Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Nemoj se ti brinuti o mom ugled vodi briku o sebi.

Ja sam mislio da diskutujem sa pravoslavcima ceje uvcenje prilicno dobro poznajem,
medjutim, kad pokupim sve vase izjave vi se u mnogo cemu odvajate od Pravoslavne crkve.
Ne kazem da je to lose, ali jeste drugacije.
Jedan ne veruje u Bibliju, drugi odbacije Stari zavet, treci odbacuje ikone i vaseljenske sabore,
pa zasto nam ne kazete da osnivate neku novu sektu pod pokroviteljstvom pravoslavlja, ako je i to tacno.

Ja Sarerdyu dam desetine argumenata iz Biblije, a on smao kaze to je is Starog zaveta.
Oni koji odbacuju Stari zavet ne postuju ni Novi, jer Stari je temelj a Novi krov.
Ako je Isus savetovao "pregledajte Pisma" a u ono vreme postojao je samo Stari zavet, zar to nije dosta za na shriscane?

Pavle dodaje "Sve je pismo od Boga dano", kako onda neko moze reci prihvatam Novi a odbacujem Stari zavet, ako odbacuje jedan odbacuje oba. Eto to stvara tedskocu u diskusiji .

Pa jeste iz starog zaveta to i laik po biblöiji ima da shvati.Vi ne prizmnate Novi zavet,a samo cepate stari,(Jovan 1:[SUP]11[/SUP] K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.- psalam 69 [SUP]8[/SUP] Tuđin postadoh braći svojoj, i neznan sinovima matere svoje.
[SUP] isaija 53: 3[/SUP] Prezren beše i odbačen između ljudi, bolnik i vičan bolestima, i kao jedan od koga svak zaklanja lice, prezren da Ga nizašta ne uzimasmo.
[SUP]Jovan 1:10[/SUP] Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.

[SUP]Jevreima 4:15[/SUP] Jer nemamo Poglavara svešteničkog koji ne može postradati s našim slabostima, nego koji je u svačemu iskušan kao i mi, osim greha.


[SUP]16[/SUP] Da pristupimo, dakle, slobodno k prestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vreme kad nam zatreba pomoć.

A vi cepajte i dalje stari zavet.




Adriane, pa jesi li ti takvoj sekti pripadao? Ako jesi onda zaista te sazaljevam i ja bih pozvao sve da se cuvaju takve sekte, zato bilo bi veoma dobro da nam Adrian kaze kako se zove ta njegoiva bivsa sekta da bismo znali kako da se cuvamo.

Isto tako bilo bi korisno da nam svima kazes kako se zove ta sekta u kojoj se sada okupljate vi bivsi pravoslavci?
Mozda bi bilo korisno da se i od nje ljudi cuvaju.

Zerlim ti sve najbolje

Mikane koliko si Glup!! nije ti na uvredu,ali neznam kako da se izrazim!

Ja se nikad ne bih nazvao adventist,sto znaci lazni hristov dolazak pa ti vidi sta ja to tebi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Из овога можемо да изведемо неколико закључака.

1. Прво и основно је да сте тимски и дириговано деловали, да сте имали задатак да извршите презентацију своје секте.

Adriane, hvala na komplimentu, ali prevario si se, radili smo potpuno nezavisno.

2. Вршили сте анализе својих саговорника да бисте користили спремљене критике за одређену деноминацију, у нашем случају против православља.

Prvo ja mislim da se Pravoslavlje pise velikom slovom. Drugo, ako analiza vesih izjagva i potupaka daje suprotno svedocanstvo zar sam ja za to kriv ili vi?

3. Погрешно нас искључујете из православља јер не видите како се ми опходимо према ближњима и колико љубави имамо.

Adriane, zao mi je, ali to iz vasih izjava i nastupanja zaista nismo primetili. Upravo prema vasem ophodjenju bez ljubavi smo dosli do takvog zakljucksa. Kakva je to ljubav o zive biste nas progutali da vam ne preti robija?

4. Адриан ТВОРИ ДОБРА ДЕЛА у пракси (твори закон), а та дела нису дела закона, већ љубави, жртве за добробит других и сва остала хришћанска дела која можемо наћи у тексту Новога завета и из житија светих, наше браће и сестара који су страдањем доказали своју веру и нама дали пример како хришћанин не прави компромис са светом, већ само за Христа зна.

Adriane, pa gde su ti ta dobra dela nismo mi solepi da ih ne bismo videli? Ne postoje dobra dela koja su suprotna zakon, ako su suprotna ondsa znaj da nisu dobra.

5. Адриан није изјавио да је припадао било каквој секти, Адриан је крштен и део је православне цркве, Богу хвала, а то што му се не свиђа шта се данас дешава, не значи да треба одмах да отрчи у неку секту као ви што урадисте. Диже глас против удруживања са светом, вама, јеретичарима, антихристима и др.
Ни велики свеци нису одлазили у секте, нити су правили своје секте када су их прогонили у цркви. Има оних који су правили секте, али искрени хришћани остадоше у трпљењу и у плачу због дешавања међу свештенством и браћом.

Adriane, nisam ja zaboravio kada si to ovde izjavio da si bio u nekoj sekti i zavhvaljivao si Bogu da te je oslobodio.
Sta te tera da sada menjas izjavu?
Adriane kada ja to kazem ja ne mislim da te kritikujem, ali kada ti kazes da se spasavas Blsagodacu Bozjom kroz Gospoda Isusa Hrista, to je vrlo napredna misao za jednog pravoslavca koji veruje u dobra dela i pomoc od svetitelja. Adriane to je za pohvalu. Isto tako to sto kazes da ne verujes da ce se crkve spasiti, nego pojedini vernici koji iskreno sluze Bogu, pa upravo i ja tako veriujem, ali to ne veruju pravoslavciu. Zar oni ne kazu Hristos je osnovao nasu Crkvu ona ima hirotoniju, u njoj su bili apostoli, ona ima predanja i svetitelje i mi nema sta da se plasimo.

6. Немате појма о православљу и наравно изврћете да постоје посредници осим Христа, јер свеци Божији су наша браћа и сестре, наши узори и заслужују да им се макар имена сећамо. Да не треба можда ваше слике Хелен Вајт да качимо на зид (као ви), а не слику неког свеца и брата? Мени слика свеца не смета јер знам границу између слике и идолопоклонства. Да је ваше иконоборство исправно, ви не би узимали слике Христа и користили их.

Adriane, i ja postujem vase svetitelje, posebno me neki od njih odusevljavaju kao sto je bio Jovan Zlatoust i drugi, ali da li im se ti klanjas i da li im sluzis. Izvini bratko, ali ja nemam sliku Elene Vajt nti sam je ikad imao niti iciju drzim na zidu.
Slazem se da eslike moigu upotrebiiti kao ilustraciuje, ali ne da ima se klanja. Eto Gera je rekao da je prestao da se klanja ikonama i ja mu cestitam na uspehu.


7. Узалуд покушаваш да нас анализираш и сврсташ негде по свом нахођењу, нећеш ни истицањем неких наших разлика успети да нас завадиш или макар разјединиш. Нисмо ми чланови неке секте као ти, ми смо пријатељи и браћа која виде шта се дешава и нешто покушавамо да предузмемо. Марак пишући на форуму, поред практичних ствари које као хришћани чинимо у реалном животу.
Ne zelim ja da vas zavadim niti da vas uclanim u vasu sektu, to smo samo primetili na osnoviu vasih izjava, postupaka i razlika u verovanju, sto za nas postavclja poroiblem, jer ne verujete svi isto, a razlike su prilicno velike i ozbiljne.

"U poravu si Adriane,
i mi smo po neki put vama vratili sto ste nam upakovano poslali, priznajem da ni to nije bilo dobro, ali priznajes li ti da si nas vredjao? "

Где сам вређао? Ако сам описивао оснивање, деловање и манипулације једне секте, то не значи да сам вас вређао као што сте ви мене.
To sto ti nazivas i smatras manipulacijama mi verujemo da je uputstvo Duha Svetoiga i Bozje reci Biblije koje se od srca trudimo sto bolje mozemo da sledimo. Otkudsa ti znas sta se radi u nasoj Crkvi kad nemas pojma sta vertujemo ni sta ucimo? To su samo tvoje predpostavke, koje u mnogo slucajeva nisu istinite. A ako sam analiziras sta si sve rekao za Advetiste, je li ono ti bese si nas nazvao "sekturina"? Pa jos kazes da nas nisi vredjao. Priznaj i ja cu ti kao bratu oprostiti
.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Pa jeste iz starog zaveta to i laik po biblöiji ima da shvati.Vi ne prizmnate Novi zavet,a samo cepate stari,(Jovan 1:[SUP]11[/SUP] K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše.- psalam 69 [SUP]8[/SUP] Tuđin postadoh braći svojoj, i neznan sinovima matere svoje.
[SUP] isaija 53: 3[/SUP] Prezren beše i odbačen između ljudi, bolnik i vičan bolestima, i kao jedan od koga svak zaklanja lice, prezren da Ga nizašta ne uzimasmo.
[SUP]Jovan 1:10[/SUP] Na svetu beše, i svet kroza Nj posta, i svet Ga ne pozna.

[SUP]Jevreima 4:15[/SUP] Jer nemamo Poglavara svešteničkog koji ne može postradati s našim slabostima, nego koji je u svačemu iskušan kao i mi, osim greha.


[SUP]16[/SUP] Da pristupimo, dakle, slobodno k prestolu blagodati, da primimo milost i nađemo blagodat za vreme kad nam zatreba pomoć.

A vi cepajte i dalje stari zavet.


Vanhelisngu,

koji te antrag tetra d aizjavis neistinu?
Ko kaze d ami cepamo samo Stari zavet? Mi priznajemo celu Bibliju, Stari i Novi zavet.
Zato, molim te nemoj o nama davati lazne izjave, suvise je prozirno.


ADVENTISTICKI HRISCANI VERUJU
1.Sveto pismo
Sveto pismo, Starog i Novog zavjeta je pisana Božja riječ data božanskim nadahnućem preko svetih Božjih ljudi koji su govorili i pisali onako kako ih je pokretao Sveti Duh. U ovoj Riječi Bog je povjerio čovjeku znanje potrebno za spasenje. Sveto pismo je nepogriješivo otkrivenje Njegove volje. Ono je mjerilo karaktera, ogled iskustva, autoritativni tumač doktrina i pouzdana zabilješka o Božjim djelima u istoriji. (2. Petrova 1,20.21; 2. Timotiju 3,16.17; Psalam 119,105; Priče 30,5.6; Isaija 8,20; Jovan 17,17; 1. Solunjanima 2,13; Jevrejima 4,12)

 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Adriane, pa jesi li ti takvoj sekti pripadao? Ako jesi onda zaista te sazaljevam i ja bih pozvao sve da se cuvaju takve sekte, zato bilo bi veoma dobro da nam Adrian kaze kako se zove ta njegoiva bivsa sekta da bismo znali kako da se cuvamo.

Isto tako bilo bi korisno da nam svima kazes kako se zove ta sekta u kojoj se sada okupljate vi bivsi pravoslavci?
Mozda bi bilo korisno da se i od nje ljudi cuvaju.

Zerlim ti sve najbolje

Колико је мени познато: ти си бивши православац који је завршио у секти. Уосталом, шта покушаваш са овим? Изгледа да си опет у конфузији. Ја сам остао православац иако су многе владике помахнитале, а то са мном нема никакве везе. Црква није њихова, већ Христова, а ја не желим да ћутим за све што се дешава.

Цркву нису напуштали ни први хришћани када су се појављивале јереси и када су правоверни били нападани од неких главешина. Нити су оснивали секте, нити су улазили у њих. А ти и теби слични увек заврше у сектурини, па их и даље вуче истина и морају повремено да уђу у цркву на литургију. Јер у твојој секти тога нема, ви свештенство не признајете, имате некакве "пасторе", приповедаче и предаваче. Такву цркву Христ није основао. Али сада си неки главешина, дали су ти неку мизерну функцију и плату, само да вараш људе да се приклоне твојој "цркви". Ево какву је Цркву основао Христ:

Апостол Јаков Праведни



Apostoljakovpravedni4.jpg
Апостол Јаков Праведни, брат Господњи икона XVI век




ЈАКОВ ПРАВЕДНИ (грч: Ιάκωβος ο Δίκαιος), Јаков брат Господњи (Iάκωβος ο Αδελφόθεος); писац саборне посланице новозаветног списа с његовим именом - један од Седамдесеторице. Добио је назив Брат Господњи, јер је био син Јосифа, обручника Пресвете Богородице. Када је Јосиф пре смрти делио имање синовима, хтео је један део да остави Исусу Христу, али се браћа успротивише не сматрајући Га својим братом. Јаков Праведни се онда јави да ће Му он препустити део свог наследства. Према предању, ишао је у Мисир са Богородицом и Јосифом, када су бежали од Ирода који је намеравао да убије Богомладенца Исуса.


Јаков Праведни, брат Господњи (Мк 6,3), који није био један од Дванаест Апостола. Писац је Саборне Посланице, која је уврштена у канон Библије. Латинска јерес га погрешно идентификује са Јаковом Алфејевим, што вуче корене од грешке Блаженог Јеронима. Јаков брат Господњи је заправо друга особа - један од 70 Христових ученика (Седамдесеторице).

Нови Завет о Јакову

Био је први Епископ Јерусалимске цркве, "стуб Цркве" (Гал 1,19; 2,9). Јаков и браћа били су познати становништву Назарета (Мк 6,3; Мт 13,55); покушавали су једном да се успротиве његовој јавној служби (Мк 3,21; Мт 12,46-50). Међутим, после Христовог Васкрсења видимо да су они заједно са Апостолима и осталим Хришћанима из Јерусалимске цркве (Дап 1,14). У (1 Кор 15,7) изричито се каже да се Васкрсли Христос јавио Јакову, у Јерусалиму, где је Јаков живео са својом браћом и Богородицом (Дап 1,14). Касније, Јаков постаје Епископ Цркве у Јерусалиму, јер му је Исус Христос дао целу мудрост као Св. Јовану и Петру.

Био је веома угледан у Јерусалиму, јер кад се Св. Петар избавио из тамнице, он каже: "Јавите ово Јакову и браћи" (Дап 12,17). Приликом Павлове посете Јерусалиму, ο којој говори (Гал 2,1-10), Јаков се са Петром и Јованом назива "стубом Цркве", пред којим је Павле изложио свој рад, а који су му дали "деснице заједништва", као и право да са Варнавом може проповедати Хришћанство међу незнабошцима. У дешавањима у Антиохији (Гал 2,11-14) браћа која су дошла из Јерусалима називају се "од Јакова". На Апостолском сабору Јаков заузима главно место и председава. Његов предлог да незнабошци нису дужни испуњавати Мојсијев закон, Сабор усваја (Дап 15). Код њега Св. Павле иде по повратку у Јерусалим са свог последњег мисионарског путовања, када се окупљају све старешине (Дап 21,18).

Остатак живота

Јаков није тражио од Хришћана из незнабоштва да се придржавају Мојсијевог закона, али је као старешина и ЕпископЈерусалимске цркве поштовао Закон и уживао пуно поверење. За њега се зна да никад није пио, нити се шишао или мазао уљем; у Храму се увек молио клечећи. Због свог светог живота назван је Праведни. Игисип сведочи да је Јаков ο празнику Пасхе успешно проповедао Хришћанство, и да је због тога бачен са ивице Храма, зато што се одрекао јудејства. Пошто од пада није био мртав, а и даље се молио Богу, био је каменован и на крају пребијен вратилом. Α према Јосифу Флавију, првосвештеник Анан је после смрти намесника Феста сазвао Синедрион, извео Јакова пред суд и дао га каменовати. Флавије пише да је тај догађај изазвао незадовољство против првосвештеника, јер је убиство извршено у међувремену док није било римског намесника у Јерусалиму.

И тако сконча мученичком смрћу овај преславни апостол Христов и пресели се у царство Господа свога. Беше Јакову 63 године када пострада за Господа свога.


До наших дана је сачувана Литургија Св. Јакова, која се у Српској Православној цркви служи једном годишње, на дан његовог спомена, 23. октобра.

По васкрсењу Своме славноме Господ Исус њему се јавио нарочито, као што сведочи св. Апостол Павле (I Кор. 15). Био епископ у Јерусалиму 30 година, и ревносно управљао црквом Божјом. По указању Господа саставио прву литургију, која је била сувише дуга за доцније хришћане, те су је морали скраћивати св. Василије и св. Јован Златоуст. Обратио многе Јевреје и Јелине у веру Христову. И сами неверни Јевреји дивили су се његовој праведности, и називали су га Јаковом Праведним.

Далеко сте ви од Цркве, увек ћете бити секта јер се противите истини, измишљате и изврћете јеванђеље и сведочанство вам је од лажног пророка.

"To sto ti nazivas i smatras manipulacijama mi verujemo da je uputstvo Duha Svetoiga i Bozje reci Biblije"

Наравно да само можете да верујете, а то што није истина није битно. Зато апостол и каже: жигосани по савести, у лицемерју лажа, бране људима да једу оно што Бог створи, а једу они који спознаше истину на захвалност. Ако сам напустио "Вавилон", (успротивио се екуменистичкој јереси), то не значи да сам одмах отрчао у неку секту као ти. Мој глас се и даље чује, Богу хвала. Срећом да има још православаца који неће у загрљај са јеретичарима. А да ли ја пишем православље великим или малим словом, то је само још једна мала лицемерна опаска. А то што је вама сотона великим словом и што греси праведника прелазе на њега, то нема никакве везе?

Наравно, ви верујете да вам Дух сведочи, а само су вас тако "обрадили", а ви обрађујете новопристигле у вашу секту. Провидно је како се играте и измишљате. Стварно мислиш да нико не може да провери или да добро не види? Ако тако мисли, још си у већој "конфузији" него што мислим. Знам ја, није лако све ово. Ипак си толике године уложио у ту секту, добио неку фотељу и углед, па сад се нашао неко ко ти говори да си јеретик. Тешко се то прихвата, за право покајање треба много снаге и карактера, а треба се и одрећи функције и фотеље.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Vreme milosti

Idemo dalje da vidimo koliko to jeresi imaju Adventisti.
Takođe da vidimo koliko su Adventisti iskreni u svom nastupu, i koliko žele da upoznaju druge sa njihovom ’’naukom’’ ?
Pitanje za Miku i Laodikeju:

Šta nam možete reči o VREMENU MILOSTI !?
Kada ono počinje i kada ono prestaje. Onako kako naučava Crkva ASD ?
Da vidimo da li vam je to Biblijsko naučavanje ili možda ljudsko !

Pozdrav, hvala.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Adriane, pa jesi li ti takvoj sekti pripadao? Ako jesi onda zaista te sazaljevam i ja bih pozvao sve da se cuvaju takve sekte, zato bilo bi veoma dobro da nam Adrian kaze kako se zove ta njegoiva bivsa sekta da bismo znali kako da se cuvamo.

Isto tako bilo bi korisno da nam svima kazes kako se zove ta sekta u kojoj se sada okupljate vi bivsi pravoslavci?
Mozda bi bilo korisno da se i od nje ljudi cuvaju.

Zerlim ti sve najbolje
Sta ces Mikane nasa sekta je stara 2012g a tvoja?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Adriane, pa jesi li ti takvoj sekti pripadao? Ako jesi onda zaista te sazaljevam i ja bih pozvao sve da se cuvaju takve sekte, zato bilo bi veoma dobro da nam Adrian kaze kako se zove ta njegoiva bivsa sekta da bismo znali kako da se cuvamo.

Isto tako bilo bi korisno da nam svima kazes kako se zove ta sekta u kojoj se sada okupljate vi bivsi pravoslavci?
Mozda bi bilo korisno da se i od nje ljudi cuvaju.

Zerlim ti sve najbolje
Dobro si rekao : ,, Možda ''. Zato treba otvoriti TEMU za to pa OTKRITI !
Jer ako na temi ADVENTISTI, budemo otkrivali sve druge sekte, Crkve i pokrete, onda će nam na sf-u trebati samo par tema.
I nikada nećemo OTKRITI, da li se ljudi trebaju čuvati Adventističke sekte, jer od svih ostalih sekti i pojedinaca o kojima diskutujemo, nećemo ni doći do Adventizma na temi ADVENTISTI !
Jer vi niste odgovorili na 100 pitanja u zadnjih 30-40 stranica vezanih za Adventizam, a hoćete na temi ADVENTISTI da diskutujete o sekti kojoj pripada Adrian, a i da ne znate koja je to sekta i da li uošte postoji !?

Zato Miko predlažem da na temi ADVENTISTI, mi lepo pričamo o Marsovcima, Jupirarijancima i parenju vizonskih pacova sa Madagaskara i Bornea ! A može o o nepravdi u Gvineji-Bisao i Moldaviji.
Da li se slažeš ?
Ionako vidiš da Jurivaka ne reaguje na spamove.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
No neodgovori mi ti, ko stoji iza nas koji osporavamo Adventnu Crkvu, a naročito Adventno učenje. Jer ako iza tebe stoji Bog i On te je osvedočio i podigao, a mi imamo barem 100 različitih tumačenja Biblije od tebe, ko onda stoji iza nas !?

Jer kako će Bog 100 ISTINA da otkrije tebi, a nama SVE SUPROTNO !?

Molim za odgovor.

Vama nije otkrio Bog licno osvedocivsi vas svojim Duhom, vec je vase tumacenje proisteklo iz vaseg licnog shvatanja pisma po principu JA PROCITAM - JA MISLIM DA TO ZNACI TO.

Moj slucaj je sasvim drugaciji, ja ne mislim, ja se molim Bogu da me on osvedoci u ispravnost odredjenog tumacenja.
Prema tome iza vas stojite vi sami sa svojim licnim tumacenjem pisma koje Sotona koristi da bi vas drzao u samoobmani.


A šta misliš kada bi pitali vernike Mormonske Crkve ili Jehovinih svedoka ili Sajentologa ili Nazarena ili Pentakostalaca, ili............na kom su oni putu šta bi odgovorili !?
Ili kada bi njih iste pitali na kom putu je Adventna Crkva – Šta bi odgovorili !?

Jedno je sta ljudi kazu a sasvim drugo sta predstavlja istinu, jer samoobmana je vesto sotonino orudje kojim uverava da nesto jeste tako i ako nije.


Opet jedno lepo pitanje:
Šta misliš da li u drugim Hrišćanskim Crkvama ima vernika (npr. navedenim onim gore) koji govore za sebe da ih je Bog podigao, da im se Bog javlja, da komunicira sa njima, da im govori u snu, da ih je osvedočio ko zna koliko puta, da................ ?

Sto se ovoga tice postoje tri grupe, u zavisnosti od taktike koju sotona koristi u obmanivanju, i samih dogmi odredjene verske grupe ili zajednice;

Prva grupa u koju spada vecina danasnjeg verskog sveta nema nikakva licna iskustva, ili pak ne veruju da covek moze imati ikakva iskustva te vrste, osvedocenja, snove, znakove, ili da se Bog licno javlja ljudima i da im Govori.
Ova grupa se koncentrise na veru u ljudske autotitete koji razmisljaju u njihovo ime, i to je zvanicno ucenje koje takve zajednice promovisu, u ovo spadaju tradicionalisticke crkve, Jehovini svedoci koji otvoreno kazu da iskustva ovakve vrste nisu moguca, i da se Bog ne otkriva na taj nacin u novozavetnom periodu, vec da treba verovati u autoritet koji su razliciti, u tradicionalnim crkvama Patrijarsi i Vladike, Papa, koji su nepogresivi, a kod Jehowinih svedoka rab dobri i vjerni odnosno njihova organizacija koju smatraju nepogresivom

U drugu grupu spadaju oni koji imaju iskustva, i to uglavnom iskustva primanja duha, padanja u trans prilikom cega dozivljavaju ekstaze jako izrazenih osecanja, govorenja cudnih jezika, itd.
Ovi ljudi se uzdaju u sam dozivljaj ili svoja osecanja i njime mere sve, pa cak i rec Bozju.
U ovu grupu spadaju harizmatski pokreti poput Pentakostalaca, pokret koji postoji i unutar Rimokatolicizma.

Prema tome, danas u Hriscanstvu vladaju ova dva ekstremno razlicita shvatanja, autoritarnost naspram samog iskustva..

Iz licnog iskustva znam da su pripadnici ovih verskih grupacija vrlo slabi poznavaoci pisma, jer svoju veru grade na pogresnim temeljima, i nemaju izbalansiranu veru gde ce rec Bozja biti na prvom mestu, a iskustvo proisteci kao proizvod istine koju smo primili..

 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
NASTAVLJAMOI SA ANALIZOM NASE DISKUSIJE

Proveli mso mesecima u diskusiji zato sto su neka nasa cenjena braca pravoslavci po svaku cenu nastojala da dokazu da su Adventisti masoni. Adrian je otvorio tu diskusiju nekakvom masonskom slikoma koja nema nikakve veze sa adventistima.

Naj zanimljiviji je u tome bio nas brat Gera. On je za mene posebno dobgar, iskren i posten hriscanoinin a sto na zalost nisu svi takvi. Gera, Adrijan i ja smo se slagali u diskusiji sa Jehovnim svedocima i o ekumeniuzmu. Medjutim, na ovoj temi u pocetku Gera izjavljuje pred svima da je postao neprijatelj Adventista. Nema problema, mi i dalje ostajemo braca, jer Isus je rekao da se cak i molimo za svoje neprijatelje.

Brat Gera je ulozio izvanredne napore i po intetrnetu sakiupljao kojekakve zgadije, kuke i karike koji pripadaju raznim kultovima i sektama, ali koji nemaju veze sa adventistima. Zaista je smesno kad su pronasli neke slike osoba koje su zatvorile jedno oko, slikane iz profila, sto ne mora imati nikakve veze sa masonima, i svu tu zgadiju pokusali su da pripisu advenbtistima, a to je samo dobro za humor a nisu nikakvi argumenti u prilog ictine.

Slatko sam se nasmejao, kad su pronasli sliku Predsednika Adventisticke crkve slikenog pored globusa. I za nas sledilo je pitanje: Sta sada imate da kazete? Samo sto nisu rekli "EUREKA!" Pa ovo covek da ne veruje. Kakva smejurija!
Predsednik se llsikao pored globusa koji je uvek na glavnom ulazu u dvorano na svakom zasedanju Sabora Crkve.
Objasnio sma da globus predstavlja ceo svet, sve natrode na zemlji kojima adventristi propovedaju Jevsandjejle.
Kad je bilo malo adventista u svetu na tom globusu bila su osvetljena mesta u kojijm sve zemljama se nalaze adventisti, crkve, pokrajinske uprave, unije, skole, bolnice i slicno; medjutim to vise nije moguse staviti i u najveci globus, ali globius je uveka tamo na ulazu, jer prerstavlja rad Crkve u svim zemljama sveta.

Na to nas postovani brat Sarrdy me je pitao: A zasto ste isabrali bas globus? Zasto nasu Zemlju? Zasto niste uzelki Mars?
Ljudiu zar ovo niuje prava smejurija? Pa sta ce nam Mars, nismo mi Mardsovci niti propovedamo Marsovcima.
Mi smo jos uvek na Zemlji, tu zivimo ako niste znali, tu propovedamo i delujemo, pa zbog toga smo i uzeli globus.

Neki ovde u svacemu vide masonke simbole, pa i u globusu. Oni tvrde da je globuc masonsko oko.
Ma ljudi manite se gluoposti kakve veze ima globus sa masonima.

Tako smo utrosili grdno vreme braneci se od tih lljudskih fantazoja koje nemaju nicega zajednickoga sa realn9oscu i istinom.

Sta mislite, da li je to raciuonalno iskoristeno vreme i utrosena energija u korisne stvari ili u besmislicu?

I dok jos neki medju vama niste bili nacisto sa tim da li su Adventisti masoni ili nisu, najzad sam prilozio zvanicnu izjavu Elene Vajt, koja je do temelja porosila sve te kule u oblacima i dokazala da zaista adventisati nemaju nikakve veze sa Slobodnima zidarima.


ELEN VAJT O MASONIMA

Elen Vajt u svojoj knjizi “Evangelizam”, cello poglavlje, TAJNA DRUSTA, posvetila je Slobodnim zidarima ili masonima. Svakako ce vas zanimatai sta ona o njima pise, a to je i glediste Adventisticke crkve na sva tajna drustva medju kojima su i masoni.

“Opasnost tajnih drustava

Gospodnje uputstvo ‘ne vucite u tudjem jarmu nevernika’ ne odnosi se samo na brak izmedju hriscanina i nevernika, nego i na sve saveze u kojima se stranka dovodi u prisne odnose i u kojima je sklad duha i akcija neophodan.

Gospod je objavio preko proroka Isaije: ‘Zdruzujte se narodi, ali cete se potrti. Cujte svi koji ste u daljnoj zemlji: oruzajte se, ali cete se potrti. Dogovarajte se, dogovor ce vam se razbiti’…” Isija 8,9-13.

Neki su u nedoumici da li je na mesto ako hriscanin pristupi Slobodnim zidarima i drugim tajnim drustvima. Neka svi koji postavljaju ovakva pitanja razmisle o navedenom biblijskom tekstu. AKO SMO UOPSTE HRISCANI, mi to moramo biti svuda; mi mora da razmisljamo i postujemo uputstva koja su data da bi od nas ucinila hriscane u sklsadu sa merilima Bozje reci.

Prihvativsi Hrista kao svoga Otkrupitelja, prihvatili smo uslov pod kojim se postaje Boizji saradnik. Ucinili smoi zavet s Njim da celi pripadamo Njemu, da kao verni pristavi Hristove milosti radimo na izgradnji Njegovog carstva u svetu. Svaki hriscanin se obavezuje da posveti um, dusu i telo Onome koji je platio otkupninu za nase duse….

Iako u tim drustvima moze biti mnogo toga sto izgleda dobro, ipak je sa tim pomesano mnogo onoga zbog cega od dobra nema nikakve koristi i sto ta drusta cine stetnim po dusu…

Oni koji ne prave razliku,’iuzmedju onoga koji sluzi Bogu i onoga koji Mu ne sluzi’ mogu da budu ocarani tim drustvima, KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOGA SA BOGOM.


Medjutim, nijedan ozbiljan hriscanin ne moze da napreduje u takvoj sredini. TU NEMA ZIVOTOTVORNE ATMOSFERE NEBA. Njegova dusa je pusta i on oseca da mu je uskraceno osvezenje Svetoga Duha, kao Gelvujskoj gori rosa i kisa…

Hristos nece nikada navesti svoje sledbenike da daju zakletve koje bi ih ujedinile sa ljudima KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOIGA SA BOGOM, koji ne stoje pod vladajucim uticajem Njegovog Svetog Duha. Jedino pravo merilo karaktera je sveti Bozji zakon i nemoguce je da se oni koji ovaj zakon cine pravilom svoga zivota povezu u tajno i srdacno bratstvo KOJI BOZJU ISTINU PRETVARAJU U LAZ I OMALOVAZAVAJU BOZJI AUTORITET…

Oni koji STOJE POD KRVLJU NATOPLJENOM ZASTAVOM KNEZA EMANUIULA NE MOGU BITI CLANOVI SLOBOIDNIH ZIDARA, NITI BILO KOJE TAJNE ORGANIZACIJE. Pecat zivoga Bodga nece primiti niko ko odrzava takvu vezu, nakon sto je svetlost istine obasjala njegovu stazu.

Gospod kaze: ‘IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ I ODVOJTE SE OD NECISTOTA NJIHOVIH’…

Evangelizam str. 617 - 623

Ovo je stavilo krunu nase diskusije o odnosu Adventista prema Slobodnim zidarima i nadam se da ste svi vi koji iskreno istrazujete istinu mogli da shvatite da Adventisti nemaju nikakve veze sa mazonima.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
05.11.2010
Poruka
1.246
Elen Vajt o Masonima obojeno u plavo velikim slovima jer je važno. Važno je zato što je to rekla Elen Vajt. Evo jedan stih ekskluzivno za one koji stoje u koloni iza nekog čoveka ili žene svog vođe.

1. Korinćanima 3.21-23. Stoga niko da se ne hvali ljudima, jer je sve vaše , bio to Pavle ili Apolos ili Kifa ili svet,ili život, ili smrt ili sadašnje ili buduće sve je vaše vi ste pak Hristovi a Hristos je Božiji.

Evo zašto sam postavio ovaj stih. Adventisti kažu mi smo Elen Vajtovi i Milerovi. JS kažu mi smo Č.T. Raselovi. Pravoslavci mi smo Irinejovi katolici kažu mi smo Papini i svi se hvale svojim vođama .Da li je to ispravno kad pročitamo ovaj stih ? Sve je naše iz čega se učimo i izvlačimo pouke.
 
Poslednja izmena:
Natrag
Top