Adventisti

Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Adventisti su, po meni prilično loši na rečima i zato stalno citiraju tu poruku Laodikeji što u stvari znači "Crkva poslednjih dana" što u stvari "znači" crkva ASD. Njima je to kao dobar dan. Isto tako, svako ko je bio na njihovim bogosluženjima može da čuje često one fraze "Elen Vajt kaže...", "Duh proroštva kaže..." "David u svojim psalmima kaže..." slede dugački višeminutni citati i na kraju tu jedva da ima nekih objašnjenja, sve je to jedno izuzetno površno proučavanje koje kada već poslušaš XY puta otupiš. 99,9% propovedi na bogosluženjima možete pronaći u Laodikejinim postovima. Poneki propovednik koji misli da vodi uživo emisiju na nekoj televiziji napravi i neku šali ili show sa rukama nogama, skakanjem, slajdovima, laserima itd itd...


Postovanje setro Vera,
Kad kazes da propovednik govori o tome de ce biti blagosloveni oni koji slusaju Boga i drze njergove zapovesti jesi oli mjislila na ovo:

"Gle iznesoh pred vas blagooslov i prokletstvo; blagosloov ako uzasusas glas Gospoda Boga svojega, koje vam ja danas zapovedam. A prokletrsvo ako ne uzaslusas zapovesti Gospoda Boga svojega nego sidjes s puta, koji vam ja danas zapovedam, te podjete za drugim bogovima, kojih ne poznajete." 5. Mojsijeva 11,26-8.
"Gle iznesoh danas predsa te zivot i dobro, smrt i zlo.... Zato iizaberi zivoitr da budes ziv ti i potomstvo tvoje." 5. Mojsijeva 30, 15-19.

Ili si mislila na ovo: "Donesite sve desetke u spreme moje da bude hrane u mojoj kuci i okusajte me u tome veli Gospod nad vojskama, hocvu li vam otvoriti ustave nebeske i izliti blagoslove na vas da vam bude dosta." Malahija 3,10.

Ako si mislila na ove biblijske stihove, sta je pogresno ako ih propovednik i procita?
Zar su ovo materijalni terkstovi ili uslovi od koji zaviusi Bozjji blagoslov?
--------------------------

Adventisti su najveći materijalisti koje sam do danas imala priliku da upoznam. Zato i mnogo njihovih propovedi i predavanju i jesu na tu temu.. imaćeš, urodiće ti sve plodom ako radiš ovako i ovako, ako daješ redovno desetak... Lično znam za adventiste koji su, prema kršenju njihovih zakona već odavno morali biti isključeni iz crkve, ali naravno da nisu bili iz prostog razloga što je njihov desetak donosio mnogo crkvi.
Nema tu ljubavi. Ali ima koristi.

Sestro Vera, iako si neko vrteme provela u crkvi ne vidim da su ti poznata crkvana pravila.
Propovednik i lokalna crkva nemaju nikakve koristi ako neki milioner da milione crkvi, jer to ide u Oblast. Oblast placa propovednika da li njegpova crkva daje desetak ili ne, isto tako ako njegova crkva da veci doprinos Oblasti on uvek dobija istu platu, jer na njegovu platu ne utivce pozitivno ni negativno koliko je njegova crkva doprinela opstem budzetu Crkve. Tako pravilima su dobro uredjeno da propovednik i lokalna crkva nemaju interesa ni koristi da li ce neko biti veran u desetku ili potpuno neveran. Naravno da se od svakog vernika ocekuje da Bogu bude veran, ali nema tu nikakvie materijalne koristi.
Nego, zar ti ne vidis da Sarrdy zeli tebe da iskoristi kao klevetnika svoje bravce da bi postigao svoj cilj?

Sve najboloje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Ма, није ваљда. Шарди њу да искористи? Богу хвала да се појавио неко ко може да посведочи из прве руке како функционише ваша црква. Покушаваш да је одвратиш од постовања? Није то добро, ускраћујеш људима да се упознају са вашом црквом пре него што приступе. Овако ви имате другу тактику, па се не слаже са концептом "лова" на вернике.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
mamona! tacno. zlo kako se opisati ne moze unutar crkvi. ali novcu je sotona put trasirao kroz jednu drugu stvar,a to je t-e-o-l-o-g-i-j-a !! upravo ta zla stvar je ovde ukazana,razoblicena do kraja:Man of God - Prorok Miheja i crkvena teologija (Part. 1) - YouTube

Postovanje prijatelju Mrsavkic,

Novac sam po sebi nije zao, ako se pravilno upotrenbi, ja bih pre rekao da je nasa sebicnost problem.
Tvoja porodica ne mnoze opstati bez novca, cak ako zivi od poiloprivrede gde ima sve svoje namernice, ipak joj je potreban nozc.
Novac moze biti upootrebljen na blagoslov onome koji ga poseduje, a moze i na prokletdstvo, zavisi kako ga upotrebljavamo.
Hristos je poslao ucenka da uhvati rubu, u cijim ustima je nasao novac, da plati porez koji su nadlezni trazini, znaci i On je doa prilog crkvi.

Zato je dao pravilo "Bogu Bozije catru carevo."

Kako tvoja porodica ne moze preziveti bez novaca, isto tako ni Crkva ne moze.
Ako vam je potreban svestenik da odrzi liturgoiju, sahrani mrtvaca, odrzi parastos, krsti i venca dete, i drugo, pa sta mislite zar on ne treba da zivi? Trebaju li njegova deca da prose hleba po uliciu?

I sada crkve su izabrale jedan od dva sistema. Jedan je da svestenik naplacije svoje usluge, pa vi sami znate kako je kad jednog siromaha potrefi nevolja da izgubi svoje voljene, treba novac za sahranu, pa mu jos i taj svestenik stoji nad glavom i ucenjuje ga, ali to je jedina pril9ika z asvestenika da dobije makar nesto d abi preziveo. Da li je to dobar sistem? Nije.

Zato postoji biblijski sitema da svaki vernik po mogucnosti i volji svoga srca donese svoje darove i da u crkvi kad on odluci, i iz tog budzeta placaju se duhovna lica i potrebe Crkve, a duhovan lica sve obrede i usluge besplatno vrse ne samo vernicima nego i onima koji ne pripadaju crkvi. Iz tog razloga znam noge pravoislavce kojiu su trazili da im adventisticki pastori sahrane pokojnika, jer oni to cine svima besplatno.

Po vasem misljenu, koji sistem je bolji?

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Vera021 : Adventisti su, po meni prilično loši na rečima i zato stalno citiraju tu poruku Laodikeji što u stvari znači "Crkva poslednjih dana" što u stvari "znači" crkva ASD. Njima je to kao dobar dan. Isto tako, svako ko je bio na njihovim bogosluženjima može da čuje često one fraze "Elen Vajt kaže...", "Duh proroštva kaže..." "David u svojim psalmima kaže..." slede dugački višeminutni citati i na kraju tu jedva da ima nekih objašnjenja, sve je to jedno izuzetno površno proučavanje koje kada već poslušaš XY puta otupiš. 99,9% propovedi na bogosluženjima možete pronaći u Laodikejinim postovima. Poneki propovednik koji misli da vodi uživo emisiju na nekoj televiziji napravi i neku šali ili show sa rukama nogama, skakanjem, slajdovima, laserima itd itd...

Postovanje setro Vera,
Kad kazes da propovednik govori o tome de ce biti blagosloveni oni koji slusaju Boga i drze njergove zapovesti jesi oli mjislila na ovo:

"Gle iznesoh pred vas blagooslov i prokletstvo; blagosloov ako uzasusas glas Gospoda Boga svojega, koje vam ja danas zapovedam. A prokletrsvo ako ne uzaslusas zapovesti Gospoda Boga svojega nego sidjes s puta, koji vam ja danas zapovedam, te podjete za drugim bogovima, kojih ne poznajete." 5. Mojsijeva 11,26-8.
"Gle iznesoh danas predsa te zivot i dobro, smrt i zlo.... Zato iizaberi zivoitr da budes ziv ti i potomstvo tvoje." 5. Mojsijeva 30, 15-19.

Ili si mislila na ovo: "Donesite sve desetke u spreme moje da bude hrane u mojoj kuci i okusajte me u tome veli Gospod nad vojskama, hocvu li vam otvoriti ustave nebeske i izliti blagoslove na vas da vam bude dosta." Malahija 3,10.

Ako si mislila na ove biblijske stihove, sta je pogresno ako ih propovednik i procita?
Zar su ovo materijalni terkstovi ili uslovi od koji zaviusi Bozjji blagoslov?
--------------------------
MALAHIJA 3,10

Jedan od najcitiranijih stihova u Adventističkoj Crkvi, ako ne i NAJCITIRANIJI.
Zašto ? To znamo ! Međutim da vidimo da li je biblijski ispravan, kada je u pitanju Hrišćanska Crkva:

Малах. 3 : [SUP]6[/SUP] Јер ја Господ не мењам се; зато ви, синови Јаковљеви, не изгибосте. [SUP]7[/SUP] Од времена отаца својих одступисте од уредби мојих и не држасте их. Вратите се к мени, и ја ћу се вратити к вама, вели Господ над војскама. Али велите: У чем бисмо се вратили ? [SUP]8[/SUP] Еда ли ће човек закидати Бога ? А ви мене закидате; и говорите: У чем Те закидамо ? У десетку и у приносу. [SUP]9[/SUP] Проклети сте, јер ме закидате, ви, сав народ. [SUP]10[/SUP] Донесите све десетке у спреме да буде хране у мојој кући, и окушајте ме у том, вели Господ над војскама, хоћу ли вам отворити уставе небеске и излити благослов на вас да вам буде доста. [SUP]11[/SUP] И запретићу вас ради прождрљивцу, те вам неће кварити рода земаљског, и винова лоза у пољу неће вам бити неродна, вели Господ над војскама. [SUP]12[/SUP] И зваће вас блаженим сви народи, јер ћете бити земља мила,вели Господ над војскама. [SUP]13[/SUP] Жестоке беху ваше речи на ме, вели Господ; а ви велите: Шта говорисмо на Тебе? [SUP]14[/SUP] Рекосте: Залуду је служити Богу, и каква ће бити корист да држимо шта је наредио да се држи, и да ходимо жалосни пред Господом над војскама? [SUP]15[/SUP] Зато хвалимо поносите да су срећни; напредују који чине безакоње, и који искушавају Бога, избављају се. [SUP]16[/SUP] Тада који се боје Господа говорише један другом, и погледа Господ, и чу, и написа се књига за спомен пред Њим за оне који се боје Господа и мисле о имену Његовом. [SUP]17[/SUP] Ти ће ми бити благо, вели Господ над војскама, у онај дан кад ја учиним, и бићу им милостив као што је отац милостив свом сину који му служи. [SUP]18[/SUP] Тада ћете се обратити и видећете разлику између праведника и безбожника, између оног који служи Богу и оног који Му не служи.

1. Kome se ovde Bog OBRAĆA ?
2. Da li je DESETAK važio za Adama i Evu; Enoha; I hrišćane ?

Očigledno se vidi na bazi čitave 10-te glave Malahije, da se Bog obraća JEVREJIMA. Znači njima govori donesite vaše DESETKE. A znamo da je Levijevo pleme ostalo bez nasledstva u deobi Hanana. Leviti su morali od nečega da žive.
Dok DESETAK kod Adama i Eve, kao i kod Enoha nismo uopšte imali.

Da su ovde Adventisti u pravu i da je DESETAK obavezan za Hrišćane, biblija bi bila u KOLIZIJI.
Jer se DESETAK u Novom Zavetu, kao obaveza za Hrišćane NIGDE NE SPOMINJE!
Čak šta više imamo, DRUGO UPUTSTVO OD Boga – Dajte koliko možete i hoćete !

Prema tome ovo je samo jedan u nizu jeresi ASD.


ПРИЛОГ:

3. Мојс.36:6,7 И заповеди Мојсије да се огласи по логору говорећи:Ни човек ни жена да не доноси више прилоге за светињу. И забрани се народу да не доноси. Јер беше свега доста да се уради све дело, и још претецаше.

Kako je uveden desetak?


George R. Knight, profesor crkvene istorije na adventističkom teološkom fakultetu, donosi u svojoj knjizi "Kratka istorija Hrišćanske adventističke crkve" zanimljiv izveštaj o tome kako se razvijala doktrina o davanju desetka u toj organizaciji.


Hrišćani su se uvek držali principa dobrovoljnih darova koji je opisan u Bibliji:

"A učenici odlučiše da svaki od njih, koliko koji mogaše, pošalje, na pomoć braći koja življahu u Judeji."
(Dela 11:29)

"Svakog prvog dana nedjelje, neka svaki od vas ostavlja kod sebe sakupljajući koliko može, da ne bivaju prikupljanja onda kada dođem."
(1.Kor 16:2)

Međutim, ubrzo nakon svoga nastanka osnivači Adventizma su počeli da "podstiču" svoje sledbenike koliko bi to trebalo da bude. Za svoje "finanskijske probleme" osnovana je "radna grupa", koja je "rešenje" tražila u Pismu:

"Očekujući finansijske probleme, crkva u Battle Creeku (najuticajnija crkva poštovaoca subote) osnovala je u proleće 1858. radnu grupu da istražuje Pismo za plan podrške propovedničkoj službi. Pod vođstvom J.N.Andrewsa, ova grupa je podnela izveštaj početkom 1859. godine. Oni su preložili plan koji je postao poznat kao sistemsko darivanje (ili "sestra Betsy", kako su ga neki nazvali).

Plan je podsticao muškarce da daju pet do dvadeset pet centi sedmično, a žene dva do deset centi. Osim toga, obe su grupe trebale da daju jedan do pet centi sedmično za nekretnine vredne stotinu dolara.

James White je bio oduševljen planom procenjujući da hiljadu mogućih darodavaca samo u Michiganu mogu darovati 5.980 dolara godišnje, dovoljno da se pošalje pet "misionara" na Zapad "kao podrška delu u ovoj državi", a da se darovaoci "ne lišavaju životnih potreba" (RH, 26. maja 1859.).

Iako "sestra Betsy" nije odgovarala sistemu davanja desetka koji je Hrišćanska adventistička crkva prihvatila nakon daljeg proučavanja Biblije krajem 1870-ih, bio je to prvi korak u sistemskoj potpori Crkve i dalji razvoj službene organizacije pokreta."

(George R. Knight "Kratka istorija Hrišćanske adventističke crkve", poglavlje "Sestra Betsy i podrška službi")

Potpuno nebiblijski, očigleno na osnovu finansijskih kalkulacija vođa. Ipak, ovaj je sistem donosio suviše malo novca, pa su se vođe pokreta bacile na dublje "proučavanje Biblije" ne bi li pronašli profitabilniji sistem:

"Nije trebalo puno vremena da Crkva otkrije slabosti sistema darivanja. "Sestra Betsi" je bila nedovoljna i glomazna, a nedostajao joj je i biblijski temelj. Crkva je tokom 1860-ih i 1870-ih postepeno sve bolje razumevala istinski desetak. Ovo pitanje je sazrelo početkom 1876. godine kada je Dudley M. Canright objavio niz članaka u Reviewu naglašavajući da se u Malahiji 3:8-11 iznosi "biblijski plan za finansijsku podršku propovedničke službe". "Bog traži", tvrdio je on, "da Njegov narod daje desetak, jednu desetinu od svih prihoda za podršku rada Njegovih slugu" (RH, 17. februara 1876.).

Canright je svoje dokaze izneo na zasedanju Generalne konferencije u novembru procenjujući da bi kasa Generalne konferencije godišnje primila 150.000 dolara umesto 40.000 kada bi svi adventisti verno odvajali desetak. Kao rezultat ovog prikaza, na zasedanju je zakjučeno da je dužnost svih članova da "u uobičajenim okolnostima odvoje jednu desetinu od svih svojih prihoda za Božije delo" (isto, 6. aprila 1876.). Od tada je Hrišćanska adventistička crkva sve više primenjivala biblijski desetak."

(George R. Knight "Kratka istorija Hrišćanske adventističke crkve", poglavlje "Napredak u finansijskoj službi")

Adventisti su najveći materijalisti koje sam do danas imala priliku da upoznam. Zato i mnogo njihovih propovedi i predavanju i jesu na tu temu.. imaćeš, urodiće ti sve plodom ako radiš ovako i ovako, ako daješ redovno desetak... Lično znam za adventiste koji su, prema kršenju njihovih zakona već odavno morali biti isključeni iz crkve, ali naravno da nisu bili iz prostog razloga što je njihov desetak donosio mnogo crkvi.
Nema tu ljubavi. Ali ima koristi.

Sestro Vera, iako si neko vrteme provela u crkvi ne vidim da su ti poznata crkvana pravila.
Propovednik i lokalna crkva nemaju nikakve koristi ako neki milioner da milione crkvi, jer to ide u Oblast. Oblast placa propovednika da li njegpova crkva daje desetak ili ne, isto tako ako njegova crkva da veci doprinos Oblasti on uvek dobija istu platu, jer na njegovu platu ne utivce pozitivno ni negativno koliko je njegova crkva doprinela opstem budzetu Crkve. Tako pravilima su dobro uredjeno da propovednik i lokalna crkva nemaju interesa ni koristi da li ce neko biti veran u desetku ili potpuno neveran. Naravno da se od svakog vernika ocekuje da Bogu bude veran, ali nema tu nikakvie materijalne koristi.
Nego, zar ti ne vidis da Sarrdy zeli tebe da iskoristi kao klevetnika svoje bravce da bi postigao svoj cilj?

Sve najboloje

OK, hvala. Mada to je neistina.
Istina je sledeća:

1. Kako to ja hoću da iskoristim Veru 021?
2. Ona se svojom slobodnom voljom priključila ovom forumu, nisam je ja zvao !
Predpostavljam ili je Bog potakao na to. Ili je pratila neko vreme ovu temu pa se javila.
3. Pošto ljudi VIŠE VERUJU SVOJIM OČIMA NEGO TUĐIM REČIMA, Vera 021 nam je lepo objasnila na bazi svog dugogodišnjegt iskustva, a i rođena je u Adventizmu, šta je VIDELA i DOŽIVELA u Adventizmu. A ja niti sada znam ko je Vera, niti sam bilo kada niti na bilo koji naćin uticao na ovo njeno svedočenje.
4. Nema Vera 10 ili 12 godina, pa da ti treba da joj otkriješ VELIKE ISTINE, kako ja hoću da je iskoristim. Već suprotno ! Odlaskom iz Adventizma, jedne od najgorih Crkava na Planeti, ona je pokazala i veliku Hrabrost, i veliko iskustvo in veliku zrelost.
5. Uzmi samo tvoj primer. Ti si iz jedne (3 X) bolje Crkve (Pravoslavlje) prešao u goru (Adventizam) a Vera je to otkrila. Pa ti sada vidi koliko je Vera naivna i nekapirajuća, pa sada ne može primetiti KAKO JA HOĆU DA JE ISKORISTIM, nego ti stari vuk, joj moraš to otkriti !?
6. Na kraju krajeva zašto bih ja to radio ?
Ja nikakve koristi od toga nemam. Znam odlično ko su Adventisti, te prema tome ja ne moram od nikog tražiti ništa kada su oni u pitanju.
Dok kod tebe je potuno drugi slučaj:
Ti živiš od Adventizma. A Adventisti imaju obavezan DESETAK, tako da ti imaš debeli razlog da svakog iskoristiš ako je ikako moguće, a ne ja.
Jer Crkva ASD bez NOVCA JE MRTVA CRKVA. Mrtva je i ovako, ali u duhovnom smislu. Ali ja mislim i na fizički opstanak. Bez DESETKA, milostinje i ostavštine vi bi se raspali kao kula od karata.
7. Da li bi svi oni koji su napustili Adventizam, poput Vere, više voleli DA SU PRE ULASKA U TU CRKVU BILI UPOZNATI NA ISTINIT način o njemu, ili ne !?
Šta misliš ?
8. Nikog Vera nije je klevetala niti govorila neistinu ! KLEVETANJE je kada nekoga POIMENCE ogovaraš, i iznosiš NEISTINU o njemu ! A ovaj Verin postupak je i Hrišćanski i human, da neko ne bi završio u tako nakaradnoj Crkvi kao što je tvoja.

Prema tome ovo nije dobronameran savet dobronamerne osobe, već pokušaj da se ZAUSTAVI IZNOŠENJE ISTINE O ADVENTIZMU.

Na ovo sam ja mislio kada sam govorio da u Adventnoj crkvi postoje DVA TEKSTA.....Ti tekstovi postoje u ADVENTISTIČKOJ PRAKSI ! Nigde ja nisam rekao : ‘’Postoje u Adventističkoj literaturi, ili knjigama....’’. Pa Crkva koja ima toliko LUKAVSTVA u sebi je vešto zamaskirala mnogo bezazlenije stvari, a ne da neće tako nešto. I ti sada ovde testiraš moje poštenje sa takvim glupostima !
Ja ću ti reći o čemu se tu radi, jer odlično poznajem Adventiste. To je hvatanje ZA SLAMKU , jer nemate BIBLIJSKE STIHOVE da opravdate vaše jeresi. O tome se radi, I svaku slamku vi uhvatite ne bi li opravdali vaše silne jeresi.

Odgovori ti meni – Odakle isti stil izražavanja i stila nastupa (diskreditovanje sagovornika, vređanje, skretanje sa teme, zatrpavanje Adventistićkim materijalom .... na svim forumima !? I da vas po tome ljudi prepoznaju !

Nego šta bi sa mojim PITANJEM U VEZI PRESTANKA IZLIVANJA BOŽIJE MILOSTI NA LJUDE NA ZEMLJI.
Pa to pitanje sam postavio do sada najmanje 10 X. I tebi i Laodikeji.
Da li ti više voliš da iznosiš ISTINE ili LAŽI !?
I takvim tvojim stavovima kako ćeš ti nauiči buduće generacije Adventista da se ponašaju ?
Kakvi će oni sutra biti ljudi i vernici, sa ovakvim profesorom !
?

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Pre svega zelim da pozdravim Veru 021!i da joj licno cestitam za njenu hrabrost,koju je iznela ovde na ovoj temi!!!

Miko brate moj!sta to pricas,opadas brata Sarrdy?kad svi dobro znamo da ste Meni i Adrianu bili u pocertku,simpaticni dok niste skinuli masku,o prve dve jeresi koju ste ovde izneli a to su:Da je Mihail-ISUS,na temi koje arhangel Mihail,na temi zdrava hrana,jeli tako bilo?

A na temi JS-ka,ekumenizam,crkva itd ste nam zamazali oci lukavo ali uspesno,sto nas je i nateralo da saznamo vise o vama na drugim forumima,kada smo raspravljali na temu zdrava hrana ja i Adrian nismo mnogo znali o adventizmu!trebalo nam je vremena da vas izucimo,sad vas vrlo dobro poznajemo,Sarrdy je ovde diskutant kao i mi, pa ako nam je na neke stvari i otvorio oci,to ne znaci da nas je Sarrdy necim potkupio,iskoristio u svoje svrhe.
Pazi razliku izmedju mene i Adriana,Vere021! mi smo pre par meseca poceli da se bavimo adventizmom,dok vera poznaje adventizam ceo svoj zivot-od rodjenja!pa kako onda mozes da tvrdis da je Sarrdy bilo koga ovde potkupio,iskoristio za svoje svrhe?svako ima bibliju,oci,razum,internet pa neka sam provri dali mi govorimo istinu ili vi.
Foruma je mnogo o adventistima,isuvise mnogo,i svugde imate istu shemu,ko neveruje neka pogleda na raznim forumima,blogovima pod nazivom teme adventisti.

Razlika izmedju mene,Adrijana u odnosu na Sarrdy,Vere je u tome sto vas oni znaju kako disete,jer vas poznaju iz korena,cak i Sarrdy je saznao neke jeresi zahvaljujuci meni,Adrianu,faky,wanhelsingu itd.

Recimo brat Adrian je napisao ovde kratko i jasno
.Ма, није ваљда. Шарди њу да искористи? Богу хвала да се појавио неко ко може да посведочи из прве руке како функционише ваша црква. Покушаваш да је одвратиш од постовања? Није то добро, ускраћујеш људима да се упознају са вашом црквом пре него што приступе. Овако ви имате другу тактику, па се не слаже са концептом "лова" на вернике.

Sta tu ima vise da se kaze?

Pozdrav od Gere.

 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Izvinjavam se ali moram ovako da se ZAHVALIM Geri, jer je rekao jednu istinitu i jako lepu stvar.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Imam samo jedno pitanje, kako bi Šardy i ostali reagovali na sledeću situaciju, gde su vernici prve apostolske crkve prodavali svu svoju imovinu i donosili sav novac pred noge apostola, da li bi i njih optužili za proneveru tuđeg novca..?

I ni jedan među njima ne beše siromašan jer koliko ih god beše koji imahu
njive ili kuće, prodavahu i donošahu novce što uzimahu zato,I metahu pred noge apostolima; i davaše se
svakome kao što ko trebaše."( dela apostola 2 glava ).



 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Imam samo jedno pitanje, kako bi Šardy i ostali reagovali na sledeću situaciju, gde su vernici prve apostolske crkve prodavali svu svoju imovinu i donosili sav novac pred noge apostola, da li bi i njih optužili za proneveru tuđeg novca..?

I ni jedan među njima ne beše siromašan jer koliko ih god beše koji imahu
njive ili kuće, prodavahu i donošahu novce što uzimahu zato,I metahu pred noge apostolima; i davaše se
svakome kao što ko trebaše."( dela apostola 2 glava ).
Ako ništa ne bi DODAVALI Božijoj reči ili ODUZIMALI, i sledili samo HRISTA, ja bi ih zamolio da me krste u nekoj dubokoj vodi i prihvate kao svog člana.
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Imam samo jedno pitanje, kako bi Šardy i ostali reagovali na sledeću situaciju, gde su vernici prve apostolske crkve prodavali svu svoju imovinu i donosili sav novac pred noge apostola, da li bi i njih optužili za proneveru tuđeg novca..?

I ni jedan među njima ne beše siromašan jer koliko ih god beše koji imahu
njive ili kuće, prodavahu i donošahu novce što uzimahu zato,I metahu pred noge apostolima; i davaše se
svakome kao što ko trebaše."( dela apostola 2 glava ).

Brate Ladokeja!ostavi ti apostole,vi se nikada nemozete meriti s njima!stih koji si postavio je OK,ali zasto nisi postavio i drugi gde kaze:nemojte sa sobom nista uzimati na put,jer u koju cete kucu uci braca ce se poznati ako vas ostave na konak,ako vam daju kosulju,haljine,nahrane vas,ako odete u zatvor i posetite zatvorenika,sve ste to meni u cinili ako pitate kad smo to ucinili?savako ko je ucinio bliznjemu tako ucinio je meni...........

Hriscanin treba da pomaze bliznjem ako moze 24h,a ako ne koliko moze,i kad moze, a ne koliko mu kazu!donesi mi 5%,10%,15,20%,to je vec naredjenje daj mi sve od cega imas ti radi,lomi kicmu,a ja cu da drzim bibliju u ruke i da lomim jezik!tako to ne moze.

Pred Bogom su svi ravni neka svako zaradi svoju platu na poslu,zavisi sta je zavrsio,a nemozemo mi svi da budemo (LEVITI)jer leviti su jedino pleme koje je od Boga ovlasceno da uzima novce-desetak od 12 plemena izrailja!sve ostalo je kopija tore,koja je premestena u NZ-et.
Zasto je to uradjeno,da bi se prevaranti bogatili na vernike,jer znaju i jato znam i svaki pravi hriscanin, da cu dati i poslednje sto imam za Boga I Gospoda moga Isusa Hrista.Amin.

Ali posto dobro poznajem jeresi,i lazne proroke nedam i necu dati,a jos manje sve prodati i dati licimerima,koji nas ne uvode u bozji pokoj vec u pakao.

Sta je sotona rekao Isusu?poklonio mi se i sva carstva ovog sveta ce biti tvoje!sta je Gospod odgovorio?Samo se jedino Bogu treba klanjati,i sotona ode od njega,zasto?A mi dobro znamo bar nekoliko ovde na forumu,ko je najbogatiji na svetu,kome su poklonjena sva carstva ovog sveta!iz dana u dan sve bolje,vise to shvatamo,razumemo jeli tako?


Onaj ko se poklonio djavolu i vlada svetom danas!od tuda i dolaze sve sekte,jeresi,kapitalizam,robstvo,iskoriscavanje,blud,ta drzava je jedina i uvek bila prva u priznanju svih novih sekti ma mkoliko ih bilo,jer placaju dobar porez!jedna iz tih sekti koja je oficijalno priznata je crkva (SOTONE)svA blaga ovog sveta prolaze kroz tu drzavu i niko u svetu nemoze nista da sakrije od nje.

Nikad necu dozvoliti da vredjaju prave hriscane na forumu,da ih nazivaju:koristoljubljivi,vrbovaci, itd mi nemamo ama bas nikakvu korist od ovoga sto pisemo ovde na forumu u smislu mi neprimamo plate za to! u odnosu na Adventiste,druge dominacije.Mi to radimo posle posla i kad imamo vremena u korist nasega gospoda i vernih Hriscana potpuno besplatno kako je Hrist i rekao.

Kako rece Gospod nemojte skuplati blago na zemlji gde ih molj,i lopov mogu uzeti!vec na nebo gde ni molj ni lopov nemaju pristupa.


A Gospod kaze:Dzaba ti da osvojis ceo svet kad izgubis dusu!!!a ja i moji pravi hriscani nismo i necemo je izgubiti jer mi smo Hristovi svedoci,i nikad ne trazimo da ko proda sve,ili desetak a vec kako ko moze pomoci,neko pomaze ovde na forumu neko pomaze gladnom,golom,neko u zatvoru posecuje izgubljenu dusu,neko daje onoliko koliko ima crkvi,neko daje zive pare bednom,neko daje hranu znaci kako ko moze a ne donesi mi desetak,i samo tako mozes biti clan mojke crkve ili sve prodaj.


Gospod kaze:idite i propovedajte ovo jevandjelje celom svetu!(ne SZ-et a JEVANDJELJE) Dzaba ste dobili i dzaba dajte)ko vas ne primi otresite s nogu prasinu i otidjite s tog mesta,a ne dodji i daj mi desetak i svu imovinu!nemozete se vi uporedjivati s (APOSTOLIMA)braco adventi nikad.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top