Adventisti

Član
Učlanjen(a)
28.12.2010
Poruka
1.538
Pusti sada stranu praznu, zar ne vidiš da nas Laodikeja zamlaćuje sa SUBOTOM. I tvrdi da je mi Hrišćani moramo držati kao spasonosan DAN koji je Gospod stvorio za nas vernike.
Takođe i TVRDI da stih iz Otkrivenja 1,10 (Kirios Himera) znači SUBOTA, a doslovan prevod je Dan Gospodnji, ali na grčkom se NEDELJA I dalje izgovara, kao i u originalnim spisima Biblije - Κυριακή Danas na grčkom znači nedelja !

za mene je svaki dan spasonosan, i za mene mora samo da se umre a ovo ostalo drugo nista ne mora, koliko je meni poznato subota je stari zavet i mojsije, ali mi se cini da se ne odnosi na hriscane nego samo na jevreje
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
LAODIKEJA, odgovori li ti meni da li imaš stihove, ili neke čvrste istoriske činjenice, koji potvrđuju da je Dan Gospodnji SUBOTA !?
Ili ćeš nas i dalje zatrpavati CopyPaste Adventističkim propagandnim materijalom !?


U STAROM ZAVETU SUBOTA JE SVETI DAN GOSPODNJI;


"Ako odvratiš nogu svoju od subote da ne činiš što je tebi drago na moj sveti dan, i ako prozoveš subotu milinom, sveti dan Gospodnji slavnijem, i budeš ga slavio ne idući svojim putovima i ne čineći što je tebi drago, ni govoreći riječi,
Tada ćeš se veseliti u Gospodu, i izvešću te na visine zemaljske, i daću ti da jedeš našljedstvo Jakova oca svojega; jer usta Gospodnja rekoše'' ( knjiga proroka Isaije 58. 13 )


U NOVOM ZAVETU U KONTEKSTU BIBLIJE DAN GOSPODNJI JE TAKODJE SUBOTA;

''Bijah u duhu u dan Gospodnji, i čuh za sobom glas veliki kao trube koje govoraše: ja sam alfa i omega, prvi i pošljednji ( Otkrivenje Jovanovo 1. 10 ).


 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Уопште контекст није исти, не мисли се на исту ствар. То је као да си рекао да има слово С и на основу тога је у питању субота. Дан као дан у недељи је субота за Јевреје, али и за Бога. Ствар је у томе што Богу субота није само дан у недељи јер има дубљи смисао, јер Бог увек ради, па и суботом.

Као да Богу треба одмор, потпуно не разумете зашто Бог почину у седми дан. Хришћани ће починути од дела својих, али не у суботу, већ када оду Господу. А у (с)покоју су чим поверују. Као што рекох, мени није проблем да понављам, ви убацујете ваша нагађања и погрешну интерпретацију Писма, ја ћу понављати у чему је грешка и како је исправно. Заиста ће народу досадити све то монотоно убацивање истог текста, али ви сте тако утренирани: повремено убацивање или тачније понављање.


13. И чух глас с неба где ми говори: Напиши: Благо мртвима који умиру у Господу од сад. Да, говори Дух, да почину од трудова својих; јер дела њихова иду за њима. (Откривење 14)

Сад имаш теорију да је тај Дан Господњи субота јер се негде помиње дан Господњи. Сваки је дан - дан Господњи, али само у један Дан се деси највеће чудо над чудима - ВАСКРСЕЊЕ. Вама то није битно, за то је крив Константин. Потпуно су вам уврнули ум и разум па не видите о чему се ту ради. Од дана када се деси нешто што је за сваког хришћанина највећи празник, празник изнад свих празника, и вама то мање значи од суботарења? Наравно, зато што сте фарисеји. Немој се љутити, није пежоративно већ чињенично.

Да сте живели у време Христа, и ви бисте се потпуно исто понашали према Христу као фарисеји, тачније, не бисте Га прихватили. Говорили бисте да "квари" суботу коју је Бог посветио и још хули што се гради Богом. Само сте толико заведени да не можете себе да замислите како потпуно исто реагујете. Јер ви и јесте суботари (фарисеји), а благодат и улазак у покој дефинитивно не разумете шта значи, јасно се види. А пази сада, против овога не можете апсолутно ништа, узалуд се правите да те речи не постоје. Веруј ми, веома постоје и говоре да сте у кривој науци:

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.


7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.


А ви манипулишите Библијом слободно, неће ни то довека...

Pozdrav svima,sa jednom malom uporednom tabelom o ovom što sam izneo.


Adventisti VS JS ( Broj stranica / broj postova)

[TABLE]
[TR="class: px"wysiwyg_dashes_tr""]
[TD]r.b.[/TD]
[TD] JS[/TD]
[TD] ADVENTISTI[/TD]
[TD] DATUM:[/TD]
[TD] PRIMEDBA:[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]1.[/TD]
[TD] str. 50 / # 500[/TD]
[TD] str. 6 / # 61[/TD]
[TD] 06.10.2011.[/TD]
[TD] skoro 10 X više u korist JS u oba
elementa
![/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]2.[/TD]
[TD] str. 101 / # 1004[/TD]
[TD] str. 52 / # 520[/TD]
[TD]15.04.2012.[/TD]
[TD]Znači u ovom trenutku duplo više postova, kao i strana za JS.[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]3.[/TD]
[TD]str. 218 / # 2173[/TD]
[TD]str. 206 / # 2052[/TD]
[TD] 16.11.2012.[/TD]
[TD]Za samo 7 meseci su se skoro izjednačili u svim elementima ![/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]4.[/TD]
[TD]str. 218 / # 2177[/TD]
[TD]str. 218 / # 2175[/TD]
[TD] 20.11.2012.[/TD]
[TD] Izjednačili su se ![/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]5.[/TD]
[TD]str. 220 / # 2196[/TD]
[TD]str. 237 / # 2364[/TD]
[TD] 28.11.2012.[/TD]
[TD] I mali jubilej – PRESTIGLI.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]

Свака част на подацима, јасно показују колико су људи били жељни да сазнају праву истину о овоме култу (секти). Поред интернета који је затрован са њиховом науком, ретко да могу негде да пронађу конкретне приче сем понављања која видимо на многим сајтовима. Овде се водила жучна борба и библијски и документовано доказасмо да је ово обичан култ, масонска творевина и лажна наука која не уводи реформе у хришћанству, већ световне реформе (у исхрани и одевању). Таквих култова има мали милион, баш сам слушао и гледао многе ТВ дуеле, и увек се лако види јасна карактеристика култа:

  • изразити вођа, пророк или лажни месија;
  • специфично учење које одудара од изворног ортодоксног учења;
  • веровање да су чланови изабрани и да само њима Бог говори итд.
Појмови, дефиниције, особине култова
Рејчел Адамс и Џејмс Р. Лејн

Особине култова су:

1.АУТОРИТАТИВНОСТ (апсолутни вођа)
2.СУПРОТСТАВЉАЊЕ (увек се противе доминантној култури и установама)
3.ИСКЉУЧИВОСТ (само култ има истину)
4.ЛЕГАЛИЗАМ (строгост спољашњих правила и понашања)
5. СУБЈЕКТИВИЗАМ (антинтелектуални нагласак на емоцијама и личним доживљајима)
6. СВЕСТ О ГОЊЕНОСТИ („сви их прогоне“)
7. СКЛОНОСТ КАЗНАМА (побуњеници или питачи се кажњавају или истерују из групе)
8. ЕЗОТЕРИЗАМ (двоструко учење – једно јавно, друго тајно, само за „посвећенике“) У вези са езотеризмом, Брукс Александер каже да далекоисточне религије имају „унутарњу истину“ (праву) и спољашњу истину (привлачан, али ограничен, спољашњи лик, који у извесном смислу, води погрешном закључку о езотерној доктрини.)
9.ПРОТИВ СУ СВЕШТЕНСТВА (немају свештенство као званичне конфесије...)
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Evo pa citajte.

10
εγενομην εν πνευματι εν τη κυριακη ημερα και ηκουσα φωνην οπισω μου μεγαλην ως σαλπιγγος
Бијах у духу у дан недјељни, и чух за собом глас велики као трубе које говораше: ја сам алфа и омега, први и пошљедњи;

Grčki – Kirios Himera κυριακη ημερα- kuriakh h`me,ra -NEDELJA!!!!!!!!!!!

Ja stvarno neznam sta to Ladokeja muti?

Pozdrav od Gere..

Gerol, a ja sam u nedelju bio na plazi.
Da li to nedeluju cini svetom i odvojenom od ostsalih dana edekmice?

Sve najbolje

Mikane! ne spamuj ovo je tema (ADVENTISTI)!!!!

Vavhelsingu, da siu ti pravoslavqaca ti bi mi zahvalio zato sto0 sam po0stirqao ovo tako dobro i po0ucno0 iskustvo tvoje brsacer pravoslavaca. Nego ti nisi pravoslavavc pa zato ti smeta.

Zar se ti ne brijnes za svouju bracu koja ginu u borbi objavljivanja istine, nego se brinies kak koliuko i da li spamujer?

Kolko se ja razumem u fiziku ovo je tyema ADVENTISTI!!! mene zanima subota,Arhandjel Mihail a ne to sto si postavio sto nema veze s temom.

Cudi me da to urednik ne vidi!!!spam do spama sta ces takvi su adventisti.


Subota nije dan pokoja danas evo lepo stihovi kazu da je isus doneo drugi dan za pokoj i odmor:

6
επει ουν απολειπεται τινας εισελθειν εις αυτην και οι προτερον ευαγγελισθεντες ουκ εισηλθον δι απειθειαν

Будући пак да неки имају да уђу у њега, и они којима је најприје јављено не уђоше за непослушање;



7
παλιν τινα οριζει ημεραν σημερον εν δαυιδ λεγων μετα τοσουτον χρονον καθως ειρηται σημερον εαν της φωνης αυτου ακουσητε μη σκληρυνητε τας καρδιας υμων

Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се прије каза: данас ако глас његов чујете, не будите дрвенастијех срца.



8
ει γαρ αυτους ιησους κατεπαυσεν ουκ αν περι αλλης ελαλει μετα ταυτα ημερας

Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио по том.



9
αρα απολειπεται σαββατισμος τω λαω του θεου

Даклем је остављено још почивање народу Божијему.



10
ο γαρ εισελθων εις την καταπαυσιν αυτου και αυτος κατεπαυσεν απο των εργων αυτου ωσπερ απο των ιδιων ο θεος

Јер који уђе у покој његов, и он почива од дјела својијех, као и Бог од својијех.



11
σπουδασωμεν ουν εισελθειν εις εκεινην την καταπαυσιν ινα μη εν τω αυτω τις υποδειγματι πεση της απειθειας

Да се постарамо дакле ући у тај покој, да не упадне ко у ону исту гатку невјерства.

U nkoju upadoste vi adventisti e bas vas zalim!!!

MA GDE SI VANGTELSINGU!
Jako je vano pitanje koje si postavio. Gde si do sada bio?
Razmisli malo zrelije pa nam odgfovori, koliko puta si na temiSAdventidsti posytavio pitanje Subote i kolikjo puta ti je jasno odgvoreno?
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Уопште контекст није исти, не мисли се на исту ствар. То је као да си рекао да има слово С и на основу тога је у питању субота. Дан као дан у недељи је субота за Јевреје, али и за Бога. Ствар је у томе што Богу субота није само дан у недељи јер има дубљи смисао, јер Бог увек ради, па и суботом.

Као да Богу треба одмор, потпуно не разумете зашто Бог почину у седми дан. Хришћани ће починути од дела својих, али не у суботу, већ када оду Господу. А у (с)покоју су чим поверују. Као што рекох, мени није проблем да понављам, ви убацујете ваша нагађања и погрешну интерпретацију Писма, ја ћу понављати у чему је грешка и како је исправно. Заиста ће народу досадити све то монотоно убацивање истог текста, али ви сте тако утренирани: повремено убацивање или тачније понављање.


13. И чух глас с неба где ми говори: Напиши: Благо мртвима који умиру у Господу од сад. Да, говори Дух, да почину од трудова својих; јер дела њихова иду за њима. (Откривење 14)

Сад имаш теорију да је тај Дан Господњи субота јер се негде помиње дан Господњи. Сваки је дан - дан Господњи, али само у један Дан се деси највеће чудо над чудима - ВАСКРСЕЊЕ. Вама то није битно, за то је крив Константин. Потпуно су вам уврнули ум и разум па не видите о чему се ту ради. Од дана када се деси нешто што је за сваког хришћанина највећи празник, празник изнад свих празника, и вама то мање значи од суботарења? Наравно, зато што сте фарисеји. Немој се љутити, није пежоративно већ чињенично.

Да сте живели у време Христа, и ви бисте се потпуно исто понашали према Христу као фарисеји, тачније, не бисте Га прихватили. Говорили бисте да "квари" суботу коју је Бог посветио и још хули што се гради Богом. Само сте толико заведени да не можете себе да замислите како потпуно исто реагујете. Јер ви и јесте суботари (фарисеји), а благодат и улазак у покој дефинитивно не разумете шта значи, јасно се види. А пази сада, против овога не можете апсолутно ништа, узалуд се правите да те речи не постоје. Веруј ми, веома постоје и говоре да сте у кривој науци:

4. Јер негде рече за седми дан овако: и почину Бог у дан седми од свих дела својих.
5. И на овом месту опет: Неће ући у покој мој.


7. Опет одреди један дан, данас, говорећи у Давиду по толиком времену, као што се пре каза: Данас ако глас Његов чујете, не будите дрвенастих срца.
8. Јер да је Исус оне довео у покој, не би за други дан говорио потом.


А ви манипулишите Библијом слободно, неће ни то довека...



Свака част на подацима, јасно показују колико су људи били жељни да сазнају праву истину о овоме култу (секти). Поред интернета који је затрован са њиховом науком, ретко да могу негде да пронађу конкретне приче сем понављања која видимо на многим сајтовима. Овде се водила жучна борба и библијски и документовано доказасмо да је ово обичан култ, масонска творевина и лажна наука која не уводи реформе у хришћанству, већ световне реформе (у исхрани и одевању). Таквих култова има мали милион, баш сам слушао и гледао многе ТВ дуеле, и увек се лако види јасна карактеристика култа:
  • изразити вођа, пророк или лажни месија;
  • специфично учење које одудара од изворног ортодоксног учења;
  • веровање да су чланови изабрани и да само њима Бог говори итд.
Појмови, дефиниције, особине култова
Рејчел Адамс и Џејмс Р. Лејн


Особине култова су:

1.АУТОРИТАТИВНОСТ (апсолутни вођа)
2.СУПРОТСТАВЉАЊЕ (увек се противе доминантној култури и установама)
3.ИСКЉУЧИВОСТ (само култ има истину)
4.ЛЕГАЛИЗАМ (строгост спољашњих правила и понашања)
5. СУБЈЕКТИВИЗАМ (антинтелектуални нагласак на емоцијама и личним доживљајима)
6. СВЕСТ О ГОЊЕНОСТИ („сви их прогоне“)
7. СКЛОНОСТ КАЗНАМА (побуњеници или питачи се кажњавају или истерују из групе)
8. ЕЗОТЕРИЗАМ (двоструко учење – једно јавно, друго тајно, само за „посвећенике“) У вези са езотеризмом, Брукс Александер каже да далекоисточне религије имају „унутарњу истину“ (праву) и спољашњу истину (привлачан, али ограничен, спољашњи лик, који у извесном смислу, води погрешном закључку о езотерној доктрини.)
9.ПРОТИВ СУ СВЕШТЕНСТВА (немају свештенство као званичне конфесије...)


Preuzeto sa drugog sajta.

[1] Претензије на „харизматичко“ вођство (од речи „харизма“, која означава надахнуће са небеса) а што захтева беспоговорну сагласност са вођом;​
Kod katolika je papa nepogrešiv, kod nas je patrijarh "prvi među jednakima", ali nešto nisam primetio u praksi da se patrijarsima nešto mnogo prigovara. U svakom slučaju odluke sinoda su "zakon" i svi vernici bi trebalo da ih poštuju.

[2] Претензије на истину и потпуна нетрпељивост или, у крајњој мери, немаран однос према традиционалним религијама и национално-духовним вредностима (припадницима „Белог братства“ се, на пример, сугерише да они немају отаџбину).​
Sve crkve su oduvek pretendovale na istinu, crkve uvek sve znaju. Iz istorije znamo kakav je bio odnos hrišćanskih misionara prema staroj slovenskoj religiji, a mnogo puta smo mogli da čujemo kakvo mišljenje o drugim religijama imaju poglavari SPC.

[3] Спољашња привлачност (сви култови и секте тврде да имају само добре циљеве);
SPC tvrdi isto.

[4] Езотеричност (скривање истинских циљева и последица секташке делатности као и строго изоловање чланова од спољашњих информација);​
Svako zna da SPC zarađuje ogromne pare, ali ni jedan sveštenik neće to javno da prizna. Ne postoji baš stroga izolacija od spoljašnjih informacija, ali mnogi sveštenici negiraju neka naučna otkrića kao što su recimo evolucija i neke vakcine.

[5] Смишљено изопачење светих текстова са циљем да се прилагоде споственим „догмама“;​
Ima preko 30 000 verzija hrišćanstva, svako tumači svete tekstove na svoj način, SPC nije nikakav izuzetak. Pravoslavlje navodno predstavlja čisto i neiskvareno učenje Hrista, ali ako samo razmotrite stvari kao što je paganski običaj spaljivanja badnjaka, ili proslava rođenja Hrista na dan paganskog praznika Sol Invictus, jasno je da to nije tačno.

[6] Примена техника контроле свести да би се код чланова створио „менталитет култа“ који се своди на следеће: формирање убеђења да циљ оправдава средство и да је сваки поступак оправдан, уколико погодује циљевима групе; Формира се тоталитарни поглед на свет („ми“ и „они“, „култ је добар, а свет изван култа је зао“ и сл); то доводи до превласти групних идеја над индивидуалним и до одобравања (оправдавања) аморалног понашања, уз усађивање убеђења да је групна воља изнад индивидуалне;​
Nacionalistički pokreti kao što su "Obraz" se savršeno uklapaju u ovaj opis, a SPC nema ništa protiv njih, u stvari, crkva je u velikoj meri doprinela formiranju nacionalizma kod nas. Veliki broj Srba danas misli da smo "mi" mnogo bolji od ostatka sveta, a da su "oni" (Albanci, Hrvati) nekakvo zlo.

[7] Ствара се отворена или прикривена зависност (психолошка, физичка или финансијска) члана од секте;​
Moja ujna svake nedelje mora da ide u crkvu, a crkva ne čini ništa da bi izlečila tu njenu zavisnost. SPC itekako stvara zavisnost kod vernika jer bez te zavisnosti ne bi bilo ni zarade. Od vernika se traži da idu u crkvu na praznike, da zovu popa na slavu, da kupuju kalendare samo od crkve...

[8] Подржава се менталитет „елитизма“;
Pred bogom su svi jednaki, čak i u pravoslavlju, mada je u praksi situacija uvek drugačija (i u pravoslavlju i u sektama).

[9] Инсистира се на обавези да припадници привуку у секту и друге, нове чланове;​
SPC sada ne insistira toliko na tome, ali je poznato da su Sloveni pokrštavani čak i na silu. Sekte su uglavnom male, i moraju ovako da se ponašaju da bi prikupile više mušterija, SPC bi to isto radila da ima manji broj vernika.

[10] Користољубивост и политички интерес секташке „елите“, која тежи да има своје агенте у свим структурама власти, уз активне покушаје да продру чак и у највише државне структуре;​
Da li ovo uopšte treba da komentarišem. Nijedan političar u Srbiji više ne može da spava mirno ako se bar jednom nedeljno ne slika zajedno sa nekim sveštenikom. Ministri traže blagoslove od vladika, crkva se aktivno meša u politiku, sudije presuđuju u korist popova, sinod SPC troši više od pola miliona dolara na lobiranje u SAD...

[11] Коришћење посебног речника који има искључиво значење за чланове и који је неразумљив за непосвећене. Вође култова врло добро знају да онај, ко контролише човеков језик, контролише и његове мисли (на тесну повезаност између манипулације језиком и контроле мишљења указао је још Џ. Орвел у роману 1984).
Da li neko razume verglanje popa?


Dalje se navode primeri psihološkog uticaja.

Обасипање љубављу - главни метод утицаја, који практикује већина секти. То је поступак који су још давно обрадиле специјалне службе, а који има двоструки циљ:​
Da li vam ovo liči na propovedanje o Hristovoj, tj. božjoj ljubavi i sličnim stvarima koje su jako prisutne u učenjima SPC?

Технике високе сугестивности допуштају да се нове идеје пренесу у виду проповеди или током молитве, када је непрестаним монотоним радњама мозак погружен у транс и није способан за критичку процену добијених директива. Исто тако, људима се усађује комплекс кривице пред Богом, пред вођом и пред „сабраћом“ из групе. Човек и не примећује колико се у тим приликама исповеда и колико говори о себи​
Ovo baš lepo opisuje slušanje monotonih i nerazumljivih molitvi u crkvi uz povremeno razgibavanje ruke i izgovaranje "gospođi pomiluj", pardon, "gospodi pomiluj" (koji padež ovo beše). Sve ovo pojedinac u crkvi obavlja kao deo stada koje radi to isto. Kompleks krivice nije baš izražen u pravoslavlju, ali je kod katolika jako prisutan.

Метода компензације. У сектама су обично забрањени физички односи и сентименталне везе, тако да се код човека временом увећава либидо; овај недостатак полне љубави компензује се љубављу према „браћи“ и „сестрама“ из секте, према „учитељу“ или „вођи“, али и грљењем приликом сусрета и растанака и целивањем лица истог пола.​
I SPC ima prilično nezdrave stavove o seksu.

Гладовање представља један од метода који мењају структуру личности. Човек физички слаби, после чега више није способан да брани своја убеђења и постаје пријемчивији. Вође секти често присиљавају своје присталице да гладују, правдајући то неопходношћу „поста“.​
U pravoslavlju post nije previše ekstreman, ali i dalje predstavlja izgladnjivanje koje radi baš ovo što piše u tekstu.

Проповеди. То су професионално организовани, сврсисходни утицаји, разрађени на основу синтезе педагошких метода, психотехника, маркетиншких метода, сугестивних поступака, итд. Људи се најпре застрашују причама о несрећама које ће их неминовно задесити уколико не постану чланови секте или, ако су већ њени чланови, уколико не буду испуњавали све њене законе.​
Božje kazne, teške bolesti, pakao... sve to je prisutno i u pravoslavju.


Jedina razlika između Srpske Pravoslavne crkve i sekti je u veličini i moći, a jedini razlog borbe SPC protiv sekti je materijalni, tj. obračun sa konkurencijom.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Otkrivenje 1,10



U STAROM ZAVETU SUBOTA JE SVETI DAN GOSPODNJI;


"Ako odvratiš nogu svoju od subote da ne činiš što je tebi dragona moj sveti dan, i ako prozoveš subotu milinom, sveti dan Gospodnji slavnijem, i budeš ga slavio ne idući svojim putovima i ne čineći što je tebi drago, ni govoreći riječi,
Tada ćeš se veseliti u Gospodu, i izvešću te na visine zemaljske, i daću ti da jedeš našljedstvo Jakova oca svojega; jer usta Gospodnja rekoše'' ( knjiga proroka Isaije 58. 13 )


U NOVOM ZAVETU U KONTEKSTU BIBLIJE DAN GOSPODNJI JE TAKODJE SUBOTA;

''Bijah u duhu u dan Gospodnji, i čuh za sobom glas veliki kao trube koje govoraše: ja sam alfa i omega, prvi i pošljednji ( Otkrivenje Jovanovo 1. 10 ).

Stari Adventistički trik:
Čupni odavde, uzmi odande, dodaj tamo i SUBOTA je gotova !
Jer ako Isaija 58,13 za Dan Gospodnji govori da je SUBOTA, onda imamo TRI velika problema:

1. Kako da protumačimo sledeće stihove ? Da li je i ovde Dan Gospodnji SUBOTA ili možda ARMAGEDON ili nešto treće:

Исаија 13: [SUP]3[/SUP] Ја сам заповедио изабранима својим и дозвао сам јунаке своје да изврше гнев мој који се радују с величине моје. [SUP]4[/SUP] Вика стоји људства на горама као да је велик народ, вика и врева царства скупљених народа; Господ над војскама прегледа војску убојиту. [SUP]5[/SUP] Долазе из далеке земље, с краја небеса, Господ и оруђа срдње Његове, да затре сву земљу. [SUP]6[/SUP] Ридајте, јер је близу дан Господњи; доћи ће као пустош од Свемогућег. [SUP]7[/SUP] Зато ће свака рука клонути, и свако срце човечје растопити се. [SUP]8[/SUP] И они ће се смести, муке и болови спопашће их, мучиће се као породиља, препашће се један од другог, лица ће им бити као пламен. [SUP]9[/SUP] Ево, иде дан Господњи љути с гневом и јарошћу да обрати земљу у пустош, и грешнике да истреби из ње. [SUP]10[/SUP] Јер звезде небеске и прилике небеске неће пустити светлост своју, сунце ће помрчати о рађању свом, и месец неће пустити светлост своју.

Језекиљ 13:5
Не излазите на проломе и не ограђујете дом Израиљев да би се одржао у боју у дан Господњи.

Језекиљ 30:
[SUP]2[/SUP] Сине човечји пророкуј и реци: Овако вели Господ Господ: Ридајте: Јаох дана! [SUP]3[/SUP] Јер је близу дан, близу је дан Господњи, облачан дан, време народима. [SUP]4[/SUP] И мач ће доћи на Мисир, и страх ће бити у етиопској, кад стану падати побијени у Мисиру, кад се зароби мноштво његово и раскопају се темељи његови.

Јоило 2:
[SUP]1[/SUP] Трубите у трубу на Сиону, и вичите на светој гори мојој, нека дрхћу сви становници земаљски, јер иде дан Господњи, јер је близу. [SUP]2[/SUP] Дан, кад је мрак и тама, дан, када је облак и магла; како се зора разастире поврх гора, тако иде народ велик и силан, каквог није било откад је века нити ће га после кад бити од колена до колена.
[SUP]3[/SUP] Пред њим прождире огањ, а за њим пали пламен; земља је пред њим као врт едемски, а за њим пустиња пуста, ништа неће утећи од њега. [SUP]4[/SUP] На очима су као коњи и трчаће као коњици. [SUP]5[/SUP] Скакаће поврх гора топоћући као кола, праскајући као пламен огњени који сажиже стрњику, као силан народ спреман за бој. [SUP]6[/SUP] Пред њим ће се препадати народи, свако ће лице поцрнети.

Авдија 1:15
Јер је дан Господњи близу свим народима: како си чинио, тако ће ти бити, плата ће ти се вратити на главу твоју.

2. Kako da protumačimo ovaj stih. Da li je i ovo Dan Gospodnji !?

Псалам 118:22-24 Камен који одбацише зидари, поста глава од угла. То би од Господа и дивно је у нашим очима. Ево дан, који створи Господ! Радујмо се и веселимо се у њ!

3. I poslednje. Kako da protumačimo u Otkrivenju 1,10 o kom se danu radi kada su SVE Biblije Sveta Dan Gospodnji prevele ili sa NEDELJA ili doslovce, sem The Clear Word Bible, koja je prevela s SUBOTA !?

Eto Laodikeja, pa te molim da mi odgovoriš na ova 3 pitanja, kako bi mogli rešiti ovu misteriju.
Hvala
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Napisao Ladokeja:
( Napomena: na ovom mestu u Otkrivenju 1. 10 u originalnom Grckom
tekstu ne stoji `DAN NEDELJNI, vec `DAN GOSPODNJI )

Objasnjenje sleduje ovako:

"Bijah u duhu u Dan Gospodnji, i čuh za sobom glas veliki kao trube koji govoraše: Ja sam alfa i omega, prvi i poslednji"
[Otkrivenje Jovanovo 1:10 ]

[TABLE]
[TR]
[TD="align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="align: center"] [TABLE]
[TR]
[TD] Iako je dugo predstavljala zvanično učenje adventista sedmog dana, hipotezu da se "Dan Gospodnji" u Otkrivenju 1:10 odnosi na subotu napuštaju čak i savremeni adventistički teolozi (v. npr. S.Bacciocchi "Od subote do nedelje"). Ovaj stih ima izuzetnu teološku tezinu za njih, jer činjenica da apostol naziva nedelju "Dan Gospodnji" potpuno obara adventističku teoriju o izmeni bogoslužbenog dana u ranom Hrišćanstvu. Jevanđelje po Jovanu i Otkrivenje su pisani na grckom jeziku i u svom Jevanđelju apostol Jovan na puno mesta pominje subotu isključivo koristeći grčku reč "sabbaton" (od jevrejskog "shabbath"):
[Jn 5:9] "A taj dan bješe subota."
[Jn 5:10] "Danas je subota"
[Jn 5:16] "jer cinjaše to u subotu"
[Jn 5:18] "kvaraše subotu"
[Jn 7:22] "i u subotu obrezujete covjeka"
[Jn 7:23] "Ako se covjek u subotu obrezuje ... iscijeliti u subotu?"
[Jn 9:14] "A bješe subota"
[Jn 9:16] "jer ne svetkuje subote"
[Jn 19:31] "na krstu u subotu (jer bijaše velik dan ona subota)"

Svi pisci knjiga Novog Zaveta koriste iskljucivo "sabbaton" za subotu:
[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD]
[TABLE]
[TR]
[TD]Matej[/TD]
[TD]9[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Marko[/TD]
[TD="width: 332"]11[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Luka[/TD]
[TD="width: 332"]19[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Jovan[/TD]
[TD="width: 332"]11[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Dela[/TD]
[TD="width: 332"]10[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]1. Korincanima[/TD]
[TD="width: 332"]1[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Kolosanima[/TD]
[TD="width: 332"]1[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #CCCCCC"]
[TD="width: 151"]Ukupno:[/TD]
[TD="width: 332"]62 puta[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Takodje i pisci Starog Zaveta koriste jevrejski "shabbath":
[TABLE="align: center"]
[TR]
[TD]
[TABLE]
[TR]
[TD]2.Mojsijeva[/TD]
[TD]13[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]3.Mojsijeva[/TD]
[TD="width: 332"]18[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]4.Mojsijeva[/TD]
[TD="width: 332"]3[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]5.Mojsijeva[/TD]
[TD="width: 332"]3[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]2.Carevima[/TD]
[TD="width: 332"]5[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]1.Dnevnika[/TD]
[TD="width: 332"]2[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]2.Dnevnika[/TD]
[TD="width: 332"]6[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Nemija[/TD]
[TD="width: 332"]10[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Psalmi[/TD]
[TD="width: 332"]1[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Isaija[/TD]
[TD="width: 332"]6[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Jeremija[/TD]
[TD="width: 332"]4[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Plac Jeremijin[/TD]
[TD="width: 332"]1[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Jezekilj[/TD]
[TD="width: 332"]15[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Osija[/TD]
[TD="width: 332"]1[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 151"]Amos[/TD]
[TD="width: 332"]1[/TD]
[/TR]
[TR="bgcolor: #CCCCCC"]
[TD="width: 151"]Ukupno:[/TD]
[TD="width: 332"]108 puta[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


Dakle, nema sumnje da je i apostol Jovan koristio istu reč za subotu, kao uostalom i svi koji govore grčki jezik do današnjih dana. Međutim u Otkrivenju 1:10 se pojavljuje za Bibliju potpuno novi izraz "Kyriake hemera" (Gospodnji dan). Da je bila u pitanju subota, bilo bi veoma neobično da apostol upotrebi novi i citaocima nepoznati izraz umesto uobičajenog i dobro poznatog "sabbaton". [/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="width: 100%, align: center"] [TABLE]
[TR]
[TD] O kojem se "Gospodnjem Danu" ovde radi?
Odgovor je vrlo jednostavan - na grčkom se i dan danas nedelja naziva "Kyriaki", a ranohrišćanski pisci počev od kraja I i početka II veka (Didahi, Sv.Ignjatije ...) koriste "Kyriake hemera" za nedelju. U Bibliji i hrišćanskoj literaturi ni subota niti bilo koji drugi dan se ni na jednom jedinom mestu ne nazivaju tako, pa nema sumnje da je"Kyriake hemera" iz Otkrivenja 1:10 hrišćanski Dan Gospodnji - nedelja.

[napomena]
U Daničićevom prevodu Starog Zaveta u knjizi proroka Isaije 58:13 subota se naziva "Dan Gospodnji". Ovde se zapravo radi o nepreciznom prevodu, jer je izraz u prvom licu jednine i glasi: "moj sveti dan."


True Faith

Mozete proveriti u grckim spisama!

Pozdrav od Gere.[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]



Pa bratko Sardi on je vec odgovorio!SAMO KAKO???Evo ovako!!!


Napisao Ladokeja:
( Napomena: na ovom mestu u Otkrivenju 1. 10 u originalnom Grckom
tekstu ne stoji `DAN NEDELJNI, vec `DAN GOSPODNJI )

Potpuna neistina! napisao je tek onako bez dokaza, u nadi da ljudi nece proveriti, a Gero mu je u lice poturio referencu na Grckom pa se cak nije udostojio da odgovori Geru na svoju neosnovanu laz!!jer nema sta odgovoriti.

Evo gore ima.kratko i jasno! kako mu je Gero lupio samar neznanja kako su to radili nekad profesori u skoli.


 
Član
Učlanjen(a)
31.12.2011
Poruka
1.534
Gerol, a ja sam u nedelju bio na plazi.
Da li to nedeluju cini svetom i odvojenom od ostsalih dana edekmice?

Sve najbolje




Miko brate! Subota je u Starom Zavetu data izricito Jevrejima kao sedmicna uspomena
na izlazak iz Misira (2.Moj.,5,15). Svako ko je pismen moze da procita,a nk procita radi poznanja istine,Jezikelja 20 g takodje.
Sto se tice subote u bogosluzbenom kalendaru, tacno je da se ona racuna
poslednjim danom sedmice, ali to samo ide u prilog pravoslavnima jer to
je jos jedan od dokaza da nije ukinuta Cetvrta zapovest (pored ostalog,
subota se ne ukljucuje u broj dana velikoposne Cetrdesetnice, u subotu
se ne cita pokajnicka molitva Sv. Jefrema Sirca, na nju se sluzi praznicna
liturgija, cije sluzenje Crkva ne dopusta radnim danima Velikog Posta)
.
Zapovest o suboti u St. Zavetu nije znacila zabranu ostalih praznika, cime
je "novozavetnom Izrailju" ostavljen prostor da slavi sotirioloski daleko
bitniju nedelju, dan prvi ili "Osmi" - eshatoloski.


Takodje znamo kako je Hristos razoblicavao fariseje, bas zbog subote, jer
"nije covek stvoren radi subote, vec subota radi coveka". Znamo da su
njegovi ucenici trgali klasje na subotu i sl...
Jos nesto veoma bitno. Sveto Pismo svedoci sledece :
"Zakon i proroci su do Jovana",(Lk.16.16), sto ukljucuje sve obredne zakone.
Sam Hristos
"ukida prvo da postavi drugo"


Nedelja je dan Hristovog Vaskrsenja, dan Hristove pobede nad satanom i
smrcu. A to je vaznije od izlaska Jevreja iz Misira.
Dan za koji je Hristos
obecao ucenicima da ce im se srce ispuniti radoscu i da ce to biti dan
uspesne molitve (Jn.16, 20-23)

Novozavetna Biblija subotu, kao sve ostale starozavetne praznike naziva
senkom, stvarnost je vaskrsli Gospod (Kol.2,16). U tome i jeste razlika
izmedju poimanja adventista i pravoslavnih : oni su okrenuti ka pocetku,
ka stvaranju sveta,
a pravoslavni ka kraju, ka eshatonu, novoj stvarnosti.

Tako i ja i ti mozemo oko subote da pisemo hiljade unakrsnih postova
svaki sa svojim razlozima, ali to je pitanje hristocentricnosti, koja je
u pravoslavlju maksimalno izrazena.

pravoslavni priznaju subotu i odaju joj duzno postovanje, kao i svi na ovoj temi ali opet
kazem,ona je senka u poredjenju sa nedeljom, "osmim", eshatoloskim danom - danom
koji je uspomena konacne pobede Hristove nad sotonom.

10
εγενομην εν πνευματι εν τη
κυριακη ημερα
και ηκουσα φωνην οπισω μου μεγαλην ως σαλπιγγος
Бијах у духу у
дан недјељни
, и чух за собом глас велики као трубе које говораше: ја сам алфа и омега, први и пошљедњи;

Grčki – Kirios Himera
κυριακη ημερα- kuriakh h`me,ra
-NEDELJA!!!!!!!!!!!

Sam Jovan je napisao to,odnosno njegov pisar.

A licno za mene nema svetije misli od misli o Vaskrslom Hristu Gospodu,
kroz koga se projavila ljubav Boga Oca prema svima nama i meni licno,
a koja se kroz Duha Svetog potvrdjuje u Svetoj, Sabornoj i Apostolskoj
Crkvi.

Ja proucavam mnogo religija-dogmata i mogu ti reci, ne djaba jeresi zele da uniste jedino ortodoxnu veru!

Cuo si za kasetnu bombu?e vidis vatikan je ta bomba,eksplodirala je i sad se njeni sitni detalji razleteli po svetu i ubijaju Hristovo ucenje po celom svetu.
A plac gde je pala ta bomba je ORTODOXNI...........

Pozdrav od Gere.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Gerol, a ja sam u nedelju bio na plazi.
Da li to nedeluju cini svetom i odvojenom od ostsalih dana edekmice?

Sve najbolje



Vavhelsingu, da siu ti pravoslavqaca ti bi mi zahvalio zato sto0 sam po0stirqao ovo tako dobro i po0ucno0 iskustvo tvoje brsacer pravoslavaca. Nego ti nisi pravoslavavc pa zato ti smeta.

Zar se ti ne brijnes za svouju bracu koja ginu u borbi objavljivanja istine, nego se brinies kak koliuko i da li spamujer?



MA GDE SI VANGTELSINGU!
Jako je vano pitanje koje si postavio. Gde si do sada bio?
Razmisli malo zrelije pa nam odgfovori, koliko puta si na temiSAdventidsti posytavio pitanje Subote i kolikjo puta ti je jasno odgvoreno?

Tusam bre Mikane sta vices puci ce mi zvucnici smanji bre malo!!!!

Ja sam uvek ovde za razliku od tebe!jos nije doslo vreme da se krijem!Ja sam pitanje postavio o suboti ima vec tri dana,a gde si ti?

Postirao sam mnogo puta a postiracu jos hiljadu dok mi KONKRETNO BEZ SPAMA,LUKAVOSCU ne odgovorite(KOME,KADA,ZASTO,ZBOG CEGA JE DATA SUBOTA????) i DOK MI NEODGOVORITE I TI I LADOKEJA ZASTO LAZE DA GOSPODNJI DAN U JOVANU 1:10 NE PISE NA GRCKOM DA JE gOSPODNI DAN NEDELJA!!!

Napisao Ladokeja:
( Napomena: na ovom mestu u Otkrivenju 1. 10 u originalnom Grckom
tekstu ne stoji `DAN NEDELJNI, vec `DAN GOSPODNJI )
LAZ!!!!!


Istina:
O kojem se "Gospodnjem Danu" ovde radi?
Odgovor je vrlo jednostavan - na grčkom se i dan danas nedelja naziva "Kyriaki", a ranohrišćanski pisci počev od kraja I i početka II veka (Didahi, Sv.Ignjatije ...) koriste "Kyriake hemera" za nedelju. U Bibliji i hrišćanskoj literaturi ni subota niti bilo koji drugi dan se ni na jednom jedinom mestu ne nazivaju tako, pa nema sumnje da je"Kyriake hemera" iz Otkrivenja 1:10 hrišćanski Dan Gospodnji - nedelja.

Pitam ja tebe sad?????

 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pitanje za adventiste!! dali razumeju ovaj stih?17. Јер Христос не посла мене да крстим, него да проповедам јеванђеље, не премудрим речима, да не изгуби силу крст Христов.18. Јер је реч крстова лудост онима који гину; а нама је који се спасавамо сила Божија.

Pa se pitam zasto adventisti umesto krsta stavise obeliska?????
 
Natrag
Top