Adventisti

Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
ELEN VAJT O MASONIMA

Elen Vajt u svojoj knjizi “Evangelizam”, cello poglavlje, TAJNA DRUSTA, posvetila je Slobodnim zidarima ili masonima. Svakako ce vas zanimatai sta ona o njima pise, a to je i glediste Adventisticke crkve na sva tajna drustva medju kojima su i masoni.

“Opasnost tajnih drustava

Gospodnje uputstvo ‘ne vucite u tudjem jarmu nevernika’ ne odnosi se samo na brak izmedju hriscanina i nevernika, nego i na sve saveze u kojima se stranka dovodi u prisne odnose i u kojima je sklad duha i akcija neophodan.

Gospod je objavio preko proroka Isaije: ‘Zdruzujte se narodi, ali cete se potrti. Cujte svi koji ste u daljnoj zemlji: oruzajte se, ali cete se potrti. Dogovarajte se, dogovor ce vam se razbiti’…” Isija 8,9-13.

Neki su u nedoumici da li je na mesto ako hriscanin pristupi Slobodnim zidarima i drugim tajnim drustvima. Neka svi koji postavljaju ovakva pitanja razmisle o navedenom biblijskom tekstu. AKO SMO UOPSTE HRISCANI, mi to moramo biti svuda; mi mora da razmisljamo i postujemo uputstva koja su data da bi od nas ucinila hriscane u sklsadu sa merilima Bozje reci.

Prihvativsi Hrista kao svoga Otkrupitelja, prihvatili smo uslov pod kojim se postaje Boizji saradnik. Ucinili smoi zavet s Njim da celi pripadamo Njemu, da kao verni pristavi Hristove milosti radimo na izgradnji Njegovog carstva u svetu. Svaki hriscanin se obavezuje da posveti um, dusu i telo Onome koji je platio otkupninu za nase duse….

Iako u tim drustvima moze biti mnogo toga sto izgleda dobro, ipak je sa tim pomesano mnogo onoga zbog cega od dobra nema nikakve koristi i sto ta drusta cine stetnim po dusu…

Oni koji ne prave razliku,’iuzmedju onoga koji sluzi Bogu i onoga koji Mu ne sluzi’ mogu da budu ocarani tim drustvima, KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOGA SA BOGOM. Medjutim, nijedan ozbiljan hriscanin ne moze da napreduje u takvoj sredini. TU NEMA ZIVOTOTVORNE ATMOSFERE NEBA. Njegova dusa je pusta i on oseca da mu je uskraceno osvezenje Svetoga Duha, kao Gelvujskoj gori rosa i kisa…

Hristos nece nikada navesti svoje sledbenike da daju zakletve koje bi ih ujedinile sa ljudima KOJI NEMAJU NISTA ZAJEDNICKOIGA SA BOGOM, koji ne stoje pod vladajucim uticajem Njegovog Svetog Duha. Jedino pravo merilo karaktera je sveti Bozji zakon i nemoguce je da se oni koji ovaj zakon cine pravilom svoga zivota povezu u tajno i srdacno bratstvo KOJI BOZJU ISTINU PRETVARAJU U LAZ I OMALOVAZAVAJU BOZJI AUTORITET…

Oni koji STOJE POD KRVLJU NATOPLJENOM ZASTAVOM KNEZA EMANUIULA NE MOGU BITI CLANOVI SLOBOIDNIH ZIDARA, NITI BILO KOJE TAJNE ORGANIZACIJE. Pecat zivoga Bodga nece primiti niko ko odrzava takvu vezu, nakon sto je svetlost istine obasjala njegovu stazu.

Gospod kaze: ‘IZADJITE IZ NJE NARODE MOJ I ODVOJTE SE OD NECISTOTA NJIHOVIH’…"
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Kako nije jeste, koliko puta ali ti to ne priznaješ.
Evo ti npr. jedno:

Velika opsnost i prepreka za naše spasenje je ŽIG ZVERI. Znači pošto to još nije bilo, niko ne zna TAČNO šta bi to moglo biti, ali glavna odlika toga je da se prima na desnu ruku ili čelo i DA KO TO ODBIJE NEĆE NIŠTA MOĆI KUPITI NITI PRODATI.

Masončine su napravile jednu NEVEROVATNU PODVALU i ubacili LAŽNU priču da će to biti NEDELJA !


Brate Sarrdy,
DRAGO MI JE DA SI TO JAVNO IZJAVIO.
SADA PRED SVIM SVEDOCIMA POZIVAM TE DA NAM DAS DOKAZA GDE SU TO MASONI IZJAVILI?
Pa da vidimo da li su to masoni zaista tako izjavili ili je to samo tvoja fantazija.

Svi cekama na Sarrdyjev odgovor.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Kako nije jeste, koliko puta ali ti to ne priznaješ.
Evo ti npr. jedno:

Velika opsnost i prepreka za naše spasenje je ŽIG ZVERI. Znači pošto to još nije bilo, niko ne zna TAČNO šta bi to moglo biti, ali glavna odlika toga je da se prima na desnu ruku ili čelo i DA KO TO ODBIJE NEĆE NIŠTA MOĆI KUPITI NITI PRODATI.

Masončine su napravile jednu NEVEROVATNU PODVALU i ubacili LAŽNU priču da će to biti NEDELJA !


Brate Sarrdy,
DRAGO MI JE DA SI TO JAVNO IZJAVIO.
SADA PRED SVIM SVEDOCIMA POZIVAM TE DA NAM DAS DOKAZA GDE SU TO MASONI IZJAVILI?
Pa da vidimo da li su to masoni zaista tako izjavili ili je to samo tvoja fantazija.

Svi cekama na Sarrdyjev odgovor.
E moj Miko. Mnogo se ti praviš naivan. Pa ti si lukaviji od svih nas ovde zajedno, a praviš se naivan.
Pa šta su to masoni izjavili i otkrili Svetu, do sada - Pa da ti postaviš ovakvo pitanje !?

Pa nisu valjda ludi da nam otkrivaju svoje tajne o uništenju ljudi, pljačci, iskorišćavanju.............


E moj Miko, a toliku sam nadu polagao u tebe. Razočarao si me.
Ali ako hoćeš da počneš jedan novi život. U Hristu, istinski, pravi a ne sa tim tvojim masončinama, i sotonama, sve ti opraštam
Sve najbolje.


To sto govooris si sam izmislio.
Čekaj, brate saberi se malo.

Da li se vi Adventisti pravite blesavi, ili ste stvarno blesavi.
Pa šta sam ja to izmislio u ovom mom postu ? ŠTA !?
Ajde lepo nam odgovori da ne bi mislili da s vama ipak nešto nije u redu.


Zig zveri se tice zakonske odredbe, to biblijski kontekst jasno govori, a masoni i ostali ce upravo biti najveci glasnogovornici u prilog nedelje paganskog dana sunca.
Upravo je stvaranje nekakvih cipova, biometrijskih kartica...itd, skretanje sa sustine da bi ljudi mislili kako to nema veze sa nedeljom.

1. U Bibliji nigde ne piše da je žig zveri nedelja ! Prema tome to definitivno otpada.

2. Lepo sam dao pretpostavku -I da ste u pravu, DA JE ŽIG ZVERI NEDELJA – Apsolutno nam zdrava logika govori da je to teška glupost. Jer onaj ko prihvati da neradi nedeljom, kao npr. Pravoslavci, Katolici,........Radi svim ostalim danima sem nedeljom. Znači primio je ŽIG ZVERI, I MOŽE KUPOVATI I PRODAVATI !! A onaj ko neprimi ŽIG ZVERI – npr. Nezaposleni Adventista. Znači NEDELJA GA NEINTERESUJE. Svetkuje SUBOTU.....a ostalim danima ide na pijacu i nešto kupuje i prodaje. Svaki DAN OSIM NEDELJE !!!

Znači on NIJE PRIMIO ŽIG ZVERI, A MOŽE KUPITI I PRODATI !!! Kako to ???

Biblija kaže suprotno da onaj ko ne primi žig zveri neće moći ništa ni kupiti ni prodati.

Zato nemoj da se praviš blesav, ili nam kaži da jesi pa ćemo se sažaliti na tebe i moliti se Bogu za tebe.

Prema tome ta vaša masonska teorija aspolutno pada u vodu, jer se graniči sa fantazijom !

Predpostavimo da mene ili bilo kog drugog Hriscanina zavezu i nasilno bez licnog pristanka ugrade cip za koji ti tvrdis da je zig zveri, a u bibliji pise da oni koji prime zig da su oni izgubljeni, odnosno da nece biti spaseni, dakle ti ljudi kojima je nasilno ugradjen cip su izgubljeni.

Rekao sam 3 MOGUĆE OPCIJE, šta to može biti.
A pošto su to budući događaji ne možemo znati tačno šta je !!! MOŽDA ĆE BITI NEŠTO ČETVRTO ILI PETO...........
Prema tome na ovo tvoje HIPOTETIČKO pitanje mogu odgovoriti samo Hipotetički:

Ako nas neko veže lancima, i ugradi čip NA
S I L U Onda ćemo na sudu proći isti kao kada bi Adventistu svezali LANCIMA, stavili mu levak u grlo i sipali mu malo CRNE KAFE, pa onda kasnije MALO ČAJA KOJI SADRŽI TEIN, pa ONDA MALO PRASENCETA, pa to sve zalili sa MALO PIVA ILI VINA (normalno alkoholnog) !!!.......

Vrlo prosto zar ne !
Lako je doći do odgovora samo malo treba mućnuti glavom.


Zato zig zveri ne moze biti nikakav cip ili biometrijska kartica, vec je to svesno prihvatanje odredjenih zakona, zakon Bozji naspram zakona ljudskog, gde tu veru ne moze niko ponistiti jer se nalazi u srcu.

Ja nisam TVRDIO. Pročitaj ponovo moj post. Samo sam rekao neke od mogućih opcija. Ali fakat je da je to NEŠTO što će nam se stavljati na desnu ruku ili čelo, a šta ja sa sigurnošću ne mogu tvrditi, ali tvrdim da to APSOLUTNO NE MOŽE BITI NEDELJA, jer onaj ko je ne prihvati moći će neometano kupovati ili prodavati. Čak ako ta firma ne radi SUBOTOM i NEDELJOM, moći će se i ADVENTISTA ZAPOSLITI U NJOJ.



Cip ili biometrijska kartica moze posluziti vlastima u smislu pracenja, ko je ko i ko je gde, ali taj cip ili kartica ne mogu donositi odluke umesto mene, moja vera i odluka ciji cu zakon prihvatiti je samo moja, i nalazi se u srcu i umu..

Tako da ova tvoja tvrdnja o ovom navodnom ucenju Adventista koje je masonsko pada potpuno u vodu..


Kao što je i palo u vodu ono VINO iz Jovana 2-ge glave. 2 SVEDOKA iz Otkrivenja, 2 JARCA iz 3.Mojsijeve. Udavanje i ženjenje po DRUGI PUT; Nepostojanje PAKLA; Da je Isus Hrist Arhanđel Mihail; Da ljudi nisu pre potopa parili ljude i životinje i dobijali nove rase, Da je pečat Božiji subota, ......................... joj zabole me ruka.
Znam, znam, sve mi je to palo u vodu. A ovo vaše se osvedočilo SVIMA NA FORUMU KAO ISPRAVNO i jedino ISTINITO .........

Sarrdy,
nisam vidao fim ali posto znam engleski zanam i o cemu je rec.

Rec je da vam je to sestrinsak crkva i da je njen poglavar i vas dusebriznik, zato pozurite se ako i ovaj voz promasite mnogo cete izgubiti.

Nadam se da ces biti zadovoljan sa prevodom.

Sve najbolje
Hvala ti Mikane na odgovoru, ali moram te razočarati. Niko nije hteo da prevede film, a tvoje reči upćene meni ja NIŠTA NISAM RAZUMEO. Jesu na srpskom doduše, ali te ama baš ništa nisam razumeo. Pa ako hoćeš nekad, pojasni mi ih, kako bi ti odgovorio.
 
Poslednja izmena od urednika:
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sardy, sve si pogresno shvatio, i izmislio si to o Masonima, jer sam si rekao da nemas dokumentovano gde su to Masoni izjavili i da oni ne otkrivaju svoje tajne.
To znaci da ti znas njihove tajne i nama ih ovde plasiras.
Zato sam rekao da si to izmislio, o navodnoj masonskoj prevari da je zig nedelja itd.

To nema veze sa Masonima, biblija razotkriva tajne vladara ovog sveta, a to je da uskoro uvedu svoj zakon i uzdignu antihrista na celo sveta.

Adventisti koji ne budu prihvatili nedeljni zakon i budu svetkovali subotu u vreme kada se nedelja bude ozvanicila zakonom na lokalnom nivou od strane Papstva i Sjedinjenih Americkih drzava bice zakonski gonjeni i nece moci da kupuju ni prodaju, to je sustina.

U starom zavetu 10 zapovesti predstavlja znak koji se stavljao na ruku i celo, u novom zavetu pecat se takodje stavlja na ruku i na celo, a sa druge strane zig se takodje stavlja na celo i na ruku, prema tome biblijski kontekst je jasan, pecat je Bozji zakon, a zig je zakon ljudski.

Hvala ti na ovoj diskusiji u kojoj se razotkriva istina, samo jos da je prihvatis celim srcem..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Mikane posto ne volim mnogo da pisem evo ti jedan filmcic koji ce ti objasniti ko ste i sta ste! mislim na tvoju crkvu,jer ako posadis krompir krompir ce i da izraste nemoze tikva!


Pogledajte ga svi film je o razotkrivenju ASD-masonstvu.

Овај документарац је пун погодак. Траје мало дуже, али је обухватио скоро све што смо говорили овде:

!. Оснивачи адвентизма су били масони и то високо рангирани;
2. Милер који је имао лажна пророковања о доласку Христа је направио велику пометњу и завео многе људе;
3. Веома важни сарадници и следбеници су управо оснивачи адвентизма;
4. У почетку се та секта држала Аријеве јереси да Христ није Син Божији (што можемо да видимо да и сада верују, а крију; говоре да је текст мењан и речи додаване);
5. Њихов "пророк" је оспоравао Тројство (Три Сведока 1.Јованова 5:7), а касније се тај "пророк" опаметио, али су морaли да исправљају њене записе и фарбају одређене реченице, али срећом па је остало доказа на теолошким универзитетима и код многих теолога који разоткривају јереси те секте широм Америке, а одређени проценат адвентиста се одриче Хелене Вајт, тј. крије да се и даље њене догме сматрају за истините);
6. Уводи се субота после одређеног броја година и смишља улазак у "светилиште" Исуса да оправдају лажно пророчанство о 1884. години, а све то демантује директно Посланица Јеврејима 9. Са тим доказима ни један адвентиста не може да добије аргументовани дуел, може само да се презнојава;
7. Уводи се јерес о "спавању" душе;
8. Верно се следи древни вавилонски култ и веровање да бог живи у сазвежђу Орион (а знамо који је то бог код масона и Вавилона - Нимрод или Луцифер, тј. сотона), а то се јасно види на распореду пирамида у Египту, а и на сликама и у тексту Хелене Вајт, одакле ће Нови Јерусалим доћи као велика пирамида, док нам текст Библије јасно говори да је нови Јерусалим у облику коцке (иста ширина, дужина и висина);
orion SDA.jpg
9. Кабалисти (масони) договарају "Владавину закона" - често чујемо на телевизији, тј. увођење Сабата као дана за светковање, што ће убедити и завести људе да се враћамо закону и реду по Божијим стандардима. Велика обмана, а потврђује оно што сам већ почео да истражујем. Изгледа да докази долазе сами, не мора човек да се много намучи када тражи и чека истину:
10. Планира се изградња трећег Храма, а за то је потребно увести Сабат и ујединити све религије под један кров;
svi zajedno.JPG
11. Доказује се да су се први хришћани на почетку другог века окупљали у први дан недеље - недељу (Јустин 103-165 г.н.е.), молили се заједно, ломили хлеб и ритуално попили вина, а на крају молитве изговарали: Амин;
12. Показују се снимци адвентиста који читају папи хвалоспеве и желе му добродошлицу ако се намери код њих у посету;
13. Показује се сведочење
Алберта Ривере на кога се адвентисти позивају, а управо их он описује као оружије које скреће тему са антихриста и саблажњава причом о суботи и недељи (већ сам тај снимак показао), а каже и да су многи адвентисти насели на ту причу и да је то једна од највећих намештаљки у историји неке деноминације, а Ватикан је већ припремао Сабат као изнанађење;
14. Поента није субота или недеља, већ особа која је антихрист, а прикрива се залуђивањима око "недељног закона";
15. Ватикан се већ полако припрема да придобије "суботарење" штампајући некатоличку књигу и разматра Константинову "грешку";
sabbath_sunday.jpg
16. Обмањује се свет само да не обрати пажњу на атихриста који ће објавити "Владавину закона";
17. Показује се шта све од масонских симбола има у Ватикану, рецимо базилика Ст. Марије;
18. Све се заснива на Кабали коју су Вавилоњали добили зна се од кога, а Јевреји преузели и данас проширили преко масона по свету не би ли припремисли свет за уједињење против Господа Исуса и за устоличење лажног христа - антихриста.

Неко верује, неко не, али све што се дешава не дешава се случајно. Знаци су већ веома опипљиви, а људи из тајних друштава се више не крију, већ се диче и имају своје презентације. Адвентистички покрет само игра своју улогу да припреми кабалистички Сабат и саблажњава свет.

<font color="#000080"><font size="3"><span style="font-family: arial narrow">
 

Prilozi

  • bazilika.jpg
    bazilika.jpg
    71,9 KB · Pregleda: 44
  • azdaja sotona.jpg
    azdaja sotona.jpg
    54,7 KB · Pregleda: 44
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Sardy, sve si pogresno shvatio, i izmislio si to o Masonima, jer sam si rekao da nemas dokumentovano gde su to Masoni izjavili i da oni ne otkrivaju svoje tajne.
To znaci da ti znas njihove tajne i nama ih ovde plasiras.
Zato sam rekao da si to izmislio, o navodnoj masonskoj prevari da je zig nedelja itd.

To nema veze sa Masonima, biblija razotkriva tajne vladara ovog sveta, a to je da uskoro uvedu svoj zakon i uzdignu antihrista na celo sveta.

Adventisti koji ne budu prihvatili nedeljni zakon i budu svetkovali subotu u vreme kada se nedelja bude ozvanicila zakonom na lokalnom nivou od strane Papstva i Sjedinjenih Americkih drzava bice zakonski gonjeni i nece moci da kupuju ni prodaju, to je sustina.

U starom zavetu 10 zapovesti predstavlja znak koji se stavljao na ruku i celo, u novom zavetu pecat se takodje stavlja na ruku i na celo, a sa druge strane zig se takodje stavlja na celo i na ruku, prema tome biblijski kontekst je jasan, pecat je Bozji zakon, a zig je zakon ljudski.

Hvala ti na ovoj diskusiji u kojoj se razotkriva istina, samo jos da je prihvatis celim srcem..

Ma sta lupas bre covece?vasoj lukavosti nema kraja! koliko vidim ti se slazes s tim da primis pecat djavola ,tebi nista ne smeta da primis CIP sve je jasno nema tu sta da se prica.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Sardy, sve si pogresno shvatio, i izmislio si to o Masonima, jer sam si rekao da nemas dokumentovano gde su to Masoni izjavili i da oni ne otkrivaju svoje tajne.
To znaci da ti znas njihove tajne i nama ih ovde plasiras.
Zato sam rekao da si to izmislio, o navodnoj masonskoj prevari da je zig nedelja itd.

To nema veze sa Masonima, biblija razotkriva tajne vladara ovog sveta, a to je da uskoro uvedu svoj zakon i uzdignu antihrista na celo sveta.

Adventisti koji ne budu prihvatili nedeljni zakon i budu svetkovali subotu u vreme kada se nedelja bude ozvanicila zakonom na lokalnom nivou od strane Papstva i Sjedinjenih Americkih drzava bice zakonski gonjeni i nece moci da kupuju ni prodaju, to je sustina.

U starom zavetu 10 zapovesti predstavlja znak koji se stavljao na ruku i celo, u novom zavetu pecat se takodje stavlja na ruku i na celo, a sa druge strane zig se takodje stavlja na celo i na ruku, prema tome biblijski kontekst je jasan, pecat je Bozji zakon, a zig je zakon ljudski.

Hvala ti na ovoj diskusiji u kojoj se razotkriva istina, samo jos da je prihvatis celim srcem..
Sve, sve. Baš sve u vezi Adventista u pravu si !? A toliko puno čitam Bibliju i istražujem je !

A šta misliš KAKO SU SVI OSTALI SHVATILI OSIM Mike ??

Da li sam ja izuzetak, ili SU MOŽDA i ostali sve pogrešno shvatili. Da ipak ŽIG ZVERI NIJE NEDELJA; Da ipak SUBOTA NIJE PEČAT BOŽIJI; Da HTIST NIJE U KANI GALILEJSKOJ PRETVORIO VODU U SOK; DA ARHANĐEL MIHAIL ipak NIJE HRIST, Da predpotopni ljudi ipak NISU PARILI LJUDE I ŽIVOTINJE I DOBIJALI NOVE RASE, Da ipak EGW NIJE Duh Proroštva, uh zabole me ruka, a ovog ima još najmanje 3 X od navedenog........
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sve, sve. Baš sve u vezi Adventista u pravu si !? A toliko puno čitam Bibliju i istražujem je !

A šta misliš KAKO SU SVI OSTALI SHVATILI OSIM Mike ??

Da li sam ja izuzetak, ili SU MOŽDA i ostali sve pogrešno shvatili. Da ipak ŽIG ZVERI NIJE NEDELJA; Da ipak SUBOTA NIJE PEČAT BOŽIJI; Da HTIST NIJE U KANI GALILEJSKOJ PRETVORIO VODU U SOK; DA ARHANĐEL MIHAIL ipak NIJE HRIST, Da predpotopni ljudi ipak NISU PARILI LJUDE I ŽIVOTINJE I DOBIJALI NOVE RASE, Da ipak EGW NIJE Duh Proroštva, uh zabole me ruka, a ovog ima još najmanje 3 X od navedenog........


Ko je iskren i moli se Bogu da mu on Duhom Svetim pokaze sta je istina on ce shvatiti, jer Bog se ne povodi za vecinom, istina je kod njega uvek istina makar i ne bilo coveka koji ce je prihvatiti do njegovog dolaska..
Ali hvala Bogu, bice mnostvo onih koji su istinu prihvatali i primenjivali je u licnom zivotu ziveci prakticno Hriscanstvo..
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Od subote do Isusa

Don Philips
"Hristos nas je oslobodio za slobodu. Stojte, dakle, čvrsto i ne potčinjavajte se opet ropskom jarmu... Odvojili ste se od Hrista vi koji se zakonom opravdavate, otpali ste od blagodati. Jer mi pomoću Duha na osnovu vere očekujemo nadu da ćemo biti pravedni. Jer u Hristu Isusu niti što vredi obrezanje niti neobrezanje, nego vera koja se kroz ljubav pokazuje delotvorna... Uveren sam za vas u Gospodu da nećete ništa drugo misliti. A ko vas buni snosiće osudu, ma ko bio." (Gal. 5:1, Gal. 5:4-6, Gal. 5:10 EČ)

Mast u tiganju je cvrčala, dok je mama pržila jedno jaje za drugim. Zatim je nalila mleko za doručak. Izgledalo je da će taj dan biti jednak drugim danima u životu naše familije. Ja sam tada imao tek dve godine, ali su događaji koji su se zbili toga dana bili često spominjani i prepričavani tokom narednih godina.

Posle doručka, prema pričanju drugih, ja sam otišao iza kuće da se igram u pesku. Moj stariji brat Džek, koji je tada imao četiri godine, otišao je do gomile peska na obali reke. Tamo su se on i devojčica iz susedstva igrali gradeći tunele u pesku. Kasnije smo saznali da su dva druga dečaka istovremeno počela da se penju na istu gomilu peska. Tunel se urušio. Devojčica je uspela da se izvuče i dođe do vazduha, dok se Džek ugušio u pesku.

Roditelje je šokirala vest o bratovoj smrti. Tražeći nešto ili nekoga da ih uteši u njihovoj tuzi, okrenuli su se adventizmu, crkvi moga dede i bake. Od tada su spisi "proročice" adventista sedmoga dana Helene G. Vajt upravljali svim aktivnostima naše familije.

Verovalo se da je g-đa Vajt imala duh proroštva. Zato je moj otac njene spise držao na istom rangu sa Svetim pismom. Njene knjige trebale su se čitati i izvršavati doslovno. Video sam jednom na nekoj fotografiji čoveka koji je stajao pored niza knjiga koje je napisala g-đa Vajt i koje su dopirale više od rasta čoveka na slici.

Helena Vajt je počela sa pisanjem u presudnom trenutku u istoriji Adventista Sedmoga Dana. Jedan od ranijih vođa ovog kulta, Vilijam Miler, prorekao je da će se Isus vratiti na Zemlju 1843. godine. Pošto se to nije zbilo, mnogi sledbenici Milera bili su razočarani. Jedan od Milerovih sledbenika je izjavio,da je primio Božansko viđenje i da je video kako je Isus ušao u "nebesku Svetinju nad Svetinjama", da bi kompletirao delo očišćenja od greha i da zato nije došao na Zemlju pretskazanog datuma. Kasnije je Helena Vajt, koja je bila supruga starešine Adventista Sedmoga Dana, preuzela ovo gledište i lansirala svoje mnogobrojne spise, braneći doktrine Adventista Sedmoga Dana.

Mesec dana posle smrti moga brata, rodilo nam se u familiji žensko dete, Boni. Mene su roditelji upisali u osnovnu školu u režiji Adventista Sedmoga Dana, koju sam uspešno i završio.

Moje četiri sestre i ja nismo nikada smeli zaboraviti da je subotnji dan odmora započinjao zalaskom sunca u petak. Teško detetu u našoj kući koje do tada još ne bi bilo okupano i čije cipele ne bi bile očišćene. Često je jelovnik sadržavao "ćufte" bez mesa, jer je g-đa Vajt zastupala vegetarijanstvo. Ona je osuđivala i upotrebu kvasca i praška za pecivo, tako da su i majčini kolači bili spravljani prema ovim pravilima.

Subotnja škola i bogosluženje ispunjavala je naše subotnje popodne. Cela familija posvetila je mnoga subotnja popodneva za "pridobijanje ljudi za istinu". Išli bi tada od kuće do kuće sa adventističkom literaturom. Zalaskom sunca na nedeljni dan, subotnje zabrane postajale su nešto blaže. Ako smo morali nešto da kupimo, smeli smo da se odvezemo u grad, ali smo morali čekati u kolima na zalazak sunca pre nego što bi smeli zakoračiti u radnju.

Ceo moj socijalni život okretao se oko crkve. Helena Vajt nije odobravala ni sportske igre i takmičenja. Zato je na moje pitanje da li mogu ići da igram, ili makar samo da gledam košarku, očev odgovor uvek glasio NE. Ipak sam nekada potajno odlazio i gledao kako drugi igraju. Naša crkva je imala određene nazore i po pitanju literature, što je ograničavalo i moj izbor literature za čitanje.

Kada sam bio star 14 godina, čuo sam jednu propoved o Hristovom ponovnom dolasku, koja me je duboko dirnula. Suze su mi tekle niz obraze dok sam išao kući. Konačno sam skrenuo u jednu uličicu, kleknuo na svoja kolena i u plaču molio: "O, Bože, i ja želim da budem spreman kada se ti ponovo vratiš na Zemlju! Želim da pripadam samo tebi!

Još od malena, želeo sam da jednoga dana postanem propovednik ili misionar adventista. Sada je u mom srcu ta želja gorela još snažnije.

U petnaestoj godini života postao sam kolporter. Toga leta nas četvorica mladih posetili smo mnoge domove. Noću smo u šatorima, kampovali po šumama, a danju prodavali našu literaturu od vrata do vrata. Knjiga sa kojom bi započinjali razgovor sa ljudima pred njihovim vratima zvala se DOMAĆI LEKAR. Ja sam uvek nagovarao ljude da kupe i doktrinarne knjige, naročito one sa naslovom VELIKA BORBA i OZNAČENA BIBLIJA. Taj rad me je toliko oduševio, da sam se tome poslu vratio ponovo kada sam imao 17 godina. Ovoga puta krenuo sam sa prijateljima u krajeve naše zemlje gde je 98% stanovništva pripadalo mormonima. Žarko smo želeli i nastojali da sve ove preobratimo u adventiste.

U to vreme stiglo mi je pismo od kuće i vest da su moji roditelji počeli da slušaju neka lažna jeretička učenja. Duboko uznemiren time vratio sam se kući, nakon godine dana mog misionarskog poduhvata. Za mene je bilo neverovatno da bi moji roditelji mogli sumnjati u neispravnost "besprekornih i velikih doktrina adventizma".

Stigao sam kući u vreme kada je moj otac trebao da u našoj lokalnoj crkvi dokaže svoj stav i gledišta po pitanju doktrine o 2.300 dana. Ovo se odnosilo na Milerovo tumačenje biblijskih stihova zapisanih u knjizi proroka Danila (Dan. 8:14). Miler je smatrao da taj stih predskazuju Hristov povratak na Zemlju u 1843. godini. Moj otac je pisao na tabli, da dokaže kako je Miler bio u zabludi. Mati je sedela pored jednog vodećeg brata naše crkve. Neočekivano, primetila je pred ovim čovekom dokumenat u kojem je stajalo da je moj otac bio već isključen iz crkve. Ovo saslušavanje je bio samo prividan i nepošten sud, sa već donetom presudom. Uzrujana, mati je ustala u odbranu oca. "Izbrišite je iz spiska članova!" - bilo je naređeno službeniku crkve.

Duboko uvređen zbog ove nepravde prema mojim roditeljima, ustao sam i izašao napolje, čvrsto rešen da se nikada više ne vratim crkvi Adventista Sedmog Dana.

Ceo moj svet oko mene se iznenada srušio, kao onaj peščani tunel oko moga brata Džeka. I ako zabrinut i ljut, znao sam da me Bog nije izneverio. Nisam mogao sebe da prisilim i prisustvujem u nekoj drugoj crkvi na bogosluženje nedeljom.

Kasnije, pošto sam se zainteresovao za jednu devojku, posetio sam neko hrišćansko omladinsko letovalište i mnogo kasnije prisilio sebe da postanem, kako to adventisti kažu, "čuvar i držitelj nedelje". Polako sam počeo uviđati da sam ja, koji sam nastojao revnosno da preobratim one zbunjene, u stvari lično bio zbunjen po ovim pitanjima.

Celog mog života učili su me da će gresi čovečanstva biti natovareni na jarca krivca, ždrebom Azazelu (vidi 3. Moj. 16:5-10 i 3. Moj. 16:20-24) i da je to ustvari Sotona. Sada sam, eto, otkrio Božju poruku Svetog pisma iz Prve Petrove gde kaže: "Hristos sam iznese naše grehe na drvo - na krst - da za grehe umremo i za pravdu živimo; čijom se ranom isceliste." (1. Pet. 2:24)

Mučilo me je pitanje; da li je moguće da je Adventizam Sedmoga Dana jednostavno jedan ne biblijski, čak protiv biblijski kult i lažna nauka?

Molio sam mnogo i često ovako: "Bože, moje srce i razum je otvoren. Molim te objavi mi tvoju istinu!"

Ne dugo posle toga čuo sam jednu propoved, koja me je presvedočila da su učenja adventista o spavanju duše, o paklu, o suboti, spasenju i drugom, ne biblijska učenja. Učili su me da pri smrti duša čoveka pada u san. Učili su me da i duša spašenoga deteta Božjeg spava u grobu.

Sada sam uvideo koliko je ne biblijska ta nauka. Ništa mi nije moglo biti jasnije od reči Svetoga Pisma iz knjige Propovednika i iz Druge Korinćanima gde kaže: "I vrati se prah u zemlju, kako je bio, a duh se vrati Bogu koji ga je dao... Ali se ne bojimo, i mnogo volimo otići od tela i ići ka Gospodu". (Prop. 12:7, 2. Kor. 5:8)

Nikako nisam mogao naći načina da uskladim učenje adventista o anihilaciji, to jest potpunom uništenju zlih, sa Hristovim učenjem o večnim mukama i paklu. U Mateju 25:46 Isus kaže: "I ovi će otići u muku večnu, a pravednici u život večni."

U danima mog traganja za istinom počeo sam viđati divnu devojku po imenu Džin (Jean), koja je kasnije postala moja supruga. Zajedno smo produžili studije. Neka obližnja crkva oglasila je da treba propovednika. U želji da služim Bogu, prihvatio sam dužnost u toj crkvi. Tamo sam propovedao nedeljom, ali sam još uvek osećao neku krivicu zbog "kršenja subote", kako smo mi adventisti to nazivali.

Božji Sveti Duh mi je ukazao na nekoliko mesta u Svetom pismu, da bi me oslobodio od mog bremena na duši. Takvo jedno mesto je Galatima poslanica gde se kaže:

"Pa doznavši da se čovek NEĆE opravdati delima ZAKONA, nego SAMO VEROM U ISUSA HRISTA, i mi verovasmo Hrista Isusa, da se opravdamo verom Hristovom, a ne delima Zakona, jer se delima Zakona NIKAKVO telo NEĆE opravdati." (Gal. 2:16)

U poslanici Rimljanima 14:5 stoji zapisano:

"Tako jedan razlikuje dan od dana, a drugi drži sve dane da su jednaki; svaki da bude uveren za svoju zamisao."

Konačno samo mogao mirne savesti i celim srcem služiti Bogu u prvi dan nedelje, dan spomena na uskrsenje našega Gospoda i Spasitelja Isusa Hrista.

Tri godine kasnije, na evangelizacionom sastanku u školi, kada je evangelizator pozvao da izađu napred svi oni koji žele da se predaju Hristu, izašao sam i ja da posvetim svoj život Bogu. Okovi adventizma spali su konačno sa mene. Nova radost je zamenila staru odbojnost u mome životu.

Devet godina iza ovog, supruga i ja otputovali smo za Braziliju da radimo u okviru hrišćanske organizacije MLADI ZA HRISTA (Youth for Christ). Nakon osam godina provedenih na misijskom polju, zbog slabog zdravlja supruge, vratili smo se ponovo u domovinu, gde sam prihvatio dužnost pastora crkve u Portlandu, Oregon, SAD.

Neprekidno slavim Boga da me je izbavio iz lažne i pogrešne nauke Adventista Sedmoga Dana. Divno je biti slobodan od oblika i formi i moći služiti Bogu i slaviti srcem, onako kako to uči Njegova Reč i kako vodi Njegov Duh, Sveti Duh.

Moja iskrena poruka svima bez razlike je: Čitaj Sveto pismo! Veruj Bogu! Prihvati Božju poruku spasenja, prema Njegovim uslovima! I nikako drugačije!

- Don Philips


Једна веома поучна прича, надам се да ће некоме помоћи ко је под јармом адвентизма.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Prava istina

....A šta misliš KAKO SU SVI OSTALI SHVATILI OSIM Mike ??....
I odgovor:
Ko je iskren i moli se Bogu da mu on Duhom Svetim pokaze sta je istina on ce shvatiti, jer Bog se ne povodi za vecinom, istina je kod njega uvek istina makar i ne bilo coveka koji ce je prihvatiti do njegovog dolaska..
Ali hvala Bogu, bice mnostvo onih koji su istinu prihvatali i primenjivali je u licnom zivotu ziveci prakticno Hriscanstvo..
Da, to znamo, pošto si mnogo puta ovo izjavio, a to praktično znači sledeće:

1. Pošto te ‘’ISTINE’’ imaju samo Adventisti ispada da se jedino oni ISKRENO mole Bogu i da je JEDINO njima Bog svojim Svetim Duhom pokazao ŠTA JE ISTINA !
2. Ostali pošto su DRUGAČIJE SHVATILI se ne mole iskreno Bogu i zato NE DOBIJAJU pravu istinu o ključnim stvarima iz Biblije, koje su presudne za njihovo spasenje;
3. Da u 144.000 ulaze samo SUBOTARI, i da je Bog podigao u Svetu samo JEDNU pravu Crkvu a to je Adventistička.

OK, hvala na informaciji. Imaćemo to u vidu, mada smo i imali i ranije jer si nam ovo sve rekao do sada najmanje 10 X.
Inače za tvoju informaciju – Ovaj identičan stav imaju JS, Mormoni, Pentakostalci i Nazareni. Da se jedino oni mole ISKRENO i na pravi način Bogu, i da je njima Bog pomogao da otkriju pravu istinu iz Biblije i primene je u svom svakodnevnom životu. A siguran sam da u Svetu postoji još puno Crkava i vernika koje su 100 % ubeđene u ovo.

Pa na kraju krajeva i Ilija Čvorović u Balkanskom špijunu je isto to mislio. Da je on ispravno i istinito razotkrio onog šnajdera iz Pariza i njegove drugare, i niko nije mogao da ga razuveri da to nije tačno. Umro je u svom ubeđenju.

A ja sam UBEĐEN u sledeće:
Da je mnogo bolje da STIHOVIMA iz Biblije proanaliziramo te vaše ‘’istine’’ i provučemo ih malo kroz Bibliju, umesto što nas ti ovde UBEĐUJEŠ kako ako se molimo Bogu na iskren način On će nam pomoći da to i spoznamo. Jer ako to ne uradimo onda sve teme o Crkvama možemo ugasiti, jer nećemo raspravljati na temelju Pisma, nego ćemo se Bogu moliti na iskren način i On će nam onda vrlo brzo pomoći da shvatimo šta je prava istina !
 
Natrag
Top