Adventisti

VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Prirodan proces čovekovog iskrenog traženja Boga i upoznavanja sa biblijskom istinom je dolazak u Adventizam.

Na ovom forumu možemo stotinu puta provući istinu koju objavljuje Adventizam proizvod će uvek biti isti, a to je istinitost Adventističkog učenja i njegov potpuni sklad sa biblijom.

To je još jedna insinuacija da mi nekoga ubeđujemo, mi samo odgovaramo na vaše bezobzirne napade, kada bi ti napadi prestali ja bih se prvi povukao sa ove teme, ali ti Šardy primenjuješ jednostran sud, hoćeš da optužiš sa ciljem diskreditacije a da ne dobiješ demant u vidu odgovora od druge strane.
Onda postani urednik ovog foruma pa čini što ti je volja, ovako ovo nije tvoj privatni forum.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Diskreditacija

Prirodan proces čovekovog iskrenog traženja Boga i upoznavanja sa biblijskom istinom je dolazak u Adventizam.
GREŠKA !
I to teška. Prirodan proces je da čovek putem BIBLIJE spozna BOGA i ISTINU.

Isus 1,8 Neka se ne rastavlja od usta tvojih knjiga ovoga zakona, nego razmišljaj o njemu dan i noć, da držiš i tvoriš sve kako je u njemu napisano; jer ćeš tada biti srećan na putovima svojim i tada ćeš napredovati.
Matej 4: 4 A on odgovori: "Pisano je: Ne živi čovek samo o kruhu,nego o svakoj reči što izlazi iz Božjih usta." 7 Isus mu kaza: "Pisano je također: Ne iskušavaj Gospodina, Boga svoga!" 10 Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!" 11 Tada ga pusti đavao. I gle, anđeli pristupili i služili mu.
Jovan 14,6 Исус му рече: Ја сам пут и истина и живот; нико неће доћи к Оцу до кроза ме.

A ne putem 1.000 šarenih knjižica, i lažnih proroka i proročica ! Jer je život večni dolazak Hristu, a ne vukovima u jagnjećoj koži.

Marko 8, 15 И заповедаше им говорећи: Гледајте, чувајте се квасца фарисејског и квасца Иродовог.

Koji ni ne žele polemisati i istraživati PRAVU i ISTINITU Crkvu putem Biblije, već putem PRAZNIH reči, laži i obećanja.

Dela 7,11 Ови пак беху племенитији од оних што живе у Солуну; они примише реч са свим срцем, и сваки дан истраживаху по писму је ли то тако.

Na ovom forumu možemo stotinu puta provući istinu koju objavljuje Adventizam proizvod će uvek biti isti, a to je istinitost Adventističkog učenja i njegov potpuni sklad sa biblijom.
Hteo si reći laž ! Zbunio si se.
Pa ni jedna vaša JERES nema ni jedan stih utemeljenja u Bibliji. Zato vas upravo stalno i prozivam: ‘Ajmo Biblijom da uporedimo istinitost vaših reči, a ne praznom, dosadnom i marketitinškom pričom adventističkih majstora spamovanja.


To je još jedna insinuacija da mi nekoga ubeđujemo, mi samo odgovaramo na vaše bezobzirne napade, kada bi ti napadi prestali ja bih se prvi povukao sa ove teme, ali ti Šardy primenjuješ jednostran sud, hoćeš da optužiš sa ciljem diskreditacije a da ne dobiješ demant u vidu odgovora od druge strane.


1. Pa kada ne ubeđujete što onda ne odgovarate na pitanja već stalno: ,,Mi pravi, Mi jedini, Mi istiniti, Mi.....’’
2. Nikog mi ne napadamo, već SPASAVAMO. Od vukova u jagnjećoj koži.
3. Nikog mi ne optužujemo, već hoćemo doći do ISTINE. Da li je Adventna crkva jedina prava crkva na svetu, kako vi to zagovarate i pozivate ljude u nju, ili masonsko-sotonska, napravljena sa ciljem da sprovede sotonski plan na Zemlji i uvuče ljude u pogibao.
4. Ako je iko majstor diskreditacije, to ste vi. Zato POZIVAM SVE KOJI BUDU ČITALI POSTOVE NA OVOJ TEMI DA OBRATE PAŽNJU NA OVO I UVERE SE U ISTINITOST. Ko koga POKUŠAVA DISKREDITOVATI KAO SAGOVORNIKA ! A u ovo se čovek može lako uveriti i po drugim forumima na temi ADVENTISTI.
Jer ja uvek tražim Biblijsku polemiku, a vi spam, diskreditaciju, napad je najbolja odbrana i ostale trikove vukova u jagnjećoj koži. Nikada se niste odazvali na moj poziv : Hajdemo samo BIBLIJOM da vidimo kakava je Adventistička nauka, već uglavnom POSTOVIMA POPUT OVOG SADA, braniš Adventizam i govoriš da je ispravan!

Onda postani urednik ovog foruma pa čini što ti je volja, ovako ovo nije tvoj privatni forum.
!!!???
Adventisti, šta ćeš. Čista klasika.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
GREŠKA !
I to teška. Prirodan proces je da čovek putem BIBLIJE spozna BOGA i ISTINU.


SARRDY, pa to su adventisti u pocetku upravo ucinili.
Vratili su se apostolskom ucenju koje je jdeno sacuvano u Bibliji.
Zato svako verovanje adventistickih hriscana zasniva se na izjavama Svetog opisma

----------------
Isus 1,8 Neka se ne rastavlja od usta tvojih knjiga ovoga zakona, nego razmišljaj o njemu dan i noć, da držiš i tvoriš sve kako je u njemu napisano; jer ćeš tada biti srećan na putovima svojim i tada ćeš napredovati.

Sarrdy, izabrao si odlican tekst. Bog preko proroka Isauije poziva svoj narod da uzignu ZAKON GOSPODNJI, i to su jos u pocetku ucinili Adventisticki hriscanai. Taj zakon Bozji zahteva izricito d se praznuje Subota, i adventisti su je odmah prihvatili.
Svakako si primetio da se Bozji vesnici pozivaju da drze i tvore Bozje zapovesti.
Sarrdy,drzi li i tvori i tvoja crkva Bozji zakon ili ga odbacuje?

------------------------
Matej 4: 4 A on odgovori: "Pisano je: Ne živi čovek samo o kruhu,nego o svakoj reči što izlazi iz Božjih usta." 7 Isus mu kaza: "Pisano je također: Ne iskušavaj Gospodina, Boga svoga!" 10 Tada mu reče Isus: "Odlazi, Sotono! Ta pisano je: Gospodinu, Bogu svom se klanjaj i njemu jedinom služi!" 11 Tada ga pusti đavao. I gle, anđeli pristupili i služili mu.

AMIN! Samo, po primeru Gospoda nasega Isusa Hrista uz pomoc Bozje reci pobedjujemo necastivoga. Neka je slavljeno ime Gospodnje.
-----------------------
Jovan 14,6 Исус му рече: Ја сам пут и истина и живот; нико неће доћи к Оцу до кроза ме.
Tako je. Advetisi upravo tako i veruju. Vidis kako je lepo kad se slazemo.
----------------
A ne putem 1.000 šarenih knjižica, i lažnih proroka i proročica ! Jer je život večni dolazak Hristu, a ne vukovima u jagnjećoj koži.

Upravo mi Adventisdti tako verujemo. Zato ne dozvoljavamo "vukovima u jegnjecim kozama" da zavedu nijednoga adventistu. Takodje nastojima da i naseg brata Sarrdya prosvetimo i u poslednje vereme primecujemo velike promene na bolje. Radijmo se svi zajedno.
-----------------

Marko 8, 15 И заповедаше им говорећи: Гледајте, чувајте се квасца фарисејског и квасца Иродовог.

Koji ni ne žele polemisati i istraživati PRAVU i ISTINITU Crkvu putem Biblije, već putem PRAZNIH reči, laži i obećanja.

Da, na zalost ima i takvih, samo to se nikako ne moze odnositi na Adventiste, jer oni od pocetka MARLJIVO I ISTRAJNO ISTRAZUJU PRAVU I ISTINITU CRKVU PUTEM PISMA.
----------
Dela 7,11 Ови пак беху племенитији од оних што живе у Солуну; они примише реч са свим срцем, и сваки дан истраживаху по писму је ли то тако.

PA TO SU TI ADVENTISTI. Oni ne veruju u ta varljiva predanja kao sto neki cine, nego samo istrazuju Bibliju i trude se da zive po njenim iStinama. ZATO SVAKO VEROVANJE ADVENTISTA UTVRDJENO JE NA BIBLIJI. U TO STE SE SVAKAKO SVI UVERILI ODAVNO.

Svima zelim sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Prirodan proces čovekovog iskrenog traženja Boga i upoznavanja sa biblijskom istinom je dolazak u Adventizam.

Na ovom forumu možemo stotinu puta provući istinu koju objavljuje Adventizam proizvod će uvek biti isti, a to je istinitost Adventističkog učenja i njegov potpuni sklad sa biblijom.

To je još jedna insinuacija da mi nekoga ubeđujemo, mi samo odgovaramo na vaše bezobzirne napade, kada bi ti napadi prestali ja bih se prvi povukao sa ove teme, ali ti Šardy primenjuješ jednostran sud, hoćeš da optužiš sa ciljem diskreditacije a da ne dobiješ demant u vidu odgovora od druge strane.
Onda postani urednik ovog foruma pa čini što ti je volja, ovako ovo nije tvoj privatni forum.
A koji su to nasi bezobzirni napadi?koja ddiskreditacija?sve smo postavili 100% argumentovano! ajde pokazi jedan post da je bez argumenta!u nedostatku argumenata normalno da je spam najbolji izlaz.Koji vi koristite.
Umesto da branis svoje uverenje ti lupas spam,kakava insinuacija bre? jednostavno osto si bez texta i to je to.

Ladokejac i suvise si lukav bratko ,ali za mene si prosto jeretik koji mi nije ni za mali prst!te gluposti koje iznosis su za malu decu!ili za jevreje koji nikad nisu priznali Isusa Hrista,i zive po delu zakona dok Njihov Hrist ne dodje.Vas Hrist je vec doso 1844,kod JS_ka 1914-75,po vasim ucenjima kad u stvari da ga cekamo?odbaci ti tu jelenu bratko i tek onda cemo te razumeti kao pravog hriscanina.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Da ne bi ispalo da pricam smo neosnovane price kao nas postovani brat Sarrdy,
evo dokaza kako se Adventisti odnose prema Biblijui:

Sveto Pismo, Staroga i Novog zaveta je pisana Božja reč data božanskim nadahnućem preko svetih Božjih ljudi koji su govorili i pisali onako kako ih je pokretao Sveti Duh. U ovoj Reči Bog je poverio čoveku znanje potrebno za spasenje. Sveto Pismo je nepogrešivo otkrivenje Negove volje. Ono je merilo karaktera, ogled iskustva, autoritativni tumač doktrina i pouzdana zabeleška o Božjim delima u istoriji.

(Psalam 119,105.; Priče 30,5.6.; Isaija 8,20.; Jovan 17,17.; 1. Solunjanima 2,13.; Jevrejima 4,12.; 2. Timotiju 3,16.17.; 2. Petrova 1,20.21.


Ovo VERUJU izrazeno je kratkim i sazetim tekstom, a prilozeno je OSAM biblijskih tekstova koji to potvrdjuju.
Sada ce vakako i nas postovani brat Sarrdy javno priznati da je istina da se svako VERUJU Adventistickih hriscana temelji SAMO na Bibliji
.

Svima zelim sve najbolje

Vanhelsing pita:
"A koji su to nasi bezobzirni napadi?"
Odgovor:

Jedan od tih bezobzirnih napada je izjava da se "nijedno verovanje Adventistickih hriscana ne temelji na Svetom pismu."

Ako procitas prvo Veruju Adventuistickih hruiscana koje sam prilozio sam utvrdi da li je istina sto je Sarrdy izjavio o temelju Adventistickih hriscana ili je bezobziran napad?


Sve najbolje
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Наравно да се ваше јереси не темеље на Библији, већ сте изокренули и изобличили Свето Писмо да учите људе масонским веровањима. Поред многих јереси које сте накупили, додаћу још једну - свежу. С обзиром да су масони кабалисти, луциферијани, они се ослањају на материјализам и опипљиво. То нас доводи до ваше "поруке" коју ширите као епидемију по свету и интернету. Вас су основали да убедите људе у ово:

"Piše da čovek postaje duša kada dobije dah života, a ne piše da čovek dobija dušu. Duša je celo živo biće, spoj tela i daha života.
U Starom Zavetu se preko 800 puta spominje reč "nefeš". "Nefeš" označava celog čoveka. I mi često kažemo: "Koliko duša ovde ima?" Zato zapamtite ovaj princip: čovek nema dušu, čovek je duša. Takvi smo stvoreni.
"


Дакле, по вама секташима сад ни душу немамо, свака част. Морам да вам се дубоко захвалим, али заиста. Поред свих ваших секташких и јеретичких учења, ја сам много научио о Писму, неким стварима које ми нису раније биле јасне, начине како секте делују и заводе, како испирају мозак својим жртвама, какве последице оставља утицај једне сектурине на некога ко и успе да се отргне из њених канџи и колико сам ја упоран да се са вама уопште бавим. Нисам ни сањао да сам довољно способан, али захваљујући Господу Богу, велике јереси разоткрисмо овде. Можда је мали корак, али свакако није занемарљив.

Постепено искочи по нека нова погубна тврдња која је само за вас изабране, коју су прво вама усадили, само да би ви ширили даље.


12. Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца. (Јеврејима 4)

Ако дух и тело чине душу (по вама јеретицима), како се онда растављају душа и дух, зар не би било речено да се дух раставља од душе?Видите како је једноставно, узалуд ваша глупост о даскама, ексерима и сандуцима. Ова глава посланице је изгледа погубна по ваше јереси.

10. А Павле сишавши паде на њ, и загрливши га рече: Не буните се, јер је душа његова у њему. (Дела 20)

Ако је душа скуп свега, како је скуп свега у њему? Немате појма?

Acts 20:10 Greek Study Bible (Apostolic / Interlinear)
καταβὰς δὲ ὁ Παῦλος ἐπέπεσεν αὐτῷ καὶ συμπεριλαβὼν εἶπεν· μὴ θορυβεῖσθε, ἡ γὰρ ψυχὴ αὐτοῦ ἐν αὐτῷ ἐστιν.

KJV
with Strong's
And Paul went down and fell on him and embracing him said Trouble not yourselves for his life is in him


[TABLE="class: maintext"]
[TR]
[TD="class: strongsnt"]
[/TD]
[TD="class: translit"]psychē

[/TD]
[TD="class: greek2"]ψυχὴ
[/TD]
[TD="class: eng"]life
[/TD]
[/TR]
[/TABLE]


psuché: breath, the soul
Original Word: ψυχή, ῆς, ἡ
Part of Speech: Noun, Feminine
Transliteration: psuché
Phonetic Spelling: (psoo-khay')
Short Definition: the soul, life, self
Definition: (a) the vital breath, breath of life, (b) the human soul, (c) the soul as the seat of affections and will, (d) the self, (e) a human person, an individual.

Што означава људску душу, личност, индивидуалност, живот људски. А ако положимо своју душу за друге (свој живот), тај живот се наставља у Господу и биће враћен у тело у часу Васкрсења (дотле почива у Господу), док ће душа или личност неправедника и безбожника бити у Хадесу (паклу), а након Суда у Гехени (огњеном језеру, паклу). Јер што би Господ васкрсавао неправедне када ће их опет само убити? Може да их остави у гробовима и крај. Ето колико је и то једноставно. Него ћете измислити причу како мора да им се прочита пресуда, па да опет буду побијени. Глупост.

Вероватно ћете опет ударити по Старом завету где се не зна скоро ништа до Новог када се многа откривења објавише. Али јерес вам је ова првокласна, потпуно иста као и код "сведока", види се да се из истог легла аспидиног излегоше те науке.
 
VIP
Učlanjen(a)
14.07.2011
Poruka
19.107
Sardy, izvrces moje reci a to nije lepo.

I vec smo uporedili Adventisticko ucenje sa biblijom i uvek je proizvod isti, cista biblijska istina potvrdjena kontekstom, naspram vaseg vadjenja iz konteksta i licnog ljudskog tumacenja.

Samo skrecem paznju uredniku da se ovde ponavljaju iste stvari i pitanja iz stranice u stranicu, i ako je na njih vec odgovoreno, a pojedini upravo nas optuzuju za spamovanje.
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Наравно да се ваше јереси не темеље на Библији,

Brate Adriane, potpuno se slazem sa tobom. Gde bi se JERES mogla slagati sa Biblijom!
Zato Adventisti ni nemaju jeres nego propovedaju biblijsku istinu.

Adriane, a slaze li se tvoja jeres sa biblijom ili se slaze samo s avarljivim predanjuem?
----------------

"Piše da čovek postaje duša kada dobije dah života, a ne piše da čovek dobija dušu. Duša je celo živo biće, spoj tela i daha života.
U Starom Zavetu se preko 800 puta spominje reč "nefeš". "Nefeš" označava celog čoveka. I mi često kažemo: "Koliko duša ovde ima?" Zato zapamtite ovaj princip: čovek nema dušu, čovek je duša. Takvi smo stvoreni.
"

Samo da dodam jos nesto: Posmatrajmo kako je Bog stvorio coveka:
I stvori Bog coveka OD PRAHA ZEMALJSKOGA." DALI JE TAJ PRAH IMAO DUSU? nIJE.
"i DUNU MU U NOS DAH ZIVOTNI". deA LI JE U TOM DAHU DUSA? nIJE, JER SVE DOK JE DAH ODVOJEN OD TELA ON NIJE DUSA,\.
Ali kad aje Bopg spojo dah zivotni (zivotodavnu suilu sa "parhom zemaljskim (materijom) to spajanje je proizvelo zivu dusu ili zivo bice.
Prilikom smrti desava s eobrnuti proces; Bog uzima dah zivotni a tim cinom razdvaja ga od tela, i cim su odvojeni postoje samo dva elementa kako su u pocetku i bila daz zivotni i telo, prah zemlajski, a dus, zivot nestaje. Prilikom vaskrsenja Bog ponovo uspostavlja vezu izmdeju daha zivoptnog i tela i javlja se ona ista dusa.



Дакле, по вама секташима сад ни душу немамо,

Pa ako nastavis da nas tako nepravedno klevetas i jesi bez duse.
------------------\

Поред свих ваших секташких и јеретичких учења, ја сам много научио о Писму, неким стварима које ми нису раније биле јасне, начине како секте делују и заводе, како испирају мозак својим жртвама, какве последице оставља утицај једне сектурине на некога ко и успе да се отргне из њених канџи и колико сам ја упоран да се са вама уопште бавим.

Adriane, jesi li ti prosao koz ceo taj proces u toj tvojoj "sekturini" u kojoj si porastao i razvio se?
Slazem se Adriane i jeste opasno to ispiranje mozga dobro si ti to preziveo.
Slazem se, zaista izgleda da to ostavlja velike posledice. Da znas da mi te zaista mnogo zao.

Нисам ни сањао да сам довољно способан, али захваљујући Господу Богу, велике јереси разоткрисмо овде. Можда је мали корак, али свакако није занемарљив.

Zaista je tako. Cim smo ovde tebe otkrili a ti si sa sobom doneo i svoju jeres, to je veliki korak.
--------------


12. Јер је жива реч Божија, и јака, и оштрија од сваког мача оштрог с обе стране, и пролази тја до растављања и душе и духа, и зглавака и мозга, и суди мислима и помислима срца. (Јеврејима 4)

Ако дух и тело чине душу (по вама јеретицима), како се онда растављају душа и дух, зар не би било речено да се дух раставља од душе?Видите како је једноставно, узалуд ваша глупост о даскама, ексерима и сандуцима. Ова глава посланице је изгледа погубна по ваше јереси.

Adriane, dobro jutro,
je li ti jos uvek spavas?
Pa zar ne vidis da tekst koji si naveo upravo to pkazuje da se lementi coveka rastavljaju. Kada je dah zivotni odvoji od tela, tada se odvaja i od duse, jer duse tada nestaje. Takst koji si navo upravo potvrdjuje da dolazi do dovajanja tih elemenata jednoga od rugoga.

To potvrdjuje da je nas zakljucak ispravan.
--------------

10. А Павле сишавши паде на њ, и загрливши га рече: Не буните се, јер је душа његова у њему. (Дела 20)

Tako je, a to znaci daje dete jos zivo.
KJV
with Strong's
And Paul went down and fell on him and embracing him said Trouble not yourselves for his life is in him

Time si dokazao djenas zakljucak ispravan. U detetu je jos uvek zivot, znaci d anije potpuno umrlo.


Adriane, zasto se toliko srdis? Bi bi jako dobra kandidat za inkvizitora.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Zato Adventisti ni nemaju jeres nego propovedaju biblijsku istinu.

Adriane, a slaze li se tvoja jeres sa biblijom ili se slaze samo s avarljivim predanjuem?"


Библијску истину? Немој, сви већ виде каква је то "истина".



"Adriane, jesi li ti prosao koz ceo taj proces u toj tvojoj "sekturini" u kojoj si porastao i razvio se?"

Колико јуче си рекао да си и ти одрастао у тој "сектурини", а њу основа Христ лично, ни од кога се није цепала у секте као ви. А учења су вам савршена, све сама гола истина. Повремено се сви изненаде са нечим новим.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Urednik

Sardy, izvrces moje reci a to nije lepo.
Napad je najbolja odbrana !
I vec smo uporedili Adventisticko ucenje sa biblijom i uvek je proizvod isti, cista biblijska istina potvrdjena kontekstom, naspram vaseg vadjenja iz konteksta i licnog ljudskog tumacenja.
Kad smo i gde uporedili DVE stvari koje sam već 3 X pitao u zadnjih 4-5 stranica ?

U šta je Hrist pretvorio vodu na svadbi u Kani ? i
Jeres ASD koje sam izneo BIBLIJSKIM STIHOVIMA, a vi ćutite i pravite se kao da niste videli, a u vezi drugog braka ASD !!!

Samo skrecem paznju uredniku da se ovde ponavljaju iste stvari i pitanja iz stranice u stranicu, i ako je na njih vec odgovoreno, a pojedini upravo nas optuzuju za spamovanje.
Pa mi smo to trebali uraditi 5 X više i 6 X ranije od tebe, ali pošto smo Hrišćani – Tolerišemo vas. A i volimo. Bar za sebe to mogu tvrditi, a ubeđen sam i za ostale. A i nećemo da opterećujemo urednika. Možemo se i sami odbraniti od vas. Ne treba nam urednik.
 
Natrag
Top