Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Vama nije otkrio Bog licno osvedocivsi vas svojim Duhom, vec je vase tumacenje proisteklo iz vaseg licnog shvatanja pisma po principu JA PROCITAM - JA MISLIM DA TO ZNACI TO.

Moj slucaj je sasvim drugaciji, ja ne mislim, ja se molim Bogu da me on osvedoci u ispravnost odredjenog tumacenja.
Prema tome iza vas stojite vi sami sa svojim licnim tumacenjem pisma koje Sotona koristi da bi vas drzao u samoobmani.




Jedno je sta ljudi kazu a sasvim drugo sta predstavlja istinu, jer samoobmana je vesto sotonino orudje kojim uverava da nesto jeste tako i ako nije.




Sto se ovoga tice postoje tri grupe, u zavisnosti od taktike koju sotona koristi u obmanivanju, i samih dogmi odredjene verske grupe ili zajednice;

Prva grupa u koju spada vecina danasnjeg verskog sveta nema nikakva licna iskustva, ili pak ne veruju da covek moze imati ikakva iskustva te vrste, osvedocenja, snove, znakove, ili da se Bog licno javlja ljudima i da im Govori.
Ova grupa se koncentrise na veru u ljudske autotitete koji razmisljaju u njihovo ime, i to je zvanicno ucenje koje takve zajednice promovisu, u ovo spadaju tradicionalisticke crkve, Jehovini svedoci koji otvoreno kazu da iskustva ovakve vrste nisu moguca, i da se Bog ne otkriva na taj nacin u novozavetnom periodu, vec da treba verovati u autoritet koji su razliciti, u tradicionalnim crkvama Patrijarsi i Vladike, Papa, koji su nepogresivi, a kod Jehowinih svedoka rab dobri i vjerni odnosno njihova organizacija koju smatraju nepogresivom

U drugu grupu spadaju oni koji imaju iskustva, i to uglavnom iskustva primanja duha, padanja u trans prilikom cega dozivljavaju ekstaze jako izrazenih osecanja, govorenja cudnih jezika, itd.
Ovi ljudi se uzdaju u sam dozivljaj ili svoja osecanja i njime mere sve, pa cak i rec Bozju.
U ovu grupu spadaju harizmatski pokreti poput Pentakostalaca, pokret koji postoji i unutar Rimokatolicizma.

Prema tome, danas u Hriscanstvu vladaju ova dva ekstremno razlicita shvatanja, autoritarnost naspram samog iskustva..

Iz licnog iskustva znam da su pripadnici ovih verskih grupacija vrlo slabi poznavaoci pisma, jer svoju veru grade na pogresnim temeljima, i nemaju izbalansiranu veru gde ce rec Bozja biti na prvom mestu, a iskustvo proisteci kao proizvod istine koju smo primili..


Nisi ni svestan koliko si u pravu!!!Ako ti citanje,tumacenje biblije 2012godina malo,a ti mi tu pricas o nekih 150 godina dogmu onda si zreo za psihologa.Ovo je Vukova rec!Citaj kako pise, pisi kako si procitao!!!!sta ti imas protiv toga?Ne spadamo mi u nikakve grupe!mi tumacimo na osnovu istorijskih dogadjaja bibliju,ortodoxna crkva je najstarija crkva i prva dogma u istoriji hriscanstva! ako nisi znao,a to sto su neki popovi posli u ekumenizam (Lazni) to je njihova stvar!ja u crkvu za sada neidem a ako i odem budi siguran da tamo necu otici radi popa!vec radi Hrista.

Kako te Ladokejac nije sramota,e jesi licimer,kako mozes da pises tu gluposti iz samouverenja?mi nismo tebi napisali takav post ni jednom.

Ako i moram da slusam dogmu,onda ce to biti najstarija crkva na svetu moja rodjena SPS,a ne MILER,BELA,JS-ci,Baptisti itd.Jer ste sekta,sekte,sekturina i to vas boli jako ja znam.Vi ste izrod protestanata,otpad od jedine i prave crkve (ORTODOXNE) bratko!!!

I nemoj da nama solis pamet ovde kako si ti koji sebe nazivas advent,sto znaci dolazak!ime koje vam je ostalo u znak raspoznavanja lazne religije,zasto jos uvek sebe zoves advent?nisi ni svestan da te Bog obelezio advent je slagao o Hristovom dolasku i vi ste lazni proroci,istorija govori za vas dva tri puta ste slagali i zato vam je Bog ostavio to ime advent,da ljudi znaju istinu da ste slagali svet.

Kad ces shvatiti da je Bog u nasim srcima, a ne na kamenim plocama?Ili si ti idiot ili mi,treceg nema,Daj mi odgovarajuci odgovor na;5 Mojs 5,jezikelja 20-et,nemas ga jel si u zabludi 100% i ti to znas i ja to znam,i mi to znamo.Svako ko procita ove dve glave videce ko je Bozji a ko sotonin.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Има тих обелиска код њих на претек, ја сам ставио линк на другој теми, али могу опет да поновим и овде. Они то не виде, али зато виде све остале и налазе им мане да су "вавилонци", а нема изворнијих од њих. Ево једне сличице која стоји у Лома Линди (код њих самих), а "духовно је наслеђе првих адвентиста. Један породични обелиск за породицу Вајт.





А шта ћемо за клечање пред обелиском (наводно пред Христом)? Зар ви нисте против икона и слика, клањања и служења?

Adriane, niko se ne klanja pred obiliskom niti je to obelisk nego prozor u boji.
Ako ti to ne vidis onda mogu smao da te sazaljuevama kao i Vanhelsinga.
Drugo, ova slika koju si prilozio ljiude koji se mole podignutiuk ruku to nisu adverntisyti nego pentekostalci, ili karizmaticari.
Svasta ces ti ovde pripisati advnetistima.


Pogledajte prilog 32877

Pogledajte prilog 32878
ОБЕЛИСК, ПИРАМИДА И соларни диск у Форест Лејк адвентистичкој цркви, Апопка, Флорида

Adriane, da li si ti poremecen kad ovako nesta tvrdis. Gde ti je obiliusk? Nema ga. To je prozor u boji.
Da neces i ti reciu kao tvoj kolega da je tu trebalo Hridsta ponovo razapeti, iako je slika Hristovog Vaznesenja?
Gde si u toj crkvi nasao i piramidu? Covece, pa to je KROV. Ako je tako onda vecina zgrada na svetu su samo poiramide, kao i sve crkvene zgrade u svetu jer imaju takve koove.
Ljudi zar ne viudite to svoje nistsavilo, traziti bilo sta smo da bi napadali i klevetali Adventiste, a oni naproti, svakoga dana primaju oko 3000 novih vernika. Izgleda da su vasiu napori kontraproduktivni.
I za vas sledi Gamalilov savet: "Ako je od Boga (ovo delo) ne mozete ga pokvariti, da se ko ne nadje kao Bogoborac." Dela 5,39.
Zao mi je, ali mora da vam kazem izgleda da ste se udruzili sa farisejima, oni su bili majstori da sve kritikuju cak i najplemenitija Hristova dela.

Sve najboilje
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
NASTAVLJAMOI SA ANALIZOM NASE DISKUSIJE

Proveli mso mesecima u diskusiji zato sto su neka nasa cenjena braca pravoslavci po svaku cenu nastojala da dokazu da su Adventisti masoni. Adrian je otvorio tu diskusiju nekakvom masonskom slikoma koja nema nikakve veze sa adventistima.

Naj zanimljiviji je u tome bio nas brat Gera. On je za mene posebno dobgar, iskren i posten hriscanoinin a sto na zalost nisu svi takvi. Gera, Adrijan i ja smo se slagali u diskusiji sa Jehovnim svedocima i o ekumeniuzmu. Medjutim, na ovoj temi u pocetku Gera izjavljuje pred svima da je postao neprijatelj Adventista. Nema problema, mi i dalje ostajemo braca, jer Isus je rekao da se cak i molimo za svoje neprijatelje.

Brat Gera je ulozio izvanredne napore i po intetrnetu sakiupljao kojekakve zgadije, kuke i karike koji pripadaju raznim kultovima i sektama, ali koji nemaju veze sa adventistima. Zaista je smesno kad su pronasli neke slike osoba koje su zatvorile jedno oko, slikane iz profila, sto ne mora imati nikakve veze sa masonima, i svu tu zgadiju pokusali su da pripisu advenbtistima, a to je samo dobro za humor a nisu nikakvi argumenti u prilog ictine.

Slatko sam se nasmejao, kad su pronasli sliku Predsednika Adventisticke crkve slikenog pored globusa. I za nas sledilo je pitanje: Sta sada imate da kazete? Samo sto nisu rekli "EUREKA!" Pa ovo covek da ne veruje. Kakva smejurija!
Predsednik se llsikao pored globusa koji je uvek na glavnom ulazu u dvorano na svakom zasedanju Sabora Crkve.
Objasnio sma da globus predstavlja ceo svet, sve natrode na zemlji kojima adventristi propovedaju Jevsandjejle.
Kad je bilo malo adventista u svetu na tom globusu bila su osvetljena mesta u kojijm sve zemljama se nalaze adventisti, crkve, pokrajinske uprave, unije, skole, bolnice i slicno; medjutim to vise nije moguse staviti i u najveci globus, ali globius je uveka tamo na ulazu, jer prerstavlja rad Crkve u svim zemljama sveta.

Na to nas postovani brat Sarrdy me je pitao: A zasto ste isabrali bas globus? Zasto nasu Zemlju? Zasto niste uzelki Mars?
Ljudiu zar ovo niuje prava smejurija? Pa sta ce nam Mars, nismo mi Mardsovci niti propovedamo Marsovcima.
Mi smo jos uvek na Zemlji, tu zivimo ako niste znali, tu propovedamo i delujemo, pa zbog toga smo i uzeli globus.

Neki ovde u svacemu vide masonke simbole, pa i u globusu. Oni tvrde da je globuc masonsko oko.
Ma ljudi manite se gluoposti kakve veze ima globus sa masonima.

Tako smo utrosili grdno vreme braneci se od tih lljudskih fantazoja koje nemaju nicega zajednickoga sa realn9oscu i istinom.

Sta mislite, da li je to raciuonalno iskoristeno vreme i utrosena energija u korisne stvari ili u besmislicu?

I dok jos neki medju vama niste bili nacisto sa tim da li su Adventisti masoni ili nisu, najzad sam prilozio zvanicnu izjavu Elene Vajt, koja je do temelja porosila sve te kule u oblacima i dokazala da zaista adventisati nemaju nikakve veze sa Slobodnima zidarima.


ELEN VAJT O MASONIMA

Elen Vajt u svojoj knjizi “Evangelizam”, cello poglavlje, TAJNA DRUSTA, posvetila je Slobodnim zidarima ili masonima. Svakako ce vas zanimatai sta ona o njima pise, a to je i glediste Adventisticke crkve na sva tajna drustva medju kojima su i masoni.

“Opasnost tajnih drustava

Gospodnje uputstvo ‘ne vucite u tudjem jarmu nevernika’ ne odnosi se samo na brak izmedju hriscanina i nevernika, nego i na sve saveze u kojima se stranka dovodi u prisne odnose i u kojima je sklad duha i akcija neophodan.

Gospod je objavio preko proroka Isaije: ‘Zdruzujte se narodi, ali cete se potrti. Cujte svi koji ste u daljnoj zemlji: oruzajte se, ali cete se potrti. Dogovarajte se, dogovor ce vam se razbiti’…” Isija 8,9-13.

Neki su u nedoumici da li je na mesto ako hriscanin pristupi Slobodnim zidarima i drugim tajnim drustvima. Neka svi koji postavljaju ovakva pitanja razmisle o navedenom biblijskom tekstu. AKO SMO UOPSTE HRISCANI, mi to moramo biti svuda; mi mora da razmisljamo i postujemo uputstva koja su data da bi od nas ucinila hriscane u sklsadu sa merilima Bozje reci.

Prihvativsi Hrista kao svoga Otkrupitelja, prihvatili smo uslov pod kojim se postaje Boizji saradnik. Ucinili smoi zavet s Njim da celi pripadamo Njemu, da kao verni pristavi Hristove milosti radimo na izgradnji Njegovog carstva u svetu. Svaki hriscanin se obavezuje da posveti um, dusu i telo Onome koji je platio otkupninu za nase duse….

Iako u tim drustvima moze biti mnogo toga sto izgleda dobro, ipak je sa tim pomesano mnogo onoga zbog cega od dobra nema nikakve koristi i sto ta drusta cine stetnim po dusu…

Oni koji ne prave razliku,’iuzmedju onoga koji sluzi Bogu i onoga koji Mu ne sluzi’ mogu da budu ocarani tim drustvima, KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOGA SA BOGOM.


Medjutim, nijedan ozbiljan hriscanin ne moze da napreduje u takvoj sredini. TU NEMA ZIVOTOTVORNE ATMOSFERE NEBA. Njegova dusa je pusta i on oseca da mu je uskraceno osvezenje Svetoga Duha, kao Gelvujskoj gori rosa i kisa…

Hristos nece nikada navesti svoje sledbenike da daju zakletve koje bi ih ujedinile sa ljudima KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOIGA SA BOGOM, koji ne stoje pod vladajucim uticajem Njegovog Svetog Duha. Jedino pravo merilo karaktera je sveti Bozji zakon i nemoguce je da se oni koji ovaj zakon cine pravilom svoga zivota povezu u tajno i srdacno bratstvo KOJI BOZJU ISTINU PRETVARAJU U LAZ I OMALOVAZAVAJU BOZJI AUTORITET…

Oni koji STOJE POD KRVLJU NATOPLJENOM ZASTAVOM KNEZA EMANUIULA NE MOGU BITI CLANOVI SLOBOIDNIH ZIDARA, NITI BILO KOJE TAJNE ORGANIZACIJE. Pecat zivoga Bodga nece primiti niko ko odrzava takvu vezu, nakon sto je svetlost istine obasjala njegovu stazu.

Gospod kaze: ‘IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ I ODVOJTE SE OD NECISTOTA NJIHOVIH’…

Evangelizam str. 617 - 623

Ovo je stavilo krunu nase diskusije o odnosu Adventista prema Slobodnim zidarima i nadam se da ste svi vi koji iskreno istrazujete istinu mogli da shvatite da Adventisti nemaju nikakve veze sa mazonima.

Mikane e jesi laik!!! kao prvo ja poznam Geru licno,mi smo negde oko 500km udaljeni on zivi u karshamn,SWedcka a ja u Oslo norveska,videli smo se nekoliko puta,Gera je OK,kao i momci poput Sardi,adrian,poelbuster itd,ali zapamti nijedan iz njih nisu vasi neprijatelji kako ti licimerski to kazes.
Oni su mi licno govorili da ste vi njihova braca po Hristu,ali im je zao sto idete putem MIlera,bele!!!

Oni vas vole i ja,ruku cu dati za svoje reci ako treba!e sad sto je diskusija zestoka to ne znaci da vas mi nevolimo!

Kazes:Gospod kaze: ‘IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ I ODVOJTE SE OD NECISTOTA NJIHOVIH’…

Mi smo upravo to i uradili,izasli smo iz vavilona velikog,posebno iz americkih sekti koje navezuju svoju dvolicnost celom svetu!!Ukratko mi vas volimo a vi kako hocete!mi nikada necemo napisati takve reci kao ti.


Elen Vajt o Masonima obojeno u plavo velikim slovima jer je važno. Važno je zato što je to rekla Elen Vajt. Evo jedan stih ekskluzivno za one koji stoje u koloni iza nekog čoveka ili žene svog vođe.

1. Korinćanima 3.21-23. Stoga niko da se ne hvali ljudima, jer je sve vaše , bio to Pavle ili Apolos ili Kifa ili svet,ili život, ili smrt ili sadašnje ili buduće sve je vaše vi ste pak Hristovi a Hristos je Božiji.

Evo zašto sam postavio ovaj stih. Adventisti kažu mi smo Elen Vajtovi i Milerovi. JS kažu mi smo Č.T. Raselovi. Pravoslavci mi smo Irinejovi katolici kažu mi smo Papini i svi se hvale svojim vođama .Da li je to ispravno kad pročitamo ovaj stih ? Sve je naše iz čega se učimo i izvlačimo pouke.

Majstor peko dobar ti je ovaj post!!!
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pozdrav svima


Има тих обелиска код њих на претек, ја сам ставио линк на другој теми, али могу опет да поновим и овде. Они то не виде, али зато виде све остале и налазе им мане да су "вавилонци", а нема изворнијих од њих. Ево једне сличице која стоји у Лома Линди (код њих самих), а "духовно је наслеђе првих адвентиста. Један породични обелиск за породицу Вајт.



Још много више њихових "невавилонских" обелиска:

http://www.
jesusisfreedom.net/secret-worship-to-sun-god-ra-in-churches-and-temples.html

А шта ћемо за клечање пред обелиском (наводно пред Христом)? Зар ви нисте против икона и слика, клањања и служења?

Adriane, niko se ne klanja pred obiliskom niti je to obelisk nego prozor u boji.
Ako ti to ne vidis onda mogu smao da te sazaljuevama kao i Vanhelsinga.
Drugo, ova slika koju si prilozio ljiude koji se mole podignutiuk ruku to nisu adverntisyti nego pentekostalci, ili karizmaticari.
Svasta ces ti ovde pripisati advnetistima.



Pogledajte prilog 32877


32878d1354584571-adventisti-dhdh-ndhu-ndh-nndhdhdh-dhdhdhu-dhdhdhnsdhnn.jpg
ОБЕЛИСК, ПИРАМИДА И соларни диск у Форест Лејк адвентистичкој цркви, Апопка, Флорида

Adriane, da li si ti poremecen kad ovako nesta tvrdis. Gde ti je obiliusk? Nema ga. To je prozor u boji.
Da neces i ti reciu kao tvoj kolega da je tu trebalo Hridsta ponovo razapeti, iako je slika Hristovog Vaznesenja?
Gde si u toj crkvi nasao i piramidu? Covece, pa to je KROV. Ako je tako onda vecina zgrada na svetu su samo poiramide, kao i sve crkvene zgrade u svetu jer imaju takve koove.
Ljudi zar ne viudite to svoje nistsavilo, traziti bilo sta smo da bi napadali i klevetali Adventiste, a oni naproti, svakoga dana primaju oko 3000 novih vernika. Izgleda da su vasiu napori kontraproduktivni.
I za vas sledi Gamalilov savet: "Ako je od Boga (ovo delo) ne mozete ga pokvariti, da se ko ne nadje kao Bogoborac." Dela 5,39.
Zao mi je, ali mora da vam kazem izgleda da ste se udruzili sa farisejima, oni su bili majstori da sve kritikuju cak i najplemenitija Hristova dela.

Sve najboilje


Mikane e jesi laik!!! kao prvo ja poznam Geru licno,mi smo negde oko 500km udaljeni on zivi u karshamn,SWedcka a ja u Oslo norveska,videli smo se nekoliko puta,Gera je OK,kao i momci poput Sardi,adrian,poelbuster itd,ali zapamti nijedan iz njih nisu vasi neprijatelji kako ti licimerski to kazes.
Oni su mi licno govorili da ste vi njihova braca po Hristu,ali im je zao sto idete putem MIlera,bele!!!

Oni vas vole i ja,ruku cu dati za svoje reci ako treba!e sad sto je diskusija zestoka to ne znaci da vas mi nevolimo!

Kazes:Gospod kaze: ‘IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ I ODVOJTE SE OD NECISTOTA NJIHOVIH’…

Mi smo upravo to i uradili,izasli smo iz vavilona velikog,posebno iz americkih sekti koje navezuju svoju dvolicnost celom svetu!!Ukratko mi vas volimo a vi kako hocete!mi nikada necemo napisati takve reci kao ti.

Brate Vanhelisngu,

sve je to lepo, ali gde je odgovor na temu koju sam upravo tebi posvetio?
Da li si napokojn shvatio kako si veliku gresku napotravio sto si nas osudio da smo Htrista razapeli na obilisku umesto na krstu?
Bratko, svi cekamo na tvoj odgovor. Da li si shvatio da si preterao u toj kritici pa ma koliko mnogo da ns volis?


Drugo, drago mijm je ako si izasao iz Vavilona, ali mozes li nam reci gde si sada?
Ono sto ti propovedas nije verovanje pravoslavnih vernika. Kome onda sada pripadas?


Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Po tome se prepoznajete kao adventisti jer bez njih vi ne biste bili prvo adventisti pa tek onda hrišćani bili biste samo Hrišćani. To znači da je vaš prvi posrednik običan čovek u vašem slučaju " žena " bez koje ne vidite spasenje. Svaka čast izuzetcima koji ne misle tako. Mislim na one čija se ideologija ne zasniva na principima koje je osnovala Elen Vajt.

E moj pekane!zahvalan sam ti za razumevanje,ti si jedini koji je to primetio,mislim na te koji nisu u nasoj trojki.

Ja lepo kazem ja se nebi nikad nazvao adventist upravo iza imena koje je bilo lazno!!!

Da tako je..Amin..
A sta cemo s obeliskom????

Nas cenjenoi brat Vanhelsing je naj duhovitiji kad se obraca svojoj braci hriscanima, ovim famoznim recima:

Ma kako da ne, Mikane, kako te nije sramota tako da star govoris neistinu?


Vanhelsingu, jesi li tako se derao na svinje kada si ih cuvao u ataru kad ti neka odvoji se od krda?

Vidi se da su ti ostale posledice. Zans poslovica kaze: "s kim si onakav si."

----------------


kao te nije sramota da govoris kako verujes u Hrista ,a ides u crkvu koja je stavila Isusa Hrista na OBELISK!?

Vanhelisngu, mislio sam da na vreme potrazis pomoc jer si u velikoj nevolji, a sada primecijem da ti je i vid popustio. Zar ne bi bilo dobro da se obratis opticaru on bi ti bar u tome mogao pomoci.

Gde si ti nasao obelisk? Covece, zar ne vidis da je to PROZOR U BOJI?
----------------

samo budala nerazume sta to znaci evo gledajte.

Odgovor: Ako ti tako naziuvas one koji nerazumeju, nemoj slucajno da mene u buduce krivis da sam te nazvao budalom, to je tvoja definicija. Ponovo dalazi do izrazaja tvoj sminjarski recnik.
------------------------


A ako si toliko glup pa neznas pomoli se bogu da ti oprosti za neoprostivi greh,da stavite Isusa na obelisk umesto na krst!!!

Vanhelsingu, izgleda da ti ni molitva tu ne moze pomoci.
A zasto bi ti ponovo razapinjao Htrista na krstu?
Sta se sa tobom desava?
Jesi li ti katoliko pa mislis da u svakoj crkvi mora da bude raspelo?

Vanhelisngu,zar si ti zamislio da je Istus razapet u prozoru?

Covese, neprosveceni, zar ne vidis da je to Htristovo uznesenje?
PROCIRAJ Dela 1.10.11. pa nam pokazi gde se tamo nalazi krst?

Citaoci foruma, sada sami procenite ko je... ja ili Helsing?
---------------------
pa nije ni cudo sto vas sotona uzima grehe sveta umesto Hrista.

"Sotona uzima grehe UMESTO HRISTA"! Vanhelsingu to bi mogla biuti hula. Ako ti tako verujes neka ti je serecno, ali mi u to ne verujemo.
------------------


Sram te bilo Mikane i ti ces nam popujes kako je vasa crkva prava.

Samo nastavi sa svojim svinjarlukom Vanhelsingu. Izgleda da to tebi i prilici.

3192587.jpg

FOREST LAKE SEVENTH DAY ADVENTIST CHURCH, APOPKA FLORIDA

Braco hriscani fpormasi, sada svi pogledajte dobro ovaj prozor i Hristoviu sliku Vaznesenja.
Da li jos neko medju vama veruje da je Hrista prilokom vaznesenja jos jednom trebalo razapeti?
Ima li Hristovo raspece ikakve veze sa Njegovim vasznesenjem?
------------------
Nas daroviti Vangelsing jos se nije nasitio prostakluka nego nastavlja:

Sram te bilo Mikane.Gde je KRST!? sta ima Isus bre sa OBELISKOM???

Donbro jutro Vanhelsingu, zar se jos nisi prpobudio? Hristos nije na obelisku, nego je ugradjen u prozor u boji koji se nsalazi na crkvenoj zgradi.
-------------------
Evo jos jedne "lepe" pohvale od naseg cenjenog brata Vanhelsinga:

Nema vecih pretvaraca,izvrtaca,licimera na forumima od vas.


Braco hriscani, kad sagledate sada celu istinu vezanu za taj prozor u boji na kom je zaista lepo naslikano Hristovo vaznesenje, sta milsite, ko ovde izvrce istina a ko je branoi i propoveda?

Svima, pa i Helsingu zelim sve najbolje

Pa ako si ti corav to je tvoj problem,ja i ceo forum odlicno vidimo,takvi opticari koji su iz vasih bolnica nisu mi potrerbni,a verujem ni forumasima!

Pa bas tako kako te nije sramota da me na oci pravis budalu,i ostale ucesnike foruma?gde je Krst?sta ce obelisk u vasoj crkvi?samo idiot to nevidi.

Pre bih rekao da je to tvoj izgovor nego da je moja laž, jer pitah te ako si razumeo da li uopšta možeš da zamisliš spasenja bez Elen Vajt i adventista ? Ako ne možeš onda nam u prenosnom smislu govoriš da smo svi gotovi ako ne pratimo adventiste i Elen Vajt. :acute: Možete li vi da zamislite spasenje bez Elen Vajt ? !

Pekane oni to ne mogu,jer im je EGW bolna tacka!!!

Ovo što si napisala je sasvim u duhu hriščanstva, bar onom duhu kakvog deklerativno ispovijedate.
Kada sam otvorio ovu temu, otvorio sam je sa namjerom da se upoznamo sa jednom hriščanskom crkvenom zajednicom, koja se dosta razlikuje od onoga što obično podrazumijevamo pod hrišćanstvom. Merđutim, ova tema se pretvorila u svađu, prepucavanja, vrijeđanja i nadmudrivanja ko je prava, a ko kriva vjera. To nije ni malo hrišćanski. Mislim da se rasprave o razlikama u poimanju Biblije mogu voditi na mnogo konstruktivniji i tolerantniji način.
Vrijeme je da malo spustite loptu, jer ste se ionako počeli ponavljati i što je najvažnije, da se prestanete vrijeđati i da, ako je moguće, rasprave vodite u duhu koji zagovarate.[/QUOTE



Jurik! pa kako? kad nas na oci prave ludima!Procitaj sam 5 Mojsija 5,Jezikelja 20 pa sam kazi kao neutralni,posto si ateist.Kazi ko koga ovde pravi ludim i vredja?za mene je uvreda kad mi neko kaze da neznam sta citam!!!a citam onako kako pise a oni kazu da mi citamo nepravilno!takodje procitaj Kolosanima 2g.Pa kazi ko je ovde lud.


Sestro Izabeleta,

od samog pocetka tvoga javljanja na ovom forumu, primetio sam, hvala Bogu, da se ti izdvajas od svih nas, ali ne po zlu nego po dobru. Tvoji komentari su uvek na visini i uvek se kuolturno i preimerno obracas sagovorniku i tvoje izjave su uvek duhoivno orjentisanji sto je za pohvalu.
Kad bismo mi isticali vrline jedni drugij i gajili ono sto nam je zajednicoko, a to je mnogo vise nego sto nas deli, bili bismo duhovno mnogo jaci nego sto jesmo.
Kakav bi to bio blagosolov kad bismo se ujedinili u molitvi jedni za druge umesto kleveta, osuda.


Sve najbolje

Pocelo obradjivanje!pa u stvari vi ste iz jednog korena!!!

Slazem se.
Ja sam samo odgovarao na pitanja koja su pojedini ponavljali po ko zna koji put, navaljujuci do besvesti.
Ako sam u tome prenaglio ja se licno izvinjavam u svoje ime...

Pa ako je neko to i radio to ste ti i Mika,spam do spama,zatrpavanje samo da se nevidi pravda!

Sada mi je jasno odakle onoliko Copy/Paste taktike. Spamovanja, vređanja. Mada sve sam to video od Adventista na drugim forumima. Prvo idu klasičan marketing, kao najbolja, prava, jedina, od Boga podignuta Crkva...... a kada se pojave ljudi koji dobro poznaju Adventizam i Bibliju, onda se prelazi na ovu taktiku. Mnogo ste lukavi.
Ali ima i za to leka - Bog !
Naći će On načina da vas ogoli do kraja. Ne veseli se prerano.
Ima i drugih foruma, ima i blogova, ima i sajtova................ima Bog još 10 metoda da svet upozna sa vama. Tako da žao mi je što sam te razočarao. Ali proći ćete kao Svedoci. Sve će se saznati o vama.
A kakvi ste najbolje se vidi po tome kakao krijete vaš prljav veš:

Nikada niste odgovorili na ovaj moj post a savršeno znate o čemu se radi.
Ali pošto je i to JERES Adventne Crkve, to preskačete.
To su Adventisti !
Pozdrav.

Pa naravno da nisu odgovorili! Gde su odgovori do obrezanja Avraama,Noja,posle raspeca GS-da?mi nismo u zakonu a u veri.jesam li im lepo postavio sve?nikad nisam dobio odgovor!!!!a takodje (zast,kome,i zbog cega je data subota iskljucivo jevrejima.)

Има тих обелиска код њих на претек, ја сам ставио линк на другој теми, али могу опет да поновим и овде. Они то не виде, али зато виде све остале и налазе им мане да су "вавилонци", а нема изворнијих од њих. Ево једне сличице која стоји у Лома Линди (код њих самих), а "духовно је наслеђе првих адвентиста. Један породични обелиск за породицу Вајт.

http://
archives.llu.edu/cdm/singleitem/collection/wephotos/id/1129

Pogledajte prilog 32874

Још много више њихових "невавилонских" обелиска:

http://www.
jesusisfreedom.net/secret-worship-to-sun-god-ra-in-churches-and-temples.html

А шта ћемо за клечање пред обелиском (наводно пред Христом)? Зар ви нисте против икона и слика, клањања и служења?

Pogledajte prilog 32877

Pogledajte prilog 32878
ОБЕЛИСК, ПИРАМИДА И соларни диск у Форест Лејк адвентистичкој цркви, Апопка, Флорида



Можемо ми говорити лепим речима и умиљавати се једни другима, а то све делује лицемерно и дволично. Ја бар нисам такав. Са друге стране имамо секту која управо са таквим тоном лови људе у своје редова, а у томе се крије каснија "индоктринација" која одступа од хришћанских учења.

Мало је нереално да неко ко не верује (а ако Бог да - да поверује) суди шта је хришћански или шта личи на хришћански. Не може хришћанин да се мења у складу са модерним временима, да говори Њу ејџ заблуде: сви смо ми добри, сви смо у истини, сви можемо заједно различитим путевима до истог циљаи сл. То не бива, јер истина и лаж никада не могу заједно. То није Јинг-Јанг заблуда да постоји баланс, већ те две стране теже једна другу да сатру.

Дакле, откривати оно што нека секта крије од јавности можда некоме није право и ми делујемо као лоши момци, али ако бар једном човеку помогне да види ко су они који се представљају за једно, а у ствари су друго, ми смо постигли нешто.


У реалном животу наравно да бисмо помогли сваком адвентисти као и сваком другом човеку, али се не сме пристати на јерес (криво учење), а то је нешто што безбожник не разуме и нема никакве везе са његовим светом без Бога. То је искључиво хришћанска борба (са јересима), само да се не би људи окретали за разноразним злонамерним сектама, а Црква се са тим бори скоро од самог оснивања. Ту се нико није мешао од безбожника, већ су одржавани Сабори да се одређена јерес осуди и одреде јасне смернице управо због таквих новопечених "пророка".

5. Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали, и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев.
6. А апостоли и старешине сабраше се да извиде ову реч.
7. И по многом већању уста Петар и рече: Људи браћо! Ви знате да Бог од првих дана изабра између нас да из мојих уста чују незнабошци реч јеванђеља и да верују.
8. И Бог, који познаје срца, посведочи им и даде им Духа Светог као и нама.
9. И не постави никакве разлике међу нама и њима, очистивши вером срца њихова.
10. Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?
11. Него верујемо да ћемо се спасти благодаћу Господа Исуса Христа као и они.
12. Онда умуче све мноштво, и слушаху Варнаву и Павла који приповедаху колике знаке и чудеса учини Бог у незнабошцима преко њих. (Дела 15)


Много је вукова и лисица било за ових 2000 година, тако да мени заправо није ни битно што ће ме неко ко хули на Бога окарактерисати као оваквог или онаквог. Колико ли сам ја мањи од Њега! Довољно ме и ови секташи вређају.

Лепа реч и прекоравање подједнако могу помоћи, детету се лепо говори, али му се некада и говори строго, прекорева се лоше дело, лоше речи, лоше мисли, а све на добробит душе тог детета. Тако и хришћани лепо говоре, али и критикују на добробит браће и сестара, не из мржње. Ако ти је стало до некога, ти ћеш га некада и искритиковати, а ако ти није стало правићеш се слеп и глув иако видиш да тај неко иде у пропаст (и још повлачи друге са собом). А ко како тумачи, то је мање битно. Ко види добру и искрену намеру, њему не треба цртати.

У реалном животу наравно да бисмо помогли сваком адвентисти као и сваком другом човеку, али се не сме пристати на јерес (криво учење), а то је нешто што безбожник не разуме и нема никакве везе са његовим светом без Бога.То је искључиво хришћанска борба (са јересима), само да се не би људи окретали за разноразним злонамерним сектама, а Црква се са тим бори скоро од самог оснивања. Ту се нико није мешао од безбожника, већ су одржавани Сабори да се одређена јерес осуди и одреде јасне смернице управо због таквих новопечених "пророка".

5. Онда усташе неки од јереси фарисејске који беху веровали, и говораху да их ваља обрезати, и заповедити да држе закон Мојсијев.
6. А апостоли и старешине сабраше се да извиде ову реч.
7. И по многом већању уста Петар и рече: Људи браћо! Ви знате да Бог од првих дана изабра између нас да из мојих уста чују незнабошци реч јеванђеља и да верују.
8. И Бог, који познаје срца, посведочи им и даде им Духа Светог као и нама.
9. И не постави никакве разлике међу нама и њима, очистивши вером срца њихова.
10. Сад дакле шта кушате Бога и хоћете да метнете ученицима јарам на врат, ког ни очеви наши ни ми могосмо понети?
11. Него верујемо да ћемо се спасти благодаћу Господа Исуса Христа као и они.
12. Онда умуче све мноштво, и слушаху Варнаву и Павла који приповедаху колике знаке и чудеса учини Бог у незнабошцима преко њих. (Дела 15)


Много је вукова и лисица било за ових 2000 година, тако да мени заправо није ни битно што ће ме неко ко хули на Бога окарактерисати као оваквог или онаквог. Колико ли сам ја мањи од Њега! Довољно ме и ови секташи вређају.

Лепа реч и прекоравање подједнако могу помоћи, детету се лепо говори, али му се некада и говори строго, прекорева се лоше дело, лоше речи, лоше мисли, а све на добробит душе тог детета. Тако и хришћани лепо говоре, али и критикују на добробит браће и сестара, не из мржње. Ако ти је стало до некога, ти ћеш га некада и искритиковати, а ако ти није стало правићеш се слеп и глув иако видиш да тај неко иде у пропаст (и још повлачи друге са собом). А ко како тумачи, то је мање битно. Ко види добру и искрену намеру, њему не треба цртати.

Svaka ti cast brate,to su pravre reci!!!


Ako Ga je Laodikeja našao (Isusa), šta misliš da li su ga OSTALI u Adventističkoj Crkvi našli.
Upoznala si se bar malo sa naukama Adventističke Crkve. Šta misliš koliko će se ljudi spasiti iz te Crkve ?
Šta misliš sa takvom naukom koliko nanovorođenih takva Crkva napravi?

Sarrdy,
Nisam siguran da ce ti Izabeleta odgovoriti pa ajde da ti ja odgovori
m
Ja mislid da ce se SVI DO POLEDNJEG
iz Sarrdyjeve sekte spoasti, a evo zasto:
Ne veruju u Sveto pismo. Javno se odricu Statrog zaveta a ko odbacije Stari zavet, odbacuje i novi, jer u Novom zavetu je savet da proucavamo i verujemo u PISMA a to je u ono vreme bio smao Statri zavet.
Oni ce se spasti i zato sto veruju da je Htristos
andjeo spot postavlja pitanje Hristovog Boznastva.
Jos vi
se ce se spasti zato sto odhbacuju Hrista kao jedinog posrednika. Izvini umorio sam se za sada ovo ti je dosta.
----------------


I ja ću sve učiniti da neko ne završi u Adventizmu.
Pa to nam je odavno jasno da si ti dosao ovde samo da opadas i npadas Adventiste da bi sacuvao druge da ne postanu adventisti, ali nemas ih gde pozvati, a ti to i ne radis, jer si i sam izgubljen.
Da li znas koje mnogo pre tebe poceo da vrsi sluzbu klevetniksa?
Pa nekqa ti je sa srecom. "Ako sepas slepca vode oba ce u jamu pasti".
Ali za tebe to nije vazno, vazno je da si ti "sigurno" "spasen"?
-------------------


Od toga na Zemlji ja nemam ama baš ništa ! Samo muku ili nevolju. I radost ako sam nekog spasio Adventizma. Normalno i Mormona i Jehovinih svedoka.

Ma da si ih mogao spasiti i od svoje jeresi tek tada bi bio pun pogodak.
-------------

A ti sestro, propagiraj i dalje ljubav,mir, nemojte, volite se, poštuj te se, ....... Od toga nema ništa.

Sarrdy, znamo mi unapred da od toga za tebe "nema nista". Tebe ne zanima mitr, ljubav, radost, dobrota, poniznos sto s e na veliko otkr8iva kod sestre Izabelete, tebi je samo ci;lj da zameces svadju i vredjas ljude.
Ali pored svega, glavno je da si "spasen", a drugi nasigurno nisu. Jeli tako?
Vazno je da znas da upires preste kako su drugi veliki gresnici. Secas li se molitve fariseujsa i carenika. Sta je reako farisej? "Hvalim te Boze sto nisma kao ostali ljudi..." Pa rekao je istinu, i nije.
.
Vukovi su to u jagnjećoj koži, i sve će učiniti ne bi li nekog uvukli u svoju Crkvu.

Vukovi! Mi smo misalili da si se ti pokajao i obratio a ti si jos sa vukovima.
Odkuda to da si umesto sekta napisao rec Crkva i to velikoim slovom?
Da nisi poceo da se kajes?

Ali nebeske sile su 24 časa dnevno prisutne na Zemlji i svako mora da radi po svojoj savesti i mora izabrati svoj put, a time i stati na stranu jedne od tih dveju sila.
Ti si izabrala taj tvoj, ja svoj, ostali svoj............... a na Nebu ćemo videti koji je bio najispravniji.

Sarrdy, otkuda sada to da cemo na nebu videti koje izabrao ptravi put kad si ti vec zauzeo mesto SUDIJE i na sva usta izrices presudu? Objasni nam zbog cega tako radis? jel ne mozes cekati na Bozji sud pa si stvari uzeo u svoje ruke, ili mislis da ces ti to najbolje presuditi, bolje i od Sveznajucega?


Molim se Bogu za tebe jer si u velikoj opasnosti.

Pored svega zelim ti sve najbolje i da ti se milostivi Bog smiluuje da Ga upoznas i da upoznas istinu, jer to u sta sada vetrujes znaj da nije istina.

E bas si preterao! nismo mi Sardijeva sekta!izvini molicu lepo jednostavno mi se u potpunosti slazemo s njim,jer nam je otvorio OCI.

I jos Sardi nevoli pravoslavce ako hoces da zanas,izuzev nekih koji su zaista pravoslavci mozes ga pitati ako neverujes!jedine pravoslavce koje Sardi postuje to su:Gero,Vanhelsing,Adrian,Poelbuster,tripo 41.Ako mislis da lazem pitaj ga!

Samo vase ime govori da ste prevaranti!!!!

Brate Vanhelisngu,

sve je to lepo, ali gde je odgovor na temu koju sam upravo tebi posvetio?
Da li si napokojn shvatio kako si veliku gresku napotravio sto si nas osudio da smo Htrista razapeli na obilisku umesto na krstu?
Bratko, svi cekamo na tvoj odgovor. Da li si shvatio da si preterao u toj kritici pa ma koliko mnogo da ns volis?


Drugo, drago mijm je ako si izasao iz Vavilona, ali mozes li nam reci gde si sada?
Ono sto ti propovedas nije verovanje pravoslavnih vernika. Kome onda sada pripadas?


Sve najbolje
Mikane mi jesmo ostri,nas jezik je mac s dve strane,nervira me to da si toliko slep,pa jos i nas pravis ludim kako nevidis na slici obeliska,i hrista na njemu?pozivam forumase da nas rasude ko je ovde lugd ja ili ti,neka vide sliku pa neka kazu sami Gde je Hriscanski krst,i sta ce Isus na obelisku.Pozivam forumase nije vazno dali veruju u Boga ili ne samo da kazu ko je ovde lud ja ili ti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Šarrdy:Ako Ga je Laodikeja našao (Isusa), šta misliš da li su ga OSTALI u Adventističkoj Crkvi našli.
Upoznala si se bar malo sa naukama Adventističke Crkve. Šta misliš koliko će se ljudi spasiti iz te Crkve ?
Šta misliš sa takvom naukom koliko nanovorođenih takva Crkva napravi?

Sarrdy,
Nisam siguran da ce ti Izabeleta odgovoriti pa ajde da ti ja odgovori
m
Ja mislid da ce se SVI DO POLEDNJEG
iz Sarrdyjeve sekte spoasti, a evo zasto:
Ne veruju u Sveto pismo. Javno se odricu Statrog zaveta a ko odbacije Stari zavet, odbacuje i novi, jer u Novom zavetu je savet da proucavamo i verujemo u PISMA a to je u ono vreme bio smao Statri zavet.
Oni ce se spasti i zato sto veruju da je Htristos
andjeo spot postavlja pitanje Hristovog Boznastva.
Jos vi
se ce se spasti zato sto odhbacuju Hrista kao jedinog posrednika. Izvini umorio sam se za sada ovo ti je dosta.
----------------

Ne mora Isabeleta da mi odgovori. Ja sam ionako rekao da svako deluje po savesti. Ona traži svoje spasenje u Katoličkoj Crkvi i nada se da će biti spašenih i u Adventističkoj. Ali ništa neće da doprinese tom spasenju.
Za razliku od nje ja vam isto kao i ona želim spasenje, ali zato na tom spasenju i DELUJEM. Jer je Adventanta crkva 100 % kriva religija, i zbog toga se Isabeleta ne uzbuđuje mnogo, iako Adventna Crkva kada je u pitanju njena Crkva ima isto jako puno krivih tumačenja:
1. Da je zver iz otkrivenja i žena bludnica Katolička Crkva;
2. Da Vavilon veliki podrazumeva Katoličku Ctkvu;
3. Da je Papa ukinuo svetkovanje subote i preinačio u nedelju
4. Da će ekumentski pokret nastati od Katoličke Crkve
5. Da će Katolička Crkva proglasiti nedeljni zakon ...........

No dobro svako radi po svojoj savesti, zato idemo dalje.
STARI i NOVI ZAVET:
Ti ga ne odbacuješ zato što slušaš EGW, Milera, i crkvu od koje živiš, a ne zato što slušaš Boga:
{ Ne zovu se oni tako BEZ RAZLOGA. Praktično to važi da stari zavet više ne važi već novi. A S.Z. nam samo služi da bi bolje razumeli Novi. Господ је Старозаветни закон најчешће називао закон Мојсијев, Пророци и Псалми (Лк. 2.22 ; 24.44 ; Јн. 5.45-47 ; 7.19,23), а када би се обраћао јеврејским свештеницима ословљавао га је " у закону вашем " (Јн. 8.17 ; 10.34 ; 15.25). То наравно не значи да Старозаветни закон, који је дат само Јеврејима, није од Бога, већ да је Бог, преко Сина Свога, подарио целом човечанству Нови Завет. Он је склоплјен са целим човечанством, а С.З. да Јеврејима. Јер је у Н.З. Бог обзнанио себе са оним шта је најсветије - Љубав, то јест Себе; јер Бог је Љубав (1Јн. 4.7-8). }



Лука 16:16 Закон и пророци су до Јована; одселе се царство Божије проповеда јеванђељем, и сваки наваљује да уђе у њега.

Јован
1,17 Јер се закон (Stari Zavjet) даде преко Мојсија, а благодат и истина постаде од Исуса Христа.

Римљ.
6:14 Јер грех неће вама овладати, јер нисте под законом него под благодаћу.

Римљ. 8:
[SUP]1[/SUP] Никаква, дакле, сад нема осуђења онима који су у Христу Исусу и не ходе по телу него по Духу. [SUP]2[/SUP] Јер закон Духа који оживљава у Христу Исусу,опростио ме је од закона греховног и смрти.[SUP]3[/SUP] Јер што закону беше немогуће,јер беше ослабљен телом,посла Бог сина свог у обличју тела греховног, и за грех осуди грех у телу, [SUP]4[/SUP] Да се правда закона испуни у нама који не живимо по телу него по духу; [SUP]5[/SUP] Јер који су по телу телесно мисле, а који су по духу духовно мисле. [SUP]6[/SUP] Јер телесно мудровање смрт је, а духовно мудровање живот је и мир. [SUP]7[/SUP] Јер телесно мудровање непријатељство је Богу, јер се не покорава закону Божијем нити може. [SUP]8[/SUP] А који су у телу не могу Богу угодити. [SUP]9[/SUP] А ви нисте у телу него у духу; јер Дух Божји у вама живи. А ако ко нема Дух Христов, он није Његов. [SUP]10[/SUP] А ако је Христос у вама, онда је тело мртво греха ради а дух жив правде ради. [SUP]11[/SUP] А ако ли живи у вама Дух Оног који је васкрсао Исуса из мртвих, Онај који је подигао Христа из мртвих оживеће и ваша смртна телеса Духом својим који живи у вама. [SUP]12[/SUP] Тако дакле,браћо, нисмо дужни телу да по телу живимо.[SUP]13[/SUP] Јер ако живите по телу, помрећете; ако ли духом послове телесне морите, живећете. [SUP]14[/SUP] Јер који се владају по духу Божијем они су синови Божији.
[SUP]15[/SUP] Јер не примисте дух ропства, опет да се бојите; него примисте Дух посиначки, којим вичемо: Ава, Оче! [SUP]16[/SUP] Овај дух сведочи нашем духу да смо деца Божија.

Римљ. 10:
[SUP]4[/SUP] Јер је Христос свршетак закона: који Га год верује оправдан је. [SUP]5[/SUP] Јер Мојсије пише за правду која је од закона: Који човек тако чини живеће у том. [SUP]6[/SUP] А правда која је од вере овако говори: Да не кажеш у срцу свом: Ко ће изићи на небо? То јест да сведе Христа;
[SUP]7[/SUP] Или: Ко ће сићи у бездан? То јест да изведе Христа из мртвих. [SUP]8[/SUP] Али шта говори писмо? Близу ти је реч у устима твојим и у срцу твом,то јест реч вере коју проповедамо. [SUP]9[/SUP] Јер, ако признајеш устима својим да је Исус Господ, и верујеш у срцу свом да Га Бог подиже из мртвих, бићеш спасен. [SUP]10[/SUP] Јер се срцем верује за правду, а устима се признаје за спасење. [SUP]11[/SUP] Јер писмо говори: Који Га год верује неће се постидети.
[SUP]12[/SUP] Јер нема разлике међу Јеврејином и Грком: јер је Он Бог свих, и богат за све који Га призивају. [SUP]13[/SUP] Јер који год призове име Господње спашће се.

Римљ. 13:
[SUP]7[/SUP] Подајте, дакле, свакоме шта сте дужни: коме дакле порезу, порезу; а коме царину, царину; а коме страх, страх; а коме част, част. [SUP]8[/SUP] И не будите никоме ништа дужни осим да љубите један другог; јер који љуби другог закон испуни. [SUP]9[/SUP] Јер ово: Не чини прељубе, не убиј, не укради, не сведочи лажно, не зажели, и ако има још каква друга заповест, у овој се речи извршује, то јест: Љуби ближњег свог као самог себе. [SUP]10[/SUP] Љубав не чини зла ближњему; дакле је љубав извршење закона.

1. Коринћ. 5
, [SUP]6[/SUP] Није добра хвала ваша. Не знате ли да мало квасца све тесто укисели? [SUP]7[/SUP] Очистите дакле стари квасац, да будете ново тесто, као што сте пресни; јер и пасха наша закла се за нас, Христос.

2. Kor. 3:6-18
On nas osposobi za poslužitelje novoga Saveza,ne slova,nego Duha; jer slovo ubija,a Duh oživljuje.Pa ako je smrtonosna služba, slovima uklesana u kamenju, bila tako slavna da sinovi Izraelovi nisu mogli pogledati u lice Mojsijevo zbog prolazne slave lica njegova, koliko li će slavnija biti služba Duha. Jer ako je služba osude bila slavna, mnogo je slavnija služba pravednosti. I zbilja nije ni bilo proslavljeno ono što je u toj meri proslavljeno,ako se usporedi s uzvišenijom slavom. Jer ako je ono prolazno bilo slavno, mnogo je
slavnije ovo što ostaje.Imajući dakle takvo pouzdanje, nastupamo sa svom otvorenošću, a ne kao Mojsije koji je stavljao pokrivalo na lice da sinovi Izraelovi ne vide svršetak prolaznoga.Ali otvrdnu im pamet. Doista, do dana današnjega zastire to pokrivalo - čitanje Staroga zavjeta: nije im otkriveno da je u Kristu prestao. Naprotiv, kad god se čita Mojsije , do danas pokrivalo zastire srce njihovo. Ali kad se Izrael obrati Gospodinu, skinut će se pokrivalo. Gospodin je Duh, a gde je Duh Gospodnji, onde je sloboda.Svi mi,koji otkrivenim licem odrazujemo slavu Gospodnju,po Duhu se Gospodnjem preobražavamo u istu sliku - iz slave u slavu.

2.
Коринћ. 5:17 Зато, ако је ко у Христу, нова је твар: старо прође, гле, све ново постаде.

Гал.
2: 16 Па дознавши да се човек неће оправдати делима закона, него само вером Исуса Христа, и ми веровасмо Христа Исуса да се
оправдамо вером Христовом, а не делима закона: јер се делима закона никакво тело неће оправдати. 21 Не одбацујем благодати Божје; јер ако правда кроз закон долази, то Христос узалуд умре.

Галатима 3 :
[SUP]21[/SUP] Еда ли је дакле закон противан обећањима Божјим? Боже сачувај! Јер да је дан закон који може оживети, заиста би од закона била правда. [SUP]22[/SUP] Али писмо затвори све под грех, да се обећање даде кроз веру Исуса Христа онима који верују. [SUP]23[/SUP] А пре доласка вере бисмо под законом чувани и затворени за веру која се хтела показати. [SUP]24[/SUP] Тако нам закон би чувар до Христа, да се вером оправдамо. [SUP]25[/SUP] А кад дође вера,већ нисмо под чуваром.[SUP]26[/SUP] Јер сте ви сви синови Божји вером Христа Исуса; [SUP]27[/SUP] Јер који се год у Христа крстисте,у Христа се обукосте. [SUP]28[/SUP] Нема ту Јеврејина ни Грка, нема роба ни господара, нема мушког рода ни женског; јер сте ви сви једно у Христу Исусу. [SUP]29[/SUP] А кад сте ви Христови, онда сте семе Авраамово, и по обећању наследници.
Галатима 5: [SUP]1[/SUP] Стојте дакле у слободи којом нас Христос ослободи,и не дајте се опет у јарам ропства ухватити. [SUP]2[/SUP] Ево ја Павле кажем вам да ако се обрежете Христос вам ништа неће помоћи. [SUP]3[/SUP] А опет сведочим сваком човеку који се обрезује да је дужан сав закон творити. [SUP]4[/SUP] Изгу-
бисте Христа, ви који хоћете законом да се оправдате, и отпадосте од благодати. [SUP]5[/SUP] Јер ми духом чекамо од вере наду правде. [SUP]6[/SUP] Јер у Христу Исусу нити шта помаже обрезање ни необрезање, него вера, која кроз љубав ради. [SUP]7[/SUP] Добро трчасте; ко вам забрани да се не покоравате истини? [SUP]8[/SUP] То одвраћање није од Оног који вас позва. [SUP]9[/SUP] Мало квасца укисели све тесто.[SUP] 14[/SUP] Јер се сав закон извршује у једној речи, то јест: Љуби ближњег свог као себе.

Ef. 2:15,16
Zakon zapovijedi s propisima obesnažio je, da u sebi, uspostavljajući mir, od dvojice sazda jednoga novog čoveka, te da obojicu u jednome telu izmiri s Bogom po krstu, ubivši u sebi neprijateljstvo.

Јевреји
7:11,12 Ако је, дакле, савршенство постало кроз левитско свештенство (јер је народ под њим закон примио), каква је још потреба била говорити да ће други свештеник постати по реду Мелхиседековом, а не по реду Ароновом? Јер, кад се промени свештенство, мора се и закон променити.

Jevrej
i 8:13 Rekavši »novi savez «, onaj prvi je proglasio zastarelim. A ono što zastareva i oveštava, nije daleko od nestanka.

Јевр. 9:
[SUP]14[/SUP] А камоли неће крв Христа, који Духом Светим себе принесе без кривице Богу, очистити савест нашу од мртвих дела, да служимо Богу Живом и Истинитом? [SUP]15[/SUP] И зато је новом завету посредник, да кроз смрт, која би за откуп од преступака у првом завету, обећање вечног наследства приме звани. [SUP]16[/SUP] Јер где је завет ваља да буде и смрт оног који чини завет. [SUP]17[/SUP] Јер је завет по смрти потврђен: будући да нема никакве силе док је жив онај који га је начинио. [SUP]18[/SUP] Јер ни први није утврђен без крви.

Јевр.10:
1 Јер закон имајући сен добара која ће доћи, а не само обличје ствари, не може никада савршити оне који приступају сваке године и приносе оне исте жртве. 9 Тада рече:Ево дођох да учиним вољу Твоју, Боже. Укида прво да постави друго. 10 По којој смо вољи ми освећени приносом тела Исуса Христа једном.

Јаков 1:
25 Али који провиди у савршени закон слободе и остане у њему, и не буде заборавни слушач, него творац дела, онај ће бити блажен у делу свом.


Lepo ti ovde piše da je sada na snazi NOVI ZAKON - Zakon slobode !
Tako da odgovori na sve ove stihove ako si ISKREN i ISTINIT vernik !

I ja ću sve učiniti da neko ne završi u Adventizmu.
Pa to nam je odavno jasno da si ti dosao ovde samo da opadas i npadas Adventiste da bi sacuvao druge da ne postanu adventisti, ali nemas ih gde pozvati, a ti to i ne radis, jer si i sam izgubljen.
Da li znas koje mnogo pre tebe poceo da vrsi sluzbu klevetniksa?
Pa nekqa ti je sa srecom. "Ako sepas slepca vode oba ce u jamu pasti".
Ali za tebe to nije vazno, vazno je da si ti "sigurno" "spasen"?
-------------------

Pitaj Vanhelsinga G, da li je i njemu jasno to što ti kažeš. Pa onda Adriana BG, Geru, Faky-ja, Peku 71, a lično bih voleo da i Isabeleta odgovori da li sam ovde došao :,,DA OPADAM I NPADAM ADV.’’, kako to već ti kažeš.

A ja ZNAM da sam spašen, i upravo zato i hoću druge da spasim od pogubne nauke Adventizma.
I još nešto odlično ZNAM, da ja spasavajući ljude od Adventizma nemam ništa, sem radosti što neko neće završiti u nespokoj. Dok za tebe odlično znamo zašto ga braniš.
Zato što i plate i penzije zaposlenih u Crkvi ASD, idu od DESETKA i novčanih priloga. A i ostavštine tih prevarenih vernika, uopšte nije zanemarujuća stvar.

Od toga na Zemlji ja nemam ama baš ništa ! Samo muku ili nevolju. I radost ako sam nekog spasio Adventizma. Normalno i Mormona i Jehovinih svedoka.

Ma da si ih mogao spasiti i od svoje jeresi tek tada bi bio pun pogodak.

-------------
Insunuacija, a i spam !

A ti sestro, propagiraj i dalje ljubav,mir, nemojte, volite se, poštuj te se, ....... Od toga nema ništa.

Sarrdy, znamo mi unapred da od toga za tebe "nema nista". Tebe ne zanima mitr, ljubav, radost, dobrota, poniznos sto s e na veliko otkr8iva kod sestre Izabelete, tebi je samo ci;lj da zameces svadju i vredjas ljude.
Ali pored svega, glavno je da si "spasen", a drugi nasigurno nisu. Jeli tako?
Vazno je da znas da upires preste kako su drugi veliki gresnici. Secas li se molitve fariseujsa i carenika. Sta je reako farisej? "Hvalim te Boze sto nisma kao ostali ljudi..." Pa rekao je istinu, i nije.

Insinuacija a i spam. Tema nije Šardi, već Adventisti.
Ali su Adventisti toliko okoreli u svojoj misiji da uvuku ljude u svoju Crkvu, da nikakve skrupule nemaju na tom putu. I ponavljaće isti materijal, i spamovaće temu, i vređa će.... ništa oni ne vide sem PARE i EGW, in na tom putu ih ništa neće sprečiti sem Armagedon.
.
Vukovi su to u jagnjećoj koži, i sve će učiniti ne bi li nekog uvukli u svoju Crkvu.

Vukovi! Mi smo misalili da si se ti pokajao i obratio a ti si jos sa vukovima.
Odkuda to da si umesto sekta napisao rec Crkva i to velikoim slovom?
Da nisi poceo da se kajes?

Spam ! Tema je Adventisti. Rekao sam ti najmanje 30 X otvori temu Šarrdy, pa tamo postiraj o meni, a ovde nam dozvoli da otkrijemo ko su Adventisti.
Ali tebi neko ne da mira, pa ćeš na temi Adventisti o meni pričati ako treba i 1.000 puta a o ovome:
Idemo dalje da vidimo koliko to jeresi imaju Adventisti.
Takođe da vidimo koliko su Adventisti iskreni u svom nastupu, i koliko žele da upoznaju druge sa njihovom ’’naukom’’ ?
Pitanje za Miku i Laodikeju:

Šta nam možete reči o VREMENU MILOSTI !?
Kada ono počinje i kada ono prestaje. Onako kako naučava Crkva ASD ?
Da vidimo da li vam je to Biblijsko naučavanje ili možda ljudsko !

Pozdrav, hvala.


NIJEDANPUT!
Iz prostog razloga jer si majstor spama i marketinaga (Adventističke Crkve).
PS
A i majstor laži. Slagao si bezbroj puta do sada:
Nađi mi gde sam ja pisao crkva malim slovom, sem kada se odnosi na negrađevinu (instituciju).


Ali nebeske sile su 24 časa dnevno prisutne na Zemlji i svako mora da radi po svojoj savesti i mora izabrati svoj put, a time i stati na stranu jedne od tih dveju sila.
Ti si izabrala taj tvoj, ja svoj, ostali svoj............... a na Nebu ćemo videti koji je bio najispravniji.

Sarrdy, otkuda sada to da cemo na nebu videti koje izabrao ptravi put kad si ti vec zauzeo mesto SUDIJE i na sva usta izrices presudu? Objasni nam zbog cega tako radis? jel ne mozes cekati na Bozji sud pa si stvari uzeo u svoje ruke, ili mislis da ces ti to najbolje presuditi, bolje i od Sveznajucega?

1. Ja nikada nisam rekao da NIKO neće biti od Adventista na nebu (raju) !
2. Na NEBU će biti SUD, tako da će se tamo naći SVI ! Znači i svi Adventisti;
3. Ja sam uzeo ulugu SUDIJE, po tebi Miko, a mi smo se mnogi, ovde na forumu, osvedočili koliko ti dobro zaključiješ o drugima, i koliko si nelukav i iskren čovek.
4. Najmanje 10 X sam objasnio zašto sam na ovoj temi – Čak i u ovom postu ! A ti me pitaš zašto to radim!
Majstore lukavstva.


Molim se Bogu za tebe jer si u velikoj opasnosti.

Pored svega zelim ti sve najbolje i da ti se milostivi Bog smiluuje da Ga upoznas i da upoznas istinu, jer to u sta sada vetrujes znaj da nije istina.
1. Ja sam više puta izjavio da sam ja SPAŠEN, tako da molim te – Ne moli se za mene, to je uzaludna molitva.
2. Poznavajući tebe i tvoju iskrenost u rečima i u skladu sa mislima, znam da to nikada nećeš uraditi. To je samo čista fraza da bi ti ispao kao fin, i da si na Božijoj strani;
3. Bolje se moli za sebe, jer bi ti to mnogo delotvornije i bolje bilo;
4. Onda niko nema ISTINU, jer Adventna Crkva u najmanje 10 stvari ima jedinstveno naučavanje. Tako da čisto da znaš onda osim mene NIKO drugi nije u ISTINI, osim ADVENTISTA. Naravno po ovom tvom zaključku.
5. To vam je ista škola marketinga Adventne Crkve. Upoznali smo je odavno. I preko Laodikeje i tebe, tako da ste u ovom delu provaljeni. Znamo da ste vukovi u jagnjećoj koži, zako da uzalud pišeš ovakve stvari. Osećamo mi i vašu ljubav i nameru prema nama, jer ste više puta potvrdili da nas sotona vodi.
 
Poslednja izmena:
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Ja sam davno postavljao pitanje zašto je Bogu bilo potrbno da mu se ljudi obraćaju (mole) na različite načine? Nikada nisam dobio suvisli odgovor od teista na to pitanje. Sada se stavljam u ulogu teiste i iz toga ugla razmišljam o tome pitanju. Ako postoje različiti načini obraćanja Bogu (čitaj religije i religijske denominacije), zar to nije Božija volja? Jer... ništa se na ovom svijetu ne dešava bez Božije kontrole i Božijeg htjenja. Dakle, svi vjernici različitih vjerskih denominacija, žele i teže istom - susretu sa Bogom, samo što tom cilju idu različitim putevima. Moraju li se zbog toga međusobno optuživati i satanizovati jedni druge? Ne bi trebalo, ako su zaista istinski vjernici. Zašto se Biblija shvata na različite načine, pitaće neko? Pa, i to je božija volja, jer je naš razum Božija kreacija.
Tako bi, po mom mišljenju, trebao da razmišlja onaj ko vjeruje u Božije postojanje i samo tako bi se harmonizovali odnosi među religijama i vjerskim zajednicama.

Međutim, očigledno je da to u stvarnosti ne može funkcionisati. Zašto? Zato što je u fundamentu svake religije, pa i svake vjerske denominacije, ugrađeno sjeme antagonizma i netrpeljivosti prema drugim i različitim - tvrdnjom da je svaka od njih jedina i istinska Božija vjera, a da su sve ostale vjere surogati, odnosno, izopačeno poimanje Boga i netačno tumačenje njegovih biblijskih poruka. Dakle, "Nema mira među maslinama"!
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Postovani Jurivaka.

Biblija upucuje na to da je ljubav i mir medju ljudima osnov Hriscanske religije.
Pitanje je zasto su ljudi skloni da sebe stavljaju u poziciju sudije i da se bore protiv tudjih verskih ubedjenja zato sto neko veruje drugacije, pa bilo to cak i pod izgovorom da je to u sta taj drugi veruje pogresno.

Ako si posten, ti sam mozes da zakljucis ko je u ovoj temi najvise napadao i vredjao na verskoj osnovi i ljutio se kada uslede odgovori koji nisu njemu po volji navaljujuci jos zustrije.
Za mene je to pateticno, da neko zeli da istera neku svoju pravdu, i da dokaze nesto u svakom slucaju.

Ja takve odnose nisam imao prilike da vidim u nijednom slucaju gde se diskutovalo o verskim pitanjima doktrinalne prirode.
Ja sam mnogo puta licno diskutovao sa Jehovinim svedocima, ne na forumu nego u licnom susretu, i to su fini ljudi, stalozeni, mirni, koji ne iskacu iz koloseka i ne gneve se na svaki odgovor koji im nije po volji.
Takvi su isto i Adventisti, i pripadnici svih drugih zajednica, to ne rade ni oni koji su u pravoslavlju ni Katolicizmu, ima slucajeva ali su uglavnom ili zatvoreni za bilo kakvu diskusiju ili ispostuju situaciju na dostojan nacin.

Ovo sto rade pojedini na forumu je uzasno, i prevazilazi meru svih verskih ratova koji su se vodili u istoriji, inkviziciju, progonstva na verskoj osnovi, i slicno, i to je posebno izrazeno protiv Adventista.

Ja ponavljam ono sto sam vec napomenuo par puta na forumu, diskutovati na nacin ljubavi i tolerancije je u redu, jer forum za to i sluzi da ljudi razmene misljenja, ali na ovaj nacin sva diskusija pada u vodu, jer ona moze da opstane jedino ako se postuju ova nacela ljubavi u postovanja drugih bez razlike na versko opredeljenje..

Pozdrav
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa ako si ti corav to je tvoj problem,ja i ceo forum odlicno vidimo,takvi opticari koji su iz vasih bolnica nisu mi potrerbni,a verujem ni forumasima!

Vanhelsingu, zar se ne stidis sramote, sto si hteo Hrisata ponovo da razapnes i prilikokjm vasneszenja?
Reci mi kakav si ti covek i kakav si hriscanin? I jos pozivas se na ceo forum, kao kako svi misle kao i ti. Ne zanima me ko sta misli, mi ngovorimpo o cinjenicama:
U crkvi je
PROZOR a nije obelisk.
Na prozoru je lepo naslikanao
HRISTAVO UZNENSENJE A NIJE RASPOECE.
PRILIKOM HRIUSTOVOG VAZNESENJA NIGDE SE NE SPOMINJE KRST.
ZATO VANHLESINGU VIDIS DA
IZVRCES NE SMAO CINJENICE NEGO I BIBLIJU.
-----------------------

Pa bas tako kako te nije sramota da me na oci pravis budalu,i ostale ucesnike foruma?gde je Krst?sta ce obelisk u vasoj crkvi?samo idiot to nevidi.

Ako je tako omnda si ti taj.
Obilisk samo postoju u tvojoj masti.
Hristovo raspece prilikom uznesenja samo postoji u tvom nepoznavanju Bibvlije.
Dokazao si da izvrces istinu i lazno ptredstsavlja cinjenice.

------------------

Ovo što si napisala je sasvim u duhu hriščanstva, bar onom duhu kakvog deklerativno ispovijedate.
Kada sam otvorio ovu temu, otvorio sam je sa namjerom da se upoznamo sa jednom hriščanskom crkvenom zajednicom, koja se dosta razlikuje od onoga što obično podrazumijevamo pod hrišćanstvom. Merđutim, ova tema se pretvorila u svađu, prepucavanja, vrijeđanja i nadmudrivanja ko je prava, a ko kriva vjera. To nije ni malo hrišćanski. Mislim da se rasprave o razlikama u poimanju Biblije mogu voditi na mnogo konstruktivniji i tolerantniji način.
Vrijeme je da malo spustite loptu, jer ste se ionako počeli ponavljati i što je najvažnije, da se prestanete vrijeđati i da, ako je moguće, rasprave vodite u duhu koji zagovarate.[/QUOTE



Jurik! pa kako? kad nas na oci prave ludima!Procitaj sam 5 Mojsija 5,Jezikelja 20 pa sam kazi kao neutralni,posto si ateist.

Vanhelsingu, a zasto ti ne procitas DELA 1,10.11. pa se uveri da u Bibliji prilikom vaznesenja Hristova NEMA KTRSTA!
Pa kad je tako ko koga onda praviu ludim?
--------------------------------

Kazi ko koga ovde pravi ludim i vredja?

PA EVO KO VREDJA:
"Sram te bilo Mikane i ti ces nam popujes kako je vasa crkva prava."
"Mikane, kako te nije sramota tako da star govoris neistinu?"
"Sram te bilo Mikane.Gde je KRST!?"
"A ako si toliko glup pa neznas pomoli se bogu da ti oprosti za neoprostivi greh,da stavite Isusa na obelisk umesto na krst!!!"
Autor, Vanhelsing
Vanhelsingu, da li si najzad shvatio ko je taj koji vredja sagovornike i izvrce istinu?
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ja sam davno postavljao pitanje zašto je Bogu bilo potrbno da mu se ljudi obraćaju (mole) na različite načine? Nikada nisam dobio suvisli odgovor od teista na to pitanje. Sada se stavljam u ulogu teiste i iz toga ugla razmišljam o tome pitanju. Ako postoje različiti načini obraćanja Bogu (čitaj religije i religijske denominacije), zar to nije Božija volja? Jer... ništa se na ovom svijetu ne dešava bez Božije kontrole i Božijeg htjenja. Dakle, svi vjernici različitih vjerskih denominacija, žele i teže istom - susretu sa Bogom, samo što tom cilju idu različitim putevima. Moraju li se zbog toga međusobno optuživati i satanizovati jedni druge? Ne bi trebalo, ako su zaista istinski vjernici. Zašto se Biblija shvata na različite načine, pitaće neko? Pa, i to je božija volja, jer je naš razum Božija kreacija.
Tako bi, po mom mišljenju, trebao da razmišlja onaj ko vjeruje u Božije postojanje i samo tako bi se harmonizovali odnosi među religijama i vjerskim zajednicama.

Međutim, očigledno je da to u stvarnosti ne može funkcionisati. Zašto? Zato što je u fundamentu svake religije, pa i svake vjerske denominacije, ugrađeno sjeme antagonizma i netrpeljivosti prema drugim i različitim - tvrdnjom da je svaka od njih jedina i istinska Božija vjera, a da su sve ostale vjere surogati, odnosno, izopačeno poimanje Boga i netačno tumačenje njegovih biblijskih poruka. Dakle, "Nema mira među maslinama"!

Ja se delimicno slazem s tobom!kakav spor mi imamao s adventistima? samo jedan netraeba da nam tovare jaram na vrat!subotu,ko im brani da je svetkuju ?oni imaju na to pravo,ali moraju da ispostuju ceo mojsijev zakon!zamolio sam te da procitas 5 mojsijevu 5,jezikelja 20-et racunajuci da si pametan covek i da nas rassudis kome,zasto i zbog cega je data subota.Verujem da si procitao te dve glave ali zasto nezelis da das komentar neznam,buduci da si ateista nebi trebalo to da te vredja kao adfventa.

Nemoze biti harmonija jer otpad je otpad!to je pavle upozorio zna se koja crkva je najstarija na planeti,crkva koja je iz korena apostola(Ortodoxna) i ti to znas,nemamo mi nista protiv ako oni zele da postuju subotu,ali nemoj da nam je tovare na vrat jer u novom zavetu nigde nepise da treba to dsa radimo ako pise Jurik nadji mi,mozda sam corav?
 
Natrag
Top