Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ZIG ZVERIN

Najpre da vidimo konkretno sta o tome pise u Bibloiji.
Pre davanja ziga sveri receno je da ce da se nacini “Ikona zverina”.
Druga zver iz Otkrivenja, “Govoreci onimna sto zive na zemlji da nacinimo ikonu zveri, koja je imala ranu smrtniu i ostala ziva.” Otkrivenje 13,14. Pre toga trebali bismo ustanoviti ko je bio preva zver koja je ranjerna i rana joj se iscelila?
“I bi joj dano da dade duh ikoni zverinoj, da PROGOVORI ikona zverina, i da ucini da se pobiju svi koji se god ne poklone ikoni zverinoj.”
Otkrivenje 13,15. Zahtev ce biti ne da se kjlanjaju zveri nego nbjenoj ikoni.

Govor ove sile je u tome sto ce donositi zakone koji ce se supoprotstaviti Bogu i Njegovom zakonu. Ovo svakako ponistava ono sto Sarrdy kaze da se to biti popularno i da ce vecina zeleti to da primi. Rec je o autporitetu koji ce drugoima nametati svoje odluke, zeleli oni ili ne, a to se vidi i iz toga sto im se preti smrcu, ako ne prime.

Ikona nije nikakav mrtav predmet, jer se kaze da ce ona da prorgovori ili nesto zahteva.
Ovde se nagovestavaju one crkve koje u polsednjim verdsko- politickim potezima budu potrazile drzasvnu vlast da drugima nametnu njihova verovanuja.

Kad bismo u detalje proucili pojavu i ulogu druge zveri, shvatili bismo da tu ulogu vec vrsi protestantska Amerika u svetu.
“I ucini sve, male i velike, bogate i siromasne, slobodne i robove, te im dade zig na desnoj ruci njihovoj ili na celima njihovim.” 13,16.

Zig nije nekakav vidljivi znak, nego obelezje ili znak vernosti sili koja daje zig zverin. Ovde se radi o dvostrukoj sili, verskoj i politickoj, religijama i drzavama koje ce se udruziti da prisile one koji im se budu suprotstavili.

Svakako ste primetili da ce zig zverin primiti dve grupe ljudi, jedni na ruku, tj desna ruka je simbol fizicke sile svakog coveka i oni ce porihvatiti ono sto se od njih bude trazilo zbog sile i posledica ako ga ne prime. Oni nece verovati da tako treba da bude, ali ce pristati na isto.
Dok oni koji budu ga primili na svoja ceola, oni ce verovati da je to najbolje i stavice se u sluzbu te sile.
Izraz “da niko ne moze kupiti ni prodati osim ko ima zig zverin,” Otrkivenje 13,17; ukazuje na velike nevolje koje stoje pred onima koji se odluce da ne pristanu na kompromis i da se suporote smernicama vecine i autoritreta verskih I politickih mocnika.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
NASTAVLJAMO SA ANALIZOM SARRDYEVIH NEISTINA

Sarrdy se zali da nastojimo da ga diskreditujemo zato sto iznosi istinu o advnetistima.
Kada bi Sarrdy iznosio istinu ne bismo imali ni potrebe a ni razloga da ga diskjreditujemo, nego Sarrdy je izneo zbir neistina i od nas ocekuje da ih i mi prihvatimo za jeresji.

Onakvu crkvu kako je Sarrdy opisuje ja ne poznajem, ko zna u kakvom otpadu je Sarrdy bio i to sve pokupio.

Nista nemam protiv Serdya niti me zanima sta radi i veruje, ali ja govorim o onome sto je Sarrdy ovde izneo na forumu i sto je pripisao adventistima kao jeres. Za njega je jeres ako neko veruje u celo Sveto pismo, za njega je jeres, ako neko postuje Bozji zakon, za njega je jeres ako neko po Bozjoj zapovesti praznuje subotu, a za nas su to sve vrline upravo kako je Hristos rekao: "Koji me veruje kao sto Pismo rece." Jovan 7,38.

Za Sarrdya je jeres i to da li je Noje propovedao svome narastaju ili nije i slicno. Pa red je da vidimo da li su to zaista jeresi ili su to samo jeresi u Sarrdyjevoj glavi?


Dokazali smo da Sarrdy ne odgovara na nasa pitanja niti na nase komentare, a za to svakako ima razloga, jer ne zna sta da odgovori.

Sarrdy nije u pravu sto obicne biblijske istine koje veruju adventisti naziva jeresima, ali on tako veruje, jer ne veruje u ono sto Biblija uci.

U proslim komentarima dokazali smo da je Sarrdy izneo neistinu kada je advnetistima pripisao da veruju da je nemoguce da neko bude krsten Svetim Duhom pre krstenja vodom. Dokazali smo da to adventisti ne uce tako i da je to Sardyjeva jeres, a nije adventisticka.

Takodje demantovali smo Sarrdyevu izjavu da adventisti uce “da je dah zivotni koga je Bog dao coveku prilikom stvaranja obican vazduh.” I to je smao Sarrdyeva jeres u koju Adventisti ne veruju.

Pogledajmo sada sa Sarrdyjeve liste broj pet. On tvrdi da Adventisti uce da je:
“5 Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest).”

Ja sam na to odgovorio: To je Sarrdyjeva LAZ.

Kao sto vidite Sarrdy namerno izvrce istinu i adventistima pripisuje ono sto oni ne uce niti veruju.

Od Sarrdya zahtevamo da nam pronadje u adventistickom ucenju gde to oni uce da je:
Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti?”


Sarrdy jos nije uspeo da pronadje dokaze ni za jednu neistinu koju je izneo protiv Adventista.

Posmatrajte Sarrdyjevu sledecu izjavu. On tvrdi da adventisti uce sledece:
10– Ne možemo se spasiti ako konzumiramo nečistu hranu, kafu, čaj sa teinom i alkohol!

Na takvu izjavu ja samo odgovoriuo:
I ovo je Sarrdyeva LAZ. Upotreba neciste hraner, kafe, alkohola, droge, nema direktne veze sa spasenjem, jer su to nacela koja je Crkva usvojila.

Neka name Sarrdy nadje dokaz gde Adventisti uce da od konzumascije kafe i caja zavisi spasenja? Rekli smo da je to zbog zdravlja, a za Sarrdyja bi bilo mnogo bolje i pametnije da prestani da izvrces istinu i iznosi lazi.

Sarrdy jos nije pronasao dokaz da je istina ono sto je u vezi zdravlja pripisao advnetistima.

Idemo dalje. Evo sta Sarrdy dalje pripisiuje adventistima kao jesers:

11– Noje je propovedao predpotopnim ljudima o nadolazećem potopu – U 3. Petr. 3:18-20 ;


Ovo je za neverovati! Zar je i to za Sarrdya nekakva jeres? Pa zar nije Noje ptropovedao!
Zbog cega je Bog prepotopnom svetu dao 120 godina? Dao im je vreme milosti da bi culi vest i da bi se pokajali. Bog se licno javiuo Noju, a nemamo izvestaj da se javljao i drugim ljudima u Nojevo vreme, nego Noje je prenosio narodu Bozju poruku. Ako Noje nije preneo Bozju poruku svetu, ko je? Tacno je da je Noje bio Bozji predstavnik u ono vreme. On je gradio ladju i propovedao je recima i delima! Mojsijeva 6,1- 7,5.

Hristov duh je propovedao prepotopnom svet upravo poreko Noja onda “kad ih ocekivase Bozje trpljenje U VREME NOJEVO KAD SE GRADJASE KOVCEG”. 1. Petrova 3,19.20.

Eto ponovo vidimo, da taj jadni Sarrdy bilo sta pripisuje adventistima i naziva to jeres.

Pre svega to nije jeres.
Drugo, ko je opomenuo svet ako nije Bog preko Noja?

Na ova pitanjua Sarrdy, kao obicno nema odgovora.

Da vidimo jos nekakvu od Sarrdyjevih jeresi.
Okrivio je Adventiste za jeres sto veruju da je subota dan Gospodnji.

12– SUBOTA je Dan Gospodnji – U Otkrivenju 1:10 !

Subota jeste dan Gospodnji, ako Sarrdy tvrdi da nije to mu je jos jedna jeres vise. U Bibliji je jasno napisano: “Sest dana radiu a sedmi dan koji je subota za pocinak neka bude sveti sabor, ne radite nijednoga posla;SUBOTA JE GOSPODNJA po svim stanovima vasim.” 3. Mojsijeva 23,3.

Bog preko proroka Isaije svedoci: “Ako odvratis nogu svoju od SUBOTE da ne cinis sto je tebi drago NA MOJ SVETI DAN.” Isaija 58,13. Prema tome Biblija jasno dokazuje da je dan Gospodnji Subota.

Moze li Sarrdy Biblijom dokazati da Subota nije dan Gospodnji?

Ako Sarrdy tvrdi suprotno Bibliji i Bogu, zar onda nije on jeretik?

Ovo je jos jedan dokaz da ono sto Sarrdy pripisuje Adventistima kao jeres, nije jeres, nego biblijska istina.
A ako se Sarrdy suprotstavlja Bibliji i Bogu,onda on iznosi jerers, a ne Adventisti.

 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ja razumem prisutne jer nemaju ovu svetlost, ali ce vreme uciniti da ce kada otpocnu poslednji dogadjaji svako imati prilike da bude osvedocen i prihatiti ove istine videvsi otvorenim ocima desavanja koja ce se odigrati pred nama.
U tom smislu vecina ne igra nikakvu ulogu, jer vecina je ta koja ide putem neverstva i kojoj treba da se objavi istina.

prema tome, vreme ce pokazati
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy osudjuje advnetiste zato sto veruju da su dva svedoka iz Otkrivenja 14. poglavlja simboli Starog i Novog zagveta Biblije. On tvrdi da adventisti uce:

14 2 svedoka– Iz Otkrivenja 11:3-Da je to Stari i Novi zavet.I da se to odnosi na prošlo vreme, odnosno na vreme Francuske revolucije i Robjesperovu vladavinu terora kada je vera bila zabranjena za tri i po dana – za njih 3,5 proročkih godina.
Sarrdy osudjuje adventiste za ono kako veruju, ali on ne zna koga predstavljaju ta dva svedoka isto kao sto ne zna i sta je zig zverin.

Dokle ce Sarrdy lupati gluposti? Nema on pojma sta Adventisti uce.
Evo kako Adventisti veruju:

“Dva svedoka predstavljaju Sveto pismo Starog i Novoig zaveta. Oba su vazno svedocanstvo u prilog porekla i trajnosti Bozjeg zakona. Oba su svedoci u prilog plana spasenja. Simboli, zrtve i prorocanstva Staroga zaveta upucuju na Spasitelja koji je trebao da dodje. Evandjelja i poslanice Novog zaveta govore o Spasitelju koji je dosao, tacno onako kako su Ga prorekla prorocanstva i simboli.” Biblijski komantar, str.109.

Ova dva Svedoka svedocili su pod teskim okolnostima onda kada je na Zapadu Biblija bila zabranjena.

„Proricace hiljadu dvesta sezdeset dana obuceni u vrece“. Otkr. 11,3.

I pored teskoga vremena u vreme srednjovekovne duhovjne tame Bozja dva svedoka prorokovali su i pruzali utehu, videlo i snagu Bozjoj deci za vreme 1260 godina.

„Odeveni u vrece“ oznacava progonstvo kome je Sveto pismo bilo izlozeno u vreme toga perioda. Odevanje u vrece (kostret) bio je poznati znak zalosti u stara vremena. 2. Samuilova 3,31.

U ovom dogom periodu istorije vodjen je pravi rat protiv Biblije. Edikt izdat u Tiuluzu 1292. godine uspostavio je inkviziciju ciji je zadatak bio da progoni one koji su citali Bibliju tajno. Oni su bili progoinjeni kao divlje zveri, a njihove kuce spaljivane.

Kada je Wiklif preveo Bibliju na engleski jezik poceli su da spaljuju njegove sledbenike.
Najveci deo ovog vremenskog odseka (1260 godina) Bozji svedoci su proveli u tami. Kad je Sveto pismo bilo zabranjeno od gradjanskih i verskih vlasti. Tada su ta dva svedoka proricala obucensa u vrece. Pa ipak oni su vrsili svoju sluzbu kroz seo vremenski odsek od 1260 godina.

„Oni su i dve masline i dva ziska“. Ova slika je uzeta iz proroka Zaharije 4,3-6.
„A dve malsine uza nj jedna s desne strane a jedna s leve... Aandjeo koji govorase sa mnom rece mi: ZAR NE ZNAS STA JE TO? I rekoh: ne znam gospodaru moj.
A on odgovori i rece mi govoreci: TO JE REC GOSPODNJSA ZOROVAVELJU.“

Ove masline koje su i zisci koji stoje pred Gospodom SIMBOLI SU SVETOGA DUHA, koji se daje onima koji uz molitvu proucavaju Bozju rec u zelji da upoznajo sta je Bozja volja.
Celo Sveto pismo napisano je pod nadahnucem Svetoga Duh. Idsti Sveti Duh je govorio preko ljiudi Starog kao i Novog zaveta. „Jer nikad prorostvo ne bi od covecije volje, nego nauceni od Svetoga Duha govoirise sveti Bozji ljudi.“ 2. Petrova 1,21.

„I kad svrse svedocanstvo svoje onda ce zver sto iuzlai iz bezdana uciniti s njima rat i pobedic eih i ubiuce ih.“
Otkrivenje 11,7. Ovo se odnosi na vreme Francuske revoliucije kada je sotona ucinio sve da srusi ne samo Bibliju nego i religiju uopste.

U ovo vreme zver iz bezdana objavila je rat Svetom pismu. Racionalizam koji je produkt Francuske revolucije, pokusao je svim silama da unisti veru u Bibiliju.

Godine 1793. Konvent izdaje naredbu o zabrani Biblije. Biblije su sakiupljane i spaljivane na ulicsama Pariza i drugih mesta.
Tako je izgledalo da je Francuska zauvek ucutkala glas Dvojice Bozjih svedoka da se vise nikad ne cuju njihove opomene i ukori. Neprijatelji Biblije su likovali i proslavljali svoju pobedu. Ali ne za dugo, njihova radost bila je za kratko.

Dedsila se cudna promena
„Posle tri i po dna, duh zivota od Boga udje u njih, i stas oba na nogama svojim i strah veliki napade na one koji ih gledahu.“ 11,11.
Vreme zabrane Svetoga pisam i vere u Boga trajalo je tri i po godine. Ono je pocelo 26. novembra 1793. dekretom izdatom u Parizu o ukidanju religije i zabrani Svetog pisama i trajalo je do 17. Juna 1797. godine kada je vlada ukinula ovaj dekret.

Iako je bogohulna sila koja izlazi iz bezdana ubila Bozje svedoke, ipak oni nisu dugo ostali ucutkani.
„I cuse glas veliki s neba, koji im govorase: izadjite amo. I izadjose na nebo na oblacima, i videse ih neprijatelji njihovi.“ 11.12.

Ova dva svedoka ne samo da ozivljavaju nego se uzdizu do neba u oblake, tako da ih vide njihovi neprijatelji. Ovo je slikovit prikaz ozivljavanja Biblije posle njenog odbacivanja i ponizenja. Od tada Bozja dva svedoka pocela su da se postuju kao nikad ranije. Osnivaju se Biblijska drustva koja stampaju i rasturaju Sveto pismo po celome svetu. Godine 1804. osnovano je Britansko inostrano bibloiujsko drustvo, koje svako godine milione Biblija rastura po svetu.
Godine 1816. osnovano je Americko biblijsko drustvo koje takodje milione Biblija siri po svetu.

Svima zelim sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Da, ja razumem prisutne jer nemaju ovu svetlost, ali ce vreme uciniti da ce kada otpocnu poslednji dogadjaji svako imati prilike da bude osvedocen i prihatiti ove istine videvsi otvorenim ocima desavanja koja ce se odigrati pred nama.
U tom smislu vecina ne igra nikakvu ulogu, jer vecina je ta koja ide putem neverstva i kojoj treba da se objavi istina.

prema tome, vreme ce pokazati
Naravno da nismo prosvetlljeni Laodikeja! pa ne sluzimo mi svetlonosi da bismo bili prosvetljeni!!!Samo su Majstori 33 stepena prosvetljeni,dok smo mi prosveceni svetoscu Gospoda nasega a to je ogromna razlika.
Prosvetljavaju se samo masoni sve videcim okom u piramidi....

Pozdrav od Gere.

P.S

A koji si ti stepen prosvetlenja
?


[FONT=&amp]Nažalost po Adventu Crkvu KASNO JE. Sve više ljudi u Svetu saznaje ISTINU i o Adventnoj Crkvi i Adventistima. Sve je više BLOGOVA o njima. Sve je više ovakvih tema na forumima......[/FONT]
[FONT=&amp]Uzmite samo ,,naš’’ primer. Koliko ste znali o Adventizmu [/FONT][FONT=&amp]pre samo 6-7 meseci[/FONT][FONT=&amp], a koliko danas ?[/FONT]
[FONT=&amp]Zbog toga da ne bi upali u lukavo pripremljenu igru Milke 32, spamovanja, zatrpavanja i skretanja pogleda sa TEME ADVENTISTI, idemo dalje, kako bi se što pre upoznali sa svih 28 JERESI Adventne Crkve ![/FONT]

[FONT=&amp]Znam da je dovoljna i JEDNA JERES, i da bi se sada mogao komotno povući sa ove teme. Ali eto želim SVE LJUDE DOBRE VOLJE upoznati sa Adventizmom i Adventistima.[/FONT]
[FONT=&amp]Pozdrav[/FONT]
Da Sarrdy!tako je, ja sam svedok! eno JS-ci mi se ljute sto sam ih zapostavio,jer iskreno receno JS-ci su macji kasalj za Adventiste.
Cak i oni tvrde po raznim forumima na temi Adventisti iako su iz jedne tikve semenka da su adventi Veliki fariseji-jevreji i da zavlace ljude tiho ali sigurno u delo zakona ane u veru,blagodat.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
NASTAVLJAMO SA ANALIZOM SARRDYEVIH NEISTINA

Sarrdy se zali da nastojimo da ga diskreditujemo zato sto iznosi istinu o advnetistima.
Kada bi Sarrdy iznosio istinu ne bismo imali ni potrebe a ni razloga da ga diskjreditujemo, nego Sarrdy je izneo zbir neistina i od nas ocekuje da ih i mi prihvatimo za jeresji.

Onakvu crkvu kako je Sarrdy opisuje ja ne poznajem, ko zna u kakvom otpadu je Sarrdy bio i to sve pokupio.

Nista nemam protiv Serdya niti me zanima sta radi i veruje, ali ja govorim o onome sto je Sarrdy ovde izneo na forumu i sto je pripisao adventistima kao jeres. Za njega je jeres ako neko veruje u celo Sveto pismo, za njega je jeres, ako neko postuje Bozji zakon, za njega je jeres ako neko po Bozjoj zapovesti praznuje subotu, a za nas su to sve vrline upravo kako je Hristos rekao: "Koji me veruje kao sto Pismo rece." Jovan 7,38.

Za Sarrdya je jeres i to da li je Noje propovedao svome narastaju ili nije i slicno. Pa red je da vidimo da li su to zaista jeresi ili su to samo jeresi u Sarrdyjevoj glavi?


Dokazali smo da Sarrdy ne odgovara na nasa pitanja niti na nase komentare, a za to svakako ima razloga, jer ne zna sta da odgovori.

Sarrdy nije u pravu sto obicne biblijske istine koje veruju adventisti naziva jeresima, ali on tako veruje, jer ne veruje u ono sto Biblija uci.

U proslim komentarima dokazali smo da je Sarrdy izneo neistinu kada je advnetistima pripisao da veruju da je nemoguce da neko bude krsten Svetim Duhom pre krstenja vodom. Dokazali smo da to adventisti ne uce tako i da je to Sardyjeva jeres, a nije adventisticka.

Takodje demantovali smo Sarrdyevu izjavu da adventisti uce “da je dah zivotni koga je Bog dao coveku prilikom stvaranja obican vazduh.” I to je smao Sarrdyeva jeres u koju Adventisti ne veruju.

Pogledajmo sada sa Sarrdyjeve liste broj pet. On tvrdi da Adventisti uce da je:
“5 Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest).”

Ja sam na to odgovorio: To je Sarrdyjeva LAZ.

Kao sto vidite Sarrdy namerno izvrce istinu i adventistima pripisuje ono sto oni ne uce niti veruju.

Od Sarrdya zahtevamo da nam pronadje u adventistickom ucenju gde to oni uce da je:
Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti?”


Sarrdy jos nije uspeo da pronadje dokaze ni za jednu neistinu koju je izneo protiv Adventista.

Posmatrajte Sarrdyjevu sledecu izjavu. On tvrdi da adventisti uce sledece:
10– Ne možemo se spasiti ako konzumiramo nečistu hranu, kafu, čaj sa teinom i alkohol!

Na takvu izjavu ja samo odgovoriuo:
I ovo je Sarrdyeva LAZ. Upotreba neciste hraner, kafe, alkohola, droge, nema direktne veze sa spasenjem, jer su to nacela koja je Crkva usvojila.

Neka name Sarrdy nadje dokaz gde Adventisti uce da od konzumascije kafe i caja zavisi spasenja? Rekli smo da je to zbog zdravlja, a za Sarrdyja bi bilo mnogo bolje i pametnije da prestani da izvrces istinu i iznosi lazi.

Sarrdy jos nije pronasao dokaz da je istina ono sto je u vezi zdravlja pripisao advnetistima.

Idemo dalje. Evo sta Sarrdy dalje pripisiuje adventistima kao jesers:

11– Noje je propovedao predpotopnim ljudima o nadolazećem potopu – U 3. Petr. 3:18-20 ;


Ovo je za neverovati! Zar je i to za Sarrdya nekakva jeres? Pa zar nije Noje ptropovedao!
Zbog cega je Bog prepotopnom svetu dao 120 godina? Dao im je vreme milosti da bi culi vest i da bi se pokajali. Bog se licno javiuo Noju, a nemamo izvestaj da se javljao i drugim ljudima u Nojevo vreme, nego Noje je prenosio narodu Bozju poruku. Ako Noje nije preneo Bozju poruku svetu, ko je? Tacno je da je Noje bio Bozji predstavnik u ono vreme. On je gradio ladju i propovedao je recima i delima! Mojsijeva 6,1- 7,5.

Hristov duh je propovedao prepotopnom svet upravo poreko Noja onda “kad ih ocekivase Bozje trpljenje U VREME NOJEVO KAD SE GRADJASE KOVCEG”. 1. Petrova 3,19.20.

Eto ponovo vidimo, da taj jadni Sarrdy bilo sta pripisuje adventistima i naziva to jeres.

Pre svega to nije jeres.
Drugo, ko je opomenuo svet ako nije Bog preko Noja?

Na ova pitanjua Sarrdy, kao obicno nema odgovora.

Da vidimo jos nekakvu od Sarrdyjevih jeresi.
Okrivio je Adventiste za jeres sto veruju da je subota dan Gospodnji.

12– SUBOTA je Dan Gospodnji – U Otkrivenju 1:10 !

Subota jeste dan Gospodnji, ako Sarrdy tvrdi da nije to mu je jos jedna jeres vise. U Bibliji je jasno napisano: “Sest dana radiu a sedmi dan koji je subota za pocinak neka bude sveti sabor, ne radite nijednoga posla;SUBOTA JE GOSPODNJA po svim stanovima vasim.” 3. Mojsijeva 23,3.

Bog preko proroka Isaije svedoci: “Ako odvratis nogu svoju od SUBOTE da ne cinis sto je tebi drago NA MOJ SVETI DAN.” Isaija 58,13. Prema tome Biblija jasno dokazuje da je dan Gospodnji Subota.

Moze li Sarrdy Biblijom dokazati da Subota nije dan Gospodnji?

Ako Sarrdy tvrdi suprotno Bibliji i Bogu, zar onda nije on jeretik?

Ovo je jos jedan dokaz da ono sto Sarrdy pripisuje Adventistima kao jeres, nije jeres, nego biblijska istina.
A ako se Sarrdy suprotstavlja Bibliji i Bogu,onda on iznosi jerers, a ne Adventisti.

4 veoma značajne stvari, u ovom moru SPAMA i ZATRPAVANJA teme Adventisti, moram reći :


1.Šta će jedan Adventista ili Jehovin svedok reći onom koji iznosi JERESI njegove Crkve ?
Zna se ! Pogledajte postove pa se sami uverite.

2.Koliko JERESI ili lažnog učenja MOŽE imati jedna Crkva da bi ostala PRAVA ?


[FONT=&amp]Odnosno da li možemo u raj sa LAŽJU [/FONT][FONT=&amp]?[/FONT][FONT=&amp] OVO JE PRAVO PITANJE.[/FONT]

3. Već u PRVE DVE JERESI, niko sem Adventista nije osporavao ISTE, tako da mi je to odličan znak i pokazatelj da sam u pravu. A od JERESI čovek treba da beži što dalje. Tako ću i ja. Bežim odavde što dalje. Jer ako sa jeretičarima polemišete samo gubite od duhovnosti.

4. Evo vam jedan lep primer ko su i šta su ADVENTISTI:
#2867; str.287
[FONT=&amp]
[FONT=&amp]11–[/FONT] [FONT=&amp]Noje[/FONT] je propovedao predpotopnim ljudima o nadolazećem potopu – U 1. Petr. 3:18-20, a ne Hrist predpotomnim duhovima koji su u TAMNICI;
[/FONT]

Mika 32 na to odgovara:
Idemo dalje. Evo sta Sarrdy dalje pripisiuje adventistima kao jesers:

11– Noje je propovedao predpotopnim ljudima o nadolazećem potopu – U 3. Petr. 3:18-20 ;


Ovo je za neverovati! Zar je i to za Sarrdya nekakva jeres? Pa zar nije Noje ptropovedao!
Zbog cega je Bog prepotopnom svetu dao 120 godina? Dao im je vreme milosti da bi culi vest i da bi se pokajali. Bog se licno javiuo Noju, a nemamo izvestaj da se javljao i drugim ljudima u Nojevo vreme, nego Noje je prenosio narodu Bozju poruku. Ako Noje nije preneo Bozju poruku svetu, ko je? Tacno je da je Noje bio Bozji predstavnik u ono vreme. On je gradio ladju i propovedao je recima i delima! Mojsijeva 6,1- 7,5.

Hristov duh je propovedao prepotopnom svet upravo poreko Noja onda “kad ih ocekivase Bozje trpljenje U VREME NOJEVO KAD SE GRADJASE KOVCEG”. 1. Petrova 3,19.20.

Eto ponovo vidimo, da taj jadni Sarrdy bilo sta pripisuje adventistima i naziva to jeres.

Pre svega to nije jeres.
Drugo, ko je opomenuo svet ako nije Bog preko Noja?

Na ova pitanjua Sarrdy, kao obicno nema odgovora.



I to najmanje 10 puta ! Lažno. I to TROSTRUKO LAŽNO:


4.1. Prvo govori da ja lažem kako hoću da kažem kako Noje NIJE PROPOVEDAO PREDPOTOPNIM LJUDIMA !

A ja sam lepo naveo u 11-toj JERESI – Kome ? – U 1.Petrovoj 3:18-20!! A on se hvata za ceo Nojev period života...

4.2. Ovim aktom Mike 32 se brani NOVA JERES – Nepostojanje PAKLA !! Svima je jasno ko je komepropovedao u 1. Petrovoj 3:18-20. Ali meni ostaje ENIGMA zašto pored 10 puta ponovljene LAŽI od Mike 32, da se tu ne odnosi na Hristovo propovedanje duhovina u Tamnici, već Nojevo propovedanje predpotopnim ljudima – NIKO NE REAGUJE !?

Pa zar moram ja reagovati koji poznajem Adventiste bolje no što oni sami sebe poznaju, a niko od ostalih !?
Čudi me i Jurivaka !? 10 puta Mika 32 ponavlja isti post, a on ne reaguje. A pravilnikom foruma je zabranjeno jedan isti post ponavljati beskonačno mnogo puta.
Meni lično ne smeta. Odlično znam ko su Adventisti. Odlično me poznaju moji prijatelji sa kojima se redovno družim i imam kućnu grupu, tako da što se mene tiče može Mika 32, da piše o meni sve najcrnje svaki dan na temi ADVENTISTI – Ali ovo govorim zbog drugih. To je ZATRPAVANJE ISTIKNE O ADVENTIZMU !!!


4.3. Opravdava 11-tu JERES ADVENTNE CRKVE, koja uopšte nije mala i beznačajna, tako što 10 puta, a ako treba ponoviće i 100 puta – Laž, da se u 1. Petrovoj 3:18-20, govori o Nojevom propovedanju PREDPOTOPNIM LJUDIMA...




Tako da ću se ja zboh svega ovoga javljaću se samo kada se JERES ADVENTISTIČKE CRKVE BRANI STIHOVIMA IZ BIBLIJE. Znam da u Bibliji nema utemeljenja u odbrani ADVENTISTIČKIH JERESI, ali ako oni pokušaju neke stihove izvrćati i poturati u svoju odbranu – ETO MENE OPET !

Jer ako ja moram na 10 lažnih spamova Mike 32 da odgovorim 10 puta, a on je spreman da ponovo postira 10 puta te iste lažne spamove, i DA NIKO TU NIŠTA NE REAGUJE ! Onda ja nisam iz te priče. Idem dalje gde sam potrebniji.


Tako gde su pravila igre po pravilniku foruma. Da nije tema pojedinac, već ona na kojoj ste. Da se postovi ne smeju ponavljati. Ako je neko nešto odgovorio, čemu ponovo isto pitanje na to....
Inače svih 28 JERESI ADVENTNE CRKVE SU JERESI, a to ću ja lako dokazati u nekim profesionalnijim i ozbiljnijim okolnostima, a ne ovde u nepoštenim i prljavim igrama Mike 32, koje niko neće da zaustavi.
Jer da NISU, pa zar bih ja POZIVAO 100 PUTA više ljude u Adventnu Crkvu, od samih Adventista !!!
Upravo sam zato i pozivao sve ovo vreme - Da se uverite da li su ovo jeresi ili ne i kakvi su oni kao ljudi. Da li NANOVOROĐENI VERNICI, poput Mike 32, ili ne !?

Na nikog nisam apsolutno ljut, samo želim da se posvetim korisnijim stvarima.

Svako dobro od Gospoda svima na ovom forumu želim od Svetoga Duha.

I ujedno zahvaljujem na kritikama, pohvalama i komentarima. Ako neko ima pitanja u vezi Adventizma, slobodno neka mi se javi na PP.

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
quote_icon.png
Prvobitno napisao Šarrdy

[FONT=&amp]Odnosno da li možemo u raj sa LAŽJU [/FONT][FONT=&amp]?[/FONT][FONT=&amp] OVO JE PRAVO PITANJE.[/FONT]



3. Već u PRVE DVE JERESI, niko sem Adventista nije osporavao ISTE, tako da mi je to odličan znak i pokazatelj da sam u pravu.

Posebna poruka za Sardya koja je nepobitan pokazatelj njegove "sigurnosti".

Hristos je reksao: "Udjite na uska vrata, jer su siroka vrata i siroki put STO VODE U PROPAST, I MNOGO IH IMA KOJI NJIME IDU. Kao sto su USKA VRATA i TESAn put STO VODE U ZIVOT, I MALO IH JE KOJI GA NALAZE." Matej 7,13.14.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Posmatrajte sada drugu verziju Sarrdyjeve zablude. Gotre se hvali kako ga svi podrzavaju na forumu , jer niko ne reguje na njegover besmislice, a evo u istom postu se zali sto svi ne ustanu protiv ponoga sto Mika32 iznosi:

Jer ako ja moram na 10 lažnih spamova Mike 32 da odgovorim 10 puta, a on je spreman da ponovo postira 10 puta te iste lažne spamove, i DA NIKO TU NIŠTA NE REAGUJE ! Onda ja nisam iz te priče. Idem dalje gde sam potrebniji.

Sarrdy, ti si samo uobrazio da iznosis istinu i da adventisti sire jeres, a eto ja sam do sada dokazao Bibolijom da su tvoje jeresi neosnovane na Biboliji i da tako adventisti ne veruju kako ti pokusavas da ih nabedis.

Eto Sarrdy, na kraju izneveri te i ta tvoja vecina na koju si se do sada oslanjao. Zao mi je.


Sto se tice Npojevog propovedanja Biblija iu koju Sarrdy ne veruje je potpuno jasna.
Noje je bio Bozji izvrsitelj koji je objavljivao Bozji sud nad nepokajanim gresnicima.
Bog im je dao 120 godina milosti da prime vest i spasu se. Bozji Diuh je preko Noja propovedao prepotopnom svetu.

Kada je Hristov duh propovedao Nojevim potomvcima?
Onda Kada nekada nisu htreli da slusaju, kada ih ocekivase Bozje trpljenje U VREME NOJEVO, KADA SE GRADJASE KOVCEG." 1. Petrova 3,19.20.

Spiritisti veruju da duhovi pokojnika zive u bezdanu.
Nazalost i neki donbri hriscani padaju u zamku verujuci da se nepokajanim gresnicima i posle smrti moze propovedati i da ce mati drugu priliku da se pokaju i budu spaseni. Tako veruju i Jehovni svedoci. Po tome izgleda d aje Sarrdy bio i JS.

Medjutim, ovaj zivot je jedina prilika kad imamo pravo da biramo, zivot ili smrt. Ako u ovom zivotu napravimo pogresku i izaberemo neposlusnost Bogu i put smrti, nikakva druga sansa nece nam se vise pruziti.
Zato to je demonsko ucenje koje zavarava ljude da ce, ako sada promase, imati drugu priliku koja nikad nece postojati.

To pokazuje ozbiljnost pravilnog shvatanja ove istine, jer od toga zavisi spasenje ili vecna propast.

 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Sarrdy neprestano naglasava da ja svojim komentarima spamujem forum.

Nije to nikakav spam. Ja komentatrisem ono sto je on pripisao Adventidstoima kao jeres.
Prema tome moji komentari su u centru ove teme.

Znamo mi da to Sarrdyu smeta, jer mu se ruse temelji njegovih jeresi, ali mi to nismno trazili, on nam je dobre volje sam to servirao.

Zar mislte da bi bilo pravo anam se na temi Adventisti zabrani da iznesemo ono u sta verujemo i sta ucimo i da prihvatimo Sarrdyeve zablude kao istinu?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
NASTAVLJAMO SA ANALIZOM SARRDYEVIH NEISTINA

Sarrdy se zali da nastojimo da ga diskreditujemo zato sto iznosi istinu o advnetistima.
Kada bi Sarrdy iznosio istinu ne bismo imali ni potrebe a ni razloga da ga diskjreditujemo, nego Sarrdy je izneo zbir neistina i od nas ocekuje da ih i mi prihvatimo za jeresji.

Onakvu crkvu kako je Sarrdy opisuje ja ne poznajem, ko zna u kakvom otpadu je Sarrdy bio i to sve pokupio.

Nista nemam protiv Serdya niti me zanima sta radi i veruje, ali ja govorim o onome sto je Sarrdy ovde izneo na forumu i sto je pripisao adventistima kao jeres. Za njega je jeres ako neko veruje u celo Sveto pismo, za njega je jeres, ako neko postuje Bozji zakon, za njega je jeres ako neko po Bozjoj zapovesti praznuje subotu, a za nas su to sve vrline upravo kako je Hristos rekao: "Koji me veruje kao sto Pismo rece." Jovan 7,38.

Za Sarrdya je jeres i to da li je Noje propovedao svome narastaju ili nije i slicno. Pa red je da vidimo da li su to zaista jeresi ili su to samo jeresi u Sarrdyjevoj glavi?


Dokazali smo da Sarrdy ne odgovara na nasa pitanja niti na nase komentare, a za to svakako ima razloga, jer ne zna sta da odgovori.

Sarrdy nije u pravu sto obicne biblijske istine koje veruju adventisti naziva jeresima, ali on tako veruje, jer ne veruje u ono sto Biblija uci.

U proslim komentarima dokazali smo da je Sarrdy izneo neistinu kada je advnetistima pripisao da veruju da je nemoguce da neko bude krsten Svetim Duhom pre krstenja vodom. Dokazali smo da to adventisti ne uce tako i da je to Sardyjeva jeres, a nije adventisticka.

Takodje demantovali smo Sarrdyevu izjavu da adventisti uce “da je dah zivotni koga je Bog dao coveku prilikom stvaranja obican vazduh.” I to je smao Sarrdyeva jeres u koju Adventisti ne veruju.

Pogledajmo sada sa Sarrdyjeve liste broj pet. On tvrdi da Adventisti uce da je:
“5 Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti – evangelizirajući Božiju istinu. Dokaz za to im je Otkr. 14:6-12 (tkz, Trostruka anđeoska vest).”

Ja sam na to odgovorio: To je Sarrdyjeva LAZ.

Kao sto vidite Sarrdy namerno izvrce istinu i adventistima pripisuje ono sto oni ne uce niti veruju.

Od Sarrdya zahtevamo da nam pronadje u adventistickom ucenju gde to oni uce da je:
Adv. Crkva – Jedina prava Crkva na Svetu koju je Bog podigao da izbavi svet od propasti?”


Sarrdy jos nije uspeo da pronadje dokaze ni za jednu neistinu koju je izneo protiv Adventista....

Ili uzmimo primer 5-te Jeresi ASD-a :


1. Svi smo se mi uverili i na ovom forumi i na ostalom forumima da Adventisti misle da su oni JEDINA, PRAVA, ISTINITA Crkva od Boga podignuta.......

I sada – Mika 32 SPAMUJE to ili zatrpava temu da ja sam lažov, jeretičar............... I niko ne reaguje !!!!
Vrlo čudno ! Svi znamo o čemu se radi i niko ne reaguje !? Kao da su svi zombirani !


2. Pa skoro sve Crkve misle isto kao Adventisti, i sada našao Mika 32 ovde da mudruje i 20 puta isti post da nam postira kako to nije tačno. Pravi nas na debile, a mi svi ćutimo..... Pa znate šta ja jesam rob Božiji, ali nisam mazohista. Da ja pustim da neke očite stvari, jasne i ošteprihvaćene jedino ja branim – NE. Ne pada mi na pamet. Ja znam da je Adventizam jedna od najgorih Crkava na Planeti i u to me može razuveriti samo nebeski anđeo. A Mika 32, prodavač magle preko 40 godina, koji debelo živi od te magle, ni za 1.000 godina.


A videli ste kada smo Miku 32 pitali za ABORTUS ili VREME MILOST !!!
Za obe stvari je pitan po DESET puta i nije ni slovo progovotio, dok mi nismo saopštili, a ovde ZATRPAVA TEMU koje kakvim glupostima.

Prema tome, ako drugi neće da se priključe ovoj temi, neću ni ja. Ja imam najmanje razloga da budem na njoj. Meni su savršeno jasni I Adventisti i Adventizam.


Pozdrav
 
Natrag
Top