Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Vama nije otkrio Bog licno osvedocivsi vas svojim Duhom, vec je vase tumacenje proisteklo iz vaseg licnog shvatanja pisma po principu JA PROCITAM - JA MISLIM DA TO ZNACI TO.

Moj slucaj je sasvim drugaciji, ja ne mislim, ja se molim Bogu da me on osvedoci u ispravnost odredjenog tumacenja.
Prema tome iza vas stojite vi sami sa svojim licnim tumacenjem pisma koje Sotona koristi da bi vas drzao u samoobmani.
[FONT=&quot]OK, razumeo sam.[/FONT]

[FONT=&quot]Iza tvojih tumačenja, znamo već kojih da ne navodim, jer se lista svake nedelje povećava - Stoji Bog ![/FONT]
[FONT=&quot]A iza naših Sotona ! I to kako ti to navodiš da bi nas držao u samoobmani.[/FONT]
Dobro, hvala na odgovoru, imaćemo to u vidu, pa ćemo ovih 100-tinak vaših jeresi malo bolje pretresti, a prethodno se usrdno moliti Bogu.

Jedno je sta ljudi kazu a sasvim drugo sta predstavlja istinu, jer samoobmana je vesto sotonino orudje kojim uverava da nesto jeste tako i ako nije.
[FONT=&quot]OK, znači ovo isto važi i za sve ostale Crkve ![/FONT]
[FONT=&quot]Sve je njih sotona samoobmanuo, samo vašu nije. Iza vaše stoji Bog ![/FONT]
[FONT=&quot]Lepo razmišljanje, hvala.[/FONT]


Sto se ovoga tice postoje tri grupe, u zavisnosti od taktike koju sotona koristi u obmanivanju, i samih dogmi odredjene verske grupe ili zajednice;

Prva grupa u koju spada vecina danasnjeg verskog sveta nema nikakva licna iskustva, ili pak ne veruju da covek moze imati ikakva iskustva te vrste, osvedocenja, snove, znakove, ili da se Bog licno javlja ljudima i da im Govori.
Ova grupa se koncentrise na veru u ljudske autotitete koji razmisljaju u njihovo ime, i to je zvanicno ucenje koje takve zajednice promovisu, u ovo spadaju tradicionalisticke crkve, Jehovini svedoci koji otvoreno kazu da iskustva ovakve vrste nisu moguca, i da se Bog ne otkriva na taj nacin u novozavetnom periodu, vec da treba verovati u autoritet koji su razliciti, u tradicionalnim crkvama Patrijarsi i Vladike, Papa, koji su nepogresivi, a kod Jehowinih svedoka rab dobri i vjerni odnosno njihova organizacija koju smatraju nepogresivom

U drugu grupu spadaju oni koji imaju iskustva, i to uglavnom iskustva primanja duha, padanja u trans prilikom cega dozivljavaju ekstaze jako izrazenih osecanja, govorenja cudnih jezika, itd.
Ovi ljudi se uzdaju u sam dozivljaj ili svoja osecanja i njime mere sve, pa cak i rec Bozju.
U ovu grupu spadaju harizmatski pokreti poput Pentakostalaca, pokret koji postoji i unutar Rimokatolicizma.

Prema tome, danas u Hriscanstvu vladaju ova dva ekstremno razlicita shvatanja, autoritarnost naspram samog iskustva..

Iz licnog iskustva znam da su pripadnici ovih verskih grupacija vrlo slabi poznavaoci pisma, jer svoju veru grade na pogresnim temeljima, i nemaju izbalansiranu veru gde ce rec Bozja biti na prvom mestu, a iskustvo proisteci kao proizvod istine koju smo primili..
[FONT=&quot]Znači tvoja Crkva sem kompletne ISTINE, još i najbolje poznaje Bibliju, a to onda rezultira da je ASD – jedina 100 % Božija Crkva na planeti, sa svim ovim učenjima koje imate !?[/FONT]
[FONT=&quot] [/FONT]
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Elen Vajt o Masonima obojeno u plavo velikim slovima jer je važno. Važno je zato što je to rekla Elen Vajt. Evo jedan stih ekskluzivno za one koji stoje u koloni iza nekog čoveka ili žene svog vođe.

1. Korinćanima 3.21-23. Stoga niko da se ne hvali ljudima, jer je sve vaše , bio to Pavle ili Apolos ili Kifa ili svet,ili život, ili smrt ili sadašnje ili buduće sve je vaše vi ste pak Hristovi a Hristos je Božiji.

Evo zašto sam postavio ovaj stih. Adventisti kažu mi smo Elen Vajtovi i Milerovi. JS kažu mi smo Č.T. Raselovi. Pravoslavci mi smo Irinejovi katolici kažu mi smo Papini i svi se hvale svojim vođama .Da li je to ispravno kad pročitamo ovaj stih ? Sve je naše iz čega se učimo i izvlačimo pouke.

Postovanje brayte Peko,
Samo da ti skrenema paznju, da mi NISMO REKLI DA SMO ELENE VAJTOVE NI MILLEROVI.
Samo toliko da znas da si se prevario.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Postovanje brayte Peko,
Samo da ti skrenema paznju, da mi NISMO REKLI DA SMO ELENE VAJTOVE NI MILLEROVI.
Samo toliko da znas da si se prevario.

Sve najbolje

Po tome se prepoznajete kao adventisti jer bez njih vi ne biste bili prvo adventisti pa tek onda hrišćani bili biste samo Hrišćani. To znači da je vaš prvi posrednik običan čovek u vašem slučaju " žena " bez koje ne vidite spasenje. Svaka čast izuzetcima koji ne misle tako. Mislim na one čija se ideologija ne zasniva na principima koje je osnovala Elen Vajt.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
[FONT=&quot]OK, razumeo sam.[/FONT] [FONT=&quot]Iza tvojih tumačenja, znamo već kojih da ne navodim, jer se lista svake nedelje povećava - Stoji Bog ![/FONT] [FONT=&quot]A iza naših Sotona ! I to kako ti to navodiš da bi nas držao u samoobmani.[/FONT] Dobro, hvala na odgovoru, imaćemo to u vidu, pa ćemo ovih 100-tinak vaših jeresi malo bolje pretresti, a prethodno se usrdno moliti Bogu. [FONT=&quot]OK, znači ovo isto važi i za sve ostale Crkve ![/FONT] [FONT=&quot]Sve je njih sotona samoobmanuo, samo vašu nije. Iza vaše stoji Bog ![/FONT] [FONT=&quot]Lepo razmišljanje, hvala.[/FONT] [FONT=&quot]Znači tvoja Crkva sem kompletne ISTINE, još i najbolje poznaje Bibliju, a to onda rezultira da je ASD – jedina 100 % Božija Crkva na planeti, sa svim ovim učenjima koje imate !?[/FONT] [FONT=&quot] [/FONT]
Da tako je..Amin..
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Nas cenjenoi brat Vanhelsing je naj duhovitiji kad se obraca svojoj braci hriscanima, ovim famoznim recima:

Ma kako da ne, Mikane, kako te nije sramota tako da star govoris neistinu?


Vanhelsingu, jesi li tako se derao na svinje kada si ih cuvao u ataru kad ti neka odvoji se od krda?

Vidi se da su ti ostale posledice. Zans poslovica kaze: "s kim si onakav si."

----------------


kao te nije sramota da govoris kako verujes u Hrista ,a ides u crkvu koja je stavila Isusa Hrista na OBELISK!?

Vanhelisngu, mislio sam da na vreme potrazis pomoc jer si u velikoj nevolji, a sada primecijem da ti je i vid popustio. Zar ne bi bilo dobro da se obratis opticaru on bi ti bar u tome mogao pomoci.

Gde si ti nasao obelisk? Covece, zar ne vidis da je to PROZOR U BOJI?
----------------

samo budala nerazume sta to znaci evo gledajte.

Odgovor: Ako ti tako naziuvas one koji nerazumeju, nemoj slucajno da mene u buduce krivis da sam te nazvao budalom, to je tvoja definicija. Ponovo dalazi do izrazaja tvoj sminjarski recnik.
------------------------


A ako si toliko glup pa neznas pomoli se bogu da ti oprosti za neoprostivi greh,da stavite Isusa na obelisk umesto na krst!!!

Vanhelsingu, izgleda da ti ni molitva tu ne moze pomoci.
A zasto bi ti ponovo razapinjao Htrista na krstu?
Sta se sa tobom desava?
Jesi li ti katoliko pa mislis da u svakoj crkvi mora da bude raspelo?

Vanhelisngu,zar si ti zamislio da je Istus razapet u prozoru?

Covese, neprosveceni, zar ne vidis da je to Htristovo uznesenje?
PROCIRAJ Dela 1.10.11. pa nam pokazi gde se tamo nalazi krst?

Citaoci foruma, sada sami procenite ko je... ja ili Helsing?
---------------------
pa nije ni cudo sto vas sotona uzima grehe sveta umesto Hrista.

"Sotona uzima grehe UMESTO HRISTA"! Vanhelsingu to bi mogla biuti hula. Ako ti tako verujes neka ti je serecno, ali mi u to ne verujemo.
------------------


Sram te bilo Mikane i ti ces nam popujes kako je vasa crkva prava.

Samo nastavi sa svojim svinjarlukom Vanhelsingu. Izgleda da to tebi i prilici.

3192587.jpg

FOREST LAKE SEVENTH DAY ADVENTIST CHURCH, APOPKA FLORIDA

Braco hriscani fpormasi, sada svi pogledajte dobro ovaj prozor i Hristoviu sliku Vaznesenja.
Da li jos neko medju vama veruje da je Hrista prilokom vaznesenja jos jednom trebalo razapeti?
Ima li Hristovo raspece ikakve veze sa Njegovim vasznesenjem?
------------------
Nas daroviti Vangelsing jos se nije nasitio prostakluka nego nastavlja:

Sram te bilo Mikane.Gde je KRST!? sta ima Isus bre sa OBELISKOM???

Donbro jutro Vanhelsingu, zar se jos nisi prpobudio? Hristos nije na obelisku, nego je ugradjen u prozor u boji koji se nsalazi na crkvenoj zgradi.
-------------------
Evo jos jedne "lepe" pohvale od naseg cenjenog brata Vanhelsinga:

Nema vecih pretvaraca,izvrtaca,licimera na forumima od vas.


Braco hriscani, kad sagledate sada celu istinu vezanu za taj prozor u boji na kom je zaista lepo naslikano Hristovo vaznesenje, sta milsite, ko ovde izvrce istina a ko je branoi i propoveda?

Svima, pa i Helsingu zelim sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
NASTAVLJAMOI SA ANALIZOM NASE DISKUSIJE....
Na to nas postovani brat Sarrdy me je pitao: A zasto ste isabrali bas globus? Zasto nasu Zemlju? Zasto niste uzelki Mars?
Ljudiu zar ovo niuje prava smejurija? Pa sta ce nam Mars, nismo mi Mardsovci niti propovedamo Marsovcima.
Mi smo jos uvek na Zemlji, tu zivimo ako niste znali, tu propovedamo i delujemo, pa zbog toga smo i uzeli globus.

Neki ovde u svacemu vide masonke simbole, pa i u globusu. Oni tvrde da je globuc masonsko oko.
Ma ljudi manite se gluoposti kakve veze ima globus sa masonima.

Tako smo utrosili grdno vreme braneci se od tih lljudskih fantazoja koje nemaju nicega zajednickoga sa realn9oscu i istinom.

Sta mislite, da li je to raciuonalno iskoristeno vreme i utrosena energija u korisne stvari ili u besmislicu? ...

Miko da li si ovo SANJAO ili SLAGAO !?
Pošto to u postovima nigde NEMA !!!
Ja sam se ubio tražeći kada sam te to pitao i rekao i nigde nema.

Proveri i sam ako ne veruješ.
Pozdrav:


Матеј 12,36 А ја вам кажем да ће за сваку празну реч коју кажу људи дати одговор у дан страшног суда.
 
Član
Učlanjen(a)
06.05.2012
Poruka
2.380
Laodikeja: Moj slucaj je sasvim drugaciji, ja ne mislim, ja se molim Bogu da me on osvedoci u ispravnost odredjenog tumacenja.
Prema tome iza vas stojite vi sami sa svojim licnim tumacenjem pisma koje Sotona koristi da bi vas drzao u samoobmani.


Poniznost, poniznost, brate Laodikeja.
Svi se mi molimo i to istom Bogu, čemu toliko nesloge?! Očito je da ne molimo dobro i da se učinci dobrog duha ne vide na nama. Ja govorim u množini, jer svjesna sam da smo svi u traženju. Istina, našli smo, budući da svatko od nas pripada drugoj crkvi, ali svi smo kršćani, kršteni u Isusovo ime. Ne sramotimo to Ime tim besmislenim riječima: ja sam bolji, ja sam pravi!
Ja te podržavam u tvom odabiru, ako si našao Isusa i Isus tebe u Adventističkoj crkvi, u redu...rasti! Imamo mnogo zajedničkog i na tome treba graditi zajedništvo. Samo se tako možemo svidjeti Gospodinu, jer
"kako je dobro i kako je milo, kao braća zajedno živjeti."
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Po tome se prepoznajete kao adventisti jer bez njih vi ne biste bili prvo adventisti pa tek onda hrišćani bili biste samo Hrišćani. To znači da je vaš prvi posrednik običan čovek u vašem slučaju " žena " bez koje ne vidite spasenje. Svaka čast izuzetcima koji ne misle tako. Mislim na one čija se ideologija ne zasniva na principima koje je osnovala Elen Vajt.

Peko barte, pa zar ces i ti brkatiu pojmove?
Zans i ti sta znaci rec POSREDNIK i ko je POSREDNIK?

"Jedan je Bog i JEWDAN POSREDNIK BOGTA I LJUDI COBVEK HRISTOS ISSUS." 1. Timot8iju 2,5.
Moj jedini posredniik izmedju mene i Boga je Hristos! A tvoj?

Zasto si izneo neistinu, ko to bez zene ne vidi spasenje?

Ljudi mora da priznam da me to vase nerazumno i lazno predstavljanje veoma mnogo zamara.
Ako nemas istinu da izneses, koji te antrag tera da iznosis lazi?
 
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Peko barte, pa zar ces i ti brkatiu pojmove?
Zans i ti sta znaci rec POSREDNIK i ko je POSREDNIK?

"Jedan je Bog i JEWDAN POSREDNIK BOGTA I LJUDI COBVEK HRISTOS ISSUS." 1. Timot8iju 2,5.
Moj jedini posredniik izmedju mene i Boga je Hristos! A tvoj?

Zasto si izneo neistinu, ko to bez zene ne vidi spasenje?

Ljudi mora da priznam da me to vase nerazumno i lazno predstavljanje veoma mnogo zamara.
Ako nemas istinu da izneses, koji te antrag tera da iznosis lazi?


Pre bih rekao da je to tvoj izgovor nego da je moja laž, jer pitah te ako si razumeo da li uopšta možeš da zamisliš spasenja bez Elen Vajt i adventista ? Ako ne možeš onda nam u prenosnom smislu govoriš da smo svi gotovi ako ne pratimo adventiste i Elen Vajt. :acute: Možete li vi da zamislite spasenje bez Elen Vajt ? !
 
LEGEND
Učlanjen(a)
14.09.2009
Poruka
8.464
Poniznost, poniznost, brate Laodikeja.
Svi se mi molimo i to istom Bogu, čemu toliko nesloge?! Očito je da ne molimo dobro i da se učinci dobrog duha ne vide na nama. Ja govorim u množini, jer svjesna sam da smo svi u traženju. Istina, našli smo, budući da svatko od nas pripada drugoj crkvi, ali svi smo kršćani, kršteni u Isusovo ime. Ne sramotimo to Ime tim besmislenim riječima: ja sam bolji, ja sam pravi!
Ja te podržavam u tvom odabiru, ako si našao Isusa i Isus tebe u Adventističkoj crkvi, u redu...rasti! Imamo mnogo zajedničkog i na tome treba graditi zajedništvo. Samo se tako možemo svidjeti Gospodinu, jer
"kako je dobro i kako je milo, kao braća zajedno živjeti."

Ovo što si napisala je sasvim u duhu hriščanstva, bar onom duhu kakvog deklerativno ispovijedate.
Kada sam otvorio ovu temu, otvorio sam je sa namjerom da se upoznamo sa jednom hriščanskom crkvenom zajednicom, koja se dosta razlikuje od onoga što obično podrazumijevamo pod hrišćanstvom. Merđutim, ova tema se pretvorila u svađu, prepucavanja, vrijeđanja i nadmudrivanja ko je prava, a ko kriva vjera. To nije ni malo hrišćanski. Mislim da se rasprave o razlikama u poimanju Biblije mogu voditi na mnogo konstruktivniji i tolerantniji način.
Vrijeme je da malo spustite loptu, jer ste se ionako počeli ponavljati i što je najvažnije, da se prestanete vrijeđati i da, ako je moguće, rasprave vodite u duhu koji zagovarate.
 
Natrag
Top