Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Imam neka pitanja za adventiste!?Kad adventisti lome hleb piju Hristovu krv i kako to rade!?Subotom ili svaki dan,jednom mesecno,godisnje i dali se to radi subotom?

!!! ja znam kad i kako samo hocu da vidim dali cete iskreno da kazete ovde na forumu

Pozdrav od Gere.


Brate Gero, vec siu ranije postavljao to pitanje.

Adventisti obicno na radovnom Bogosaluznju imaju Svetu gvevceru.
U Noivoim zavewtu nbite precizirinhao kada treba da dse primi.
Pavcle kaze "Kad god jedete ovaj hlemi i casu ovu poijtete."
Crka obicno to cini svaka tri meseca, a moze i vise puta ako je to potrebnho.
Crka unapred izjavi kada ce biti Sveta vecera.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Brate Gero, vec siu ranije postavljao to pitanje.

Adventisti obicno na radovnom Bogosaluznju imaju Svetu gvevceru.
U Noivoim zavewtu nbite precizirinhao kada treba da dse primi.
Pavcle kaze "Kad god jedete ovaj hlemi i casu ovu poijtete."
Crka obicno to cini svaka tri meseca, a moze i vise puta ako je to potrebnho.
Crka unapred izjavi kada ce biti Sveta vecera.
I brate Gero, zaboravio je Mika 2 sitnice da ti kaže:

1. Da Evharistiju uzimaju isključivo SUBOTOM, kako su to radili prvi Hrišćani dok je na silu izmenio Papa u nedelju krajem III veka;
2. Da je uzimaju sa SOKOM, umesto sa vinom, jer je Hrist u Kani Galilejskoj na svadbi pretvorio vodu u sok, koje je bilo omiljeno piće na svadbama i veseljima god starih Jevreja.............
 
Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
ja ne vidim nista lose sto to uzimaju subotom, sto se mene tice mogu da uzimaju i sredom to su za mene neke ne bitne stvari, kad mi neko kaze kad mi daje da pojedem "hristovo telo" i kad mi daje vino da popijem :hristova krv" znaci nije mi dobro, kad da sam ljudozder pa jedem i pijem necije telo i krv
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Brate Gero, vec siu ranije postavljao to pitanje.

Adventisti obicno na radovnom Bogosaluznju imaju Svetu gvevceru.
U Noivoim zavewtu nbite precizirinhao kada treba da dse primi.
Pavcle kaze "Kad god jedete ovaj hlemi i casu ovu poijtete."
Crka obicno to cini svaka tri meseca, a moze i vise puta ako je to potrebnho.
Crka unapred izjavi kada ce biti Sveta vecera.

Pozdrav bratko Mikane! apostoli su to cinili svake nedelje ako se ne varam?i smatram da je to u redu!ne zato sto smatram da je to zbog svetkovanja nedelje,ali tako su praktikovali hriscani I veka i tako je priznato crkvenim kanonom Sv Otaca.

A posto znamo da crkva direktno osnovana na apostolskim ucenjima do lutera koji je i izrodio protestante,a potom i ostale sekte!kod njih je sve izmenjeno,ko i koja crkva mu je dala to pravo neznam,ali apostolska crkva nije tacno.

Pravoslavlje (grčki Ορθοδοξία - pravovjerje) je prijevod grčke riječi ortodoksia. To je slavenski prijevod s kraja srednjeg veka On je u biti tačan, ali bi bilo ispravnije koristiti riječ pravovjerje ili još bolje ortodoksija.
Pravoslavlje je jedno od ogranaka kršćanstva. Korijeni pravoslavlja sežu u početke Hriscanstva Formira se u istočnom dijelu rimskog carstva Ono je specifičan oblik kršćanstva nastao u okrilju grčke crkve.(secas se Prvo jevrejinu i grku)

ostalo mozes da vidis ovde :
  • 1 Osnovna učenja pravoslavlja
  • 2 Države i teritorije s većinskim pravoslavnim stanovništvom
  • 3 Također pogledajte
  • 4 Vanjski linkovi
  • Wikipedija.
  • Kako se to radilo i kako se treba raditi.
  • Da li je u Vizantiji V veka zaista prekinuta praksa čestog pričešćivanja?Da bismo dokazali neodrživost takvog gledišta, dovoljno je da pogledamo ono što pišu vizantijski Sveti Oci u poznijim vremenima.
    Saglasno ustavima prepodobnog Teodora Studita (+826), „ako se neko ne pričesti na dan Liturgije, dužan je da navede razlog, a ako ga ne navede, onda treba do posti do uveče i da načini 50 poklona... Bilo da je monah ili mirjanin, ako se ne nalazi pod epitimijom a usled svoga nemara 40 dana ne pristupi Pričešću, mora biti na godinu dana odlučen (odvojen) od Crkve (Dela prepodobnog oca našeg Teodora Studita u ruskom prevodu, SPb. 1908, t. 2, s. 850, 852). Da bi se stalno pričešćivao, sam prep. Teodor Studit je svakodnevno služio sv. Liturgiju, pa čak i onda kad je bio zatočen.
  • Što se tiče svakodnevnog pričešćivanja, prepodobni Simeon Novi Bogoslov (+1021) je pisao: „Onaj koji ne otkriva svakodnevno tajne svoga srca i ko ne prinosi dolično pokajanje zbog onoga što je počinio u neznanju, ko ne korača svagda plačući i jadikujući i ko ne brine o onome o čemu smo prethodno govorili, taj je uistinu nedostojan (svakodnevnog pričešćivanja). Onaj, pak, koji sve to čini i život provodi u uzdasima i suzama, veoma je dostojan da bude pričasnik božanskih Tajni, i ne samo na praznik, nego i svakodnevno, pa čak - mada to i smelo govorim - od samog početka svog pokajanja i obraćanja“ (Cit. po Dimitrije Galkin, sveštenik. Ispovest i Sveto Pričešće).
    Sveti Simeon Solunski (+1428) govorio je: „Božanstvena Liturgija - to je služba čiji je cilj sveštenodejstvovanje nad samim presvetim Telom Hristovim i Njegovom Krvlju, da bi oni, radi pričešćivanja, bili dati svima vernima. Njen cilj se, kao takve, i sastoji samo u pričešćivanju... Onaj koji ima dovoljno snage i pažnje, neka takav pristupa Pričešću Hristovom i češće, pa čak, ako je moguće, i svake nedelje, posebno ako su to ljudi prestareli i slabi, jer je u ovom opštenju - naš život i snaga“ (P. G. T. 150. Coll. 460 B.).
    Na taj način, jasno je da se praksa čestog pričešćivanja svagda i u sve vekove sačuvala u Crkvi, a ne samo u apostolskim i prvim hrišćanskim vremenima, kao što pokušavaju da nas ubede neki od učesnika diskusije o čestom pričešćivanju.
    Naravno, ne smemo padati u drugu krajnost i tvrditi da su se tobože svi pravoslavni hrišćani u Vizantiji i u Rusiji pričešćivali svake nedelje. Oponenti su zaista u pravu kada kažu da je u Rusiji, u drevnim vremenima, postojala praksa retkog pričešćivanja mirjana. I ne samo u Rusiji, nego i u Vizantiji. Posredstvom žitija prepodobnomučenika Epikteta, do nas su, još iz predvizantijskih vremena, iz III veka, došli podaci o hrišćanima koji su se retko pričešćivali. Praksa retkog pričešćivanja veoma je stara, podjednako kao i praksa retkog posećivanja hrama ili retkog opštenja sa Bogom posredstvom molitve, samo što se to nekada nije imenovalo neutralnom rečju „praksa“, nego konkretnijim rečima kao što su „lenjost“, „duhovna slabost“ i sličnim.
    PREPODOBNI JOVAN KASIJAN
    U vezi s takvom „praksom“, još je u V veku prepodobni Jovan Kasijan (+435) pisao: „Ne bi trebalo da se klonimo Pričešća Gospodnjeg zato što sebe smatramo grešnicima. Naprotiv, trebalo bi da mu još više i sa većom željom pristupamo radi iscelenja duše i očišćenja duha, ali sa takvim smirenjem duha i verom, da bismo, smatrajući sebe nedostojnima primanja takve blagodati, još više želeli iscelenje za naše rane. Sa smirenjem srca, po kojem verujemo i ispovedamo da se nikada ne možemo dostojno približiti Svetim Tajnama, svake nedelje primaćemo ih radi iscelenja naših bolesti, umesto da, gordeći se ispraznim ubeđenjem verujemo da smo, posle godinu dana, dostojni da ih primimo“ (Spisi prepodobnog oca Kasijana Rimljanina, M., 1882, s. 605).
    U poznijim vremenima, prepodobni Nikodim Svetogorac (+1809) i sveti Makarije Korintski (+1805) napisali su posebno delo protiv ideologije i „prakse prekomerno retkog pričešćivanja“ - Dušekorisna knjiga o neprestanom pričešćivanju Svetim Hristovom Tajnama. U njoj je sabrano mnoštvo izreka velikih drevnih svetitelja o koristi od čestog pričešćivanja i tu je, između ostalog, rečeno: „Ah, braćo moja, ako bismo bar jednom duhovnim očima svoje duše videli kakvih se uzvišenih i velikih dobara lišavamo zato što se ne pričešćujemo neprestano, tada bismo, naravno, uložili sve svoje snage da se pripremimo i pričestimo, ako bi bilo moguće, i svakoga dana“.


 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562


Obecanje blagoslova za drzanje subote:
Savet da se udje u subotni odmor postovanjem cetvrte zapovesti


"Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nama je isto objavljeno da trebamo da drzimo subotu po cetvrtoj zapovesti kao i Jevrejima, ali oni je nisu ispostovali zbog nedostatka vere.

Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvenariječ,
jer ne vjerovaše oni koji čuše.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mi koji imamo vere postujemo zapovest o suboti i ulazimo u pokoj koji ona donosi, a Jevreji nisu usli u pokoj zbog krsenja subote


Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče:
zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj,ako su djela i bila gotova od postanja svijeta.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega,
i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku nevjerstva.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jevreji krse subotu - Obecanje blagoslova za drzanje subote, i prokletstva za krsenje - krsenje subote razlog razorenja Jerusalima 70 godine nove ere:


"У то вријеме видјех у Јудеји гдје газе у кацама у суботу и носе снопове натоваривши на магарце, и вино, грожђе и смокве и свакојаке
товаре, и носе у Јерусалим у суботу, и прекорих их онај дан кад продаваху житак.
И Тирци који живљаху у Јерусалиму доношаху рибу и свакојаки трг и продаваху у суботу синовима Јудинијем у Јерусалиму.
Зато прекорих главаре Јудејске и рекох им: како је то зло што чините те скврните суботу?
Нијесу ли тако чинили оци ваши, те Бог наш пусти на нас и на овај град све ово зло? И ви још умножавате гњев на Израиља скврнећи суботу.
И кад дође сјен на врата Јерусалимска уочи суботе, заповједих те затворише врата, и заповједих да их не отварају до послије суботе; и поставих неколико својих момака на вратима да се не уноси никакав товар у суботу.
И преноћише трговци и који продаваху свакојаки трг иза Јерусалима једном и другом.
И опоменух их и рекох им: зашто ноћујете око зида? Ако још једном то учините, уложићу на вас. Од тада не долазише у суботу.
А Левитима заповједих да се очисте и да дођу и чувају врата да буде свет дан суботни. И за ово помни ме, Боже мој, и опрости ми по великој милости својој. ( Nemija 13. 15 - 22 )


"Овако вели Господ: чувајте се да не носите бремена у суботу и не уносите на врата Јерусалимска.
И не износите бремена из кућа својих у суботу, и никакога посла не радите, него светите суботу, као што сам заповједио оцима вашим.
Али не послушаше нити пригнуше уха својега, него отврднуше вратом својим да не послушају и не приме науке.
Ако ме послушате говори Господ, да не носите бремена на врата овога града у суботу, него светите суботу не радећи у њу никакога посла,
Тада ће улазити на врата града овога цареви и кнезови, који сједе на пријестолу Давидову, на колима и на коњма, они и кнезови њихови, Јудејци и Јерусалимљани, и стајаће овај град довијека.
И долазиће из градова Јудинијех и из околине Јерусалимске, и из земље Венијаминове, и из равнице и из гора и с југа, и доносиће жртве паљенице и приносе с даром и кадом, и жртве захвалне доносиће у дом Господњи.
Ако ли ме не послушате да светите суботу и не носите бремена улазећи на врата Јерусалимска у суботу, онда ћу распалити огањ на вратима његовијем, који ће упалити дворове Јерусалимске и неће се угасити. ( Jeremija 17. 21 - 27. )

"Држите суботе моје, и светињу моју поштујте; ја сам Господ.
Ако узживите по мојим уредбама, и заповести моје уздржите и ушчините, Даваћу вам дажд на време, и земља ће рађати род
свој, и дрвета ће у пољу рађати род свој;
И вршидба ће вам стизати бербу виноградску, а берба ће виноградска стизати сејање, и јешћете хлеб свој до ситости, и живећете без страха у земљи својој.
Јер ћу дати мир земљи, те ћете спавати а неће бити никога да вас плаши; учинићу, те ће нестати зле звери из земље, и мач неће пролазити преко ваше земље.
Него ћете терати непријатеље своје, и падаће пред вама од мача.
Вас ће петорица терати стотину, а вас стотина тераће десет хиљада, и падаће непријатељи ваши пред вама од мача.
И обратићу се к вама, и учинићу вам да растете, и умножићу вас, и утврдићу завет свој с вама.
И јешћете жито старо, од много година, и изасипаћете старо кад дође ново.
И наместићу стан свој међу вама, и душа моја неће мрзети на вас.
И ходићу међу вама, и бићу вам Бог, и ви ћете бити мој народ.
Ја сам Господ Бог ваш, који вас изведох из земље мисирске да им не робујете, и поломих палице јарма вашег, и исправих вас да ходитеправо.
Ако ли ме не узаслушате, и не учините све ове заповести,
Ако повргнете уредбе моје и души вашој омрзну закони моји да не
творите све заповести моје, и раскинете завет мој,
И ја ћу вама учинити ово: Пустићу на вас страх, суву болест и врућицу, које ће вам очи искварити и душу уцвелити; и залуду ћете сејати семе
своје, јер ће га јести непријатељи ваши.
И окренућу лице своје насупрот вама, и сећи ће вас непријатељи ваши, и који мрзе на вас биће вам господари, и бежаћете кад вас нико не тера.
Ако ме ни тада не станете слушати, караћу вас још седам пута више за грехе ваше.
Потрћу понос силе ваше, и учинићу да небо над вама буде као гвожђе, а земља ваша као бронза.
Снага ће се ваша трошити узалуд, јер земља ваша неће рађати рода свог, и дрвета по земљи неће рађати рода свог.
Ако ми узидете насупрот и не будете хтели слушати ме, додаћу вам седам пута више мука према гресима вашим.
Пустићу на вас звери пољске, које ће вам децу изјести, и стоку потрти и вас умалити, и опустеће путеви ваши.
Ако се ни од тога не поправите, него ми још узидете насупрот,
И ја ћу вама ићи насупрот, и бићу вас још седам пута више за грехе ваше.
Пустићу на вас мач, који ће осветити мој завет; а кад се слежете у градове своје, тада ћу пустити помор међу вас, и бићете предани у руке непријатељу.
И кад вам сломим потпору у хлебу, десет ће жена пећи хлеб ваш у једној пећи.
Ако ме ни тако не станете слушати, него ми узидете насупрот,
И ја ћу вама с гневом ићи насупрот, и седам пута већма караћу вас за грехе ваше.
И јешћете месо од синова својих, и месо од кћери својих јешћете.
Развалићу висине ваше, и оборићу идоле ваше, и метнућу трупове ваше на трупове гадних богова ваших, и мрзиће душа моја на вас.
И обратићу градове ваше у пустош, и разорићу светиње ваше, и нећу више мирисати мириса вашег.
И опустећу земљу да ће јој се чудити непријатељи ваши, који ће живети у њој.
А вас ћу расејати по народима, и учинићу да вас гоне с голим мачем; и земља ће ваша бити пуста и градови ваши раскопани.
Тада ће земљи бити миле суботе њене за све време докле буде пуста; и кад будете у земљи својих непријатеља, земља ће
почивати, и биће јој миле суботе њене.
За све време докле буде пуста почиваће, јер није почивала у ваше суботе, кад сте у њој живели.
А који вас остану, метнућу страх у срца њихова у земљама непријатеља њихових, те ће их гонити лист кад шушне заљуљавши се, и они ће бежати
као испред мача, и падаће а нико их неће терати.
И падаће један преко другог као од мача, а нико их неће терати; и нећете се моћи држати пред непријатељима својим.
Него ћете изгинути међу народима, и прождреће вас земља непријатеља ваших.
А који вас остану, чилеће за безакоње своје у земљи непријатеља
својих, и за безакоње отаца својих чилеће.
Али ако признаду безакоње своје и безакоње отаца својих по гресима, којима ми грешише и којима ми идоше насупрот,
Те и ја њима идох насупрот и одведох их у земљу непријатеља њихових; ако се тада понизи срце њихово необрезано, и буде им право што су покарани за безакоње своје,
Тада ћу се опоменути завета свог с Јаковом, и завета свог са Исаком, и завета свог са Аврамом опоменућу се, и земље ћу се опоменути.
Када се земља опрости њих и буду јој миле суботе њене кад опусти с њих, и њима буде право што су покарани за безакоње своје, јер судове моје повргоше и души њиховој омрзоше уредбе моје.
А зато ни онда кад буду у земљи непријатеља својих нећу их поврћи нити ћу тако омрзнути на њих да их потрем и раскинем завет свој са њима; јер сам ја Господ Бог њихов.
Него ћу се њих ради опоменути завета са старима њиховим, које изведох из земље мисирске народима на видику да им будем Бог, ја Господ.
Ово су уредбе и судови и закони, које постави Господ између себе и синова Израиљевих на гори Синајској преко Мојсија. ( 3 Mojsijeva 26 poglavlje )



Nerazumem:

1. Kako si povezao da se Jevrejima 4 glave odnosi na Jevreje opisane u Nehemiji 13.15 – 22 i 3. Mojsijeva 26 i Jeremija 17. 21 – 27 ?

2. Da je razorenje Jerusalima 70-tih godina bilo prouzrokovano kršenjem SUBOTE od strane Jevreja ?

3. Da su to Jevreji VERNICI koji su kršili SUBOTU, a ne Jevreji koje Bog, Crkva i Biblija uopšte nije interesovala. Odnosmo da li misliš da su Jevreji uvek bili 100 % teisti, ili je i među njima bilo ateista ?
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Sva tri božanska lica čine Trojicu "jednobitnu i nerazdjeljivu". Sva tri lica su jednaka među sobom i čine jedinstvo."

Што нас доводи до још једна адвентистичке јереси. Они говоре да су Отац, Син и Свети Дух независни (чак имају своја "духовна тела"). Много пута сам их укоравао да не говоре то, али само тако могу да докажу да је Исус Михаило, да је ишао тамо-вамо као анђео. И онда им Дух сведочи да су у истини? Немогуће.

Они деле Оца и Сина, а не схватају шта чине и говоре. И онда да нас чуди што се толико ослањају на суботу, уопште није чудно. Њима треба нешто опипљиво и конкретно да морају да испуњавају слепо, верујући да ће се тако спасити. А заборављају на милост и благодат и да их још Христ није ослободио. Као фарисеји живе под јармом, док нису још увек ослобођени.

Да ли то значи да ми који смо ослобођени можемо да грешимо? Сачувај, Боже! Али ми знамо која је врста слободе у питању (од Духа и у Духу), па иако нас затворе у тамницу ми ћемо знати да смо ослобођени, тако ћемо се осећати. Ови више воле да робују закону и исхрани, него да се препусте Христу да их ослободи јарма. Јер Његов јарам је лак, а они на жалост још увек то не знају.

А Господ је Дух: а где је Дух онде је слобода.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Nerazumem:

1. Kako si povezao da se Jevrejima 4 glave odnosi na Jevreje opisane u Nehemiji 13.15 – 22 i 3. Mojsijeva 26 i Jeremija 17. 21 – 27 ?

2. Da je razorenje Jerusalima 70-tih godina bilo prouzrokovano kršenjem SUBOTE od strane Jevreja ?

3. Da su to Jevreji VERNICI koji su kršili SUBOTU, a ne Jevreji koje Bog, Crkva i Biblija uopšte nije interesovala. Odnosmo da li misliš da su Jevreji uvek bili 100 % teisti, ili je i među njima bilo ateista ?



U Jevrejima poslanici 4 poglavlju se govori upravo o tome da Jevreji nisu mogli uci u mir Bozji zbog neverstva i krsenja Bozjih zapovesti, konkretno subote kao cetvrte zapovesti.
Kada se Bog obraca u tekstovima koje sam prilozio, on se tu obraca celom narodu koji je u svojoj dugoj istoriji uglavnom pokazivao neverstvo prema Bogu, sto je imalo kao posledicu da ih je Bog prepustao nevoljama, da sluze drugim narodima.

U trecoj knizi Mojsijevoj 26 je zapisano prokletstvo zbog krsenja Bozjih zapovesti, koje se u punini ispunilo 70 godine nove ere kada su Rimljani razorili Hram i svetinju pod vodstvom Titusa, i pobili hiljade Jevreja.

Jevrejski istoricar Josif Flavije opisujuci desavanja u samom gradu, upravo govori o strasnim prizorima gladi, i primera kanibalizma - jedenja mesa od sinova i kceri od strane pojedinaca.


"Ако се ни од тога не поправите, него ми још узидете насупрот,
И ја ћу вама ићи насупрот, и бићу вас још седам пута више за грехе ваше.
Пустићу на вас мач, који ће осветити мој завет; а кад се слежете у градове своје, тада ћу пустити помор међу вас, и бићете предани у руке непријатељу.
И кад вам сломим потпору у хлебу, десет ће жена пећи хлеб ваш у једној пећи.
Ако ме ни тако не станете слушати, него ми узидете насупрот,
И ја ћу вама с гневом ићи насупрот, и седам пута већма караћу вас за грехе ваше.
И јешћете месо од синова својих, и месо од кћери својих јешћете.
Развалићу висине ваше, и оборићу идоле ваше, и метнућу трупове ваше на трупове гадних богова ваших, и мрзиће душа моја на вас.
И обратићу градове ваше у пустош, и разорићу светиње ваше, и нећу више мирисати мириса вашег.
И опустећу земљу да ће јој се чудити непријатељи ваши, који ће живети у њој.
А вас ћу расејати по народима, и учинићу да вас гоне с голим мачем; и земља ће ваша бити пуста и градови ваши раскопани"

Za Adriana.

Ne robuje onaj koji postuje Boga drzanjem njegovih zapovesti, vec onaj koji ih krsi, jer greh je u bibliji okarakterisan kao krsenj zapovesti.

Da li ja robujem ako volim svog bliznjeg istinskom ljubavlju da ne zelim da ucinim nista sto zapovest zabranjuje, da mu ukradem, ucinim preljubu sa njegovom zenom, itd,
i Boga tako sto necu da postujem druge Bogove, da se klanjam delima ruku, vec da postujem njega kao tvorca i darodavca zivota postujuci vreme koje je odvojio za odmor i zajednicu sa njim.
Mene ljubav nagoni na poslusnost i prakticno ispunjavanje Bozje volje i sloboda od greha, za koju ti kazes da je krsenje zapovesti..



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Za Adriana.

Ne robuje onaj koji postuje Boga drzanjem njegovih zapovesti, vec onaj koji ih krsi, jer greh je u bibliji okarakterisan kao krsenj zapovesti.

Da li ja robujem ako volim svog bliznjeg istinskom ljubavlju da ne zelim da ucinim nista sto zapovest zabranjuje, da mu ukradem, ucinim preljubu sa njegovom zenom, itd,
i Boga tako sto necu da postujem druge Bogove, da se klanjam delima ruku, vec da postujem njega kao tvorca i darodavca zivota postujuci vreme koje je odvojio za odmor i zajednicu sa njim.
Mene ljubav nagoni na poslusnost i prakticno ispunjavanje Bozje volje i sloboda od greha, za koju ti kazes da je krsenje zapovesti..

Онда држи заповести Христове, а не Мојсијеве. Јер Христ испуни, обнови, појасни и увећа закон. Читајући Матеј 5. главу јасно видимо шта Господ говори о заповестима, а и у осталим деловима јеванђеља. Суботе нема, а држање заповести није по нашем труду, већ по Христу. Шта то значи? Ако Господ каже: не убиј, Господ такође каже: и не помишљај да убијеш. Јер све се на срце односи, а не на слепо уздржавање. У Христу нема ни помисли на грех, а ако и има, онда Христ који је у срцу човека реагује и исправља нас у мислима. Како то? Неко ће рећи да је у питању савест, али савест не говори шта не зна, већ шта дух наш познаје да је праведно пред Богом. А како наш дух зна шта је праведно пред Богом? Тако што Дух сведочи нашем духу шта треба и како треба.

Сопственим трудом ми ништа не можемо, слаби смо и поводљиви. А ако Христ наше срце испуни, нема ни помисли на грех. Још један пример? Не морамо да се уздржавамо од крађе, већ немамо ни помисли у срцу да треба да украдемо. Која је разлика? Ми би и украли, али се уздржавамо јер стоји заповест Мојсијева. А по Христу, ми знамо да је лоповлук лош, па све и да имамо прилику, нама је то страно.

Конкретно за суботу: ви пазите када смркава, а када поново смркава да прође субота. Уздржавате се и стриктно пазите да нешто не учините да не прекршите 4. заповест. А шта ради онај који по Христу држи суботу? Проводи дане у (с)покоју јер зна да је спашен Христовом Жртвом.

Ту већ улази игра речи и опет се манипулише. Поента је да је Христ учинио нешто што ви никако не можете да разумете. Ако неко од фарисеја (Јевреја) ради у суботу или чини нешто што је забрањено, он скрнави суботу и НЕ ПОЧИВА. Хришћани верују и признају Христа, Господара суботе који нас УВОДИ У ПОКОЈ, а ко улази у покој, ОН ПОЧИВА од дела својих. Дакле, иако не светкујемо седмичну суботу, ми смо у покоју јер верујемо у Христа који нас уводи у покој. Зато суботаре Христ није могао да уведе у покој, јер светковаше суботу, али отпадоше од благодати јер не вероваше, већ се слепо држаше опипљивог. Баш као и ви. Ту се враћамо и на претходна два примера са крађом и убиством, то важи и за Сабат. Ми можемо да светкујемо суботу (као што Јевреји и кабалисти и даље чине), а да и даље НЕ ПРИЗНАЈЕМО и НЕ ВЕРУЈЕМО у Христа. Улазимо ли онда у покој? Наравно да не! Јер упадосмо у гатку НЕВЕРСТВА као и они суботари који одбацише Христа. Док хришћани признају и верују, а зато улазе у покој, а почивају у Господу.

Закључак: суботарење не уводи у покој, вера у Христа уводи у покој (починак, мир Божији).
Опет се своди на срце, као и у другим заповестима, а ти право кажеш, само што ово не разумеш да је исто као и код других заповести, само проширено на сваки дан (не важи само за суботу).

42. А сваки дан у цркви и по кућама не престајаху учити и проповедати јеванђеље о Исусу Христу. (Дела 5)

1. А у ове дане, кад се умножише ученици, подигоше Грци вику на Јевреје што се њихове удовице заборављаху кад се делише храна сваки дан. 2. Онда дванаесторица дозвавши мноштво ученика, рекоше: Није прилично нама да оставимо реч Божју па да служимо око трпеза. 3. Нађите дакле, браћо, међу собом седам поштених људи, пуних Духа Светог и премудрости, које ћемо поставити над овим послом. 4. А ми ћемо у молитви и у служби речи остати. (Дела 6)

11. Ови пак беху племенитији од оних што живе у Солуну; они примише реч са свим срцем, и сваки дан истраживаху по писму је ли то тако. (Дела 17)

16. Зато нам се не досађује; но ако се наш спољашњи човек и распада, али се унутрашњи обнавља сваки дан. (2.Коринћанима 4) - поента Сабата


2. И осташе једнако у науци апостолској, и у заједници, и у ломљењу хлеба, и у молитвама.
43. И уђе страх у сваку душу; јер апостоли чинише многа чудеса и знаке у Јерусалиму.

44. А сви који вероваше беху заједно, и имаху све заједно. 45. И течевину и имање продаваху и раздаваху свима као што ко требаше. 46. И сваки дан беху једнако једнодушно у цркви, и ломљаху хлеб по кућама, и примаху храну с радошћу и у простоти срца, 47. Хвалећи Бога, и имајући милост у свију људи. А Господ сваки дан умножаваше друштво оних који се спасаваху. (Дела 2)

7. А у први дан недеље, кад се сабраше ученици да ломе хлеб, говораше им Павле, јер хтеде сутрадан да пође, и протеже беседу до поноћи. (Дела 20)

Жалосно је што ћеш опет отићи у закон Мојсијев, а не у Христов. Јер Христ не укину суботу, већ је испуни и оно што беше симболика и знак у Старом завету (сен), поста кроз Христа увећано. Јер закон дође преко Мојсија, а милост и истина кроз Христа. Сваку заповест увећа и испуни. Тако и суботу увећа и испуни. То одбијате да прихватите, а целом хришћанском свету беше јасно 2000 година.

8. Јер сте благодаћу спасени кроз веру; и то није од вас, дар је Божји, 9. Не од дела, да се нико не похвали. (Ефесцима 2)

16. Да вас дакле нико не осуђује за јело или за пиће, или за какав празник, или за младине, или за суботе; 17. Које је све било сен од оног што хтеде да дође, и тело је Христово. (Колошанима 2)


 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

U Jevrejima poslanici 4 poglavlju se govori upravo o tome da Jevreji nisu mogli uci u mir Bozji zbog neverstva i krsenja Bozjih zapovesti, konkretno subote kao cetvrte zapovesti.
Kada se Bog obraca u tekstovima koje sam prilozio, on se tu obraca celom narodu koji je u svojoj dugoj istoriji uglavnom pokazivao neverstvo prema Bogu, sto je imalo kao posledicu da ih je Bog prepustao nevoljama, da sluze drugim narodima.


To što si ti priložio nema veze sa BIBLIJSKOM ISTINOM !
Jevreji 4 glava se odnosi na neposlušnost Izraela u pustinji, a ne na čitav period Izraelskog postojanja ! To je UČENJE ADVENTISTIČKE Crkve ! Kao i u mnogim drugim stvarima – Lažno:


Jevrejim 4:
3. Јер ми који веровасмо улазимо у покој, као што рече: Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој, ако су дела и била готова од постања света.
7. Јер је Он Бог наш, и ми народ паше Његове и овце руке Његове. Сад кад бисте послушали глас Његов:

Psalam 95:
8. "Немојте да вам одрвени срце ваше као у Мериви, као у дан кушања у пустињи,
9. Где ме кушаше оци ваши, испиташе и видеше дело моје.
10. Четрдесет година срдих се на род онај, и рекох: Ови људи тумарају срцем, и не знају путеве моје;
11. И зато се заклех у гневу свом да неће ући у мир мој."

Jevrejima 3:
6. Али је Христос као син у дому свом: ког смо дом ми, ако слободу и славу наде до краја тврдо одржимо.
7. Зато, као што говори Дух Свети: Данас ако глас Његов чујете,
8. Не будите дрвенастих срца, као кад се прогневисте у дане напасти у пустињи,
9. Где ме искушаше очеви ваши, искушаше ме, и гледаше дела моја четрдесет година.
10. Тога ради расрдих се на тај род, и рекох: Једнако се мету у срцима, али они не познаше путеве моје;
11. Зато се заклех у гневу свом да неће ући у покој мој.

Lepo se vidi iz Psalma 95 (zato se zakleh u gnevu svom, da neće ući u pokoj moj...) da se to odnosi na Jevrejima 4,3.
Kao i u Jevrejima 3 (11- Isto:Zato se zkleh u gnevu svom.... kao i u 7- Danas ako glas Njegov čujete.....) da se opet odnosi na Jevreje 4,7.

Prema tome Jevreji 4 se odnosi na neposlušnost Izraela u PUSTINJI, i Pavle za njih kaže da neće ući u pokoj Hanana. Što se i obestinilo. Jer od oko MILION Jevreja što su izašli iz Misira, samo dvoica su ušli u Hanan.

A ti sve stihove koje si postavio za Jevreje 4 glave (Nehemiji 13.15 – 22 i 3. Mojsijeva 26 i Jeremija 17. 21 – 27 ?) nemaju veze sa Neposlušnošću Izraela u PUSTINJI!

Još jedno lažno naučavanje Adventista, ne bi li se proturila SUBOTA celom čovečanstvu.




U trecoj knizi Mojsijevoj 26 je zapisano prokletstvo zbog krsenja Bozjih zapovesti, koje se u punini ispunilo 70 godine nove ere kada su Rimljani razorili Hram i svetinju pod vodstvom Titusa, i pobili hiljade Jevreja.

Jevrejski istoricar Josif Flavije opisujuci desavanja u samom gradu, upravo govori o strasnim prizorima gladi, i primera kanibalizma - jedenja mesa od sinova i kceri od strane pojedinaca.


"Ако се ни од тога не поправите, него ми још узидете насупрот,
И ја ћу вама ићи насупрот, и бићу вас још седам пута више за грехе ваше.
Пустићу на вас мач, који ће осветити мој завет; а кад се слежете у градове своје, тада ћу пустити помор међу вас, и бићете предани у руке непријатељу.
И кад вам сломим потпору у хлебу, десет ће жена пећи хлеб ваш у једној пећи.
Ако ме ни тако не станете слушати, него ми узидете насупрот,
И ја ћу вама с гневом ићи насупрот, и седам пута већма караћу вас за грехе ваше.
И јешћете месо од синова својих, и месо од кћери својих јешћете.
Развалићу висине ваше, и оборићу идоле ваше, и метнућу трупове ваше на трупове гадних богова ваших, и мрзиће душа моја на вас.
И обратићу градове ваше у пустош, и разорићу светиње ваше, и нећу више мирисати мириса вашег.
И опустећу земљу да ће јој се чудити непријатељи ваши, који ће живети у њој.
А вас ћу расејати по народима, и учинићу да вас гоне с голим мачем; и земља ће ваша бити пуста и градови ваши раскопани"


Nema sumlje da je jedan od razloga razrušenje Jerusalima bilo i kršenje SUBOTE od strane Jevreja, ali ovde imamo 3 veoma važne stvari:
Pre tog Jerusalima iz 70 godina, mi smo imali totalno razrušenje tog istog Jerusalima od strane Vavilonaca skoro 700 godina ranije. I odvođenje čitavog Izraelskog naroda u ropstvo.

1. Prema tome 3 Mojsijeva 26, nam nikako ne može precizno objasniti koji je događaj u pitanju;

2. Ako je u pitanju kažnjavanje JEVREJA za nepoštovanje SUBOTE to je potpuno razumljivo. Subota je i DATA SAMO Jevrejima. A BIBLIJSKI SE TAČNO ZNA i KADA i ZAŠTO. Prema tome ja ovde ne vidim nikakvu biblijsku argumentaciju da SUBOTA važi i za Hrišćane.

3. Meni moj Duh koji me vodi, a koliko vidim različit je od Adventističkog, jer mi otkriva potpuno suprotne BIBLIJSKE ISTINE mi u vezi razrušenje Jerusalima iz 70 godine govori nešto sasvim drugo:

Da je GLAVNI RAZLOG tog razrušenja ubistvo Isusa Hrista, a kršenje SUBOTE od strane Jevreja jedan od PERIFERNIH.

Luka 23:
27. А за Њим иђаше мноштво народа и жена, које плакаху и нарицаху за Њим.
28. А Исус обазревши се на њих рече: Кћери јерусалимске! Не плачите за мном, него плачите за собом и за децом својом.
29. Јер гле, иду дани у које ће се рећи: Благо нероткињама, и утробама које не родише, и сисама које не дојише.

A oni koji čitaju ovu temu, nek procenjuju koji Duh vodi mene, a koji duh vodi Adventnu Crkvu.

Za Adriana.

Ne robuje onaj koji postuje Boga drzanjem njegovih zapovesti, vec onaj koji ih krsi, jer greh je u bibliji okarakterisan kao krsenj zapovesti.

Da li ja robujem ako volim svog bliznjeg istinskom ljubavlju da ne zelim da ucinim nista sto zapovest zabranjuje, da mu ukradem, ucinim preljubu sa njegovom zenom, itd,
i Boga tako sto necu da postujem druge Bogove, da se klanjam delima ruku, vec da postujem njega kao tvorca i darodavca zivota postujuci vreme koje je odvojio za odmor i zajednicu sa njim.
Mene ljubav nagoni na poslusnost i prakticno ispunjavanje Bozje volje i sloboda od greha, za koju ti kazes da je krsenje zapovesti..
Slatko bih ti odgovorio i ovde, ali ima dana za megdana. Doći će i ovo na red.
Pozdrav
 
Poslednja izmena:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

Ja sam upravo to rekao, da je krsenje subote pre ulaska u obecanu zemlju dovelo da oni nisu mogli da uđu u nju pa time ni u počinak Božji.

Jevrejima poslanica upravo savetuje da mi ne krenemo primerom te iste neposlušnosti kao i Jevreji kršeći zapovest o suboti, već da počnemo da poštujemo ovu zapovest po primeru Boga koji se odmarao u sedmi dan nakon stvaranja, kako bi mogli da uđemo u Božji mir i nebesko carstvo.

Mi koji imamo vere postujemo zapovest o suboti i ulazimo u pokoj koji ona donosi, a Jevreji nisu usli u pokoj zbog krsenja subote, a ne vere u Hrista, što znači da je subota uslov za ulazak u mir Božji i obećanu zemlju za Jevreje, a za Hrišćane u mir Božji i nebesko carstvo.


"Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče:
zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj,ako su djela i bila gotova od postanja svijeta.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega,
i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku nevjerstva"

Drugo, ja sam samo napomenuo tekstove kao dokaz da je Izrailj konstantno kršio Božje zapovesti i zapovest o suboti većim delom svoje duge istorije, i da je to jedan od razloga razorenja Jerusalima 70 godine, jer Bog upravo daje prokletstvo za krsenje subote i kaznu koja će stići ceo narod.

"Немојте градити себи идола ни ликова резаних, нити ступова
подижите, ни камена са сликама мећите у својој земљи да му се клањате; јер сам
ја Господ Бог ваш.
Држите суботе моје, и светињу моју поштујте; ја сам
Господ.
Ако узживите по мојим уредбама, и заповести моје уздржите и
ушчините,


Даваћу вам дажд на време, и земља ће рађати род свој, и
дрвета ће у пољу рађати род свој;
И вршидба ће вам стизати бербу виноградску, а берба ће
виноградска стизати сејање, и јешћете хлеб свој до ситости, и живећете без
страха у земљи својој.
Јер ћу дати мир земљи, те ћете спавати а неће бити никога да
вас плаши; учинићу, те ће нестати зле звери из земље, и мач неће пролазити преко
ваше земље.
Него ћете терати непријатеље своје, и падаће пред вама од
мача.Вас ће петорица терати стотину, а вас стотина тераће десет
хиљада, и падаће непријатељи ваши пред вама од мача" ( 3 Mojsijeva 26. 1 - 8 )


Ако ли ме не узаслушате, и не учините све ове
заповести,

Ако повргнете уредбе моје и души вашој омрзну закони моји
да не творите све заповести моје, и
раскинете завет мој,
И ја ћу вама учинити ово: Пустићу на вас страх, суву
болест и врућицу, које ће вам очи искварити и душу уцвелити; и залуду ћете
сејати семе своје, јер ће га јести непријатељи ваши.
И окренућу лице своје насупрот вама, и сећи ће вас
непријатељи ваши, и који мрзе на вас биће вам господари, и бежаћете кад вас нико
не тера.
Ако ме ни тада не станете слушати, караћу вас још седам
пута више за грехе ваше
Потрћу понос силе ваше, и учинићу да небо над вама буде
као гвожђе, а земља ваша као бронза. ( 3 Mojsijeva 26. 14 - 19 )

Pitanje:
AKO JE SUBOTA UKINUTA I NE VAŽI U NOVOM ZAVETU, ZAŠTO JE BOG DOPUSTIO RAZORENJE JERUSALIMA 70 GODINE.


 
Natrag
Top