Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Pojedini ovde optuzuju da se ne citaju njihovi komentari, a izgleda je suprotno, jer je dat ocigledan dokaz da je uz odbacivanje Hrista kao Mesije jedan od razloga razorenja Jerusalima i krsenje Bozjih zapovesti i subote, i da se prorocanstvo iz 3 knjige Mojsijeve doslovno ispunilo u dogadjajima opsade Jerusalima od strane Rimljana 70 godine nove ere.
Jevrejski istoricar Josif Flavije u delu "JUDEJSKI RAT" opisujuci desavanja u samom gradu, upravo govori o strasnim prizorima gladi unutar zidina Jerusalima, i primera kanibalizma - jedenja mesa od sinova i kceri od strane pojedinaca, kao i kasnije rasejanje Jevrejskog naroda po celom svetu.
Opet ti Copy/paste Adventistički materijal ! Samo da bi uvukao ljude u tvoju Crkvu i putem desetka, priloga i ostavštine opelješio ih.

Pa jel sam ti lepo dao stih koji govori da taj događaj koji opisuje Josif Flavije, nije zbog 3-će i 4-te i koje već knjige Mojsijeve, već zbog Hristovog ubistva !
Koja crna kazna za Judejce, što nisu poštovali SUBOTU. To su notorne gluposti. Biblija lepo kaže da je to razrušenje došlo zbog izdaje Hrista i Njegovog smaknuća!



"Држите суботе моје, и светињу моју поштујте; ја сам Господ.
Ако узживите по мојим уредбама, и заповести моје уздржите и ушчините,

Даваћу вам дажд на време, и земља ће рађати род свој, и дрвета ће у
пољу рађати род свој;
И вршидба ће вам стизати бербу виноградску, а берба ће виноградска
стизати сејање, и јешћете хлеб свој до ситости, и живећете без страха
у земљи својој.
Јер ћу дати мир земљи, те ћете спавати а неће бити никога да вас
плаши; учинићу, те ће нестати зле звери из земље, и мач неће пролазити
преко ваше земље.
Него ћете терати непријатеље своје, и падаће пред вама од мача.
Вас ће петорица терати стотину, а вас стотина тераће десет хиљада, и
падаће непријатељи ваши пред вама од мача..."

"Ако ли ме не узаслушате, и не учините све ове заповести,
Ако повргнете уредбе моје и души вашој омрзну закони моји да не
творите све заповести моје, и раскинете завет мој,
И ја ћу вама учинити ово: Пустићу на вас страх, суву болест и врућицу,
које ће вам очи искварити и душу уцвелити; и залуду ћете сејати семе
своје, јер ће га јести непријатељи ваши.
И окренућу лице своје насупрот вама, и сећи ће вас непријатељи ваши, и
који мрзе на вас биће вам господари, и бежаћете кад вас нико не тера.
Ако ме ни тада не станете слушати, караћу вас још седам пута више за грехе ваше.
Потрћу понос силе ваше, и учинићу да небо над вама буде као гвожђе, а
земља ваша као бронза.."


"Ако се ни од тога не поправите, него ми још узидете насупрот, И ја ћу вама ићи насупрот, и бићу вас још седам пута више за грехе ваше.
Пустићу на вас мач, који ће осветити мој завет; а кад се слежете у градове своје, тада ћу пустити помор међу вас, и бићете предани у руке непријатељу.
И кад вам сломим потпору у хлебу, десет ће жена пећи хлеб ваш у једној пећи.
Ако ме ни тако не станете слушати, него ми узидете насупрот,
И ја ћу вама с гневом ићи насупрот, и седам пута већма караћу вас за грехе ваше.
И јешћете месо од синова својих, и месо од кћери својих јешћете.
Развалићу висине ваше, и оборићу идоле ваше, и метнућу трупове ваше на трупове гадних богова ваших, и мрзиће душа моја на вас.
И обратићу градове ваше у пустош, и разорићу светиње ваше, и нећу више мирисати мириса вашег.
И опустећу земљу да ће јој се чудити непријатељи ваши, који ће живети у њој.
А вас ћу расејати по народима, и учинићу да вас гоне с голим мачем; и земља ће ваша бити пуста и градови ваши раскопани"
Nađi mi POLA STIHA U BIBLIJI da ovo što si izneo važi i za Hrišćane, a ja ću ti naći 10 celih stihova da izneto važi samo za Jevreje.
Znači 20 X više !
Ako uopšte uspeš da nađeš i tih pola stiha !?
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
UZROCI NESPORAZUMA

U diskusiji cesto smo dolazili do nesporazuma pa cak i do siukoba. Zasto?
Prvo, mi Adventidsti mislili smo da razgovaramo sa pravolsavcima cije verovanje nam je poznato; medjutim, kroz diskusiju saznali smo ono sot pre toga nismo znali, da ovi pravoslagvci nisu isti kao oni koje smo ranija poznavali.


Adrian uopste nema pravoslavni koncept vetrovanja, nego blizi je protestantima. On ne istice dobra dela, sto obicno cine pravoslavni, nego istice veru u Gospoda Isusa Hrista, tako on je blizi nama nego pravoslavnima. To je jako vazna tacka hriscanskog verovanja od kog zavisi spasenje. Mozda je to zbog toga, kao sto je sam Adrian izjavio, da je ranije pripadao nekakvoj sekti. To je zaista dobro i pravilno verovanje koje je i za nas veoma vazno.


Vanhelsing odbacuje vaznu istinu da je Hristos “Posrednik Boga i ljudi”, 1. Tim 2,5, iako je to posebno i jasno izrazeno u Novom zavetu; dok Adrian priznaje da je Hristos Posrednik Boga i ljudi. Sve se to ne slaze sa klasicnim pravoslavnim verovanjem koje istice da je i Marija posrednik i svi sveci. Tako vidite da je i medju njima zbrka i trajni nesporazum, ali izgleda da su svi u sukobu sa Prvaoslavnom crkvom. Adrina se cak slaze sa protom Zarkom Gavrilovicem koji na sva usta tvrdi da vrhovima Prevoslavne crkve i drzave vladaju masoni i mafija.

Zato cesto u diskusiji, mi Adventisti nismo bili u stanju da od samog pocetka razumemo nase sagovornike, jer oni nisu ono sto smo mi verovali da jesu.

Svima zelim sve najbolje

Из овога можемо да изведемо неколико закључака.

1. Прво и основно је да сте тимски и дириговано деловали, да сте имали задатак да извршите презентацију своје секте.

2. Вршили сте анализе својих саговорника да бисте користили спремљене критике за одређену деноминацију, у нашем случају против православља.

3. Погрешно нас искључујете из православља јер не видите како се ми опходимо према ближњима и колико љубави имамо. Нешто може да се закључи из наших постова - колико нам је у ствари стало да наше ближње не заведе нека америчка секта. Ако то није љубав и брига за ближње, онда ви не разумете поруку јеванђеља.

4. Адриан ТВОРИ ДОБРА ДЕЛА у пракси (твори закон), а та дела нису дела закона, већ љубави, жртве за добробит других и сва остала хришћанска дела која можемо наћи у тексту Новога завета и из житија светих, наше браће и сестара који су страдањем доказали своју веру и нама дали пример како хришћанин не прави компромис са светом, већ само за Христа зна.

5. Адриан није изјавио да је припадао било каквој секти, Адриан је крштен и део је православне цркве, Богу хвала, а то што му се не свиђа шта се данас дешава, не значи да треба одмах да отрчи у неку секту као ви што урадисте. Диже глас против удруживања са светом, вама, јеретичарима, антихристима и др.
Ни велики свеци нису одлазили у секте, нити су правили своје секте када су их прогонили у цркви. Има оних који су правили секте, али искрени хришћани остадоше у трпљењу и у плачу због дешавања међу свештенством и браћом.

6. Немате појма о православљу и наравно изврћете да постоје посредници осим Христа, јер свеци Божији су наша браћа и сестре, наши узори и заслужују да им се макар имена сећамо. Да не треба можда ваше слике Хелен Вајт да качимо на зид (као ви), а не слику неког свеца и брата? Мени слика свеца не смета јер знам границу између слике и идолопоклонства. Да је ваше иконоборство исправно, ви не би узимали слике Христа и користили их.

7. Узалуд покушаваш да нас анализираш и сврсташ негде по свом нахођењу, нећеш ни истицањем неких наших разлика успети да нас завадиш или макар разјединиш. Нисмо ми чланови неке секте као ти, ми смо пријатељи и браћа која виде шта се дешава и нешто покушавамо да предузмемо. Марак пишући на форуму, поред практичних ствари које као хришћани чинимо у реалном животу.

"U poravu si Adriane,
i mi smo po neki put vama vratili sto ste nam upakovano poslali, priznajem da ni to nije bilo dobro, ali priznajes li ti da si nas vredjao? "

Где сам вређао? Ако сам описивао оснивање, деловање и манипулације једне секте, то не значи да сам вас вређао као што сте ви мене. Нигде нисам писао да сте глупи, овакви-онакви, као што ви рекосте. А што сте се нашли увређени јер уопште пишем о адвентистима, то већ није исто. Ви пишете о православљу и свима осталима, па се неко нађе увређен или љут, али то је само зато што човек не може да гледа хладнокрвно, што је разумљиво. Разумем ја вас, али не разумем како се правите да не видите за неке очигледне ствари, али то је ваша ствар. Сви смо ми мање битни, постоје они којима се мора помоћи, како да се информишу, упознају или отргну од јереси (лажних и изопачених учења).
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
A i ti Vanhelsgu, dosdan si sa tim tvojim istim pitanjima koja neprestano ponavljas.
Ako nemas nista drugo naujboli je je da i ti cutis.

Sve najbolje
He,he.he.he.he.eh!

5. Адриан није изјавио да је припадао било каквој секти, Адриан је крштен и део је православне цркве, Богу хвала, а то што му се не свиђа шта се данас дешава, не значи да треба одмах да отрчи у неку секту као ви што урадисте. Диже глас против удруживања са светом, вама, јеретичарима, антихристима и др. Ни велики свеци нису одлазили у секте, нити су правили своје секте када су их прогонили у цркви. Има оних који су правили секте, али искрени хришћани остадоше у трпљењу и у плачу због дешавања међу свештенством и браћом.

6. Немате појма о православљу и наравно изврћете да постоје посредници осим Христа, јер свеци Божији су наша браћа и сестре, наши узори и заслужују да им се макар имена сећамо. Да не треба можда ваше слике Хелен Вајт да качимо на зид (као ви), а не слику неког свеца и брата? Мени слика свеца не смета јер знам границу између слике и идолопоклонства. Да је ваше иконоборство исправно, ви не би узимали слике Христа и користили их.

7. Узалуд покушаваш да нас анализираш и сврсташ негде по свом нахођењу, нећеш ни истицањем неких наших разлика успети да нас завадиш или макар разјединиш. Нисмо ми чланови неке секте као ти, ми смо пријатељи и браћа која виде шта се дешава и нешто покушавамо да предузмемо. Марак пишући на форуму, поред практичних ствари које као хришћани чинимо у реалном животу.


Vidis brate Cak i nas brat Sardi i to razume pravoslavlje,zastro?bas zato sto se i zove pravilno verovati, Sardi zna da smo mi ,ja i ti 100% pravoslavni i da ako treba i crkvu cemo okrenuti naopakop zbog pravde..dok adventisti nece!!!! prost adventist nece ovde na forumu da se raspravlja s nama!a samo pastori koji dobijajju dobre plate za to,kao i kod JS-ka.
Nemoj da te iznenadjuje Mikino,Ladokejino razumevanje biblije,oni moraju to da rade jer za to dobijaju dobru platu.Jasno je da su oni materijalisti,i da umesto rukopolozenja lece ljude,oni se hvale kako skalpelom menjaju srca,bubrege itd.Zar su to apostoli koji isceljuju ljude imenom Isusa?Koji ako ih i zmija,popiju otrov nece nadvladadti?Medicina i Bog to su dve razne stvari,Dokaz je da ZMIJA stavlja svoj otrov u casi,to se moze videti u svakoj apoteci.Tacno je da mi idemo kod doktora ,idemo zato sto smo Boga zaboravili moj deda,baba,pra baba koju sam licno video nikad nisu bili kod doktora ,a znali su samo crkvu,molitve i ziveli su po 85 godina!!!Ocu reci nije danas pravoslavna crkva kao nekad ali niko mi nemoze zapretiti da budem pravoslavni ako pravilno verujem.

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Из овога можемо да изведемо неколико закључака.

1. Прво и основно је да сте тимски и дириговано деловали, да сте имали задатак да извршите презентацију своје секте.




Nešto me je ovaj Adrianov post potakao na razmišljanje.
U ovom trenutku, kada sam ga pročitao, došao sam do zaključka da Mika i Laodikeja nisu OBIČNI vernici Crkve ASD. Poput Gere, Mene, Vanhelsin G, Adriana BG, Faky-ja, Tripa 41,...... već da ste vi INTERNET PASTORI !

Znači ili imate to zaduženje u vašoj Crkvi za šta ste uostalom i plaćeni, ili imate neko zaduženje u Crkvi ASD i platu za njega, a ovaj forum koristite kao reklamu za svoju Crkvu ! Mislim da vas je lepo prokužio Adrian.

A sada vi ako ste pravi Hristovi sledbenici, iskreni i istiniti PRIZNAJTE, jesam li dobro zaključio ili sam malo odlepio !?

Izvolite Miko i Laodikejo.

A ovo vas sve pitam zato što sa običnim vernikom je mnogo lakše izaći na kraj.
Jer on kada i malo primeti da je nešto trulo i u neskladu sa Pismom, odmah napušta Crkvu. Ionako je već mnogo para dao toj krivoj Crkvi, tako da jedva dočeka da ode iz nje.

Dok kod INTERNET PASTORA, i običnih pastora, i predavača na školama i fakultetima ASD, je potpuno drugi slučaj. Jer oni pošto vrlo lepo žive od te Crkve, a jako malo rade, ako i primete nešto u neskladu sa Pismom, oni to progutaju kao knedlu. JER U SUPROTNOM BI SEKLI GRANU NA KOJOJ SEDE.

Zato bi ako ste iskreni i Hristovi pravi vernici i priznali da li ste obični vernici ili plaćeni, drugačije razgovarali sa vama. Znali bi da će te to braniti do smrti zato što od toga živiti, a to bi u mnogome promenilo i naš stil pisanja i stav prema vama. I olakšalo i vama i nama ovu temu.

Pa ako se odlučite da budete iskreni, hvala unapred.
Pozdrav

 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
O CEMU SMO DISKUTOVALI?
Nekoliko meseci diskutovali smo o sliciu koju je Adrian pronasao za koju je tvrdio da je to adventisticka slika i da se na njoj nalazi masonsko magicno oko. I istina je na onoj slici koju je on prilozio i nalazi se masonsko oko. Zahvaljujemo bratu Adrianu koji je ulozio truda i pronasao tu sliku u Kongresnoj biblioteci u Vasingtonu i ona nam je pomogla da razumemo sta od toga pripada Adventistima a sta ne pripada. Dve slicne slike, jedna cak pod istim imenom nalaze se u Loma Lindi Univerzitetu, ali na njima ne postoji masonski znak. Tu sliku koju je Adrian pronasao, mozete videti na 55. stranici ove teme, a dve koje se nalaze u Loma Lindi ja cu usakotro ptriloziti da cete ih mozi videti kao i objasnjenja tako da se sami mozete uveriti sta je istina.
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nešto me je ovaj Adrianov post potakao na razmišljanje.
U ovom trenutku, kada sam ga pročitao, došao sam do zaključka da Mika i Laodikeja nisu OBIČNI vernici Crkve ASD. Poput Gere, Mene, Vanhelsin G, Adriana BG, Faky-ja, Tripa 41,...... već da ste vi INTERNET PASTORI !

Znači ili imate to zaduženje u vašoj Crkvi za šta ste uostalom i plaćeni, ili imate neko zaduženje u Crkvi ASD i platu za njega, a ovaj forum koristite kao reklamu za svoju Crkvu ! Mislim da vas je lepo prokužio Adrian.

A sada vi ako ste pravi Hristovi sledbenici, iskreni i istiniti PRIZNAJTE, jesam li dobro zaključio ili sam malo odlepio !?

Izvolite Miko i Laodikejo.

A ovo vas sve pitam zato što sa običnim vernikom je mnogo lakše izaći na kraj.
Jer on kada i malo primeti da je nešto trulo i u neskladu sa Pismom, odmah napušta Crkvu. Ionako je već mnogo para dao toj krivoj Crkvi, tako da jedva dočeka da ode iz nje.

Dok kod INTERNET PASTORA, i običnih pastora, i predavača na školama i fakultetima ASD, je potpuno drugi slučaj. Jer oni pošto vrlo lepo žive od te Crkve, a jako malo rade, ako i primete nešto u neskladu sa Pismom, oni to progutaju kao knedlu. JER U SUPROTNOM BI SEKLI GRANU NA KOJOJ SEDE.

Zato bi ako ste iskreni i Hristovi pravi vernici i priznali da li ste obični vernici ili plaćeni, drugačije razgovarali sa vama. Znali bi da će te to braniti do smrti zato što od toga živiti, a to bi u mnogome promenilo i naš stil pisanja i stav prema vama. I olakšalo i vama i nama ovu temu.

Pa ako se odlučite da budete iskreni, hvala unapred.
Pozdrav


Ja sam Adventista, ali nemam licno nikakvo formalno zaduzenje u samoj Adventistickoj crkvi dodeljeno od samog rukovodstva crkve.

Sa druge strane licno sam od Boga pozvan na sluzbu duhovnog probudjenja i reforme Adventnog naroda koju obavljam unutar crkve i za crkvu, ali nezavisno od samog rukovodstva.
Bez obzira kakav je stav Adventista po ovom pitanju, ja ne mogu a da ne govorim istinu, i Bog ce uskoro u svojoj crkvi sprovesti probudjenje i reformu i zavrsiti delo na ovoj zemlji sa onima koji budu poslusali poruku koja je danas upucena Adventnom narodu..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

Ja sam Adventista, ali nemam licno nikakvo formalno zaduzenje u samoj Adventistickoj crkvi dodeljeno od samog rukovodstva crkve.

Sa druge strane licno sam od Boga pozvan na sluzbu duhovnog probudjenja i reforme Adventnog naroda koju obavljam unutar crkve i za crkvu, ali nezavisno od samog rukovodstva.
Bez obzira kakav je stav Adventista po ovom pitanju, ja ne mogu a da ne govorim istinu, i Bog ce uskoro u svojoj crkvi sprovesti probudjenje i reformu i zavrsiti delo na ovoj zemlji sa onima koji budu poslusali poruku koja je danas upucena Adventnom narodu..

OK. Onda ovako:
Ako si ti LIČNO POZVAN OD Boga, na službu duhovnog probuđenja i reforme vernika............ i ne možeš govoriti ništa OSIM ISTINE, jer si pozvan od Boga....za koga smo svi mi koji smo protiv učenja Adventne Crkve, i smatramo ga teškom obmanom !!!
Ko je nas onda pozvao !?
Šta mi onda govorimo !?

Hvala unapred.

..........
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
O CEMU SMO DISKUTOVALI?
Nekoliko meseci diskutovali smo o sliciu koju je Adrian pronasao za koju je tvrdio da je to adventisticka slika i da se na njoj nalazi masonsko magicno oko. I istina je na onoj slici koju je on prilozio i nalazi se masonsko oko. Zahvaljujemo bratu Adrianu koji je ulozio truda i pronasao tu sliku u Kongresnoj biblioteci u Vasingtonu i ona nam je pomogla da razumemo sta od toga pripada Adventistima a sta ne pripada. Dve slicne slike, jedna cak pod istim imenom nalaze se u Loma Lindi Univerzitetu, ali na njima ne postoji masonski znak. Tu sliku koju je Adrian pronasao, mozete videti na 55. stranici ove teme, a dve koje se nalaze u Loma Lindi ja cu usakotro ptriloziti da cete ih mozi videti kao i objasnjenja tako da se sami mozete uveriti sta je istina.

Опет слика? И у Лома Линди се налази масонско око, и то су слике које су унешене са званичног адвентистичког сајта. Све сам линкове приложио како доликује. Такође у Америци вам ту слику "набијају на нос", а да не причам колико се пута "свевидеће око" појављује у списима Хелене Вајт. Приложио сам и остале масонске термине које је она често користила.

Наравно да се људи сада могу сами уверити, а новија и преправљана издања која потурате као оригинал вам не могу помоћи. Нисте ви једини који имају оригинале, свуда вас теолози прозивају за те ствари, нисам ја једини. И сваки пут када покушавате да се неистином извучете, ви тонете дубље, као у живо блато. Чак исправљате "Велику борбу" на оном делу где сотона узима грехе праведника на себе, што јасно доказује да кријете јерес. Ви сте изгледа још под утицајем "старе школе", нису вам рекли да су извршене корекције.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Ono sto sigurno znam a sto me je Gospod osvedocio putem njegove reci i Duhom svojim je to da vi u svakom slucaju ne radite Bozji posao, vec se svesno ili nesvesno borite protiv Boga misleci pritom da sluzite Bogu, odnosno nalazite se u samoobmani i druge obmanjujete.

Bozja rec napominje: "NEKI SE PUT COVEKU CINI PRAV A KRAJ MU JE PUT K SMRTI" a vi tvrdite da idete pravim putem a u stvari je suprotno.

Da me u ovo nije osvedocio sam Bog ja bih vam rekao da je to samo moje misljenje ili da jednostavno neznam sta je u pitanju, ali i to je cak pitanje zato sto imamo rec Bozju koja sama po sebi razotkriva lazi i odvaja ih od istine, ovako imam puno osvedocenje od Boga u ono sto kazem i Bozji mir, i imam rec Bozju koja podupire osvedocenje Duhom..
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Ono sto sigurno znam a sto me je Gospod osvedocio putem njegove reci i Duhom svojim je to da vi u svakom slucaju ne radite Bozji posao, vec se svesno ili nesvesno borite protiv Boga misleci pritom da sluzite Bogu, odnosno nalazite se u samoobmani i druge obmanjujete.
No neodgovori mi ti, ko stoji iza nas koji osporavamo Adventnu Crkvu, a naročito Adventno učenje. Jer ako iza tebe stoji Bog i On te je osvedočio i podigao, a mi imamo barem 100 različitih tumačenja Biblije od tebe, ko onda stoji iza nas !?

Jer kako će Bog 100 ISTINA da otkrije tebi, a nama SVE SUPROTNO !?

Molim za odgovor.

Bozja rec napominje: "NEKI SE PUT COVEKU CINI PRAV A KRAJ MU JE PUT K SMRTI" a vi tvrdite da idete pravim putem a u stvari je suprotno.
A šta misliš kada bi pitali vernike Mormonske Crkve ili Jehovinih svedoka ili Sajentologa ili Nazarena ili Pentakostalaca, ili............na kom su oni putu šta bi odgovorili !?
Ili kada bi njih iste pitali na kom putu je Adventna Crkva – Šta bi odgovorili !?


Da me u ovo nije osvedocio sam Bog ja bih vam rekao da je to samo moje misljenje ili da jednostavno neznam sta je u pitanju, ali i to je cak pitanje zato sto imamo rec Bozju koja sama po sebi razotkriva lazi i odvaja ih od istine, ovako imam puno osvedocenje od Boga u ono sto kazem i Bozji mir, i imam rec Bozju koja podupire osvedocenje Duhom..
Opet jedno lepo pitanje:
Šta misliš da li u drugim Hrišćanskim Crkvama ima vernika (npr. navedenim onim gore) koji govore za sebe da ih je Bog podigao, da im se Bog javlja, da komunicira sa njima, da im govori u snu, da ih je osvedočio ko zna koliko puta, da................ ?
 
Natrag
Top