Adventisti

Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

Da vidimo jos neke od Sarrdyevih izjava za koje je rekao da su adventisticke jeresji:

19– Hrist je 40 dana po vaskrsnuću bio u '' Proslavljenom telu '' – Zato ga učenici nisu mogli prepoznati....Luka 24,16; Jovan 20,14; 21,4....... a ne u običnom ;
Ja sam na to odgovorio Sarrdyu:
Da li postovani Sarrdy tvrdi da je Isus vaskrsnuo o obicnom, smrtnom telu?
Ako je ustao u obicnom, fizickom telu, kako je mogao da udje u prostoriju gde su bila zatvorena vrata? Svakako da je ustao u Novom preobrazenom telu slicnom onome koje ce spaseni prilikom vaskrsenja primiti. “A mrtvi ce ustati NERASPADLJIVI I mi cemo se pretvoriti. Jer ovo raspadljivo treba da se obuce u neraspadljivo i ovo smrtno da se obuce u bvesmrtno.”
1. Korincanima 15,52.53.

Sarrdy nastavlja: Ja samo tvrdim da su ga učenici PREPOZNALI, a kakvo je to telo, to ja ne znam. Čim se sa takvim telom uzneo u nebo.


Sarrdy, jesi ti rekao da je Hristos ustao u „Preobrazenom telu“ i to je istina.
Sarrdy, tek sad sam uociuo ono sto ti gledas kao problem.
Ti tvrdis da je adventisticika „jeres“ u tome sto veruju da je Hristos vaskrsao u proslavljenom telu i zato ga ucenici nisu mogli videti.


Sarrdy, zao mi je ali adventisti ne uce tako niti tako veruju. Gde si ti sakupio te svoje jeresi?


Evo sta uce advnetisti: „Hrtistovo vaskrsenje i spasenje. ’Ako Hristos ne usta, uzalud propovedanje nase, a uzalud i vera vasa, jos ste u gresima svojim.’ 1. Korincanima 15,14.17.
ISUS HRISTOS JE U TELU VASKRSAO (Luka 24,36-43). Vazneo se na nebo kao Bogocovek.“

Adventisticki hriscani veruju, str. 153.

„Hristos je proslavljen izasao iz groba dok su ga posmatrali rimski strazari.“

Za Mariju Magdalenu se kaze: „Medjutim, sada joj je Hristos svojim poznatim glaso rekao: „Marija!“ Prepoznala je da Onaj koji joj se obratio nije bio stranac, okrenula se i pred sobom ugledala zivog Hrista.“ Ceznja vekova, str.678.
Dva ucenika na putu za Emaus posle Hristove molitve uzviknuli su: „To je Gospod Isus! On je vaskrsao iz mrtvih.“
Isto, str.684.

„A ovo rekavsi pokaza im ruke i rebra svoja. ONDA SE UCENICI OBRADOVASE VIDEVSI GOSPODA.“ Jovan 20,20.

Zato Sarrdy mislim da je to prava besmislica tvrditi da adventisti uce suprotno ovome sto zaista uce.

Sarrdy, zaista nikako ne mogu da te razumem. Gde si ti pokupio te jeresi da adventisti uce da je Hristos vaskrsao u nevidljivom telu i da ga ucenici nisu prepoznali? Adventisti to ne veruju niti tako uce.
Razgovarao je sa ucenicima, jeo pred njima i pred njima se vazneo na Nebo.
Prema tome tvrditi da ga ucenici nisu prepoznali je prava besmislica

Sarrdy nadam se da i sam vidis, da nije posteno da adventistima pripisujes ono u sta oni ne veruju.
Kakvu koristi imas od toga? Ako si mislo da tim laznim klevetama javno izvrgnes Adventiste ruglu i da ih krivo prestavis, eto to si uradio pa sta si time postigao? Bas nista nego si sam sebe obrukao pred ljudima.
Sarrdy savetovao bih te, mani se gluposti i nepostene rabote, nije to za ljude, a posebno nije za nas hriscane.

Zelim ti sve najbolje.




Slazem se Gero, ali kazi to i Jehoivinom svedoku pa neces nimalo bolje proci a mi mislim ipak da su JS hriscani i oniu se tako deklatrisu.

Sve najbolje
Isus je cak i jevrejima rekao da je njihov bog djavo!jer nepriznase da je Isus Bog a arapi-muslimani,kuran ne prizna Isusa za Boga.Ponovo Gera pokusava silom da pokrsti muslimne. Muslimani nisu Jevreji i od njih se ne moze ocekivati ono sto se s pravom moglo ocekivati od Jebvreja. Jevreji su preko proroka mimali puno poznaje Boga, a muslimani samo delimicno.

Kazi muslimanu da je Isus Bog pojescete zajedno sa stvarima!







Sve najbolje

[/QUOTE]

Miko ne zelim ja nikog da pokrstim a i nisam ovlascen da to radim!Ponovo Gera pokusava silom da pokrsti muslimne. Muslimani nisu Jevreji i od njih se ne moze ocekivati ono sto se s pravom moglo ocekivati od Jebvreja. Jevreji su preko proroka mimali puno poznaje Boga, a muslimani samo delimicno.

Islam je izvrnuta kopija starog,novog zaveta religija koja se pojavila u VI veku posle Hrista znaci 600g posle napisanja Biblije!a biblija jasno upozorava a osobno Pavle da ako li ko govori drugo jevandjelje od onog kojeg oni propovedase da su prokleti,a muslimani ne samo da su ga izvrnuli jevandjelje vec i staro zavetna pisma.

Na temi (kuran i biblija,pronadjena najstarija biblija)sam-smo postavili dosta materijala i argumenata tako da tamo mozemo da diskutujemo o tome a ovde da se vratimo na temu adventisti.

Slazem se Gero, ali kazi to i Jehoivinom svedoku pa neces nimalo bolje proci a mi mislim ipak da su JS hriscani i oniu se tako deklatrisu.

Pa naravno kad ni jedni ni drugi nepriznaju Hrista za Boga i da su Otac i Sin i SV Duh JEDNO!!!

Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Hocu da te pitam a zaboravim. Vidim da ste pominjali da adventisti priznaju alaha a vi ne. Zar alah nije Jahue, odnosno isti bog kao starozavetni?

Алах је старо божанство и познат је као бог месеца, како је познат у ранијој религиозној историји. Зато се на свакој исламској застави и може видети полумесец као симбол тог божанства. Корене вуче из Вавилона, а може се полумесец као симбол видети и на неким иконама које су иконе богиње Иштар (Дијана Ефеска, Изис, итд.), тј. "Небеска краљица" како се узело за Марију и клања њеним киповима као у Грчкој где су апостоли имали проблема због речи да је то грех.

Поред камених идола Алаха и записа, постоје и неки непосредни докази. Рецимо име Мухамедовог оца је:


Abd Allah ibn ‘Abd al-Muttalib iz klana Banu Hashim i Aminah bint Wahab iz klana Banu Zuhra su bili Muhamedovi roditelji. Abdallah je umro četiri mjeseca prije Muhamedovog rođenja, a Aminah bint Wahab je preuzela brigu Shaibi. Aminah je umrla šest godina kasnije, a Shaiba ibn Hashim 578. kada je Muhamed imao osam godina. Grob Shaibe ibn Hashima se može pronaći na groblju Jannatul Mualla u Meki.

Abdullah or Abdallah is the primary transliteration of the Arabic given name, Arabic: عبد الله‎, built from the Arabic words Abd and Allah (Allah itself composed of al- and Ilah). The first letter a in al-Ilah in its native pronunciation is often unstressed and commonly transliterated by u, a stressed a is often used as well, although any vowel can also be used. It is one of many Arabic theophoric names, meaning Servant of Allah. The feminine counterpart of this name is Amatullah.

Сам превод речи Алах (једноставно - Бог) није проблем, користе га и арапски хришћани, проблем је у изврнутом јеванђељу из Курана и лажи да је то света књига, а у ствари је само преправљена Библија од стране Ватикана и Мухамеда и његових "саветника". Они, дакле, верују да је нама Библија кривотворена и да имају "мисију" да прошире ислам како би исправили велики грех који су апостоли начинили својим лажима. Говоре да Христ није био на Крсту, већ Јуда уместо Њега и да Васкрсења нема. Очигледно је да је то антихришћанска секта (или прохришћанска у смислу тематике, док је у бити направљена да оспорава основе хришћанства).

Настанак те секте (религије је нетачно јер има библијску основу и само се Библијом и бави - да је оспори и изокрене) је последица циља Ватикана да допре до Јерусалима, што никако није могло да се деси због Византије и православне цркве. Арапи и север Африке никако нису прихватали папску надменост и световну власт, па се пришло лукавством. Једини начин да се допре до Јерусалима и да се Јевреји уклоне је припрема некаквог пророка који је најављиван од стране језуита широм арапских племена, а када је куцнуо час појављује се одговарајући човек. Постоји велика количина документације у Ватикану и међу муслиманским врховним свештеницима, што се наравно крије да "не пукне брука". Муслимани само и папу признају за представника Књиге (Библије, хришћанства)
иако су га издали када су освојили Јерусалим, па због тога папа покреће Крсташе. То су неки њихови "дилови" у које избегавам много да улазим. Веома су прљаве ствари у питању.

папа љуби Куран.jpg

Коришћење превода речи Алах (бог), не значи да је исти Алах (Бог) у питању, како Га имају арапски хришћани:

5. Јер ако и има који се богови зову, или на небу или на земљи, као што има много богова и много господа:
6. Али ми имамо само једног Бога Оца, од ког је све, и ми у Њему, и једног Господа Исуса Христа, кроз ког је све, и ми кроза Њ. (1.Коринћанима 8)

Да упростим: ја се клањам неком кипу или коцки, пирамиди и сл., а кажем да се клањам богу. Да ли се клањам оном Богу који то забрањује или неком богу који само се богом зове, а није Онај који Сина Свога даде да нас сачува од пропасти? Ако и оспоравам да је Исус Син Божији и кажем да је само пророк (а верујем да је безгрешно зачет, што исто стоји у Курану, а они не виде нелогичност), да није достојан да неком другом пророку (Мухамеду) одреши сандале (што је нама познато да је Јован Крститељ рекао мислећи на Исуса), онда је очигледно да оспоравам Бога, Оног библијског и заговарам неког другог бога.

6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде! (Галатима 1)

Дакле, они не признају Алаха (Бога) који је послао Сина Свога (Господа Исуса Христа), него Алаха (бога) који је послао Џибрила (наводно анђела Гаврила - нама познат као онај који се Марији јавио (Благовести) и много пута у Старом завету пророцима) и пророка Мухамеда који оспорава Сина Божијег, који страда на Крсту. Говоре о неком другом Исусу (Иси) који није Васкрсао, а хришћанину без Васкрсења ништа није битно.

3. Али се бојим да како као што змија Еву превари лукавством својим тако и разуми ваши да се не одврате од простоте која је у Христу.
4. Јер ако онај који долази другог Исуса проповеда ког ми не проповедасмо, или другог Духа примите ког не примисте, или друго јеванђеље које не примисте, добро бисте потрпели. (2.Коринћанима 11)


1. Коринћанима, глава 15

1. Али вам напомињем, браћо, јеванђеље, које вам објавих, које и примисте, у коме и стојите.
2. Којим се и спасавате, ако држите како вам објавих; већ ако да узалуд веровасте.
3. Јер вам најпре предадох шта и примих да Христос умре за грехе наше, по писму,
4. И да би укопан, и да уста трећи дан, по писму,5. И да се јави Кифи, потом једанаесторици апостола;
6. А потом Га видеше једном више од пет стотина браће, од којих многи живе и сад, а неки и помреше;
7. А потом се јави Јакову, па онда свима апостолима;8. А после свих јави се и мени као каквом недоношчету.
9. Јер ја сам најмлађи међу апостолима, који нисам достојан назвати се апостол, јер гоних цркву Божију.
10. Али по благодати Божијој јесам шта јесам, и благодат Његова што је у мени не оста празна, него се потрудих више од свих њих, али не ја него благодат Божија која је са мном.
11. Био дакле ја или они, тако проповедамо, и тако веровасте.
12. А ако се Христос проповеда да устаде из мртвих, како говоре неки међу вама да нема васкрсења мртвих?
13. И ако нема васкрсења мртвих, то ни Христос не уста.
14. А ако Христос не уста, узалуд дакле проповедање наше, а узалуд и вера ваша.
15. А налазимо се и лажни сведоци Божији што сведочимо на Бога да васкрсе Христа, ког не васкрсе кад мртви не устају.
16. Јер ако мртви не устају, ни Христос не уста.
17. А ако Христос не уста, узалуд вера ваша; још сте у гресима својим.
18. Дакле, и они који помреше у Христу, изгибоше.
19. И ако се само у овом животу уздамо у Христа, најнесрећнији смо од свих људи.
20. Али Христос уста из мртвих, и би новина онима који умреше.
21. Јер будући да кроз човека би смрт, кроз човека и васкрсење мртвих.
22. Јер како по Адаму сви умиру, тако ће и по Христу сви оживети.

Дакле, не само да оспоравају Сина Божијег, већ и Васкрсење без кога је узалудна наша вера. То је поента. Признајући ту јерес, ми признајемо и оно што заговара. Толеранција је једно, али признање је нешто савим друго. Ја могу толерисати јеретике, али се никада не смем сложити са њима, тј. не смем их признати као истину (или некакву "варијанту истине").
________ ________ ________ ________

Шта је са адвентистима? Имали смо пример да видимо да један адвентиста схвата шта је поента мухамеданства (као ја), а сви остали адвентисти признају Алаха ослањајући се само на превод речи Алах - бог. Није исти
Бог (Алах), није исти Исус (Иса), а доказ су Арапи који су ХРИШЋАНИ. Дакле, не признају Мухамеда и лажно јеванђеље из Курана. Ја сам на једној теми лепо обрадио настанак те лажне књиге и лажног јеванђеља (кориговане/прилагођене Библије).

Сврха је само једна: ЕКУМЕНИЗАМ. Тачно се види да се крију иза те приче. Наводно имамо истог Бога, има много путева до Њега, а ми било којим путем да идемо стижемо ка Њему. То је основа Њу ејџ учења, главни ослонац Новог светског поретка (тајног плана кога су масони спроводили и полако приводе крају). Да видимо шта апостол Јован каже о томе, о тим људима који доносе неко друго јеванђеље:

9. Који год преступа и не стоји у науци Христовој онај нема Бога; а који стоји у науци Христовој онај има и Оца и Сина. 10. Ако ко долази к вама и ове науке не доноси, не примајте га у кућу, и не поздрављајте се с њим;
11. Јер ко се поздрави с њим, прима део у његовим злим делима. (2.Јованова 1)

Да не спомињем често шта каже о онима који не признају Христа:

7. Јер многе варалице изиђоше на свет који не признају Исуса Христа да је дошао у телу; ово је варалица и антихрист. (2.Јованова 1)


2. По овом познајте Духа Божијег, и духа лажног; сваки дух који признаје да је Исус Христос у телу дошао, од Бога је;3. А сваки дух који не признаје да је Исус Христос у телу дошао, није од Бога: и овај је антихристов, за ког чусте да ће доћи, и сад је већ на свету. (1.Јованова 4)


21. Не писах вам као да не знате истине, него што је знате, и знате да никаква лаж није од истине.
22. Ко је лажљивац осим оног који одриче да Исус није Христос? Ово је антихрист, који се одриче Оца и Сина.23. Који се год одриче Сина ни Оца нема; а који признаје Сина, и Оца има.
24. Ви, дакле, што чусте испочетка у вама нека стоји; ако у вама остане што чусте испочетка, и ви ћете остати у Сину и у Оцу.25. И ово је обећање које нам Он обећа, живот вечни.26. Ово вам писах за оне који вас варају.(1.Јованова 3)

Што не значи да их морамо поубијати или насилно им наметнути библијско јеванђеље (као што су они нама "куранско" наметали), већ да не делимо са њима једну веру, јер признањем те лажне објаве ми постајемо заједничари у јереси (апостасији) - "прима део у његовим злим делима". Отуда и кршење канона, тј. више се канони и не спомињу сем као злоупотреба. Адвентисти су пробирали који им се канони свиђају и који се слажу са њиховим "пророком". Свака та секта за ових 2000 година има свога пророка (култ личности) и заговара неког другог Исуса, тј. неко друго јеванђеље. Адвентисти зато и признају Алаха (не сви, Богу хвала!).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
@Adrian BG

Nisam znao za dosta stvari koje si naveo a ova prica sa polumesecom ima delimicno smisla ali mislim da teorije zavere tipa Vatikan je jedan od osnivaca islama ne pije vodu. U svakom slucaju hteo sam da znam zasto ne smatras alah za istog boga i hvala na odgovoru.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Isus je cak i jevrejima rekao da je njihov bog djavo!jer nepriznase da je Isus Bog a arapi-muslimani,kuran ne prizna Isusa za Boga.Ponovo Gera pokusava silom da pokrsti muslimne. Muslimani nisu Jevreji i od njih se ne moze ocekivati ono sto se s pravom moglo ocekivati od Jebvreja. Jevreji su preko proroka mimali puno poznaje Boga, a muslimani samo delimicno.

Kazi muslimanu da je Isus Bog pojescete zajedno sa stvarima!







Sve najbolje


Miko ne zelim ja nikog da pokrstim a i nisam ovlascen da to radim!Ponovo Gera pokusava silom da pokrsti muslimne. Muslimani nisu Jevreji i od njih se ne moze ocekivati ono sto se s pravom moglo ocekivati od Jebvreja. Jevreji su preko proroka mimali puno poznaje Boga, a muslimani samo delimicno.

Islam je izvrnuta kopija starog,novog zaveta religija koja se pojavila u VI veku posle Hrista znaci 600g posle napisanja Biblije!a biblija jasno upozorava a osobno Pavle da ako li ko govori drugo jevandjelje od onog kojeg oni propovedase da su prokleti,a muslimani ne samo da su ga izvrnuli jevandjelje vec i staro zavetna pisma.

Na temi (kuran i biblija,pronadjena najstarija biblija)sam-smo postavili dosta materijala i argumenata tako da tamo mozemo da diskutujemo o tome a ovde da se vratimo na temu adventisti.

Slazem se Gero, ali kazi to i Jehoivinom svedoku pa neces nimalo bolje proci a mi mislim ipak da su JS hriscani i oniu se tako deklatrisu.

Pa naravno kad ni jedni ni drugi nepriznaju Hrista za Boga i da su Otac i Sin i SV Duh JEDNO!!!

Pozdrav od Gere.

[/QUOTE]

Dobro jutroi barte Gero, uvek se radujem kad se mozemo ponovo cuti.
Ne mozes Pavloove reci pripiusati muslimanimsa, oni ne iznose nikakvo jevandjelje, nego imaju svoje ucenje koje je ponekiput slicno hriscsanskon ili je suporotno.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
....Dobro jutroi barte Gero, uvek se radujem kad se mozemo ponovo cuti.
Ne mozes Pavloove reci pripiusati muslimanimsa, oni ne iznose nikakvo jevandjelje, nego imaju svoje ucenje koje je ponekiput slicno hriscsanskon ili je suporotno.

Sve najbolje
Verujem !!!
Da je iz čiste nelicemerne i nelukave ljubavi !
Taman posla da je ovo samo floskula !
Zato te pozdravljam sa jednim lepim stihom, kao nagradu za ovu tvoju ISKRENOST i NELICEMERNOST:


Матеј 12,36 А ја вам кажем да ће за сваку празну реч коју кажу људи дати одговор у дан страшног суда.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Adriane,
to sto si rekao o muslimanima ima dostsa toga sto je tacno.
Problem je u tome, sto ti na muslimane primenjujes poruke Novog zaveta koje se odnose na hriscane.
Vec sam rekao da muslimani priznaju Isusa Hriustsa kao istorijsku licnost, da je postojuao, bio ucitelj i proroik, ali ne veruju u onakvog Isusa kako ga mi hriscsani verujemo. Pa ipak, kad oni govore o Isi oni govore o Isusu koga pogresno shvataju i o kome imaju ograniceno razumevanje i pogresna shvatanja.

Tako isto i za Alaha, to sto oni imaju neka pogresna ucenja o Alahu, ne znaci da Bog nije istiniti i pravi.
Koliko hridscana ima danas koji imaju pogresnu sliku o Bogu, pa to ipak ne menja Boga niti Njegoivu prirodu i licnost.

Adriuan:

Сврха је само једна: ЕКУМЕНИЗАМ. Тачно се види да се крију иза те приче. Наводно имамо истог Бога, има много путева до Њега, а ми било којим путем да идемо стижемо ка Њему. То је основа Њу ејџ учења, главни ослонац Новог светског поретка (тајног плана кога су масони спроводили и полако приводе крају). Да видимо шта апостол Јован каже о томе, о тим људима који доносе неко друго јеванђеље:

Adriane, nema to veze sa ekujmenizmom , jer Arap isu verovali u Alaha kad o ekumenizmi nista se nije ni znalo.
Arapska rec Alah je ista sto i nasa rec Bog. Radi se o Istom Bogu, samo postoje razlicita mislujenja, verovanja i ucenja o Njemu.

Zar ti zbilja verijes da je Kuran neko dtrugo Jevandjelje? Ja u to ne verujem. To sto je Muhamed uzeo neke izjave koje se nalaze u Jevadjelju ne cini njegov Kuran jevandjeljem.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Verujem !!!
Da je iz čiste nelicemerne i nelukave ljubavi !
Taman posla da je ovo samo floskula !
Zato te pozdravljam sa jednim lepim stihom, kao nagradu za ovu tvoju ISKRENOST i NELICEMERNOST:


Матеј 12,36 А ја вам кажем да ће за сваку празну реч коју кажу људи дати одговор у дан страшног суда.

A Mika32 na takvu poruku iz Bozje reci samo kaze: A M I N!

Strasno je to kad neko umisli da je sposoban da protumace necije pobude.

Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Tu ima 3 velika ALI:

1. Ali ja nikog ne mogu odvestu u PAKAO:

1.1. JER Nemam AGRESIVNU propagamdu na Internetu, štampi, radiu ili TV-u !
Ja imam (ustvari nema ja već je zajednička) KUĆNU GRUPU, gde je asolutno slobodna volja svakog pojedinca da zaključuje šta hoće iz Biblije, tako da i tu nemamo svi identične stavove, ali to nikakva prepreka nije da se redovno sastajemo, pomažemo i volimo.


Sarrdy, hvala ti sto si makar delimisno odgovorio na moj poslednji post.

Prvo, da li si siguran da iznosenjem neistina "ne mozes nikoga odvesti u pakao"?
To sto ti mislis da drugi vode ljude u pakao, ne cini tebe imunog da to i ti ne cinis.

Drago mi je da si ipak priznao
da pripadas nekakvoj sekti, samo to je slaba reklama, ako tvrdis da je to mala grupa, a da svako iz Biblije veriuje kako hoce. Sta mislis, da ste vi ta prava crkva za koju si ranije rekao da jeste jedina prava crkva na planeti, pa kad svako veruje dugacije, na sto bi to izgledalo kad bi vas bilo mnogo? Na Vavilon veliuki u kiome je zbrka.


2. 1. JER Nemam Crtkvu u kojoj svake SUBOTE ispiram mozak nedužnim ljudima i tako ih odvodim sa Božijeg puta !


Pa ipak je cudo da ti je i bez toga ipak toliko ispran mozak. Ko ti je ucinio tu uslugu?

Sarrdy, zar nije bila tvoja duznost kao sagovornika da objasnis, ne samo meni nego forumu,
zbog cega si izneo neistinu da Adventisti veruju da apostoli nisu videli Hristsa posle vaskrsenja?
Gde ti je odgovor na glavno pitanje?
Ko te je naterao da izneses cistu laz koja nema nicega zajedniuckoga sa istinom?
Pa onda ko vodi ljude u pakao?


2. 2. JER Ne pljačkam dobre i poštene ljude kroz DESETAK, priloge i zaveštanjem njihove imovine Adventnoj Crkvi !
Ja nikom nisam uzeo 1 dinar.

Zar ti mislis da je BOG uspostaviuo sistem desetka da bi na taj nacin pljackao ljude?
Suvise je plitka ta tvoja teologija. Tako je kad neko ne veruje u Sveto poismo, vidis do cega dovodi neverstvo?


2. 3. JER Nemam svoje bolnice i Kliničke Centre gde ubijam nerođenu decu !

Ma nemas ti ni pameti pa sta onda?
Ko kaze da neko ubija nerodjenu decu? Da li znas koja toi je to laz po redu?


2. 4. JER U kući gde se okupljamo sem KRSTA nemamo ništa drugo od relikvija. Tako da nismo obesili našeg Gospoda na OBELISK, kao Adventna Crkva !

Obesen si ti i hbez obiliska. Koja ti je to laz po redu?

2. 5. JER Nemamo u toj kući ni svevideće oko ni naopačke izvrnut krst, ni pentagram, niti jedan SIMBOL MASONERIJE. Imamo samo jedan skromni drveni krst, kome se niti molimo niti ga celivamo, već je tu da nas uvek podseća na Hristovo stradanje, muku, i Njegov kompletan život.

A imate li i celu Bibliju, ili se sve svodi samo na tvoje nobvotarije?

2. 6. JER Nemam hiljade lažnih knjiga gde ima na STOTINE LAŽI od lažne proročice do Adventističkih sumljivih pisaca koji za laži zarađuju debele novce !!!


Pa jesu li svi tvoji vernici nepismeni?
Da li je po vasemu Pavle gresio kad je porucio da mu se donesu knjige "kozne"?
Ne rekoh li ja da je ta tvoja jeres suvise plitka?


2. Ja nikog ne mogu odvestu u PAKAO jer nemam nikakve prljave trikove poput Adventista:

Ma ti si vec u paklu pa zaista nikoga i ne mozes voditi, jer si stigao do svog cilja.


Postovani citaoci, sta mislite zbog cega Sarrdy ovo sve iznosi?
Zbog toga sto nema cime da pobije moje argumente koje sam izneo i kojima sam dokazao da su mnoge izjeve koje je izneo i pripisao adventistima kao jeresd, lazne.
Da Sarrdy iznosi istinu on bi sa radoscu prihvatio moje komentare i dokazao da nisam u pravu.
Medjutim, posto je svestan da je izneo neistrinu i jos uvek iznosi lazi, on i ne pokusava da odbrani ono sto je izneo, jer zna da je iznero lazi.

Tako, Sarrdyu nista drugo i ne preosteje, negoi da nas mrzi i nastavi sa svojim neistinam. Kakve vesti takav je i vesnik.


Svima zelim sve najboilje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy je dalje pripisao Adventistima kao jeres i sledece:

22– Mogu da se UDAJU i ŽENE – Iako su im prethodni supružnici živi ! Na bazi Mateja 19,9 ;

Na ovo sam odgovorio Sarrdyu:
Pa zar Sartrdy se suprotstavlja Hrisatovim recima da se ne razvode, “osim za preljubu”. Hristos je ucio da ako jedna strana u braku ucini preljubu tim aktom ponistila je bracni zavet i nevina strana, ako hoice, moze da se razvede i osnuje novi brak.
Zar se Sarrdy i Hristu protivi?


Isus je ovako izjavio: “Nego ja vam kazem: ako ko pusti zvoju zenu, OSIM ZA KURVARSTVO, i ozeni se drugom, cini preljubu; i koji uzme pustenicu cini preljubu. “ Matej 19,9. Ovim je Isus uzdigao visoko ustanovu braka.

Medjutim, on je izneo samo jedan razlog za razvod, a to je neverstvo bracnom zagvetu jednog od bracnih drugova.

Na osnovu biblkijskog ucenja, Crkva je formulisala jedno od svoijih verovanja koje se odnosi na porodicu:

22. Brak i porodica
Bog je ustanovio brak u Edemu, a Isus ga je ponovo potvrdio kao doživotnu zajednicu između čovjeka i žene u druženju punom ljubavi. Za hrišćanina bračna obaveza je data Bogu kao i bračnom drugu i treba da se sklopi između partnera koji su iste vjere. Obostrana ljubav, uvažavanje, poštovanje i odgovornosti su tkivo ove veze, koja treba da odsjajuje ljubavlju, svetošću, bliskošću i postojanošću odnosa između Hrista i Njegove crkve. Što se tiče rastave Isus je učio da osoba koja se razvede od bračnog druga, osim za preljubu, pa sklopi brak sa drugim bračnim drugom, čini preljubu. Iako neki odnosi u porodici možda ne odgovaraju idealu, bračni drugovi koji se u Hristu potpuno predaju jedan drugome, mogu da postignu zajednicu ljubavi pomoću vođstva Duha i crkvenog vaspitanja. Bog blagosilja porodicu i želi da njeni članovi pomažu jedni drugima do potpune zrelosti. Roditelji treba da vaspitavaju svoju djecu da vole Boga i da su Mu poslušni. Svojim primjerom i svojim riječima treba da ih poučavaju da je Hristos vaspitač koji voli, koji je uvek nježan i brižan, koji želi da oni postanu udovi Njegovog tijela, Božje porodice. Povećana bliskost u porodici jedan je od znakova posljednje vijesti Jevanđelja. (1. Mojsijeva 2,18-25; Matej 19,3-9; Jovan 2,1-11; 2. Korinćanima 6,14; Efescima 5,21-33; Matej 5,31.32; Marko 10,11.12; Luka 16,18; 1. Korinćanima 7,10.11; 2. Mojsijeva 20,12; Efescima 6,1-4; 5. Mojsijeva 6,5-9; Priče 22,6; Malahija 4,5.6)
Biblijsko ucenje o braku je potpuno jasno. Hriustove reci su odredjene i nije nam jasno zbog cega je Sarrdy i ovo stavio kao jeres protiv Adventista? Nije to adventisticko ucenje, nego Hriustovo koje su oni samo usvojili. Ne zeli li time Sarrdy da kaze da je to Hristova jeres?

Adventisti u svemu trude se da slede Hristova uputstva i savete iz Svetoga pisma.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
@Adrian BG

Nisam znao za dosta stvari koje si naveo a ova prica sa polumesecom ima delimicno smisla ali mislim da teorije zavere tipa Vatikan je jedan od osnivaca islama ne pije vodu. U svakom slucaju hteo sam da znam zasto ne smatras alah za istog boga i hvala na odgovoru.

Теби може да пије или не пије, не могу те ја убедити да верујеш. Чак ни у Бога не верујеш (што је важније, а да не говориомо о вери у Христа и Васкрсење што је спасоносно за нас обичне и грешне смртнике). Имаш много материјала на ту тему, па ако те интересује можеш истраживати.

То би исто било као да за једно 100 година неко каже да Ватикан нема никаквог утицаја на светску политику и економију, а нема богатије корпорације на свету. Нема моћније силе тренутно. Не говорим о нуклеарним бојевим главама (то је разорна моћ), већ говорим о утицајној моћи (а и финансијско - економској).
Ту су многа тајна (сада јавна) удружења, ложе и остале сотонске творевине преко којих се манипулише и руководи. Мислиш да су нас бомбардовали због Албанаца и оних изговора које смо слушали и морали да прихватимо (на силу)?

Ако су се европски краљеви клањали и молили за наклоност "Светог Оца" (богохуљење!), онда шта може да чуди? Ако је доказано да је много фалсификованих докумената било са којима је фигура на челу цркве постала "краљ над краљевима" и радила шта је хтела свуда по свету, ја не могу на силу или чудом да отворим некоме очи и да му нешто "пије воду.

Шта мислиш зашто Рим дуго није хтео да прихвати Данилову књигу као део Библије? Јер пише:

Данило, глава 7
7. Потом видех у утварама ноћним, и гле, четврта звер, које се требаше бојати, страшна и врло јака, и имаше велике зубе гвоздене, јеђаше и сатираше, и гажаше ногама остатак, и разликоваше се од свих звери пређашњих, и имаше десет рогова.
8. Гледах рогове, и гле, други мали рог израсте међу онима, а три прва рога ишчупаше се пред њим; и гле, очи као очи човечије беху на том рогу, и уста која говораху велике ствари.

13. Видех у утварама ноћним, и гле, као Син човечији иђаше са облацима небеским, и дође до старца и стаде пред Њим.
Иса. 9:6, Језек. 1:26, Мат. 24:30, Мар. 13:26, Лука 21:27, Откр. 1:7, Откр. 1:13
14. И даде Му се власт и слава и царство да Му служе сви народи и племена и језици; власт је Његова власт вечна, која неће проћи, и царство се Његово неће расути.Псал. 2:6, Псал. 110:1, Иса. 9:7, Авд. 1:21, Мих. 4:7, Мат. 11:27, Лука 1:33, Јован 3:35, Јевр. 12:28
--------------------
19. Тада зажелех знати истину о четвртој звери, која се разликоваше од свих и беше врло страшна, и имаше зубе гвоздене и нокте бронзане, и јеђаше и сатираше, а остатак ногама гажаше,
20. И о десет рогова шта јој беху на глави, и о другом који израсте и три отпадоше пред њим, о рогу који имаше очи и уста која говораху велике ствари и беше по виђењу већи од других.
21. Гледах, и тај рог војеваше са свецима и надвлађиваше их,

Овај део није фикција јер се јасно "дешифрује" шта значи звер и ко је звер:

23. Овако рече: Четврта звер биће четврто царство на земљи, које ће се разликовати од свих царстава, и изјешће сву земљу и погазити и сатрти.Дан. 7:7
24. И десет рогова јесу десет царева, који ће настати из тог царства, а после њих настаће други, и он ће се разликовати од пређашњих, и покориће три цара.Откр. 17:12
25. И говориће речи на Вишњег, и потираће свеце Вишњег, и помишљаће да промени времена и законе; и даће му се у руке за време и за времена и за по времена.
Иса. 37:23, Дан. 2:21, Дан. 4:16, Дан. 7:20, Дан. 12:7, Откр. 12:14, Откр. 13:7, Откр. 17:6, Откр. 18:24
26. Потом ће сести суд, и узеће му се власт, те ће се истребити и затрти сасвим.
27. А царство и власт и величанство царско под свим небом даће се народу светаца Вишњег; Његово ће царство бити вечно царство, и све ће власти Њему служити и слушати Га.


Не само да се говори о Господу Исусу Христу коме се даде свака власт (вечна), већ и јасно говори о највећем царству (четвртом, остала три се јасно описују раније и после), о цару бестидном који се уздиже изнад свих и жели да влада изнад свих (а разликује се од осталих), говори се "о очима и устима" која говоре велике ствари. Такође се у Откривењу спомиње ИКОНА (СЛИКА) ЗВЕРИНА (обновљено Римско царство), што имаш прилике да видиш својим очима, не морам да те ја убеђујем.

Откривење, глава 17
1. И дође један од седам анђела који имаху седам чаша, и говори са мном говорећи ми: Ходи да ти покажем суд курве велике, која седи на водама многима.
2. С којом се курваше цареви земаљски, и који живе на земљи опише се вином курварства њена.
3. И уведе ме дух у пусто место; и видех жену где седи на звери црвеној која беше пуна имена хулних и имаше седам глава и десет рогова.
4. И жена беше обучена у порфиру и скерлет и накићена златом и камењем драгим и бисером, и имаше чашу у руци својој пуну мрзости и поганштине курварства свог;

skerlet i porfira.jpeg
5. И на челу њеном написано име: Тајна, Вавилон велики, мати курвама и мрзостима земаљским.
6. И видех жену пијану од крви светих и од крви сведока Исусових; и зачудих се чудом великим кад је видех.
7. И рече ми анђео: Што се чудиш? Ја ћу ти казати тајну ове жене, и звери што је носи и има седам глава и десет рогова.
8. Звер коју си видео беше и није, и изићи ће из бездана и отићи ће у пропаст; и удивиће се који живе на земљи, којима имена написана нису у књигу живота од постања света, кад виде звер која беше, и није, и доћи ће опет.

9. Овде је ум, који има мудрост. Седам глава, то су седам гора на којима жена седи.

10. И јесу седам царева. Пет је њих пало, и један јесте, а други још није дошао; а кад дође за мало ће остати.
11. И звер која беше и није, и она је осми, и јесте од седморице и у пропаст иде.
12. И десет рогова, које си видео, то су десет царева, који царства још не примише, него ће област као цареви на једно време примити са звери.

13. Ови једну вољу имају, и силу и област своју даће звери.
14. Ови ће се побити с Јагњетом и Јагње ће их победити, јер је Господар над господарима и Цар над царевима; и који су с Њим, јесу позвани и изабрани и верни.

15. И рече ми: Воде, што си видео, где седи курва, оно су људи и народи, и племена и језици.
16. И десет рогова, што си видео на звери, они ће омрзнути на курву, и опустошиће је и оголузнити, и месо њено појешће и сажећи ће је огњем.
17. Јер је Бог дао у срца њихова да учине вољу Његову, и да учине вољу једну, и да даду царство своје звери, док се сврше речи Божије.

18. И жена, коју си видео, јесте град велики, који има царство над царствима земаљским.

Јасно да је жена град који седи на седам гора (Рим), да пет царева су били цареви Римског царства, један је био присутан у време писања Откривења, а седми ће бити кратко на власти.

Овде нема места за неке манипулације када се јасно види из датих реченица шта је шта. Али да се не удаљавамо од теме много јер ипак и адвентистичка манипулација је створена од масонске секте која је под директним утицајем АНТИХРИСТА. Мада масони кажу да је њихов бог Луцифер (Светлоноша, што и адвентисти говоре за себе, да се "просветљују" - масонски термин), а наш библијски Бог Адонај (Господ, у преводу) да је зао и покварен. Многи то говоре за Бога, управо јер су научени (усмеравани) тако.


Римско краљевство
753 п. н. е. – 510 п. н. е.
Римска република
510 п. н. е. – 27 п. н. е.
Римско царство
27 п. н. е. – 476

Откривење је највероватније настало у доба владања цара Домицијана, око 95. године. Један мањи део научника држи да је књига написана већ за Нероновог прогона хришћана, мало пре 70. године.

Седам царева:

И јесу седам царева. Пет је њих пало, и један јесте, а други још није дошао; а кад дође за мало ће остати.

1. Октавијан Август (изузетно је битно проучити овог цара лукавог)
2. Тиберије
3. Калигула (до 41.г.н.е.)
4. Клаудије
5. Нерон (до 68 - самоубиство)
6. Веспазијан је умро 79. године, а Тит је одмах проглашен царем
7. Тит

Титову кратку владавину обележиле су несреће: 79. године је Везув затрпао Помпеју, а 80. године је пожар уништио Рим.

Што говори да је Откривење писано за време Васпазијана како тврде неки историчари.

11. И звер која беше и није, и она је осми, и јесте од седморице и у пропаст иде.

8.
Домицијан

Домицијан није одржао братов и очев углед. Иако су његове злочине можда преувеличале касније генерације, нарочито историчар Тацит, сигурно је да није хтио делити власт. Већ и пре Домицијана се уобичајило да цар истовремено држи много положаја установљених у време републике (на пример, положаје цензора и овлапћења народног трибуна), али те положаје су могли имати и други сенатори. Домицијан је хтео све положаје само за себе, чиме је побудио непријатељство Сената и народа.

Током Домицијанове владавине дошло је до инфлације. Сребрни денар је изгубио вредност. То је изазвало повећање пореза, што је наравно довело до незадовољства. С друге стране, Домицијан је улагао велики новац у улепшавање Рима, који је још увек патио од последица великог пожара из 64. године и од Грађанског рата 69. године. У Домицијаново доба је рестаурисан Јупитеров храм на Капитолу, као и царска палата на Палатину.

Домицијан је био обузет уметношћу и играма. Основао је Капитолинске игре 86. године. По угледу на Олимпијске игре, оне су се требале одржавати сваке четири године. Поред тога, цар је био велики љубитељ гладијаторских игара.

При крају своје владавине, Домицијан је све теже контролисао своју суровост. Јевреји и хришћани су били жестоко прогањани током његове владвине. Изгледа да је патио од параноје, што га је довело до тога да убије више угледних сенатора и витезова. Своју владавину је завршио у рату са сенатом. Остао је забележен у историји као један од најнепопуларнијих римских царева.

Домицијан је убијен 96. године, у септембру. Заверу су организовале присталице сената, као и неке слуге његових жена. Наследио га је Нерва, кога је сенат именовао. Сам Домицијан је претрпео damnatio memoriae.

Дакле, осми цар може бити Домицијан, али не мора да значи. Писмо га описује као звер, поред тога што се и за Римско царство каже да је звер. Одговор видимо пре тога:

8. Звер коју си видео беше и није, и изићи ће из бездана и отићи ће у пропаст; и удивиће се који живе на земљи, којима имена написана нису у књигу живота од постања света, кад виде звер која беше, и није, и доћи ће опет.
11. И звер која беше и није, и она је осми, и јесте од седморице и у пропаст иде.

Дакле, беше и више није, што говори да не постоји та титула, већ ће поново изаћи на видело. Пошто жена (град и црква) седи на звери (на темељима Римског царства), тај цар долази касније. Што јасно говори да је то антихрист који треба да се устоличи. Апостол Јован каже да је он већ ту (дакле титула/функција антихриста је већ била у време писања Откривења). Пошто два сведока треба да дођу, звер ће их убити у Јерусалиму:


Откривење, глава 11
1. И даде ми се трска као палица говорећи: Устани и измери цркву Божију и олтар, и оне што се клањају у њој;
2. А порту што је изван цркве, избаци напоље, нити је мери, јер је дана незнабошцима; и град свети газиће четрдесет и два месеца.
3. И даћу двојици својих сведока, и прорицаће хиљаду и двеста и шездесет дана обучени у вреће.
4. Ови су две маслине и два жишка што стоје пред Господарем земаљским.
5. И ако им ко неправду учини, огањ излази из уста њихових, и појешће непријатеље њихове; и ко буде хтео да им учини нажао онај ваља да буде убијен.
6. И ови ће имати власт да затворе небо, да не падне дажд на земљу у дане њиховог прорицања; и имаће власт над водама да их претварају у крв, и да ударе земљу сваком муком, кадгод буду хтели.
7. И кад сврше сведочанство своје, онда ће звер што излази из бездана учинити с њима рат, и победиће их и убиће их.
8. И телеса њихова оставиће на улици града великог, који се духовно зове Содом и Мисир, где и Господ наш разапет би.
9. И гледаће неки од народа и племена и језика и колена телеса њихова три дана и по, и неће дати да се њихова телеса метну у гробове.
10. И који живе на земљи, обрадоваће се и развеселиће се за њих, и слаће даре један другом, јер ова два пророка мучише оне што живе на земљи.11. И после три дана и по дух живота од Бога уђе у њих; и сташе оба на ноге своје, и страх велики нападе на оне који их гледаху.
12. И чуше глас велики с неба, који им говори: Изиђите амо. И изиђоше на небо на облацима, и видеше их непријатељи њихови.
13. И у тај час затресе се земља врло, и десети део града паде, и тресење земље поби седам хиљада имена човечијих; и остали се уплашише, и даше славу Богу небеском. (Откривење 11)

Дакле, ово се не деси још и то говори да ће звер (антихрист) учинити рат са сведоцима и побити их. Сви на земљи ће видети то. Све ово није пресудно за ову тему и признавање Алаха (мухамеданског) од стране 99% адвентиста. Превод речи Алах (Бог) не значи ништа ако не говоримо о истом Исусу и библијским догађајима. Обратимо пажњу на Микин коментар:


Adriane,
to sto si rekao o muslimanima ima dostsa toga sto je tacno.
Problem je u tome, sto ti na muslimane primenjujes poruke Novog zaveta koje se odnose na hriscane.
Vec sam rekao da muslimani priznaju Isusa Hriustsa kao istorijsku licnost, da je postojuao, bio ucitelj i proroik, ali ne veruju u onakvog Isusa kako ga mi hriscsani verujemo
(сам даје тачну констатацију коју касније порекне). Pa ipak, kad oni govore o Isi oni govore o Isusu koga pogresno shvataju i o kome imaju ograniceno razumevanje i pogresna shvatanja.

Tako isto i za Alaha, to sto oni imaju neka pogresna ucenja o Alahu, ne znaci da Bog nije istiniti i pravi.
Koliko hridscana ima danas koji imaju pogresnu sliku o Bogu, pa to ipak ne menja Boga niti Njegoivu prirodu i licnost.

Adriuan:

Сврха је само једна: ЕКУМЕНИЗАМ. Тачно се види да се крију иза те приче. Наводно имамо истог Бога, има много путева до Њега, а ми било којим путем да идемо стижемо ка Њему. То је основа Њу ејџ учења, главни ослонац Новог светског поретка (тајног плана кога су масони спроводили и полако приводе крају). Да видимо шта апостол Јован каже о томе, о тим људима који доносе неко друго јеванђеље:

Adriane, nema to veze sa ekujmenizmom , jer Arap isu verovali u Alaha kad o ekumenizmi nista se nije ni znalo.
Arapska rec Alah je ista sto i nasa rec Bog. Radi se o Istom Bogu, samo postoje razlicita mislujenja, verovanja i ucenja o Njemu.

Zar ti zbilja verijes da je Kuran neko dtrugo Jevandjelje? Ja u to ne verujem. To sto je Muhamed uzeo neke izjave koje se nalaze u Jevadjelju ne cini njegov Kuran jevandjeljem.

Ово је чисто одбацивање апостола и њихових смерница и јасних речи. Доста тога сам издвојио у претходном посту и видиш да Мика не верује да је у Курану изврнуто јеванђеље. Јасно је показано да у Курану постоји јеванђеље, а и држе се апокрифног Варнавиног јеванђеља). Апостол каже:

6. Чудим се да се тако одмах одвраћате на друго јеванђеље од Оног који вас позва благодаћу Христовом,
7. Које није друго, само што неки сметају вас, и хоће да изврну јеванђеље Христово.
8. Али ако и ми, или анђео с неба јави вам јеванђеље другачије него што вам јависмо, проклет да буде!
9. Као што пре рекосмо и сад опет велим: ако вам ко јави јеванђеље другачије него што примисте, проклет да буде! (Галатима 1)

3. Али се бојим да како као што змија Еву превари лукавством својим тако и разуми ваши да се не одврате од простоте која је у Христу.
4. Јер ако онај који долази другог Исуса проповеда ког ми не проповедасмо, или другог Духа примите ког не примисте, или друго јеванђеље које не примисте, добро бисте потрпели. (2.Коринћанима 11)

Мика то не види, он верује другачије, по свом (адвентистичком) виђењу.
Каже да није екуменизам у питању, али основа екуменизма је да се занемаре оне ствари о којима пише пар људи на овоме форуму. Не може свака секта да тумачи како њој одговара, али сведоци смо да се то дешава.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top