Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Spam !

Da, ja upravo o tome govorim a Sardy upravo potvrdjuje moje reci.

Neka se svako ko ovo cita vrati u ranije komentare i vidi ko je postavljao tematske biblijske tekstove, i dokazao da se Adventisticko ucenje potpuno temelji na Svetom pismu, a ko je sve vreme opadao, vredjao, i omalovazavao.

Sto se tice poziva koji upucuje da se poseti Adventisticka crkva, Sardy ide na tu kartu jer je taj poziv uputio sa predubedjenjem i nadom da niko nece poslusati ovaj njegov savet i stvarno otici u Adventisticku crkvu, pa prema tome i da se nece sam uveriti, a kada bi stvarno poslusali i otisli Sardyjeve insinuacije bi pale u vodu, i razotkrile se njegove lazi koje sramotno prosipa ovde na forumu.

Sto se tice Sardyjevih konja, biblija ima odgovor:

"Jedni se hvale kolima, drugi konjima, a mi imenom Gospoda Boga svog.
Oni posrću i padaju, a mi stojimo i ne kolebamo se" ( Psalam 20. 7 )
A ceo ovaj post Laodikeje je ČIST SPAM, jer i sami se možete uveriti kako neće da odgovore na naša pitanja o učenjima Adventističke Crkve, i ako ih pitate i 10 X istu stvar ! A da diskfalifikuju sagovornika to su u stanju 100 X - IAKO TEMA NIJE SAGOVORNIK, već UČENJE CRKVE ASD !
Kakve veze ima kakav je sagovornik. Jer smo mi na ovoj temi da saznamo kakav sam ja ili učenje Crkve ASD !?

Idemo dalje da vidimo koliko to jeresi imaju Adventisti.
Takođe da vidimo koliko su Adventisti iskreni u svom nastupu, i koliko žele da upoznaju druge sa njihovom ’’naukom’’ ?
Pitanje za Miku i Laodikeju:

Šta nam možete reči o VREMENU MILOSTI !?
Kada ono počinje i kada ono prestaje. Onako kako naučava Crkva ASD ?
Da vidimo da li vam je to Biblijsko naučavanje ili možda ljudsko !

Pozdrav, hvala.
Pozdrav...
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Da, ja upravo o tome govorim a Sardy upravo potvrdjuje moje reci. Neka se svako ko ovo cita vrati u ranije komentare i vidi ko je postavljao tematske biblijske tekstove, i dokazao da se Adventisticko ucenje potpuno temelji na Svetom pismu, a ko je sve vreme opadao, vredjao, i omalovazavao. Sto se tice poziva koji upucuje da se poseti Adventisticka crkva, Sardy ide na tu kartu jer je taj poziv uputio sa predubedjenjem i nadom da niko nece poslusati ovaj njegov savet i stvarno otici u Adventisticku crkvu, pa prema tome i da se nece sam uveriti, a kada bi stvarno poslusali i otisli Sardyjeve insinuacije bi pale u vodu, i razotkrile se njegove lazi koje sramotno prosipa ovde na forumu. Sto se tice Sardyjevih konja, biblija ima odgovor: "Jedni se hvale kolima, drugi konjima, a mi imenom Gospoda Boga svog. Oni posrću i padaju, a mi stojimo i ne kolebamo se" ( Psalam 20. 7 )
Laodikeja, javi mi se!
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251

Miko ne pravi se naivan, kada si ti stari vuk, pa poznajemo te mi odlično.
Pa jel nam je i Vera potvrdila da imate pripremljene šablone za ovakve prilike, i Adrian.

SAD CEMO, LAKO USTANOVITI KOLIKO SI POSTEN I DA LI GOVORIS ISTINU ILI ONO DRUGO.
Zahtevamo od mtebe da ovde postiras ta dva teksta za koja tvrdis da postoje u Adventistickoj crkvi.

Pazi ovo si izjavio:
quote_icon.png
Prvobitno napisao Mika32 Šarrdy:Počeo uvežban i pripremljen text za ovakve prilike.


Postoje dva teksta u Adventnoj Crkvi za ovakve pilike
.

Ako zaista postoje daj prilozi ih sa izvorima gde postojhe, gde ih ljudi mogu naci.



SVI CEKAMO DA SE DOKAZE SARRDYJEVO POSTENJE
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Temelj celog Adventističkog učenja je Božja ljubav prema čoveku, i međusobna ljubav među braćom.
Praktična ljubav se pokazuje u delima "JER JE OVO LJUBAV BOŽJA DA ZAPOVESTI NJEGOVE DRŽIMO"
"JER KAKO NEKO MOŽE LJUBITI BOGA A MRZETI NA BRATA SVOJEGA"

Amen! Tako činite. Upravo tako svi moramo činiti. To je znak prepoznavanja među kršćanima.
U tome je bit Evanđelja i to je dovoljno za spasenje. Sve ono drugo (objave, proroštva, tumačenja) zaboravite... ili ostavite za privatna razmatranja i razgovore. I bit će bolje i vama i nama.
:dtyste:
 
Član
Učlanjen(a)
25.11.2012
Poruka
6

Ja sam u vezi toga pronašao samo jednu činjenicu kada su ASD u pitanju:
Jakov Vajt (suprug EGW) je Crkvu ASD-a nazvao Laodikeja.
Zato što onaj deo ‘’sve imam, obogatio sam se.........’’ znači da Adventna Crkva ima svu istinu i Duh Proroštva (EGW) a ostale Crkve niti imaju svu istinu niti Duh Proroštva!
A onaj deo stiha ,,...a ne znaš da si go i bos...’’ Jakov Vajt je protumačio da Crkva ASD nema ljubavi.
E sada em što to nije biblijski dokaz, em što to Adventisti neće da priznaju ovde na forumu da li Adventna Crkva ima ljubavi ili ne !!!

Adventisti su, po meni prilično loši na rečima i zato stalno citiraju tu poruku Laodikeji što u stvari znači "Crkva poslednjih dana" što u stvari "znači" crkva ASD. Njima je to kao dobar dan. Isto tako, svako ko je bio na njihovim bogosluženjima može da čuje često one fraze "Elen Vajt kaže...", "Duh proroštva kaže..." "David u svojim psalmima kaže..." slede dugački višeminutni citati i na kraju tu jedva da ima nekih objašnjenja, sve je to jedno izuzetno površno proučavanje koje kada već poslušaš XY puta otupiš. 99,9% propovedi na bogosluženjima možete pronaći u Laodikejinim postovima. Poneki propovednik koji misli da vodi uživo emisiju na nekoj televiziji napravi i neku šali ili show sa rukama nogama, skakanjem, slajdovima, laserima itd itd...



Zato tebe molim da mi kažeš da li si ti u Crkvi osetila tu Hrišćansku ljubav ili ne. Odnosno da li je Jakov Vajt bio u pravu.
Samo da te podsetim da je Hrist objasnio kakva je to ljubav – Biti spreman i život svoj dati za brata.
I još nešto. Ja uopšte nesumljam da takvih ljudi ima u Crkvi ASD-a. Ali je to toliko mali procenat da je skoro zanemarljiv.

Izvini ako sam te s ovim nešto sablaznio, ali smatram da uopšte ne bi bilo loše čuti to mišljenje od tebe.

Hvala unapred.

Znaš kako se kaže - izuzetak potvrđuje pravilo.

Ne želim da pišem o detaljima iz života crkve u koju sam ja išla, ali mislim da se može uopšteno razgovarati.
Takva ljubav u današnje vreme je retka i između dva rođena brata, a kamoli u adventista. Adventisti su najveći materijalisti koje sam do danas imala priliku da upoznam. Zato i mnogo njihovih propovedi i predavanju i jesu na tu temu.. imaćeš, urodiće ti sve plodom ako radiš ovako i ovako, ako daješ redovno desetak... Lično znam za adventiste koji su, prema kršenju njihovih zakona već odavno morali biti isključeni iz crkve, ali naravno da nisu bili iz prostog razloga što je njihov desetak donosio mnogo crkvi.
Nema tu ljubavi. Ali ima koristi.

Imam pitanje za Laodikeju ako je voljan da mi odgovori a to je: da li si propovednik?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Imam pitanje za Laodikeju ako je voljan da mi odgovori a to je: da li si propovednik?


Ne nisam propovednik i nemam nikakvu formalnu zvanicnu funkciju unutar Adventisticke crkve.
Inace pozvan sam licno od Gospoda na rad u jednom reformnom pokretu koji je Bog pokrenuo unutar Adventne crkve u ovom vremenu, a koji ima za cilj duhovno probudjenje prave poboznosti i reformu Bozjeg naroda.
Ovaj reformni pokret je prorockog karaktera, pa prema tome ja jesam u tom smislu vesnik i propovednik Bozji koji deluje pod Bozjim autoritetom i nalogom kojim me je pozvao u sluzbu u ovom delureforme.


Inace, u Adventistickoj crkvi sam od 1993 godine, a neka svoja licna iskustva sa Bogom koja sam doziveo od vremena kada sam prvi put dosao u Adventisticku crkvu mozes procitati u temi ''ISKUSTVA SA BOGOM'' koju sam pokrenuo na ovom forumu.

Pozdrav i sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Miko ne pravi se naivan, kada si ti stari vuk, pa poznajemo te mi odlično.
Pa jel nam je i Vera potvrdila da imate pripremljene šablone za ovakve prilike, i Adrian.

SAD CEMO, LAKO USTANOVITI KOLIKO SI POSTEN I DA LI GOVORIS ISTINU ILI ONO DRUGO.
Zahtevamo od mtebe da ovde postiras ta dva teksta za koja tvrdis da postoje u Adventistickoj crkvi.

Pazi ovo si izjavio:
quote_icon.png
Prvobitno napisao Mika32 Šarrdy:Počeo uvežban i pripremljen text za ovakve prilike.


Postoje dva teksta u Adventnoj Crkvi za ovakve pilike
.

Ako zaista postoje daj prilozi ih sa izvorima gde postojhe, gde ih ljudi mogu naci.



SVI CEKAMO DA SE DOKAZE SARRDYJEVO POSTENJE
Na forumu Krstarice, na forumu sf-a, u svedočenju Vere021, u upravo ovom tvom postu, na svim forumima gde su Adventisti. Pošto ne možete braniti BIBLIJOM vaše jeresi, prelazite na Adventističke trikove u koje su se uverili Gera, Adrian, Vera021, Peko 71, Faky, ja,...... mnogo ih je. Mnogo ih je i na ostalim forumima.
Zato su vam Crkve sve praznije, zato niču sve više blogova i sajtova koji vas razotkrivaju, zato i ne odgovarata na naša pitanja u vezi vaših jeresi poput PRESTANKA VREMENA MILOSTI, i ostalih stvari već spamujete ovakvim i sličnim postovima teme. Koliko sam samo puta tražio da diskutujemo o vašim naučavanjima samo Biblijskim stihovima i nikada niste hteli tim vidom diskutovati već ovim sada.......
Puno sličnosti ima u nastupu Adventista gde god da se pojave - Znači da je to sve ista škola:
,,Nama je data sva istina. Našu Crkvu je podigao Bog, mi jedini imamo proroka /EGW/, nama je Bog poverio zadatak da ostatku sveta prenesemo vest o skorom dolasku Isusa hrista.....................''.
Zato Miko ne pravi se naivan, kada vidiš da smo te svi otkrili. I ko si i šta si.
 
Natrag
Top