Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
NASTAVLJAMO SA ANALIZOM OVE TEME

Vise od 35 postova posvetili smo raspravi koga predstavljaju dava jarca koji su sluzili za vreme ociscena Svetinje.
Kako je pocela ova rasprava?
Neko od nasih cenjenih sagovornika, izneo je izjavu Elene Vajt koja tvrdi da ce na kraju istoroije ovoga sveta svi gresi koji su pocinjeni na zemlji biti baceni sotoni na glavu, jer je on uzrocnik grteha i sa njuima ce sotona biti unisten.

Nasi cenjeni sagovornici kao sto su Sarrdy, koji je odlican kriticar i sudija, kao i njegov saradnik Vanhelsing su odmah izjavili TO JE ZABLUDA. To je jerers! I takgve zablude Sarrdy stavlja na listu i trazi njihov zbir. Na osnovu toga su tvrdili da Eln Vajt ne iznosi istinu.

Mi smo izneli primer ociscenja zemaljske Svetinje koje se obavljalo jednanput godisnje.
U Bibliji citamo:
"Potom neka uzme dva jarca i neka ih metne pred Gospoda na vrata od satora. I neka Aron baci zdreb za dva jarca, JEDAN ZDREB GOSPODU, A DRUGI ZDREB AZAZELU. I NEKA ARON PRINESE NA ZRTVU JARCA NA KOGA PADNE ZDREB GOSPODNJI... A jatrca na koga padne zdreb Azazelov neka metne ziva pred Gospoda, da ucini OCICENJE na njemu, PA NEKA GA PUSTI U PUSTINJU AZAZELU." 3. Mojsijeva 16,7-10.

Polemika je vodjena oko toga koga predstavljaju dva jarca? Svi smo se slozili da prvi, koji je zaklan cija krv je uneta u Svetinju nad svetinjama, kojom je i ocisnena Svetinja nad svetinjama, predstavlja Hrista, ali problem je nastupio oko toga koga predstavlja drugi jarac?

Neki od nasih sagovornika kao sto je
Sarrdy on kaze da oba jarca prerdstavljaju Hrista, ali to se suproti samome tekstu koji jasno kaze da je drugi jarac Azazelov, a nije Gospodnji. Drugi jarac nije ni sotonha, Azazel je sotona, a drugi jarac samo vrsi sluzbu i prenosi grehe na sotonu da sa njima bude unisten sotona i svi gresni.

Kao sto vidite, ovo je biblijsko ucenje, a nije neka izmisljotina Elene Vajt.
Oni koji suy kritikovali Elenu Vajt zbog toga, dokazali su da ne poznaju Bibliju.

Tako je ova rasprava dokazala da je izjava Elene Vajt ispravna i da se temelji na Bibliji.


Svima zelim sve najbolje

Ово сам већ лепо доказао да је огромна јерес и изопачење. Такво тумачење нико у историји цркве није имао, али с обзиром колико секти има и колико јереси од њих, много тога је тешко разобличавати јер стварно има превише посла. Ви сте изузетно занимљиви и веома утицајни у свом самопоуздању, тако да и када вам се јасно покаже да сте у заблуди, ви се правите да не видите и одмах убацујете по аутоматизму спремљен текст. Конкретно за јарца сам неколико пута приложио стихове са ким је Бог хтео да учини ОЧИШЋЕЊЕ баш као са другим јарцем, то сигурно по Библији није сотона, Богу хвала. Сотона је можда вама онај који преузима грехе (сачувај ме, Боже!), мени сигурно није. Моје је грехе преузео мој Господ и Бог Исус Христ.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Uff, uf...kako je ovo ružno. Kažeš: nisam takav...a kakav si? Oštar na riječima? Riječi čovjeka odaju, jer
iz obilja srca čovjek govori.
Urednikova primjedba je sasvim na mjestu, ne samo kao urednika nego kao razumnog čovjeka.
Što ima veze ako je ateist kad govori pravo? Umjesto da se zapitaš da li si li pretjerao i dao drugima loš primjer, ti kao da mu kažeš: što se miješaš? Zar te je netko postavio za učitelja?

Ono što je očigledno, haha, iz aviona se vidi...vi ste povrijeđeni i ljuti na adventiste što su napustili Pravoslavlje. Vi se borite za Istinu, za Krista...u najboljoj namjeri, ali, ali, još ste puni sebe.
To je moj dojam, gledajući ovako sa strane.

P. s. Ako je moj post uvredljiv, molim urednika da ga obriše. Nije moja namjera da analiziram članove, ali ovo nisam mogla prešutjeti.
:dtyste:


Не љутим се ја, нити уреднику браним да се меша. Говорим да из његовог угла није исто као из угла верника. А он се декларише као атеиста, против и без Бога је. То се видело на његовим постовима. А какво је моје срце, Христ боље зна.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
trude se,ali su daleko od originala kao i mnogi drugi.vise o tome na you tube.ukucati naslov :"originalno Bozje seme", ili "mesto susreta Boga" i coveka.Bozji mir svima na forumu.
Hvala, tebi takođe želim Božiji blagoslov.
Pogledao sam ove priloge što si nam dao. Hvala ti. Samo mi nije jasno ko je to. Da li iza toga stoji neka Crkva, ili šta je u pitanju ?
Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
06.07.2010
Poruka
10
kao pravoslavni hrišćanin poštujem svačije uverenje i ne sudim,gospod neka bude sudija ali smeta mi agresivnos sektaških verskih zajednica a umotana u ,,oblandu,, verskih sloboda i ubeđenja.
vera je intimna stvar svakog čoveka i takva treba da ostane ,ako je i dobronamerno nametnuta nije prava niti iskrena.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šarrdy, da li misliš da si uvjerio Laodikeju i Miku? Nisi. 100% nisi. Jako si se trudio, mnogo pisao i svi postovi su u redu, ali nisi ih uvjerio. Oni neće ostaviti svoju Adventističku crkvu i vratiti se u Pravoslavnu iz jednostavnog razloga: oni su ondje iskusili ljubav, toplinu i bratsko zajedništvo, ono što nisu našli u Pravoslavnoj, a što ni sada ne primaju od vas. Možda su se osjećali i poniženima koji put, ne znam...

Ja ih sestro draga poznajem kao svoj džep. Znam ja odlično koliko ću ih ubediti. Ni sam ne znam koliko sam na ovoj temi ponovio pričao zidu, JS ili Adventisti isto je. Ali ja sam, nažalost, ovo morao uraditi. Na žalost Mike i Laodikeje, jer odlično znam kako se oni osećaju kada im je sa ove strane Šarrdy. Samo se znoje i gutaju knedle. Ali isto tako znam bar troje, sa ovoga foruma, kojima sam otvorio oči kada je Adventizam u pitanju. A to je moja uloga od Boga bila za ovaj forum. Ja bi se i povukao, ali vidiš kakvi su. Po 100 X će postirati jednu istu stvar, a na ključne stvari o Adventizmu šute. Evo ti primer. Najmanje 3 X sam im ponovio ovaj moj post :
Idemo dalje da vidimo koliko to jeresi imaju Adventisti.
Takođe da vidimo koliko su Adventisti iskreni u svom nastupu, i koliko žele da upoznaju druge sa njihovom ’’naukom’’ ?
Pitanje za Miku i Laodikeju:
Šta nam možete reči o VREMENU MILOSTI !?
Kada ono počinje i kada ono prestaje. Onako kako naučava Crkva ASD ?
Da vidimo da li vam je to Biblijsko naučavanje ili možda ljudsko !
Pozdrav, hvala.

I pitao šta je sa odgovorom. I nikada nisu odgovorili. A ubeđen sam da i ti ne znaš šta je u pitanju. Adventisti tvrde da će se u jednom trenutku povući Božija milost sa Planete..... a to ti je isto velika jeres Adventističke Crkve.


Ponekad se činilo da ih silom želite uvjeriti, a nikog se ne može uvjeriti. Uvjerenje mora sazrijeti u nutrini.

To ti se samo učinilo. Normalno možeš mi neverovati i posle dokaza štto ću ti priložiti, ali evo ja ti dajem moju časnu reč, da nikada NIKOG NISAM ŽELEO NA SILU ubediti u nešto !
Dokaz:
Zašto bih ja to radio ?
Evo samo mi JEDAN razlog daj.
Hvala

Tako Isus nije činio. Nikoga nije uvjeravao, jednostavno je govorio: Ako hoćeš biti moj učenik...Dođite i vidite...itd.
Isus je bio ljubazan, samo jednom je napravio bič i potjerao one trgovce iz hrama.
Istina, farizejima je govorio oštro jer su to zaslužili. Šarrdy, zar su oni kao farizeji?
Ne, oni su naša braća po Kristu. Izabrali su taj put i ako nekada uvide da su na krivom putu, vratit će se, ako ne, Bog će im suditi po njivom uvjerenju. Pa, Bog je Onaj koji spašava, nitko od nas ne može sam sebi osigurati spasenje.
Što učiniti? Svakako da se treba upozoriti na razlike i to čudno učenje koje oni imaju. Onaj koji poznaje svoju vjeru neće biti zaveden njihovom naukom.
Oprosti, nemoj se uvrijediti, stvarno te cijenim, ali to je moj dojam o svemu ovome.

Niko mene ne može uvrediti. Ja sam Božiji. I meni imponuje svačija sloboda mišljenja i svačija ličnost. Svako ima pravo na svoje vlastito mišljenje. I ako si me ti doživela kao najgoreg čoveka na Planeti – To je tvoj slobodni izbor i ja se niti imam pravo ljutiti zbog toga.


Samo je jedan Put - Isus, stoga ne vjerujem da će u Nebu biti ispravnih i neispravnih puteva, jer prepoznat će Gospodin svoje učenike koji su Ga slijedili putem koji je On išao, a to je put ljubavi i križa.
Amin !
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Uff, uf...kako je ovo ružno. Kažeš: nisam takav...a kakav si? Oštar na riječima? Riječi čovjeka odaju, jer
iz obilja srca čovjek govori.
Urednikova primjedba je sasvim na mjestu, ne samo kao urednika nego kao razumnog čovjeka.
Što ima veze ako je ateist kad govori pravo? Umjesto da se zapitaš da li si li pretjerao i dao drugima loš primjer, ti kao da mu kažeš: što se miješaš? Zar te je netko postavio za učitelja?

Ono što je očigledno, haha, iz aviona se vidi...vi ste povrijeđeni i ljuti na adventiste što su napustili Pravoslavlje. Vi se borite za Istinu, za Krista...u najboljoj namjeri, ali, ali, još ste puni sebe.
To je moj dojam, gledajući ovako sa strane.

P. s. Ako je moj post uvredljiv, molim urednika da ga obriše. Nije moja namjera da analiziram članove, ali ovo nisam mogla prešutjeti.
:dtyste:

Bas tako reci coveka odju! ti si licno bila protiv tih istih advanta a sad govoris drugacije,ne mi tvoga papu napadamo a oni govore da je on zver iz otkrivenja,moguce je da je tako ali mi mislimo drugacije,zver iz otkrivenja tek treba da se pojavi kao antihrist tj car judejski koga oni cekaju a i vi zajedno s njima.Veoma si me razocarala kad si Adriana izkritikovala za nista.
Bolje ti je da rezonujes adrianove postove jos dva puta da bi ih shvatila pa da onda das komentar.
Adventi su najveci neprijatelji katolicima,kao i pravoslavnima iako hoceju da se vidi da su nam prijatelji.A najvise ih boli sto znaju da nisu crkva kanonska vec jeres,sto nemogu da dokazu svoju dogmu od bele,Milera,Evo dokaza da su jeres kad kazu da je Isus Mihail.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Vanhelsingu, pa po kojoj liniji mi vama ista nemecemo? Vi ste otvorili temo o Advetistima, nismo mi. Vi ste se ovde okupili kao orlovi na plen, a nismo vas mi zvali da dodjete da vam tovarimo terete koje vi ne zelite. Vi jednako postavljata pitanje i vodite nas na sud, pa zar smo jos krivi sto odgovaramo na vasa pitanja? Vidis i sam da ta tvoja osuda nema bas nikakve osnove.

Drugo, gde pise u Novom zavetu da samo ako u njemu postoji jasna zapovest o praznovanju subote samo onda treba da se svetkuhe. Vanhelsingu nadji mi takvu izjavu. Bog ne prekraja svoj zakon kao krojac odelo da pasuje svakom uzrastu, On ga je jednom napusao za sva vecna i sve ljiude. A ti nadji mi gde izrivcito pise u Novakjm zavetu da ne treba drzati Bozji zakon i praznovati subotu.

A sto je najvaznije, gde ti je zapovest u Novom zavetu da posle Hristovog vasnesenja treba praznovati nedelju?
Jos uvek cekamo da nam je pokazes.


Zelim ti sve najbolje

Pa nismo mi otvorili temu a Jurivaka brate Miko .

Meni je zao ali moram se umesati,nigde u novom zavetu ne pise da se treba svetkovati subota hriscanima.Ja licno to nigde nisam procitao!!!

Pozdrav od Gere,

Pozdrav svima


Има тих обелиска код њих на претек, ја сам ставио линк на другој теми, али могу опет да поновим и овде. Они то не виде, али зато виде све остале и налазе им мане да су "вавилонци", а нема изворнијих од њих. Ево једне сличице која стоји у Лома Линди (код њих самих), а "духовно је наслеђе првих адвентиста. Један породични обелиск за породицу Вајт.



Још много више њихових "невавилонских" обелиска:

http://www.
jesusisfreedom.net/secret-worship-to-sun-god-ra-in-churches-and-temples.html

А шта ћемо за клечање пред обелиском (наводно пред Христом)? Зар ви нисте против икона и слика, клањања и служења?

Adriane, niko se ne klanja pred obiliskom niti je to obelisk nego prozor u boji.
Ako ti to ne vidis onda mogu smao da te sazaljuevama kao i Vanhelsinga.
Drugo, ova slika koju si prilozio ljiude koji se mole podignutiuk ruku to nisu adverntisyti nego pentekostalci, ili karizmaticari.
Svasta ces ti ovde pripisati advnetistima.



Pogledajte prilog 32877


32878d1354584571-adventisti-dhdh-ndhu-ndh-nndhdhdh-dhdhdhu-dhdhdhnsdhnn.jpg
ОБЕЛИСК, ПИРАМИДА И соларни диск у Форест Лејк адвентистичкој цркви, Апопка, Флорида

Adriane, da li si ti poremecen kad ovako nesta tvrdis. Gde ti je obiliusk? Nema ga. To je prozor u boji.
Da neces i ti reciu kao tvoj kolega da je tu trebalo Hridsta ponovo razapeti, iako je slika Hristovog Vaznesenja?
Gde si u toj crkvi nasao i piramidu? Covece, pa to je KROV. Ako je tako onda vecina zgrada na svetu su samo poiramide, kao i sve crkvene zgrade u svetu jer imaju takve koove.
Ljudi zar ne viudite to svoje nistsavilo, traziti bilo sta smo da bi napadali i klevetali Adventiste, a oni naproti, svakoga dana primaju oko 3000 novih vernika. Izgleda da su vasiu napori kontraproduktivni.
I za vas sledi Gamalilov savet: "Ako je od Boga (ovo delo) ne mozete ga pokvariti, da se ko ne nadje kao Bogoborac." Dela 5,39.
Zao mi je, ali mora da vam kazem izgleda da ste se udruzili sa farisejima, oni su bili majstori da sve kritikuju cak i najplemenitija Hristova dela.

Sve najboilje




Brate Vanhelisngu,

sve je to lepo, ali gde je odgovor na temu koju sam upravo tebi posvetio?
Da li si napokojn shvatio kako si veliku gresku napotravio sto si nas osudio da smo Htrista razapeli na obilisku umesto na krstu?
Bratko, svi cekamo na tvoj odgovor. Da li si shvatio da si preterao u toj kritici pa ma koliko mnogo da ns volis?


Drugo, drago mijm je ako si izasao iz Vavilona, ali mozes li nam reci gde si sada?
Ono sto ti propovedas nije verovanje pravoslavnih vernika. Kome onda sada pripadas?


Sve najbolje

Miko brate! stvarno si skrnuo! znam te ko normalnog!nije da branim vanhelsinga ali covek je u pravu,tamo stoji obelisk a ne Krst?
Zasto coveka pravis budalu? ti znas da ja govorim samo istinu!da sam iskren to si sam potvrdio mnogo puta!i sad sam iskren tamo stoji obeliks,a ne krst.

Pozdrav od Gere.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
kao pravoslavni hrišćanin poštujem svačije uverenje i ne sudim,gospod neka bude sudija ali smeta mi agresivnos sektaških verskih zajednica a umotana u ,,oblandu,, verskih sloboda i ubeđenja.
vera je intimna stvar svakog čoveka i takva treba da ostane ,ako je i dobronamerno nametnuta nije prava niti iskrena.

Pa sta onda ti mislis o nasim adventima?ako si citao cve postove?
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Šarrdy: Niko mene ne može uvrediti. Ja sam Božiji. I meni imponuje svačija sloboda mišljenja i svačija ličnost. Svako ima pravo na svoje vlastito mišljenje. I ako si me ti doživela kao najgoreg čoveka na Planeti – To je tvoj slobodni izbor i ja se niti imam pravo ljutiti zbog toga.

Ajde, Šarrdy, nemoj pretjerivati.
:dtyste:
Ako si barem trojici, kako kažeš, otvorio oči, (ti i Duh Sveti) onda imaš zasluge pred Bogom jer si ohrabrio slabe u vjeri, tako nekako piše i sv. Pavao.
Vrijeme milosti? "Sad je vrijeme milosti, sad je vrijeme spasa" tako je negdje zapisano, ali ne znam na kojem mjestu.
A to da će se Milost Božja povući sa Zemlje? Vidi, vidi...opet neto novo, a ja vjerovala kako je Isus s nama do svršetka svijeta.
:lol:

Ne znam više što reći o tom adventističkom scenariju događanja, osim da je šteta. Izgubit će energiju i vrijeme u išćekivanju "proroštava" koja se dogoditi neće, a treba jednostavno bdjeti i biti budan u vjeri, tako kako nam je Isus rekao.


Vanhelsing G: Bas tako reci coveka odju! ti si licno bila protiv tih istih advanta a sad govoris drugacije,ne mi tvoga papu napadamo a oni govore da je on zver iz otkrivenja,moguce je da je tako ali mi mislimo drugacije,zver iz otkrivenja tek treba da se pojavi kao antihrist tj car judejski koga oni cekaju a i vi zajedno s njima.Veoma si me razocarala kad si Adriana izkritikovala za nista.
Bolje ti je da rezonujes adrianove postove jos dva puta da bi ih shvatila pa da onda das komentar.
Adventi su najveci neprijatelji katolicima, kao i pravoslavnima iako hoceju da se vidi da su nam prijatelji.

Hmm,
:???: a tko je ili što je Adrian da mu se ne može ništa reći?
Osim toga, on mi je odgovorio vrlo pristojno i s dozom poniznosti, barem mi se tako učinilo.
Ostajem pri svojoj primjedbi da nije lijepo što je uredniku onako odgovorio, ali možda je urednik mnogo tolerantniji i strpljiviji od svih nas, haha, kako nas Gospodin poučava...
Nego, tko si ti da mi predbacuješ i sugeriraš da proučavam Adrianove postove?
Istina je, on dobro piše, nemam nekih većih zamjerki, ali to ne znači da sam obožavateljica.

Vi ste izgleda klapica prijatelja, to je u redu, ali za forum to ne vrijedi.
;)

Adventisti nisu neprijatelji ni Katoličke ni Pravoslavne crkve, sa svim ovim izmišljenim pričama i klevetama odgovarat će pred Bogom. Dakle, mogu biti neprijatelji samo sebi.
Isto tako, i Katolička crkva i Pravoslavna crkva znaju (iz iskustva) da pravi neprijatelji ne dolaze izvana nego iznutra.




 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702


Ajde, Šarrdy, nemoj pretjerivati.
:dtyste:
Ako si barem trojici, kako kažeš, otvorio oči, (ti i Duh Sveti) onda imaš zasluge pred Bogom jer si ohrabrio slabe u vjeri, tako nekako piše i sv. Pavao.
Vrijeme milosti? "Sad je vrijeme milosti, sad je vrijeme spasa" tako je negdje zapisano, ali ne znam na kojem mjestu.
A to da će se Milost Božja povući sa Zemlje? Vidi, vidi...opet neto novo, a ja vjerovala kako je Isus s nama do svršetka svijeta.
:lol:

Ne znam više što reći o tom adventističkom scenariju događanja, osim da je šteta. Izgubit će energiju i vrijeme u išćekivanju "proroštava" koja se dogoditi neće, a treba jednostavno bdjeti i biti budan u vjeri, tako kako nam je Isus rekao.




Hmm,
:???: a tko je ili što je Adrian da mu se ne može ništa reći?
Osim toga, on mi je odgovorio vrlo pristojno i s dozom poniznosti, barem mi se tako učinilo.
Ostajem pri svojoj primjedbi da nije lijepo što je uredniku onako odgovorio, ali možda je urednik mnogo tolerantniji i strpljiviji od svih nas, haha, kako nas Gospodin poučava...
Nego, tko si ti da mi predbacuješ i sugeriraš da proučavam Adrianove postove?
Istina je, on dobro piše, nemam nekih većih zamjerki, ali to ne znači da sam obožavateljica.

Vi ste izgleda klapica prijatelja, to je u redu, ali za forum to ne vrijedi.
;)

Adventisti nisu neprijatelji ni Katoličke ni Pravoslavne crkve, sa svim ovim izmišljenim pričama i klevetama odgovarat će pred Bogom. Dakle, mogu biti neprijatelji samo sebi.
Isto tako, i Katolička crkva i Pravoslavna crkva znaju (iz iskustva) da pravi neprijatelji ne dolaze izvana nego iznutra.




Pa kad toliko volis nase advente kazi! zasto umesto krsta su stavili obelisk?tj zakacili su Hrista na obelisk umesto krsta?samo nemoj nam reci da to nije obelisk,inace cemo poverovati da si postala advent.

Adrian je u redu,kao i Sardi.
 
Natrag
Top