Adventisti

Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
"Znači šta vredi sačuvati čoveku zdravlje i dug život do njegove 100-te ili 120-te godine , a odvesti ga u pakao. Bolje je nesačuvati mu zdravlje i dug život, ali ga zato odvesti u raj......"

Nesto fundamentalno ne valja u ovoj konstataciji.
Još da si nam objasnio šta, bili bi ti veoma zahvalni.
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
Мораш да схватиш да се "борба" води са библијским аргументима, никако са научним. Јер ако неко тврди да је пророк и да доноси истину од Бога, ту само библијски аргументи долазе у обзир. Ти гледаш са потпуно другачијег становишта, зато многи и бивају заведени са свим тим секташким наукама и култовима. Све изгледа као брига за човека и његово здравље, а заправо се иза тога крије нешто што ти одбацујеш да уопште постоји. И сам си сведок шта људи све данас прихватају и каквим се празноверјима и окултним наукама баве, а да нису свесни одакле то долази и шта у ствари значи. Чак не постоји интересовање да се истражи и испита.

Овде атеизму места нема, јер ако уђеш у "линију ватре" у борби за коју мислиш да уопште не постоји, налазиш се као веома рањив и збуњен. То хоћу да ти кажем, ти си раније помислио да те ја сатанизујем и сл., а поента је да верујем да свако може да се покаје и обрати Богу. То је нада за сваког човека. Али то већ није на мени. све је на теби. Овде су многе ствари које не разумеш јер одбацујеш, зато ће те лукави и лицемерни подржавати све док нападаш њихове "непријатеље". Гледај и читај између редова.

11. Обуците се у све оружје Божије, да бисте се могли одржати против лукавства ђаволског:
12. Јер наш рат није с крвљу и с телом, него с поглаварима и властима, и с управитељима таме овог света, с духовима пакости испод неба.
13. Тога ради узмите све оружје Божије, да бисте се могли бранити у зли дан, и свршивши све одржати се.
14. Станите дакле опасавши бедра своја истином и обукавши се у оклоп правде,
15. И обувши ноге у приправу јеванђеља мира;
16. А сврх свега узмите штит вере о који ћете моћи погасити све распаљене стреле нечастивог;
17. И кацигу спасења узмите, и мач духовни који је реч Божија.
18. И сваком молитвом и мољењем молите се Богу духом без престанка, и уз то стражите са сваким трпљењем и молитвом за све свете, (Ефесцима 6)

Јер мач духовни је реч Божија - Библија, то је све што ми имамо против лажних наука, пророка, култова, и зла oвoга света уопште.
 
Član
Učlanjen(a)
25.10.2011
Poruka
1.562
Lisica

Ipak ste opasni vi Adventisti. Krijete prljav veš kao zmija noge! Evo priloga :

........ To je samo JEDAN STOTI deo onog što Adventisti veruju, zagovaraju i uče druge. Ima puto toga što oni kriju kao zmija noge.


Evo npr. jedne stvari:
Kako Adventisti gledaju na DRUGI BRAK kod svojih vernika !?

Znači ne iznosi Miko ono što je istinito i ispravno kod Adventista, jer za to nećete biti osuđeni, već ono što je laž i izvitoperena Božija reč ! ....

Šta bi ? Gde ste sada da na pola strane iznosite U ŠTA ADVENTISTI VERUJU ! Tajac !
Zašto tajac ? Slobodno sada iznesite na CELU STRANU – Šta Adventisti uče i šta se U PRAKSI DEŠAVA u Crkvi kada Adventista ili Adventisktinja UĐU U DRUGI BRAK !

Pa onda pričajte : ‘’Mi idemo Hristovim putem; Mi poštujemo Hristovu zapovest – Idite i naučite sve narode, svemu što sam vas ja učio....; Mi smo izabrana Crkva od Boga da prenesemo drugima Njegovu ISTINU; .......

E sada je pavi trenutak da odgovorite na ovo pitanje, koje ste imali odavno postavljeno, a pravili se naivni ili ćoravi da ga ne vidite.
Kako bi se svi mi mogli uveriti da su istinite te vaše tvrdnje o pravoj Crkvi.

Takođe evo još jedne jeresi o kojoj izbegavate priču:
A kakva je ovo laž:

Da li Biblijska, ili istorijska ili ekonomska, ili dečija, ili ..... KAKVA ???

Kada mi odgovoriš na to pitanje, onda mi skidaj kapu !

Napad je najbolja odbrana !

Šta bi sa odgovorom na ovaj deo mog posta !?
Pozdravljam vas sa jednom lepom poslovicom:
‘’Lija LIJA pa dolija!’’.
 
Član
Učlanjen(a)
01.02.2011
Poruka
702
Pogledaj par postova unazad.
Ej Matori sta ces ti ovde na ovoj temi?to je visa matematika za tebe!vrati se na najgluplju temu koja je ikada postavljena na sf-um:Koliko su jevandjelja pouzdana?


Posto niko tamo ne ide doso si da nas dekoncetriseses,ili govori o temi Adventisti ili idi na svoju temu ,nama ovde spamovanje ne treba ovo je ozbiljna tema ako imas sta reci o adventima kazi ,ako nemas onda ne smetaj.

[PDF]

[/PDF]
Pogledaj par postova unazad.
Ma sta lupas bre pa ti pogledaj 200 postova unazad sta
ti hoces reci bre!Ateist bre sta ti znas sta je Bog??? veze nemas bre.
 
Poslednja izmena od urednika:
Član
Učlanjen(a)
02.11.2012
Poruka
1.746
Ej Matori sta ces ti ovde na ovoj temi?to je visa matematika za tebe!vrati se na najgluplju temu koja je ikada postavljena na sf-um:Koliko su jevandjelja pouzdana?


Posto niko tamo ne ide doso si da nas dekoncetriseses,ili govori o temi Adventisti ili idi na svoju temu ,nama ovde spamovanje ne treba ovo je ozbiljna tema ako imas sta reci o adventima kazi ,ako nemas onda ne smetaj.

[PDF]

[/PDF]Ma sta lupas bre pa ti pogledaj 200 postova unazad sta
ti hoces reci bre!Ateist bre sta ti znas sta je Bog??? veze nemas bre.

Ko ti drma kavez?!?
Basnologija i bajkologija je visa matematika?Ko se obraca tebi?Sta ti znas sta je bog?
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Još da si nam objasnio šta, bili bi ti veoma zahvalni.

Sarrdy,
sve ti je objasnjeno. Nemnoguce je da oniu koji postuju Bozi moralni zakon i prirodne zakone o zdravlj da tako spremaju sebe i one koji ih slusaju za pakao. A po tvome, oni koji su neposlusni Bogu on time spremaju se smao za RAJ i nista drugo.
Voidis da je ideja besmislena.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Мораш да схватиш да се "борба" води са библијским аргументима, никако са научним. Јер ако неко тврди да је пророк и да доноси истину од Бога, ту само библијски аргументи долазе у обзир.

Adriane, pa to smo0 upravo ucinili i stalno cinimo, ati na nase biblijske dokaze, kazes da mi ucimo svoje v4ernike da je biblija prepravljene, iskvarena, a to smo ti dokazali d anije istina.
Posmatraj Veruju Adventisticke Crkve pa s euveri da svako od niujih pocivana Biblkiji, a ne nafiulkozofiji.
Adventistis u hriscani Boiblije koj98i visoko uzdiuzu Hrista i pisanu Bozju rec.

Nnego Adriane, jos n8ikad nam ne nadje zapovestu u Biblij8i na osnovu koje svetkujes nedelju?
Ima li je? kad se mo je videti???????

Ako za sve imas biblijske argumente, imas l8i mi zapovest u Biboliji koja od hriscana zahteva praznovanje nedelje?
----------------
Ти гледаш са потпуно другачијег становишта, зато многи и бивају заведени са свим тим секташким наукама и култовима. Све изгледа као брига за човека и његово здравље, а заправо се иза тога крије нешто што ти одбацујеш да уопште постоји. И сам си сведок шта људи све данас прихватају и каквим се празноверјима и окултним наукама баве, а да нису свесни одакле то долази и шта у ствари значи. Чак не постоји интересовање да се истражи и испита.

Adriane, pa zar tvoja sekta tako radi?
Zar iza toga sto govoris postoji politika, spekulasije bez istine i pravednosti koja se izrazava drzanjerm Bozjeg zakona?
Zar tvoja sekta ne sledi Hriista u svemu pa i u brizi o dobrobiti ljudi i njihovom zdrsavlju?
Ako je tako, oda je ta sekta zista opsna i treba je se cuvati, u poravu si.

-----------------------------


Овде атеизму места нема, јер ако уђеш у "линију ватре" у борби за коју мислиш да уопште не постоји, налазиш се као веома рањив и збуњен. То хоћу да ти кажем, ти си раније помислио да те ја сатанизујем и сл., а поента је да верујем да свако може да се покаје и обрати Богу. То је нада за сваког човека. Али то већ није на мени. све је на теби. Овде су многе ствари које не разумеш јер одбацујеш, зато ће те лукави и лицемерни подржавати све док нападаш њихове "непријатеље". Гледај и читај између редова.

Eto Adrian neprestano cita izmedju redova. Umesto fa replicira neciju izjavu onako kakva je, on to po svome prosiri i ono izmedju redova od istine proglasi laz. Taka ti je Adrianova sekta, moras se je zaista dobrpo cuvati.

-----------------------

11. Обуците се у све оружје Божије, да бисте се могли одржати против лукавства ђаволског:
12. Јер наш рат није с крвљу и с телом, него с поглаварима и властима, и с управитељима таме овог света, с духовима пакости испод неба.
13. Тога ради узмите све оружје Божије, да бисте се могли бранити у зли дан, и свршивши све одржати се.
14. Станите дакле опасавши бедра своја истином и обукавши се у оклоп правде,
15. И обувши ноге у приправу јеванђеља мира;
16. А сврх свега узмите штит вере о који ћете моћи погасити све распаљене стреле нечастивог;
17. И кацигу спасења узмите, и мач духовни који је реч Божија.
18. И сваком молитвом и мољењем молите се Богу духом без престанка, и уз то стражите са сваким трпљењем и молитвом за све свете, (Ефесцима 6)

Adriane, ja na ovo samo kazem: A M I N !
Upravo je tako. Svesni smo mi s kim se borimo, nije to Sarrdy, Adrian ili bilo ko drugi, nego se borimo sa onim ko podstice pojedince da se bore protiv istine. Bibilija jeste nasa odbrana. Ona je videlo na putu spasenja. Hristos je nas primer i niko drugi.
Borba jeste zestoka. Zato je Hristos rekao: "Koji pretrpi do karaja blago njemu." Matej 24,13.

---------------------
Јер мач духовни је реч Божија - Библија, то је све што ми имамо против лажних наука, пророка, култова, и зла oвoга света уопште.


Tako je Adriane. Vidis da se na kraju slazemo. Samo Biblijom borimo se protiv tih kultova, jeresi i sekti koje se bore protiv istine.
Zato je Hristos unapred pripremio nosioce Vesti Jevandjelja koji je objavljuju ovome svetu ovim recima:
"Evo ja vas saljem kao ovce medju vukove, budiute dakle mudri kao zmije, a bezazleni kao golubovi.
Cuvajte se od ljudi, jer ce vas oni predati sudovima, i po zbornicam svojim bice vas." Matej 10,16.17.

To sto je Hristos rekao pre 2000 godina i dans se obistinjava. Iznesi evandjeosku istinu ljudima i vecina od njih ce te smatrati neprijateljem. Nije to borba protim coveka, nego proitiv Boga i istine, iako toga mnogi nidsu ni svesni.


Sgve najbolje
 
Poslednja izmena:
Član
Učlanjen(a)
11.05.2011
Poruka
1.251
Ipak ste opasni vi Adventisti. Krijete prljav veš kao zmija noge! Evo priloga :



Šta bi ? Gde ste sada da na pola strane iznosite U ŠTA ADVENTISTI VERUJU ! Tajac !
Zašto tajac ? Slobodno sada iznesite na CELU STRANU – Šta Adventisti uče i šta se U PRAKSI DEŠAVA u Crkvi kada Adventista ili Adventisktinja UĐU U DRUGI BRAK !

Pa onda pričajte : ‘’Mi idemo Hristovim putem; Mi poštujemo Hristovu zapovest – Idite i naučite sve narode, svemu što sam vas ja učio....; Mi smo izabrana Crkva od Boga da prenesemo drugima Njegovu ISTINU; .......

E sada je pavi trenutak da odgovorite na ovo pitanje, koje ste imali odavno postavljeno, a pravili se naivni ili ćoravi da ga ne vidite.
Kako bi se svi mi mogli uveriti da su istinite te vaše tvrdnje o pravoj Crkvi.

Takođe evo još jedne jeresi o kojoj izbegavate priču:


Šta bi sa odgovorom na ovaj deo mog posta !?
Pozdravljam vas sa jednom lepom poslovicom:
‘’Lija LIJA pa dolija!’’.

Postovanje brate Sarrdy,
polako, polako, mnogo si danas nervoizna i nestrpljiv, ne mogu da sitignem da odgovoirina sve vase....

Hvala ti sto si pokrenuo i pt\itanje bfrsaka, a jos je vaznije sto si nas javno pozvao d aiznesemo svoje verovanje.

Posto smo mi hriscani Biblije, svako verovamnje pociva na biblijskoj izjavi, zato Sarrdy smatramo te za dobrog saradnika u iznosenju istine svetu. Evo sta i kako Advetisti veruju daje porodica i hbrak:

22. Brak i porodica
Bog je ustanovio brak u Edemu, a Isus ga je ponovo potvrdio kao doživotnu zajednicu između čovjeka i žene u druženju punom ljubavi. Za hrišćanina bračna obaveza je data Bogu kao i bračnom drugu i treba da se sklopi između partnera koji su iste vjere. Obostrana ljubav, uvažavanje, poštovanje i odgovornosti su tkivo ove veze, koja treba da odsjajuje ljubavlju, svetošću, bliskošću i postojanošću odnosa između Hrista i Njegove crkve. Što se tiče rastave Isus je učio da osoba koja se razvede od bračnog druga, osim za preljubu, pa sklopi brak sa drugim bračnim drugom, čini preljubu. Iako neki odnosi u porodici možda ne odgovaraju idealu, bračni drugovi koji se u Hristu potpuno predaju jedan drugome, mogu da postignu zajednicu ljubavi pomoću vođstva Duha i crkvenog vaspitanja. Bog blagosilja porodicu i želi da njeni članovi pomažu jedni drugima do potpune zrelosti. Roditelji treba da vaspitavaju svoju djecu da vole Boga i da su Mu poslušni. Svojim primjerom i svojim riječima treba da ih poučavaju da je Hristos vaspitač koji voli, koji je uvek nježan i brižan, koji želi da oni postanu udovi Njegovog tijela, Božje porodice. Povećana bliskost u porodici jedan je od znakova posljednje vijesti Jevanđelja. (1. Mojsijeva 2,18-25; Matej 19,3-9; Jovan 2,1-11; 2. Korinćanima 6,14; Efescima 5,21-33; Matej 5,31.32; Marko 10,11.12; Luka 16,18; 1. Korinćanima 7,10.11; 2. Mojsijeva 20,12; Efescima 6,1-4; 5. Mojsijeva 6,5-9; Priče 22,6; Malahija 4,5.6)


Brate Sarrdy, vise ne mozes reci da Adventisti svoja verovanja ne zasnivaju na Bibliji. Vidis samo za ovo Veruju prilozeno je 14 biblijskih tekstova. Sarrdy, imas li nesto protiv toga sto se Adventisti u svemu, pa i po pitanju braka, drze iskljiucivo Biblije?

Pa nadam se da vise neces reci da ti nisam dao odgovor.
Mnoigo hvala na saradnji.

Sve najbolje
 
Član
Učlanjen(a)
25.08.2010
Poruka
2.919
"Tako je Adriane. Vidis da se na kraju slazemo. Samo Biblijom borimo se protiv tih kultova, jeresi i sekti koje se bore protiv istine. "

Ми се боримо? Који ми? Мислиш ми са вама? Више ни понављање постова, ни понављање истих садржаја из ПДФ-а и са сајта не може да вам помогне. Овде сте потпуно разобличени, тј. приказани у правом светлу. Био си у праву, ова тема још мало па може да се затвори. Има довољно материјала да свако може да види шта ви учите људе и како се служите спамовањем и извртањем Писма. Постаје досадно када стално понављаш једно исто, а правиш се да не видиш неке велике ствари.

За тебе признање Алаха није ништа страшно, то је само превод у питању? Исто значење има, дакле исти је Бог? Теби је исто, мени није. А, Богу хвала, неће сада ни другима бити исто када то прочитају. Такође тврдња да Библија има фалсификата, па није добро преведена, да су преписивачи додавали текст, све сте то крили од јавности. То је потврдило да сте КУЛТ, јер имате науку за јавност и науку за вас у "породици" (култу).

Што не цитираш некад нешто из ваше "библије", баш да видимо које су све разлике у питању? Види тамо са твојима из руководећег тела да ти дозволе.
Сигуран сам да још неко жели да види каква вам је то "библија" са појашњењима и тачним преводима.
 
Natrag
Top