Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Meni su savršeno jasni I Adventisti i Adventizam.


Pozdrav

Tebi je jasno samo ono kako si ti licno razumeo Adventisticka ucenja da su ona pogresna, a ne ono sto je cinjenica i prava slika Adventizma.
Znaci, stvorio si svoju licnu sliku realnosti onakvu kakva ona nije u sustini, i tu sliku nameces drugima izuzimajuci svaku mogucnost samoodlucivanja i donosenja zakljucaka svojim razumom.
Drugim recima `Ti si se stavio u poziciju tudje savesti, sto ti kao coveku po zemaljskom rodjenju nikako ne pripada, kako tebi tako i ni jednom coveku da razmislja i donosi zakljucke u ime drugog coveka.

Prema tome, sve sto kazes na ovom forumu je uslovno i podleze proveri, to govorim i za ono sto ja iznosim, s time sto sam ja uvek upuciva prisutne da sami proveravaju i da se mole Bogu da im on licno svojim Duhom otkrije da li je izneseno istina ili ne, a ja ovo nigde nisam od tebe cuo, vec samo upucivanje na puko bezuslovno verovanje tvojoj reci..

Pozdrav i sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Tebi je jasno samo ono kako si ti licno razumeo Adventisticka ucenja da su ona pogresna, a ne ono sto je cinjenica i prava slika Adventizma.
Znaci, stvorio si svoju licnu sliku realnosti onakvu kakva ona nije u sustini, i tu sliku nameces drugima izuzimajuci svaku mogucnost samoodlucivanja i donosenja zakljucaka svojim razumom.
Drugim recima `Ti si se stavio u poziciju tudje savesti, sto ti kao coveku po zemaljskom rodjenju nikako ne pripada, kako tebi tako i ni jednom coveku da razmislja i donosi zakljucke u ime drugog coveka.

Prema tome, sve sto kazes na ovom forumu je uslovno i podleze proveri, to govorim i za ono sto ja iznosim, s time sto sam ja uvek upuciva prisutne da sami proveravaju i da se mole Bogu da im on licno svojim Duhom otkrije da li je izneseno istina ili ne, a ja ovo nigde nisam od tebe cuo, vec samo upucivanje na puko bezuslovno verovanje tvojoj reci..

Pozdrav i sve najbolje
Ja sam govorio o ostalim forumašima, ne o tebi. Svi vide koliko je ZLO Adventizam, i ćute. A ako ćute na toliku propagandu ZLA, za koga su onda oni ?


Tolike JERESI Adventne Crkve, toliko zlo ponašanje Adventista sedmoga dana, na svim forumima. Toliko pakosti, lukavstva, najpokvarenijih trikova.... a oni ćute..... A i znaju gde Adventizam vodi ljude, i da se po Adventističkim bolnicama vrše abortusi, i da ta Crkva ima obavezan DESETAK, i da mnoge trikove koriste ne bi li ljude odvukla u propast, a svi ćute. Osim boraca za Hrista i pravdu poput, Gere, Adriana, Vanhelsinga.... i još par njih.
Tolike JERESI, ubistva nerođene dece, uzimanja para naivnim ljudima bi se moralo osuditi i upozoriti ostali. A oni mudruju.
OK, mudrovaću i ja. Ni ja nisam budala. Lakše mi je da gledam TV uz PIVO i KOKICE, no da se ovde rvem sa Adventistima...

Nema problema svi imaju svoju slobodnu volju, pa valjda je imam i ja.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ja sam govorio o ostalim forumašima, ne o tebi. Svi vide koliko je ZLO Adventizam, i ćute. A ako ćute na toliku propagandu ZLA, za koga su onda oni ?


Tolike JERESI Adventne Crkve, toliko zlo ponašanje Adventista sedmoga dana, na svim forumima. Toliko pakosti, lukavstva, najpokvarenijih trikova.... a oni ćute..... A i znaju gde Adventizam vodi ljude, i da se po Adventističkim bolnicama vrše abortusi, i da ta Crkva ima obavezan DESETAK, i da mnoge trikove koriste ne bi li ljude odvukla u propast, a svi ćute. Osim boraca za Hrista i pravdu poput, Gere, Adriana, Vanhelsinga.... i još par njih.
Tolike JERESI, ubistva nerođene dece, uzimanja para naivnim ljudima bi se moralo osuditi i upozoriti ostali. A oni mudruju.
OK, mudrovaću i ja. Ni ja nisam budala. Lakše mi je da gledam TV uz PIVO i KOKICE, no da se ovde rvem sa Adventistima...

Nema problema svi imaju svoju slobodnu volju, pa valjda je imam i ja.


Ovo je stvarno preterivanje sa tvoje strane, toliko insinuacija je suvise za jedan komentar..
Pitam se kako neko moze da ima mirnu savest a da iznosi ovakve stvari sa jedne cisto laicke strane..

Tvoja je licna stvar sta ces ciniti, ali si stvarno preterao u nekim izjavama.

Neka ti blagi Bog bude milostiv i neka te ne izbrise iz knjige zivota bez obzira na sve
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
#3 Negativni komentari o bilo kojoj državi, religiji, naciji, narodu i sličnim stvarima su strogo zabranjeni. - ovo je član 3. Pravilnika Foruma.
Ljudi, morate se kontrolisati u međuvjerskim polemikama i raspravama. Znate da vrijeđanje sagovornika nije dozvoljeno. Ova citirana odredba Pravilnika kaže da to isto tako nije dozvoljeno i kada je riječ o vjerskim zajednicama, crkavama, nacijama, državama...
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Адвентисти су јерес фарисејска, Њу ејџ вегетаријанци који се спашавају "преко стомака", то људи морају да знају о њима. Све је њима наизглед било наивно и библијски док се нисмо дотакли јереси и учења која крију и латентно усађују својим и потенцијалним душама које су упале у ту сотонску мрежу, углавном ради материјалне добити (десетка за милионере проповеднике и ниже профитабилне проповеднике).

Видело се ко су им оснивачи и корен им је највећи лажни пророк у историји хришћанства, а то покривају са другом јереси о 1844. години и некаквом "ИСТРАЖНОМ СУДУ". Измишљотине и лажне науке, лажне визије и учења, превара за преваром, баш као у сваком култу и свакој сотонској творевини.

Једни признају паганског бога, други не признају, изврћу, избегавају конкретан одговор, иако се међусобно не слажу, ипак постују стандардну процедуру и ПРЕЗЕНТАЦИЈУ свога култа (Хелене Вајт). Има овде много материјала о њима и биће корисно некоме ко истражује ко су они и шта се крије иза њихових углађених одела и лажног осмеха. Верујем и да има нешто искрених адвентиста, али да имају спознање истине већ би видели где припадају и како функционише тај култ.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy je zamerio adventistima da imaju jeres, jer su usvojili biblijski sistem izdrzavavnja Crkve i njinih sluzbenika.

16– DESETAK – Obavezujući za Hrišćane !

To je biblijsko ucenje, a nije advnetisticko, nego su ga kao i sve drugo Aventisti primili iz Biblije. Preko proroka Malahije Bog govori: “Donesite sve desetke u spreme da bude hrane u Mojoj kuci, i okusajte me u tome veli Gospoda nad vosjkama, hocu li vam otvoriti ustave nebeske i izliti blagoslov na vas da vam bude dosta.” Malahija 3,10.
Ako Sarrdy i dalje tvrdi da je to JERES, onda nazivai i Boga jeretikom i proroka Malahiju laznim prorokom. Kod Sarrdyja to nista nije cudno, jer on je i onako izjavio da ne veruje u Stari zavet Biblije i da nista iz njega ne vazi za hriscsane. Ustvari, Sarrdy i nije hriscanin, jer svaki hriscanin veruje u Sveto poismo koje je i sam Hristos preporucio vernicima.

Sarrdy tvrdi:
I na kraju da potražimo odgovor u Pismu. Svi stihovi o desetku u N.Z. su:

Zasto samo u Novom, a ne i u Starom zavetu? Zato sto je Sarrdy javno izjavio da ne veruje u Stari zavet.
Posmatrajte koji prvi biblijski tekst o desetku uzima Sarrdy:

Prvi Stih ( isti izveštaj se nalazi u Luci 11:42 ):

Matej 23:23 Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте шта је најпретежније у закону: правду и милост и веру; а ово је требало чинити и оно не остављати.“

Da li je ovo prvi bibliski tekst koji govori o desetku? Nije!

Sistem odrzavanaj Bogomolje i onih koji u njoj sluze vernivcima, potice mnogo pre postanka levetskog svestenstva.

Prilikom Avramovog susreta sa Melihisedekom, svestenikom Boga visnjega se kazer: „
I DADE MU AVRAM DESETAK OD SVEGA.“ 1. Mojsijeva 14,20. Ovo je bilo oko 400 godina pre levita.

Jakov je obecao Bogu:
„STO MI GOD DAS OD SVEGA DACU DESETO TEBI.“ 1. Mojsijeva 28,22.
To pokazuje da je sistem desetka bio poznat vekovima pre levitskog svestenstva.

Biblija kaze da je svaki desetak Gospodnji, a ne ljudski:
„I SVAKI DESETAK ZEMALJSKI OD USEVA ZEMALJSKIH I OD VOCA, GOSPODNJI JE, SVETINJA JE GOSPODU.“ 3. Mojjsijeva 27,30.

Istina je, kada je uspostavljeno levitsko svestenstvo, Bog je njima dao desetak koji je Bozja svojina:
„A sinovima Levijevim evo dajem u nasledstvo sve desetke od Izrailja za sluzbu njihovu sto sluze u satoru od sastanka.“ 4. Mojsiejve 18,21.

Bog preko prorok Malahija poziva ljude da budu verni u tome jer od toga zavisi blagoslov:
Donesite sve desetke u spreme da bude hrane u Mojoju kuci, i okiusajte me u tome veli Gospoda nad vosjkama, hocu li vam otvoriti ustave nebeske i izliti blagoslov na vas da vam biude dosta.” Malahija 3,10.

I tek posle svega ovoga, sledi tekst koji je Sarrdy naveo:

Matej 23:23 Тешко вама књижевници и фарисеји, лицемери, што дајете десетак од метвице и од копра и од кима, а остависте шта је најпретежније у закону: правду и милост и веру; а ово је требало чинити и оно не остављати.“

I ovde je Sarrdy pogresno primenio ovu Hristovu izjavu. Hristos nije osudio davanje desetka, nego je
osudio fariseje zato sto su izostavljali pravdu, milost i vere. A za desetak je rekao: „ а ово је требало чинити и оно не остављати.“

Isus nije rekao farisejima da su gresili sto su davali desetak, naprotiv, rekao je da je to trebalo ciniti, ali ne izostaviti milost, pravdu i veru.

Apostol Pavle napravio je uporedjenje starozavetne sluzbe u hramo sa sluzbom Jevandjelja:
„Ne znate li da oni koji cine svetu sluzbu od svetinje se hrajne? I koji oltaru sluze s oltara dele?
TAKO I GOSPOD ZAPOVEDI DA ONI KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE.“
1. Kornicanima 9,13.14.

Neke verske zajednice usvojile su sistem dobrovoljnih darova i naplacivanje usluga vernicima u crkvi, sto dovodi do mnogih nezgoda u odnosima vernika i svetenika.

Biblijski sitem je takodje na dobrovoljnoj osnovi, jer svaki vernik nezavisno odlucuje sta, kako i koliko ce priloziti i do daje za vreme bogosluzenja.

Adventisti su usvojili biblijski sistem pomaganja crkve i njenih sluzbenika, a sve sluzbe pastori vernicima vrse besplatno. Nigde u Bibliji ne nalzimo da su duhovna livca naplacivala svoje usluge vernicima.

Cak je i sekretar Ruske pravoslavne patrijarsije u Moskvi nedavno pozvao pravoslavne da usvoje davanje desetka, jer to i jeste biblijsko pravilo izdrzavanja Crkve.

Prema tome, davanje desetka nije jeres, nego cisto biblijsko ucenje.
Samo oni koji odbacuju Bibiliju kao pravilo hriscanskog zivota mogu desetak smatrati za jeres.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Apostol Pavle napravio je uporedjenje starozavetne sluzbe u hramo sa sluzbom Jevandjelja:
„Ne znate li da oni koji cine svetu sluzbu od svetinje se hrajne? I koji oltaru sluze s oltara dele?
TAKO I GOSPOD ZAPOVEDI DA ONI KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE.“
1. Kornicanima 9,13.14.

Neke verske zajednice usvojile su sistem dobrovoljnih darova i naplacivanje usluga vernicima u crkvi, sto dovodi do mnogih nezgoda u odnosima vernika i svetenika.

„Ne znate li da oni koji cine svetu sluzbu od svetinje se hrajne? I koji oltaru sluze s oltara dele?
TAKO I GOSPOD ZAPOVEDI DA ONI KOJI JEVANDJELJE PROPOVEDAJU OD JEVANDJELJA ZIVE.“

Upravo tako Miko!ali nije ni spomenuo desetak!!! A sledeci stih glasi neka da ko koliko moze!ti dobro znas da je su to Pavlove reci-slobodna volja,koliko ko moze.

A desetak je vec zakon imao nemao ti moras dati od onog sto imas pa imao makar 2 dinara,moras dati 20 para,imao milion moras dati 100 hiljada!jeli tako?

I ovo je tacno:
Neke verske zajednice usvojile su sistem dobrovoljnih darova i naplacivanje usluga vernicima u crkvi, sto dovodi do mnogih nezgoda u odnosima vernika i svetenika.

Ali ja sam svedok da ako covek nema od cega da plati crkvene usluge od njega se nista ne trazi.
,ali niko mi nikad nije trazio da placam desetak jednom mesecno!ili godisnje.

Pozdrav od Gere.







Adventisti su usvojili biblijski sistem pomaganja crkve i njenih sluzbenika,a sve sluzbe pastori vernicima vrse besplatno. Nigde u Bibliji ne nalzimo da su duhovna livca naplacivala svoje usluge vernicima.

Cak je i sekretar Ruske pravoslavne patrijarsije u Moskvi nedavno pozvao pravoslavne da usvoje davanje desetka, jer to i jeste biblijsko pravilo izdrzavanja Crkve.

Prema tome, davanje desetka nije jeres, nego cisto biblijsko ucenje.
Samo oni koji odbacuju Bibiliju kao pravilo hriscanskog zivota mogu desetak smatrati za jeres.

Cuj besplatno!pa zar nevidis sta pises?Adventisti su usvojili biblijski sistem pomaganja crkve i njenih sluzbenika,a sve sluzbe pastori vernicima vrse besplatno. Nigde u Bibliji ne nalzimo da su duhovna livca naplacivala svoje usluge vernicima.

Pa zar desetak nije naplacivanje?zar je to poklanjanje?

Pozdrav od Gere.




Cak je i sekretar Ruske pravoslavne patrijarsije u Moskvi nedavno pozvao pravoslavne da usvoje davanje desetka, jer to i jeste biblijsko pravilo izdrzavanja Crkve.

Prema tome, davanje desetka nije jeres, nego cisto biblijsko ucenje.
Samo oni koji odbacuju Bibiliju kao pravilo hriscanskog zivota mogu desetak smatrati za jeres.

Nadji mi i postavi mi taj clanak ili video!!

Prema tome, davanje desetka nije jeres, nego cisto biblijsko ucenje.
Samo oni koji odbacuju Bibiliju kao pravilo hriscanskog zivota mogu desetak smatrati za jeres.

Prema tome jeste jeres jer ste taj desetak skinuli iz SZ_ta a ne iz Jevandjelja
,u jevandjelju jasno pise koliko ko moze!!

Pozdrav od Gere.


Istina je, kada je uspostavljeno levitsko svestenstvo, Bog je njima dao desetak koji je Bozja svojina:
„A sinovima Levijevim evo dajem u nasledstvo sve desetke od Izrailja za sluzbu njihovu sto sluze u satoru od sastanka.“ 4. Mojsiejve 18,21.
(TO JE TO I NEMA STA TU VISE DA SE PRICA LEVIMA I TRAZI SE OD IZRAILJA A NE OD HRISCANA)

Bog preko prorok Malahija poziva ljude da budu verni u tome jer od toga zavisi blagoslov:
Donesite sve desetke u spreme da bude hrane u Mojoju kuci, i okiusajte me u tome veli Gospoda nad vosjkama, hocu li vam otvoriti ustave nebeske i izliti blagoslov na vas da vam biude dosta.” Malahija 3,10.


(ODNOSI SE ISKLJUCIVO NA JEVREJE,I HRAMU U KOJEM SU SE ONI MOLILI)

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Адвентисти су јерес фарисејска, Њу ејџ вегетаријанци који се спашавају "преко стомака", то људи морају да знају о њима. Све је њима наизглед било наивно и библијски док се нисмо дотакли јереси и учења која крију и латентно усађују својим и потенцијалним душама које су упале у ту сотонску мрежу, углавном ради материјалне добити (десетка за милионере проповеднике и ниже профитабилне проповеднике).

Видело се ко су им оснивачи и корен им је највећи лажни пророк у историји хришћанства, а то покривају са другом јереси о 1844. години и некаквом "ИСТРАЖНОМ СУДУ". Измишљотине и лажне науке, лажне визије и учења, превара за преваром, баш као у сваком култу и свакој сотонској творевини.

Једни признају паганског бога, други не признају, изврћу, избегавају конкретан одговор, иако се међусобно не слажу, ипак постују стандардну процедуру и ПРЕЗЕНТАЦИЈУ свога култа (Хелене Вајт). Има овде много материјала о њима и биће корисно некоме ко истражује ко су они и шта се крије иза њихових углађених одела и лажног осмеха. Верујем и да има нешто искрених адвентиста, али да имају спознање истине већ би видели где припадају и како функционише тај култ.

Hocu da te pitam a zaboravim. Vidim da ste pominjali da adventisti priznaju alaha a vi ne. Zar alah nije Jahue, odnosno isti bog kao starozavetni?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ja sam govorio o ostalim forumašima, ne o tebi. Svi vide koliko je ZLO Adventizam, i ćute. A ako ćute na toliku propagandu ZLA, za koga su onda oni ?

Sarrdy, izgleda da ti je izgorela kuca.
Zasto se ti ne pitas za koga si ti? Za koga ti vojujes? Ciju propagandu ti siris?
Zar zbilja mislis da sa toliko neistina jos uvek vodis ljude u raj? Ako to iskreno kazes onbda ti imas mnogo veci problem nego sto smo o tebi mislili.

Sarrdy, ti istinu nazivas laz, a laz oblacius u pokrivalo istine da bi lakse prevario neupucene.
Zar zbilja mislis da je tvoj sud apsolutan i da takve zgadijei Bog odobvrava?

Tolike JERESI Adventne Crkve, toliko zlo ponašanje Adventista sedmoga dana, na svim forumima. Toliko pakosti, lukavstva, najpokvarenijih trikova.... a oni ćute.....

Sarrdy, mozes li malo da se smiris? Uzmi casu hladne vode. Izadji malo na cist vazduh, jer ti preti srcanica. Strasno je to kad nekoga napadnu zli duhovi.

A i znaju gde Adventizam vodi ljude, i da se po Adventističkim bolnicama vrše abortusi, i da ta Crkva ima obavezan DESETAK, i da mnoge trikove koriste ne bi li ljude odvukla u propast, a svi ćute.

Sarrdy, ovo si dobro konstsatovao da drugi ljudi gledaju svoga pola pa zaista cute.
Nego sta bi sa tvojim znakom, da su svi na tvojoj strani?

U velikoj si nevolji, upropastise ti i "znak". Kakve li velike nepravde!
A sta kazes, oni koji prihvataju celo Sveto pismo kao rec Bozju i pravilo svog zivota, priznaju ceo Bozji zakon i nastoje da dovedu svoj zivot u sklad sa njegovim propisima, primili su Hrista za svog jedinog Spasitelja i odkupiutelja i nastoje da slede Hrista u svemu, oni time vode ljude u proipsast, a eto Sarrdy odbacuje Sveto pismo, odbacuje Bozji zakon, odbacuje Hristovo ucenje o vaznim istinama spasenja i svojim odpadom i neisatinama vodi ljude pravo u raj?

Sarrdy, zar ne vidis da je to suvise prozirno? Moraces smisliti nesto makar malo ubedljivije ako mozes
.

Tolike JERESI, ubistva nerođene dece, uzimanja para naivnim ljudima bi se moralo osuditi i upozoriti ostali.

Sarrdy, pa ti si nas osudio ne moze gore biti. Sta mislis i sam vidis da tvoje klevete ne donose nikakve pozitivne plodove.

Sarrdy velika je steta sto si se u javnosti predstavio kao "Progonitelja adventista", a znas da taj posao vrsi Lucifer.
Da nisi i ti njegov poslanik?

Nema toliko ubojitog oruzja koje bi bilo efikasno ptrotiv onih koji se na Hrista oslanjaju i uzdaju se u Njegovu zastitu.


A oni mudruju.
OK, mudrovaću i ja. Ni ja nisam budala. Lakše mi je da gledam TV uz PIVO i KOKICE, no da se ovde rvem sa Adventistima...

Ma nije valjda da ces prestati da se "rves" sa Adventistima. Ko te je pozvao na dvoboj? Zar nisi dobrovoljno dosao i neprestano nas napadas?
Sarrdy, zar do sada nisi naucio lekciju, da ceo tvoj trud koji je zaista veliik, ne donosi nista dobroga.
Ti si msilio da ce ljudi masovno ustati i uzeti kuke i motike, kao nekada boljsevici, i svi slozno napsti Adventiste i zajedno sa tobom proglasiti ih za jeretike, ali eto prevario si se, pametni su to ljudi, vide oni tvoje mutljavine s kojima se niko ne slaze, mnogo vise nego sa bibliujskim ucenjem koje zastupaju Adventisti. Nadam se da ces iz ovaga nauciti lekciju, ne jede se sve sto leti.


Nema problema svi imaju svoju slobodnu volju, pa valjda je imam i ja.

Ne brini se Sarrdy, i ja ti se ovoga puta ptridruzijem, istina ne pijem pivo, ali mogu da jedem kokice i gledam utakmicu.

Sarrdy, nije vazno koliko dug i tezak put smno zajedno prepesacili i ik9oliko mu ke i jada smo videli, vazan je epilok.
Ako smo nesta naucili to nije na odmet.



Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Hocu da te pitam a zaboravim. Vidim da ste pominjali da adventisti priznaju alaha a vi ne. Zar alah nije Jahue, odnosno isti bog kao starozavetni?
Izvinjavam se sto se mesam ali morao sam da se umesam jer je pitanje delikatno!

Ako u celom kuranu nadjes ime(Jahve) ili da je Isus sin bozji,da je raspet na krstu i umro umesto to toga oni kazu da se ljudima to pricinilo,da je u stvari juda iskariotski razapet a ne Isus.Dali znas sta to znaci?to znaci ako nepriznas Isusovu smrt na krstu nemas blagodat-vecni zivot!!!

Ako nadjes da pise suprotno onome sto napisah ja cu prvi priznati kuran i Alaha.

Pozdrav od Gere.
 
Natrag
Top