Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Све те секте исто говоре својим заробљеним душама. Тако их држе у лажној сигурности и убеђењу да ће бити изгубљени ако напусте секту. Веома су убедљиви када говоре да Господ са њима комуницира и да им даје инструкције. На те превање могу да наседну само богобојазни људи, који су издресирани да се боје и онога шта секта говори (или вођа секте - пророк или месија), и све то кроз Библијске стихове. Уместо да људи буду у (с)покоју јер су спашени Христовом Жртвом и својом вером, да се свакодневно радују у Христу, да своју тугу лакше надјачају надом кроз љубав, они стрепе шта ће сектурина да каже. Да се негде не огреше о њена правила. Погибао им не гине шта чине са душама људи, какве све смицалице користе да лове и држе свезане за јереси те душе.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ono sto sigurno znam a sto me je Gospod osvedocio putem njegove reci i Duhom svojim je to da vi u svakom slucaju ne radite Bozji posao, vec se svesno ili nesvesno borite protiv Boga misleci pritom da sluzite Bogu, odnosno nalazite se u samoobmani i druge obmanjujete.

Tipican odgovor s farisejskog gledista!! Kao da citam bibliju u ovom momentu,mislim na citate kada su samog Isusa nazvali djavolom!!!

Lepo im rece Isus,rode necasni vas otac je djavol gledate Oca pred sobom i nepoznajete ga(Vidi jovan 1:1:14)a vi subotari subote drzite???

Nije poznato na protezenju od 2012 godina da je bilo koja crkva drzala subotu osim sinagoga,sto je i realno jer su oni od 8 dana posle rodjenja obrezani i u zakonu su po avramskom zakonu,sinajskom.Taj zakon se odosio samo na jevreje i nikog vise i dan danas je tako,svaki jevrejin ce ti reci,ako zelis da budes jevrejin moras se (Obrezati i automacki primas zakon koji je dan na sinaju)to jasno pise u bibliji u 5 Mojs 5 za strance.
Posto vi niste obrezani i niste javno po jevrejski primili zakon tore,vi cak nemate to pravo da svetkujete subotu,jer niste obrezani,znaci da niste u zakonu do kraja,ko jedan zakon ne ispuni gresan je Bogu,mislim na zakon tore,avrama.

Ne samo jevrejin a i musliman svaki ce vam reci,ako se ne obrezes ti nemozes biti muslim!takodje ni jevrejin tj nisi u zakonu tore s sinaja. JASNO????
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Све те секте исто говоре својим заробљеним душама. Тако их држе у лажној сигурности и убеђењу да ће бити изгубљени ако напусте секту. Веома су убедљиви када говоре да Господ са њима комуницира и да им даје инструкције. На те превање могу да наседну само богобојазни људи, који су издресирани да се боје и онога шта секта говори (или вођа секте - пророк или месија), и све то кроз Библијске стихове. Уместо да људи буду у (с)покоју јер су спашени Христовом Жртвом и својом вером, да се свакодневно радују у Христу, да своју тугу лакше надјачају надом кроз љубав, они стрепе шта ће сектурина да каже. Да се негде не огреше о њена правила. Погибао им не гине шта чине са душама људи, какве све смицалице користе да лове и држе свезане за јереси те душе.

Vidis bratko Adrijane! njima je vazno sta kaze Miler,bela, a to sto su govorili Sv Oci na protezenju 2000g nista!!!!Njima Sveti sava nista neznaci,koji je podigao srpski narod,opismenio ga,koja su se cudesa desavala u prvoslavnim manastirima itd.Sta taj ladokejac zna sta je to Manastir?gde sam se ja licno isceljivao ne lecio a ISCELJIVAO!!!!Kako to objasniti zapadnim crkvenim verovanjima?Ja samo kad pogledam TV gde tipa adventisti poloze ruke na vernika i on je isceljen,mislim na pastora kao sto je nas Ladokejac a tamo vidis li imaju samu savremenu kliniku za presadjivanje organa?zar ti to nista ne govori?daj malo da pobijemo narod kaze amer! nasim advetima trebaju organi, ima nas mnogo milionera-milijardera-masona ne umire nam se.

Od koliko srba je s kosova samo odneseno organa u tu prokletu od Boga ameriku?to je potvrdila i ona zena sto je bila nekad generalnui sekretar,u svojoj knjizi.

Da kazem iskreno nije mi poznato da je Ortodoxna crkva pravila bolnice kroz svu istoriju Hriscanstva! a uvek se molila za isceljenje svojih vernika od tuda su i poznata isceljenja cudotvorna.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Bozja rec napominje: "NEKI SE PUT COVEKU CINI PRAV A KRAJ MU JE PUT K SMRTI" a vi tvrdite da idete pravim putem a u stvari je suprotno.

A otkud ti to znas da bas ti neides tim putem????I kako ti to dokazujes da mi idemo krivim putem?Isus kaze neverujte svakom duhu,ako kazu eno ga Isus u sobi,Pustinji, u hotelu neverujte,jer ce se sin pojaviti u svoj svojoj slavi na nebu od istoka do zapada.

Ti svesno unizavas Boga da je andjelce!!!a ovamo govoris da je Bog,nisi ni svestan sta ti bre zapravo radis.

Primio si zakon tore a nisi ni svestan da si vec osudjen zbo nje jer nisi ispunio zakon do kraja!!!bas mi te zao Ladokejac dobar si vernik,samo u krivu.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Da me u ovo nije osvedocio sam Bog ja bih vam rekao da je to samo moje misljenje ili da jednostavno neznam sta je u pitanju, ali i to je cak pitanje zato sto imamo rec Bozju koja sama po sebi razotkriva lazi i odvaja ih od istine, ovako imam puno osvedocenje od Boga u ono sto kazem i Bozji mir, i imam rec Bozju koja podupire osvedocenje Duhom..

Koji Bog?proveravajte duhove,i djavo se pojavljuje u obliku svetla(svetlonose)Jer onajkoji neveruje da se Bog ovaplotio u telu antihrist je,tako se proveravaju duhovi.

A posto polako izbacujete KRST CASNI i stavite Obeliske pa jos i Hrista na njega jasno je koji bog vama i vasom crkvom upravlja.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
A i ti Vanhelsgu, dosdan si sa tim tvojim istim pitanjima koja neprestano ponavljas.
Ako nemas nista drugo naujboli je je da i ti cutis.

Sve najbolje

Ponavljacu sve dok nedate prave odgovore koji su biblijski dokazani.

Znam ja da me nevolis Mikane jer imam Bozji oklop i oruzije (MAC SA DVE OSTRICE)
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
POSTOVANJE BRACO I SESTRE FORMASI

Video sam da me trazite, izgleda da su me neki od vas i sanjali.
Najpre da vma kaze razlog zasto me nije bilo na forumu. Bio sam 10 dana nap utu. Ponekad sam ugrabio malo vremena da se javim ali samo na kratko.

Drugo sto je najvaznije, resio sam da napravim pregled naseg ucesca na ovoj temi i to mi je uzelo 5 punih dana.

Tema Adventisti izgleda da je najuspesnija tema na ovom forumu.
Otvoriuo ju je urednik Jurivaka 12.08.2010, pre dve godine, kojoj je on da i uvod. Neki od vas rekste da je Jurivaka deista, ako sam to dobro zapamtio, a ja vam kazem da je on bolji hriscaninin od mnogih nas na forumu. On je bez ikakvog uvelicavanja ili podcenjivanuja dao odlican istorisi uvod ovoj temi sto je za pohvalu.

Kao sto i sami vidite, do sad je prilozeno 2,430 postova, a temu je posetilo 48,480 ljudi. Ovo je odlican uspeh.

Secate se vi koji ste od pocetka bili na ovoj temi, neko od pravoslavaca predlozio je da se svi pravoslavni povuku i da na taj nacin sprece svaku diskusiju. On se ubrzo i jeste povukao, ali vi ste i dalje ostali i mi vam se od srca zahvaljujemo.

Iako su mnogi od vas ovde imali zadatak da nas kritikuju da bi umanjili uticaj Hriscanske adventisticke crkve, neki su nas cak i vredjali, ali pored svega toga vi ste nam bili od velike pomoci i mi vam se zahvaljujemo. Vi ste nam u toku ove dve godine dali priliku da javno govorimo o svom verovanju, a to je za hriscane veoma vazno. Isus je rekoa: “Vi ste videlo svetu”, i mi se trudimo da to i budemo.

Ovo su teme koje su najvise bile na udaru

Tema o suboti uvrstana je u 150 postova, sto pokazuje veliki intererds vecina ucesnika za ovaj predmet.

Preko 93 posta su uzela u obzir Bozji zakon, on je drugi po redu.
O gresima koje drugi jarac nosi stoni raspravljalo je 31 post.
O Eleni Vajt bavili su se 28. postova, o nedelji 26, o desetku 20.
U 37 postova izneli smo Adventisticki hriscani veruju. U 18 postova diskutoivali smo o Hristovom Bozanstvu, a u 11 o Trojstvu.

Generalno obelezje
U vecini slucajeva, postavljana su beskonacno ista pitanja na koja je sledio skoro isti i odgovor, tako da su to bila nekorisna ponavljanja. Vecina od nasih sagovornika su kopirali i pejstirali iste tekstove koji cesto nemaju veze sa predmetom. To se da primetiti posebno u poslednjih nekoliko meseci.

Auuuuuuuuuuu Mikane al si se sad obrukao!!!!
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702


Generalno obelezje
U vecini slucajeva, postavljana su beskonacno ista pitanja na koja je sledio skoro isti i odgovor, tako da su to bila nekorisna ponavljanja. Vecina od nasih sagovornika su kopirali i pejstirali iste tekstove koji cesto nemaju veze sa predmetom. To se da primetiti posebno u poslednjih nekoliko meseci.

Neka forumasi sami pregledaju postove ako je neko i spamovao temu to ste bili vi ADVENTISTI.

Ko ponavlja pitanja?samo onaj koji nije dobio odgovor!!!a posto ste lukavi ko lije vi ili lupate spam,ili zatrpavate stranicu glupostima samo da se ne vide pitanja,iz tog razloga se i dupliraju PITANJA:
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Auuuuuuuuuuu Mikane al si se sad obrukao!!!!

Nemoj se ti brinuti o mom ugled vodi briku o sebi.

Ja sam mislio da diskutujem sa pravoslavcima ceje uvcenje prilicno dobro poznajem,
medjutim, kad pokupim sve vase izjave vi se u mnogo cemu odvajate od Pravoslavne crkve.
Ne kazem da je to lose, ali jeste drugacije.
Jedan ne veruje u Bibliju, drugi odbacije Stari zavet, treci odbacuje ikone i vaseljenske sabore,
pa zasto nam ne kazete da osnivate neku novu sektu pod pokroviteljstvom pravoslavlja, ako je i to tacno.

Ja Sarerdyu dam desetine argumenata iz Biblije, a on smao kaze to je is Starog zaveta.
Oni koji odbacuju Stari zavet ne postuju ni Novi, jer Stari je temelj a Novi krov.
Ako je Isus savetovao "pregledajte Pisma" a u ono vreme postojao je samo Stari zavet, zar to nije dosta za na shriscane?

Pavle dodaje "Sve je pismo od Boga dano", kako onda neko moze reci prihvatam Novi a odbacujem Stari zavet, ako odbacuje jedan odbacuje oba. Eto to stvara tedskocu u diskusiji .
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Све те секте исто говоре својим заробљеним душама. Тако их држе у лажној сигурности и убеђењу да ће бити изгубљени ако напусте секту. Веома су убедљиви када говоре да Господ са њима комуницира и да им даје инструкције. На те превање могу да наседну само богобојазни људи, који су издресирани да се боје и онога шта секта говори (или вођа секте - пророк или месија), и све то кроз Библијске стихове. Уместо да људи буду у (с)покоју јер су спашени Христовом Жртвом и својом вером, да се свакодневно радују у Христу, да своју тугу лакше надјачају надом кроз љубав, они стрепе шта ће сектурина да каже. Да се негде не огреше о њена правила. Погибао им не гине шта чине са душама људи, какве све смицалице користе да лове и држе свезане за јереси те душе.

Adriane, pa jesi li ti takvoj sekti pripadao? Ako jesi onda zaista te sazaljevam i ja bih pozvao sve da se cuvaju takve sekte, zato bilo bi veoma dobro da nam Adrian kaze kako se zove ta njegoiva bivsa sekta da bismo znali kako da se cuvamo.

Isto tako bilo bi korisno da nam svima kazes kako se zove ta sekta u kojoj se sada okupljate vi bivsi pravoslavci?
Mozda bi bilo korisno da se i od nje ljudi cuvaju.

Zerlim ti sve najbolje
 
Natrag
Top