Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.11.2012
Poruka
6
Dakle Sardy nema odgovor na moj prdhodni komentar.

Ja poznajem mnostvo ljudi koji imaju iskustvo suprotno od onog koje si ti prilozio, odnosno svedocenje Vere021, ljudi koji su dosli iz pravoslavlja, Katolicizma, i drugih crkava, ili koji su jednostavno istrazivali i spoznali istinu.

Osim toga, merilo istine je rec Bozja i Duh koji svedoci, a ne pojedinacna iskustva ljudi koji su bili u istini a koje je Djavo ponovo odvukao na ko zna koje puteve.

Ja mogu da kazem samo jedno kada su u pitanju ova svedocanstva ljudi koji su nekada bili u Adventizmu pa otisli posle nekog vremena, da ti ljudi ustvari nikada nisu doziveli stvarno zivo iskustvo sa Bogom u veri koju su primili, dakle samo su deklarativno formalno pristupili clanstvu Adventisticke crkve, bez da su dopustili da ih Duh Bozji uveri i izvrsi promenu u njima samima sto je i sustina postojanja crkve kao takve, da coveka edukuje u istini, ali da taj proces upoznavanja vernika sa istinom bude pracen uticajem Svetoga Duha koji kroz tu istinu menja coveka.

Da su ti ljudi doziveli ovo duhovno iskustvo, doziveli stvarno obracenje i predanje, oni nikada ne bi napustili istinu, jer sluzba Bogu onako kako je dozivljava covek koji je doziveo ovo iskustvo je nesto sto coveka priveze za Boga za ceo zivot, on prosto ne zeli da ode jer je njegov smisao u sluzbi Bogu i bliznjima, u ispunjenosti njegovom ljubavlju, radoscu i mirom.

Moje licno iskustvo mi ovo svedoci, iskustvo koje sam doziveo u zajednici sa Bogom kroz sve ove godine.

Meni je licno zao te osobe Vere021, ali svako ima slobodnu volju sta ce ciniti sa svojim zivotom, Bog je uvek spreman da primi one koji se odvoje od njega i ceka ih kao sto otac ceka svog izgubljenog sina.


''Jedan čovek imaše dva sina, I reče mlađi od njih ocu: Oče! Daj mi deo imanja što pripada meni. I otac im podeli imanje. I potom do nekoliko dana pokupi mlađi sin sve svoje, i otide u daleku zemlju; i onamo prosu imanje svoje živeći besputno. A kad potroši sve, postade velika glad u onoj zemlji, i on se nađe u nevolji. I otišavši pribi se kod jednog čoveka u onoj zemlji; i on ga posla u polje svoje da čuva svinje. I željaše napuniti trbuh svoj roščićima koje svinje jeđahu, i niko mu ih ne davaše.

A kad dođe k sebi, reče: Koliko najamnika u oca mog imaju hleba i suviše, a ja umirem od gladi! Ustaću i idem ocu svom, pa ću mu reći: Oče! Sagreših Nebu i tebi, I već nisam dostojan nazvati se sin tvoj: primi me kao jednog od svojih najamnika. I ustavši otide ocu svom. A kad je još podaleko bio, ugleda ga otac njegov, i sažali mu se, i potrčavši zagrli ga i celiva ga. A sin mu reče: Oče, sagreših Nebu i tebi, i već nisam dostojan nazvati se sin tvoj. A otac reče slugama svojim: Iznesite najlepšu haljinu i obucite ga, i podajte mu prsten na ruku i obuću na noge. I dovedite tele ugojeno te zakoljite, da jedemo i da se veselimo. Jer ovaj moj sin beše mrtav, i ožive; i izgubljen beše, i nađe se. I stadoše se veseliti.

A sin njegov stariji beše u polju, i dolazeći kad se približi kući ču pevanje i podvikivanje. I dozvavši jednog od slugu zapita: Šta je to? A on mu reče: Brat tvoj dođe; i otac tvoj zakla tele ugojeno, što ga je zdravog video. A on se rasrdi i ne htede da uđe. Tada iziđe otac njegov i moljaše ga. A on odgovarajući reče ocu: Eto te služim toliko godina, i nikad ne prestupih tvoje zapovesti, pa meni nikad nisi dao jare da bih se proveselio sa svojim društvom; A kad dođe taj tvoj sin koji ti je imanje prosuo s kurvama, zaklao si mu tele ugojeno. A on mu reče: Sine! Ti si svagda sa mnom, i sve je moje tvoje. Trebalo se razveseliti i obradovati, jer ovaj brat tvoj mrtav beše, i ožive; i izgubljen beše, i nađe se''


Luka 15. 19 - 32 (prevod Vuka Karadžića)




Evo izvinjavam se što mi je trebalo više od nedelju dana da pogledam odgovore na moj post ( razlog zbog kojeg sam se učlanila u ovaj forum je upravo ova tema!) ali potrudiću se da prijateljski i normalno nastavim razgovor na temu ove "verske" zajednice.
Ne mogu baš da kažem da sam bila član budući da se nikad nisam "krstila" tj. bila potopljena u onom bazenu kojeg sam se uvek bojala kada sam imala jednocifren broj godina... odrastala sam u toj crkvi zbog roditelja koji su izabrali taj put.. nebitno...
Shvatila sam pravu istinu tek kada sam počela da odrastam, kada sam počela da shvatam kako funkcioniše svet oko mene i kada sam spoznala da mogu da budem vernik, pobožna osoba i bez jedne INSTITUCIJE... jer adventistička "crkva" (i ne samo ona!!) se pre može nazvati institucijom, preduzećem i biznisom čiji je glavni cilj ekonomski - zadržavanje vernika radi novca, profita...
Tako da @Laodikejac, zbog čega ti je žao mene? Ja sam danas jedna srećna, istinski srećna osoba. I dalje čitam Bibliju i otkrivam njene predivne istine iz dana u dan, bez zaslepljivanja onih dosadnih propovedi nekih kvazi propovednika u skupim odelima koji se uvek bacaju po hali kao neki voditelji američkog show-programa. A od prave istine i pobožnosti ni trunke...
Zašto misliš da ja ne služim Bogu? Gde PIŠE da je crkva Adventista sedmog dana izabrani narod koji će završiti na nebu a nas sve ostale će spaliti oganj? Kako možeš da sudiš o ljudima na osnovu par rečenica? Iskreno, meni je tebe žao, jer si zaslepljen...

Ne pišem sve ovo zato što mrzim Adventiste - NAPROTIV! Poznajem toliko dragih ljudi (mada, moram da priznam da sam za većinu odmah bila otpad čim sam otišla...ali nebitno), i žao mi je što žive u velikoj zabludi...

Neko me je još pitao da li je bolje da ćutim ili da govorim svoja iskustva... ako je neko raspoložen za diskusiju, ima neka pitanja, potrudiću se naravno da odgovorim iz mog ugla viđenja svega.
Pozdrav svima i drago mi je što moj komentar nije ostao nezapažen.
 
Član
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
10
o vašim adventistima ne mislim ništa,sekta kao i svaka druga adventistička se jedino bori da skupi što više novca od zavedenih članova(vernika) i svom idejnom(verskom) vođi uveća ionako preveliki račun u banci.
sama činjenica da mi dosadiše članovi(vernici) raznih sekti zvoneći na vrata i nudeći mi svoju veru poput gaća i maica govori o njihovoj duhovnosti i iskrenom verskom ubeđenju.sebe nikako ne bih mogao da ubedim da idem od vrata do vrata i nudim pravoslavlje i svetosavlje poput uličnog prodavca drangulija.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ово сам већ лепо доказао да је огромна јерес и изопачење. Такво тумачење нико у историји цркве није имао, али с обзиром колико секти има и колико јереси од њих, много тога је тешко разобличавати јер стварно има превише посла. Ви сте изузетно занимљиви и веома утицајни у свом самопоуздању, тако да и када вам се јасно покаже да сте у заблуди, ви се правите да не видите и одмах убацујете по аутоматизму спремљен текст. Конкретно за јарца сам неколико пута приложио стихове са ким је Бог хтео да учини ОЧИШЋЕЊЕ баш као са другим јарцем, то сигурно по Библији није сотона, Богу хвала. Сотона је можда вама онај који преузима грехе (сачувај ме, Боже!), мени сигурно није. Моје је грехе преузео мој Господ и Бог Исус Христ.

Adriane, ne postoji bibliujki dokaz da je drugi jarac Hristos, to mogu biti samo predpostavcke.

Posmatraj paznjivo biblijski teks koji izricito govori o ociscenju Svetinje:

'Potom neka uzme dva jarca i neka ih metne pred Gospoda na vrata od satora. I neka Aron baci zdreb za dva jarca, JEDAN ZDREB GOSPODU, A DRUGI ZDREB AZAZELU. I NEKA ARON PRINESE NA ZRTVU JARCA NA KOGA PADNE ZDREB GOSPODNJI... A jatrca na koga padne zdreb Azazelov neka metne ziva pred Gospoda, da ucini OCICENJE na njemu, PA NEKA GA PUSTI U PUSTINJU AZAZELU." 3. Mojsijeva 16,7-10.

Zar ne vidis da je jedan jarac Gospodnji a drugi AZAZELOV?
Ako ti mislis da drugi jarac predstavlja Hrista onda znaci da Hristos saradjuje sa sotonom.

Drago mi je da si spomenuo verouciutelkje drugih verskih zajednica i ti kazes da tako niko ne veruje osim sektasa adventista. Prevario si se ponovo. Evo sta kaze Biblijski komentar:

"Neki teolozi misle da oba jarca predstavljaju Hrista i da oni prerdstsavljau dve faze Hristovog procesa ociscenja. MEDJUTIM, VECINA TEOLOGA SMATRA DA
DVA JARCA PREDSTAVLJAJU DVE SUPROTNE SILE, OD KOJIH JE JEDAN ZA BOGA A DRUGI ZA SOTONU.
Mnogi savremeni teolozi, zajedno sa Jevrejima, smatraju da Azazel predstavlja zlog duha, i gotovo svi se slazu da koren ove reci je : onaj koji nosi" "nosilac" otici i odatle".

Kao sto je jedan jarac za Boga, licno Bice, isto tako
i drugi Azazelov jarac mora biti odreden za licnost. Azazel je u opoziciji sa Bogom, pa prema tome ne moze biti niko drugi osim SOTONA.

Razlika izmedju dva jarca je jasna i podpuna. Gospodnji jarac je zaklan;a drugi jarac nije zaklan.
Krv prvoga jarca uneta je u Svetinju i poprskana, a krv drugoga jarca nije, jer je nije ni prolio.
Gospodnji jarac je spaljen na oltaru, a drugiu nije.
Krv Gospodnjega jarca je ocistila Svetinu i vernike, a drugoig jarca ju je uporljala (st 15.16).
Razlika izmedju ta dva jarca je potpuno jasna." Bible Commentary, Vol 1, p. 775.


Adriane ti kazaes:
Моје је грехе преузео мој Господ и Бог Исус Христ.,
U pravu si. Slazem se sa tobom. Tako isto i ja verujem da nas je jedino Hristos oslobodio od greha.
Ali Hristova sluzba pomirenja i ociscanja Svtrinje nad svetinjama od greha svih koji veruju, u sluzbi pomirenja i ciscenja Svetinje, predstavljena je prvim jarcom a nikako drugim.
Dovoljno je samo d apazljivo proucimo biblijski izvetaj i bi ce nam jasno.

Prema tome brate Adrisane, nemoj vise da tvrdis da su sektasi jedini koji tako veruju, kao sto vidis, vecina teologa u sveti zajedno sa Jevrejskim teolozima tako uce i veruju.
Nego vas je osnovni problem sto ne verujete u Stari zavet.


Sve najbolje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Evo izvinjavam se što mi je trebalo više od nedelju dana da pogledam odgovore na moj post ( razlog zbog kojeg sam se učlanila u ovaj forum je upravo ova tema!) ali potrudiću se da prijateljski i normalno nastavim razgovor na temu ove "verske" zajednice.
Ne mogu baš da kažem da sam bila član budući da se nikad nisam "krstila" tj. bila potopljena u onom bazenu kojeg sam se uvek bojala kada sam imala jednocifren broj godina... odrastala sam u toj crkvi zbog roditelja koji su izabrali taj put.. nebitno...
Shvatila sam pravu istinu tek kada sam počela da odrastam, kada sam počela da shvatam kako funkcioniše svet oko mene i kada sam spoznala da mogu da budem vernik, pobožna osoba i bez jedne INSTITUCIJE... jer adventistička "crkva" (i ne samo ona!!) se pre može nazvati institucijom, preduzećem i biznisom čiji je glavni cilj ekonomski - zadržavanje vernika radi novca, profita...
Tako da @Laodikejac, zbog čega ti je žao mene? Ja sam danas jedna srećna, istinski srećna osoba. I dalje čitam Bibliju i otkrivam njene predivne istine iz dana u dan, bez zaslepljivanja onih dosadnih propovedi nekih kvazi propovednika u skupim odelima koji se uvek bacaju po hali kao neki voditelji američkog show-programa. A od prave istine i pobožnosti ni trunke...
Zašto misliš da ja ne služim Bogu? Gde PIŠE da je crkva Adventista sedmog dana izabrani narod koji će završiti na nebu a nas sve ostale će spaliti oganj? Kako možeš da sudiš o ljudima na osnovu par rečenica? Iskreno, meni je tebe žao, jer si zaslepljen...

Ne pišem sve ovo zato što mrzim Adventiste - NAPROTIV! Poznajem toliko dragih ljudi (mada, moram da priznam da sam za većinu odmah bila otpad čim sam otišla...ali nebitno), i žao mi je što žive u velikoj zabludi...

Neko me je još pitao da li je bolje da ćutim ili da govorim svoja iskustva... ako je neko raspoložen za diskusiju, ima neka pitanja, potrudiću se naravno da odgovorim iz mog ugla viđenja svega.
Pozdrav svima i drago mi je što moj komentar nije ostao nezapažen.


Da, to je uglavnom jedan od glavnih razloga zasto ljudi odu iz crkve, jer vide neke negativne pojave u samom okruzenju i razocaraju se u ljude.
To znaci da se njihova vera zasnivala na uzdanje u ljude, a ne u Gospoda.
Ja licno ne gledam na ljude, i istina verujem da danas u Adventizmu ima mnogo neobracenih vernika koji nikada nisu doziveli veru iskustveno, nisu se predali Bogu i doziveli novorodjenje.
Da li ja trebam iz tog razloga da napustim crkvu ili Adventisticko ucenje, nikada licno ne bih to ucinio, kada bih video da se u crkvi desavaju najgore stvari koje covek moze da zamisli, kada bi ceo globalni Adventizam otpao i otisao u svet a ja ostao jedini vernik Adventista na celoj planeti, ja bih ostao to sto jesam, jer znam da je Adventna crkva podignuta od Gospoda sa ciljem objave Jevandjelja i vesti o skorom Hristovom dolasku.

Ja te sestro i dalje zalim, i smatram da si napravila gresku, jer istina je u Adventizmu, a tvoja paznja treba da se usmeri na Boga a ne na ljude, jer ljudi se mogu pokvariti i ici nekim svojim putevima, ali istina ostaje istina i ona je jedna.

Ako si iskrena i ako se molis Bogu da ti on pokaze sta je istina, on ce to sigurno uciniti, to je moje licno iskustvo, i zato sam to sto jesam bez obzira na okolinu u kojoj se nalazim.

Osim toga, Bog je danas uputio crkvi poziv na reformu i probudjenje prave poboznosti, i ovakvo stanje unutar Bozje crkve nece jos dugo trajati, jer ce reforma biti sprovedena pravovremeno sa onim koji zele da sluze Bogu celim srcem, nakon cega ce uslediti vreme kraja i Hristov dolazak u slavi.

Sto se tice obelezja po kojima se prepoznaje prava Bozja crkva, mozes pogledati moju temu koju sam pokrenuo na ovom forumu pod naslovom "OBELEZJA PRAVE BOZJE CRKVE"

Pozdrav i sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Evo izvinjavam se što mi je trebalo više od nedelju dana da pogledam odgovore na moj post ( razlog zbog kojeg sam se učlanila u ovaj forum je upravo ova tema!) ali potrudiću se da prijateljski i normalno nastavim razgovor na temu ove "verske" zajednice.
Ne mogu baš da kažem da sam bila član budući da se nikad nisam "krstila" tj. bila potopljena u onom bazenu kojeg sam se uvek bojala kada sam imala jednocifren broj godina... odrastala sam u toj crkvi zbog roditelja koji su izabrali taj put.. nebitno...
Shvatila sam pravu istinu tek kada sam počela da odrastam, kada sam počela da shvatam kako funkcioniše svet oko mene i kada sam spoznala da mogu da budem vernik, pobožna osoba i bez jedne INSTITUCIJE... jer adventistička "crkva" (i ne samo ona!!) se pre može nazvati institucijom, preduzećem i biznisom čiji je glavni cilj ekonomski - zadržavanje vernika radi novca, profita...
Tako da @Laodikejac, zbog čega ti je žao mene? Ja sam danas jedna srećna, istinski srećna osoba. I dalje čitam Bibliju i otkrivam njene predivne istine iz dana u dan, bez zaslepljivanja onih dosadnih propovedi nekih kvazi propovednika u skupim odelima koji se uvek bacaju po hali kao neki voditelji američkog show-programa. A od prave istine i pobožnosti ni trunke...
Zašto misliš da ja ne služim Bogu? Gde PIŠE da je crkva Adventista sedmog dana izabrani narod koji će završiti na nebu a nas sve ostale će spaliti oganj? Kako možeš da sudiš o ljudima na osnovu par rečenica? Iskreno, meni je tebe žao, jer si zaslepljen...

Ne pišem sve ovo zato što mrzim Adventiste - NAPROTIV! Poznajem toliko dragih ljudi (mada, moram da priznam da sam za većinu odmah bila otpad čim sam otišla...ali nebitno), i žao mi je što žive u velikoj zabludi...

Neko me je još pitao da li je bolje da ćutim ili da govorim svoja iskustva... ako je neko raspoložen za diskusiju, ima neka pitanja, potrudiću se naravno da odgovorim iz mog ugla viđenja svega.
Pozdrav svima i drago mi je što moj komentar nije ostao nezapažen.
Amin !

Pošto i ja odlično poznajem Adventiste, sticajem nekih životnih prilika, mogu samo reći na ovaj post - 100 % tačan.
A ko ne veruje neka pita Veru, kako je i sam naglasila, a može i mene, pošto i ja sve ovo znam o njima.

A za tebe sestro draga imam jedno pitanje:
Da li bi Bog više voleo da mi koji odlično, ili dobro poznajemo Adventiste ćutimo, i puštamo ljude da idu u njihovu Crkvu, pa neka se sami uvere kakvi su.
Ili bi više voleo da sve što znamo o Adventistima iznesemo gde god nam se ukaže prilika !?

Hvala na iskrenosti i hrabrosti, Bog s tobom.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Не љутим се ја, нити уреднику браним да се меша. Говорим да из његовог угла није исто као из угла верника. А он се декларише као атеиста, против и без Бога је. То се видело на његовим постовима. А какво је моје срце, Христ боље зна.

Adriane, ja o uredniku foruma ne znam nista. Nikad i nigde nisam citao njegovu biografiju,
Vi ste ga proglasili za ateistu. Mozda i jeste, ja ne znam,
Ali moras priznatiu da je taj "ateista" nepristrasan, kako sa strane posmatra stvatri objektivno ih posmatra.
Posmatraj njegov uvod u ovu temo, napisao ga je tako pravilno da mu niko ne moze zameriti.
Rekao je ukratiko istorijski ono sto zna o adventistima. Kad biste svi vi imali takav prilaz,
i kao sestra Izabeleta, ne bi ni bilo problema. Ali problem je sto ste vi dosli na temu Advemntisti sa ciljem da raskrinkate javno adventiste pa ste sebe raskrinkali.
Svaka dobronamerna kritika je dobrodosal, kad biste vi to cinili sa dobrium nametram, ali mi to od vas ovde jos nismo videli.

A da ne govorimo o laznom predstavljaju cinjenica i podmetanju tudjih fetisa i krivoverja Adventistima iako i corav vide da mnogo toga nema nikakve veze sa Adventistima.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.11.2012
Poruka
6
Da, to je uglavnom jedan od glavnih razloga zasto ljudi odu iz crkve, jer vide neke negativne pojave u samom okruzenju i razocaraju se u ljude.
To znaci da se njihova vera zasnivala na uzdanje u ljude, a ne u Gospoda.
Ja licno ne gledam na ljude, i istina verujem da danas u Adventizmu ima mnogo neobracenih vernika koji nikada nisu doziveli veru iskustveno, nisu se predali Bogu i doziveli novorodjenje.
Da li ja trebam iz tog razloga da napustim crkvu ili Adventisticko ucenje, nikada licno ne bih to ucinio, kada bih video da se u crkvi desavaju najgore stvari koje covek moze da zamisli, kada bi ceo globalni Adventizam otpao i otisao u svet a ja ostao jedini vernik Adventista na celoj planeti, ja bih ostao to sto jesam, jer znam da je Adventna crkva podignuta od Gospoda sa ciljem objave Jevandjelja i vesti o skorom Hristovom dolasku.

Ja te sestro i dalje zalim, i smatram da si napravila gresku, jer istina je u Adventizmu, a tvoja paznja treba da se usmeri na Boga a ne na ljude, jer ljudi se mogu pokvariti i ici nekim svojim putevima, ali istina ostaje istina i ona je jedna.

Ako si iskrena i ako se molis Bogu da ti on pokaze sta je istina, on ce to sigurno uciniti, to je moje licno iskustvo, i zato sam to sto jesam bez obzira na okolinu u kojoj se nalazim.

Osim toga, Bog je danas uputio crkvi poziv na reformu i probudjenje prave poboznosti, i ovakvo stanje unutar Bozje crkve nece jos dugo trajati, jer ce reforma biti sprovedena pravovremeno sa onim koji zele da sluze Bogu celim srcem, nakon cega ce uslediti vreme kraja i Hristov dolazak u slavi.

Sto se tice obelezja po kojima se prepoznaje prava Bozja crkva, mozes pogledati moju temu koju sam pokrenuo na ovom forumu pod naslovom "OBELEZJA PRAVE BOZJE CRKVE"

Pozdrav i sve najbolje

Ovakve priče, da ne kažem splačine, koje poturate svojim vernicima su meni lično dokaz da sam već pronašla istinu. Ajde molim te, pa imaš valjda neki drugi šablon, barem za one koji su čuli istu, sažvakanu priču već milion puta...

Adventisti izgovaraju kao najveće istine ono što je za svakog normalnog, neiskvarenog čoveka prirodno, i što nema potrebe za dokazivanjem. Tako da su adventisti svoje ispovedanje doktrine podesili prema ljudima uništene savesti, dakle prema sebi. Njima je potrebna takva priča, jer su duboko bolesni, ali u nevolju može upasti relativno zdrav čovek očuvane savesti koji počne da sluša te priče. To na njega ima efekat ispiranja mozga. Primer: Jedan zdrav čovek ima dobar apetit i jednostavno jede. Kada bi neko sedeo pored njega i počeo da razvija teoriju o jelu, sad treba da zineš, pa da staviš zalogaj u usta, pa da žvaćeš, pa da progutaš a onda da variš u želucu... Ovaj jadnik bi se opteretio i više ne bi bio sposoban da normalno jede. Drugo je posavetovati čoveka na neku manu - hej, žvaći duže, jedi sporije to je bolje za tebe, a drugo je prema svima se ponašati kao prema kompletno bolesnim osobama. Bolesniku koji je zaboravio da jede, na primer, prijao bi opisani tretman, ali zdravom čoveku nikako.





@Šarddy:

Ponekad imam istu dilemu, ali jednostavno nije moj posao da idem od vrata do vrata i govorim protiv bilo koga. Pokušala sam sa par prijatelja koji su Adventisti i jednostavno nisam uspela da doprem do njih. Jednostavno, neki od njih su već toliko duboko uvučeni u to da sve i da hoće ne mogu da se izvuku. Svako ko iole razmišlja i posveti se iskreno Bogu (ne površno sa tim otrcanim frazama i citatima i šarenim knjižicama, i pevanjima istih pesama u krug) bi trebao da shvati kakva su oni organizacija zapravo.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Evo izvinjavam se što mi je trebalo više od nedelju dana da pogledam odgovore na moj post ( razlog zbog kojeg sam se učlanila u ovaj forum je upravo ova tema!) ali potrudiću se da prijateljski i normalno nastavim razgovor na temu ove "verske" zajednice.
Ne mogu baš da kažem da sam bila član budući da se nikad nisam "krstila" tj. bila potopljena u onom bazenu kojeg sam se uvek bojala kada sam imala jednocifren broj godina... odrastala sam u toj crkvi zbog roditelja koji su izabrali taj put.. nebitno...
Shvatila sam pravu istinu tek kada sam počela da odrastam, kada sam počela da shvatam kako funkcioniše svet oko mene i kada sam spoznala da mogu da budem vernik, pobožna osoba i bez jedne INSTITUCIJE... jer adventistička "crkva" (i ne samo ona!!) se pre može nazvati institucijom, preduzećem i biznisom čiji je glavni cilj ekonomski - zadržavanje vernika radi novca, profita...
Tako da @Laodikejac, zbog čega ti je žao mene? Ja sam danas jedna srećna, istinski srećna osoba. I dalje čitam Bibliju i otkrivam njene predivne istine iz dana u dan, bez zaslepljivanja onih dosadnih propovedi nekih kvazi propovednika u skupim odelima koji se uvek bacaju po hali kao neki voditelji američkog show-programa. A od prave istine i pobožnosti ni trunke...
Zašto misliš da ja ne služim Bogu? Gde PIŠE da je crkva Adventista sedmog dana izabrani narod koji će završiti na nebu a nas sve ostale će spaliti oganj? Kako možeš da sudiš o ljudima na osnovu par rečenica? Iskreno, meni je tebe žao, jer si zaslepljen...

Ne pišem sve ovo zato što mrzim Adventiste - NAPROTIV! Poznajem toliko dragih ljudi (mada, moram da priznam da sam za većinu odmah bila otpad čim sam otišla...ali nebitno), i žao mi je što žive u velikoj zabludi...

Neko me je još pitao da li je bolje da ćutim ili da govorim svoja iskustva... ako je neko raspoložen za diskusiju, ima neka pitanja, potrudiću se naravno da odgovorim iz mog ugla viđenja svega.
Pozdrav svima i drago mi je što moj komentar nije ostao nezapažen.

Postovanje setro Vera,
ja sam adventisti dosta godina a ne smem ni da kazem koliko, zeveo sam u vise zemalja i dobro sam opoznat sa ucenjem Cfrkve. Pa ipak ne bih ti mogao reci da si izgubvljena sto nisi deo Crkve, a da jesi jos manje bih ti mogao garantovati da ti je spasenje zagarantovano. Slazem se sa tobom, tvoje licnpo iskustvo sa Bogom je vazno. Svi cermo se jednog dana pojaviti ptred Bogom koji je pravedni Sudija, a nikakva titula ni organizacoija nece stajati na nasem mestu.
Proucavaj Bozju rec i zivi prema njenim uputstvima bez obzira gde si.

Nadam se da ces priznati da sam malo duze posmatraoi propovednike i slusao njihve propovedi nego ti.
Svaki govornik ponekad moze da podbaci, neke propogvedi i mogu biti dosadne, jer govornik ni sam ne zna sta da kaze, ali svako izlaganje Bozje reci je dragoceno. Ja sam kao mladic bio deo jedne male crkve gde nisu ni bili uceni propovednici pa ipak svaka izgovorena rec iz Svetoga pisma bila je melem mome srcu koje sam primio kao vodic u mom zivotu.
Mislim da tvoj zakljucak da crkva gleda smo matarijalnu stvar nije ispravan. Crkvi je stalko da njenji vernici u svemu budu verni, a ne samo u pristavskoj sluzbi.

Eto sestro Vera, drago mi je da smo mnogli lepo malo da popricamo pa nadam se da cemo i nastaviti tako.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Marketing i KLIŠE

Da, to je uglavnom jedan od glavnih razloga zasto ljudi odu iz crkve, jer vide neke negativne pojave u samom okruzenju i razocaraju se u ljude.
To znaci da se njihova vera zasnivala na uzdanje u ljude, a ne u Gospoda.
Ja licno ne gledam na ljude, i istina verujem da danas u Adventizmu ima mnogo neobracenih vernika koji nikada nisu doziveli veru iskustveno, nisu se predali Bogu i doziveli novorodjenje.
Pa cela Adventna Crkva uzima DESETAK i time održava visok standard osoblja, a podosta siromašnih vernika i od te svoje crkavice, daju jer su ih ovi majstori lukavstva ubedili u to. + još i kada umru to što imaju ostave Crkvi. Kakvi crni pojedinci, ovo je na nivou Planete !

A o nanovorođenju, samo mi ne pričaj ti i Mika. Jer smo videli odlično koliko ste vas dvoica nanovorođeni.
Pa Vera021 je pre nanovorođena od vas dvoice, jer je ukapirala sa kim ima posla. I napustila tvoju Crkvu. A to je najbolji pokazatelj njenog duhovnog stanja i zdrave psihe!


Da li ja trebam iz tog razloga da napustim crkvu ili Adventisticko ucenje, nikada licno ne bih to ucinio, kada bih video da se u crkvi desavaju najgore stvari koje covek moze da zamisli, kada bi ceo globalni Adventizam otpao i otisao u svet a ja ostao jedini vernik Adventista na celoj planeti, ja bih ostao to sto jesam,
Odlično zapažanje. I po tome se vidi koliko si nanovorođen. Pa šta kaže Hrist ? Po čemu će se poznati njegovi učenici !?
Vera je videla da tu uopšte nema ljubavi, i zato je otišla, a tebi to ne smeta što u Crkvi nema ljubavi, jer si kao i oni

jer znam da je Adventna crkva podignuta od Gospoda sa ciljem objave Jevandjelja i vesti o skorom Hristovom dolasku.
A mi to bez Adventne Crkve ne bi znali !?
OK, nastavi da tako misliš, a ja ti mogu samo reći da si u teškoj zabludi.

Ja te sestro i dalje zalim, i smatram da si napravila gresku, jer istina je u Adventizmu, a tvoja paznja treba da se usmeri na Boga a ne na ljude, jer ljudi se mogu pokvariti i ici nekim svojim putevima, ali istina ostaje istina i ona je jedna.
Znam da ne čitate naše postove, već samo vršite besplatni marketing za svoju Crkvu, ali da ti odgovorim, a naročito onima koji prate ovu teamu, da 4/5 Verinog posta je usmeren na trulosti Adventne Crkve a ne pojedinca. A Laodikeja vešto ubacuje spremljen materijal za ovakve prilike.
Pogledajte svi Verin post pa se uverite !


Ako si iskrena i ako se molis Bogu da ti on pokaze sta je istina, on ce to sigurno uciniti, to je moje licno iskustvo, i zato sam to sto jesam bez obzira na okolinu u kojoj se nalazim.
Mnogo iskrenija od tebe, čim je dobro upoznala Adventizam a onda ga i napustila.
A pošto su joj roditelji Adventisti, ja mogu samo dodati i mnogo HRABRIJA od tebe iako je žensko.

Osim toga, Bog je danas uputio crkvi poziv na reformu i probudjenje prave poboznosti, i ovakvo stanje unutar Bozje crkve nece jos dugo trajati, jer ce reforma biti sprovedena pravovremeno sa onim koji zele da sluze Bogu celim srcem, nakon cega ce uslediti vreme kraja i Hristov dolazak u slavi.
Neće, neće, sigurno. Pošto traje već 150 godina i sve je gore i gore, stanje u Crkvi, i to je SIGURAN NAGOVEŠTAJ velikog i masovnog probuđenja u truloj Adventističkoj Crkvi. Tako da bi Vera tebala da požuri dok još ima mesta u klupama !!!

Sto se tice obelezja po kojima se prepoznaje prava Bozja crkva, mozes pogledati moju temu koju sam pokrenuo na ovom forumu pod naslovom "OBELEZJA PRAVE BOZJE CRKVE"

Pozdrav i sve najbolje
Ako si ti pokrenuo onda su to SIGURNO prava obeležja – Subota, desetak, čista hrana, ostavština Crkvi, ....
Pozdrav i tebi. I tebi sve najbolje.
 
Natrag
Top