Adventisti

Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Ja sam davno postavljao pitanje zašto je Bogu bilo potrbno da mu se ljudi obraćaju (mole) na različite načine? Nikada nisam dobio suvisli odgovor od teista na to pitanje. Sada se stavljam u ulogu teiste i iz toga ugla razmišljam o tome pitanju. Ako postoje različiti načini obraćanja Bogu (čitaj religije i religijske denominacije), zar to nije Božija volja? Jer... ništa se na ovom svijetu ne dešava bez Božije kontrole i Božijeg htjenja. Dakle, svi vjernici različitih vjerskih denominacija, žele i teže istom - susretu sa Bogom, samo što tom cilju idu različitim putevima. Moraju li se zbog toga međusobno optuživati i satanizovati jedni druge? Ne bi trebalo, ako su zaista istinski vjernici. Zašto se Biblija shvata na različite načine, pitaće neko? Pa, i to je božija volja, jer je naš razum Božija kreacija.
Tako bi, po mom mišljenju, trebao da razmišlja onaj ko vjeruje u Božije postojanje i samo tako bi se harmonizovali odnosi među religijama i vjerskim zajednicama.

Međutim, očigledno je da to u stvarnosti ne može funkcionisati. Zašto? Zato što je u fundamentu svake religije, pa i svake vjerske denominacije, ugrađeno sjeme antagonizma i netrpeljivosti prema drugim i različitim - tvrdnjom da je svaka od njih jedina i istinska Božija vjera, a da su sve ostale vjere surogati, odnosno, izopačeno poimanje Boga i netačno tumačenje njegovih biblijskih poruka. Dakle, "Nema mira među maslinama"!

@ Jurivaka, čitajući ovo što si napisao setio sam se jednog stiha iz biblije koji govori koliko je ta knjiga istinita. Ovo tvoje pitanje koje si postavio ima odgovor i to od apostola Pavla čoveka koji je živeo pre dve hiljade godina čije reči su zapisane ne bez razloga . Ako je preko nekoga govorio Hristos govorio je preko njega jer njegove poslanice su neverovatno jake i ja mu se divim evo nakon dve hiljade godina .

Apostol Pavle 1. Korinćanima 11. 18-19. Jer prvo čujem da se na svom crkvenom skupu delite, i nešto od toga verujem. Jer treba i jeresi da budu među vama da se pokažu koji su pouzdani među vama.

U nekim prevodima " I treba najzad da se delite "
Znalo se da će biti podela u Hrišćanstvu pa čak i to ima svoju svrhu. I još jednom „ Da se pokažu koji su pouzdani među vama“
Ne odnosi se na crku kao instituciju već na svakog pojedinca pojedinačno. Jer svaki pojedinac koji uoči i shvati šta je „Vavilon Veliki „ izaći će i pokazaće se kao pouzdan kad shvati da je crkva u njemu smeštena u predelu srca a ne u nekoj instituciji.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šarrdy:Počeo uvežban i pripremljen text za ovakve prilike.

Postoje dva teksta u Adventnoj Crkvi za ovakve pilike.
I – On /ona je otpadnik, pod sotonom, napustio Božiji narod, Bog mu je dao ruku/priliku, a on je odbio, i ostavio istinu, ........ Znate na šta mislim;

II – Ova taktika - Blag, fin, dobar, anđeo, .......... Da ne bi izazvao revolt prema ‘’otpadniku’’. I on počeo iznositi sav prljav veš o Adventistima....

A ta maska pada kada ga malo bocneš.


Sarrdy,
ti si zaista poresao svakju meru kao i svaki otpadnik. O kavim tekstovima ti govoris?
Dokle ces ovde obmanjivati svet? Pa neka Vera pred svima kaze postoje li nekakvi tekstovi kao formme za svaku pril98iku u Ctkvi u kojouj msi dugo bila? Ja sam ostareo u toj crkvi pa nikad nisam cuo o takvim glupostima o kojima ti govoris.
Ti se predstavljas da poznajes Adventiste, ma nemas ti pojma ko su advnetisyti ni sta veruju.
Ti si samo uzeo tu istreniranu ulogu da bi mogao da zavodis ljude.
Imas li ista da nam kazes o svojoj veri, ako je imas?

Najlakse je setati se po tudjem smetljistu i napadati druge, ali od smetlista i sam postajes prljav a ti samo nastavi.

Miko ne pravi se naivan, kada si ti stari vuk, pa poznajemo te mi odlično.
Pa jel nam je i Vera potvrdila da imate pripremljene šablone za ovakve prilike, i Adrian. Jel nam Vera potvrdila da sam ja 100 % u pravu, ali da mi je to džabe, jer me Adventisti uopšte neće slušati i da Adventiste uopšte ne interesuje šta protivnici Advenrizma govore, pišu i misle! Oni samo furaju svoje pripremljene materijale (odgovore).
Šarrdy, svaka čast na odgovorima, ali jednostavno nećeš nikad uspeti da dopreš do njih. Uvek će ti odgovarati svojim šablonskim rečenicama koje znaju napamet...

Pa čemu tolike škole Adventističke !? Sve je to lukav smišljen plan, koji mi sada znamo, i zato ti je moj bratski savet okani se spama, jer ovo nije tema Šarrdy ili Pravoslavlje ili Adrian ili........ već ADVENTIZAM !

Pa jel smo svi mi otpadnici i nemamo poima, samo si ti dobar, plemenit i pošten !?
Pa nemamo mi 12, 14 i 16 godina ! Svi smo mi ovde pametni, školovani, obrazovani i što je najgore veoma dobro upoznati sa Adventizmom i Adventistima ! Samo što hoćemo da ga UPOZNAMO DO KRAJA. Zato pređi sa ovih spamova na naša neodgovorena pitanja !


Ako je potrebno da se objasni ljudima ko su Adventisti, zasto to ne pitas adventiste nego da slusa lutalice koje nikome ne pripadaju i koji ni sam nemaju vere.
Svet je prepunjen opadaca koji nista drugo i ne znaju.
Pa evo ! Jel pitamo Veru. Ona je ROĐENA U ADVENTIZMU!
Da li ima neko merodavniji od nje za pitanja o Adventistima.
Pitali bi i tebe, ali ti ne odgovaraš na naša pitanja, nažalost.
Pozdrav.
Ili kako ti to lepo voliš da copypejstiraš:
Svima želim sve najbolje.

Idemo dalje da vidimo koliko to jeresi imaju Adventisti.
Takođe da vidimo koliko su Adventisti iskreni u svom nastupu, i koliko žele da upoznaju druge sa njihovom ’’naukom’’ ?
Pitanje za Miku i Laodikeju:

Šta nam možete reči o VREMENU MILOSTI !?
Kada ono počinje i kada ono prestaje. Onako kako naučava Crkva ASD ?
Da vidimo da li vam je to Biblijsko naučavanje ili možda ljudsko !

Pozdrav, hvala.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
peko71: Apostol Pavle 1. Korinćanima 11. 18-19. Jer prvo čujem da se na svom crkvenom skupu delite, i nešto od toga verujem. Jer treba i jeresi da budu među vama da se pokažu koji su pouzdani među vama.

Jer svaki pojedinac koji uoči i shvati šta je „Vavilon Veliki „ izaći će i pokazaće se kao pouzdan kad shvati da je crkva u njemu smeštena u predelu srca a ne u nekoj instituciji.




Ja imam ovaj prijevod:

"Ako je kome do prepirke, takva običaja mi nemamo, a ni Crkve Božje. 17Kad već dajem ta upozorenja, ne mogu pohvaliti što se ne sastajete na bolje, nego na gore. 18Ponajprije čujem, djelomično i vjerujem: kad se okupite na Sastanak, da su među vama razdori. 19Treba doista da i podjela bude među vama da se očituju prokušani među vama."

Peko, lijepo si rekao ovo za srce.
:dtyste:
Isus prepoznaje svoje upravo po srcu, jer to je srce novog čovjeka, nanovo rođenog u Duhu. Karakteristika toga i takvoga srca jest da široko, sasvim otvoreno za Krista i ljude. Takvi ljudi pripadaju crkvi kao intituciji, naravno i vjerojatno postoje u svim crkvama, zašto ne?

 
Član
Učlanjen(a)
25.11.2012
Poruka
6
Sarrdy,
ti si zaista poresao svakju meru kao i svaki otpadnik. O kavim tekstovima ti govoris?
Dokle ces ovde obmanjivati svet? Pa neka Vera pred svima kaze postoje li nekakvi tekstovi kao formme za svaku pril98iku u Ctkvi u kojouj msi dugo bila? Ja sam ostareo u toj crkvi pa nikad nisam cuo o takvim glupostima o kojima ti govoris.
Ti se predstavljas da poznajes Adventiste, ma nemas ti pojma ko su advnetisyti ni sta veruju.
Ti si samo uzeo tu istreniranu ulogu da bi mogao da zavodis ljude.
Imas li ista da nam kazes o svojoj veri, ako je imas?

Najlakse je setati se po tudjem smetljistu i napadati druge, ali od smetlista i sam postajes prljav a ti samo nastavi.

Ako je potrebno da se objasni ljudima ko su Adventisti, zasto to ne pitas adventiste nego da slusa lutalice koje nikome ne pripadaju i koji ni sam nemaju vere.
Svet je prepunjen opadaca koji nista drugo i ne znaju.

Namerno sam podebljala ovu rečenicu.
@Mika32, ti sebe smatraš pravim hrišćaninom, koji je veran Bogu i koji je poštovaoc osnovnih hrišćanskih doktrina koji je sve ove godine proučavao pažljivo (ovo sve pretpostavljam budući da si nekoliko puta već napomenuo koliko si dugo "religiozan")
Onda, imam pitanje budući da pretpostavljam da si merodavan da odgovoriš na isto: Zašto i gde tačno piše da je Adv. crkva JEDINA TA koja će biti spasena i koju će Bog da odvede na nebo? Zašto ja, Šarrdy, moja mama, moj komšija ne možemo biti dobri ljudi, verni Bogu i po čemu se mi to RAZLIKUJEMO od vas, tako presvetih i dobrih? Zato što subotom ujutro ne ustajem u 8 i nisam u 9 u jednoj PROSTORIJI gde je sve lažno, namešteno, i to tako smrdi i oseća se u vazduhu? Gde izveštačene propovednikove ćerke iznose te divne stihove iz Biblije podsmehujući im se tim svojim lažnim glasićima? Gde se odmah zna ko je ko i u svakoj ustanovi u bilo kom većem gradu postoje KLASE... naravno da će se razlikovati ovi koji su unazad nekoliko generacija u crkvi, i ove "lutalice bez ikakvog cilja" kako sam kažeš, ili skorašnji obraćenici na koje svi gledaju popreko i koji se (pogotovo ako su omladinci) osećaju kao uljezi.
Gde deca idu u posebne, privatne gimnazije da bi bili zaštićeni od "ZLOG ZLOG SVETA TAMO NAPOLJU" a u suštini su najgori od sve dece pogotovo kada spomenemo alkohol, narkomaniju, promiskuitet?
Da li si znao da propovednici, nadležni iz privatne adventističke gimnazije,zovi ih kako hoćeš vrbuju svu adventističku decu kada počne da se približava kraj njihovog osmogodišnjeg školovanja? Tu počinju telefonski pozivi, slanje nekih pisama razglednica ko zna čega... Oni hoće da ti dete bude u religioznoj, dobrotvornoj ustanovi. Ako ne znaš zbog čega, ja ću ti reći - zbog novca. Jer to je ono što je adventističkim moćnicima najbitnije - NOVAC. Ako se nisu nigde drugde dokazali - u tome moraju.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ljubav

Namerno sam podebljala ovu rečenicu.
@Mika32, ti sebe smatraš pravim hrišćaninom, koji je veran Bogu i koji je poštovaoc osnovnih hrišćanskih doktrina koji je sve ove godine proučavao pažljivo (ovo sve pretpostavljam budući da si nekoliko puta već napomenuo koliko si dugo "religiozan")
Onda, imam pitanje budući da pretpostavljam da si merodavan da odgovoriš na isto: Zašto i gde tačno piše da je Adv. crkva JEDINA TA koja će biti spasena i koju će Bog da odvede na nebo? Zašto ja, Šarrdy, moja mama, moj komšija ne možemo biti dobri ljudi, verni Bogu i po čemu se mi to RAZLIKUJEMO od vas, tako presvetih i dobrih? Zato što subotom ujutro ne ustajem u 8 i nisam u 9 u jednoj PROSTORIJI gde je sve lažno, namešteno, i to tako smrdi i oseća se u vazduhu? Gde izveštačene propovednikove ćerke iznose te divne stihove iz Biblije podsmehujući im se tim svojim lažnim glasićima? Gde se odmah zna ko je ko i u svakoj ustanovi u bilo kom većem gradu postoje KLASE... naravno da će se razlikovati ovi koji su unazad nekoliko generacija u crkvi, i ove "lutalice bez ikakvog cilja" kako sam kažeš, ili skorašnji obraćenici na koje svi gledaju popreko i koji se (pogotovo ako su omladinci) osećaju kao uljezi.
Gde deca idu u posebne, privatne gimnazije da bi bili zaštićeni od "ZLOG ZLOG SVETA TAMO NAPOLJU" a u suštini su najgori od sve dece pogotovo kada spomenemo alkohol, narkomaniju, promiskuitet?
Da li si znao da propovednici, nadležni iz privatne adventističke gimnazije,zovi ih kako hoćeš vrbuju svu adventističku decu kada počne da se približava kraj njihovog osmogodišnjeg školovanja? Tu počinju telefonski pozivi, slanje nekih pisama razglednica ko zna čega... Oni hoće da ti dete bude u religioznoj, dobrotvornoj ustanovi. Ako ne znaš zbog čega, ja ću ti reći - zbog novca. Jer to je ono što je adventističkim moćnicima najbitnije - NOVAC. Ako se nisu nigde drugde dokazali - u tome moraju.
Ja sam draga sestro više puta napomenuo da najgora stvar, ali ubedljivo ! kod Adventista nije SUBOTA i ostale njihove jeresi, već LJUBAV. Jeste da sa tim svim jeresima, jer ih jako puno imaju, je teško ući u Carstvo Nebesko, mogu opravdati sa sledećih par stihova veoma lako:

1. Петр. 4: 8 А пре свега имајте непрестану љубав међу собом; јер љубав покрива мноштво греха,
Приче 10:12 Мрзост замеће свађе, а љубав прикрива све преступе.
Јаков 5:20 Нека зна да ће онај који обрати грешника с кривог пута његовог спасти душу од смрти, и покрити мноштво греха.
Галат. 5:14 Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.
Матеј 22:37-40 А Исус рече му: Љуби Господа Бога свог свим срцем својим, и свом душом својом, и свом мисли својом. Ово је прва и највећа заповест. А друга је као и ова: Љуби ближњег свог као самог себе. О овима двема заповестима виси сав закон и пророци.

Ali BEZ LJUBAVI, nam nema ulaska u Carstvo Nebesko. Iz prostog razloga jer je Bog ljubav !
A i stihovi nam govore da je ljubav ispunjenje svih zakona i proroka i svega!

E sada to biblijski nikada ne možeš dokazati da nema ljubavi u bilo kojoj Crkvi. Jer je to emocija, a ne pravna ili bilo koja druga činjenica. To može ostati samo u domenu ličnog iskustva.

Ja sam u vezi toga pronašao samo jednu činjenicu kada su ASD u pitanju:
Jakov Vajt (suprug EGW) je Crkvu ASD-a nazvao Laodikeja.
Zato što onaj deo ‘’sve imam, obogatio sam se.........’’ znači da Adventna Crkva ima svu istinu i Duh Proroštva (EGW) a ostale Crkve niti imaju svu istinu niti Duh Proroštva!
A onaj deo stiha ,,...a ne znaš da si go i bos...’’ Jakov Vajt je protumačio da Crkva ASD nema ljubavi.
E sada em što to nije biblijski dokaz, em što to Adventisti neće da priznaju ovde na forumu da li Adventna Crkva ima ljubavi ili ne !!!

Zato tebe molim da mi kažeš da li si ti u Crkvi osetila tu Hrišćansku ljubav ili ne. Odnosno da li je Jakov Vajt bio u pravu.
Samo da te podsetim da je Hrist objasnio kakva je to ljubav – Biti spreman i život svoj dati za brata.
I još nešto. Ja uopšte nesumljam da takvih ljudi ima u Crkvi ASD-a. Ali je to toliko mali procenat da je skoro zanemarljiv.

Izvini ako sam te s ovim nešto sablaznio, ali smatram da uopšte ne bi bilo loše čuti to mišljenje od tebe.

Hvala unapred.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Amin !

Pošto i ja odlično poznajem Adventiste, sticajem nekih životnih prilika, mogu samo reći na ovaj post - 100 % tačan.
A ko ne veruje neka pita Veru, kako je i sam naglasila, a može i mene, pošto i ja sve ovo znam o njima.


Šardy, u nekoliko komentara sam priznaješ da sebe postavljaš kao autoritet istine, i da ljudi treba da izgrade svoje mišljenje na osnovu tvog ličnog mišljenja.
U tome se razotkriva cela tvoja pogubna filozofija.

Ja nigde nisam pročitao da si rekao "Braćo molite se Bogu da vam on otkrije šta je istina" nego samo "JA tvrdim, JA znam, ono što JA tvrdim je istina, JA se bori protiv laži..itd.

Govoriš o navodnim lažnim prorocima a sam se postavljaš u službu tuđe savesti, i još optužuješ Adventiste da ljudima ispiraju mozak, a ti sam vršiš torturu nad ljudskim umovima namećući im svoja lična mišljenja.

Ako trebam da biram između tvoje i Božje reči uvek ću izabrati Božju, jer ti si samo pojedinac koji reč tumačiš laički - proizvoljno, sedeći u svojoj kućnoj fotelji bez ikakvog predznanja o principima proučavanja i tumačenja, nepoznavanja literarnog i istorijskog konteksta, i zavodiš neupućene koji neznaju ni što je levo ni desno.

Tvoje insinuacije su odavno razotkrivene, i neka ti se blagi Bog smiluje, a ja se molim da ti se otvore oči jer šta može biti pobuda iz koje ti ovo govorim osim ljubavi kako prema tebi tako i prema svima koji su u zabludi poput tebe..
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Temelj celog Adventističkog učenja je Božja ljubav prema čoveku, i međusobna ljubav među braćom.
Prema tome, ja se pitam kako Šardy uopšte može da spava pišući takve stvari, i svoj nedostatak ljubavi prebacivati na druge.

Praktična ljubav se pokazuje u delima "JER JE OVO LJUBAV BOŽJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRŽIMO"

"JER KAKO NEKO MOŽE LJUBITI BOGA A MRZETI NA BRATA SVOJEGA"
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šardy, u nekoliko komentara sam priznaješ da sebe postavljaš kao autoritet istine, i da ljudi treba da izgrade svoje mišljenje na osnovu tvog ličnog mišljenja.
U tome se razotkriva cela tvoja pogubna filozofija.

Ja nigde nisam pročitao da si rekao "Braćo molite se Bogu da vam on otkrije šta je istina" nego samo "JA tvrdim, JA znam, ono što JA tvrdim je istina, JA se bori protiv laži..itd.

Govoriš o navodnim lažnim prorocima a sam se postavljaš u službu tuđe savesti, i još optužuješ Adventiste da ljudima ispiraju mozak, a ti sam vršiš torturu nad ljudskim umovima namećući im svoja lična mišljenja.

Ako trebam da biram između tvoje i Božje reči uvek ću izabrati Božju, jer ti si samo pojedinac koji reč tumačiš laički - proizvoljno, sedeći u svojoj kućnoj fotelji bez ikakvog predznanja o principima proučavanja i tumačenja, nepoznavanja literarnog i istorijskog konteksta, i zavodiš neupućene koji neznaju ni što je levo ni desno.

Tvoje insinuacije su odavno razotkrivene, i neka ti se blagi Bog smiluje, a ja se molim da ti se otvore oči jer šta može biti pobuda iz koje ti ovo govorim osim ljubavi kako prema tebi tako i prema svima koji su u zabludi poput tebe..

Evo draga braćo i sestre, na osnovu ove nesebične i istinite priče naše drage sestre Vere 021, ja vas SVE POZIVAM, pošto Mika i Laodikeja to neće, u najbližu Adventističku Crkvu da proverite istinitost SVEGA OVOGA ŠTO SMO IZNELI SVI MI NA OVOJ TEMI !

Odvojite jedan dan u nedelji (najbole je SUBOTA) i idete u Adventnu Crkvu. Samo ne nosite NOVAC, jer će vas odrati. I pokušajte snimiti TRI ključne stvari kod Adventizma:

1. Da li je tačno da najviše na svetu vole PARE, i da su sve podredili NOVCU;
2. Da u toj Crkvi uopšte nema ljubavi;
3. Da li i vi u toj Crkvi doživljavate, ovo što nas sve vreme ubeđuju Mika i Laodikeja – Da je to jedina, prava i istinita Crkva od Boga podignuta, da upozori svet na skorašnji Hristov dolazak i događaje koje slede....

Jer svaki čovek ipak više veruje svojim očima nego tuđim rečima.

A ceo ovaj post Laodikeje je ČIST SPAM, jer i sami se možete uveriti kako neće da odgovore na naša pitanja o učenjima Adventističke Crkve, i ako ih pitate i 10 X istu stvar ! A da diskfalifikuju sagovornika to su u stanju 100 X - IAKO TEMA NIJE SAGOVORNIK, već UČENJE CRKVE ASD !
Kakve veze ima kakav je sagovornik. Jer smo mi na ovoj temi da saznamo kakav sam ja ili učenje Crkve ASD !?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Temelj celog Adventističkog učenja je Božja ljubav prema čoveku, i međusobna ljubav među braćom.
Prema tome, ja se pitam kako Šardy uopšte može da spava pišući takve stvari, i svoj nedostatak ljubavi prebacivati na druge.

Praktična ljubav se pokazuje u delima "JER JE OVO LJUBAV BOŽJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRŽIMO"

"JER KAKO NEKO MOŽE LJUBITI BOGA A MRZETI NA BRATA SVOJEGA"
Ako ste nekada bili u prilici da budete na pijaci ili vašaru, da li ste obratili pažnju šta CIGA PRIČA DOK PRODAJE KONJA !
Ako niste pitajte nekoga odakle poslovica u srpskom narodu : ''Svaki ciga 'fali svog konja''.
Pa će vam onda i neke stvari u vezi Adventizma biti mnogo jasnije.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Da, ja upravo o tome govorim a Sardy upravo potvrdjuje moje reci.

Neka se svako ko ovo cita vrati u ranije komentare i vidi ko je postavljao tematske biblijske tekstove, i dokazao da se Adventisticko ucenje potpuno temelji na Svetom pismu, a ko je sve vreme opadao, vredjao, i omalovazavao.

Sto se tice poziva koji upucuje da se poseti Adventisticka crkva, Sardy ide na tu kartu jer je taj poziv uputio sa predubedjenjem i nadom da niko nece poslusati ovaj njegov savet i stvarno otici u Adventisticku crkvu, pa prema tome i da se nece sam uveriti, a kada bi stvarno poslusali i otisli Sardyjeve insinuacije bi pale u vodu, i razotkrile se njegove lazi koje sramotno prosipa ovde na forumu.

Sto se tice Sardyjevih konja, biblija ima odgovor:

"Jedni se hvale kolima, drugi konjima, a mi imenom Gospoda Boga svog.
Oni posrću i padaju, a mi stojimo i ne kolebamo se" ( Psalam 20. 7 )
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top