Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pa ako si ti corav to je tvoj problem,ja i ceo forum odlicno vidimo,takvi opticari koji su iz vasih bolnica nisu mi potrerbni,a verujem ni forumasima!

Vanhelsingu, zar se ne stidis sramote, sto si hteo Hrisata ponovo da razapnes i prilikokjm vasneszenja?
Reci mi kakav si ti covek i kakav si hriscanin? I jos pozivas se na ceo forum, kao kako svi misle kao i ti. Ne zanima me ko sta misli, mi ngovorimpo o cinjenicama:
U crkvi je
PROZOR a nije obelisk.
Na prozoru je lepo naslikanao
HRISTAVO UZNENSENJE A NIJE RASPOECE.
PRILIKOM HRIUSTOVOG VAZNESENJA NIGDE SE NE SPOMINJE KRST.
ZATO VANHLESINGU VIDIS DA
IZVRCES NE SMAO CINJENICE NEGO I BIBLIJU.
-----------------------

Pa bas tako kako te nije sramota da me na oci pravis budalu,i ostale ucesnike foruma?gde je Krst?sta ce obelisk u vasoj crkvi?samo idiot to nevidi.

Ako je tako omnda si ti taj.
Obilisk samo postoju u tvojoj masti.
Hristovo raspece prilikom uznesenja samo postoji u tvom nepoznavanju Bibvlije.
Dokazao si da izvrces istinu i lazno ptredstsavlja cinjenice.

------------------

Ovo što si napisala je sasvim u duhu hriščanstva, bar onom duhu kakvog deklerativno ispovijedate.
Kada sam otvorio ovu temu, otvorio sam je sa namjerom da se upoznamo sa jednom hriščanskom crkvenom zajednicom, koja se dosta razlikuje od onoga što obično podrazumijevamo pod hrišćanstvom. Merđutim, ova tema se pretvorila u svađu, prepucavanja, vrijeđanja i nadmudrivanja ko je prava, a ko kriva vjera. To nije ni malo hrišćanski. Mislim da se rasprave o razlikama u poimanju Biblije mogu voditi na mnogo konstruktivniji i tolerantniji način.
Vrijeme je da malo spustite loptu, jer ste se ionako počeli ponavljati i što je najvažnije, da se prestanete vrijeđati i da, ako je moguće, rasprave vodite u duhu koji zagovarate.[/QUOTE



Jurik! pa kako? kad nas na oci prave ludima!Procitaj sam 5 Mojsija 5,Jezikelja 20 pa sam kazi kao neutralni,posto si ateist.

Vanhelsingu, a zasto ti ne procitas DELA 1,10.11. pa se uveri da u Bibliji prilikom vaznesenja Hristova NEMA KTRSTA!
Pa kad je tako ko koga onda praviu ludim?
--------------------------------

Kazi ko koga ovde pravi ludim i vredja?

PA EVO KO VREDJA:
"Sram te bilo Mikane i ti ces nam popujes kako je vasa crkva prava."
"Mikane, kako te nije sramota tako da star govoris neistinu?"
"Sram te bilo Mikane.Gde je KRST!?"
"A ako si toliko glup pa neznas pomoli se bogu da ti oprosti za neoprostivi greh,da stavite Isusa na obelisk umesto na krst!!!"
Autor, Vanhelsing
Vanhelsingu, da li si najzad shvatio ko je taj koji vredja sagovornike i izvrce istinu?




Ajde bre Mikane sta trabunjas?nema krsta!a sta ce onda obelisk???????????
toliko si providan da nemam reci,bolje ce ti biti da ides u crkvu i kazes im sklanjajte taj obelisk i vratite krst a to provalise nas na svim forumima da smo masoncici,i da verujemo u boga RA!
Samo u pravoj crkvi se vidi u koga ljudi veruju tamo gde je KRST pa ,makar to bila i adventna crkva,a tamo gde je obelisk to je masonska crkvica.
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Ja sam davno postavljao pitanje zašto je Bogu bilo potrbno da mu se ljudi obraćaju (mole) na različite načine? Nikada nisam dobio suvisli odgovor od teista na to pitanje. Sada se stavljam u ulogu teiste i iz toga ugla razmišljam o tome pitanju. Ako postoje različiti načini obraćanja Bogu (čitaj religije i religijske denominacije), zar to nije Božija volja? Jer... ništa se na ovom svijetu ne dešava bez Božije kontrole i Božijeg htjenja. Dakle, svi vjernici različitih vjerskih denominacija, žele i teže istom - susretu sa Bogom, samo što tom cilju idu različitim putevima. Moraju li se zbog toga međusobno optuživati i satanizovati jedni druge? Ne bi trebalo, ako su zaista istinski vjernici. Zašto se Biblija shvata na različite načine, pitaće neko? Pa, i to je božija volja, jer je naš razum Božija kreacija.
Tako bi, po mom mišljenju, trebao da razmišlja onaj ko vjeruje u Božije postojanje i samo tako bi se harmonizovali odnosi među religijama i vjerskim zajednicama.

Međutim, očigledno je da to u stvarnosti ne može funkcionisati. Zašto? Zato što je u fundamentu svake religije, pa i svake vjerske denominacije, ugrađeno sjeme antagonizma i netrpeljivosti prema drugim i različitim - tvrdnjom da je svaka od njih jedina i istinska Božija vjera, a da su sve ostale vjere surogati, odnosno, izopačeno poimanje Boga i netačno tumačenje njegovih biblijskih poruka. Dakle, "Nema mira među maslinama"!

pa moraju da napadaju jedni druge, zato sto oni tvrde jedni drugima da ne idu ka bogu nego ka djavolu xD a tu rec bozija volja mnogo zloupotrebljavaju i da n danas, svima su im puna usta boga i isusa hrista, a imamo kad bog kaze i koliko mi se cini druga bozija zapovest, ne uzimaj uzalud ime Gospoda Boga svog, ali vidis da ne vredi fanaticima pricati
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
NASTAVLJAMO SA ANALIZOM OVE TEME

Vise od 35 postova posvetili smo raspravi koga predstavljaju dava jarca koji su sluzili za vreme ociscena Svetinje.
Kako je pocela ova rasprava?
Neko od nasih cenjenih sagovornika, izneo je izjavu Elene Vajt koja tvrdi da ce na kraju istoroije ovoga sveta svi gresi koji su pocinjeni na zemlji biti baceni sotoni na glavu, jer je on uzrocnik grteha i sa njuima ce sotona biti unisten.

Nasi cenjeni sagovornici kao sto su Sarrdy, koji je odlican kriticar i sudija, kao i njegov saradnik Vanhelsing su odmah izjavili TO JE ZABLUDA. To je jerers! I takgve zablude Sarrdy stavlja na listu i trazi njihov zbir. Na osnovu toga su tvrdili da Eln Vajt ne iznosi istinu.

Mi smo izneli primer ociscenja zemaljske Svetinje koje se obavljalo jednanput godisnje.
U Bibliji citamo:
"Potom neka uzme dva jarca i neka ih metne pred Gospoda na vrata od satora. I neka Aron baci zdreb za dva jarca, JEDAN ZDREB GOSPODU, A DRUGI ZDREB AZAZELU. I NEKA ARON PRINESE NA ZRTVU JARCA NA KOGA PADNE ZDREB GOSPODNJI... A jatrca na koga padne zdreb Azazelov neka metne ziva pred Gospoda, da ucini OCICENJE na njemu, PA NEKA GA PUSTI U PUSTINJU AZAZELU." 3. Mojsijeva 16,7-10.

Polemika je vodjena oko toga koga predstavljaju dva jarca? Svi smo se slozili da prvi, koji je zaklan cija krv je uneta u Svetinju nad svetinjama, kojom je i ocisnena Svetinja nad svetinjama, predstavlja Hrista, ali problem je nastupio oko toga koga predstavlja drugi jarac?

Neki od nasih sagovornika kao sto je Sarrdy on kaze da oba jarca prerdstavljaju Hrista, ali to se suproti samome tekstu koji jasno kaze da je drugi jarac Azazelov, a nije Gospodnji. Drugi jarac nije ni sotonha, Azazel je sotona, a drugi jarac samo vrsi sluzbu i prenosi grehe na sotonu da sa njima bude unisten sotona i svi gresni.

Nasi sagovorniciu su s pravom postavili pitanje, zar nije Hriustos uzeo nase grehe i prikovao ih na krst? Svakako da jeste. Taj deo sluzbe ociscenja predstavlja prvi jarac, koji je zaklan, prinet na zrtvi i njegovom krvi ocistila je svetinja. I kad je ociscenje Svetine zavrseno, a sto predstavlja Hrisatovu sluzbu, navodi se finalni aikt unistenje greha sa njegovim nosiocima na celu kojih je sotona.

Ovaj drugiu akt nema nikakve veze sa ociuscenjem svcetinje, on je odvojen, jer taj deo sluzbe Aron vrsi kada je ociscenje zavrceno i drugi jarac nema nikave veze sa svetinjom on napolju ceka da prenese grehe Azazelu.


Kao sto vidite, ovo je biblijsko ucenje, a nije neka izmisljotina Elene Vajt.
Oni koji suy kritikovali Elenu Vajt zbog toga, dokazali su da ne poznaju Bibliju.

Tako je ova rasprava dokazala da je izjava Elene Vajt ispravna i da se temelji na Bibliji.


Svima zelim sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pa ako si ti corav to je tvoj problem,ja i ceo forum odlicno vidimo,takvi opticari koji su iz vasih bolnica nisu mi potrerbni,a verujem ni forumasima!

Vanhelsingu, zar se ne stidis sramote, sto si hteo Hrisata ponovo da razapnes i prilikokjm vasneszenja?
Reci mi kakav si ti covek i kakav si hriscanin? I jos pozivas se na ceo forum, kao kako svi misle kao i ti. Ne zanima me ko sta misli, mi ngovorimpo o cinjenicama:
U crkvi je
PROZOR a nije obelisk.
Na prozoru je lepo naslikanao
HRISTAVO UZNENSENJE A NIJE RASPOECE.
PRILIKOM HRIUSTOVOG VAZNESENJA NIGDE SE NE SPOMINJE KRST.
ZATO VANHLESINGU VIDIS DA
IZVRCES NE SMAO CINJENICE NEGO I BIBLIJU.
-----------------------

Pa bas tako kako te nije sramota da me na oci pravis budalu,i ostale ucesnike foruma?gde je Krst?sta ce obelisk u vasoj crkvi?samo idiot to nevidi.

Ako je tako omnda si ti taj.
Obilisk samo postoju u tvojoj masti.
Hristovo raspece prilikom uznesenja samo postoji u tvom nepoznavanju Bibvlije.
Dokazao si da izvrces istinu i lazno ptredstsavlja cinjenice.

------------------




Ajde bre Mikane sta trabunjas?nema krsta!a sta ce onda obelisk???????????
toliko si providan da nemam reci,bolje ce ti biti da ides u crkvu i kazes im sklanjajte taj obelisk i vratite krst a to provalise nas na svim forumima da smo masoncici,i da verujemo u boga RA!
Samo u pravoj crkvi se vidi u koga ljudi veruju tamo gde je KRST pa ,makar to bila i adventna crkva,a tamo gde je obelisk to je masonska crkvica.

Ja nisam corav a nadam se i forumasi,zasto je Hrist bio 2000g na krstu a od jednom na obelisku?zasto bela ima obelisk na grobu,grobovi vas odaju!! nadam se da su videli forumasi taj video! neka sami kazu ko je lud ja ili ti?

Ja te ne vredjam,rec glup nije uvredljiva! ta rec se izgovara kad neko nemoze da shvati da nije u pravu,biblijom se zabranjuje rec BUDALA za tu rec moze da se zavrsi u pakao u koji vi neverujete!

Ali u svakom slucaju ja ti se izvinjavam ako sam te uvredio!ako sam ti gurnuo prst u zenicu oka tvoga da se Isus nalazi na obelisku,umesto na krstu.

Garantujem da ce svako ko je normalan da ti kaze isto,jer se jasno vidi obelisk pozadi Hrista,to koprcanje ti ide samo na stetu,nikako na korist.

Mikan:Ako je tako omnda si ti taj.
Obilisk samo postoju u tvojoj masti.
Hristovo raspece prilikom uznesenja samo postoji u tvom nepoznavanju Bibvlije.
Dokazao si da izvrces istinu i lazno ptredstsavlja cinjenice.

Ma da posto priznajete alaha,najverovatnije cete poceti s propovedima kako nam se pricinilo da je Isus raspet?da je to u stvari bio juda?
Ajde bre Mikane..............................




Kao sto vidite, ovo je biblijsko ucenje, a nije neka izmisljotina Elene Vajt.
Oni koji suy kritikovali Elenu Vajt zbog toga, dokazali su da ne poznaju Bibliju.

Tako je ova rasprava dokazala da je izjava Elene Vajt ispravna i da se temelji na Bibliji.


Svima zelim sve najbolje

Oces da kazes da je Jelena vajtova pisala bibliju?pa ako i moram da verujem coveku to ce onda biti Sv oci koji su 2000 g propovedali po svetu,po kanonu biblije.A ne vajtovoj,mileru koji su laznjaci proroci.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pošto su Adventisti kriva religija i imaju na stotine jeresi u svojoj Crkvi. I zato što su iskrivili Božiju reč kao malo ko. Oni vrlo teško, ili bolje rečeno NIKAKAO ne mogu te svoje jeresi Biblijski opravdati. Jer se veoma lako i brzo Biblijom sve njihove jeresi razotkrivaju. Zato moraju sa spamovanjem, zatrpavanjem istih tekstobva, vređanjem i ostalim stvarima.
Evo vam primer da bi lakše razumeli i pratili:
Ja sam PRVI PUT postirao na temi ADVENTISTI na str. 30, # 299:

Pomaže Bog braćo i sestre
Imam par pitanja za Adventiste, koja mi nisu jasna, pa bih zamolio, pre svega ASD, da mi objasne o čemu se radi.
U mnogim crkvama žene ne mogu biti pastorice, starešinke, apostolke, sveštenice..... zbog stiha iz 1.Korinćanima 14,34 Жене ваше да ћуте у црквама; јер се њима не допусти да говоре, него да слушају, као што и закон говори.

Koliko ja znam ASD imaju pastorice, učiteljice, starešinke.....koje u crkvi uče, propovedaju, vrše svešteničku službu........ Mene sada to zbunjuje. Ovaj stih iz Pisma sa praksom u Adventističkoj crkvi. Ko je tu u pravu a ko u krivu. Adventisti ili Pravoslavci, Katolici, Nazareni, Baptisti.........

Pozdrav svima, svako dobro

Evo vam za svaki slučaj i moj DRUGI POST na istoj temi:

str.31, # 301
1. Onda bi trebali pozvati u pomoć ili ostale forumaše, ili zvati HAC i proveriti ovaj tvoj navod. Jer ja sam čuo da teološki fakultet završavaju i žene i tim činom postaju pastorice.
2. Ako se subotnja škola dešava u crkvi za vreme bogosluženja, i pri tom je žena učitelj, šta je onda to nego kršenje Pavlovog uputstva?


Ovde imam samo jedan odgovor i dva stiha:
Jedno od najopasnijih stvari za spoznavanje prave vere je predanje i ljudsko-logičko tumačenje Pisma. Znači Bog je u Pismu dao uputstvo/a za naše spasenje, ali smo mi pod uticajem našeg subjektivnog mozga ili nečeg drugog, ne znam ni sam, protumačili to drugačije nego što je napisano i sproveli u crkvenu doktrinu i praksu. Znači više smo hteli da slušamo ljude nego Boga.
Možda i u nekim slučajevima se nama to učini logičnije nego ono što Bog traži od nas, ali to je pogrešno. Naš mozak i naše spoznanje stvari je nemerljivo sa Božijim. Tako da je Bog uvek u pravu!

I stih: Римљ.8.7 Јер телесно мудровање непријатељство је Богу, јер се не покорава закону Божијем нити може.
Јаков 4.4 Прељубочинци и прељубочинице! Не знате ли да је пријатељство овог света непријатељство Богу? Јер који хоће свету пријатељ да буде, непријатељ Божји постаје.

Hvala ti na odgovoru, Gospod s tobom

Da bi vrlo brzo (posle samo jedne strane) usledili odgovori Adventista:

Odgovor str.32, # 317
A ko ti je garant da ti nisi u zabludi? Ti sam,tvoje gresne sebicne pobude? Ne mozes da kazes mene briga sto je Pavle to reko Korincanima,vec me intresuje kako da to sprovedem u svoj zivot.Prvo treba da das dokaz da je to Pavle dao kao Bozju zapovest da bi ona vazila za sve,svuda i u svako vreme.Ako te nije briga zasto je tako rekao onda prihvati i ostalo sto kaze nema vise muskoga i zenskoga,roba i slobodnjaka,Grka i Jevrejina nego smo svi jedno u Hristu(parafraziram text).
Dalje,netacno da je EGW zastupljena u vecini literature,bas na protiv idi u adventisticku knjizaru Preporod pa pogledaj nasumicno naslove pa me demantuj.Dalje sto uvodis EGW u diskusiju kao neki argument?Za sta argument?Mozes li da navedes jedno verovanje ASD koje je zasnovano na njoj da imao elementa da je uvodis u diskusiju?

Odgovor str.32, # 321
A ti kao znas sta je " PRAVA RELIGIJA'', pokazujuci elementarno ne poznavanje eto recimo okolnosti u kojima je to Pavle izrekao,pa onda pozivnje na levitski zakon,jesi li ti obrezan 8 dana?99% sam siguran da nisi,nego eto nisi imao exkluzivu pa si napistio ASD kao i Baufmaster pa ste sada u ''exkluzivi'' ''prave religije'',tj.internet religije

Odgovor str.33, # 323
Sarrdu, bilo bi dobro da ne filozofiras, vec da izneses sta to smatras pogresno u Adventistickom ucenju sto nije po bibliji, a ja cu ti reci da sam u svom traganju za istinom spoznao i putem reci, i osvedocenjem Duhom Svetim, da je Adventna crkva jedina crkva koja je sacuvala onu autenticnu biblijsku nauky koju su objavljivali i Hristos i Apostoli, i koja je bila obelezje prve Hriscanske crkve.
Pa izvoli...

Odgovor str.33, # 326
Sarrdy idi odmori malo,kad nemas osnovno elemnatarno poznavnje Pisma sto smo utvrdili,da ne ponavljam sve gore sto je Laodikeja rekao napisao.Jer da si imao poznanje toga ne bi se ovako brukao.
To sto si ti umislio da je atak na tvoju licnost je samo tvoja percpcija gresnog ,neprepordjenog srca koje tumaci po sebi sta bi uradilo.
Verovatno ces i ovo protimaciti isto ,ali kao sto ti rece radi drugih koji citaju:
Reci nam kako se zove ta prava religija i kako se zove crkva kojoj ti pripadas.
Samo bez fraza kako to ona koja je zapisana u Bibliji i da si vernik nebeske crkve i tome slicno.Posto evo mi se ne libimo niti krijemo da smo adventisti,cak sta vise ponosni smo na to,sada je red na tebe.Posto verujem da si i ti napustio kao baufmaster SDA pa su ti se sada otovrile oci da nas izvedes na pravi put pa evo prilike

Odgovor str.33, # 329
Ma ostavi se tih zaludnih fora sa 3 jeftina trika,sve sto si rekao ja isto mogu da primenim na tebe.ali upravo si isto ko baufmaster pokazao jednu slabost,inferontnost,pa mogu reci i kukavicluk nedostojan za jednog muskarca. Zasto bezis ako si u pravu,zasto nam ne kazes kao se zove ta tvoja crkva?Ili je to internet crkva a ti si ovde guru kome treba da se povinujemo jer si TI merilo?Smesno momce zaista,ali dobro ima vremena pa ces odrasti.Jer tebi nije do spoznanja ISTINE (pretpostavljam da tako gubiš materijalni status ili neki interes) već ti je da OCRNIŠ ONE KOJI OTKRIVAJU TVOJE ZABLUDE.
Ja znam koja je prava crkva nalazim se u njoj,a ti kad porastes i smognes snage da nam otkkrijed dragocenu istinu gde pripadas javi se.Dotle polako prelazi sa mleka na crvstu hranu

Ovde je čak morao i Jurivaka da intervemiše !
Zašto nije intervenisao posle mojih postova, već posle Adventističkih !?
Analizirajte ove postove od početak. I moje i bilo čije videćete da na SVIM FORUMIMA, ADVENTISTI OVAKO NASTUPAJU. Uvek PRVI počnu sa omalovažavanjem ili spamovanjem teme ADVENTISTI, pogledajte i sami pa se uverite. Mada ja mislim da ste se svi ovde uverili ko su Adventisti, pa zato i nećete u diskusiju sa njima....
Odgovor str.42, # 412
Iskren dokaz da nisu sve koze na broju u tvojoj glavi definitvno.Place zavod za mentalno zdravalje za tobom

To je zato što nemaju BUBLIJSKE ARGUMENTE ZA SVOJE JERESI, i zato što pripadaju krivoj religiji !
Ako vas ZAISTA INTERESUJE ISTINA O ADVENTISTIMA ne budite lenji. Pogledajte tih 50-tak stranica da bi se uverili ko govori istinu !
U tu svrhu evo vam post jednog bivšeg Adventiste, koji odlični poznaje ADVENTIZAM, i slobodno obratite pažnju na njegove postove:

Odgovor str.35, # 339
Brate Šarddy pozdravljam te.
Sve što bih rekao na tvoj tekst je AMIN.
To govorim i na ostale odgovore jer do sad nisam uvideo da postoji razlika u razmišljanju...pa sad ili smo obojica za psihijatriju ili treba da nastavimo slaviti Boga za oči i uši i razum što nam otvara.
Bog zna a i mi znamo kome verujemo, Bog te blagoslovio.


Evo vam još jedan primer:
Odgovor str.36, # 352
Ovakve stvari koje je napisao Baumeseter i ne treba demantovati, jer je svakome ko imalo poznaje Adventiste, zakljucice da su one lazne, i napisane sa krajnje zlobnim duhom rusenja i zavodjenja neupucenih.

Paušalan odgovor! Otkuda Laodikeja zna da su to reči napisane ZLOBNIM DUHOM. Pa bolje poznaje Adventizam Baumaester nego Laodikeja ! Znači Laodikeja brani krivu religiju na sve načine i pri tom govori kako njega Bog osvedočava, i kako je Adventnatba crkva podignuta od Boga.
A ja sve to treba da gledam, da znam šta je prava ISTINA i da čutim !
Po Laodikejinom mišljenju, a čini mi se i po Isabeletinom i Jurivakinom.
E pa drage sestre i braćo – Neće moći ! Na ovom forumu, možda će i moći ako se zaključa tema. Ali toliko foruma ima trenutno u Svetu, da za mene ima posla oko Advetizma u narednih 30 godina.

Ii još jedan indikativan primer:

теријал. [/QUOTE]


I Adrianov post na temi Adventisti; str.46 # 453
Ово са Колошанима траје и траје...QUOTE]
Čovek se mamučio. Dao divan post, uljudan kulturan, ISTINIT.....
I prvi njegov post kada ih je ‘’načeo’’:
I Adrianov post na temi Adventisti; str.53 # 526

A kako to naši čuveni Adventisti doživljavaju (i što je najgore – Adrian je u početku ODOBRAVAO SKORO CELU Adventnu nauku !!!), izvoli te pogledaj te:

Odgovor Mike str.54, # 535
"
Bilo bi dobro da budes posten, pa da se sada pred svima izvines za lazi koje si prosirio na forum, a ne jednostavno prelazis kao da od toga nista nije ni bilo nego ides sada na subotu. Neka te bude sram, nisi ti ni covek a kamo li hriscanin......

Adriane, to su lazi, podvale, pokvarenost. Nije na meni da kazem ko je toliko pokvbaren nego na tebi.
Predpostavljam da si to pokupio sa nekog bunjesta a da nisi nio znao o cemu se radi, ako je tako, izvini se, jer si preno ljudima laz.
I kazi nam odakle si pokupio to djubre? Ako to ne uredis onda si ti ta ptica koja misli da sve zna i da se ovde igras sa patuljcima.

Ako ne das nikakav odgovor na problem koji si sam zamesio, ONDA SVIMA JE NA FORUMU JASNO DA SI LAZOV I DA NEPOSTENO RADIS STO NE PRISTOJI NI ATEISTI, A KAMO LI ONOME KO SE PREDSTAVLJA HRISCANINOM.

Dajemo ti prednost da se opravdas ako imas cime ili priznaj gresku i onda mozemo ici naptred.,

Obratite pažnju koliko je stranica prošlo od PRVOG Adrianovog posta protiv Adventizma do ovog ! Samo 1 stranica ! Dalje nastavite sami.

I samo još jedan indikativan primer:


E to su vam draga braćo i sestre Adventisti. Bez maske. A sa maskama oni su anđelčići. Sve kulturno, sve fino, sve super, a ono međutim! Vuci u jagnjećoj koži.
ANALIZA SVIH POSTOVA NA TEMI ADVENTIZMA, vam je BUKVAR za spoznanje ADVETIZMA i ADVENTISTA!
I uradite to što pre. Jer poznavajući Adventiste, oni su na sve spremni, ne bi li zamaskirali svoje prljavštine.

Takođe nije loše to isto uraditi i na ostalim forumima. Ako pažljivo idete stih po stih, videćete da kod prvog iznošenja ISTINE o Adventizmu, sleduje ili VREĐANJE i KOMPROMITOVANJE, ili SPAM ili Copy/Paste Adentistički propagandni materijal.

Ne veujte meni. Ali ne verujte ni Laodikeji i Miki. Jednostavno veruj te svojim očima.

Pozdrav svima.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
VANHELSING G;1058757 Ja se delimicno slazem s tobom!kakav spor mi imamao s adventistima? samo jedan netraeba da nam tovare jaram na vrat!subotu je napisao(la):
Vanhelisingu, ako nemas nikakav spor sa adventistima, zasto ih neporerstano napadas i nazivas kojekavim ponizavajucim imenima. Advertisti nisu te zvali da dodjes ovde da ti mi sporimo nego si sa stvojim istomisljenicima dosao sam i neprestsano nam se suprotis. Imas ti na to pravu, ali nemas pravo nikoga da vredjas.

Drugo, ko je rekao da mi zelimo VAMA DA NAMETNEMO SUBOITU i POSLUSNOST BOZJEG ZAKON? Nismo mi dosli na pravoslavlje pa da zelimi bilo sta vama da nammetnemo, nego ste vi otvorili temu o Adbventiustima, dosliu na temu Adventisti i nas neprestano pozivate na sud. Koliko puta si ti p[ostavio pitanje drzanje zakona i subotu? Pa ond ako0 komke nesta namece? Vi nama zelite da nametnete svoje mislujenje koje je po nasem shvatanju cesto jeres.

Vanhelsingu pa sta tebe briga da li cemo mi drzati subotu ili necemo ti vodi briugu o sebi. Zasto na stoliko napadas zbog subote sto nikad nisi proucio i ne shvatas od kakve je to vaznosti? I Ko si ti da nama kazes da moramo drzat Mojsiujeva zakon. Nisi u pravu. Mi smao treba da drzimo Bozji, a ne Mojsijev zakon.[/COLOR]
-------------------
sam te da procitas 5 mojsijevu 5,jezikelja 20-et racunajuci da si pametan covek i da nas rassudis kome,zasto i zbog cega je data subota.Verujem da si procitao te dve glave ali zasto nezelis da das komentar neznam,buduci da si ateista nebi trebalo to da te vredja kao adfventa.

Vanhelsingu, a zasto nisi uputio tog ateistu da procita najpre 1. Mojsijevu 2,1-3. gde je jasno napisano daje Bog subvotu odvojio od ostalih danasedmice , blagolsovio je i posvetio, onda ka djos nije ni postojao jevrejskiu narod. Pa neka onda odgovori na pitanje kome je data Subota?

Zasto ga nisi uputo na Hristovu izjavu: "Subota je z acoveka nacinjena," a ne kaze da je nacinjena za Jevrejina?

Zasto ga nisi uputio da procita cetvrtu Bozju zapoves koju je Bog svojim prstom napisao a koja glasi:
"Secaj se dan subotnog da ga svetkujes . Sest dana radi a sedmi je subota, pocina Gospdu Bogu tvojemu." 2. Mokjsijeva 20,8-11.

Brate moj, kad bi ti proucavao celu Bibliju saznao bi i celu istinu, nego ti uzimas samo selektivno biblijske tekstove i trazis one koji ce odbriti tvoju jeres, pa onda nastojis da je i nama nametnes. Jesi li sada shvatio poentu?
---------------------


Nemoze biti harmonija jer otpad je otpad!

Slazem se sa tobom, samo da li znas ko je otpad?
Mogu li biti otpad oni koji priznau GospodaIsusa Hrista za svoga Otkupiternja i nastoj da svoj zivot dovedu u sklad sa Bozjom mvoljom koja je izrazene u Njegovom zakonu? Ili su otpad oni koji odbacuju Bibliju i njene istine i ne mare za Bozja upoutstva? Polkusaj da ovo razumes.
----------------
to je pavle upozorio zna se koja crkva je najstarija na planeti,crkva koja je iz korena apostola(Ortodoxna) i ti to znas,

Mozda Jurivaka to i razume, ali nismo sigurni da to ti razumes. Zar nije najstarija crkva kojoj je pripadao Adam, Avelj, Noja, Sit i drugi na suprot Kajnu i drugijm otpadnicima? Zar Izrailjski narod nije pripadao statrozavetnoj Crkvi koja je imala isto tako dobroi uctanovljeno crkveno ustrojstvo kao i Novozavetna crkbva? Zar nije to Starija cekav od ortodoiksne.

Drugo jos nikad nam nisi odgovorio na pitanje ko i kada je doneo odluku da se Crkva sluzbeno nazove PRAVOSLAVNA?
Tako se nije zvala Apostolska Crkva.

------------------
nemamo mi nista protiv ako oni zele da postuju subotu,ali nemoj da nam je tovare na vrat jer u novom zavetu nigde nepise da treba to dsa radimo ako pise Jurik nadji mi,mozda sam corav?

Vanhelsingu, pa po kojoj liniji mi vama ista nemecemo? Vi ste otvorili temo o Advetistima, nismo mi. Vi ste se ovde okupili kao orlovi na plen, a nismo vas mi zvali da dodjete da vam tovarimo terete koje vi ne zelite. Vi jednako postavljata pitanje i vodite nas na sud, pa zar smo jos krivi sto odgovaramo na vasa pitanja? Vidis i sam da ta tvoja osuda nema bas nikakve osnove.

Drugo, gde pise u Novom zavetu da samo ako u njemu postoji jasna zapovest o praznovanju subote samo onda treba da se svetkuhe. Vanhelsingu nadji mi takvu izjavu. Bog ne prekraja svoj zakon kao krojac odelo da pasuje svakom uzrastu, On ga je jednom napusao za sva vecna i sve ljiude. A ti nadji mi gde izrivcito pise u Novakjm zavetu da ne treba drzati Bozji zakon i praznovati subotu.

A sto je najvaznije, gde ti je zapovest u Novom zavetu da posle Hristovog vasnesenja treba praznovati nedelju?
Jos uvek cekamo da nam je pokazes.


Zelim ti sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
19.07.2010
Poruka
1.691
trude se,ali su daleko od originala kao i mnogi drugi.vise o tome na you tube.ukucati naslov :"originalno Bozje seme", ili "mesto susreta Boga" i coveka.Bozji mir svima na forumu.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
NASTAVLJAMO SA ANALIZOM OVE TEME

Vise od 35 postova posvetili smo raspravi koga predstavljaju dava jarca koji su sluzili za vreme ociscena Svetinje.
Kako je pocela ova rasprava?
Neko od nasih cenjenih sagovornika, izneo je izjavu Elene Vajt koja tvrdi da ce na kraju istoroije ovoga sveta svi gresi koji su pocinjeni na zemlji biti baceni sotoni na glavu, jer je on uzrocnik grteha i sa njuima ce sotona biti unisten.

Nasi cenjeni sagovornici kao sto su Sarrdy, koji je odlican kriticar i sudija, kao i njegov saradnik Vanhelsing su odmah izjavili TO JE ZABLUDA. To je jerers! I takgve zablude Sarrdy stavlja na listu i trazi njihov zbir. Na osnovu toga su tvrdili da Eln Vajt ne iznosi istinu.

Mi smo izneli primer ociscenja zemaljske Svetinje koje se obavljalo jednanput godisnje.
U Bibliji citamo:
"Potom neka uzme dva jarca i neka ih metne pred Gospoda na vrata od satora. I neka Aron baci zdreb za dva jarca, JEDAN ZDREB GOSPODU, A DRUGI ZDREB AZAZELU. I NEKA ARON PRINESE NA ZRTVU JARCA NA KOGA PADNE ZDREB GOSPODNJI... A jatrca na koga padne zdreb Azazelov neka metne ziva pred Gospoda, da ucini OCICENJE na njemu, PA NEKA GA PUSTI U PUSTINJU AZAZELU." 3. Mojsijeva 16,7-10.

Polemika je vodjena oko toga koga predstavljaju dva jarca? Svi smo se slozili da prvi, koji je zaklan cija krv je uneta u Svetinju nad svetinjama, kojom je i ocisnena Svetinja nad svetinjama, predstavlja Hrista, ali problem je nastupio oko toga koga predstavlja drugi jarac?

Neki od nasih sagovornika kao sto je Sarrdy on kaze da oba jarca prerdstavljaju Hrista, ali to se suproti samome tekstu koji jasno kaze da je drugi jarac Azazelov, a nije Gospodnji. Drugi jarac nije ni sotonha, Azazel je sotona, a drugi jarac samo vrsi sluzbu i prenosi grehe na sotonu da sa njima bude unisten sotona i svi gresni.

Nasi sagovorniciu su s pravom postavili pitanje, zar nije Hriustos uzeo nase grehe i prikovao ih na krst? Svakako da jeste. Taj deo sluzbe ociscenja predstavlja prvi jarac, koji je zaklan, prinet na zrtvi i njegovom krvi ocistila je svetinja. I kad je ociscenje Svetine zavrseno, a sto predstavlja Hrisatovu sluzbu, navodi se finalni aikt unistenje greha sa njegovim nosiocima na celu kojih je sotona.

Ovaj drugiu akt nema nikakve veze sa ociuscenjem svcetinje, on je odvojen, jer taj deo sluzbe Aron vrsi kada je ociscenje zavrceno i drugi jarac nema nikave veze sa svetinjom on napolju ceka da prenese grehe Azazelu.


Kao sto vidite, ovo je biblijsko ucenje, a nije neka izmisljotina Elene Vajt.
Oni koji suy kritikovali Elenu Vajt zbog toga, dokazali su da ne poznaju Bibliju.

Tako je ova rasprava dokazala da je izjava Elene Vajt ispravna i da se temelji na Bibliji.


Svima zelim sve najbolje
Malo modifikovano, jer ste sve vreme tvrdili da 2.jarac predstavlja sotonu, ali nema veze – Opet je JERES:

1. Pa ako 2. jarac ne predstavlja sotonu – Šta onda predstavlja ?
2. Gde u Pismu stoji da će sotona preuzeti sve naše grehe na sebe, a onda sa njima biti bačen u Ognjeno jezero ?

A kada odgovoriš na ova dva pitanja, onda ćemo videti da li je to Biblijsko učenje ili ne !
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Ako Ga je Laodikeja našao (Isusa), šta misliš da li su ga OSTALI u Adventističkoj Crkvi našli.
Upoznala si se bar malo sa naukama Adventističke Crkve. Šta misliš koliko će se ljudi spasiti iz te Crkve ?
Šta misliš sa takvom naukom koliko nanovorođenih takva Crkva napravi?
Šta misliš zašto je Hrist bio onako oštar u razgovoru sa Farisejima ?
Pa i Jovan Krstitelj ?...........
Jer neće , a i žao im je da neko završi u krivoj religiji !
I ja ću sve učiniti da neko ne završi u Adventizmu. Od toga na Zemlji ja nemam ama baš ništa ! Samo muku ili nevolju. I radost ako sam nekog spasio Adventizma. Normalno i Mormona i Jehovinih svedoka.
A ti sestro, propagiraj i dalje ljubav,mir, nemojte, volite se, poštuj te se, ....... Od toga nema ništa. Jer te neće poslušati. Sve već to ima u Bibliji, ito mnogo bolje opisanio, pa vidiš koliko je vredelo.
Vukovi su to u jagnjećoj koži, i sve će učiniti ne bi li nekog uvukli u svoju Crkvu. Ali nebeske sile su 24 časa dnevno prisutne na Zemlji i svako mora da radi po svojoj savesti i mora izabrati svoj put, a time i stati na stranu jedne od tih dveju sila.
Ti si izabrala taj tvoj, ja svoj, ostali svoj............... a na Nebu ćemo videti koji je bio najispravniji.
Hvala na postu.


Šarrdy, da li misliš da si uvjerio Laodikeju i Miku? Nisi. 100% nisi. Jako si se trudio, mnogo pisao i svi postovi su u redu, ali nisi ih uvjerio. Oni neće ostaviti svoju Adventističku crkvu i vratiti se u Pravoslavnu iz jednostavnog razloga: oni su ondje iskusili ljubav, toplinu i bratsko zajedništvo, ono što nisu našli u Pravoslavnoj, a što ni sada ne primaju od vas. Možda su se osjećali i poniženima koji put, ne znam...
Ponekad se činilo da ih silom želite uvjeriti, a nikog se ne može uvjeriti. Uvjerenje mora sazrijeti u nutrini.
Tako Isus nije činio. Nikoga nije uvjeravao, jednostavno je govorio: Ako hoćeš biti moj učenik...Dođite i vidite...itd.
Isus je bio ljubazan, samo jednom je napravio bič i potjerao one trgovce iz hrama.
Istina, farizejima je govorio oštro jer su to zaslužili. Šarrdy, zar su oni kao farizeji?
Ne, oni su naša braća po Kristu. Izabrali su taj put i ako nekada uvide da su na krivom putu, vratit će se, ako ne, Bog će im suditi po njivom uvjerenju. Pa, Bog je Onaj koji spašava, nitko od nas ne može sam sebi osigurati spasenje.
Što učiniti? Svakako da se treba upozoriti na razlike i to čudno učenje koje oni imaju. Onaj koji poznaje svoju vjeru neće biti zaveden njihovom naukom.

Oprosti, nemoj se uvrijediti, stvarno te cijenim, ali to je moj dojam o svemu ovome.

Samo je jedan Put - Isus, stoga ne vjerujem da će u Nebu biti ispravnih i neispravnih puteva, jer prepoznat će Gospodin svoje učenike koji su Ga slijedili putem koji je On išao, a to je put ljubavi i križa.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Jurivaka: Ovo što si napisala je sasvim u duhu hriščanstva, bar onom duhu kakvog deklerativno ispovijedate.
Kada sam otvorio ovu temu, otvorio sam je sa namjerom da se upoznamo sa jednom hriščanskom crkvenom zajednicom, koja se dosta razlikuje od onoga što obično podrazumijevamo pod hrišćanstvom. Merđutim, ova tema se pretvorila u svađu, prepucavanja, vrijeđanja i nadmudrivanja ko je prava, a ko kriva vjera. To nije ni malo hrišćanski. Mislim da se rasprave o razlikama u poimanju Biblije mogu voditi na mnogo konstruktivniji i tolerantniji način.Vrijeme je da malo spustite loptu, jer ste se ionako počeli ponavljati i što je najvažnije, da se prestanete vrijeđati i da, ako je moguće, rasprave vodite u duhu koji zagovarate.

Adrian:
Možemo mi govoriti lijepim riječima i umiljavati se jedni drugima, a to sve djeluje licemjerno i dvolično.
Ja bar nisam takav. Sa druge strane imamo sektu koja upravo s takvim tonom lovi ljude u svoje redova, au tome se krije kasnija "indoktrinacija" koja odstupa od kršćanskih učenja.
Malo je nerealno da netko tko ne vjeruje (a ako Bog da - povjerovati) sudi što je kršćanski ili šta liči na kršćanski...
... to je nešto što bezbožnik ne razumije
i nema nikakve veze s njegovim svijetom bez Boga. To je isključivo kršćanska borba (s jeresima), samo da se ne bi ljudi okretali za raznoraznim zlonamjernim sektama, a Crkva se s tim bori skoro od samog osnutka. Tu se nitko nije miješao od bezbožnika, već su održavani Sabori da se određena jeres osudi i odrede jasne smjernice upravo zbog takvih novopečenih "proroka".

Uff, uf...kako je ovo ružno. Kažeš: nisam takav...a kakav si? Oštar na riječima? Riječi čovjeka odaju, jer
iz obilja srca čovjek govori.
Urednikova primjedba je sasvim na mjestu, ne samo kao urednika nego kao razumnog čovjeka.
Što ima veze ako je ateist kad govori pravo? Umjesto da se zapitaš da li si li pretjerao i dao drugima loš primjer, ti kao da mu kažeš: što se miješaš? Zar te je netko postavio za učitelja?

Ono što je očigledno, haha, iz aviona se vidi...vi ste povrijeđeni i ljuti na adventiste što su napustili Pravoslavlje. Vi se borite za Istinu, za Krista...u najboljoj namjeri, ali, ali, još ste puni sebe.
To je moj dojam, gledajući ovako sa strane.

P. s. Ako je moj post uvredljiv, molim urednika da ga obriše. Nije moja namjera da analiziram članove, ali ovo nisam mogla prešutjeti.
:dtyste:

 
Natrag
Top