ako tvrdis da je to mala grupa, a da svako iz Biblije veriuje kako hoce. Stamislis, da ste vi ta prava crkva za koju si ranije rekao da jeste jedina prava crkva na planeti, pa kad svako veruje dugacije, na sto bi to izgledalo kad bi vas bilo mnogo? Na Vavilon veliuki u kiome je zbrka.

LAŽ, za Miku 32 je kao žednome gutljaj hladne vode.
Ja sam ubeđen prateći ovaj forum da ti dnevno slažeš barem 5 X.
Evo i sada !!!
Izvoli prodavče magle za velike pare kaži nam ovde pred svima KOJOJ SEKTI JA PRIPADAM !?
IZVOLI !!!


2. 1. JER Nemam Crtkvu u kojoj svake SUBOTE ispiram mozak nedužnim ljudima i tako ih odvodim sa Božijeg puta !

Pa ipak je cudo da ti je i bez toga ipak toliko ispran mozak. Ko ti je ucinio tu uslugu?

Sarrdy, zar nije bila tvoja duznost kao sagovornika da objasnis, ne samo meni nego forumu,
zbog cega si izneo neistinu da Adventisti veruju da apostoli nisu videli Hristsa posle vaskrsenja?
Gde ti je odgovor na glavno pitanje?
Ko te je naterao da izneses cistu laz koja nema nicega zajedniuckoga sa istinom?
Pa onda ko vodi ljude u pakao?


U čemu mi je to ispran mozak. NAVEDI BAREM JEDNU STVAR lažljivi prodvče magle, za koje si uzeo debele novce
!!!


Gde sam ja izneo da Adventisti veruju da Apostoli NISU VIDELI HRISTA posle vaskrsenja- To je najobičnija laž, A SVI ĆE SE UVERITI U TO – pošto nećeš moći naći takav moj post !!!

Mislim na svim forumima su se ljudi uverili da lažeš. Samo da sada vidimo da li je to 100 puta mesečno ili 200 puta ili 300 puta. Ništa drugo nas ne interesuje. Lažov prve kategorije su se svi do sada uverili da si. I licemer i pun svake lukavštine.
2. 2. JER Ne pljačkam dobre i poštene ljude kroz DESETAK, priloge i zaveštanjem njihove imovine Adventnoj Crkvi !
Ja nikom nisam uzeo 1 dinar.

Zar ti mislis da je BOG uspostaviuo sistem desetka da bi na taj nacin pljackao ljude?
Suvise je plitka ta tvoja teologija. Tako je kad neko ne veruje u Sveto poismo, vidis do cega dovodi neverstvo?

Jevrejima NE, jer je levijevo pleme ostalo bez deobe zemlje. A Adventistički pastori, profesori, prodavci magle, NITI SU JEVREJI, NITI OBAVLJAJU HRAMSKU SLUŽBU, NITI SU IZ PLEMENA LEVIJA, NITI GOVORE BIBLIJSKU ISTINU. Već su iskrivili Bibliju ko zna koliko puta. A podigao je sotona preko Milera i EGW, a ne Bog.

Znači najmanje 5 razloga imaš da Adventisti nikako ne smeju uzimati DESETAK !!!

2. 3. JER Nemam svoje bolnice i Kliničke Centre gde ubijam nerođenu decu !

Ma nemas ti ni pameti pa sta onda?
Ko kaze da neko ubija nerodjenu decu? Da li znas koja toi je to laz po redu?


A ti je imaš
!?
Da je imaš pre svega ne bi bio izašao iz Pravoslavja i ušao u Adventizam.


Takođe ne bi slagao svaki dan najmanje 5 puta.

Takođe ne bi tvrdio da se u Adventističkim Kliničkim Centrima i Bolnicam ne vrši ABORTUS...

Ne bi se tako ponašao na svim forumima protiv ljudi koji iznose ISTINU O ADVENTIZMU.

Tebi je NOVAC popio mozak, i ti sada od toh NOVCA više ništa drugo ne vidiš nego samo kako da ga zadržiš.

Duboko si zaglibio. Ogrezao u NOVAC i u krivu religiju. Tipičan primer OKREČENOG GROBA.

Ti ne samo što nemaš pameti, već si duboko ogrezao u zlo.
2. 4. JER U kući gde se okupljamo sem KRSTA nemamo ništa drugo od relikvija. Tako da nismo obesili našeg Gospoda na OBELISK, kao Adventna Crkva !

Obesen si ti i hbez obiliska. Koja ti je to laz po redu?
Moja laž !?

Pa ti više ne možeš ni minut da živiš a da ne lažeš. Ti si najveži lažljivi prodavač magle koji je forum ikada video !!!
[FONT=&amp]Koliko ti je samo puta pokazana slika Hrista na OBELISKU u tvojoj Crkvi, i ti ovako zboriš. Znam da nemaš trunku obzira i stida.
[/FONT]
[FONT=&amp]

[/FONT]
2. 5. JER Nemamo u toj kući ni svevideće oko ni naopačke izvrnut krst, ni pentagram, niti jedan SIMBOL MASONERIJE. Imamo samo jedan skromni drveni krst, kome se niti molimo niti ga celivamo, već je tu da nas uvek podseća na Hristovo stradanje, muku, i Njegov kompletan život.

A imate li i celu Bibliju, ili se sve svodi samo na tvoje nobvotarije?
[FONT=&amp]A šta misliš prodavče magle i fariseju ?

[/FONT]
2. 6. JER Nemam hiljade lažnih knjiga gde ima na STOTINE LAŽI od lažne proročice do Adventističkih sumljivih pisaca koji za laži zarađuju debele novce !!!


Pa jesu li svi tvoji vernici nepismeni?
Da li je po vasemu Pavle gresio kad je porucio da mu se donesu knjige "kozne"?
Ne rekoh li ja da je ta tvoja jeres suvise plitka?

Ja nemam vernike.To ima tvoja crkva. Lažljiva usta ne znaju stati sa lažima.
Samo u ovom postu ćeš ih izreći najmanje 10 !!!
Ali ako Adventna Crkva ima na STOTINE JERESI, ako je to jedna od najnakaradnijih Crkava ikada podignuta na Planeti, ništa nije čudno da profesori i pastori i učitelji i savetnici su im takvi.
NE PADA IVER DALEKO OD KLADE.

2. Ja nikog ne mogu odvestu u PAKAO jer nemam nikakve prljave trikove poput Adventista:

Ma ti si vec u paklu pa zaista nikoga i ne mozes voditi, jer si stigao do svog cilja.


Postovani citaoci, sta mislite zbog cega Sarrdy ovo sve iznosi?
Zbog toga sto nema cime da pobije moje argumente koje sam izneo i kojima sam dokazao da su mnoge izjeve koje je izneo i pripisao adventistima kao jeresd, lazne.
Da Sarrdy iznosi istinu on bi sa radoscu prihvatio moje komentare i dokazao da nisam u pravu.
Medjutim, posto je svestan da je izneo neistrinu i jos uvek iznosi lazi, on i ne pokusava da odbrani ono sto je izneo, jer zna da je iznero lazi.

Tako, Sarrdyu nista drugo i ne preosteje, negoi da nas mrzi i nastavi sa svojim neistinam. Kakve vesti takav je i vesnik.
LAŽ, ko zna koja po redu. Pa ti si ih Mikane izgovorio u životu do sada najmanje milon.

Pa ti si prodavče magle, OGUGLAO NA LAŽ. Tebi je to sada sastavni deo tvog života. Zato se ti i tako ponašaš sa svim koji malo otkriju JERESI Adventne Crkve.

SADA MI JE SVE JASNO – TI SI DETE LAŽI. To si ti – pun svakojake laži.
Svi zanju da si ti najobičniji lažac. A dokaz je u sledećem:
KAKO JA NEKOG MOGU ODVESTI U PAKAO !?
Izvoli,daj ARGUMENTE !

Svima zelim sve najboilje
Videli smo koliko želiš Adrianu BG. I ostalima na drugim forumima koji su iznosili istinu o Adventizmu.
Jasan si nam odavno fariseju !!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Sarrdy pita:

Gde sam ja izneo da Adventisti veruju da Apostoli NISU VIDELI HRISTA posle vaskrsenja- To je najobičnija laž, A SVI ĆE SE UVERITI U TO – pošto nećeš moći naći takav moj post !!!

Pa zar nisi rekapo da Adventisti uce da Ga apostoli posle vaskrsnja nisu prepoznali jer je bio u proslavljenom telu?
Evo sta si rekao:

19–
Hrist je 40 dana po vaskrsnuću bio u '' Proslavljenom telu '' – Zato ga učenici nisu mogli prepoznati....Luka 24,16; Jovan 20,14; 21,4....... a ne u običnom ;

Dokazao sam ti da Adventisti tako ne uce, nego uce da su Ga apostoli videli i da su Ga prepoznali.
Pa ko laze?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy, zasto si se toliko uznemirio?
Kada ti mene nazivas lazom, je se cepam oid smeha.
Da li te tako cesto uznemiuravaju ti duhovi?

Pitao si me kako ti se zove sekta?
Nisi joj jos pronasao ime. ja joj dajem naziv: "Kuhinjski odbor koji sakuplja cula rekla kazala a nije videla".
Duhovnost je na visini!

Nego, ostao si sam? Vide ljudi s kim imaju posla.

Svakako si zadovoljan novim mimenom tvoje sekte.


Sve najbo;lje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Зна он зашто то говори, јер "сведоци" и ви (адвентисти) учите људе да Христ није Васкрсао у Свом телу, већ у некаквом "духовном". Христово тело је било безгрешно, те и није захтевало преображење какво ће наше грешно тело имати у тренутку. Чак је Лаодикеја написао да Отац, Син и Свети Дух имају своја "духовна тела", што никада до тада нисам срео. Оно преображење које Христ учини је оно које ви нисте запазили:

Матеј, глава 17
1. И после шест дана узе Исус Петра и Јакова и Јована брата његовог, и изведе их на гору високу саме.
2. И преобрази се пред њима, и засја се лице Његово као сунце а хаљине Његове постадоше беле као светлост.
3. И гле, указаше им се Мојсије и Илија, који с Њим говораху.
4. А Петар одговарајући рече Исусу: Господе! Добро нам је овде бити; ако хоћеш да начинимо овде три сенице: Теби једну, а Мојсију једну, а једну Илији.
5. Док он још говораше, гле, облак сјајан заклони их; и гле, глас из облака говорећи: Ово је Син мој љубазни, који је по мојој вољи; Њега послушајте.

Шта то значи? Где видимо да још неки пророк види Господа над херувимима у Својој слави?

5. И подигох очи своје и видех, а то један човек обучен у платно, и појас беше око њега од чистог злата из Уфаза;
6. А тело му беше као хрисолит, и лице му као муња, а очи му као лучеви запаљени, а руке и ноге као бронза углађена, а глас од речи његових као глас многог људства.
7. И ја Данило сам видех утвару, а људи што беху са мном не видеше је, али их попаде страх велик, те побегоше и сакрише се.
8. И остах сам и видех ту велику утвару, и не оста снаге у мени, и лепота ми се нагрди, и не имах снаге.
9. И чух глас од речи његових, и кад чух глас од речи његових, изван себе падох ничице лицем на земљу. (Данило 10)


26. И озго на оном небу што им беше над главама, беше као престо, по виђењу као камен сафир, и на престолу беше по обличју као човек.
27. И видех као јаку светлост, и у њој унутра као огањ наоколо, од бедара горе, а од бедара доле видех као огањ и светлост око њега.
28. Као дуга у облаку кад је киша, таква на очи беше светлост унаоколо. То беше виђење славе Божје на очима; и кад видех, падох на лице своје, и чух глас Некога који говораше. (Језекиљ 1)

10. И видеше Бога Израиљевог, и под ногама Његовим као дело од камена сафира и као небо кад је ведро.
11. И не пружи руке своје на изабране између синова Израиљевих, него видеше Бога, па једоше и пише. (2.Мојсијева 24)


13. И усред седам свећњака као Сина човечијег, обученог у дугачку хаљину, и опасаног по прсима појасом златним.
14. А глава Његова и коса беше бела као бела вуна, као снег; и очи Његове као пламен огњени;
15. И ноге Његове као бронза кад се растопи у пећи; и глас Његов као хука вода многих;
16. И држаше у својој десној руци седам звезда, и из уста Његових излажаше мач оштар с обе стране, и лице Његово беше као што сунце сија у сили својој.
17. И кад Га видех, падох к ногама Његовим као мртав, и метну десницу своју на ме говорећи ми: Не бој се, ја сам Први и Последњи,
18. И Живи: и бејах мртав и ево сам жив ва век века, амин. И имам кључеве од пакла и од смрти. (Откривење 1)

Дакле, свако ко не спозна истину не зна ко је Син, тако и тврди да су Отац и Син независни (адвентисти, мормони, сведоци,...), зато и не знају ко је њихов Бог заправо и признају туђе богове само зато што превод речи значи: бог. А богова је много, а само је један чију славу видеше пророци и Јован апостол, а незнобошци (не познају Бога иако верују да Му служе) Га оспоравају. Арапски хришћани знају ко је њихов Господ и Бог (Алах на арапском), док ви признајете бога (Алаха) који не признаје Сина и који је стари бог (Алах) незнобожачки и многобожачки. Није исти Бог (Алах) у питању, није исти Исус у питању, није исто јеванђеље у питању, и није исти Дух у питању.

26. И после осам дана опет беху ученици Његови унутра, и Тома с њима. Дође Исус кад беху врата затворена, и стаде међу њима и рече: Мир вам.
27. Потом рече Томи: Пружи прст свој амо и види руке моје; и пружи руку своју и метни у ребра моја, и не буди неверан него веран.

28. И одговори Тома и рече Му: Господ мој и Бог мој.

29. Исус му рече: Пошто ме виде веровао си; благо онима који не видеше и вероваше. (Јован 20)


И шта би онда са Сином након тога?

4. Ја Тебе прославих на земљи; посао сврших који си ми дао да радим. 5. И сад прослави Ти мене, Оче, у Тебе самог славом коју имадох у Тебе пре него свет постаде.ован 17)


Да, то се десило након Вазнесења. Слабо ви познајете Господа, важно је да сејете обмане свога "пророка" и вегетаријанског Њу ејџ лажиучитеља. Треба доказ и за то? Верујем да вам ово што следи уопште није јасно, то је зато што немате спознање истине, већ верујете да је истина оно што вам је Хелен Вајт прописала "на рецепт".

17. Рече јој Исус: Не дохватај се до мене, јер се још не вратих к Оцу свом; него иди к браћи мојој, и кажи им: Враћам се к Оцу свом и Оцу вашем, и Богу свом и Богу вашем.

28. Изиђох од Оца, и дођох на свет; и опет остављам свет, и идем к Оцу.

Колошанима 1
12. Захваљујући Богу и Оцу, који нас призва у део наследства светих у виделу;
13. Који нас избави од власти тамне, и премести нас у царство Сина љубави своје,

14. У коме имамо избављење крвљу Његовом и опроштење греха;

15. Који је обличје Бога што се не види, који је рођен пре сваке твари.

16. Јер кроз Њега би саздано све што је на небу и што је на земљи, што се види и што се не види, били престоли или господства или поглаварства, или власти: све се кроза Њ и за Њ сазда.

17. И Он је пре свега, и све је у Њему.

18. И Он је глава телу цркве, који је почетак и прворођени из мртвих, да буде Он у свему први;

19. Јер би воља Очева да се у Њ усели сва пунина,

20. И кроза Њ да примири све са собом, умиривши крвљу крста Његова, кроза Њ све, било на земљи или на небу.


На Њему би очишћење, освећење и примирје са Богом (задовољен беше закон о Жртви за грех), што нема никакве везе са вашим причама и измишљотинама вегетаријанства, нечисте хране и кривог учења уопште. Знам да је ово "тешка храна" за вас модерне фарисеје, али шта ћу вам ја када се слепо држите само онога што је Хелена исписала, а ван тога тешко можете спознати праву истину јер сте ограничени јересима које вас држе под бременом и јармом фарисејства.


12. Јер ви који би ваљало да сте учитељи по годинама, опет потребујете да учите које су прва слова речи Божије; и постадосте да требате млека, а не јаке хране. 13. Јер који се год храни млеком, не разуме речи правде, јер је дете.

14. А савршених је тврда храна, који имају осећања дугим учењем обучена за разликовање и добра и зла. (Јеврејима 5)


Толико смо вашег прљавог веша обелоданили, а ти се и даље надмено држиш као да то нико није видео и проверио? Знам ја да ти то мораш, али Бог зна за шта су ваше саблазни добре, управо да се и ту издвоји једна група заслепљених по својој савести који прихватају лажне објаве и шире даље по свету.

6. А који саблазни једног од ових малих који верују мене, боље би му било да се обеси камен воденични о врату његовом, и да потоне у дубину морску.
7. Тешко свету од саблазни! Јер је потребно да дођу саблазни; али тешко оном човеку кроз кога долази саблазан. (Матеј 18)


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Evo jos jedne izjave koju kao jeres Sarrdy pripisuje adventistima:

24– VREME MILOSTI – Od strane Boga prestaje da sa izglasavanjem nedeljnog zakona za one koji počnu svetkovati nedelju kao dan od odmora;

Na to sam mu odgovoriuo:

Neka nam to Sarrdy dokaze.

Iako Sarrdy ni ovoga puta nije odgovorio na glavno pitanje, moram ga pohvaliti, ipak je ulozio truda i pronasao tekstove u adventistickoj litetraturi koji zaistas govore o zavrsetku vremena milost.
Medjutim, Sarrdy ipak nije pronasao gde pise da vreme milosti se zavrsava izglasavanjem nedeljnog zakona.

Sada da zajeno vidimo, da li je ucenje o zavrsetku vremena milosti biblijsko ucenje ili je jeres kao sto Sarrdy pripisao adventistima?

Uzmimo Nojev primer. Bog je ustanovio da je bezaknje ljudskog roda onoga vremena dostigolo vrhunac i da nema nade na promenu na bolje, i da je unistrenje bezakonika jedino resenje.

Medjuti, pre unistenja Bog im je dao jos 120 godina, to je za njih bilo vreme milosti, da su se pokajali i vratili Bogu bili bi spaseni. Noje je poverovao Bogu, prihvatio vest opomene i 120 mgodina gradio ladju i opiminjao ljude da se vtrate Bogu.

I Gospod rece: nece se duh moj do veka preti s ljudima, jer su telo, neka im jos 120 godina.“ 1. Mojsijeva 6,3.
Bozji Duh je preko Noja pozivao i ukazivao na milost, ali poziv Bozjeg Duha bivao je odbijen.

Na kraju 120 godina, vreme milosti spasenja je isteklo.

Bog je naredio Noju: „Udji u kovceg ti i sav dom tvoj... Uzmi sa sobom od svih zivotinja cistih..., JER CU ZA SEDAM DANA PUSTITI DAZD NA ZEMLJU.“ 1. Mojsijeva 7,1-4.

Obratimo paznju na vaznu cinjenicu. Vreme milosti koje je trajalo 120 godina se zavrsilo. I Bog ne pusta potop odmah, nego tek saopstava Noju da ce potop doci tek posle sedam dana.
„I u SEDMI DAN dodje potop na zemlju.“ Stih 10.

Ovde je jasno prikazano da je najpre prestalo vreme milosti koje je bilo dato prepotopnom svetu, Noje je jos cekao jednu sedmicu i tek tada je dosao potop.

Na pocetku poslednje sedmice, Noje je sa porodicom i zivotinjama usao u ladju i sta se desilo? „PA GOSPOD ZATVORI (VRATA) ZA NJIM.“ 1. Mojjsijeva 1,16.
To je simbol zatvaranja vrata milosti. Za tih sedam dana nista se nije desilo osim sto su gresnici rugali se Noju i dalje i ismejavali ga, a Noje je verno cekao ishod.

Veoma je zanimljivo da je Hristos Nojev primer primenio na dane svoga ponovnoig dolaska:
Jer kao sto je bilo u vreme Nojevo tako ce biti dolasak Sina covecijega. Jer kao sto pred potop jedjahu, pijahu... dok Noje ne udje u kovceg. I ne osetise dok ne dodje potop i odnese sver. Tako ce biti i dolazka Sina covecijega.“ Matej 24,37-39

Stanovnicima grada Ninevije Bog je dao samo 40 dana, oni su se pokajali i vratili Bogu i Bog im je oprostio bezakonja i nije ih unistio. Jonsa 3, 4.10. Ninevljani su pravilno iskoristili vreme milosti.

Isto tako ce pre Hristovog dolaska najpre se zabvrsiti vreme milosti, vreme u kom se svi gresnici mogu vratiti Bogu i biti spaseni. Kada se zavrsi vreme milosti tada ce biti ponovljene reci iz Otkrivejnja 22,11: „KO CINI PRAVDU, NEKA CINI JOS PRAVDU; I KO JE POGAN NEKA SE JOS POGANI; I KO JE PRAVEDAN NEKA JOS CINI PRAVDU; I KO JE SVET, NEKA SE JOS SVETI.“

To znaci da posle zavrsetka vremena milosti, kao u Nojevo vreme za onih 7 dana odkako je Bog zatvorio vrata na ladji, pa do Hristovog dolaska i izvrsenja Bozjeg suda, niko vise nece moci promeniti svoj status, zato se kaze ako cini bezakonje i nepravdu, neka i dalje cini, a pravednik neka nastavi da cini pravdu, jer vise nema promene. Vreme spasenja je istiklo samo se ceka cas izricanja presude.

To je ono vreme kad Bog kaze: „Nece se Duh moj jednako preti sa ljudima“. Bozji Duh ce prestati da opominje ljude, jer su propustili sve prilike i dalje ostaju u bezakonju u kome ce i propasti.

To je isto ono sto je Isus izneo u prici o Deset devojaka i dolasku zenika.
„Kad one otidose da kupe (ulja) dodje zenik i gotove udjose s nujim na svadbu, I ZATVORISE SE VRATA.“ Materj 25,10. Da li ste primetili da je Isus upotrebio isti izraz kao u vreme Noja, „I zatvorise se vrata“. To je simbol zatvaranja vrata vremenu milosti. Uzalud su nerazumne devojke kucale i trazile, vise nisu mogle biti primljenje, jer su docekale Zenika nespremne.

Kao sto vidite, vreme milosti je biblkijsko ucenje. Biblkij govori i o njegovom prestanku, a nije nikakva jeres.

Kao dokaz da ne postoji vreme milosti niti njegov zavrsetak, Sarrdy je naveo tri biblijska teksta:
Матеј 28:20 Учећи их да све држе што сам вам заповедао; и ево ја сам с вама у све дане до свршетка века. Амин.

Јован 3:16 Јер Богу тако омиле свет да је и Сина свог Јединородног дао, да ниједан који Га верује не погине, него да има живот вечни.

Римљ. 5:8,9 Али Бог показује своју љубав к нама што Христос још кад бејасмо грешници умре за нас.Много ћемо, дакле, већма бити кроза Њ спасени од гнева кад смо се сад оправдали крвљу Његовом.


Kao sto svi videite, ovi tekstovi se ne odnose na zavrsetak vremena milosti. Bog jeste uvek sa svojim narodom. Bog ni za vreme Potopa nije napustio Noja ni ladju, jer da je Bog nije cuvao raspaola bi se od oluje i silnih valova.

Vreme milosti je nesto potpuno drugo. Kada ono prestane, Bozji Duh vise ne poziva ljude, niti ih opominje za prestupe, i nijedan gresnik posle tog zavrsetka ne moze se pokajati, promeniti zivot i biti spasen. Gresnici vise nemaju ni zelju da se pokaju, jer Duh Bozi je prestao da deluje na njih, vise nema ko da ih poziva i upucuje.

Tako vreme milosti je biblijsko ucenje. Vreme milosti ima svoje granice i kad se jednom zavrsi sve prilike koje su u tom vremenu propiustene, nikad vise se ne vracaju. Kad Bog “zatvori vrata” ona su zauvek zatvorena.

To je ono sto je Isus rekao gradu Jerusalimu:
"Koliko puta hteh da skupim ceda tvoja, kao sot kokos skuplja pilice svoje pod krila, I NE HTESTE!
eTO CE VAM SE OSTAVITI VASA KUCA PUSTA."
Matej 23,37.38

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Sarrdy pita:

Gde sam ja izneo da Adventisti veruju da Apostoli NISU VIDELI HRISTA posle vaskrsenja- To je najobičnija laž, A SVI ĆE SE UVERITI U TO – pošto nećeš moći naći takav moj post !!!

Pa zar nisi rekapo da Adventisti uce da Ga apostoli posle vaskrsnja nisu prepoznali jer je bio u proslavljenom telu?
Evo sta si rekao:

19–
Hrist je 40 dana po vaskrsnuću bio u '' Proslavljenom telu '' – Zato ga učenici nisu mogli prepoznati....Luka 24,16; Jovan 20,14; 21,4....... a ne u običnom ;

Dokazao sam ti da Adventisti tako ne uce, nego uce da su Ga apostoli videli i da su Ga prepoznali.
Pa ko laze?
Potpuno razumljivo:
Pošto si ti Mikane OGUGLAO NA LAŽ, prodavajući maglu više od 40 godina, i za to uzimao debele novce od jadnih i poštenih ljudi, ti si potpuno više izgubio kompas šta je ISTINA a šta LAŽ !!!

Evo samo i ovde imamo DVE tvoje LAŽI:

1.
Prvo si tvrdio kako sam ja rekao da Apostoli NISU VIDELI Hrista, a sada tvrdiš kako sam ja rekao NISU PREPOZNALI !!
Pošto su ta dva pojma potpuno različita - U drugom slučaju su ga učenici VIDELI, ali nisu prepoznali, kada si govorio ISTINU, a kada LAŽ !?
2. I ti si sam više puta POSTIRAO i zagovarao ovu Adventističku ,,nauku'', a sada se praviš naivan.

Lepo sam ti ja rekao većeg lažova, licemera i lukavog čoveka ja u životu nisam sreo.
Pa ti si u životu slagao ne zna se broj. Voleo bih kada bi na sudu dobijali i broj laži koje smo izrekli u svom životu, tako da bi mogao videti tu cifru...........
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy, svi smo se mi na forumu uverili da ti lamatas sto ti na um dodje i iznosis seriju lazi na adventiste misleci da ti je to duznoist.

Vrati se i pregledaj moje postove u poslednji mesec dana i ako ima imalo postenja u tebi uverices se da si sa one tvoje liste najmanje dve trecine iznetoga obicne tvoje zamisli koje nemaju nikave veze sa istinom.

Nije nam jasan razlog zbog cega tako radis? Da li je to sto si zbilja uobraziuo da poznajes Adventiste, a u stvari sam sebe varas, jer njihovo ucenje ti nije poznato; ili znas istinu i iz mrznje i pakosti iznosis lazi da bi se osvetio adventistima zato sto u njihovoj sredini, dok si bio s njima, nisi postigao ono zbog cega si tamo dospeo?

Aiko mislis da ces tim nacinom nesta uspeti, samo nastavi, mi smo spremni da na svaku tvoju neistinu, izneserm istinu, pa neka citaoci sami odluce msta je istinha a sta laz.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sarrdy, svi smo se mi na forumu uverili da ti lamatas sto ti na um dodje i iznosis seriju lazi na adventiste misleci da ti je to duznoist.

Vrati se i pregledaj moje postove u poslednji mesec dana i ako ima imalo postenja u tebi uverices se da si sa one tvoje liste najmanje dve trecine iznetoga obicne tvoje zamisli koje nemaju nikave veze sa istinom.

Zašto bih se vraćao !? Pa meni je jasno i ko je podigao Adventnu Crkvu i kome ona služi !!!

1. Pa ja sam se sa svojim prijateljima, koji su dobri i pošteni momci, odlični poznavaoci Pisma odavno uverili da su svih 28 JERESI ASD-a ISTINITE.

2. PREDPOSTAVIMO da si ti u pravu. I da nisi osporio 2/3, već 9/10 (napomena osporio si u svojoj glavi – nađi mi jednog forumaša kome si osporio te JERESI !?) i da je sada ostala SAMO JEDNA JERES ! Opet ste KRIVA SOTONSKA RELIGIJA JER STE IZVRNULI Pismo i tako naučavate drugre !

3. Prema tome Prodavcu magle, te tvoje jeftine trikove prodavaj nekom drugom. Pokušaj kao i do sada u svom lažljivom životu da još nekog prevedeš žednog preko vode. Mene i poštene i dobre ljude koji dobro poznaju Bibliju nećeš da živiš još 100 godina !

Tako da sve ovo što sam izneo JE 100 % ISTINA, a ti pričaj onim jadničcima što su željni Božije istine, i Carstva Nebeskog, a ti pošto i sam ne ulaziš i njima ne dozvoljavaš . Fariseju prodavcu magle.


Nije nam jasan razlog zbog cega tako radis? Da li je to sto si zbilja uobraziuo da poznajes Adventiste, a u stvari sam sebe varas, jer njihovo ucenje ti nije poznato; ili znas istinu i iz mrznje i pakosti iznosis lazi da bi se osvetio adventistima zato sto u njihovoj sredini, dok si bio s njima, nisi postigao ono zbog cega si tamo dospeo?
Prvo si tvrdio kako sam bivši Adventista, sada da me je neko poslao! Dobro sam ja pogodio da ti dnevno slažeš ko zna koliko puta. Pa ceo tvoj život je u stvari laž. Tvoj opus je laž.
Pa pošto si duboko ogrezao u zlo, neće ti nikada biti ni jasno.


Preko 50 puta sam to rekao, čak i naveo stihove, poput Jakov 5,20, i ti sada pitaš po 66 put ovo provakitno-lukavo pitanje. Tipično za boga kome ti služiš.
Ja nikog ne mrzim, čak ni tebe, ali posle toliko postova koje si postirao protiv mene, i ćutao i izbegavao odgovor – samo hoću da ti odgovrim da ZNAM kakav si čovek i kome služiš. Jer takvih ljudi kao što si ti ima jako malo. To je ona fela – najgori, kada je u pitanju religija.
NEKA SVI POGLEDAJU KOLIKO SI POSTIRAO PROTIV MENE I ĆUTAO SAM. Dosta je više PRODAVCU MAGLE. Sada ču ja malo o tebi, a druge ću prepustiti da govore o Adventizmu.
Naučili su se onio do sada, mogu i oni da psotiraju o Adventizmu.

A i dalje ti želim spasenje, ali neću prećutati ne bi li otkrio ljudima s kim imamo posla.
Mada mislim da je svima jasno, ako su pogledali tvoje postiranje i ovde i na drugim forumima.
Tako da OKANI ME SE, inače ću i dalje iznositi ISTINU O TEBI i bogu kome ti služiš. Mogu više izdržati od tebe budi siguran, jer Hrist stoji iza mene!!
Uverićeš se.


Aiko mislis da ces tim nacinom nesta uspeti, samo nastavi, mi smo spremni da na svaku tvoju neistinu, izneserm istinu, pa neka citaoci sami odluce msta je istinha a sta laz.
Te moje NEISTINE, ima sav ostali Hrišćanski Svet.
A te Adventističke istine ima samo Crkva ASD – koju je podigao sotona. Za to barem imamo puno dokaza!!!
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Sarrdy, svi smo se mi na forumu uverili da ti lamatas sto ti na um dodje i iznosis seriju lazi na adventiste misleci da ti je to duznoist.

Vrati se i pregledaj moje postove u poslednji mesec dana i ako ima imalo postenja u tebi uverices se da si sa one tvoje liste najmanje dve trecine iznetoga obicne tvoje zamisli koje nemaju nikave veze sa istinom.

Nije nam jasan razlog zbog cega tako radis? Da li je to sto si zbilja uobraziuo da poznajes Adventiste, a u stvari sam sebe varas, jer njihovo ucenje ti nije poznato; ili znas istinu i iz mrznje i pakosti iznosis lazi da bi se osvetio adventistima zato sto u njihovoj sredini, dok si bio s njima, nisi postigao ono zbog cega si tamo dospeo?

Aiko mislis da ces tim nacinom nesta uspeti, samo nastavi, mi smo spremni da na svaku tvoju neistinu, izneserm istinu, pa neka citaoci sami odluce msta je istinha a sta laz.
Sto ti Mikane napadas samo Sardija?napadaj i mene,geru,Adriana,faky i druge koji su se takodje izjasnili da je adventizam pun jeresi.
Internet je svakom ovde dostupan pa neka sami provere kako se ponasas na drugim forumima!!!pa neka sami zakljuce kakav si ti,adventizam,ja bih vrlo rado postavio linkove tih foruma ali pravilo ovog foruma ne dozvoljava da se reklamiraju drugi forumo ovde.

Problem je u tome sto vas sardi cita ko rendgen!a pise ko stampac,vadi stihove iz biblije brzinom kompijutera,naravno one prave stihove na koje vi nemate odgovore pa zatrpavate ih spamovima.Sardi kad vas zakuca on vas zakuca kogod ekser u dasku!!!a u nedostatku argumenata ti rokas ovde sardijevu biografiju s jednim ciljem! ili da se tema zatvori ili zatrpas postove Sardija,gere,Adriana itd.

Ali svako moze da ukuca (adventizam na google) pa neka se uvere sami.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sto ti Mikane napadas samo Sardija?napadaj i mene,geru,Adriana,faky i druge koji su se takodje izjasnili da je adventizam pun jeresi.
Internet je svakom ovde dostupan pa neka sami provere kako se ponasas na drugim forumima!!!pa neka sami zakljuce kakav si ti,adventizam,ja bih vrlo rado postavio linkove tih foruma ali pravilo ovog foruma ne dozvoljava da se reklamiraju drugi forumo ovde.
[FONT=&amp]Hvala ti brate, ali stvar je u sledećem:[/FONT]
[FONT=&amp]Ako je ovo tema ADVENTISTI, onda mi trebamo pričati o Adventizmu, a ne da napadamo jedni druge.[/FONT]
[FONT=&amp]Ja nikog ne napadam LIČNO. Vrati sve postove nazad pa ćeš se uveriti. Ako Mika 32 misli da ja nisam u pravu onda ne treba da spominje moje ime već da negira moje stvove, mišljenja, i sve ono što ja iznosim o Adventizmu. Ja nikada nisam spomenuo Miku 32, kada sam počeo osporavati Adventistički nauk ! To se lako možeš uveriti, dok obratno nije tako. On nije osporavao moje stavove već mene. [/FONT]
[FONT=&amp]Znam ja i zašto to radi, uvek to rade, da bi čovek bio zauzet oko branjenja svoje ličnosti, i tako ne bi imao prostora za pisanje o Adventizmu, što je u stvari i cilj teme.[/FONT]
[FONT=&amp]
Međutim ja sam ukapirao da je sve ovo neprofesionalno. Ne štiti se pojedinac, i tema već se dopušta vređanje, spamovanje i zatrpavanje teme. I pošto ja nikada nisam prozvao nekog po imence, dok Adventisti nisu počeli mene prvi napadati (lako se to da proveriti), ja sam imao samo dve opcije:[/FONT]


[FONT=&amp]1. [/FONT][FONT=&amp]Prihvatiti ta neprofesionalna pravila i prepucavati se sa Mikom 32, ili[/FONT]
[FONT=&amp]2. [/FONT][FONT=&amp]Napustiti forum sf.[/FONT]

[FONT=&amp]Napustio bih ga ja odavno, ali eto vezao sam se ovde za par ljudi i želim im biti pri pomoći ako im zatrebam. Inače da nema njih, ne bi ja ostao ovde ni 5 minuta.[/FONT]
[FONT=&amp]Žao mi je što je ovako ispalo, ali dok neko ne shvati da TEME NISU POJEDINCI, već to o čemu se diskutuje i zašto se otvorila tema, uvek će biti ovako prepucavanja između ljudi..[/FONT]

Problem je u tome sto vas sardi cita ko rendgen!a pise ko stampac,vadi stihove iz biblije brzinom kompijutera,naravno one prave stihove na koje vi nemate odgovore pa zatrpavate ih spamovima.Sardi kad vas zakuca on vas zakuca kogod ekser u dasku!!!a u nedostatku argumenata ti rokas ovde sardijevu biografiju s jednim ciljem! ili da se tema zatvori ili zatrpas postove Sardija,gere,Adriana itd.

Ali svako moze da ukuca (adventizam na google) pa neka se uvere sami.
[FONT=&amp]Hvala brate, ali po pravilniku foruma mi jedan drugog ne bi smeli osuđivati, već samo mišljenja i tvrdnje koje mi iznosimo i njih osporavati ili potvrđivati, a nikako to okretati na ličnost....[/FONT]
[FONT=&amp]Ali nažalost neko neće da tako ostvari i u praksi.[/FONT]
[FONT=&amp]Pozdrav[/FONT]
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top