Adventisti

Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Ko ti drma kavez?!?
Basnologija i bajkologija je visa matematika?Ko se obraca tebi?Sta ti znas sta je bog?
Bratko ja nemam nista protiv tebe da se razumemo!samo ti ucestvuj na temi to je tvoje pravo ali bih te zamolio da ne spamujes temu.Tema je Adventisti a ne Sardi,vanhelsing itd,veruj nam nama je vazno misljenje svakog ucesnika! ko su adventisti a ne ko smo mi,borimo se vec nekoliko meseci na ovoj temi sa njima da dokazemo njihovu jeres i da nisu ono za sta se predstavljaju.
Ne ljuti se ja sam se vise nasalio stobom nego ozbiljno probaj da ne spamujes a molim te drzi se teme adventi jer je jako vazno bratko.
citaj sta pisemo a ti kao ateist probaj da vidis istinu ,zapravo ko iznosi istinu mi ili oni cao.
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ej Matori sta ces ti ovde na ovoj temi?to je visa matematika za tebe!vrati se na najgluplju temu koja je ikada postavljena na sf-um:Koliko su jevandjelja pouzdana?


Posto niko tamo ne ide doso si da nas dekoncetriseses,ili govori o temi Adventisti ili idi na svoju temu ,nama ovde spamovanje ne treba ovo je ozbiljna tema ako imas sta reci o adventima kazi ,ako nemas onda ne smetaj.

[PDF]

[/PDF]Ma sta lupas bre pa ti pogledaj 200 postova unazad sta
ti hoces reci bre!Ateist bre sta ti znas sta je Bog??? veze nemas bre.

Postovanje Vanhelsingu,
Zasto si se toliko okomio na tog coveka? Sta smeta ako je on ateista? Na ovoj temi svako ima pravo da kaze sta mislis, sta zeli i sta hoce, bez obzira da li je u pravu ili nije.

Drugo, ti si se ovde postavio kao da si ti gazda, a svi mi tvoje sluge. Nije ovo tema o Vanhelkisngu i njegovoj sekti, pa da odavde teras ljude, nego ovo je tema Adventisti na koju su svi dobrodosli.


Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Јаоооо, како провидно улагивање. Немој, Мико, нико није баш толико наиван. Не можеш искористити човека да спамује, схватио је озбиљност ове теме јер смо га замолили, нисмо му се улагивали као ти. Све ћеш учинити да престане разоткривање, зар не?
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Tako je Adriane. Vidis da se na kraju slazemo. Samo Biblijom borimo se protiv tih kultova, jeresi i sekti koje se bore protiv istine.
Zato je Hristos unapred pripremio nosioce Vesti Jevandjelja koji je objavljuju ovome svetu ovim recima:
"Evo ja vas saljem kao ovce medju vukove, budiute dakle mudri kao zmije, a bezazleni kao golubovi.
Cuvajte se od ljudi, jer ce vas oni predati sudovima, i po zbornicam svojim bice vas." Matej 10,16.17.

To sto je Hristos rekao pre 2000 godina i dans se obistinjava. Iznesi evandjeosku istinu ljudima i vecina od njih ce te smatrati neprijateljem. Nije to borba protim coveka, nego proitiv Boga i istine, iako toga mnogi nidsu ni svesni.


Sgve najbolje
Bratko i ja se donekle slazem s tobom!Ti kazes iznosis istinu?ali koju istinu TI iznosis,koje jevandjelje?Jelenino,ili Hristovo?

U 90% postova ti i Ladokejac citirate stari zavet kao navodno jevandjelje!a odlicno vidis da se stari zavet iskljucivo odnosi na JEVREJE!
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Bratko ja nemam nista protiv tebe da se razumemo!samo ti ucestvuj na temi to je tvoje pravo ali bih te zamolio da ne spamujes temu.Tema je Adventisti a ne Sardi,vanhelsing itd,veruj nam nama je vazno misljenje svakog ucesnika! ko su adventisti a ne ko smo mi,borimo se vec nekoliko meseci na ovoj temi sa njima da dokazemo njihovu jeres i da nisu ono za sta se predstavljaju.

Tako je Vanhelsingu,
Coiveka si javno napao i teras ga sa tudje teme,a sada tvrdis nesto driugo., Dobro je to sto si shvatio da si pogresio sto si napao coveka ni kriva ni duzna, i sto si se pokajao.


Isto tako, u pravu si da se mesecima borite sa nama sa ciljem da dokazete da smo mi jeres, pa ste dokazali da ste vi jeres
za koju se borite. Kada bi ti imsao istinu ti bi iznosio istinu, a ne bi napadao one koji je iznose.
Isus je upravo to predvideo da ce tako napadati one koji objavljuju vest Jevandjelja svetu.
------------------


citaj sta pisemo a ti kao ateist probaj da vidis istinu ,zapravo ko iznosi istinu mi ili oni cao.

Pazi kakav savet dade coveku. Sta kazes, "Citaj sta pisemo" ( a ne kaze i sta oni pisu, nego smao sta mi pisemo) da vidis da li mi iznosimo sitinu ili oni, ali samo citaj ono sto mi pisemo i samo tako ces moci prosuditi ko od nas iznosi sitinu a ko zabludu.
To je ispiranje mozga. Usmeravanuje zrtve u pravcu u kome neko drugi zeli da podje.
Sada reci sam da li si realan ili lebdis u oblacima?


Sve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Јаоооо, како провидно улагивање. Немој, Мико, нико није баш толико наиван. Не можеш искористити човека да спамује, схватио је озбиљност ове теме јер смо га замолили, нисмо му се улагивали као ти. Све ћеш учинити да престане разоткривање, зар не?

Ne Adriane, ja upravo hocu da se sto daljer moze nastaviu razotkrivanje, jer mi se cini da ste u toku nekoliko dana zaista pokazali pravo lice i razotkrivanje ide jako dobro a ono je korisno.

Nego, kada ces ti meni da odgovoris na pitanje: Nadje li ti zapovest u Bibliji koja od hriscana zahteva da praznuju nedelju?
Ima sli je ili ne? Da li si makar pocero da je tarazis ili si unapred shvsatio da je i ne mozes naci pa ni ne pocinjes da je trazis?

Zaista zelim ti sve najbolje.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Postovanje Vanhelsingu,
Zasto si se toliko okomio na tog coveka? Sta smeta ako je on ateista? Na ovoj temi svako ima pravo da kaze sta mislis, sta zeli i sta hoce, bez obzira da li je u pravu ili nije.

Drugo, ti si se ovde postavio kao da si ti gazda, a svi mi tvoje sluge. Nije ovo tema o Vanhelkisngu i njegovoj sekti, pa da odavde teras ljude, nego ovo je tema Adventisti na koju su svi dobrodosli.


Sve najbolje
EEEEEEEEEEEEEEE Mikane e jesi LIJA!ali svaka LIJA dolija!evo sto sam coveku napisa,zamolio sam ga da ne spama i nista vise a da se drzi teme adventi evo:

Bratko ja nemam nista protiv tebe da se razumemo!samo ti ucestvuj na temi to je tvoje pravo ali bih te zamolio da ne spamujes temu.Tema je Adventisti a ne Sardi,vanhelsing itd,veruj nam nama je vazno misljenje svakog ucesnika! ko su adventisti a ne ko smo mi,borimo se vec nekoliko meseci na ovoj temi sa njima da dokazemo njihovu jeres i da nisu ono za sta se predstavljaju.
Ne ljuti se ja sam se vise nasalio stobom nego ozbiljno probaj da ne spamujes a molim te drzi se teme adventi jer je jako vazno bratko.
citaj sta pisemo a ti kao ateist probaj da vidis istinu ,zapravo ko iznosi istinu mi ili oni cao.
El si zadovoljan?

Mikane evo ti jedan filmic malko da te razonodi!!!

 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pazi kakav savet dade coveku. Sta kazes, "Citaj sta pisemo" ( a ne kaze i sta oni pisu, nego smao sta mi pisemo) da vidis da li mi iznosimo sitinu ili oni, ali samo citaj ono sto mi pisemo i samo tako ces moci prosuditi ko od nas iznosi sitinu a ko zabludu.
To je ispiranje mozga. Usmeravanuje zrtve u pravcu u kome neko drugi zeli da podje.
Sada reci sam da li si realan ili lebdis u oblacima?


Sve najbolje
Bratko nema nista lose u tome da se izvinim ako smatram da se nisam bas izrazio kako sam hteo,zato sam mu i postavio drugi post da shvati da mu nisam vrag!iako s ateistima nema sta da pricam on ima pravo da ucestvuje na temi ali sam ga zamolio da ne spama a vec da se drzi teme adventi moj Mikane,pre ce ateist videti koja ste vi sekta nego vernik!
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702

Ne Adriane, ja upravo hocu da se sto daljer moze nastaviu razotkrivanje, jer mi se cini da ste u toku nekoliko dana zaista pokazali pravo lice i razotkrivanje ide jako dobro a ono je korisno.

Nego, kada ces ti meni da odgovoris na pitanje: Nadje li ti zapovest u Bibliji koja od hriscana zahteva da praznuju nedelju?
Ima sli je ili ne? Da li si makar pocero da je tarazis ili si unapred shvsatio da je i ne mozes naci pa ni ne pocinjes da je trazis?

Zaista zelim ti sve najbolje.

Jesmo pokazali pravo lice ali VASE!A kad ces ti da odgovoris zasto ste izbacili dva najvaznija stiha iz simbola vere koje je doneseno zakonski kanonom vaselenskog sabora u nikeji?ko vam je dao to pravo?
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Drugi brak i Kana Galilejska

Evo jedan lep primer kako su Adventisti iskreni, čisti i ne zavlače nas u odgovorima:

Šarrdy post # 2123:
Ipak ste opasni vi Adventisti. Krijete prljav veš kao zmija noge! Evo priloga :
To je samo JEDAN STOTI deo onog što Adventisti veruju, zagovaraju i uče druge. Ima puto toga što oni kriju kao zmija noge.
Evo npr. jedne stvari:
Kako Adventisti gledaju na DRUGI BRAK kod svojih vernika !?

Znači ne iznosi Miko ono što je istinito i ispravno kod Adventista, jer za to nećete biti osuđeni, već ono što je laž i izvitoperena Božija reč !.....

Šta bi ? Gde ste sada da na pola strane iznosite U ŠTA ADVENTISTI VERUJU ! Tajac !
Zašto tajac ? Slobodno sada iznesite na CELU STRANU – Šta Adventisti uče i šta se U PRAKSI DEŠAVA u Crkvi kada Adventista ili Adventisktinja UĐU U DRUGI BRAK !

Pa onda pričajte : ‘’Mi idemo Hristovim putem; Mi poštujemo Hristovu zapovest – Idite i naučite sve narode, svemu što sam vas ja učio....; Mi smo izabrana Crkva od Boga da prenesemo drugima Njegovu ISTINU; .......

E sada je pavi trenutak da odgovorite na ovo pitanje, koje ste imali odavno postavljeno, a pravili se naivni ili ćoravi da ga ne vidite.
Kako bi se svi mi mogli uveriti da su istinite te vaše tvrdnje o pravoj Crkvi.

Takođe evo još jedne jeresi o kojoj izbegavate priču:

Šta bi sa odgovorom na ovaj deo mog posta !?
Pozdravljam vas sa jednom lepom poslovicom:
‘’Lija LIJA pa dolija!’’.

Znači 2 pitanja su uključena u ovaj post:

1. Kako Adventisti u praksi i teoriju uče kada je u pitanju DRUGI BRAK, ili treći, četvrti, nebitno. Znači u kom slučaju ljudi i žene mogu osnovati drugi brak !?

2. Šta je to Biblijska laž !? A dat je primer Laodikejinog posta kojim nam objašnjava u šta je Isus pretvorio vodu u Kani Galilejskog na svadbi !?


Odgovor na post:

Mika post # 2129
Postovanje brate Sarrdy,
polako, polako, mnogo si danas nervoizna i nestrpljiv, ne mogu da sitignem da odgovoirina sve vase....

Hvala ti sto si pokrenuo i pt\itanje bfrsaka, a jos je vaznije sto si nas javno pozvao d aiznesemo svoje verovanje.

Posto smo mi hriscani Biblije, svako verovamnje pociva na biblijskoj izjavi, zato Sarrdy smatramo te za dobrog saradnika u iznosenju istine svetu. Evo sta i kako Advetisti veruju daje porodica i hbrak:

22. Brak i porodica
Bog je ustanovio brak u Edemu, a Isus ga je ponovo potvrdio kao doživotnu zajednicu između čovjeka i žene u druženju punom ljubavi. Za hrišćanina bračna obaveza je data Bogu kao i bračnom drugu i treba da se sklopi između partnera koji su iste vjere. Obostrana ljubav, uvažavanje, poštovanje i odgovornosti su tkivo ove veze, koja treba da odsjajuje ljubavlju, svetošću, bliskošću i postojanošću odnosa između Hrista i Njegove crkve. Što se tiče rastave Isus je učio da osoba koja se razvede od bračnog druga, osim za preljubu, pa sklopi brak sa drugim bračnim drugom, čini preljubu. Iako neki odnosi u porodici možda ne odgovaraju idealu, bračni drugovi koji se u Hristu potpuno predaju jedan drugome, mogu da postignu zajednicu ljubavi pomoću vođstva Duha i crkvenog vaspitanja. Bog blagosilja porodicu i želi da njeni članovi pomažu jedni drugima do potpune zrelosti. Roditelji treba da vaspitavaju svoju djecu da vole Boga i da su Mu poslušni. Svojim primjerom i svojim riječima treba da ih poučavaju da je Hristos vaspitač koji voli, koji je uvek nježan i brižan, koji želi da oni postanu udovi Njegovog tijela, Božje porodice. Povećana bliskost u porodici jedan je od znakova posljednje vijesti Jevanđelja. (1. Mojsijeva 2,18-25; Matej 19,3-9; Jovan 2,1-11; 2. Korinćanima 6,14; Efescima 5,21-33; Matej 5,31.32; Marko 10,11.12; Luka 16,18; 1. Korinćanima 7,10.11; 2. Mojsijeva 20,12; Efescima 6,1-4; 5. Mojsijeva 6,5-9; Priče 22,6; Malahija 4,5.6)


Brate Sarrdy, vise ne mozes reci da Adventisti svoja verovanja ne zasnivaju na Bibliji. Vidis samo za ovo Veruju prilozeno je 14 biblijskih tekstova. Sarrdy, imas li nesto protiv toga sto se Adventisti u svemu, pa i po pitanju braka, drze iskljiucivo Biblije?

Pa nadam se da vise neces reci da ti nisam dao odgovor.
Mnoigo hvala na saradnji.

Sve najbolje

Znači na drugo pitanje Mika ne daje nikakvog odgovora – A ON je pitao mene šta je BIBLIJSKA LAŽ ? A ja mu odgovorio ovim primerom za Kanu Galilejsku (Jovan 2:1-10).
Znači BIBLIJSKA LAŽ je kada neko IZVRĆE PISMO i tumači ga NETAČNO. Ne ono što u njemu piše, već onako kako UČI NJEGOVA CRKVA. To je BIBLIJSKA LAŽ.
A BIBLIJSKA ISTINA je ono kako je zapisano u Pismu.

Inače Adventisti za ove stihove tvrde da je Hrist pretvorio VODU u SOK od grožđa, a da su se ljudi PONAPIJALI, ne od ALKOHOLA, već od UTOLJAVANJA ŽEĐI, kao npr. kada se čovek NAPIJE VODE. Znači utolio je žeđ!

DRUGA STVAR:
Opet još jedna JERES Adventističke Crkve – Adventisti Sedmoga Dana, za razliku od Reformnog Pokreta Adventista Sedmoga Dana, se PONOVO ŽENE ili UDAJU u slučaju ako su se razveli ZBOG PRELJUBE prvog partnera.
Dok Reformni Pokret ASD se ponovo ženi, odnosno udaje, samo u slučaju smrti prethodnih bračnih drugova.
A tom je biblijsku ispravno :

1. Корин.7: [SUP]8[/SUP] А неожењеним и удовицама велим: добро им је ако остану као и ја што сам. [SUP]9[/SUP] Ако ли се не уздрже, нека се жене и удају; јер је боље женити се неголи упаљивати се.[SUP]10[/SUP] А ожењеним заповедам, не ја него Господ, да се жена од мужа не раздваја [SUP]11[/SUP] (Ако се се пак и раздвоји, да се више не удаје, или да се помири са својим мужем); и муж да не пушта жену.
[SUP]26[/SUP] Мислим дакле ово да ће бити добро за садашњу невољу да је човеку добро тако бити. [SUP]27 [/SUP] Јеси ли се привезао за жену, не тражи да се разрешиш; јеси ли се одрешио од жене, не тражи жене.

5. Мојс 24 : [SUP]1[/SUP] Кад ко узме жену и ожени се с њом, па се догоди да му она не буде по вољи, што он нађе на њој шта год ружно, нека јој напише књигу распусну и да јој у руке, па нека је отпусти из своје куће. [SUP]2[/SUP] А она отишавши из куће његове, ако отиде и уда се за другог, [SUP]3[/SUP] Па ако овај други муж омрзне на њу и напише јој књигу распусну и да јој у руку, и отпусти је из своје куће, или ако умре овај други муж који се ожени њом, [SUP]4[/SUP] Тада пређашњи муж који је отпусти не може је опет узети за жену, пошто се с њега она скврнила, јер је гад пред Господом. Тако не дај да се греши земља коју ти Господ Бог твој даје у наследство

Марко 6 : [SUP]17[/SUP] Јер овај Ирод посла те ухватише Јована, и свезавши баци га у тамницу Иродијаде ради, жене Филипа брата свог, јер се ожени њом. [SUP]18[/SUP] Јер Јован говораше Ироду: Не можеш ти имати жене брата свог. [SUP]19[/SUP] А Иродијада расрди се на њега, и хтеде да га убије, али не могаше. [SUP]20[/SUP] Јер се Ирод бојаше Јована знајући га да је човек праведан и свет, и чуваше га; и много којешта чињаше како му он рече, и радо га слушаше.

Dok ASD se ne prdržavaju ovog BIBLIJSKOG UPUTSTVA ni u učenju NI U PRAKSI. Već se u slučaju PRELJUBE, razvode i ponovo udaju i žene dok su im prvi BRAČNI DRUGOVI ŽIVI !


Eto vam JOŠ 2 JERESI Crkve ASD. Ko ne veruje, nek pregleda ove postove, pa UZME BIBLIJU U RUKE i proveri istinitost mojih reči !!!
 
Natrag
Top