Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
za mene je svaki dan spasonosan, i za mene mora samo da se umre a ovo ostalo drugo nista ne mora, koliko je meni poznato subota je stari zavet i mojsije, ali mi se cini da se ne odnosi na hriscane nego samo na jevreje
Eto kad ti kao neki ne veliki poznavalac Biblije si ukapirao tako prostu stvar (izvini što ti tako kažem, ali istina je). Da je subota data samo Jevrejima.
Onda koliku su to maheri Adventisti kada tako prostu stvar osporavaju njihovi profesori fakulteta, dotori i magistri teologije, vodeći stručnjavi teologije, i tvrdeći da je SUBOTA ustvari data celom čovečanstvu a ne samo Jevrejima !?
Možeš li zamisliti ?
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107

U svemu ovome nije bitno ljudsko misljenje, a kao sto smo videli, u predhodnim komentarima je prilozeno kompletno biblijsko ucenje o zakonu i suboti i njihovoj vecnoj vaznosti i nepromenjivosti kako u starozavetnom tako i novozavetnom periodu.

Sto se tice Jevrejima poslanice 4 poglavlja, ona je upravo najveci dokaz u prilog subote.

Prilozio sam ovaj ceo tekst sa referencama drugih biblijskih tekstova koji nedvosmisleno objasnjavaju sam ovaj tekst, tako da je samo uplitanje ljudskog tumacenja bezpotrebno.

"Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas. 4.Moj. 14, 34. Psal. 95, 11.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvenariječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše. Rim. 3, 3.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta. 5.Moj. 3, 20. 5.Moj. 12, 9. Psal. 95, 11. Jevr. 9, 26.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh. 1.Moj. 2, 2. 2.Moj. 20, 11.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje; Jevr. 3, 19.
Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po toliko vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca. Psal. 95, 7.
Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio po tom.
Daklem je ostavljeno još počivanje narodu Božijemu. Jezek. 46, 1.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh. Jezek. 46, 1.
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu
istu gatku nevjerstva.
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga maca oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem. Psal. 147, 15. Isa. 49, 2. Jer. 23, 29. Luka 2, 35. 1.Kor. 14, 24. Otkr. 1, 16. ( Jevrejima 4 poglavlje )

Sustina ovog teksta je uporedjenje starozavetnog i novozavetnog vremena, gde tekst napominje da Izrailj nije mogao uci u obecanu zemlju iz razloga sto je u svom neverstvu krsio zapovest o suboti:

"Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas. 4.Moj. 14, 34. Psal. 95, 11.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvenariječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše. Rim. 3, 3.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta. 5.Moj. 3, 20. 5.Moj. 12, 9. Psal. 95, 11. Jevr. 9, 26.

Nastavak teksta ovo potvrdjuje kada kaze da je sam bog pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja, ali da Izrailj nece uci u obecanu zemlju i obecani pokoj koji bi takazak ulazak doneo, iz upravo navedenog razloga sto su krsili zapovest o suboti:

Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh. 1.Moj. 2, 2. 2.Moj. 20, 11.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.

Tekst dalje kaze da ce neki ipak uci u taj pokoj, a da oni kojima je najpre javljeno odnosno Jevreji nisu usli iz razloga jer su bili neposlusni, odnosno krsili su zapovest o suboti:

Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje; Jevr. 3, 19.

Iz tog razloga sto Bog nije uveo Izrailj u obecanu zemlju i obecani pocinak koji bi takvo uvodjenje proizvelo, Bog govori o jednom drugom danu "DANAS" koji je predslika onog konacnog uvodjenja svog naroda u nebo prilikom Hristovog drugog dolaska.
Covek koji danas primi Hrista za spasitelja i postuje subotu kao cetvrtu zapovest, vec danas ulazi u Bozji mir, koji ce se konacno i ostvariti prilikom Hristovog dolaska i odlaska vernih na nebo.

Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po toliko vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca. Psal. 95, 7.

Tekst zavrsava sa zakljuckom da Bozji narod u novozavetnom periodu ne treba da podje primerom neverstva starozavetnog Jevrejskog naroda koji je krsio zapovest o suboti, vec da je novozavetnom narodu ostavljeno postovanje cetvrte zapovesti i ulazak u fizicki pocinak po primeru Boga koji se odmarao u sedmi dan nakon stvaranja, cime ce uci i u duhovni pocinak.
Postovanje subote kao cetvrte zapovesti je ovde postavljeno kao uslov za ulazak u mir Bozji i nebesko carstvo.

Daklem je ostavljeno još subotnje počivanje narodu Božijemu. Jezek. 46, 1.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh. Jezek. 46, 1.
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku nevjerstva.
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga maca oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem. Psal. 147, 15. Isa. 49, 2. Jer. 23, 29. Luka 2, 35. 1.Kor. 14, 24. Otkr. 1, 16.

U ovom tekstu za izraz SUBOTNJE POCIVANJE stoji rec SABATISMOS koje oznacava postoanje subote po cetvrtoj zapovesti.

Blagoslov subotnjeg pocinka:


"Овако вели Господ: чувајте се да не носите бремена у суботу и не уносите на врата Јерусалимска.
И не износите бремена из кућа својих у суботу, и никакога посла не радите, него светите суботу, као што сам заповједио оцима вашим.
Али не послушаше нити пригнуше уха својега, него отврднуше вратом својим да не послушају и не приме науке.
Ако ме послушате говори Господ, да не носите бремена на врата овога града у суботу, него светите суботу не радећи у њу никакога посла,
Тада ће улазити на врата града овога цареви и кнезови, који сједе на пријестолу Давидову, на колима и на коњма, они и кнезови њихови, Јудејци и Јерусалимљани, и стајаће овај град довијека.
И долазиће из градова Јудинијех и из околине Јерусалимске, и из земље Венијаминове, и из равнице и из гора и с југа, и доносиће жртве паљенице и приносе с даром и кадом, и жртве захвалне доносиће у дом
Господњи.
Ако ли ме не послушате да светите суботу и не носите бремена улазећи на врата Јерусалимска у суботу, онда ћу распалити огањ на вратима његовијем, који ће упалити дворове Јерусалимске и неће се угасити. ( Jeremija 17. 21 - 27. Pogledati 3 Mojsijevu 26 poglavlje )



 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562

U svemu ovome nije bitno ljudsko misljenje, a kao sto smo videli, u predhodnim komentarima je prilozeno kompletno biblijsko ucenje o zakonu i suboti i njihovoj vecnoj vaznosti i nepromenjivosti kako u starozavetnom tako i novozavetnom periodu.


Kompletno biblijsko učenje Adventista Sedmoga Dana je lažno!
Ne zato što je lažno u 20, 30, 50 ili 100 stvari, već zato što malo Farisejskog kvasca uskisne svo testo.
Da imate samo JERES kada je SUBOTA u pitanju pa bi bilo mnogo. A ne vi pored te subote imate još na desetine lažnih nauka.
Zato i ne odgovarate na naša pitanja već samo matketinški nas zatrpavate Adventističkim materijalom, koji je ustvari teška prevara. Jer se u 99 % slučajeva odnosi na Jevreje, a ne nas Hrišćane ! Ali vi to tako lukavo upakujete da ispadne kao da važi i za Hrišćane.
Ali od toga nema leba. Crkve su vam sve praznije. Para sve manje. Evo polako pucate i po forumima. Sve više ima pastora koji napuštaju vaše Crkve i iznose vaše jeresi. Sve više blogova o Adventistima niče............ definitivno ste PUKLI.
Ja znam da NEDELJNI ZAKON nikada neće biti izglasan, tako da to proročanstvo je jedno u nizu lažnih od EGW. Ali me jako interesuje, koju ćete vi lukavu pričicu ispričati i po ko zna koji put prevariti vaše sledbenike.
Kao npr. u primeru Hrvatske. Gde je nedeljni zakon trajao samo par meseci!

Poturate starozavetne, i novozavetne stihove koji se odnose na JEVREJE, a ne nas HRIŠĆANE. I po sistemu ‘’dok je ovaca, biće i vune’’ vi sve činite, ne bi li koga vrbovali za vašu Crkvu da bi ga tamo ošišali, a onda i odveli u pakao. Jer sa lažnom naukom i toliko jeresi, gde možete odvesti čoveka !?
Kao npr. za SUBOTU ! U Bibliji ne postoji JEDAN stih koji ukazuje na obavezno svetkovanje subote za Hrišćane. Čak šta više ima više za svetkovanje NEDELJE no subote. Mada i nedelja nije obavezan dan za svetkovanje. Dana za svetkovanje, nas je prvo oslobodio Hrist, a zatim i Pavle.



Sto se tice Jevrejima poslanice 4 poglavlja, ona je upravo najveci dokaz u prilog subote.

Prilozio sam ovaj ceo tekst sa referencama drugih biblijskih tekstova koji nedvosmisleno objasnjavaju sam ovaj tekst, tako da je samo uplitanje ljudskog tumacenja bezpotrebno.

"Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas. 4.Moj. 14, 34. Psal. 95, 11.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvenariječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše. Rim. 3, 3.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta. 5.Moj. 3, 20. 5.Moj. 12, 9. Psal. 95, 11. Jevr. 9, 26.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh. 1.Moj. 2, 2. 2.Moj. 20, 11.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje; Jevr. 3, 19.
Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po toliko vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca. Psal. 95, 7.
Jer da je Isus one doveo u pokoj, ne bi za drugi dan govorio po tom.
Daklem je ostavljeno još počivanje narodu Božijemu. Jezek. 46, 1.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh. Jezek. 46, 1.
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu
istu gatku nevjerstva.
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga maca oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem. Psal. 147, 15. Isa. 49, 2. Jer. 23, 29. Luka 2, 35. 1.Kor. 14, 24. Otkr. 1, 16. ( Jevrejima 4 poglavlje )

Sustina ovog teksta je uporedjenje starozavetnog i novozavetnog vremena, gde tekst napominje da Izrailj nije mogao uci u obecanu zemlju iz razloga sto je u svom neverstvu krsio zapovest o suboti:

"Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas. 4.Moj. 14, 34. Psal. 95, 11.
Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvenariječ, jer ne vjerovaše oni koji čuše. Rim. 3, 3.
Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče: zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj, ako su djela i bila gotova od postanja svijeta. 5.Moj. 3, 20. 5.Moj. 12, 9. Psal. 95, 11. Jevr. 9, 26.

Nastavak teksta ovo potvrdjuje kada kaze da je sam bog pocinuo u sedmi dan nakon stvaranja, ali da Izrailj nece uci u obecanu zemlju i obecani pokoj koji bi takazak ulazak doneo, iz upravo navedenog razloga sto su krsili zapovest o suboti:

Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh. 1.Moj. 2, 2. 2.Moj. 20, 11.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.

Tekst dalje kaze da ce neki ipak uci u taj pokoj, a da oni kojima je najpre javljeno odnosno Jevreji nisu usli iz razloga jer su bili neposlusni, odnosno krsili su zapovest o suboti:

Budući pak da neki imaju da uđu u njega, i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje; Jevr. 3, 19.

Iz tog razloga sto Bog nije uveo Izrailj u obecanu zemlju i obecani pocinak koji bi takvo uvodjenje proizvelo, Bog govori o jednom drugom danu "DANAS" koji je predslika onog konacnog uvodjenja svog naroda u nebo prilikom Hristovog drugog dolaska.
Covek koji danas primi Hrista za spasitelja i postuje subotu kao cetvrtu zapovest, vec danas ulazi u Bozji mir, koji ce se konacno i ostvariti prilikom Hristovog dolaska i odlaska vernih na nebo.

Opet odredi jedan dan, danas, govoreći u Davidu po toliko vremenu, kao što se prije kaza: danas ako glas njegov čujete, ne budite drvenastijeh srca. Psal. 95, 7.

Tekst zavrsava sa zakljuckom da Bozji narod u novozavetnom periodu ne treba da podje primerom neverstva starozavetnog Jevrejskog naroda koji je krsio zapovest o suboti, vec da je novozavetnom narodu ostavljeno postovanje cetvrte zapovesti i ulazak u fizicki pocinak po primeru Boga koji se odmarao u sedmi dan nakon stvaranja, cime ce uci i u duhovni pocinak.
Postovanje subote kao cetvrte zapovesti je ovde postavljeno kao uslov za ulazak u mir Bozji i nebesko carstvo.

Daklem je ostavljeno još subotnje počivanje narodu Božijemu. Jezek. 46, 1.
Jer koji uđe u pokoj njegov, i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh. Jezek. 46, 1.
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku nevjerstva.
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga maca oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i duše i duha, i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem. Psal. 147, 15. Isa. 49, 2. Jer. 23, 29. Luka 2, 35. 1.Kor. 14, 24. Otkr. 1, 16.

U ovom tekstu za izraz SUBOTNJE POCIVANJE stoji rec SABATISMOS koje oznacava postoanje subote po cetvrtoj zapovesti.

Blagoslov subotnjeg pocinka:


"Овако вели Господ: чувајте се да не носите бремена у суботу и не уносите на врата Јерусалимска.
И не износите бремена из кућа својих у суботу, и никакога посла не радите, него светите суботу, као што сам заповједио оцима вашим.
Али не послушаше нити пригнуше уха својега, него отврднуше вратом својим да не послушају и не приме науке.
Ако ме послушате говори Господ, да не носите бремена на врата овога града у суботу, него светите суботу не радећи у њу никакога посла,
Тада ће улазити на врата града овога цареви и кнезови, који сједе на пријестолу Давидову, на колима и на коњма, они и кнезови њихови, Јудејци и Јерусалимљани, и стајаће овај град довијека.
И долазиће из градова Јудинијех и из околине Јерусалимске, и из земље Венијаминове, и из равнице и из гора и с југа, и доносиће жртве паљенице и приносе с даром и кадом, и жртве захвалне доносиће у дом
Господњи.
Ако ли ме не послушате да светите суботу и не носите бремена улазећи на врата Јерусалимска у суботу, онда ћу распалити огањ на вратима његовијем, који ће упалити дворове Јерусалимске и неће се угасити. ( Jeremija 17. 21 - 27. Pogledati 3 Mojsijevu 26 poglavlje )



Upravo je ova sada tvoja izjava taj marketing o kome ja govorim.
100 X ponovljena laž postaje istina.
Da li si spreman da ja otvorim temu JEVREJIMA 4, da na njoj rastumačimo stih po stih šta je tu Pavle hteo da kaže !?
Da ili ne ?
Ali bez spamovanja i ubacivanja tema o Pravoslavlju, Katolicizmu, Geri, Šarrdyju, Punskim ratovima, Napoleonu......... Već samo da se držimo tumačenja Jevreja 4-te glave !
Jer je i ona, između ostalog krunski dokaz, da SUBOTA kao dan spasenja ne važi za Hrišćane !

-----------------------------
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Овако вели Господ: чувајте се да не носите бремена у суботу и не уносите на врата Јерусалимска.
И не износите бремена из кућа својих у суботу, и никакога посла не радите, него светите суботу, као што сам
заповједио оцима вашим."

Управо се о томе ради, Христ је "кварио" све то што ви проповедате као фарисеји. Зато и кажем да бисте се потпуно исто опходили према Њему као што они фарисеји чињаше. Ни они нису схватали баш као и ви зашто Христ укида суботу. Ту ми не можемо да вам помогнемо, није ни сам Христ могао фарисејима да објасни, а камоли ми вама суботарима.

8. Рече му Исус: Устани, узми одар свој и ходи.
9. И одмах оздрави човек, и узевши одар свој хођаше. А тај дан беше субота.
10. Тада говораху Јевреји ономе што оздрави: Данас је субота и не ваља ти одра носити.
11. А он им одговори: Који ме исцели он ми рече: Узми одар свој и ходи.
12. А они га запиташе: Ко је тај човек који ти рече: Узми одар свој и ходи?
13. А исцељени не знаше ко је; јер се Исус уклони, јер људства много беше на месту.
14. А потом га нађе Исус у цркви и рече му: Ето си здрав, више не греши, да ти не буде горе.
15. А човек отиде и каза Јеврејима да је оно Исус који га исцели.
16. И зато гоњаху Јевреји Исуса, и гледаху да Га убију, јер чињаше то у суботу.
17. А Исус им одговараше: Отац мој досле чини, и ја чиним.
18. И зато још више гледаху Јевреји да Га убију што не само квараше суботу него и Оцем својим називаше Бога и грађаше се једнак Богу. (Јован 5)


А што се тиче овог извртања Посланице Јеврејима 4., то је тек манипулација Писмом. Непотребно је да понављам ту посланицу сада, јер ја то радим без "додатака" као што си ти изнео.

"U ovom tekstu za izraz SUBOTNJE POCIVANJE stoji rec SABATISMOS koje oznacava postoanje subote po cetvrtoj zapovesti."

Нетачно! Опет манипулација или неразумевање значења Сабата (починка).

9. Дакле је остављено још почивање народу Божијем.


Hebrews 4:9 Greek Study Bible (Apostolic / Interlinear)

ἄρα ἀπολείπεται σαββατισμὸς τῷ λαῷ τοῦ θεοῦ.


KJV with Strong's
There remaineth therefore a rest to the people of God

[TABLE="class: maintext"]
[TR]
[TD="class: strongsnt"][/TD]
[TD="class: translit"]sabbatismos [/TD]
[TD="class: greek2"]σαββατισμὸς[/TD]
[TD="class: eng"] a sabbath rest,[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Односи се на држање Сабата или почивање, што наравно није само суботом (једном недељно), већ од уласка у покој и смрти у Господу - починку у Господу. Сабат за хришћане почиње од ДАНАС, тј. од часа када поверују и признају Господа Исуса Христа, јер да је Христ могао суботаре да уведе у покој, не би говорио за ДРУГИ ДАН, који наравно није буквалан (једном у недељи). Дакле, превод је добар и тачан и не односи се на дан у недељи (суботу - седми дан), већ се односи на други дан који Господ одреди (ДАНАС)


4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој

7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.



Поента суботе (дана у недељи) је и била најава или симболично почивање, за разлику од оног почивања које нам Христ обезбеди. Можете ви да говорите као фарисеји или да не разумете, али то схвата цело хришћанско наслеђе сем вас. Ви сте једини који узеше суботу од баптиста седмог дана, зато и јесте као један. У то време се нагло повећавао број секти и култова, сотонских учења и сл., тако да секте које су тада осниване имају много додирних тачака.

 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
U svemu ovome nije bitno ljudsko misljenje,(pa ako nije bitno zasto onda slusas Helenu,Milera?)




Daklem je ostavljeno još subotnje počivanje narodu Božijemu. Jezek. 46, 1.(IZRAILJU A NE PAGANIMA)
Jer koji uđe u pokoj njegov,
(A ONI NE UDJOSE U POKOJ NJEGOV!) i on počiva od djela svojijeh, kao i Bog od svojijeh. Jezek. 46, 1.(Jezikelj 20:5)5 I reci im: Ovako veli Gospod Gospod: Kog dana izabrah Izrailja i podigoh ruku svoju semenu doma Jakovljevog, i pokazah im se u zemlji misirskoj, i podigoh im ruku svoju govoreći: Ja sam Gospod Bog vaš;

12 I subote svoje dadoh im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem.)



Da se postaramo dakle ući u taj pokoj,
(MI SMO U POKOJU GOSPODA ISUSA HRISTA,BLAGODAT) da ne upadne ko u onu istu gatku nevjerstva.(UPRAVO TAKO!)
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga maca oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i
(duše i duha,???)(STA CEMO SAD LADOKEJA??) i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem. Psal. 147, 15. Isa. 49, 2. Jer. 23, 29. Luka 2, 35. 1.Kor. 14, 24. Otkr. 1, 16

Ladokeja! u jezikelju u celpj glavi 46:1,a izricito u 20-toj se obraca izrailju!

"Овако вели Господ: чувајте се да не носите бремена у суботу и не уносите на врата Јерусалимска.
И не износите бремена из кућа својих у суботу, и никакога посла не радите, него светите суботу, као што сам заповједио оцима вашим.
(to znaci iskljucivo OCIMA njihovim! i njima samim)
Али не послушаше нити пригнуше уха својега, него отврднуше вратом својим да не послушају и не приме науке
.(to im je i sam Hristos rekao,zbog toga ga i raspese!)
Ако ме послушате говори Господ, да не носите бремена на врата овога града у суботу, него светите суботу не радећи у њу никакога посла,
( to se vidi u 5 Mojsijeva,Jezikelj 20g kome je govorio!)
Тада ће улазити на врата града овога цареви и кнезови,
који сједе на пријестолу Давидову, на колима и на коњма, они и кнезови њихови, Јудејци и Јерусалимљани, и стајаће овај град довијека.
И долазиће из градова Јудинијех и из околине Јерусалимске, и из земље Венијаминове, и из равнице и из гора и с југа, и доносиће жртве паљенице и приносе с даром и кадом, и жртве захвалне доносиће у дом
Господњи.
(12 plemena izrailja!!)

Ако ли ме не послушате да светите суботу и не носите бремена улазећи на врата Јерусалимска у суботу, онда ћу распалити огањ на вратима његовијем, који ће упалити дворове Јерусалимске и неће се угасити. ( Jeremija 17. 21 - 27. Pogledati 3 Mojsijevu 26 poglavlje )
(a takodje 5 mojs,jezikelja,koje uredbe i kome ih daje i zasto)

Sta pise ovde ladokeja:
Jer je živa riječ Božija, i jaka, i oštrija od svakoga maca oštra s obje strane, i prolazi tja do rastavljanja i (duše i duha,???)(STA CEMO SAD LADOKEJA??) i zglavaka i mozga, i sudi mislima i pomislima srdačnijem.

Duse i Duha,kad dodamo telo dobijamo tri komponente iz cega je covek sastavljen!
Znaci telo ide u zemlju,a Dusa?,a Duh?Kako pise?duse (I) duha????Objasni sad ovo.


Psalam 95:7-11) pise:7 Jer je On Bog naš, i mi narod paše Njegove i ovce ruke Njegove. Sad kad biste poslušali glas Njegov:


8 "Nemojte da vam odrveni srce vaše kao u Merivi, kao u dan kušanja u pustinji,

9 Gde me kušaše oci vaši, ispitaše i videše delo moje.

10 Četrdeset godina srdih se na rod onaj, i rekoh: Ovi ljudi tumaraju srcem, i ne znaju puteve moje;

11 I zato se zakleh u gnevu svom da neće ući u mir moj."


(Jev 3:7)7 Zato, kao što govori Duh Sveti: Danas ako glas Njegov čujete,

8 Ne budite drvenastih srca, kao kad se progneviste u dane napasti u pustinji,

9 Gde me iskušaše očevi vaši, iskušaše me, i gledaše dela moja četrdeset godina.

10
Toga radi rasrdih se na taj rod, i rekoh: Jednako se metu u srcima, ali oni ne poznaše puteve moje;

11 Zato se zakleh u gnevu svom da neće ući u pokoj moj.(Molim sta kaze)





(Jezikelj 20:5)5 I reci im: Ovako veli Gospod Gospod: Kog dana izabrah Izrailja i podigoh ruku svoju semenu doma Jakovljevog, i pokazah im se u zemlji misirskoj, i podigoh im ruku svoju govoreći: Ja sam Gospod Bog vaš;

12 I subote svoje dadoh
im da su znak između mene i njih da bi znali da sam ja Gospod koji ih posvećujem.


13 Ali se odvrže od mene dom Izrailjev u pustinji; ne hodiše po mojim uredbama, i zakone moje odbaciše, koje ko vrši živi kroz njih, i subote moje grdno oskvrniše; zato rekoh da ću izliti gnev svoj na njih u pustinji da ih istrebim.

Ladokeja bracki savet mani se judoizma,pocni da propovedas jevandjelje,jer zakon i proroci bese do Jovana,od jovana pocinje jevandjelje koje on sam najavi.

Pozdrav od Gere.





 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919

"11 Zato se zakleh u gnevu svom da neće ući u pokoj moj.(Molim sta kaze)"

Управо то, узалуд "суботаре" када неће ући у покој. Зато што светковање суботе (недељне) не уводи у покој, Христ одреди други дан (данас) од кога ћемо заиста ући у покој и починак за разлику од суботара. А како да уђемо у покој? Вером, све јасно пише иако ови изврћу и заврћу по свом обичају.

Значи ли то да ми треба да верујемо само суботом да би светковали Сабат? Сачувај, Боже! Верујемо сваки дан и сваки дан смо у Сабату - (с)покоју од ДАНАС када смо признали Христа за личног Спаситеља.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534

"11 Zato se zakleh u gnevu svom da neće ući u pokoj moj.(Molim sta kaze)"

Управо то, узалуд "суботаре" када неће ући у покој. Зато што светковање суботе (недељне) не уводи у покој, Христ одреди други дан (данас) од кога ћемо заиста ући у покој и починак за разлику од суботара. А како да уђемо у покој? Вером, све јасно пише иако ови изврћу и заврћу по свом обичају.

Значи ли то да ми треба да верујемо само суботом да би светковали Сабат? Сачувај, Боже! Верујемо сваки дан и сваки дан смо у Сабату - (с)покоју од ДАНАС када смо признали Христа за личног Спаситеља.

Bas tako Adrijane,ni subota ni nedelja ne spasava,a blagodat Bozja. Nedeljom se prosto drzi sluzba i lomljenje hleba u crkvi,to isto su cinili i ostali hriscani od I veka,a jevreji subotari nikad nisu lomili hlebove u subotu! pa jos i u sinagogi pa pobili bi sve hriscane,a da ne govorim o kletvi koju su ubacili pre molitve.

Pozdrav od Gere
.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Jevreji 4


I Laodikejin odgovor:


Ne, tu se radi i o svetkovanju sedmicne subote, jer tekst kaze da ne idemo primerom iste neposlusnosti kao sto su to cinili Jevreji krseci subotu, vec da udjemo u subotni pocinak koja je simbol ulaska u Bozji mir..

1. Gde se po Jevrejima 4 može zaključiti da SU JEVREJI KRŠILI SUBOTU !? Kako ti ovde navodiš.

2. A i kada su Jevreji uopšte KRŠILI SUBOTU !?

3.
Da li ste se vi predali pa zato više nećete da odgovarata na 90 % naših pitanja, jer smo vas matirali 100 %. Ili misliš da mi nismo u Svetom Duhu i On nam nije otkrio Njegove ISTINE, već to radi samo sledbenicima jedinae prave i sitinite Crkve na Planeti - ASD !?

Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Imam neka pitanja za adventiste!?Kad adventisti lome hleb piju Hristovu krv i kako to rade!?Subotom ili svaki dan,jednom mesecno,godisnje i dali se to radi subotom?

!!! ja znam kad i kako samo hocu da vidim dali cete iskreno da kazete ovde na forumu

Pozdrav od Gere.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
I Laodikejin odgovor:



1. Gde se po Jevrejima 4 može zaključiti da SU JEVREJI KRŠILI SUBOTU !? Kako ti ovde navodiš.

2. A i kada su Jevreji uopšte KRŠILI SUBOTU !?

3.
Da li ste se vi predali pa zato više nećete da odgovarata na 90 % naših pitanja, jer smo vas matirali 100 %. Ili misliš da mi nismo u Svetom Duhu i On nam nije otkrio Njegove ISTINE, već to radi samo sledbenicima jedinae prave i sitinite Crkve na Planeti - ASD !?

Hvala


Obecanje blagoslova za drzanje subote:
Savet da se udje u subotni odmor postovanjem cetvrte zapovesti


"Da se bojimo dakle da kako dok je još ostavljeno obećanje da se ulazi u pokoj njegov, ne odocni koji od vas.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nama je isto objavljeno da trebamo da drzimo subotu po cetvrtoj zapovesti kao i Jevrejima, ali oni je nisu ispostovali zbog nedostatka vere.

Jer je nama objavljeno kao i onima; ali onima ne pomaže čuvenariječ,
jer ne vjerovaše oni koji čuše.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mi koji imamo vere postujemo zapovest o suboti i ulazimo u pokoj koji ona donosi, a Jevreji nisu usli u pokoj zbog krsenja subote


Jer mi koji vjerovasmo ulazimo u pokoj, kao što reče:
zato se zakleh u gnjevu svojemu da neće ući u pokoj moj,ako su djela i bila gotova od postanja svijeta.
Jer negdje reče za sedmi dan ovako: i počinu Bog u dan sedmi od sviju djela svojijeh.
I na ovom mjestu opet: neće ući u pokoj moj.
Budući pak da neki imaju da uđu u njega,
i oni kojima je najprije javljeno ne uđoše za neposlušanje;
Da se postaramo dakle ući u taj pokoj, da ne upadne ko u onu istu gatku nevjerstva.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jevreji krse subotu - Obecanje blagoslova za drzanje subote, i prokletstva za krsenje - krsenje subote razlog razorenja Jerusalima 70 godine nove ere:


"У то вријеме видјех у Јудеји гдје газе у кацама у суботу и носе снопове натоваривши на магарце, и вино, грожђе и смокве и свакојаке
товаре, и носе у Јерусалим у суботу, и прекорих их онај дан кад продаваху житак.
И Тирци који живљаху у Јерусалиму доношаху рибу и свакојаки трг и продаваху у суботу синовима Јудинијем у Јерусалиму.
Зато прекорих главаре Јудејске и рекох им: како је то зло што чините те скврните суботу?
Нијесу ли тако чинили оци ваши, те Бог наш пусти на нас и на овај град све ово зло? И ви још умножавате гњев на Израиља скврнећи суботу.
И кад дође сјен на врата Јерусалимска уочи суботе, заповједих те затворише врата, и заповједих да их не отварају до послије суботе; и поставих неколико својих момака на вратима да се не уноси никакав товар у суботу.
И преноћише трговци и који продаваху свакојаки трг иза Јерусалима једном и другом.
И опоменух их и рекох им: зашто ноћујете око зида? Ако још једном то учините, уложићу на вас. Од тада не долазише у суботу.
А Левитима заповједих да се очисте и да дођу и чувају врата да буде свет дан суботни. И за ово помни ме, Боже мој, и опрости ми по великој милости својој. ( Nemija 13. 15 - 22 )


"Овако вели Господ: чувајте се да не носите бремена у суботу и не уносите на врата Јерусалимска.
И не износите бремена из кућа својих у суботу, и никакога посла не радите, него светите суботу, као што сам заповједио оцима вашим.
Али не послушаше нити пригнуше уха својега, него отврднуше вратом својим да не послушају и не приме науке.
Ако ме послушате говори Господ, да не носите бремена на врата овога града у суботу, него светите суботу не радећи у њу никакога посла,
Тада ће улазити на врата града овога цареви и кнезови, који сједе на пријестолу Давидову, на колима и на коњма, они и кнезови њихови, Јудејци и Јерусалимљани, и стајаће овај град довијека.
И долазиће из градова Јудинијех и из околине Јерусалимске, и из земље Венијаминове, и из равнице и из гора и с југа, и доносиће жртве паљенице и приносе с даром и кадом, и жртве захвалне доносиће у дом Господњи.
Ако ли ме не послушате да светите суботу и не носите бремена улазећи на врата Јерусалимска у суботу, онда ћу распалити огањ на вратима његовијем, који ће упалити дворове Јерусалимске и неће се угасити. ( Jeremija 17. 21 - 27. )

"Држите суботе моје, и светињу моју поштујте; ја сам Господ.
Ако узживите по мојим уредбама, и заповести моје уздржите и ушчините, Даваћу вам дажд на време, и земља ће рађати род
свој, и дрвета ће у пољу рађати род свој;
И вршидба ће вам стизати бербу виноградску, а берба ће виноградска стизати сејање, и јешћете хлеб свој до ситости, и живећете без страха у земљи својој.
Јер ћу дати мир земљи, те ћете спавати а неће бити никога да вас плаши; учинићу, те ће нестати зле звери из земље, и мач неће пролазити преко ваше земље.
Него ћете терати непријатеље своје, и падаће пред вама од мача.
Вас ће петорица терати стотину, а вас стотина тераће десет хиљада, и падаће непријатељи ваши пред вама од мача.
И обратићу се к вама, и учинићу вам да растете, и умножићу вас, и утврдићу завет свој с вама.
И јешћете жито старо, од много година, и изасипаћете старо кад дође ново.
И наместићу стан свој међу вама, и душа моја неће мрзети на вас.
И ходићу међу вама, и бићу вам Бог, и ви ћете бити мој народ.
Ја сам Господ Бог ваш, који вас изведох из земље мисирске да им не робујете, и поломих палице јарма вашег, и исправих вас да ходитеправо.
Ако ли ме не узаслушате, и не учините све ове заповести,
Ако повргнете уредбе моје и души вашој омрзну закони моји да не
творите све заповести моје, и раскинете завет мој,
И ја ћу вама учинити ово: Пустићу на вас страх, суву болест и врућицу, које ће вам очи искварити и душу уцвелити; и залуду ћете сејати семе
своје, јер ће га јести непријатељи ваши.
И окренућу лице своје насупрот вама, и сећи ће вас непријатељи ваши, и који мрзе на вас биће вам господари, и бежаћете кад вас нико не тера.
Ако ме ни тада не станете слушати, караћу вас још седам пута више за грехе ваше.
Потрћу понос силе ваше, и учинићу да небо над вама буде као гвожђе, а земља ваша као бронза.
Снага ће се ваша трошити узалуд, јер земља ваша неће рађати рода свог, и дрвета по земљи неће рађати рода свог.
Ако ми узидете насупрот и не будете хтели слушати ме, додаћу вам седам пута више мука према гресима вашим.
Пустићу на вас звери пољске, које ће вам децу изјести, и стоку потрти и вас умалити, и опустеће путеви ваши.
Ако се ни од тога не поправите, него ми још узидете насупрот,
И ја ћу вама ићи насупрот, и бићу вас још седам пута више за грехе ваше.
Пустићу на вас мач, који ће осветити мој завет; а кад се слежете у градове своје, тада ћу пустити помор међу вас, и бићете предани у руке непријатељу.
И кад вам сломим потпору у хлебу, десет ће жена пећи хлеб ваш у једној пећи.
Ако ме ни тако не станете слушати, него ми узидете насупрот,
И ја ћу вама с гневом ићи насупрот, и седам пута већма караћу вас за грехе ваше.
И јешћете месо од синова својих, и месо од кћери својих јешћете.
Развалићу висине ваше, и оборићу идоле ваше, и метнућу трупове ваше на трупове гадних богова ваших, и мрзиће душа моја на вас.
И обратићу градове ваше у пустош, и разорићу светиње ваше, и нећу више мирисати мириса вашег.
И опустећу земљу да ће јој се чудити непријатељи ваши, који ће живети у њој.
А вас ћу расејати по народима, и учинићу да вас гоне с голим мачем; и земља ће ваша бити пуста и градови ваши раскопани.
Тада ће земљи бити миле суботе њене за све време докле буде пуста; и кад будете у земљи својих непријатеља, земља ће
почивати, и биће јој миле суботе њене.
За све време докле буде пуста почиваће, јер није почивала у ваше суботе, кад сте у њој живели.
А који вас остану, метнућу страх у срца њихова у земљама непријатеља њихових, те ће их гонити лист кад шушне заљуљавши се, и они ће бежати
као испред мача, и падаће а нико их неће терати.
И падаће један преко другог као од мача, а нико их неће терати; и нећете се моћи држати пред непријатељима својим.
Него ћете изгинути међу народима, и прождреће вас земља непријатеља ваших.
А који вас остану, чилеће за безакоње своје у земљи непријатеља
својих, и за безакоње отаца својих чилеће.
Али ако признаду безакоње своје и безакоње отаца својих по гресима, којима ми грешише и којима ми идоше насупрот,
Те и ја њима идох насупрот и одведох их у земљу непријатеља њихових; ако се тада понизи срце њихово необрезано, и буде им право што су покарани за безакоње своје,
Тада ћу се опоменути завета свог с Јаковом, и завета свог са Исаком, и завета свог са Аврамом опоменућу се, и земље ћу се опоменути.
Када се земља опрости њих и буду јој миле суботе њене кад опусти с њих, и њима буде право што су покарани за безакоње своје, јер судове моје повргоше и души њиховој омрзоше уредбе моје.
А зато ни онда кад буду у земљи непријатеља својих нећу их поврћи нити ћу тако омрзнути на њих да их потрем и раскинем завет свој са њима; јер сам ја Господ Бог њихов.
Него ћу се њих ради опоменути завета са старима њиховим, које изведох из земље мисирске народима на видику да им будем Бог, ја Господ.
Ово су уредбе и судови и закони, које постави Господ између себе и синова Израиљевих на гори Синајској преко Мојсија. ( 3 Mojsijeva 26 poglavlje )



 
Natrag
Top